VRIJDAG 30 JUNI 1933 HAAR L'EM'S DAGBLAD WATERPOLO. NEREIS II—II. P. C. II (1—3) Ondanks de zeer lage watertemperatuur hebben de H. P. C.'ers een goeden wedstrijd gespeeld. Reeds dadelijk na den ingooi zit ten de H. P. C.'ers voor het Nereus-doel, doch een vliegend schot van Eldering gaat net over. Vrij spoedig komt dezelfde speler wederom vrij, hij krijgt den bal toegespeeld en scoort onhoudbaar "01). De Nereus-voorhoede doet vele pogingen om zich los te maken, doch J. v. Zadel c.s. spelen een solide partij. Na keurig opbrengen der H. P. C.-achterhoede kan Eldering ten tweeden male doelpunten (O2). Hierna is spoedig rusten. De rust heeft Nereus blijkbaar goed ge daan; althans zij ontwikkelt een enthousiast spel, doch door goed verdedigen van de H. P. C. achterhoede kan Nereus niet tot schieten komen. Met een zuiver ver schot verhoogt B. v. Wijk den voorsprong (03). Een der H. P. C.'ers moet nu het water ver laten; Nereus weet van haar numerieke meerderheid gebruik te maken (13). Hier mede komt het einde. H. P. C. III—DOLFIJN IV (3—0) Aanvankelijk gaan de partijen tegen elkaar op, doch dan krijgen de H. P. C.'ers merkbaar overwicht. Als Stuifmeel heeft naastgescho- ten komt v. Wijk uit de achterhoede opzwem- nien; hij maakt zich geheel vrij en scoort op fraaie wijze (10>. De Dolfijn-voorhoede kan slechts weinig aanvallen opzetten. Het schieten is bij de H P. 'C.'ers wel bijzonder slecht; dit is dan ook oorzaak, dat de rust komt met slechts een 10 voorsprong. Na de hervatting hebben de H. P. C.'ers weer direct het spel in handen. Bij een snel len aanval wordt Collet opzettelijk „geno men". Den hem toegestanen straf worp zet hij om in een doelpunt '20). Weer trekt H. P. C. ten aanval: K. Kemper zwemt tot l'j meter voor doel vrij op, doch geeft een tam schot, waarmee de Dolfijn keeper weinig moeite heeft. Keeper Schutter in het H. P. C.-doel krijgt nu eenige schoten te verwerken,.wat hij naar behooren doet. De H. P. C.-aehterhoede trekt mee ten aanval: het is weer Van Wijk die in zwaar gedekte positie een fel schot inzendt. De Dolfijn-keeper stopt dit moeilijke schot onvoldoende; de bal gaat net over de doel lijn (3—0). Spoedig hierna komt het einde. De H. P. C-dames konden het tot een ge lijk spel (2—2) brengen tegen A. D. Z. II in Amsterdam. Het H. P. C. adspiranten A zevental sloeg het dito Haarlem zevental met 20. BILJARTEN BILJART-SéANCE. De biljartclub ..Onderling Vriendschap" heeft in haar clublokaal aan de Lange Bc- gijnestraat op Maandagavond 3 Juli een bil jart-séance georganiseerd tusschen de profs Koehof en Drost, Er wordt gespeeld 500 ca ramboles. cadre 35 245 2 HENGELEN VISCHCOLLEGE .ONDER ONS". Het vischeollege ..Onder Ons" hield zijn eersten jaarlijkschen kaswedstrijd omiu den zilveren beker, uitgeloofd door den heer B. Haasbeek. Brouwersvaart. Er werd ge- vischt bij Hillegom. De prijzen werden als volgt gewonnen: le prijs B. Haasbeek, 2 Bru- neel. 3. T. van Dijk. 4. P. Zwartz. 5. Kramer, 6. J. Olydam. 7. Moonen. 8. P. Olydam. ..Held van den dag" werd Bruneel. die tevens in het bezit kwam van den uitgeloofden beker. LAWNTENNIS. TOURNAMENT WIMBLEDON—OVERVEEN. De uitslagen van Donderdag zijn: Heerenenkelspel B: Melse slaat v. d. Lee 62. 