De Mysterieuse Apache. EEN CHARMANT BADPAK uitge voerd in bruin en beige, dat zich ken merkt door uiterste distinctie. KONINKLIJKE TOESCHOUWERS bij de tenniswedstrijden te Wimbledon. V.I.n.r.De koningin van Engelandcx-koning Alfonso van Spanje en Prinses Alice, gravin van Athlonc. MILITAIRE MUZIEKCORPSEN uit alle deeïen van Europa zijn te Parijs bijeengekomen en hebben op de Champs Elysccs gedefileerd voor president Lebrun. BovenHet Spaansche muziekcorps; onder: dc HoIIandsche leider Walther Boer (x), tijdens de plechtigheden. DE EERSTE DUITSCHE JOL bestemd voor de Olympiade in 1936 is gereed gekomen en heeft een welgeslaagde proefvaart volbracht. DE BELGISCHE MINISTER VAN FINANCIËN, Hijmans, is na afloop van zijn besprekingen bij de Econ. Wereldconferentie per vliegtuig naar Brussel teruggekeerd. Dit was de eerste maal dat minister Hijmans een vliegtocht heeft gemaakt. MEVROUW ROOSEVELT, cchtgenoote van den president van Amerika, in gesprek met ccnige jonge meisjes, in het werkcloozcnkamp, dat op staats kosten in de omgeving van New York gehouden wordt. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARUSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. H-ouben.) 6) Hij wilde maatregelen nemen tegen iets, waarin hij een gevaar voelde. Dan, zijn geest op iets anders richtend, wilde hij de geheele gedachte als iets belachelijks verwer pen. Terwijl hij rusteloos door de kamer€iep vroeg hij zich af, of het niet beter was Cor nelia's vader geheel in te lichten. Wild had hem steeds aangemoedigd en hij wist dat deze blij zou zijn, als hij zijn dochter veilig en wel met hem getrouwd zag, maar zelfs dan waren deze laatste gedachten toch te gek om uit te spreken, daarbij kwam, dat hij feitelijk Cornelia beloofd had over het avontuur te zwijgen. Toch had Cornelia iemand noodig om op haar te letten, hier hield hij plotseling stil. Instinctmatig zag hij in, dat hij niet dc man was om Cornelia te leiden. Zijn gedachten dwaalden terug tot de gebeurtenissen van een uur geleden. „Je zult toch niets vertellen?" had zij haastig ge fluisterd, toen zij op de lift wachtten. Na tuurlijk hij had met het hoofd ge schud. Norman Wild zelf was te zeer gewend aan Cornelia's uitstapjes om ook maai d-' gewone vragen te stellen van beangstlge ouders en bleek tevreden met Royle's eenigszins vluch- tigen uitleg. „Een apachen verblijf, messen trekken tegen elkaar nog al opwindend" had hij gemompeld, met Cornelia's verzoek nog in de ooren en Wild was na een ver schrikten blik gemakkelijk gerust te stellen geweest. In stilte nabroeiend wenschte hij. dat hij het over zich kon verkrijgen Cornelia^ smeekend gefluister over het hoofd te zien en Wild de heele geschiedenis te vertellen. Hem van dat gezicht vertellen, dat hij niet uit zijn'gedachte kon zetten het donkere hoofd over het blonde gebogen, donkere oogen, die in verbijsterde blauwe keken. Per slpt van rekening was het haar vader en die liad, dit gaf Royle somber toe, meer invloed op haar, dan hij. Royle zelf, op haar bezat. Maar hij kon er niet toe komen zijn half gegeven belofte te breken en er bleef voor hem niets anders over dan zijn op en neer loopen te. staken en naar bed te gaan. Hij bleef nog even in gedachte staan, terwijl hij het licht uitdraaide. En in de andere kamer was mevrouw Lawson nog bezig met Cornelia, wier hoofd barstte. Als ze nu maar ophield, met dat zenuwachtig ronu»charrelen en ging, wond Cornelia, die doodmoe was, zich op. Doch tante Julia maakte nog geen aan stalten om te gaan. Zij was niet met de Wilds meegegaan, omdat zij zoo dol op reizen was, want zij kon niet tegen de zee; gedeeltelijk had men door de lucht gereisd op Cornelia's speciaal verlangen, maar Julia Lawson had nu opgehouden alleen de zee als haar vijand te beschouwen. Het was niet het genot van reizen, het was zelfs niet de liefde voor Cor nelia, die mevrouw Lawson er toe gebracht had, haar geriefelijk stadshuis te verlaten en mee te gaan op een reis, die voor haar de eene vermoeidheid na de andere bracht. Het was haar lange, stille liefde voor Nor man Wild. Hij was de held van haar kinderjaren ge weest. Tijdens zijn studententijd had zij de lauwerkransen om zijn donker hoofd gelegd en het eerstvolgende jaar had zij gedroomd en visioenen gezien van een volmaakt ge lukkig leven als Norman Wild's aangebeden vrouw. Op drie en twintig-jarigen leeftijd had Wild Cornelia's moeder ontmoet en na haar als een wervelwind het hof te hebben gemaakt, huwde hij met haar, Julia Lawson aan haar lot overlatend, die haar geheim diep in haar hart verborg, terwijl zij tevergeefs trachtte haar liefde voor hem te onderdruk ken. Om haar trots te bevredigen, huwde zij zelve kort daarop met een waardigen, stij ven man, tien jaaT ouder dan zij, wien zij zoo veel zij kon had gegeven en die haar eenige jaren later als een kinderlooze weduwe achterliet. Cornelia, die toen reeds moederloos was, was voor haar een aanleiding