DE BILT 2 De Economische Wereldconferentie. DINSDAG 4 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD De Stabilisatie-crisis. (Van onzen correspondent). Londen, 4 Juli. Toen bekend werd dat President Roose velt de compromis-verklaring betreffende de kwestie der muntwaarden had verworpen hebben wij ons terstond in verbinding ge steld met gezaghebbende kringen om te ver nemen hoe de uitwerking van dit besluit zou zijn op liet lot van de Economische Wereld conferentie en op de houding der zooge naamde goudlanden Ons werd verteld dat de goudlanden onmiddellijk ruggespraak hadden gehouden en overeengekomen waren elkaar te steunen tegen alle mogelijke aan vallen, welke van speculanten konden wor den verwacht, op hun muntwaarden. Men wees er op dat de goudlanden tezaam be schikten over meer dan de helft van het mo netaire goud van de wereld en dat hun geld- positie dus tamelijk wel verzekerd was. Niet temin verheelde men zich niet dat Roose velt's besluit zeer teleurstellend was. 1-Iet kon niet bevorderlijk zijn voor het scheppen van die kalmte in de valuta-positie, welke voor het opbouwend werk van de Conferentie zoo noodzakelijk was. De verklaring, welke na rijp beraad dooi de goudlanden in vereeniging met Engeland was opgesteld, was in wezen een compromis dat tot het uiterste toe rekening hield met de Amerikaansche bezwaren tegen stabilisa tie En daarom had zij, van het standpunt der goudlanden beschouwd, slechts matige beteekenls. Er werd in gezegd dat het nood zakelijk was dat de gouden standaard in alle landen waar hij nog gold werd gehandhaafd, dat verder alle landen, die den gouden stand aard hebben verlaten, er zoo spoedig mogelijk naar zullen terugkceren; dat het stabisatie- peil en het oogenblik voor stabilisatie te be- oordcclen blijven aan elk land afzonderlijk; dat de landen, die zich thans nog van den gouden standaard bedienen vastbesloten zijn hun positie tot eiken prijs te handhaven; en dat tenslotte landen met gedeprecieerde munt de krachtige houding, door de goud landen aangenomen, goedkeuren. Deze verklaring dus bleef stabilisatie op goud (dat alle afgevaardigden van de Con ferentie als einddoel hebben beleden) be schouwen als een zaak van de toekomst, wel ke voor het oogenblik kon blijven rusten ver mits Amerika slechts zijn moreelen steun gaf aan de goudlanden, die de bestaande steun punten (hun munten) in het valuta-nood weer wilden behouden. Zelfs dat weinige heeft Roosevelt niet wil len aanvaarden, althans ïyet in den vorm waarin het hem is voorgelegd. Terwijl dit wordt geschreven is de toegezegde gedetail leerde uiteenzetting van de Amerikaansche politiek ten aanzien van dit onderwerp nog niet afgelegd. De ware crisis van de Conferentie is nu inderdaad bereikt. De goudlanden hebben aan het einde van de vorige week in de be raadslagingen, welke volgden op de specula tieve aanvallen op gouden munt, duidelijk gemaakt, dat zij niet langer aan de Confe rentie kunnen deelnemen tenzij Amerika en Engeland munt-stabilisatie binnen zekere grenzen (en de grenzen zijn nu heel wat ruimer dan aanvankelijk werd verlangd) kunnen waarborgen. Uit Roosevelt's ant woord op de gemeenschappelijke verklaring blijkt, dat zelfs stabilisatie binnen ruime grenzen zeer moeilijk zoo niet onmoge lijk is. Daar staat tegenover dat ook de nier- goudlanden het argument van Frankrijk, België, Nederland, Zwitserland en Italië niet kunnen verontachtzamcn. De Conferentie nioet mislukken indien Roosevelt geen kleur bekent. Zijn teleurstellend antwoord kan wel licht worden verklaard uit hét feit, dat hij niet openlijk kleur wil