60. Heerendubbelspel B: Van Stederen en Ter Laag slaan v. d. Togt en Oudes 7—5. 62. Damedubbelspel B: Mej. Van Laar en mej. Van Gelder slaan mevr. Harmsen en mej. Reyenga 64. 911. 10—8. Gemengd dubbelspel B: Mevr. v. Huystee en F.ysvogel slaan mevr. Kern en Verspij ck 62. 57. 108. Mevr. Verspijck en Wilde slaan mevr. Harm sen en Bijl de Vroe 6—3. 6—4. Mevr. Kamerbeek en Van Stederen slaan mej. Verster en Kotte. Damesenkelspel A: Mej. Roos slaat mevr. Hartogh Heys van Zoutevecn 62. 64. Gemengd dubbelspel A: Mej. Roos en Tönjes slaan mevr. Wetse laar en Wetselaar 75. 26, 6—1. Heerenenkelspel A; Wetselaar slaat De Roos 62. 60. Tönjes slaat Aanstoot w.o. Bakker slaat A. W. G. van Riemsdijk 64 6—4. Eysvogel slaat Arnout Gerhuis 63. 64. Van Eek slaat B W. F. van Riemsdijk 64, 4—6, 6—4. Damesenkelspel B: Mevr. Ernst slaat mej. Van Laar 61, 60. De wedstrijden op Wimbledon-Overveen. schieten goed op. Het wedstrijdschema zit zoo in elkaar, dat geen enkele speler overbe last wordt en toch elk nummer opschiet. Dat het wel eens moeilijk is de moeilijkheden te overwinnen kan men licht begrijpen, als men bedenkt, dat sommige deelnemers in 3 num mers van de A-klasse deelnemen en tegelij kertijd ook in 3 nummers van de B klasse. Hoewel de A-klasse eigenlijk de sterke klasse is. concentreerde zich toch de meeste belangstelling op de B-afdeeli,ng en wel speciaal op het heerenenkelspel. Hier zijn zelfs al drie spelers voor de halve eindstrijden bekend. In de bovenste helft komt v. d. Togt tegen Melse en in de onderste helft wacht Felix nog op zijn tegenstander. Zoo mogelijk worden de finales van de ver schillende B-nummers reeds Zaterdag ge speeld. terwijl de eindstrijden van de A- africeling dan op Zondag zullen plaats hebben DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De internationale kampioenschapswedstrij den te Wimbledon werden Donderdag voort gezet. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: Dames-enkelspel, derde ronde: Moodv sl. Heeley 6—2. 6—1. Scriven sl. Lyle 4—6, 6—1, 9—7. Matthieü sl. Feitham 4—6. 86. 62. Bettv Nuthaïl sl. Ridley 6—1. 6—3. Frl. Krahwïnkel sl. Miss James 63. 6—4. Helen Jacobs sl. Trentham 62. 61 Hiermede is de derde ronde beëindigd. Heeren-enkelspel. derde ronde: Menzel sl. Farquharson 63, 63. 62. Stoeffen. sl. Powell 62. 64. 62. Vines sl. Miki 3. 6—4. 6—4. Daniël Prenn sl. Turnbull 75. 60. 62. Sutter sl. Von Cramm 63. 64. 97. Stefani sl. Merlin 64. 62, 61. Austin sl. Gledhill 6—3. 8—6. 6—1. Dr. Spence sl. Kirby 79. 64. 46. 64. 6—2. Hiermede is de derde ronde afgeloopen. ZEILEN. DE „KIELER WOCHE" Uit Kiel: Donderdag was het de laatste dag van de „Kieler Woche". In de 12 voets- jolleklasse werd de beslissende wedstrijd ge houden voor den Busiey-erinnerungsprijs. Ei- stond een flauwe wind Eerstaankomende werd ..Ree" bestuurd door F. A. F. Gallé van cle Watersportvereeniging .ioosdrecht". die daarmede in het bezit kwam van den Bus- leyprijs- Tweede werd Jan Maas (Watersport vereeniging Loosdrecht i met ..Windekind II". D. J. Kagcheliand (Rotterdamsche Zeilver- eeniging