geweest de vriendschap met Wild te hernieuwen en langzaam aan had zij bij het tengere doch tertje van'den man, die zelfs nu, lichtelijk kaal en meer dan lichtelijk rond, haar held was gebleven, de plaats van de meest ge liefde tante ingenomen. Zij bewoog zich. een klein zelfs op dat uur onberispelijk figuurtje, door de rustige kamer .terwijl zij de verstrooide bezittingen van Cornelia, die geen ^ordelijkheid kende, bijeen zocht en de toilet-artikelen op hun plaats legde; (echt schildpad met goud was Cornelia's laatste liefhebberij geweest) en. hoewel onbewust, toegevend aan de rustige liefde voor den vader door het kind ruim schoots te verzorgen. Uit het breede bed praatte Cornelia. ..Ga toch naar bed, tante Julia", zeide zij. „Ik ben heusch weer heelemaal in orde. Ik val nooit heelemaal flauw, weet u. Het kwam door de warmte en ik denk. dat ik moe was. maar 't zal me weer ziek maken, als ik moet denken, dat ik u ophoud". Mevrouw Lawson ging naar het, bed, een tee de re blik ln de oogen, terwijl zij haar koele hand op Cornelia's hoofd legde. „Dan zal ik maar gaan", zeide zij. „Je zult wel slapen, denk ik. Ik geloof dat het geen fijne gelegenheid was, waar je heen ging, naar wat ik Frank tegen je vader hoorde zeggen". Cornelia sloot haar oogen en wendde het hoofd af. „Maar 't is nu voorbij" suste mevrouw Lawson, „je bent nu veilig en je moet het maar gauw vergeten". Cornelia opende haar heldere oogen en keek haar aan met een blik, die mevrouw Lawson vreemd verward voorkwam, ofschoon ze het niet zou hebben kunnen uitleggen. Mevrouw Lawson kuste haar en stopte haar nog eens onder. „Ik zal de gordijnen open maken", zeide zij zacht, terwijl zij naar het raam ging, „dan krijg je volop frissche lucht". De kamer lag aan de straat en toen me vrouw Lawson de gordijnen open trok om de koele nachtlucht, die zelfs in het hartje van de stad nog heerlijk was, binnen te laten stroomen, keek zij vluchtig over de straat. Dan keek ze nog eens scherper. Onder een lantaarn stond onbeweeglijk iemand, weggedoken in, zijn jas, die hij tot zijn kin had opgetrokken, zijn slappen breed- geranden vilthoed diep over de oogen. Toen mevrouw Lawson keek, lichtte hij zijn hoofd op en zag ze zijn gezicht. Een donker, knap gebiedend gelaat. Een oogenblik bleef me vrouw Lawson staan, dan keerde zij zich om en g'ng onhoorbaar de kamer uit. HOOFDSTUK III. Met den gloed van de late Meizon in haar kamer nam den volgenden ochtend Cornelia zich zeil op in den spiegel, terwijl zij in gedachten haar vingers door haar kort, blond haar streek. Plotseling kwam er een flauwe blos op de wangen der verschijning tegenover haar-; ze greep haastig naar den borstel, ging er ijverig mee over haar hoofd den rug naar den spiegel gekeerd, terwijl haar blauwe oogen strak keken naar het portret van een dame in crinoline aan den wand tegenover haar. Alle sporen van de bezwijming en de hoofd pijn van den vorigen avond waren verdwe nen, een glimlach speelde om haar mond, toen Cornelia eenige minuten later, na een iaatsten blik op zichzelve, in haar korte gladde blauw-zijden jurk met fijnen dunnen kraag en manchetten naar beneden wilde gaan voor het ontbijt. Bij de deur bleef zij echter nog even staan, keek peinzend naar' een lichte wolk in een overigens heldere lucht,; de ramen stonden wijd open. het vroolijke straatgedruisch drong tot haar door. Vlak onder haar balkon- hielden twee vrouwen een luid en opgewekt gesprek, niet ver weg rinkelende een bel. Cornelia's oogen begonnen te schitteren en met een vroolijk lachje wendde zij zich om, deed nu werkelijk de deur open en vloog licht de trappen af. Norman Wild was reeds aan zijn tweeden) kop koffie toen zijn dochter, sierlijker dam ooit in het volle morgenlicht, aan de ont bijttafel verscheen. „Dus u is weer geheel beter, mejuffrouw", vroeg hij, terwijl hij haar over zijn brille- glazen heen aankeek. „Geheel en al, mijnheer", antwoordde zij vrcolijk, maakte een sierlijke buiging voor hem en zond de beide anderen een kushand' toe. „Koffie, Fransche koffie, vlug ik ver ga van den honger", kondigde zij aan, ter wijl zij neerzonk in den wachtenden stoel, tegenover Julia Lawson. Royle, die bij ha.-.r binnenkomst was opgestaan, ging nu ook weer zitten met een zelfbewuste „air", waar door hij bij Cornelia een golf van geraakt- he:d opwekte, die dan ook haar opmerkingen- hoofdzakelijk tot haar vader en Julia richt te. (Wordt vervolgd), DE NIEUWE LOKALEN van dc academie voor internationaal recht zijn Maandag tc den Haag in tegenwoordigheid van verschillende autoriteiten geopend. Z.Exc. Jhr. mr. dc Gracff tijdens zijn openingsrede. Geheel links: oud-minister Gort van der Linden. 50 BRUIDSPAREN, allen lid van dc N.S.D.A.P. cn wonende te Berlijn, zijn dezer dagen tegelijk in het huwelijk getreden. De bruidsstoet begeeft zich in de Lazaruskerk, alwaar dc huwelijksinzegening plaats vond.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8