Roster SCHIETEN GYMNASTIEK. VOETBALNIEUWS ZOMERCOSTUUMS IMMER Zn. D. HESSELS, H. VEEN S. SPIJER. JUWELIER OURENS lste hypotheek gevr. Pension gevraagd OPROEPING Zeevaartschool 2-Jarige Cursus Ford of Chevrolet f 30.- Hoekhuis te koop C. HARMSE Verspronckweg 65 BOVENHUIS TE HUUR BOVENHUIS TE HUUR MAANDAG 10 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 11 EXAMENS. H. B. S. A MET 5-JAR. CUESUS Uitslag der overgangsexamens: Bevorderd naar de 2e klas. Hermanda C. v. Aken. Marie E. Drees. Cecilia C. Keur. Irma W. Korte, W. M. van Breda. M. J. Fredrikze, R. Kaars Sijpesteijn, J. C. Kal. J. N. Korst- jens, C. A. Lukaart. A. G. Mes, A. J. Th. Plan ting, R. E. Schultz, H. Visser, W. Zwart, F. Wennink. Bevorderd naar de 2e klas. Johanna Hag- meister, Aaltje Mosch, Willy Zevenhuizen, J. W. D. van Ake. C. H. Blei. P. Bos. W. B. Engelenberg, K. Huges, II. Kuik, R. A. van der Laaken. H. J. A. Pley, G. Schouten. Bevorderd naar de 2e klas. Johanna B. Geertsema, Wilha. M. C. Hogeland, Elisabeth C. Mulder, Anna C. van Waard, F. J. Bakker, G. A. Kleyn, D. Koning. Chr. J. M. v. Lange- laan, J. Lindeman. J. W. Rodenboog, L. C. Stange, J. P. D. de Vries. Bevorderd naar de 2e klas. Annie J. Quee. Reina Wagemaker. J. Balk, P. J. Bos. J. T. Braaksma, J. K. Fredrikze H. J. Hinfelaar J. Ketellapper, W. Klip, G. J. Kruyer, W. B. Norden, G. Otto. A. Rosenberg, A. Emmink. Bevorderd naa rde 3eklas: Catharina Grisel. Maria A. Mol, Agatha J. Ossen dorp, Aafje W. Ott, J. Bakker, A. II. Beenhakker, W. Blazer, F. A. Fortgens, A. van Hage, J. M. Hesmerg, F. A. Hooyen, M. Mulder, K. Schirrmann, C. Vocgd, A. G. C. Vrijer, E. J. van der Waag. Wilhelmina J. E. de Graaf, Elisabeth H. Lobbes, Willi. J. E. Scheurman, Maria W. Wesseil, A. Baas, E. Bellaart, N. L. W. v. d. Berg, J. R. Beukhof, J. J. Der. L. Fibbe, J. U Hanseier, 17 H. I. Harder, J. W. Kramer, G. W. Leih, H. v. d. Pol, B. II. Pot. E. Wester wij k Bosdijk, O. Wijkhuizen, J. Cohen, Anna P. J. Endenburg. Helena H. Rcbken, Elisa beth W. Wallbrink, R. M. André, P. Berends W. J. van Bilderbeek, J. C. A. de Brabander, J. J. ten Cafce, G. Fortgens, D. Kamp, W. G. Kiimbie, G. Lennings, P. de Lugt, J. Schel ling-er, L. Voorhorst, H. Walda, Annie Ver troost. Bevorderd naar de 4e klas: Cornelia H. Groe- nendaal, Gerardina v. d. Linde. Matje Resoort, Geertruida Scharpff. G. Blauw. W. v. d. Boom. G. M. van Harten F. M. Hasselman, Chr. Klomp, J. J. de la Mar, J. B. Moolhuyzen, p. Polak. W. Schalken. B. P. Wijnberg, J. H. van IJzerloo. Bevorderd naar de 4e klas-- Johanna W. Hinse, Johanna G. Koning. Nellie J. F. Ma- chielse, Jeanne M. Poldermans, P. C. Corne- lissen. J. H. Helweg W. Hoogebooni, H. J. C. Kal, J. A. Koolbergen, A. Kruyer, J. de Lan gen. H. J. Leloux. A. Moen, J. v. d. Snoek, A. de Vita, J. Wesseling. Bevorderd'' naar de 4de klas: Adrïana M. Bal, Lamberta W. de Bruin, Johanna M, Bur ger. Cornelia C. F. v. d. Weele, J. A. Bar men 't Loo. A. v. d. Bergh. C. de Bouter. H. Chapon, H. Kroes. H. J. Leupen. W, J. R. Lo- man. J. G. Maat kamp. J. C. A. Scheuernian, W. Swancveld. J. E. Valstar. F. Vetter. J. A. H. Elfers. A. C. Fortgens, W. F. Frank, A. Gillissen, F. P. Hekker. H. Hinse. W. A. Koster, W. M. van der Maal, 3. C. Schoone- veldt J. M. E. van Til, L. Verdoorn. E. Vinke. Bevorderd naar de 5de klas. Jacoba van Gulik: Margaretha C. Koning, Elisabeth Phenning, J. G. Boers, A. Bijlsma, M. Dinkelman. L. J. Henskes, H. H. Hultzer, H. H. Kolkmeyer. M. W. Langereis. G. v. Mus- scher. W. Pauw, C. Poederbach. H. Roose, W. Stammes, A. Tekamp. P. H. W. Velthuys. Anna Lindeman, Henriette van Looy, Cae- cilia C. C. M. Pinxter. Anna Terpoorten, A. P. H. J. Bijl de Vroe. P. Th. van Eek, D. Goud, F. M. Heerkens Thïjssen, J. J. van den Horn. H. Hurkmans, P. G. Husslage. A. van Leeuwen, P. J. J. Veenhuizen, J. J. Zweeres. OVERGANGSEXAMENS. Aan