CRICKET DAMES-CRICKET. ATHLETIEK. HANDBAL MAANDAG 10 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Beschouwing. Degradatiegevaar De jongste uitslagen in de eerste klasse competitie hebben een hevigen strijd om ae laatste plaats in het leven geroepen. Had men P. W. reeds eenige weken geleden als eenige degradatiecandidaat gedoodverfd, door de onverwachte overwinning van de Prinses op de Haagsche reserves, is de strijd opnieuw ontbrand, waardoor thans nog vier candidaten voor de weinig benijdenswaar dige plaats van hekkensluiter in aanmer king 'komen; het zijn de vereen igingen, in de huidige ranglijst volgorde: Haarlem, Rood en Wit, H. C. C. II en P. W. Beginnen wij bij de Haarlemsche vereeni gingen, dan is de positie van onze oudste cricketclub aanmerkelij k versterkt 'tgeen ook te verwachten was. Wel hebben Van Eeglien ca. nog een zeer zwaar programma voor den boeg, o.a. tweemaal V.O.C. en eenmaal H. C. C. I doch uit de resteerende matches tegen Haarlem (tweemaal) en H. C. C. II, zullen gemakkelijk de benoodigde punten, om aan degradatiegevaar te ontkomen, wor den verkregen. Minder optimistisch zijn wij ten opzichte van Haarlem gestemd. Op pa pier lijkt de huidige oogst van 6 winstpun ten uit 6 matches, nog zoo gek niet, doch wanneer men bedenkt, dat op het program ma nog drie zware uitwedstrijden vermeld staan, om de twee plaatselijke ontmoetingen tegen Rood en Wit, nog buiten beschouwing te laten, nl. tegen V.O.C., H. C. C. 2 en last not least P. W. te Enschedé, dan mogen wij de tegenwoordige positie van de Haarlem mers toch niet als volkomen safe qualifi- ceeren. De match tegen V. O. C. kan bij slecht batten der Haarlem-batsmen zelfs zeer ge makkelijk een verliespunt beteekenen. Zoo als u bekend, komen Zondag a.s. de Haag sche reserves op bezoek. Indien u deze re gels onder de oogen krijgt, zal het resultaat van dezen wedstrijd bekend zijn. Mocht het Haarlem dan gelukt zijn, hieruit eenigen winst te behalen, dan mogen wij met een gerust hart aan de continuatie van het eer- ste-klasseschap gelooven; in het tegenover gestelde geval zijn de Noord-Haarlemmers evenwel ernstig in gevaar; voorzien wij zelfs eenzelfden strijd om het leven, als het vo rige seizoen heeft plaats gehad. Dat H. C. C. n met haar kern van zeer goede spelers (Sodderland, Ernst, Jansen, de beide Schills en E. Neuerburg) het loodje zal leggen, kunnen wij vooralsnog niet aan nemen. De Hagenaars beschikken, als de. nood het hoogst is, nog altijd over reserve spelers als De Beus en Tonny Kessler, zoo dat wij in dit verband, ook dit elftal, voor de laatste plaats moeten uitschakelen. Resteert dus P. W.! Ontegenzeggelijk staan de Twentenaren er zeer sleqht voor. Twee punten uit 3 matches is inderdaad geen overbodige weelde. Wanneer wij evenwel realiseeren. dat de Ensohedésche ploeg haar resteerende wedstrijden in eigen home speelt zal het een ieder duidelijk zijn, die de kracht van Ter Kuile's ploeg op eigen veld kent, dat nog allés mogelijk is. De matches tegen Haarlem, V.R.A. en H. C. C. II kunnen 6 winstpunten van P. W. beteekenen, aan winstkans tegen het sterke eerste elftal der Haagsche gelooven wij niet. Aangezien wij nu I-I. C. C. II en Rood en Wit, als zijnde superieur genoeg om zich te handhaven, kunnen uitschakelen, blijft Haar lem over om voor P. W.'s behoud als gang maker te dienen. Zooals bekend zijn de Haarlemmers door hun hooge puntenaantal thans nog in het