kwam met „Glipper" als derde aan. SCHIETEN. KRINGSCHIETWEDSTRÏJD VAN BURGER WACHTEN „KENNEMERLAND". Aan dezen wedstrijd, die op 24 en 25 Juni 1933 te Overveen plaats had. werd deelgeno men door de Burgerwachten Haarlem. Bloe- mendaal en Velsen, met 4 klassen veteranen, 4 klasse A. 3 klassen B en 9 klassen C. De uitslag is als volgt: Klasse Veteranen, le prijs Bloemendaal I 261 pnt 133 4 5 sec.: 2e Bloemendaal II 246 pnt 134 2 5 sec., 8 strafpunten. Klasse A. le prijs Velsen 242 pnt 130 3/5 sec.; 2e Haarlem I 226 pnt 145 15 sec., 16 strafpunten. Klasse B. le prijs Velsen 220 pnt 175 4/5 sec., 6 strafpunten. Klasse C. le prijs Bloemendaal I 228 pnt 235 2/5 sec., 4 strafpunten; 2e Haarlem I 227 pnt. 208 sec.; 3e Velsen I 226 pnt. 216 1/5 sec., strafpunten, Personeele wedstrijd. Klasse Veteranen, le prijs P. B. Prenen Haarlem 57 p. '27 2/5 sec.; 2e G. H. Luttik Haarlem 54 p. 261/5 sec.; 3e P. J. H. Gulikers, Velsen 54 p. 30 sec.; 4e A. J. Hekker, Bloemendaal 53 p. 25 2'5 sec.; 5e A. Tol. Velsen 53 p. 27 sec.; 6e C. F. Visse, Bloemendaal 53 p. 28 sec.: 7e W. G. Hooge- stein, Bloemendaal 52 p. 23 1/5 sec.: 8e H. Prins, Bloemendaal 52 p. 24 3:5 sec.; 9e C J. Lindeman, Bloemendaal 52 p. 26 1/5 sec.; 10e L. de Raad, Haarlem 52 p. 26 2/5 sec..; lie A. Lagendijk, Bloemendaal 52 p. 26 3/5 sec. Klasse A-" le prijs A. Scholten. Haarlem, met 54 punten in 26 1/5 sec. 2e H. Lensen, Bloemendaal, 54 p. in 27 sec. 3e O. J. Keyser. Haarlem, 54 p. in 29 2/5 sec. 4e A. v. d. Steen Velsen, 52 p. in 25 1/5 sec. 5e J. Handgraaf. Velsen, 51 p. in 28 2/5 sec. 6e. J. H. Visse, Bloemendaal, 50 p. in 28 1/5 sec. 7e. H. Boots, Haarlem. 50 p.. in 28 2/5 sec. 8e. R. de Boer. Velsen. 49 p. 21 2/5 sec. 9e. W. Waalewijn, Haarlem, 49 p. in 28 1/5 sec. Klasse B ie prijs G. Jansen. Haarlenj met 52 punten in 29 sec. 2e G. Morrien, Velsen 52 p. in 31 4 5 sec. 3e H. Broers. Bloemendaal. 52 p. in 39 1/5 sec. 4e W. J. Huysman. Haarlem. 50 p, in 30 2/5 sec. 5e J. Bakker. Bloemendaal. 49 p. in 29 sec. 6e G. Th. v. d. Stoop. Haarlem. 49 p. in 32 4/5 sec. 7e A. H. Jacques, Haarlem, 49 p. in 33 3 '5 sec. 8e M. Mooiekind. Bloemen daal. 49 p in 34 sec. Klasse C: le prijs W. Prins. Bloemendaal. met 54 p. in 31 1/5 sec. 2e G. A. Hueting, Haarlem. 54 p. in 42 4/5 sec. 3e W. Vorstel man, Velsen, 53 p. in 34 sec. 4e P. E. G Grim- mon. Haarlem. 53 p. in 41 sec. 5e J. Witkamp, Haarlem. 51 p. in 33 2/5 sec. 6e II. B. J. L. van Riel. Haarlem. 51 p. in 36 sec. 7e Ph. Groen, Velsen. 51 p. in 41 sec. 8e Th. Willemse, Bloe mendaal. 51 p. in 41 3/5 sec. 9e H. Scholte, Haarlem. 5e p. in 44 sec. 10e H. Marinkelle, Bloemendaal 51 p. in 45 2/5 sec. lie H. Dijk- huyzen, Velsen. 50 p. in 41 sec. 12e J. D Schooneveld. Velsen. 49 p. in 38 3'5 sec. 13e W. Belien. Bloemendaal, 49 p. in 40 15 sec. 14e C. van Saasen. Bloemendaal. 49 p. in 43 1 5 sec. 15e A. C. Bosse. Haarlem. 49 p. in 43 2 5 sec. 16e K. Jongerling. Velsen, 49 p. in 46 1/5 sec. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Za terdag 8 Juli in Hotel Lion d'Or. WATERSPORT. AHOI! We ontvingen no. 7 (eerste jaargang) van ..Ahoi!". het orgaan der Alg. Ned. Vouwboot- vereeniging. Het bevat de volgende rubrieken en artikelen; Vouwboot-verzekering: Inge zonden; Haarlemsche Vouwbootvereenigïng ..De Doordrijvers"; Eerste Amsterdamschp Vouwbootvereeniging ..Ahoi": Boekennieuws: Reis-inlichtingen; Ik heb het gewaagd 'II»; „Siebenlanderfahrt": Kampeeren per vouw boot <II>. HONKBAL SCHOOLNEGENTALLEN. Donderdagmiddag had aan de Klever- laan de ontmoeting plaats tusschen het a-negental van de Haarlemsche H.B.S. B en dat van de Rijkskweekschool. In het begin leek het een gelijk opgaande strijd te worden. De H.B.S.'ers sloegen maar weinig op het werpen van Van der Laan. La ter werd dit werpen echter minder en H.B.S. profiteerde en geducht van. Toen bleek dui delijk dat de Kweekschool minder geoefend was. Er werden fouten gemaakt en Panman gaf den Kweekelingen zeer weinig kans op slaan. Aan het eind was er dan ook groot ver schil in de score. De cijfers der innings zijn: H.B.S. B: 2. 1, 3, 10, 5 is 21. Rijkskweekschool: 1, 2, 0, 0, 0, is 3. HET PROGRAMMA. Zondag worden in Haarlem twee wedstrij den voor cie bondscompetitie gespeeld- Haarlem H. AjaxII en 'smiddd&gs op 'tzelfde terrein H.H.C. I-Bl. Wit LHaarlem II geven we nog een kleine kans op winnen, maar voor H.H.c" zal ..Biauw Wit" we! een ie sprekende naam zijn. 's Morgens wordt aan den Ver- gierdeweg voor de Haarlemsche Competitie gespeeld Swastika BE.D.O. B. Zaterdag worden aan de Kleverlaan twee wedstrijden door schooinegentaller. ge speeld. Door de overwinning van deH.B.S. B komt'deze schooi tegen H. B. S. uit Velsen. waarna de winnaar in de finale uitkomt tegen het Gem. Lyceum. Dit negental is vrij van de vorige ronde, doordat de R.K. H.B.S. uit Hilversum niet naar Haarlem kan komen. Gelet op 'net spelpeil van deze drie scholen, verwachten we twee keurige wedstrijden. De wisselDrïjs, een medaille van den minister van Onderwijs, is dit jaar in het 'oezit var de H.B.S.-Velsen. Voor de Haarlemsche competitie wordt Zater dagmiddag gespeeld op 't terrein van E.D.O. È.D.O. a—Swastika a. Haarlem gaat Zaterdagmiddag naar Ajax. Na wat we Woensdagavond van Haarlem ge zien hebben, hebben we weinig vertrouwen in een overwinning. Het programma wordt dus: Zaterdag Kleverlaan; 2 uur: H.B.S. BR.H.B.S. Velsen. 3 1 4 uur: winnaar—Gem. Lyceum. E.D.O.-terrein. 3 uur: E.D.O. a—Swastika a. Zondag Kleverlaan: 9.30 uur: Haarlem IIAjax II. 2,15 uur: H. H. C I—Blauw Wit I. Swastika-terrein. 9.30 uur: Swastika b—E.D.O. b. ROEIEN. WEDSTRIJDEN VAN „DE KONINKLIJKE". DE VOORWEDSTRIJDEN. Donderdagmiddag werd op de Ringvaart bij Sloten een begin gemaakt met de inter nationale wedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Roei- en Zeilvereeniging. Door terugtrekken van Njord kwam de eerste heat van het nummer Jonke Skiff B te vervallen, zoodat begonnen werd met de tweede heat tusschen Société Royale Nau- tique Anversoise (H. Andersen) en De Hoop (L. Limperg). Met vier lengten voorsprong wint de Ant werpenaar in 8 min. 5 3 5 sec. De derde heat in hetzelfde nummer bracht Wiilem III <M. Schroeder) en Viking (J. H. Brommet) in de baan. Met ongeveer drie lengten verschil gaat Brommet 'als eerste door de finish in den