het Gymnasium alhier zijn bevorderd: Van de 1ste naar de 2e klasse: Dudi Barre, Toos Becking, Tini v. d. Berg, Ineke Boks, J. v. d. Brugghen, W. v. d. Brugghen, Geertje Dalmeyer, R. Düsterbeck, B. Geertsema, Truus Leendertz, N. Mouthaan, W. Muller, W. Postema. F. Posthumus Meyes, Tine Ritter, Miep Spoelder, J. Wieringa, Nelly Augustijn, Jet- Bekker. Nanni v. d. Berg, Leneke Cohen, B. Dalhuysen,. A. Dallemagne, Annie Dhont, A. Faber, F. Göttgens, W. de Groot. J. v. Hat- tum, Olga Leemhuis, Mientje Muller, Mien Prins, P. Roodenburg, Truus Schroder, L. Smits, A. Brunnekreeft. Van 2e naar 3e klasse: Anna van den Ak ker, Hansje Banning, E. van Beusekom, Truus Frank, Machteld v. Hardenbroek, Marietje Haumersen, Jopie Haak, R. Kalbfleisch, Tine v. d. Meulen, II. Nolf, A. Pit, M. Polak, J. Roggeveen, Emma Rutten, R. Rutten, D. v. Slogteren, Lies Sluyter, C. Sluyter. A. Thöne, Henriëtte Tielrooy. Ellen Wesstra, J. Wild schut, J. S. Bartstra, J. v. d. Boogaard. W. Brocades Zaalberg (voorw.), J. Brunnekreeft (voorw.), L. Cats (voorw.), W. Coops, Emmy Eldermans, R. Graafstal, W. v. Groningen, J. Jonkhart, Ina Klimp. Lottie Kruyt, Ali Kooi, Wil v. d. Laan. A. v. d. Most v. Spijk, E. van Offeren, R. Plekker, Ina Schotel, B van Sme den, P. Buwalda. Van 3e naar 4e klasse: F. de Bordes. F. Koe- nigs; Maria Leupen, W. Marnette. Titia v. Meeuwen, J. Meilink, M. Nederlof. M. v. Nie- velt voonv.), Titi Oudes. J. Ritter. Anneke Sluyter (voorw.). Willy Snethlage. Ina Swens (voorw.), H. Tobi. R. v. Valkenburg, C. Vrij land (voorw.1. J. Wildschut. H. Blaauw, J. den Hartogh, Riti Heemstra, F. Ittmann, Bep Verzekeringsvoorwaarden voor week- en maandabonnés van Haarlem's Dagblad en voor abonnés van het Geïll. Zondagsblad (Zie vetgedrukte aanvulling onderaan) Elke weck- en maandabonne van Haarlem's Dagblad is. laag zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt eo de Directie „Haarlem's Dagblad" de verzekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen vao ongevallen, op de volgende voorwaarden Artikel i. Als verzekerden worden bescbouwd alle per week en;'of per maand betalende gcabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen a. gedurende minstens twee weken I In bet geval van maand abonnés twee maanden) als geabonneerde in de registers van „Haarlem's Dagblad" z.ijn ingtscbreven.' veesten. 01 aanvallen tegen den persoon buiten Ian.lichen oorlog o! blnnenlandscbe Het verdwijnen, verdrinken o: door gas o: gassen l van den verzekerde wordt ten opzichte van deze verzekering gemerkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid of grov onvoorzichtigheid, tenzij ten genocge van de Directie van Haarlem Dagblad het bewijs van het tegendeel wórdt Bijgebracht. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij bet ongelu- veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, o wel bij poging tot redding van .personen, of rot ïfwondine vei., dreigende gevareu. Onder bepaling, dat indien een aoonnc to stunt vun krankzinnig heid ot verstandsverbijstering zal raken, of zlcb buiten Europ. mocht begeven (behalve indien hi) van lene Europceschc havei naar een andere Europeosche haven reist in een schip met vas dek in tijd van vrede) ot indien hij zich In krijgsdienst te land o te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnementsprijs van Haarlem's Dagblad te betalen ot deze couran ophoudt te verschijnen, ot de Directie van Haarlem's Dagblad d •erzekering doet eindigen, alsdan deze vereekering voor hem goh", al vervallen oh krachteloos worden Vao de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten allen .lie zici net de bereiding, het verwerken ol proefnemingen met buskruit scbietkatoeu, uitroglycerine. dynamiet, naplita, acctyleengas, o andere licbt-ontplofbare ol licht-ontvlnmbare stoffen bezig houden ot daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voc mnnwerkers. acrobaten drcusrijders en dergelijken. Zeevisschers, zeevarenden en personen van den Loodsdtensi lijn in de verzekoring begrepen, en wei. wat betreft ongevallen i3D den wal, voor alle uitlieeringcn. Verlies van ledematen wordi lok aan boord gedekt, doch op uitkcering bi) overliiden kan vooi hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien hot ongevm dat het overlijden tengevolge beeft, aan deo wal plaats had. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verz.ekerde verkeerde op het oogenblik dat her ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen boogen schadeloosstelling betaald, dan die. welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur van „Haarlem's Dagblad" zoudr hebben moeten zi)n uitgekeerd aan een normaal persoon doo- hetzelfde ongeluk getroffen Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de ivolgcn van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk bulten krach' jo met betrekking tot elk nieuw ongeluk dat den verzekerdr mocht treffen. i. j. lugcvdi een geaDonneerde zen jii .'ciur ^setkomi. moeten Ie gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent tic' bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aar- Directie van ..Haarlem's Dagblad" te Haarlem en indien lodnnigo kennisgeving niet binnen driemaal 24 uur nn hei ongeluk is geschied, dan zai geenerlei ultkeerinp ver schuldifid zijn. Indien de gctrotiene zeevarende is. moet de kennisgeving van :t overlijden geschieden binneo drie dagen na het bekend worden in bet ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk, moet de uulp van sec bevoegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde l« gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voor schriften van den geneesheer onafgebroken op re volgen totdat hi volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer vau ..Haartem's Dagblad toegestaan worden den verwonde te onderzoeken wanneer en zo,, dikwijls zulks billijkerwijze geéïschl kan worden, en „Haarlem'.' Dagblad" heeft eveoeens vrijheid om zoodanige genees en hcei kundige hulp te verstrekken ais het noodig acht Elk bewijs hetwelk de Directie van ..Haarlem's DagDiao in tijd tot tij.i zou kunnen eiscben betreflende ecnlg ongeluk o verwonding op grond waarvan een risch werd ingesteld, zal haa: zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schril lelijk verzoek eedaar werd, gegeven moeten worden. iugeval van eenig ongeluk me: doodclijken atloop moet niervan .jo de Directie van Haarlem's Dneblad te Haarlem schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat he- ongeluk aar belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een ot meer der in dit artlket «noemde verplichtingen, zal elke aanspraak op ultkecrlne voor belang hebbenden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van he: nauwkeurig door ncm en .leu .ehandeleudeu geneesheer Ingevulde aauvrage-formulier tot uit kcering, en ingeval van overlijden, van dc doodacte, kan de belang hebbende aanspraak ranken op de behandeling tijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Haarlem'; Dagblad". De kosten der gcéiscbce verklarineen komen 'en laste in dengeni. die dc ultkeering aanvraagt Alle bedragen, die krachtens deze vcrzekcritu verschuidigo zijn, dien betaalbaar zijn ten kantore van ..Haarlem's Dagblad" slechts na ontvangst van eene doo: de(n) rechthebbende (o) gc- teekendc qultantic. terwijl de verzekering bij uitbetaling van eer :drag van meer dan twee honderd en vijftig gulden zal vervallen Van geen som, die verschuldigd is. zal interest betaald worden, .jk nie: in gevallen, waarin die ander? volgens dc wet verschuldigd zou zijni terwijl de verplichting tot uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat