HET GOUDEN FEEST VAN DEN A.N.W.B. A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland. WOENSDAG 28 JUNI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL. Onmisbare instelling in ons land. I spel. de score te verhoogen en hoewel ook de I wickets vallen, slaagt Rood en Wit er ten- slotte in voor het verlies van 7 wickets het Als onze voorouders van een eeuw terug nog eens een kijkje op de tegenwoordige we reld konden nemen, zouden ze hun oogen niet gelooven. bij het aanschouwen van zoo veel nieuwe zaken. Hoe verwonderd zouden ze staren naar de voorbijvarende stoom- booten; naar de langs hen heen razende treinen, naar de voorbij snorrende auto's. W?1 zouden ze wel zeggen van de duizenden fietsen en de honderden motorrijwielen, die zich in snelle vaart over de wegen voortbe wegen. Hoe zouden ze de handen ineenslaan bij het verschijnen van de vliegmachines en de luchtschepen boven hun hoofden! En dan de ontzettende drukte in de groote steden. Dan was het in hun tijd kalmer en lang zoo gevaarlijk niet. Edo J. Bergsma, voorzitter van den A. N. W. B. Maar het zou ons daarentegen niet beval len, als wij eens een tijdje moesten leven in een wereld, zooals die er honderd jaar ge leden uitzag. Wij zijn te zeer verwend door de gemakken, die de voortuitgang ons op al lerlei gebied heeft gebracht. Wij zouden b.v. lang niet tevreden zijn met een fiets, zooals Karl Freiherr von Drais, uit Mannheim in 1817 gebruikte. Dat was een rijwiel zonder trappers dat dus beter „loop wiel" kon heeten. Naar hem heette dit toe stel Draisine. De „wiellooper" nam op het zadel plaats, met de voeten op den grond. Karl von Drais construeerde deze machine omstreeks 1817. Boven het zadel was een bord aangebracht, om er met de armen op te steunen. Met deze machine kon een snel heid van 7 a 8 K M. bereikt worden. Uit die Draisine heeft zich langzamerhand het rijwiel ontwikkeld. liet. gebruik der fiets bleef tot 1885 zeer beperkt. Het rijden op houten of ijzeren wielen, was ook niet aan genaam. Maar in het jaar 1885 kwam er een groote verbetering. Dunlop vond toen den luchtband voor de fiets uit, Deze uitvinding en die van het kettingwiel met zijn versnel ling deden het gebruik van het rijwiel sterk toenemen. Toch moet men zich verwonderen, dat dit niet eerder was gebeurd. De drijf riem was toch bij de stoommachines al tien tallen jaren bekend. De fiets was een uitkomst voor duizenden; vooral in ons vlakke Nederland. Tegenwoor dig fietst bijna ieder in ons land, rijk en arm, groot en klein, man en vrouw. Het aantal rijwielen in ons land bedroeg in 1924 nog geen twee millioen, in 1930 ruim drie mil- lioen. En komt binnenkort weer het nieuwe fietsplaatje. dan zal men zien, dat ongeveer half Nederland fietst. Langs dc fietspaden staan overal wegwij zers van den Alg. Ned. Wielrijders Bond, waarop de afstanden in aantallen kilome ters zijn aangegeven. Hoe vreemd was het toen bij het uitbreken van den oorlog in 1914 al die afstandwijzers verdwenen. We zien nog in den geest den barbier van ons dorp. het was in 1883, die als een ech te waaghals op een wonderlijke machine zat: een heel groot wiel vóór, een klein wiel achteraan, daar tusschen heel hoog een klein zadeltje. Hij wist zich daarboven op te werken, een kunstemaker kon het hem niet verbeteren! Wie had toen gedacht, dat dit voertuig het aanstaande vervoermiddel bij uitnemendheid zou blijken voor oud en jong! Thans brengt de fiets de menschen