voordeel, doch een mis stap, éen verliespunt, brengt hen, in ern stig gevaar. Laat ons evenwel vertrouwen hebben in de nog steeds zeer energieke kern van de Haarlem-ploeg; wanneer allen met den vasten wil bezield zijn om hun club ter overwinning te voeren, dan moet het eind resultaat in dezen titanenstrijd, ook ul is Haarlem qualltatief misschien de mindere, gunstig luiden UMPIRE. NED. CRICKETBOND. De ranglijst. H. C. C. I 8 V O. C. 6 V. R. A. 8 Haarlem 7 R en W. 7 II. C. C- II 6 P. W. 8 Rood en Wit-V. O.C. I-Iet is Rood en Wit niet gelukt, aan V.O.C. de eerste nederlaag toe le brengen. Toen V.O.C. voor 15G aan den kant zat was er een mooie kans dat dit totaal gepasseerd werd. Doch door zwak batten der Rood en Witters ging deze teniet en werden ze zelfs nog voor innings ingestuurd. De benoodigde runs (79) werden echter voor het verlies van 4 wickets gemaakt. Ruychaver won voor V.O.C. den toss en verkoos met het oog op het natte veld bat ten. v. d. Togt werd in z'n eerst over reeds viermaal voor 4 weggeslagen door Gibb. De score vloog dan ook direct omhoog. Gibb stond fraai te batten, vele boundaries kwa men van zijn bat. Door een ongelukkige run out werd een einde aan zijn aantrekkelijke innings gemaakt. In zijn 42 runs waven 8 vieren. Dubru scoorde een niet kan.slooze 23. 1-Iet totaal sloot op 156 waarvan v. Herwaar den nog 27 en East en Beljers beiden 13 runs scoorden. Merkwaardig was het dat bij V.O.C. batsmen gevangen worden en één run out ging. A. van Baasbank nam 3 fraaie catches voor zijn rekening. Schmeink had met 6 voor 50 weer best gebowld. v d. T'ogt en Kruyt waren echter minder op dreef. Rood en Wit hierna ingaande, bracht er zooals gezegd niet veel van terecht. Kramer scoorde weer een solide 16. v. d. Togt doeg snel 12 runs bijeen en word toen te wild op East, wat hem zUn wickci kostte. Hagenaar als 7de man ingaande, speelde de bowlery met vertrouwen. Hij ondervond ech ter te weinig steun. Toen cr nog vier runs gescoord moesten worden om de follow-on le ontloopen werd hij voor een vlotte 24 dooi Terwiel gebowld. Met nog één wicket in handen en vier runs te scoren was de kans er nog om niet voor innings ingestuurd te wor den. Skipper van Eghen werd echter met den 2den bal gebowld. Het totaal werd tenslotte 73. Terwiel had met 6 voor 30 het meeste succes. East bowlde 3 voor 46. In de tweede inning van Rood en Wit lukte het veel beter. Kramer stond weer rustig te spelen en nam geen risicio's. Goede steun ondervond hij van zijn jongeren broer Rolf die in kalm tempo 14 runs sloeg. Op het totaal van 79 voor 4 gaf capt. Ruychaver den verderen strijd op. W. Kra mer bleef met 36 en Schmeink met 11 not out. Bowlingcijfers* O. M. R. A. Maas 36 1/6 19 33 P. de Ruig 30 8 73 C. Fortgens 7 2 16 J. Allart 2 0 12 Innings van Haarlem Ir. J. Allart bowled Sodderland 12 L. Fortgens, c. Neuerburg. b. Schill 4 H. Healy. c. Bouwmeester, b. Niks 29 II. de la Mar, l.b.w.. b. Sodderland 3 J. de la Mar, not out 14 R. de Vries. B. Kleefstra, A. Maas, R. Ton, P. de Ruig en W, Onkenhout, did not bat. Extra's 2 welk totaal R. de Vries voor 11 gebowled werd. Spoedig daarop verdwijnt ook J. J. de la Mar voor een kalm gescoorde 18. De eenige die hierna nog iets presteert is J. Utermark, die er flink het hout oplegde en topscorer werd met 25. De bowlingcijfers van C.V.H. II waren: O. Keizer 646, A. Kroon 030. F. Seveke 36. In het begin gaat het bij C.V.H. niet best, maar tenslotte