he» toegestaan «worden, is Ingevorderd Art. 7. Alle geschillen uit de voorwaarden voortvloeiende, zuilen beslist worden door drte scheidslieden, Nederlanders, bij rdcclde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering ol bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming dei drie soheldflieden door den Kantonrechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden ondeiworpen als n een vonnis rn het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosteD dragen benevens de helft van liet honorarium der schcldsllodcn ...t, 8. Bezwarlug 01 vervreemding van dc reenteu. voor een geabonneerde uit deze verzekering voortvloeiende, hcefl geen rechtsgevolg. Alzoo zal hot ontvangbewijs van den verzekerde ol bij overlijden, van de ccbtgcnoote or engenamen van den verzekerdr in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op de vaststelling der identiteit van den verzekerdt moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam hetzij door huwelijk of anderszins, daarvau ten spoedigste opgav? doen aan de Directie van ..Ha"lem's Dagblad" te Haarlem c. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen he: gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen. Art. 3 Onder ongeluk, als 10 deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreekscbe oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verst3au wordt), dcu verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs gclcvertl worde dat zulks door van buiteu af toegebracht geweld werd veroorzaakt, met het gevolg hierna ln Artikel 3 aangeduid. Art. 3. De uitkeerlngeD bedragen; 600 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de ecnlge en rechtstreekscbe oorzaak Is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder begrepen wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of belde handen, nan wel één voet en één hand, boven don enkel of den- pols, ol onherstelbaar gezichts verlies uit belde oogon (totale, blindheideen eo ander binnen tien dagen na deo datum van liet ongeval 1 600 GULDEN, indien liet ongeluk (vallende binnen (1e grenzen van de voorwaarden) de ccnige en rechtstreekscbe oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 34 uren na het ongeval; 400 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en reobtstreeksche oorzaak Is van de amputatie van één hand ot één voet boven den pols or enkel, ot van liet onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander blnaen 10 dagen na den datum van bet ongeval; «50 GULDEN, Indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rccbtstreckscbe oorzaak ls van de amputatie van beide leden van een duim. binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 150 GULDEN', indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van de voorwaarden) de eenige en rcchtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden vaD een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval-, Jo GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen var, de voorwaarden), de eenige en rcchtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger, binnen tien dagen na den datum van het ongeval; 100 GULDEN. Indien het ongeluk (vallende hlunen de erenzen van de voorwaarden) de eenige en cccbtstrcokschc oorzaak is vao de breuk van een boven- en/of onderarm ot van de breuk van een boven- en/of onderheen terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het boofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan I 600.