tijd van 7 min. 54 2 5 sec. De eerste heat van het nummer Overnaad- sche Skiff brengt De Amstel (Petersen) en Willem III (Hans ten Houten) tegen elkaar. Buiten verwachting wint de jeugdige Ten Houten in den tijd van 8 min. 38 4 5 sec. De tweede heat van de Jonge Skiff A gaat tusschen Amstel (Blijenburgh) en Deut sche Sport (Oosterhuis). Blijenburgh wint onbedreigd met onge veer vijf lengten voorsprong in 8 min. 28 sec. Vervolgens werd gestart voor de derde heat tusschen Arsa (B, Ooms) en De Laak (G. Slotboom Met groot verschil wint de Laak-man in 8 min. 16 4 5 sec. De laatste race van dezen middag was de eerste heat in hetzelfde nummer tusschen Nereus (Overbeek) en Njord (James), Van strijd was in het geheel geheel sprake, James wint'met groot verschil in 8 min. 29 4 5 sec. De wedstrijden worden heden voortgezet. WIELRMDEN HET GOUDEN FEEST VAN DEN A. N. W. B. EDO BERGSMA BENOEMD TOT COMMAN DEUR IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Het Bestuur van den A.N.W.B. heeft Don derdag in het Palace-hotel te Scheveningen een zeer druk bezochte receptie gehouden. Baron Schimmelpenninck van der Oye bood met een hartelijke toespraak namens het Ned. Olympisch Comité de eerepenning van dat comité aan. Dr. van Thiel. ondervoorzitter van het co mité Huldeblijk, bood met een toespraak den bondsvoorzitter een Delftsch bord aan. waar op vermeld: „Van duizenden dankbare Ne derlanders". Een ontelbaar aantal personen kwam ge- lukwenschen aanbieden ,o.a. generaal C. J. Snijders, luitenant-generaal Jhr. W. Röell. generaal-majoor De Goeijen, staatsraad Muller Massis; de heer D. Hans, voorzitter van den Ned. Journalistenkring; verder nog tal van autoriteiten en afgevaardigden van vereenigingen. De burgemeester van Rheöen deelde mede. dat de raad dier gemeente heeft besloten, een terrein ter grootte van 2000 centiaren aan te bieden met bestemming om daarop een bondsmuseum te stichten, in ant woord waarop de voorzitter, de heer Bergs- ma. zeide. dat het bondsbestuur juist beslo ten heeft om nadere stappen te doen ten einde dichter bü de verwezenlijking van het ideaal van een bondsmuseum te komen. Jhr van den Berch van Heemstede voerde het woord namens de Nederlandsche Wielren Unie. De heer Bergsma dankte alle sprekers met een kort woord. Ingekomen waren een telegram van geluk- wensch namens de Koningin-Moeder van haar particulieren secretaris baron van Heemstra: een van H.M.'s grootmeester jhr. Schimmelpenninck: van consul Van Aalderen te Batavia, gezonden uit het vliegtuig Halle- Leipzig. Donderdagavond heeft de A.N.W.B. in het Kurhaus een officiee'.en maaltijd gehouden, waaraan een uitgelezen schare heeft aange zeten. De zaal was versierd met bloemstuk ken en met de vlaggen der verschillende na tiën. De voorzitter, de heer Bergsma. zat tus schen den Prins en minister Kalff. Voorts waren aan de hoofdtafel gezeten ministers, staatsraden, commissarissen der Koningin, de opperceremonicmeester en grootmeester van het Huis der Koningin en andere hoog geplaatste burgerlijke en militaire autoritei ter.. Behalve do hoofdtafel waren 16 kleinere tafels aangericht. De zaal bood een schit