bekennen. Mag men aannemen dat hij het wel in het geheim zal doen. d.w.z. dat Amerika wel degelijk (met Engeland uiteraard) zal meewerken aan de bestrijding van de speculatieve aanvallen op de goud-valuta, waarmede praktisch ten- naastebij het doel kan worden bereikt, dat met de gemeenschappelijke verklaring was beoogd? - De crisis, die nu echt is en die haar hoog tepunt bereikte op Zaterdagmiddag, toen de zalen en wandelgangen van het Geologisch Museum als uitgestorven waren, omdat ge delegeerden of voor den Zondag naar hun eigen landen waren teruggekeerd of gevolg hadden gegeven aan week-end-uitnoodigm- gen in Engeland, moet worden verklaard uit het feit, dat zoowel Roosevelt als Neville Chamberlain zich hebben verbonden tot het doorzetten van die inflatie-politiek, welke de goud-landen veroordeelen, hoewel Chamber lain wat minder gebonden is op dit punt dan Roosevelt. De groote moeilijkheid is de- kloof te overbruggen tusschen die voortwoedende in- flatiepolitiek van Roosevelt en het beleid der goud-landen, die zich vast hebben voorge nomen hun belangen te beschermen tegen mogelijke buitensporige depreciatie van de niet aan goud gebonden valuta. Indien Roo sevelt inderdaad geen schijn van een gebaar wil maken dat aan de opvatting van de goud-landen tegemoet komt dan moet men rekening houden met het uiteenvallen van de Conferentie. Er ligt echter hoop in de bewoordingen van Roosevelt's weigering. I-lij wilde de gemeenschappelijke verklaring niet aanvaarden „in dezen vorm". Daaruit mag men opmaken dat hij zijn laatste woord nog niet heeft gesproken. A. K. VAN R. DE INTERNATIONALE ZITTING DER I. O. G. T. IN DE. RIDDERZAAL TE DEN IIAAG. Men schrijft ons: Zooals reeds medegedeeld, zal de Interna tionale zitting der Orde van Goede Tempe lieren in Nederland worden gehouden en wel ih Den Haag. Voor dit congres heeft de Ne- derlandsche regeering de Ridderzaal afge staan. Van de gcheele aarde zullen de afgevaar digden zich daar verzamelen, waaronder vele buitenlandsche ministers. Woensdag 26 Juli beginnen de werkzaam heden van het U. C., waarna van Vrijdag 28 Juli tot en met 4 Augustus het congres zal worden gehouden. Zaterdagavond 29 Juli wordt den buiten- la ndschen gasten een gala-avond aangebo den door de Nederlandsche Groot-Loge der I.O.G.T., welke in het Kurhaus te Schevenin gen zal plaats vinden. Hiervoor verleent het Residentie-orkest haar medewerking. Verder medewerking van Mara Dyxhoom (zang), Tilly Silon (dans) Haarlem; Jan Musch (de clamatie). De Internationale leider zal daar spreken. Zondagmorgen wordt een wijdingssamen komst gehouden in de Remonstrantsche kerk waar cis. Fetter en enkele buitenlandsche predikanten het woord zullen voeren. Daar na gaan allen naar het Kurhaus te Scheve- ningen waar een Memoriam-zitting zal plaats vinden. Vervolgens zullen 500 kinderen der organisatie een groet aan de buitenlandsche gasten brengen. Des Maandags officieel ontvangst door het gemeentebestuur van Den Haag. Dinsdag; vertrekken 5 groote autocars door mooi Nederland. Verder staan nog enkele uitstapjes op het programma, o.a. naar den Hol ten berg waar terrein door de I.O.G.T. is aangekocht waar de eerste steenlegging zal plaats vinden voor een kamphuis, waarbij tevens kampeerter rein is gelegen. Ook zal de Van Rees-bank worden bezichtigd, die door de I.O.G.T. te Hilversum is geplaatst en 8 Juli aan het ge meentebestuur zal worden overgedragen. In de grootste steden van Nederland zullen buitenlandsche afgevaardigden spreekbeur ten vervullen. Donderdagavond 3 Augustus zal er een groot vuurwerk worden afgestoken ter eere van dit congres, welke door de Exploitatie Mij. Zeebad Scheveningen wordt aangebo den. Het eere-comité voor ontvangst van deze Wereld-Loge is voorloopig samengesteld uit de volgende heeren: Jhr. Mr. Chr. J. M. Ruys de Becrcnbrouck, oud-minister van Binnenl. Zaken; Jhr. Mr. A. C. D. de Graeff. minister van Buitenlandsche Zaken; Prof. Dr. R. Slo- temaker de Bruine, minister van Sociale Za ken; Dr. W. de Vlugt. burgemeester van Am sterdam; Jhr. Mr.