—kunnen bedragen, onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongelutr, de bovengenoemde ledematen van bet tichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling, als anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk teeds onbruikbare, gebrekkige ol verminkte ledematen geen aan spraak geeft op, en niet in aanmerking komt bij overlijdenHetzelfde geldt voor het geval dat reeds vóór het ongeluk ledematen gemist Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verlecuen uitkcering in geen geval het bedrag te boven dat voor het verlies vnn de gebeele hand i; vastgesteld. Eên ongeval geelt nimmer recht op meer dan flén uitkeeriag, met dien verstande, dat Indien bctzelicje ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm ot beentengevolge heeft, de uitkcering voor verlies zal worden verleend. Art. 4. De uitkcering Ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote, of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonne. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers ot oogen geschieden aan den abonné zelvcn. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zat de ultkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodlge inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak cn het gevolg daarvan, bewezen zijn ten genoege der Directie vaD „Haarlem's Dagblad". Art. 5. Eene ultkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood ot verlies van ledematen ol oogen, of breuk vau ledematen, direct of indirect, veroorzaakt: a, door eenige ziekte, kwaal ol voorbeschlkthcld van den verzekerde; b. door eenige heelkundige operatic ol door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd Is); 0. door eene bevalling ol zwangerschap, ook al mocht de dood verhaast zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, ol terwijl do verzekerde onder den invloed vao overprikkoling ot somnambulisme was, of door bedwelmende dranken ol krankzinnigheid min dor in staat dan" gewoonlijk om zorg voor zich zolvcn ta dragen 1 door zelfverminking, zelfmoord ol poging daartoe, hetzij wille keurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; f. In duel. of gedurende dc voorbereiding tot ol deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaarttochton, of bij baden, zwemmen, automobiclrijden, motonvielrijden of wïelrijdeni g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, o» 'oor ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt bcehouwd het hoor van ne: gezin, tenzii voordat het ongeval plaats greep een ander lid V3n het gezin als verzekerde is aangewezen. n.n ichrlftelijk verzoek aan de aclministratir van Haarlem's Dagblad De abonne's van het Geïllustreerd Zondagsblad van Haarlem's Dagblad zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzeke J. Voor deze aparte verzekering (waarvan de uitkeeringen worden gegarandeerd door de Nieuwe HAVHnnk te Schiedam) gelden dezelfde voorwaarden als voor de ongevallenverzekering van Haarlem's Dagblad. De uitkeéringen voor de verzekering van het Geïllustreerd Zondagsblad zijn als volgt Levenslange ongeschiktheid f 2000.— Overlijden f 600.—t Verlies van hand. voet of oog 400.-1 Duim of Wijsvinger f 75.Elke andert vinger f 30. Bij spoor- of tramongeval, etc., worden vitkeeringen: bij overlijden f 1000.bij invaliditeit 1 3000. Kooi, H. Ligtenstein. L. Nuys, Corrie Nijboer, Anna Rozelaar (.voorw.» J. Schaafsma, J. Ver stegen, Bep Zeelt. Fenna v. Slogteren. Van 4e naar 5e klasse: Lee Bartstra. W. van Benthem Jutting. P. Bos. A. J. Diel. J. v. Dul- lemen. Janke Goeting (voorw.). J. v. Hall. S. Hiemstra. R. Messchaert. R. Muller. H. v. Niel. W. Nïjenhuis, J. Schutte. A. Spitz, Lies Valken, A. Vester. J. Augustijn. Mies v. d. Berg. Loes v, d. Berg. Liesbeth Blaauw. J. Bredée. T. de Bruine. Ina Bruyning. Ina Fre- richs (voorw.). H. Hoeflake. Cobi Keizer, A. v. Löben Seis, Tilly Spaargaren. A. Thöne. Vande 5e naar de 6e klasse: C. Baljon. H. Beker. Catharina v. d. Berg. P. Boogaert, M. Bonting, R, Bowles (voorw.'». W. Coccoris, G. Foeken, Greet v. Gelder. Maria Leemhuis. Beatrijs de Lugt, N. Muller. C. Ritter, M. Slingenberg. Loes v. Sluys. C. Spoelder. J. Spoelder. W. Steenstra Toussaint. Johanna v. Aalst (voorw.), Corrie Borggreve, A. Bran don. J. B. Ebbinge (voonv.1. G. de Josselin de Jong. M. Kamminga. Maggy Klatzer. Maaike Koning. F. Kooyman. J. i-T. Krelage, Cath. de Visser (voorw. 