terenden aanblik. Een zeer groot aantal autoriteiten zat aan. waarbij vele ministers en oud-ministers. De voorzitter sprak de aanwezigen toe. me: dankbaarheid gewagende van het feit. dal de Koningin. Prinses Juliana en de Prins al len lie zijn van den A.N.W.B. Spr. bracht een dronk uit op de Koningin. De dischgenooten zongen daarna staande het Wilhelmus ge volgd door een driewerfhoera op de Ko ningin. De voorzitter vertolkte daarna de erkente lijkheid van het bondsbestuur voor de tegen woordigheid van den Prins, verklaarde, da het bestuur het bijzonder op prijs stelt, dat de A.N.W.B. hem reeds zoovele jaren onder zijn belangstellende leden mag tellen, en bracht eer. dronk op Z.K.H. uit. De heer Bergsma hield hierna een uitvoe rige herdenkingsrede. Minister Kalff beantwoordde deze rede. Na op het groote nat van den Bond gewezen te hebben, huldigde spreker speciaal den heer Bergsma. die thans 49 jaar den Bond heeft gediend. Hij deelde mede. dat het H M. de Koningin heeft behaagd den heer Bergsma te benoemen tot commandeur in de orde van Oranje Nassau Caplaus en bravo's). De minister deelde voorts mede. dat het oudste lid van het algemeen bestuur, de heer B. W. Kraak, is benoemd tot ridder in de Oranje Nassauorde en dat de eeremedaille der Oranje Nassau-orde in zilver is toege kend aan twse leden van het personeel met het grootste aantal dienstjaren, t.w. mej. v. d. Kamp te Amsterdam en mej. Mulder te s-Gravenhage. De minister eindigde met een dronk in te stellen op den A.N.W.B. De voorzitter dankte voor de verleende on derscheidingen. verklarende, dat zij een hul diging beteekenen voor het geheele bestiiur en voor den geheelen bond. DE WEDSTRIJDEN IN HET STADION De belangstelling voor de wielerwedstrijden was ook Donderdagavond niet grooter. on danks het feit dat er interessante sprint wedstrijden op het programma stonden. Precies acht uur werd begonnen met een tandemwedstrijd tusschen vier koppels. Deze wedstrijd voor amateurs werd verreden in drie ritten, telkens over 1500 Meter, drie ronden. De eerste rit werd gewonnen door Pelser-Ooms met een tijd van 13 2 5 over de l atste 200 Meter. Aan. den sprintwedstrijd voor de profs na men deel Faucheux (Frankrijk». Martinettl (Italië» Richter (Duitschland» en Moeskops (Nederland). In den eersten rit reed Faucheux tegen Martinetti. Uitslag: 1. Faucheux tijd laatste 200 Meter 12 4 5 sec- 2. Marrinetti. In den tweeden rit startte Moeskops te gen Richter, den ex-wereldkampioen ama teurs. Uitslag: 1. Richter tijd laatste 200 Meter 1° 2 5 sec. 2. Moeskops. Een wedstrijd voor amateurs, te verrijden over 10 K.M.. 20 ronden met vier klassemen ten was in zooverre belangwekkend door het meerijden van Van Egmond. In het eerste klassement werd hij tweede, doch in de an dere klassementen werd hij steeds op fraaie wijze eerste. Van Egmond won met 19 pun ten in 14 min. 11/5 sec- Hierna werd de kleine Stadionprijs verre den. een stayerswedstrijd'over 25 K.M.. waar aan acht stayers deelnamen. Het resultaat was: 25 K.M. 1. Korf tijd 19 min. 40 2 5 sec. 2. Grassin op 40 Meter. 3. Paiilard 50 M. 4 Krewer 300 M. 5. v. d. Wulp op 430 Meter. 