- Dr. L. 1-1. N. Bosch Ridder van Rosenthal, burgemeester van Den Haag; Mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam; Mr. L. Lietaert Peerbolte, directeur-generaal v. d. Volksgezondheid; E. L. Veenstra, Inspecteur der Reclasseering. chef 3e afd. Dep. v. Justitie; Dr. F. Delker, secr. der Artsen-Geheel-Onth, Vereen.; A. Martinus, voorz. Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. DUBBELKWARTF.T OPGERICHT. Opgericht is een dubbel-kwartet. dat den naam zal dragen van „Caecilia" en dat on der leiding zal staan van den heer A. Bak. NEDERLANDSCHE SMALFILMLIGA AFDEELING HAARLEM Dezer dagen hield de afd. Haarlem vap de Nederlandsche Smalfilmliga haar. laatste bijeenkomst in dit seizoen. Er werd een twee tal films vertoond, n.l. een film van den heer K.uyck, die dc reis van Batavia tot Suez in beeld bracht, en een film van den heer Ir. Van Hoolwerff, door hem opgenomen tij dens een van zijn zeiltochten naar de Oost zee. De operateur was over zijn werk niet bijster tevreden, doch de aanwezigen gaven door een hartelijk applaus te kennen dat ze in dit opzicht niet met hem instemden. Dat het aan boord van een zeiljacht moeilijk fil men is. begreep ieder en daarom wekte het des te meer bewondering, toen bleek hoe schitterend de heer Van Hoolwerff erin ge slaagd was de moeilijkheden te overwinnen. Een belangrijk deel van den avond werd verder in beslag genomen door een causerie van den voorzitter, den heer Sellenraad. Met genoegen constateerde spr., dat de afd. Haar lem zich in een groote bloei mag verheugen, wat duidelijk hieruit bleek, dat in een half jaar tijd het ledental met vijftig procent ver meerderd is. Een groot aantal films is in dien lijd vertoond en spr. had hierbij opge merkt, dat de amateurs nog zeer veel van el kaar konden leeren. De film is de weergave van beweging. Doch wanneer deze beweging geen doel heeft, kan de film voor den aan schouwer niet boeiend zijn. Hiermee is vol gens spr. de documentaire film veroordeeld. Ook met de speelfilm moet de amateur voor zichtig zijn. Nooit zal de amateur kunnen con- curreeren met de beroepscineasten. Hij heeft niet de beschikking over allerlei hulpmidde len, die den vakman ten dienste staan. In dit verband besprak spr. vervolgens het scenario „Illusie" dat bij de prijsvraag, uitgeschreven door het tijdschrift „Filmliga" met den eersten prijs bekroond werd en daar na werd opgenomen als onderwerp van den Nationalen Ki no wedstrijd. Er ontspon zich een levendige discussie, waaruit tenslotte duidelijk bleek, dat de le den van de afd. Haarlem weinig voelden voor het verfilmen van dit scenario. Men vreesde blijkbaar dat de „Illusie" op een desillusie zou uitloopen. Nadat de heer Sellenraad aan de hand van een paar voorbeelden had aangegeven, hoe naar zijn inzicht de amateur van zijn films iets meer kan maken, dan een serie levende lantaarnplaatjes, werden de leden in de ge legenheid gesteld, vragen te stellen. Ir. Van- Hoolwerff had moeilijkheden on dervonden bij het afdrukken van zijn films. De heer Elsinga vroeg, wat te verkiezen was, negatief-positief procédé of omkeerprocédé. De heeren Mol en Blok beantwoordden de vragen tot genoegen