1. Anna Lisa v. d. Vlugt, H. Voorzanger, Lietsbeth Wildschut, Martha v. Konijnenburg. Haarlemsche Burgerwacht. Zaterdagavond heeft in Hotel Lion d'Or de uitreiking plaats gehad van de prijzen, ge wonnen gedurende de wedstrijden van den Kring Kennemerland. Aanwezig waren de commandanten van de Burgerwachten Haar lem, Bloemendaal en eVlsen en vele genoo- digden. De prijzen werden door den comman dant van de Haarlemsche Burgerwacht met een toepasselijk woord aan korpsen en schut ters uitgereikt. Concordia. De onderlinge gymnastiekwedstrijden voor aöspiranten van Concordia werden vervolgd met" die voor meisjes van de Haarlemsche af- aeelingen. De uitslagen luiden: Jongste meisjes. 1. L. van Maris. 2. C. Kloos- wijk. 3. M. van Haaren. 4. M. Shuj en B. Go- defroy. Oudste meisjes. 1. M. Druyff. 2. R. Poorter. 3. M. van Hage. 4. Jan Bïesbrouck. Aan de demonstratie op Zondagmidag 30 Juli in het Noorderbad te Zandvoort zullen deelnemen Concordia en de Amsterdamsche vereeniging „Het IJ", ieder met ongeveer 200 leden. Een optocht met muziek zal de uit voering voorafgaan. De door Concordia te verzorgen nummers vermeldden wij reeds. Enkele nummers worden door beide vereeni- gingen gezamenlijk uitgevoerd. Ook ..Het IJ" zal een keur van oefeningen demonstreeren. Besloten wordt met een pushball-wedstrijd. Gelet op de reputatie van beide deelne mende vereenigingen zal de uitvoering zeker groote belangstelling trekken. Kennemer Turnkring. Men verzoekt ons mede te deelen, dat we gens uitstedigheid de voorzitter van den Kennemer Turnkring tot en met 3 Augustus niet te spreken is. Vaardigheidsproeven. Zaterdagmiddag werden op het gemeen telijk sportterrein aan de Kleverlaan vaar digheidsproeven afgenomen voor meisjes uit. den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer W. H. Verkes. Aan deze proeven, die dank zij een juiste indeeling een regelmatig verloop hadden, werd deelgenomen door 179 meisjes uit 7 ver eenigingen, Vereischt waren 5 gymnastische en 4 athletische oefeningen. Voor een diploma kwamen alleen zij in aanmerking, die hoog stens één onvoldoende kregen. Evenals de proeven voor jongens van de vorige week bewezen die voor meisjes, dat de vaardigheidsproeven voor adspiranten van den Kennemer Turnkring grondig herzien dienen te worden. Aan de proeven voldeden van Bato 12 jong ste en 10 oudste meisjes, van Concordia 24 jongste (waarvan 2 met aanteekening voor geslaagden zwemproef) en 15 oudste (3 met zwemproef), van Turnlust H. 16 jongste >5 met zwemproef) en 9 oudste (2 met zwem proef1 van Sparta 12 jongste en 1 oudste, van T. V. S. 10 jongste (3 met zwemproef) en 4 oudste, van Gratia-Plato 16 jongste en 3 oud ste, en van T. V. IJ. 5 jongste en 5 oudste. Aan de proeven was een vereenigings-wed- strijd in gymnastiek verbonden, waarvoor van elke vereeniging in aanmerking kwamen de 5 besten, mits deze het diploma hadden behaald. De uitslagen van dien wedstrijd luiden: Jongste meisjes. 1- T. V. Santpoort 184 p.. 2. Bato 183.5 p.. 3. Gratia-Plato 182.5 p.. 4. Sparta 176.5 p. Turnlust H. 174,5 p. 6. Con cordia 173.5 p., Oudste meisjes. 1. Concordia 182 p. 2. Bato 180.5 p. 3- T, V. IJmuiden 179 p. 4. Turnlust H. 169.5 p. Voetbaltournooi voor scheidsrechters. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Haarlemsche Scheidsrechtersvereeni- ging organiseert het bestuur dier vereeniging een voetbaltournooi voor scheidsrechters, op een daartoe welwillend afgestane terrein van E.D.O, aan den Middenweg, op Zondag 13 Augustus a.s. Reeds mocht genoemd bestuur bericht tot deelneming van de scheidsrechtersvereeni gingen uit Amsterdam, Den Haag, Hilversum, Utrecht, ontvangen, terwijl met een zesden deelnemer nog wordt onderhandeld. De loting, welke hedenavond plaats heeft, zal verricht worden door den heer A. van der Aart, voorzitter van den Haarl. Voetbalbond. Het ligt in de bedoeling het toumooi met een gezamelijken maaltijd te besluiten. Het zal voor het Haarlemsche publiek een mooie gelegenheid worden om eens met het spel der fluitisten kennis te maken. Jaarvergadering van E. D. O. Vrijdagavond 30 Juni hield E.D.O. haar jaarlijksche algemeene vergadering in café „De Kleine Karseboom". Onder voorzitterschap van den heer J. Luiken verliep de vergadering geheel naar wensch. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereeni ging nog steeds groeiende is. Bij het punt bestuursverkiezing is men niet gereed ge komen. daar het intusschen 12 uur was ge worden. Zoodoende moest de vergadering verdaagd worden tot Vrijdag 7 Juli. Aan de kampioens elftallen (het vijfde, zesde en zevende» werden medailles uitge reikt. Vrijdagavond j.l. werd de vergadering voortgezet. In het bestuur werden de vol gende heeren gf.ozen: J. G. v. Roon. H. J. Jansen en A. Formanoy. De heer P. Luiken werd herkozen en de heer C. van der Laan moest plaats maken voor een der nieuw gekozenen. Door het bestuur werd medegedeeld, da: na een onderhoud tusschen de besturen van E.D.O. en Haarlem de destijds gerezen kwestie weer geheel opgelost was. dat aan de verga dering aanleiding gaf tot een luid applaus. Trainer Corsten sprak nog eenige opwek kende woorden tot de leden, om vooral ge bruik te maken van de training. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Columba. Uitslag van de wedvlucht van Limoges. 768 KM.: P. Boeree 1 3 5. L. Gimbrère 2 4 6. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Delfland (thuisr.) 7 te Sherbo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) 8 van Durban. Heemskerk (thuisr.) 8 van Beira. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arcndskerk (uitr.) 8 te Manilla. Serooskerk (thuisr.) p. 7 Ouessant. K.N.S.M. Agamemnon 7 van Genua te SaVona. Amazone 7 van Aaiborg n. Amsterdam. Ariadne 7 van Malaga n. Alicante. Colombia 7 van Curacao n. P'.o. Cabello. Crijnssen W-Indie n. Amst. 10 (v.m.) te Ply mouth verwacht. Stuyvesant w.-Indië n. Amsterdam 7 v. Plymouth via Havre. Hercules, 7 van Constantza n. Stamboul. Mars 7 van Lissabon n. Setubal. Mt rope 8 van Venetic ie Amsterdam. Oberon, 7 van Amsterdam ;e Hamburg. Bennekom Chili n. Amsterdam 6 v. Buena ventura. K. II. L. Orania <ultr.) 7 te Buenos Avres. Flandria uiitr.) p. 8 Pt. de Galie. Telamon 7 van Candia n. Ca la ma ta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kola Pinang uitreis» p. 8 Dover. Kola Tjandi (uitreis» p. 8 Pt. de Galle. Kota Gede (uitreis) p. 8 K. del Arml. Kota Nopan (thuisreis) verrr. 8 (3 n.m.) v. Londen. Slamat (thuisreis) 8 (6 v.m.) te Marseille. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) p. 8 ouessant. MIJ. NEDERLAND. Talisse (thuisreis» 8 te Genua. Tanimbar 7 van Liverpool n. Amsterdam» Johan van Oldenbarnevelt 8 van Oslo te Amsterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Statendam New-York n. Rotterdam 7 v. Plymouth. Binnendijk Philadelphia n. Rotterdam 7 te Norfolk. HALCYON LIJN. Staa Vlaardingen 7 v. Narvik. Stad Zwolle 7 v. Almeria te Granton. Vredenburg, Vlaardingen naar Lulea p. 7 Elseneur. Getrouwd: L. J. h. WITTOP KONING Jr. DOLLY WESTENBERG die hartelijk dankzeggen voor de i blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. O verveen. 