6. Schlebauin op 480 M. 7. Valk 530 Meter. 8. De Graaf op 1250 Meter- In den derden rit van sprintwedstrijd reed Richter tegen Martinetti. Ondanks energieke pogingen van den Italiaan won Richter op het laatste rechte eind. l. Richter tijd laatste 200 Meterl21/5 sec. 2. Martinetti. In den vierden rit sprong de band van Faucheux juist op het moment, dat beiden cien iaatsten bocht ingingen op vrijwel gelijke hoogte. Uitslag 1. Faucheux. 2. Moeskops. In tusschen viel nog mede te deelen. dat Korf. de winnaar van den Kleinen Stadion- prijs het 10 KM. baanrecord had verbeterd, dat sedert 9 Mei 1929 ten name stond van Schlebaum met een tijd van 8 min. 31 sec Korf verbeterde het en bracht het op 8 min. 29 sec. Na de pauze werden de wedstrijden voort gezet. met de tandem- en sprintwedstrijden. Van Dijk en v. d. Linden toonden zich in den tandemwedstrijd de sterksten. De totaal uitslag van deze drie ritten luidde: 1. Van Dijk-v. d. Linden. 4 punten. 2. Pelser-Ooms 7 punten. 3. Homma-Korlaar 9 punten. 4. Wiehemeyer-Kroesse 10 punten. In de finale voor den sprintwedstrijd kwa men Richter en Faucheux, die door Faucheux gewonnen werd met miniem ver schil. l. Faucheux tijd laatste 200 Meter 13 4 5 sec. Het eindresultaat werd: 1. Fau cheux (Frankrijk) 3 punten. 2. Richter (Duitschland 4punten. 3- Moeskops (Neder land) 5 punten. 4. Martinetti (Italië) 6 punten. Hierna vond de wedstrijd voor stayers om den Grooten Stadionprijs plaats over 75 K.M. De 75 K.M. wedstrijd voor stayers om den Grooten Stadionprijs verliep vrijwel zon der spanning. De uitslag was: 1. Paiilard (Frankrijk) 1 uur 46 2 5 sec. 2. Schlebaum (Nederland) 150 M. achter, 3. v. d. Wulp (Nederland) 175 M. 4 De Graaf 'Nederland» 200 M. achter. 5. Grassin «Frankrijk» 750 M- acbtcr. 6. Korf (Nederland) 789 M. achter. 7. Krewer (Duitschland» 1050 M. achter. 8. v. d. Valk (Nederland 1660 M. achter. HANDBAL. SIMSONRAPIDITAS (3—3). (Dames). Ondanks de groote onvolledigheid (5 in vallers) gaf Rapiditas zeer goed partij. De eerste aanvallen zijn voor Simson en weldra is de stand 10. De Haarlemsche voorhoede is door haar open en vlugge spel zeer ge vaarlijk: uit een voorzet wordt onhoudbaar gelijk gemaakt (11). Even hierna neemt Rapiditas de leiding (12), met welken stand de rust ingaat. De voorhoeden van beide partijen zijn goed op dreef, maar ze vinden de verdedigingen onpasseerbaar. Toch weet Simson den stand op 3—2 te brengen. De laatste vijf minuten is de Rapiditas-voorhoede steeds in den aan val. Eerst één minuut voor het einde gelukt het aan mej. Daudey. gelijk te maken, waar mee het einde van dezen zeer genoegelijken wedstrijd kwam (33). Het programma voor de komende week luidt als volgt: Zondag (waarschijnlijk): Dames: Rapiditas II—Concordia I Hoeren: Rapiditas HI—T. V. S. I Woensdag 8 uur: Simson II—Rapiditas n 5 BOKSEN WERELDKAMPIOENSCHAP ZWAARGEWICHT. CARNERA WERELDKAMPIOEN DOOR KNOCK-OUT IN DE ZESDE RONDE VAN SHARKEY. Uit New-York: In het Stadion van Long Island heeft Donderdagavond de bokswed strijd plaats gehad om het wereldkampioen schap zwaargewicht tusschen den titelhou der Jack Sharkey en den uitdager, den Ita liaan Primo