op de meest afgelegen plaatsen. Wij. Nederlanders, die bekend staan als hokvast, die langzaam den zekersten weg nemen, wij zijn sportmen- schen geworden. De fiets heeft ons geleerd, hoe mooi ons land is. Door haar is het mogelijk een vacan- tiereis zonder groote kosten te maken. In den beginne werd de fiets voor meisjes en vrou wen onwelvoegelijk gevonden. Maar ook de vrouw heeft de sport veroverd. Meer dan spoor en tram is 't rijwiel het middel geweest waardoor Friezen en Zeeuwen. Hollanders en Limburgers met elkaar in aanraking kwa men. En nu het zomerseizoen is aangebroken zien we ze weer, vooral 's Zondags, door onze goede stad trekken om 's avonds met den trein het „home" weer op te zoeken. Dat alles is grootenaeels bewerkt en bereikt door den A. N, W. B.. die nu 50 jaar bestaat. Wij kunnen den A. N. W. B niet- dankbaar genoeg zijn voor den aanleg van goede wegen, de on misbare wegwijzers en de talrijke fietspaden ook op particulier gebied. Sinds 1921 loopen er in het drukke seizoen rijwieltreinen. Ons volk. uit den aard stijf en rustig, is leniger, vlug ger. beweeglijker geworden. In Haarlem werd al heel spoedig aan wie lersport gedaan. Zoo werd de Haarlemsche Velocipèdeclub 10 December 1882 opgericht. Zij telde in 1905 nog drie eereleden. 31 gewone leden. 22 buitenleden en 24 ondersteunende leden. De contributie der gewone leden be droeg f 3 per jaar. Café Neuf in de Groote Houtstraat was de plaats van bijeenkomst. Voorzitter en secretaris waren toen de heeren M. Loosjes te 31oemendaal en P- L. Thierens. Jonger was de Haarlemsche Wielrijdersver- eeniging ,,de Kettlnggangers". Ze dateert van 10 Februari 1892 en trad toe tot- den Alg. Wielrijdersbond en is dus te beschouwen als de moeder der afdeeling Haarlem van den A. N. W. B. Ongeveer dertig jaren geleden was de heer H. M. P. van Emmerik, voorzitter, de heer P. A. Leupen, le secretaris, de heer J D. Pander Jr.. 2e secr. Verder zaten in het bestuur de heeren J. W. Koopman, penningmeester. J. Holst te Heemstede, le captain en J. P. Wie- mer, 2e idem. In Lion d'Or werd vergaderd. De Haarlemsche Vélocipède-Club stichtte in 1883 met "De Ooievaars uit Den Haag ..Het Nederlandsche Vélocipèdebond". dat later, in 1885, het A. N. W. B. zou worden. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat pas omstreeks 1887 het woord Bond officieel mannelijk werd verklaard. In de koppen boven dit artikel staat: „On misbare instelling in ons land". Voor wie dit eventueel nog niet weet, verwijzen we naar de bijzonderheden uit het 50ste jaarverslag van den A. N. W. B. dat elders in dit nummer is afgedrukt. Daar kan men ook lezen, dat het bestuur van ganscher harte hoopt, dat het ledental op I Juli a s. 100.000 zal bedragen. Dit zou beschouwd worden als een feestgave van het Nederlandsche volk aan den gouden jubilaris. Het houten loopwiel van Karl Freiker von Drais. Wij hopen, dat deze wensch verwezenlijkt zal worden. Eigenlijk is het plicht van lede ren Nederlander, die fietst en wel eens toch ten maakt, dat hij door lid te worden het prachtige werk van den Bond steunt. Vroeger stond men bij drie- of viersprongen vaak in twijfel, welke weg moest worden ingeslagen. Wie zal het aantal keeren kunnen noemen, dat menschen op die plaatsen een verkeerden weg insloegen met al de gevolgen daarvan! Dit dwalen is nu eenvoudig niet meer mo gelijk: de wegwijzers zeggen U, waar ge heen moet gaan en hoeveel K.M. de afstanden zijn. Laten we dus afspreken, dat zij, die dit artikel lezen en die nog geen lid van den A. N. W. B. zijn, zich nog op dezen dag laten inschrijven! Zoo maakten zij en hij vroeger een jietstochtje, CRICKET H.B.S.