De Mysterleuse Apache. ONDER LEIDING VAN WILLEM VAN DER VEER (x) zijn Dinsdag met het s s. .Oranje Nassau" van de K.N.S.M. „De Dietse Spelers" van Amsterdam naar de West vertrokken. Het vaarwel aan boord. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 1) HOOFDSTUK I. JLa Maison Diable". Norman Wild schoof zijn koffiekop op zij en keek vragend naar de drie personen rond de tafel gezeten in het volle, helder verlichte restaurant van Hotel Continental. Er hing een voortdurend gezoem van stem men en gelach, dat boven het gerinkel der glazen, het eindeloos getik van borden en het opploffen van kurken uitklonk. „Zeg", zeide hij met een zucht, terwijl hij een sigaar aanstak, „ik geloof, dat we allen meer of minder naar ons bed verlangen na zoo'n heelen dag reizen". Het meisje tegenover hem lachte en bij dat lachje vloog er een trek van begrijpen over haars vaders gezicht. Hij drukte zijn hoornen bril wat vaster op zijn neus. „Wat is er voor grappigs, Cornelia?" vroeg hij. Cornelia Wild lachte weer. Zij zag er buitengewoon aardig uit. zelfs in een stad waar de meeste vrouwen knap zijn. en door haar frischheid leek zij op een roos, tus- schen kasbloemen. Het haar. zóó kort ge knipt, dat het nauwelijks meer leek dan een zijden mutsje op haar klein, volmaakt ge vormd hoofd, was van dat echte, zuivere goud, dat de natuur maar zelden geeft en de kunst nooit kan namaken. Haar wenk brauwen waren fijn, maar forsch geteekend. haai" wimpers donker, terwijl haar oogen, die steeds van uitdukking veranderden en frank en onbeschroomd rondkeken, diep donker blauw waren. Er lag zoowel karakter als schoonheid in het kleine, fijn gekleurde ge zichtje, en vastberadenheid in de lijn. die van het mooie oor tot de punt van de goed gevormde kin liep. .Nu al naar bed mijn eersten avond in Parijs?", zeide zij met haar heldere, frissche jonge stem. „Vader, geef die hoop maar op". Norman Wild keek naar de km van zijn dochter en zuchtte. Weduwnaar, sedert Cor nelia, zijn eenig kind, vijf jaar was. had hij al zijn belangstelling, buiten die voor zijn bankvereeniging, en al de liefde, waarvoor hij geen anderen uitweg ken vinden, op Cornelia gezet en. het moet worden toege geven. zij had dit ais iets doodgewoons aan vaard Buitengewoon beslist voor een vrouw, geen vrees kennend, met een helder inzicht in alle dingen, die zij wist en in enkele, die zij niet wist was zij de spil geweest van een levendig en ietwat opstandig jonger troepje, waarover zij in Chicago vroolïjk den scheptei zwaaide. Haar vader had ontelbare malen boete betaald voor haar veronachtzaming der snelheidswetten. was uren bezig haar te hel pen uit de eene moeilijkheid na de andere, en was zoo gewoon geraakt aan haar dwaas heden. dat alleen het zien van een politie agent hem automatisch zijn portefeuille te voorschijn deed halen om brommend te vra gen: .Hoeveel?" Hij had zijn dochter meegenomen op deze zakenreis naar Europa om de eenvoudige reden, dat hij haar niet achter durfde later, en nu zat ze hier, vastbesloten hij kende de voorteekenen om de stad te gaan be kijken na een heelen dag reizen, die, als hij zijn zin had gekregen, geëindigd zou zijn, met een goed diner en een uurtje napra ten. „Geloof je niet, dat je rust noodig hebt. kindjelief?", vroeg zacht de andere dame van het gezelschap Julia Lawson had Cornelia van kind af gekend en omgaf haar met de liefde, die dit uitdagend en strijdlustig jong persoontje ge woonlijk bij ae meeste menschen voor zich opwekte. Ofschoon haar aanwezigheid te danken was aan Wild's ourierwetsch hechten aan een chaperonne, hadden haar verma ningen in werkelijkheid op Cornelia's daden evenveel uitwerking als het gesjilp van een roodborstje een vogel, waarop zij eeoigs- zins leek op de vlucht van een paradijs vogel. Cornelia's oogen begonnen te schitteren. „Frank" wendde zij zich naar het vierde en hiatste lid van het gezelschap, .jij bent toch niet moe? Kan ik ten minste op jouw gezelschap rekenen?" Franklyn Royle verz-jKercie haar met een lichten zucht en een glimp van vermaak in zijn overigens ernstige oogen. dat zy dit kor, en deed zijn woorden vergezeld gaan van een blik. dien Cornelia maar al te goed verstond. Royle was haar gehoorzame slaaf, ofschoon zij hem zeker een paar maal al had ge waarschuwd voor de nutteloosheid in ernst op haar te verlieven. Cornelia keek hem nu glimlachend aan. „Dan zullen wij gaan", kondigde zij aan ..Ik wil de boulevards bij nacht zien en nog veel meer vooral de apachen, de apachen. „O jij, lieve vader", hernam zij, hem op zijn kruin strijkend Wild stond op. „Ben jij tegen een wande lingetje". vroeg hij aan mevrouw Lawson. met bijna komische spijt in zijn stem. Mevrouw Lawson, die tegen alles was, be halve naar bed gaan. raapte