houden F. Vogelzang en F. Seveke stand en van 315 wordt het 443. Als Onkenhout gaat bowlen zijn beiden echter spoedig verdwenen. Hierna vallen nog eenige wickets, maar dan zijn het G. Jansen en P. Broekmeyer die stand houden. Als het totaal 102 is sluit de innings van C.V.H. n. Voor Haarlem III bowlden: R. de Vries 224, J. J. de la Mar 4—45, O. Abendanon 013, W. Onkenhout 315 en H. v. Keulen 1—0. Rood en Wit 4A. V. O. S. Rood en Wit bat eerst. De eerste wickets zijn spoedig gevallen, maar de overige bats- men scoren er lustig op los, zoodat Rood en Wit op 171 voor 3 kan sluiten. Hiervan scoor den B. Schmeink een hgrde 72 13x4), M. Slingenberg 21, G. Menalda v. Schouwenburg 19, H. Wegerif 19, J. Reus 18, Mr. Extra 13. Bowlingcijfers A. V. O. S.: H. C. Klerk 6—40. Th. Hetem 1—29, v. d. Lüke O—70, D. Brauckmarm 019. A. V. O. S. biedt krachtig weerstand en brengt het dank zij H. C. Klerk 72 (13x4) tot een totaal van 156. v. d. Lijke 13, Chr. Klerk 11, Klaver 11, v. Brussel 10 not out. Mr. Extra 21; Bowlingcijfers Rood en Wit: J. W. Francken 469, J. Reus 219, M. Slingenberg 230, B. Schmeink 19, A. Hoyer 09. Rood en Wit wint dus met 25 runs en 2 wickets. Bloemendaal 2R. C. H. 2. Gewonnen door R.C.H. 2 met 44 runs. Deze ontmoeting werd op verzoek van Bloe mendaa! op het R.C.H.-terrein gespeeld. Bloemendaal gaat eerst batten en weet het niet verder dan 51 runs te brengen, waarvan alleen Kesting met 14 in de dubbele cijfers komt. Zonneveld nam 7 wickets voor 28 runs. Blankenstein nam 3 wickets voor 16 runs. R.C.H. scoort hierna 95 runs. Blankenstein 33, v. d. Gevel-12, Tel 11, Siegerist 18. Kesting bouwlde 3 voor 16, v. d. Werf 2 voor 18, P. Wille 1 voor 19, Dieperink 1 voor 8. Elk 1 voor 6. R.C.H. waagt nog een kansje door Bloe mendaal in te sturen, voor het verlies van 6 wickets zijn de benoodigde runs (46) bijeen waarvan v. d. Werf 19 en is tevens de speel tijd verstreken. R.C.H. 2 wint dus met 44 runs, C. V, H. 3Haarlem 5. Gewonnen door C. V. H. m met 11 runs. Haarlem V verliest den toss en moet bat ten. Alleen A. Heimig 12) en J. Mulder (15) weten de dubbele cijfers te bereiken. De an deren dragen allemaal een beetje bij. zoodat het totaal nog 61 wordt. Voor C. V. H. m bowlden: A. J. v. Roon 7—14, L. Servaas 117. H. Dik 16, G. Goossens 111. Bij C. V. H. in openen A. v. Roon en G. Goossens. die tezamen een stand opzetten van 55 runs. Als beiden daarna kort na el kaar uitgaan, falen de andere C. V. H.'ers. Het Haarlem totaal wordt echter nog over schreden en op 72 hebben allen een beurt gehad. A. van Roon 35. G. Goossens 21. Bowlingcijfers Haarlem V: A. van Gooi 4—25, A. v. d. Bergh 3—13, A. Heimig 1—13, D. Wessel 215. Rood en WitKampong, MEJ. D. ROOS SCOORT EEN CENTURY. De Rood en Wit-dames speelden hun eersten wedstrijd in dit seizoen tegen de dames van het Utreehtsche Kampong. Het vertoonde spel in dezen wedstrijd liet duidelijk zien, dat het damescricket ongetwijfeld zijn weg zal vinden: vooral de Haarlemsche ploeg, die het spel reeds langer beoefent dan haar Utreeht sche tegenstandsters, demonstreerde behoor lijk cricket. Een totaal van 213 voor 6 Wickets is op onze Hollandsche velden zelfs een zeld zaamheid! Over het verloop van den wedstrijd het vol gen de: Kampong wint den toss en verkiest te fielden, zoodat mej. Andreas en mej. Mulder de Haarlemsche innings openen. Op een to taal van 8 wordt eerstgenoemde gevangen op het goede bowlen van