van de vragers, waarna de voorzitter de vergadering sloot. JUBILEUM J. J. BOUMAN. Gisteren herdacht de heer J. J. Bouman den dag waarop het 50 jaar geleden was dat hij in dienst trad der N.V, C. G. van Tubergen. In de Kathedrale kerk droeg Prof. J. Bouman. een zoon van den jubilaris, de II. Mis op, waarna op het terrein der firma een huldiging plaats vond, waaraan het ge- heele personeel deelnam. Daar werd hij door den heer J. M. C. Hooy, firmant, toege sproken. Hij bood hem een vaas met bloemen aan. De heer Th. Hooy Jr. sprak namens de jongeren. De heer A. Steenkist bood namens het personeel o.m. een tafelkleed aan. Tenslotte sprak nog dc heer A. v. d. Veldfc namens de jongeren. meldt: Hoogste barometerstand 777.2 m.M. te Blacksod. Laagste barometerstand 751.5 m.M. te Vardö. en voorspelt meest matigen Noord-Westelijken tot Noor delijken of Noord-Oostelijken wind; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING Een kleine barometerdaling, die gisteren reeds over Noorwegen gesignaleerd was, heeft inderdaad in ons land toenemende bewolking en eenigc temperatuurdaling veroorzaakt. De wind bleef ten onzent nog uit Noordelijke richtingen waaien. Het hooge druk gebied over de Britsche eilanden breidde zich vooral Zuidoostwaarts over Frankrijk uit. In de kern van het maximum is de barometer ook nog verder gestegen. De barometerdaüngen over IJsland zijn Oost-Noordoostwaarts getrok ken. Het weer over IJsland is thans beterend. Over Zwitserland, Frankrijk, Groot Brittan nië en Ierland Is het rustig zomerweer met helderen hemel en zwakken tot matigen wind. In Duitschland waait nog een vrij straffe Noordwestelijke wind. Eveneens in het hooge Noorden en in Finland. Er is voor onze om geving nog weinig verandering in de weers omstandigheden te wachten. Barometer Stand van heden 775 m.M. Vorige stand 773 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 4 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 83 F. 62 F. 73 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Juli. Ondertrouwd 3 Juli; J. J. Coenen en M. H. Postema. Bevallen 29 Juni: M. Geerlings—Beek, z.; 30 Juni: E. M. v. d. LaarschotDijkmans, d.; T. IlellenbergMeijer, d.: A. van Santen v. d. Ban, z,; 1 Juli: C. J. M. Born—Holkamp, d.; IT. H. Pruis—v. d. Kamp, z.; C. M. Vree- negoor—de Graaf, z.; A. de DroogSchoffel- meer, z.; 2 Juni: II. Smit—v. d. Veen. d.; A. E. MeerveldKleinhout, z.; E. M. J. Janssen v. d. Hulst, z.; J. IJlstra—Klooster, d.; 3 Juli: M. M. Hesselman—Terhorst, d.; H. Boot Schluer. z.; C. van KoningsbruggenScher- penhuijzen, d.; 2 Juni: M. Massaro—Tomé, d. Overleden 1 Juli; K. HavikImmers. 71 j.} Koolsteeg; J. W. Roose, 17 j.. Zuid Brouwer straat; J. J. van MusschenProvoost. 84 j., Rustenburgerlaan; G. A. van Dompseler. 73 j., M, van Heemskerkstraat; 2 Juli: C. M. Mom- mersPoulusse, 77 j„ Haitsma Mulierstraat; C. Habich, 39 j„ ITodsonstraat; 3 Juli: R. Meurs, 71 j.. Kamperlaan; P. P., 2 j., z. v. N. Assendelft, Kamperlaan. KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis, dat van 1 tot en mgt 14 Juli 1933 ter gemeente-secretarie le Afdeeling, ter visie zijn ned-ergelegd de kiezerslijsten voor het grootbedrijf en het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, voor zoover betreft de kiezers in die gemeente. Tot gemeld tijdstip is een ieder bevoegd bij de Kamer verbetering van de lijsten te vragen op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of verkeerd is geplaatst. DE NIEUWE REGELING VOOR TAXI'S. In ons nummer van Zaterdag deelden wij mede, dat B. en W. van Haarlem voor de taxi's een nieuwe regeling gemaakt had