Camera. Camera slaagde er in. zijn tegenstander in de zesde ronde knock-out te slaan. Nadat de zesde ronde 2 minuten en 27 seconden had geduurd, plaatste Camera een rechtschen upper cut op de kin van Sharkey; deze he vige slag deed den Amerikaan ter aarde stor ten. Er werd tot 9 geteld en toen trachtte Sharkey op te staan, doch hij viel weer op den grond. Camera won hiermede den vitel van wereldkampioen. Sharkey woog 201 pond. terwijl Camera het tot niet minder dan 26ü:. pond bracht. Zestigduizend toeschouwers woonden den bokswedstrijd bij. onder hen bevonden zich de vroegere wereldkampioenen Gene Tunncy en Jack Dempsey. GOLF DE PRINS VAN WALES SLAAT LADY ASTOK Uit Londen: In de seml-finale van do z.g. „Parliamentary-handicap" heeft, dc Prins van Wales Lady Astor met 2—1 geslagen. Hij zal nu in de finale uitkomen tegen Arthur Steelmaltland of George Lambert. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Het bemiddelingsvoorstel. VOORSTEL VAN HET DAGELIJKSCH BESTUUR DER IJ. F. TOT AANVAARDING DOOR I)E VERTROUWENSMANNEN AANGENOMEN. In ons blad van gisteren konden wij reeds de uitvoerige voorstellen van den rijksbemid delaar opnemen. Wij publiceerden deze te vens op het nieuwsbord voor ons kantoor en zooals vanzelf spreekt, trok deze publicatie een buitengewoon groote belangstelling. De voorstellen werden door dc vele zeelieden, die er kennis van namen, druk besproken. Wij willen er even op wijzen, dat in art. 5 sub d een storende fout is geslopen. De daarin ge noemde leeftijd: 56 jaar moet zijn 65 jaar. Een langdurige vergadering. Het bestuur der IJmuider Federatie be legde gistermiddag 3 uur in ..Het Witte huis" aan de Trawlerkade een vergadering voor het Centraal Bestuur en de „vertrou wensmannen". ter behandeling van zijn ad vies, de voorstellen van den Rijksbemiddelaar te aanvaarden. De vergadering die werd bij gewoond door den heer van Dugteren, lid van het hoofdbestuur, duurde tot des avonds 9 uur. Ten slotte werd het advies aangenomen met 59 stemmen vóór, 26 tegen en 5 blanco. Het verzet tegen de voorstellen gold in hoofdzaak het voorgestelde inzake de ran cunemaatregelen. Een groot deel der aanwe zigen kon er zich niet mee vcreenigen. dat de werkwilligen, die inmiddels waren aangenomen, niet bij hei eindigen der sta king zullen worden ontslagen cn dat ook de tijdens de staking aangenomen koienwer- kers in dienst zullen blijven. Een referendum. De voorstellen zullen thans in een aantal ledenvergaderingen zoowel in IJmuiden als in Egmond, Katwijk. Noord wijk en Scheve ningen met de leden worden besproken. Daarna zullen de leden ln dc gelegenheid worden gesteld, zich bij referendum over de voorstellen uit te spreken. Zooals men weet vindt de vergadering in IJmuiden hedenmiddag 3 uur in Thalia plaats. BESOMMINGEN. LoggcrsKW 135 f 590, KW 110 f 620. KW 151 i 690. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 0.75—0.65. Tongen per K.G. f 1,300.55. Kleine schol per 50 K.G. f 195.15. Bot per 50 K.G. f 3,20. Schar per 50 K.G. f 8—2,80. Pieterman cn poon per 50 K.G. f 4.80. Wijting per 50 K.G. f 3.80—2.70.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9