mej. De Ru. Mej. Scheffer, die hierna inkomt legt er direct het hout op en weet in korten tijd 29 runs te slaan, zoodat het totaal 40 is geworden. Twee runs later moet mej. Mulder vertrekken voor een langzame 10. Op hetzelfde totaal valt het wicket van mej. Chapon wie een goede off break van mej. de Ru te machtig blijkt. Dan volgt een zeer groote stand tusschen mej. Roos en mej. C. ten Have. die beiden zeer goed cricket laten zien. Diverse goede slagen komen van hun bat, zoodat de score snel stijgt. Van 4 voor 42 wordt de stand 5 voor 192 op welk totaal mej. ten Have gevan gen wordt voor een krachtige 51. Mej. Roos met haar century in zicht bat dan nog even door en als het totaal 213 voor 6"is sluit de Rood en Wit-captain de innings. Mej. Roos die een keurige innings speelde, bleef met 105 niet uit, waardoor de eerste century in offi cieel dames cricket een feit geworden is. Het lange fielden had de Kampong-dames niet goed gedaan, zoodat de Utreehtsche in nings een komen en gaan werd. Op 33 had den allen een beurt gehad, waaraan het goe de bowlen en fielden niet vreemd was. Mej. Chapon nam 3 wickets voor 16 runs. mej. Krclage 2 voor 8 en mej. Brugsma 2 voor 3, terwijl niet minder dan 3 speelsters door goed ingooien run out gingen. Kampong werd hierna nogmaals inge stuurd. Door beter batten wisten de Utreeht sche dames de inningsnederlaag te ontgaan door den tijd uit te spelen. 1-Iet totaal be droeg 21 runs voor 7 wickets. Thans bowlden mej. J. Chapon 1 voor 6, mej. Brugsma 1 voor 3, mej. Schmall 2 voor 4 en mej. Scheffer 2 voor 3. Rood en Wit won dus dezen geanimeerden wedstrijd met 180 runs in 4 wickets. CRICKET IN ENGELAND Aan Sussex komt de eer toe, de kampioenen van het vorige jaar, met 10 wickets te heb ben geslagen. De gebrs. Langridge. hebben in deze match voor een belangrijk deel bijge dragen in het succes van hun club. Jas. Langridge 159 not out en John Langridge 75 waren de grondleggers van het hooge totaal van Sussex (378>. De anders zoo sterke bowlery van Yorkshire wsrd totaal overmeesterd, zoodat noch Macauley, noch Verity, Bowes of Leyland hun vorm terug kregen. Prachtig fielden en accuraat bowlen van den changebowler Langridge (434) waren oorzaak, dat de eerste innings een volkomen failure werd. Slechts Leyland stond als een rots in de branding; zijn onder zeer moei lijke omstandigheden gemaakte 50, waren evenwel niet voldoende om zijn club voor de follow-on te redden. Het totaal werd n.L slechts 131. Daarna herstelden de batsmen zich. doch het toxaal van 263 bieek natuurlijk niet voldoende om de nederlaag te ontgaan. Sussex maakte de benoodigde 75 runs dan ook zonder wicket- verlies. Intusschen maakte de victorie van de kampioenen tegen Surrey weer veel goed, hoewel het ook in deze ontmoeting zeer heeft gespannen. Na een leiding van 119 runs op de 1ste innings (Yorkshire 253. Surrey 134) speelde de Surrey-aanval het klaar om Yorks shire juist onder de 200 runs uit te gooien, waardoor 315 runs noodig waren om de tweede nederlaag van de kampioenen te be werken. Dit is evenwel, ondanks een ware captains innings van D. R. Jardine '105) en taaien tegenstand van Gregory (58) niet mogen gelukken. Op 252 hadden alle een beurt gehad. Dit was Surrey's tweede nederlaag van dit seizoen; nog wel in successie. Tegen Warwickshire werd n.l. eenige dagen te voren met innings verloren, dank zij prachtig aanvalswerk van Brown (835!) De totalen luiden: Warwïckhire 382, Surrey 231 en 128. Middelsex behaalde weer eens een over winning, zij het dan ook met slechts twee wickets op Essex, doch Kent blijft zeer te leurstellen en verloor eerst van het zwakke Somerset met 24 runs en daarna van Sus sex. In de laatste match was Tate weer eens bijzonder op dreef; in de eerste Kent-innings veroverde hij 5 wickets voor 28 runs. De totalen luiden: Kent 128 (Woodley 53, de eerste score van den beroemden lefthander boven 50 runs in dit seizoen) en 289; Sussex 305 en 1130 (Bowley 63*) De wedstrijd Worcestershire versus Glou cestershire heeft een record aan centuries opgeleverd. Niet minder dan zes honderden werden gescoord, waarvan vijf door Glou- cester-batsmen. Dacre en Hammond scoorden zelfs in beide innings een century. De match eindigde natuurlijk onbeslist. De totalen waren: Gloucester 541 (Dacre 119, Barnett 107. Hammond 122) en 2701 (Dacre 125-, Hammond 110*); Worcestershire 448 (Walker 114; zijn zevende honderd in dit seizoen!) en 71—4. Northamptonshire deed verder uitstekend werk door Essex met 7 wickets te slaan. Vooral Bake well had met een prachtig ge scoorde 123 weer een groot aantal in het succes van zijn club. Essex kwam tweemaal dicht bij de driehonderd, doch Jupp c.s. scoorden 539 en 38 voor 3, om zoodoende ge makkelijk met 7 wickets te winnen. Notts zegevierde over Derbyshire niet tegenstaande bright cricket van Derby's freehïtter Wortsington die in ruim 11/2 uur, 108 runs scoorde, waaronder 4 zessen en 14 boundaries. De totalen luiden: Notting hamshire 354 IA. Staples 113) en 2026; Derbyshire 244 en 255 (Worthington 108). UMPIRE. De Engelsche kampioenschappen» Bij de voortgezette athletiek wedstrijden om de Engelsche kampioenschappen verloor Berger Zaterdag het nummer 100 M., hard- loopen, maar hij won de 200 M. in 22 sec., vóór Reid, den houder, Murdoch en Jonath. Onze landgenoot Blankers won het num- mei -hink-stap-sprong. W. Kaan werd 110. 3 in het nummer 120 yards horden achter Finlay, den winnaar en Harper. Dameswedstrijden te Oegstgeest. Met een viertal leden heeft D. A. V. ..Gita" met succes deelgenomen aan de Zuid-Hol- landsche Dames Atletiekwedstrijden te Oegstgeest. afd. Nieuwelingen. Geloopen werd de 100 M., 4 x 100 M. est. en vèrspringen. Verder werd er op verzoek deel genomen aan de 100 M. A klasse. Deelneemsters waren de dames A. Janssen, G. Janssen en H. Stouten en mej. Lamorèe in de Meisjesklasse. Met verspringen werd mej. A. Janssen 2de met een sprong van 4.42- M.. 3 mej. H. Stouten 4.21 M. en 4 mej. G. Janssen 4.12 M. Met de 4 x 100 M. est. plaatsten ze zich als derde in den tijd van 55.8 sec. Met verdringen en 80 M. bezette mej. La morèe de vierde plaats. In de finale 100 M. nieuwelingen werd: 1 mej. A. Janssen 13.8 sec. 2 mej. H. Stouten 13.9 sec. 3 mej. G. Janssen 14 sec. De uitslagen 10ü M. A klasse: 1 mej. Briër Brunhilde" 12.5 sec. 2 mej. Kusters „Nw. Brunhilde" 13 sec. 3 mej. A. Janssen „GitaJ 13.1 sec. 4 mej. H. Stouten ..Gita" 13.3 sec. 5. mej. G. Janssen Gita" 13.4 sec. Haagsch ElftalRapiditas (14) (Dames). Al spoedig bleek dat Rapiditas de Haag sche dames verre de baas was. Spoedig pas seert mej. Poorter de uitstekende Haagsche keepster '0—1). Even hierna scoort mej. Daudeij fraai (0—2). De Haagsche dames zet ten eenige goede aanvallen op. echter door te ver doorgevoerd alleenspel zijn ae Haar lemsche backs niet gemakkelijk te passeeren. Na dc rust zijn de Haarlemsche