den die reeds Maandag daarop (dus giste ren) eou ingaan. De oude gevestigde taxi-ondernemers deelen ons evenwel mede, dat zij gedwongen zijn de toepassing der nieuwe regeling voor loopig (misschien voor een week) op te schorten, omdat er eerst nieuwe loon regelingen met he personeel getroffen moe- t enwovden, verder moeten de klokken ver steld worden, enz. Voor den Kantonrechter. Baldadige jeugd Het is werkelijk niet overbodig tegen de baldadige straatjeugd streng op te treden. Er zijn voorbeelden te over aan te wijzen van de ergerlijke vernielzucht der jongens, van ruiten ingooien, brandjesstichten, lastig val len der voorbijgangers en bewoners enz. Voor den kantonrechter had zich een zes tal opgeschoten jongens te verantwoorden, die in de Van Oosten de Bruynstraat gevoet bald hadden en het een agent lastig gemaakt hadden. Ze hadden met steenen geworpen en gescholden en zelfs was er een vechtpartij ontstaan, waarbij de agent van zijn gummi stok gebruik moest maken. Het betrof hier zeer brutale jongens, die zich ook voor dén kantonrechter niet al te bescheiden en schuldbewust toonden, (vooral de leiders niet), wat den ambtenaar aanlei ding gaf eenige afkeurende woorden te laten hooren. En om met straffe hand de uitroeiing van dergelijke meer dan onbehoorlijke daden aan te pakken eischte hij tegen drie der ver dachten een geldboete van 15.subs, één maand opsluiting in een verbeteringsgestieht. De kantonrechter veroordeelde, de jongens conform den eisch. KOMT MARLENE ONS BEZOEKEN? Het Vaderland verneemt van bevoegde zij de, dat er alle kans bestaat, dat Mariene Dietrich (Shanghai Lily. Lola. de Blonde Venus o.a.) een bezoek zal brengen aan Ne derland. Zij zou dan in Scheveningen lo- geeren. VAN VERDAGING GEEN SPRAKE. VOORTZETTING DER WERELDCONFE RENTIE ZONDER VALUTAKWESTIE. LONDEN. 4 Juli (Reuter). De Amerikaan sche delegatie heeft er in toegestemd om zich te verzetten tegen elke poging tot verdaging van de Economische Wereldconferentie. Hulle deelde alt mede aan MacDonald en heeft met dezen besproken op welke wijze men de conferentie zou voortzetten nu de valutakwestie definitief van de baan is. De Amerikaansche delegatie wil nu de re- solutie-Pittman over goud en zilver als dek king intrekken, omdat zij niet in overeen stemming is met de verklaring van Roose velt. Deze verklaring heeft trouwens zelfs de Amerikaansche gedelegeerden verrast. Van Britsche zijde verklaart men. dat de Engelsche regeering de verklaring der goud landen nooit zullen toekennen buiten de Amerikaansche regeering om. Wat wil Roosevelt? Uit New-York wordt nog gemeld Volgens te New-York gepubliceerde berich ten zou een ernstig verschil van meening ontstaan tusschen Roosevelt en de Ameri kaansche delegatie te Londen. Na een vergadering aan boord van de In dianapolis zouden Roosevelt en de leden van het kabinet besloten hebben dat de confe rentie, niettegenstaande de ontevredenheid van de Europeesche landen moet worden voortgezet De Amerikaansche delegatie heeft dien overeenkomstige instructies ontvangen. De Amerikaansche delegatie moet echter van oordeel zijn, dat verder deelnemen aan de conferentie nutteloos is en zou besloten hebben, zelfs indien de conferentie wordt voortgezet, geen steun te verleenen aan voor stellen tot verlagen van de tarieven. Zij heeft Roosevelt verzocht haar een nieuw voorstel te zenden, ter vervanging var- de resolutie-Pittman, aangezien deze in strijd is met de verklaring van Roosevelt. De Herald Tribune schrijft verder, dat het Amerikaansche kabinet levendig wenscht alle verantwoording voor het afbreken van de conferentie te vermijden en men heeft bij het kabinet den indruk gevestigd, dat de conferentie niet in gevaar verkeert. In officieele kringen is men van meening, dat de overige landen de conferentie niet zonder gevaar kunnen verlaten. NIEUWE RUSSISCH-JAPANSCHE WRIJVINGEN. Russische schepen in be slag' genomen. TOKIO. 