—ROOD EN WIT 2. ROOD EN WIT WINT MET 12 RUNS. Eenigszins tegen de verwachting in hebben de R. en W.-reserves het heusch niet zwakke H.B.S. een nederlaag toegebracht. H.B.S. bat eerst. De Rood en Wit-aanval, die door het meespelen van Chapon belang rijk aan kracht gewonnen heeft, brengt ae gastheeren in vele moeilijkheden. Hun beste bat, P. van Katwijk, die dit seizoen reeds vele runs gemaakt heeft, gaat door een mis verstand met Keilholz run out, zoodat Rood en Wit goedkoop van hem afkomt. Evenals in de match te Haarlem is het weer Keilholz, die het langste stand houdt. Zijn scoren is uiterst langzaam, waardoor er met de lunch slechts 50 runs zijn voor het verlies van drie wickets. Everard en Keilholz voeren dan de score op tot 69, op welk totaal laatstgenoemde ein delijk uitgaat, gevangen door Van Lennep op zijn eigen bowlen. Dan treedt er echter een geweldige collapse in; van 469 wordt het 974. 5 wickets dus voor 3 runs. De laatste twee batsmen echter houden nog eenigen tijd stand en voegen een twintigtal runs aan de score toe zoodat als de innings sluit het totaal 94 is. Hiervan hadden E. Keilholz 31J. Everard 11 en G. v. Thiel 12. Bowlingcijfers Rood en Wit: Jhr. C. L. van Lennep 423, J. Chapon 429. H. Kruseman 07. L. Heringa 111 en Mr. F. A. Davidson 08. Kruseman, die hierna opent met R. Kra mer, wordt spoedig gevangen. Chapon en Kramer leggen dan den grondslag voor de overwinning. Zij bespelen de bowlery met vertrouwen en langzaam stijgt ae score. Op 54 echter wordt eerstgenoemde door van Katwijk gebowld voor 22. Mr. Davidson voegt 8 runs aan het totaal toe en gaat dan l.b.w. Mets. Chapon is in middels ook vertrokken voor een nuttige 22 en daar van den Berg het niet lang maakt, kan er met den stand 569 nog alles gebeu ren. Menalda van Schouwenburg, Gobets en Kervel echter weten, ook al door gedurfd totaal van H.B.S. te passeeren. De inning* sluit op 106. Hiervan hadden: J. Chapon 22, R. Kramer 22. G. Menalda van Schouwenburg 10, G. Kervel'12 en extra's 17. Bowlingcijfers: F. Wunder 351. C. Mets 424. P. v. Katwijk 214 en H. Mulder 00. Rood en Wit wint dus met 12 runs. POSTDUIVEN. GEVLEUGELDE VRIENDEN HEEMSTEDE. Wedvlucht van Orleans op Zondag 25 Juni Afstand 534 KM. In concours 31 duiven. Los 5 uur 40 min. Eerst geloonde duif 2 uur 2 min. 15 sec. Laatste prijswir.ner 2 uur 55 min. 20 sec. L. J. Kramer 1, A. Compter 2 3, N. Leu ven 4 A. van Zadel 5 6 11. P. de Jong 7. J. C. Hoen 8 10, E. D. des Bouvrie 9, A. Eve- leens 12. DE SNEL VLIEG ER Wedvlucht van Orleans. Afstand 534 KM. De uitslag is als volgt; P. J. van Daalen 13 4 5 6 7; J. de Vries 2. H. A. K. Bovengenoemde vereniging hield een wed vlucht van Orleans (Frankrijk). Afstand 532 KM. De uitslag was als volgt J. Terhorst 1 3 12. N. Peetoom 2 4 17. P Kaptijn 5 19- A. Tool 6, J. Rooijers 7, W. van K.eef 8. G. H. Stouten 9 11 13 15 23, J. J. Hart 10. D. Joppe 14. P. van Andel 16 22. J. W. Cor net 18, C. Koning 20. G. Meulenbroek 21. Eerstgetoonde duif 2 uur 13 minuten. DE LUCHTGIDS Wedvlucht van Orleans: De duiven werden gelost om 5 uur 40 min. Eerstgetoonde om uur en 18 min. Laatstgetoonde om 4 uur 31 m. W. H. Spoor 1 11. j. Zwart 2 10. Ed. van Bree 3 17. J. v. d. Klugt 4 5. Joh. v. d. Pol 6 7, w. Steijl 