haar laatste restje wilskracht bij elkaar en ging met Cor nelia naar boven om op raad van haar vader een geschikten mantel en hoed te halen voor de komende wilde onderneming, die wie weet waar zou eindigen, bromde hij. Toen het viertal eenige minuten later dooi de torniquet van het hotel ging. bleef Cor nelia een oogenblik boven op het brcede bordes staan en keek verlangend rond naar de fonkelende lichten, die haar uitnoodigend tegen flikkerden. Parijs, de stad harer droomen. de lokstem van duizend heerlijk heden, wachtte haar onder den met sterren bezaaiden hemel van dezen rustigen Mei nacht. Hier was nu de lichtstad, een rijk van lachen, vroolijkheid. geheimzinnigheid, waarnaar zij haar handen verlangend uit strekte. onbewust van den achtergrond van tragedie en tranen van een onderwereld van wildheid en roofzucht, die in geen stad van Europa haar weerga vindt. Parijs, r.ep haar en tot antwoord rende zij verlangend de trappen af. „Waar wil je heen. Celia?" vroeg de vader gelaten. Hij was moe. had het land aan wan delen en zooals hij dikwijls geprikkeld op merkte. zijn gordel ging spannen nu. ja 't was waar. hij werd zachtjes aan dik ker „Ergens overal', antwoordde Cornelia, met een lichte trilling van opwinding in haar stem, „naar de lichten en ce men schen". Wild drukte zijn hoed wat vaster op zijn hoofd en wendde zich tot de anderen. .Nu dan. laten we de Rue de Rivoli afwan delen naar de Place de i'Opera". zeide hij en ging naast mevrouw Lawson loopen. ter wijl Royle naast Cornelia bleef. Cornelia keerde zich tot hem en greep zijn hand met de uitbundigheid van een kind. „Is het niet eenig. Frank", zei -vij vroolijk. „er Is iets dat dol maak' in de lucht w' Je het niet?" Hij keek lachena op haar neer, Cornelia's aanwezigheid was ae eenige prikkel, dien hij behoefde. „Parijs stijgt naar het hoofd totdat Je het kent", bekende hij. „Ik wil alles zien", ging Cornelia door met klem, hem nauwelijks verstaan hebbend ..en Frank, ik wou graag, dat Je me meenam naar plaatsen, waar de gewone toeristen niet komen, ik wil het echte Parijs zien, het „Gids, mijnheer?" zei een schorre stem bU Royle's elleboog. He: tweetal stond stil, terwijl Royle zich omkeerde naar de armelijke figuur naast zich. die. voor hij kon antwoorden, een gloeiende beschrijving gaf van de vreemde -chullplaatsen. waartoe hij alleen volgens zijn beweren recht van toegang had. Doyie schudde zijn hoofd, terwijl Wild cn mevrouw Lawson zich bij hen voegden. „Neen. dank Je". zei hij ln gebroken Fransch. „wij hebben geen gids noodig". De vreemde strekte zijn handen uit. .Het ware Parijs. M'sieu". zeurde hij, „de cafés, waar de apachen dansen, waarheen alleen ik u brengen kan, waarheen Wild wilde doorioopen en duwde hem op zij. „Ga weg" zei hij norsch. „Ik ken Je soort, dank je. Allez maak. dat je weg komt", en hij wilde haastig doorgaan. „Wacht even!" 't Was de heldere stem van Cornelia, die riep. De man kwam terug en niettegenstaande haars vaders protest, sprak Cornelia hem aan in vloeiend Fransch. „Is het waar, wat Je zegt?" vroc-g ze. ..Zou je ons werkellljk bij de apachen kunnen brengen?" De man keek haar aan en berekende zijn kans met de ervaring van lieden van zijn soort. .Ha Mal son Diable, Mademoiselle", zei hij. „Ik alleen kan u daar brengen, vanavond komen daar de apachen samen te dansen en te drinken „Wij zullen er heen gaan", zeide Cornelia vast besloten, „waar is het?' (Wordt vervolgd). HET ROKIN te Amsterdam In demping. Om een gedeelte van het Rokin te Amsterdam, dat reeds gedempt is, wordt een schutting aange bracht, waarachter de verdere werkzaamheden sullen plaatsvinden. BIJ DE NEDERL. DOK MIJ. is een nieuwe brug, bestemd voor het Mer- wedekanaal in aanbouw. Een gedeelte van de brug met op den voorgrond het vaste dok bij de NederL Dok Maatschappij. DE LEERLINGEN van de Londcnschc zeevaartschool gaan per boot „huistoe", om er een gcnoegelijk weckend door te brengen. DE DEELNEMERS AAN DE „TOUR DE FRANCE" hebben Maandag op de binnenplaats van het gebouw De Auto te Parijs hun rijwielen laten stempelen. Vele nieuwsgierigen waren gekomen, om dc „reuzen van den weg" van nabij te kunnen bewonderen. ELLSWORTH VINES in actie bij de internationale tenniswedstrijden te Wimbledon. DE AUSTRALISCHE AVIATEUR CHARLES ULM, die een poging heeft ondernomen, het record Australië— Engeland te verbeteren. Hij legde in twee dagen tijds een afstand van 3900 mijlen af. DE KONING VAN ENGELAND heeft, vergezeld van de Koningin den gedenksteen gelegd voor den bouw der nieuwe Londensche Universiteit. DEVADAS GANDHI, zoon van den mahatma, is in het huwelijk getreden met Laxmi Rajagopalachari. Het bruidspaar na dc huwe lijksvoltrekking.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9