4 Juli. (Reuter). Ten zuid-oosten van Paramushiro heeft de Japansche politie twee Russische schepen in beslag genomen en de uit dertig personen bestaande beman ning gearresteerd. De politie had gehoord, dat Sovjet-agen ten spionneerden op de Koerilen-eilanden. waarop een onderzoek werd ingesteld.met- het bovengemelde gevolg. De beide vaartuigen zullen met bemanning naar Nomura op het eiland Hokkaide worden gebracht. Aanslag op Russisch handelsvertegenwoordiger. Het telegraaf-agentschap der Sovjet-Unie meldt voorts, dat gistermorgen te Tokio een- aanslag is gepleegd op den handelsvertegen woordigers der Sovjet-Unie in Japan, Kota- jetov. De dader een zekere Soerinate Nasi- me. is door de politie gevat. ITij is de voor zitter 'der reactionnaire organisatie Kakoe- moise. Japan heeft zijn leedwezen betuigt tegen over de Russische regeering. en toegezegd een scherp onderzoek in te stellen. VERZOEK OM TOELATING ALS GELD- SCHIETBANK B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Nationale Volksbank te Rotterdam om toelating als geldschietbank, bedoeld in artikel 6 der Geldschieterswet; het bedrijf z.al worden uitgeooefend in het per ceel Schagchelstraat 16a rood. Ieder kan tegen de inwilliging van dat ver zoek bezwaren bij B. en W. inbrengen. NAZI-OVERLAST AAN NEDERLANDERS? REQUEST AAN DEN MINISTER. KERKRADE, 4 Juli. Tal van Nederlanders in de Limburgsche mijnstreek hebben zich beklaagd over de ondervonden behandeling van nationaal-socialistische voormannen in het Duitsche grensgebied. Eenigen hunner hebben zich per requuest tot den Nederland- schen Minister van Buitenlandsche Zaken gewend. DE HELFT VAN DEN WERELDVOOR RAAD AAN GOUD IS IN HANDEN DER 5 GOUDLANDEN, ZEGT Mr TRIP De president van de Nederlandsche Bank, mr. Trip. heeft er Maandag in een nieuw onderhoud met een vertegenwoordiger van Reuter op gewezen, dat de continentale lan den. die den gouden standaard hebben ge handhaafd, over de helft van den wereld voorraad aan goud beschikken. „Indien zij samenwerken", aldus mr. Trip, ..kan geen ge vaar hen bedreigen, zoolang zij hun kalmte bewaren". Men interpreteert mr. Trip's verklaring in dien zin. dat de landen met den gouden standaard thans bezig zijn onderling hun eigen belangen te behartigen. INFORMATIEKOERSEN. Londen 8.428.43. Prijs 9.801/, Brussel 34.77 1/2—34.82 1/2; Zurich 48.05—48.10; New- York (cable) 1.57—1.88. HILLEGOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bureau van Politie: een schroevendraaier, een ceintuur, een alpinomuts. P. Wagenmans, Loosterweg 3 no. 20 alhier een zwarte heerenhoed; P. v. d. Weiden. Van Vlietstraat 44. alhier, een postduif; Hartman, Stationsweg 128 alhier, een stroomatras; A. J. v. d. Leek, Duinlaan 17, Bennebroek een etui inh. een rozenkrans; Waasdorp. Hoofd straat 2, I-Iillegom, een heerenrijwiel N. Win kelaar, Molenbuurt 13, Hillegom een zitting van een auto. HAARLEMMERMEER DE NIEUWE BRUG BIJ DE CRUQUIUS. De over de Ringvaart nabij „de Cruquius" alhier gebouwde nieuwe brug nadert haar voltooiing. Aan het bruggedek wordt de laatste hand gelegd. Dit monumentale bouwwerk dat een sieraad voor de om geving is bestaat uit drie doorvaartwijd- ten, waarvan twee vaste overdekte voor he« kleine scheepvaartverkeer en een met losse overdekking welke opgehaald kan worden voor de