8. J. F. Harmsen 9. R. N. Heiloo 12 13, P. J. Verputten 14, A. J. Leurs 15, J Phi lippo 16. DAMMEN. HULDIGING HAARLEMSCHE DAM- KAMPIOENEN Onder buitengewoon groote belangstelling had de huldiging plaats van de nieuwe Haar lemsche kampioenen. Ter gelegenheid hier van gaf meester P. J. van Dartelen een si- multaanséance, waaraan door 28. voor het meerendeel geoefende clubspelers, werd deelgenomen. Te 8.15 uur werd deze séance door den voorzitter der „Haarlemsche Damclub", den heer J. W. van Dartelen, geopend, waarna de simultaanspeler zijn wandeling langs de borden aanving. Tc 10.30 werd de séance on derbroken voor de huldiging der kampioenen en het uitreiken der in de afgeloopen kam pioenswedstrijden behaalde prijzen. Namens de wedstrijdcommissie werd het woord gevoerd door den heer J. W. van Dar telen. die in welgekozen bewoordingen de kampioenen huldigde. De eerste prijs en kampioenstitel der hoofdklasse werd uitge reikt aan meester P. J. van Dartelen; de tweede prijs aan den titelhouder J. B. Slui ter Jr.; de eerste prijs der derde klasse en kampioenstitel werd uitgereikt aan den jeugdigen Ph. G. Amclung Jr.; de tweede prijs aan G. Elzing Jr. Hierna werd nog het. woord gevoerd dooi den lieer M- van Leeuwen, die namens de Damclub „Haarlem" de -felicitaties aan de kampioenen en prijswinnaars overbracht. De simultaanseance was te 11.45 uur ge ëindigd. Van Dartelen had toen 20 partijen gewon nen en 8 partijen remise gespeeld. Geen en kele partij werd door hem verloren. Na afloop had hij dan ook een ovatie in ontvangst te nemen. De volgende heeren speelden remise: Fh. G. Amelung Jr., G- Elzing Jr.. J. Zurel. Th. C. v. d. Sluljs, K. Olij, T. Boomsa, J. M. Weijers en F. Hekalaar. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN IIAARL. DAMCLUB. J. WIELENGA TWEEDE KLASSE CLUBKAMPIOEN Voor den herkamp om het tweede klasse clubkampioenschap 1932 1933 der Haarlem sche Damclub won J. Wielenga de laatste partij tegen C. Kool en legde daardoor be slag op den kampioenstitel. De eindstand van dezen herkamp luidt thans als volgt-: gesp. gew. rem. verl.pnt. J. Wielenga 3 12 0 4 C. Kool 3 0 2 1 2 HAARLEMSCHE DAMKAMPIOENSCHAPPEN Onder zeer groote belangstelling vond Maandagavond de huldiging plaats van de nieuwe Haarlemsche kampioenen P. J. van Dartelen (hoofdklasse) en Ph. G. Ame lung Jr. (derde klasse), alsmede de uitrei king van de in de afgeloopen Haarlemsche kampioenswedstrijden behaalde prijzen. Ter gelegenheid hiervan gaf de heer P. J. var. Dartelen een simultaanseance, welke te ruim 8 uur aanving. Aan deze séance werd door 28 spelers (meest geoefende clubspelers) deelgenomen, waarvan de simultaanspeler na 3 1 4 uur spelen 20 partijen won. 8 partijen remise speelde en 0 nartiten verloor. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 800 METER CRAWL. Uit Tokio: De Japansche zwemmer Shoto Makino heeft te Meijl Shrine een nieuw wereldre cord gevestigd op de 800 Meter crawlslag In den tijd van 10 min. 8.1 sec., Het oude we reldrecord stond op naam van den Fransch- man Taris met 10 min. 15.6 sec. HET ZWEMFEEST VAN DE „WATER RATTEN". Zooals reeds eerder in ons blad is gemeld, houdt bovengenoemde vereeniging op 2 Juli wederom een zwemfeest in de nieuwe inrich ting aan de Houtvaart. Het programma ziet er, wijzigingen voorbehouden, als volgt uit: 1. Onderlinge wedstrijden van „D. W. R." 2. 100 M. rugslag dames senores. 3. 100 M. rugslag heeren Juniores 4. 