dames nog meer in den aanval dan er vóór. Ten slotte brengt mej. T. v. Dam den stand op 0—3. Er is dan nog vijf minuten te spelen. Den Haag zet een aanval op en weet hieruit dé eer te redden (1—3). Even voor het einde brengt mej. Poorter den stand op 1—4. Haagsch ElftalRapiditas (34) Na den afworp neemt het Haagsche team het innitiatief tot een serie aanvallen, die op van Beet. die Hartendorp op zeer te waar- deeren wijze verving, stuitten. Na eenige vinnige Rapiditas-aanvallen scoort Pal uit een voorzet van Betlem (01). Na een snel len aanval scoort Pal, na samenspel met V- Gorkum. wederom 0—2. Na half time is Rapiditas het eerst in den- aanval: door goed open spel op de vleugels is Pal in staat, voor de derde maal te doelen (0—3. Dit is den Hagenaars te bar: het spel krijgt nu een forsch karakter. Den Haag- maakt den gelijkmaker (33). Ten slotte ziet Göbel zijn moeite beloond door een doelpunt van Pal '34), waarmee tevens het einde komt. De scores luiden: le innings V. O. C. Th. Gibb run out 42 Th. Dubru c Schmeink b Kruyt 23 A. Terwiel c. Kruyt b Schmeink 15 F. van Herwaarden c. Hagenaar b Schmeink 27 G. de Bruyn, c Kramer, b. v.d. Togt 9 C. G. A. Beijers c J. v. Baasbank, b. Kruyt 13 P. G. East c. A. van Baasbank b. Schmeink 13 Dr. J. Vuylsteke c R. Kramer b. Schmeink 0 F. Kramer c. A. v. Baasbank b Schmeink 1 F. Ruychaver not out 0 P. Guittart c A. v. Baasbank b. Schmeink 0 Extra's 13 O. M. R. W. R, Schill 9 2 15 1 L. Sodderland 13 4 17 2 J. Schill 3 0 8 0 K. Neuerburg 4 1 10 0 K. Hagedoorn 2 1/6 0 12 1 Hercules 1C. V. H. 1. Totaal 156 Bowlingcijfers: J. E. C. Schmeink A. v. d, Togt J. Kruyt Dr. S. Posthuma O. 15 4 15 5 R. W. 50 6 34 1 33 2 21 le innings R. en W. Dr. S. Posthuma c Gibb b Terwiel 7 W. Kramer b Terwiel 16 A. v. Baasbank b Terwiel 0 R. Kramer run out 5 A. v. d. Togt b East 12 J. Schmeink b. East 5 P. C. Hagenaar b. Terwiel 24 Mr. B. Davidson l.b.w. East 0 J. Kruyt b. Terwiel 7 J. v. Baasbank not out 0 J. v. Eeghen b. Terwiel0 Extra's 2 Totaal 78 Bowlingcijfers: A. Terwiel P. G. East M. 3 2 R. W. 30 6 46 3 2e innings: Dr. S. Posthuma b Terwiel 3 W. Kramer not out 36 A. v. Baasbank b Herwaarden 0 R. Kramer c F. Kramer b Herwaarden 14 A. v, d. Togt c Gibb b Herwaarden 2 J. Schmeink not out H Rest did ont bat. Extra's 8 Bowlingcijfers: A. Terwiel P. G. East F. v. Herwaarden C. J. A. Beyers Totaal 79 voor 4. O. M. R. W. 8 22 1 3 10 8 2 25 3 3 1 14 Haarlem-H. C. C. 2. Door den velen regen, die in de ochtend uren viel, kon de wedstrijd pas om over twaalven beginnen, Maas wint den toss en kiest fielden. Reeds in 't begin blijkt, dat II.C.C. op een draw aanstuurt. E. Neuerberg en E. Jansen openen en spelen uiterst kalm, zoodat de score slechts langzaam stijgt. Wanneer Jan sen echter te wild wordt op een bal van Maas, wordt deze hem noodlottig. De innings van P. ten Bosch, die hierna in komt, was van korten duur, doch van goede kwaliteit. Na dc lunch is ten Bosch spoedig verdwenen, 3—38. Neuerburg en Hagedoorn houden nu een tijd lang stand. De eerste scoort nog steeds in z'n bekende tempo, d.w.z. zeer langzaam, terwijl de laatste wel runs maakt, maar wiens vertoond spel niet op hoog peil staat. Op 84 komt eindelijk de scheiding, als Neuerburg voor een solide 40 keurig- ge vangen wordt. Hierna klijgt de bowlery lang zamerhand dc overhand. Van 3 voor 84 wordt het 105 voor 9. De meeste batsmen vielen als slachtoffers van de Ruig, die vooral in