groote schepen. NOODLOTTIGE VAL. Een wielrijder, de heer B. uit Heemstede, had op den Kruisweg in Haarlemmermeer bij het passeeren van een tweetal auto's, die elkaar in volle vaart voorbij reden, het ongeluk de macht over 't stuur kwijt te raken, en zoodanig met z'n fiets onderstboven te rollen dat hij een arm brak. Na voorloopig door een dokter verbonden te zijn werd hij per auto naar zijn woning gebracht. INTREDE DS. OOSTERHOFF. Naar wij vernemen, houdt de datum, waar op ds. R. Oosterhoff te Wanswerd die het beroep naar de Gereformeerde kerk te Hoofddorp heeft aangenomen alhier z'n intrede zal doen, ook verband met het tijd stip waarop de bouw van de in aanbouw zijnde nieuwe pastorie z'n beslag zal hebben gekregen. Verwacht wordt dat dit einde Augustus het geval zal zijn. OP HOL. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer sloeg een voor een wagen bespannen paard, dat schrok voor een passeerende auto, op hol. De bestuurder H„ had door het heen en weer slingeren van den wagen het ongeluk er af te vallen en bekwam een zoodanige been kneuzing dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het paard kon spoedig tot staan worden gebracht. Maandag ging een paard van den vracht rijder J., dat schichtig werd, met een hooi- harkmachine achter zich, er van door. Op den Hoofdweg bij de brug werd het dier door een wielrijder onder 't: rijden door bij de teugels gegrepen en tot staan gebracht. Dit was een moedige daad. omdat hij kans liep met de scherpe punten van het ijzeren ge vaarte in aanraking te zullen komen. ZANDVOORT ZEEMEEUWEN-TERREIN. In de Raadsvergaedring van 4 October 1928 verleende de Raad een credit van f 300 voor het aanbrengen van gemeentewege van een afrastering om het tweede speelterrein van De Zeemeeuwen. Tot heden werd deze afscheiding evenwel niet aangebracht omdat de voetbarvereeni- gïng er voorloopig geen prijs op stelde. Nu de vereeniging heeft medegedeeld, dat zij thans de genoemde afscheiding gaarne aangebracht zou willen zien, stellen B. en W. in verband met ontvangen prijsopgaven voor het credieb van f 300 te wijzigen in f 350. WATERVOORZIENING AAN DE STRANDTENTEN. B. en W. hadden in voorbereiding de her ziening der regeling voor het leveren van water aan.de strandtenten. De commissie van Bijstand deed thans in haar advies een nadere regeling aan de hand, die de goed keuring van het college kan wegdragen. B. en W. willen de bestaande tapplaatsen aan het strand doen verdwijnen. Met het opstellen van waterautomaten, die bijv. vor 1 cent 10 liter water leveren, wenschen B. en W. liever nog te wachten tot het volgend jaar. DIERENHULP. De vereeniging Dierenhulp zal op 20 Juli een autotocht organiseeren naar Epe. Ook niet-ieden en badgasten kunnen aan den tocht deelnemen. DIERENBESCHERMING. Naar-aanleiding van het adres dat enkele bewoners van de Kostverlorenstraat aan den Raad zonden, met het verzoek het dieren- asyl te doen verplaatsen naar een „onbe bouwde kom der gemeente", is thans een schrijven van de Ver. tot bescherming van Dieren bij den Raad binnengekomen, waar in alle geuite klachten worden weerlegd en waarin tevens de hoop wordt uitgesproken, dat de Raad zal willen medewerken om de afd. Zandvoort van de Vereen, tot Bescher ming van Dieren, te willen laalpen opbouwen en steunen. LEVERING VAN LIGSTOELEN. Nadat de Badcommissie advies heeft uit gebracht omtrent de inschrijving naar de levering van ligstoelen voor het Zuiderbad, adviseeren B. en W. het adres van eenige winkeliers, die zich benadeeld achtten, voor kennisgeving aan te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2