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames. 5. 3 maal 50 M. wisselslag estafette heeren 6. 50 M. vrije slag heeren juniores. 7. 100 M. vrije slag dames seniores. 8. 200 M. vrije slag heeren seniores. 9. 100 M. schoolslag tevens kamp. Kring Haarlem) dames. 10. Schoonsprlngen. Demonstratie. 11. 100 M. schoolslag heeren juniores. 12. 5 maal 50 M. estafette vrije slag dames. Het 50ste jaarverslag. We ontvingen het 50ste jaarverslag van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, dat uitgebracht zal worden in de algemeene vergadering op 1 Juli a.s. te Amsterdam. Daaraan ontieenen we het volgende: Aan het einde van het eerste jaar bedroeg het aantal leden 399; thans 96.488 op 1 Juni j.l. De A. N. W. B. heeft een plaats in onze samen leving veroverd als var. een vereeniging. die zich heeft leerer. kennen als een onmisbare instelling in het maatschappelijk leven. De nadering van het 50-jarig jubileum maakte een krachtige propagar.da-campagne noodig. want men wilde op 1 Juli een ledenaantal van 100.000 hebben. Daarvoor zijn lezingen, tentoonstellingen en autotochten gehouden en verschillende Bondsuitgaven zijn ver schenen. Er werden 88 Bondsuitgaven geor ganiseerd. Tot op 1 Juni traden dit jaar reeds ruim 1700 nieuwe leden toe. De vertooning van de Bondsfilm en de kleine verkeersfilm heef: de aantrekkelijkheid der Bondsavonden in niet geringe mate verhoogd. Ondanks de moeilijkheden, welke het in ternationaal verkeer ondervindt door de tijdsomstandigheden en de verschillende ver- keersbelemmeringen, valt eer. stijging te con- stateeren van het aantal afgegeven grens- documenten, dat in 1932 1 09,191 belrocg. tegenover 102.466 stuks in 1931, terwijl de stijging over de eerste vijf maanden van lr,3'i in vergelijking met 1932 weder pl.m. !0 pet. bedroe. De omstandigheden in verscbiUer.de landen, onophoudelijk zich wijzigende in voerrechten en voorschriften en andere uit vloeisels van den crisistijd maakten speciale maatregelen nu en dan noodig. zonder dat dit van invloed was op het verkeer. Dit blijkt ook uit de cijfers derbuitenlandsche rels- inlichtingen. wier aantal van 19.953 m 1931 steeg tot 22.711 in 1932, terwijl de periode van 1 Juni tot 31 Mei over de jaren 1931— 1932 en 1932—1933 een verhouding geeft te zien van 20.346 tegenover 24.927. Behalve het gronter wordende aantal stel de de aard van de reisinlichtingen zooveel hoogere eischen aan dezen dienst. De pro blemen. waarvoor de Bond gesteld wordt, zijn veelsoortig. Als voorbeeld mogen wij noemen dat in den loop van 1932 36 ontwerpen voor wereldreizen werden samengesteld, d wz. reizen die minstens door één werelddeel bui ten Europa voerden. Deze reizen worden niet alleen per boot of trein verlangd. Totaal worden in 1932 verstrekt 16657 reisinlichtin gen voor tochten per auto, 3900 voor rijwiel- tochten, 2182 voor voetreizen en 9853 van al- gemeenen aard. De 1000 K.M. Rondrit voor auto's had weer veler sympathie, meer dan 300 deelnemers legden dezen rondrit af. In de laatste maanden is een afneming merkbaar van het aantal reizen naar Duitschland, doch een toeneming van reizen naar België en andere landen, zoodat het totaal nog steeds een stijging vertoont. Evenals In het vorige jaarverslag kan ook ditmaal melding gemaakt worden van een stijgende belangstelling voor het toerisme binnen de landsgrenzen, gevolg zoowel van de verminderde koopkracht der vacantlegangers als van de gevoerde propaganda