het begin zeer goed bowlde. Deze wist zelfs de buitengewone prestatie te leveren op 3 ach tereenvolgende ballen evenveel wickets te ne men en daarmee de hattrick te verrichten. Een ieder denkt natuurlijk, dat H.C.C. nu spoedig aan het eind van haar innings zal zijn. De beide laatste batsmen blijken er echter an ders over te denken. Terwijl Rekkers ver dedigt neemt Robbie Schill de bowlery duchtig onderhanden. Zij wordt door hem naar alle geslagen en in korten tijd heeft hij 33 runs bij elkaar, waaronder een fiksche 6 op Maas. Wanneer het totaal 140 voor 9 is, sluit captain E. Neuerburg de in nings, die ruim 3 uur geduurd had. De be doeling, oen draw te forceeren, was hiermede haast zekerheid geworden, daar er voor Haarlem nog slechts 11/2 uur speeltijd over bleef. Bij Haarlem laat vooral Allart van 't opo- ningspaar behoorlijk cricket zien. Fortgens is spoedig verdwenen. Healy als derde man bespeelt, de bowlery met veel vertrouwen. Een goede bal van Sodderland maakt oen einde aan de Innings van Allart, terwijl do aanwe zigheid van II. de la Mar op de mat slechts van korten duur is 27 voor 3. Zijn jongere broer doet het echter beter en staat rustig te spelen, evenals Healy. Samen voeren zij de score langzaam op. Hoewel de Haagsche aan val eenige malen veranderd wordt, blijft succes uit. Wanneer de tijd verstreken is, Is het totaal 04 geworden en zijn beide batsmen nog steeds not ont. respectievelijk met 29 en 14. Bij de Haagsche had Sodderland het beste gebowled, zoodat cr dan ook slechts weinig op hem gescoord werd. De volledige scores volgen hieronder: Innings van H. C. C. n Ir. E. Neuerburg, c. J. de la Mar, b. dc Ruig 40 E. Jansen, bowled Maas 16 P. ten Bosch, c. Maas, b. de Ruig 11 K. Hagedoorn bowled Maas 18 G. Bouwmeester, c. H. de la Mar, b. Maas 2 J. A. Schill. bowled de Ruig 12 K. Neuerburg. l.b.w, b. de Ruig 0 L-. J. Sodderland, bowled de Ruig 0 A. Niks. bowled de Ruig 0 R. Schill not out 33 L. Rekkers not out 2 Extra's 6 voor 9 wickets Totaal 140 voor 4 wickets. C.V.H. wint met innings en 42 runs. C.V.H. moet gaan batten en opent met Koch en Keyser op het bowlen van C. ten Bensel en G. Wijhe. Op 28 komt de scheiding als Koch l.b.w. gaat. Met Roodt in wordt dan een groote stand opgezet. Laatstgenoemde verdedigt, terwijl Keyser voor de runs zorgt. De bowlery gaat bij hem naar alle kanten en hoe de Hercules-aanvoerder zijn aanval ook wijzigt, niets helpt. O.a. scoort hij op vier achtereenvolgende ballen van Cremer 4 vie ren. Reeds lijkt het dat dit paar het tot de lunch uit zal houden als Keyser over een rechten bal van Wijhe heenslaat en voor een schitterend gespeelde 69 moet verdwijnen. Hieronder zaten maar liefst 13 vieren. De Vos weet daarna stand te houden tot aan de lunch. Er is dan vijf kwartier gespeeld, waar in 110 runs gescoord zijn. Na de lunch volgt een algeheele ommekeer want nadat D. de Vos op 120 en Roodt op 124 zijn verdwenen wordt het 9131. Dan weten W. de Vos en Drees nog even stand te houden, maar op 146 valt het laatste wicket. O Keyser 69, A. J. Roodt 22, D. de Vos 16, W. de Vos 10 n.o. Bowlingcijfers Hercules: C. ten Bensel 347. G. van Wijhe 5—39. A. van Spanje 022, R. Cremer 024, R. Maaren 08, G. Brumjansky 0—0. In de hiernavolgende twee innings van Hercules heeft de C.V.H.