10 Juli 1933 Heden overleed te Apel doorn onze lieve Zuster. Schoonzuster en Tante. Mevrouw C. van Doesburgh Brandts Buys J. E. C. BRANDS- BRANDTS BUYS Dr. G. A. BRANDS Haarlem, S Juli 1933 Kïnderhiïissingel ld STOOMEN Vlugge aflevering NOG EENIGE 2e liandsch rijwielen voorhanden, w.o. Ie klas merken. Deze rijwie len zijn zoowel uit- als inwendig prima ln orde en worden onder garantie geleverd. Prijzen vanaf 36.50. A. KOELEMEIJER. Brecstruut 3. Telefoon 12017 Verruilen Verhuren Emallleeren Begrafenis Vereen. KOUDENHORN 16 KOKSTRAAT 21 Tel. 10610 BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN AUFGEBOT Es wird zur aligemcinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Kesselheizer ROBERT DIG NAS, wohnhaft Sn Watten- scheid, Marienstr&sse is, 2. die EMMA MARIA KOPREK oline Beruf, wohnhaft in Wat tenscheid, Hansastrasso 7G. dl" Khe mitolnander eingehvn wollen. Wattenscheid, am G Juli 1933 Der Standesbeamtc NU TT Centrale Tandheelkundige Kliniek KENAUPARK 26a SPREEKUREN iederen werk dag 9-11 en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12—1 en volgens afspraak Chirurg en Gynaecoloog Dinsdag cu Woensdag AFWEZIG Dr HESSELINK Oogarts WAGENWEG S4 AFWEZIG INKOOP cn inruiling v. JUWEELEN, OUD GOUD enz. tegen dagkoers Koningsplein 1, Amsterdam (Haarlem's Dagblad) Mij. Toor Courant - Uitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. HAARLEM Voor Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa -Oplagen Periodieken TULPENPELSTERS gevraagd door J. J. THOOLEX, ZandvoorWi bol mm Heemstede. GEVRAAGD moisje alleen, per Aug in klein Juli of l Bentveld; oed kunnende koken en n voorzien van zeer goede cn. Brieven met opg, bur. van dit blad. 110. NOODHULP Voor de twee eerste weken v Augustus een meisje gevraa; bekend met koken. Met goede tuigen zich tc melden Gro< Houtstraat 49. COIFFEUSE gevraagd. Aunkomeling of Leer ling. Aanmelding Gr. Krocht IC. Zandvoort. Voor direct gevraagd WERKMEISJE oor dag of dag en nacht. Loo: II) p. w. Zandvoort, Zeestr. 4: COIFFEUSE gevr., ultst. kunn. onduleere watergolven. Br. no, 74 34 ran dit blad. Opleiding Modes Op het atelier van eersl Dameshoedenzaak kan j. besch. meisje ter opl. gepl. worden. Br. 7453 bur. .van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd, itraat GEVRAAGD 2on nette Jongen, leeftijd 14 a 15 inur. li. JAN.SEX'S D ELI GATES- ^ENIIAXDEL, Raadhuisstraat 34 l-leematede. 12000.van part, a 3 pCt. Br. nder no. 74GO bur. van dit blad. Tegen pot. gotS gom. kamers met vol!, pension, op gegoeden itand. Liefst Bo.-rch en Vaart- cwartior of omtrek Hout. Br. m. voll, inl. no. 7119 bur. v.d. blad. Gelieve geen geld of goederen af te geven aan MeJ. W. GRIEK, daar door mij niets vergoed wordt. J. H. TER HORST ben van, of voracluiJdiad zijn aan de nalatenschap van nu wijlen den Heer Ir. Antonio Willem Kes- -ing. gewoond hebbende te Haar lem en aldaar overleden den 31 Maart 1933. worden verzocht «toen ten kantore van Notaris Mr, H. C. Ittmann te Haarlem. Wil- hëlminastraat 44, vóór 1 Augus tus 1933. MEVROUW. Bel op MG37 Ged.O.Oracht it. J. \i i i i:m\N voor uw gebruikte meubelen en zolderopruimlngen to verkooncn. Gebruikte Studieboeken worden ingekocht door N.V. Hiitu'l. Boekhuis, ZijlMrnni- SI) Van minderjarigen wordt zonder toestemming der ouders nlcl* gekocht IN HET ZEEMANSHUIS Nieuwe Vaart 3 ie Amsterdam ter opleiding van KOOPVAAR IHJ-OITICIEREN' Veroisclue ontwikkeling komt overeen m a 3-Jurlgo H. Li. S. o£ diploma M.U.L.O. B. Schriftelijke aanmelding bij den Directeur. Bad en Geyser te koop. mot garantie 30. Wit J. en R. gasfornuis f 1'.. Juaisma. et klc: wlnkelhu WEGGELOOPEN! geheel nieuw gerestaureerd, 5 kamers, keuken enz. 45 p. m. Te bevragen bij den makelaar C. HARMSE, Verspronckweg 65. centrum stad, gelegen tegenover R.K. kerk 4u p. m. 7 kamers, keuken. Te bevragen bij den Makelaar C. HARMSE. Ver spronckweg 65. Te huur gevraagd Luxe 4 of 7 pc-r.8. auto,lm,*, a.s. Woensdag v. 8 a 7 0 a r -, met prijsopg. no. 74 57 d. blad

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11