en de on zekere toestanden in verscheidene vroeger veel bezochte landen. De veie Bondsuitgaven over ons land. de uitgeschreven rondwande lingen e.d. blijken er eveneens in belangrijke mate toe bij te dragen. d3t de belangstelling voor de schoonhend van het eigen land groeit hetgeen duidelijk merkbaar is uit de vele vragen, welke dagelijks tot den reisinlichtin- gendienst voor 't binnenland worden gericht. Het aantal reisinlichtingen voor 't bin nenland bedroeg in 1932 12,399. tegenover 6842 in 1931. In de periode 1 Juni 1932—i Mei 1933 was hun aantal 13917 tegen 8710 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Voortgegaan werd met <ie uitbreiding e:t verbetering van onze paddenstoelen, waar van er thans geplaatst zijn: 889; de vermeer dering in den loop van het jaar bedroeg 111. Thans zijn 140 personen door het geheele land belast met het toezicht op onze wandel wegen met richtingbordjes en wat daarbij behoort, zoodat ook deze tak van dienst zich belangrijk uitbreidt: do wandelwegen heb ben een lengte van meer dan 2000 K.M. Dank zij de nog versche herinnering aan den noodtoestand on den afgeloopen winter, toen In dagen van ijqgug Noord- en Zuid- Nederland vrijwel alleen per spoor verbon den waren en de «enige auto-verbinding over den Moerdijk gevaar liep. heeft zeker heel ons land het wetsontwerp Inzake ver snelden bruggenbouw met vreugde begroet. De bouw van de zoo hoog noodige rivter- overbruggingen. waarvan het tempo d" laat ste jaren reeds was opgevoerd, zaï daardoor naar wij hopen nog versneld worden. De Wegencommissie voerde ook dit laar weder een goed gefundeerde actie voor het verkrijgen van betere wegen- en verkeers- toes tanden. Onverpoosd werd voortgewerkt aan ons wegwljzersysteem. een der hoeksteenen van het Bondswerk. Niet alleen werden 99 nieuwe wegwijzers geplaatst, waardoor het totaal op 3455 kwam. terwijl 149 wegwijzers van ver ouderde modellen vervangen werden door her thans alom bekende model 1926, maar ook met dit model bleek het laatste woord op het gebied der bewegwijzering nog niet gespro ken te zijn. Door de Rechtsgeleerdencommissie zijn in het tijdvak van Mei 1932- -Mei 1933 680 in lichtingen verstrekt, waarvan 384 schriftelijk en 296 mondeling. Het aantal consuls steeg van 451 :.p 456. Het lijvig boekwerkje is rijk voorzien van foto's en afbeeldingen. 13. 200 M. schoolslag (tevens kamp. Kring Haarlem) heeren. 14. 5 maal 50 M. estafette vrije slag heeren. 15. Polowedstrijd versus D.W.R. No. 8 van dit programma is opgenomen op verzoek van den Nederl. Zwembond omdat op dit nummer zullen uitkomen dc zwem mers, die in aanmerking komen voor deel neming aan de landen-ontmoeting België— Holland. Blijkens de reeds ingekomen inschrijvin gen zullen nagenoeg alle Amsterdamsche en Haarlemsche benevens Roterdamsche zwem verenigingen met hun zwemsters en zwem mers vertegenwoordigd zijn. Sterren, zooals, de dames Laddé, Hüsken en de heeren Kor- pershoek, de Regter, alsmede de sterkste estafette-ploegen zullen uitkomen. De de monstratie schoonspringen wordt oa. opge luisterd door den kampioen van Nederland, den heer Stotijn. Zondag 2 Juli belooft dus voor Haarlem een dag van goeie zwemsport te wordeft. ZEILEN DE „KIELERWOCHE". Uit Kiel: Dinsdag had de tweede race plaats in de 12 voetsjollen-klasse om den Busley-Erinnerungspreis. Er stond een sterke wind en een hooge zee. D. Kagchel- land met „Ree" werd eerste; Jan Maas kwam met ..Windekind