-aanval Zeeuwe- Middelink zich buitengewoon onderscheiden, terwijl ook het fielden van C.V.H. buitenge woon scherp was. In de eerste innings bracht Hercules er met 31 als totaal al heel weinig- van terecht, alleen R. Maaren bood met 11 eenigen weerstand. De 2de innings gaat het iets beter en weten eerst R. Maaren met 19 en daarna G. van Wijhe met 26 door brutaal spel het totaal nog tot 73 op te voeren. Een goede vang achter het wicket door keeper Van Orden, verdient even als een dito catch van G. Zeeuwe op eigen bowlen bijzondere vermelding. Bowlingcijfers C.V.H. eerste innings; G. Zeeuwe 416, J. Middelink 413. Bowlingcijfers C.V.H. tweede innings: G. Zeeuwe 735, J. Middelink 330. Olympia 1Haarlem 2. Door Olympia te verslaan, heeft Haarlem II thans 3 p unten. Haarlem II begon te batten en opent met II. D. Wessel en G. Jansen. Eerst op 26 valt het le wicket, n.l. dat van G. Jansen. Hierna vallen snel eenige wickets. Wanneer het to taal 56 is, zijn er reeds 7 neer. Hierna houden O. Abendanon en R. Buis- sink stand. Vooral O. Abendanon staat goed te spelen. Op 96 sluit de innings. In de dubbe le cijfers kwamen: H. D. Wessel 20, O. Aben danon 25, R. Buissink 15 en extra's 10. De bowlingcijfers van Olympia waren: T. van Nigtevegt 317, A. Wildschut 020. A. G. van Bodegraven 315. J. Spiers 110, J. Bouwes 017, W. Burger 26. Olympia brengt het hierna slechts tot 43. Alleen A. G. v. Bodegraven kwam met 13 in de dubbele cijfers. Eenige goede vangen van D. Dalhuizen en het keepen van J. Voogd dienen vermelding. De bowlingcijfers van Haarlem II waren: A. Blok 3—21. J. de Boer 6—6, C. Dekker 0—11 en A. de Winter 0—3. Rood en Wit 2R. C. H. Deze thuiswedstrijd van Rood en Wit is wegens den wedstrijd R. en W.V.O.C., die aan de Spanjaardslaan plaats had, gespeeld op het terrein van R. C. II. Eerst om bij half één kan een begin ge maakt worden wegens den aanhoudenden regenval. R. C. H. moet eerst batten en bx-engt het tot 72. A. Muller speelde een heel goede innings en was met 20 topscorer. L. Kuyt kwam met 10 nog juist in de dubbele cijfers. M. Bruin hanteerde den bal met succes en nam 7 wickets voor 24 runs. Jhi\ C. v. Lennep 1 voor 20 en M. Davidson 1 voor 7. Rood en Wit doet het hierna beter en weet voor het verlies van 5 wickets het R. C. H.- totaal tc passeei-en. Op 104 kwam echter reeds het einde van hun innings. M. Gobets 20, J, Goosens 13, Mi'. Davidsoix 12. J. J. Swens 14. A. v. d. Berg 11, Menalda v. Schou wenburg 11 not out. L. Kuyt had bij R. C. II. het meeste succes en nam 8 voor 42, Hellingman 2 voor 34. Rood cix Wit won dezen geanimeerden strijd dus met 32 runs. HAARL CRICKETBOND Bloemendaal 1Rood en Wit 3. Rood en Wit bat eerst en bi*engt het tot 62. waarvan D. de Vries 10, M. Gobets 18 cn 7 extra's. Bowlingcijfers Bloemendaal: J. Beijk 627, G. v. Dam 114, H. Eijstcn 3—14. Bloemendaal overschrijdt dit totaal ge makkelijk en sluit bij 84 voor 5. J. Cassee 11, J. Beijk 20, G. Strik 10 en II. Eijsten 34 not out. Extra's Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Goossens 118, F. Hasselmann 0—31, J. Faber 111, D. de Boer 2—7, D. de Vries 1—7. Bloemendaal wint dus met 22 runs en nog 6 wickets in handen. Haarlem 3—C. V. H. 2. Zatci-dag had de tweede ontmoeting plaats tusschen de 2 bovengenoemde elftallen, die dezen keer in een overwinning voor C.V.H. II eindigde. Door deze nederlaag is de kans op de bovenste plaats voor Haarlem III heel wat slechter geworden, Haarlem Hl begon tc batten. Het openlngs- paar hield stand tot er 31 runs waren, op

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6