II" als tweede aan. F. A. F. Gallé met de „Glipper" werd vierde en de Rotterdammer D. van Brummelen met „Pine" eindigde als tiende. Heden wordt de laatste rece gehouden, terwijl de moge lijkheid bestaat dat op Donderdag 29 Juni nog een beslisingswedstrijd plaatsvindt. HANDBAL. N. A. S. B—RAPIDITAS (COMB.) (3—4) De Sportbond is 't eerst in den aanval, daarop volgen eenfge Rapiditas-uitvallen, die door den keurig spelenden doelverdedi- ger, gebroken worden- Dan gaat de Sport bond er weer vandoor en scoort (10). De Rapiditas spil trekt er tusschen uit en na eenige spelers gepasseerd te hebben scoort-hij (1—1>. Rapiditas blijft in de meerderheid; Pul heeft succes (1—2). Na de rust gaat het spel aanvankelijk gelijk op. Beide elftallen weten dan eenmaal te doelpunten. (2—3). Rapiditas komt nu steeds in den aanval maar het te korte spel heeft geen succes. Kaar linksbinnen weet toch den stand op 24 te brengen. De Sportbond zet er dan al les op; door slecht verdedigen, moet Tor- warter steeds handelend optreden, tenslotte moet hij voor een strafworp zwichten (3—4', waarmede 't einde komt. WANDELSPORT. ..MARATHON". Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag met een groep deelgenomen aan de „Novio- magum'-marschen te Nijmegen. Te 10 uur werd gestart door 3 dames voor 40 K.M. en 10 heeren voor 50 KM.-marsch Eerstgenoemden arriveerden om kwart voor vier en laatstgenoemden om half vijf, in zeer goede conditie aan de finish. Het parcours en de organisatie waren schit terend. Alle deelnemers ontvingen het Novioma- gumkruis en de vereeniging de Noviomagum- plaquette als groepsprijs. (Adv. Ingez. Med.) KANO-SPORT „DE TREKVOGELS" TE HAARLEM. Teneinde de populariteit van het kano varen te bevorderen ligt het ln de bedoeling van bovengenoemde vereeniging om kano- pagaal-wedstrljden te organiseeren voor kano-bezItters(sters), die geen lid van een vereeniging zijn. Deze wedstrijden zullen gehouden worden in Augustus alleen bij voldoende deelneming Elk soort kano kan hieraan deelnemen, de klasse waarin gestart zal worden, wordt na der door het bestuur ondergebracht. De wedstrijden zullen opengesteld zijn voor da mes en heeren. Elke kano-vaarder kan hier dus aan deel nemen; voor lichte booten wordt echter de eisch gesteld, dat men voldoende kan zwem men. Voor de winnaars zullen prijzen be schikbaar worden gesteld. Het secretariaat is gevestigd bij Joh Heintzberger. Korteweg 19, Haarlem-Noord. HONKBAL HAARLEM I—AJAX I. De reeds eenmaal gestaakte en eenmail uitgestelde wedstrijd Haarlem I—Ajax I wordt Woensdagavond op het Sportterrein aan de Kleverlaan gespeeld. HAARL. HONKBALCOMPETITIE Het A-negental van het Gemeentelijk Ly ceum heeft de keurige prestatie geleverd als nummer één te eindigen door alle zes wed strijden te winnen. De competitiestand ls thans Afd. A. gesp. gew. ver!, pt. Gem Lyceum A 6 6 0 12 S. S. H. 4 2 2 4 Swastika A 4 13 2 E. D. O. A 4 0 4 0 Afd. B. H I. L. O Gem. Lyceum B E. D. O. B Swastika B gesp. gew. verl. pt. 3 3 0 6 4 2 2 4 3 12 2 4 13 2 HENGELEN „DE DAGERAAD" TE HEEMSTEDE. Bovengenoemde club hield Zondagmorgen een onderlingen wedstrijd op wltvisch in* de Ringvaart onder Heemstede. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. C. v. Norden: 2. J. v. d. Pols. 3. M. v. d. Ham. 4. .T, Neeskea. 5. J. Bos. Na afloop werden ln het clubcafé van den heer Heitlagcr de prijzen door den voorzit ter uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7