7 DE WIMBLEDON-WEDSTRIJDEN. BILJARTEN VOETBAL. R.K. VOETBAL HONKBAL MOTORWIELRIJDEN. POSTDUIVEN KAATSEN GOLF HONDENSPORT. MAANDAG 10 JULI 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD LAWNTENNIS. INa de internationale kampioenschappen te Parijs, nu ook de Wimbledon-wedstrijden door de Australiër Jack Crawford gewon nen! De overwinning op Vines is door weinigen voorspeld of verwacht. Een volkomen ver rassing is de zege evenwel niet. Daarvoor had Crawford zich na den eersten dag van het toumooi een te goed speler getoond. Het is misschien dan ook wel vreemd om te zeggen, dat de speler met de sterkste slagen verloren heeft. Een forehand als die van Vines, een flit sende kogel gelijk, is eenig op de wereld, de service van Vines behoort zeker tot de sterk ste die ooit heeft bestaan. Het speltype van den Amerikaan is echter zoozeer gebaseerd op kracht en snelheid, dat het volkomen be grijpelijk is, dat hierdoor meer risico wordt genomen en dientengevolge fouten moeten worden gemaakt. Daarbij komt nog dat naast deze sterke punten in zijn spel, de backhand bepaald zwak is, als er pressie op uitgeoefend wordt. Crawford heeft deze taktiek niet voort durend gevoerd, dat was hem ook niet moge lijk. Want om een spieler als Vines aan te vallen, moet de tegenstander eiken slag for- ceeren, op eiken bal pressie uitoefenen. Dit kan men wel een set volhouden, doch geen vollen wedstrijd. Het was een strijd heden middag op het centre-court te Wimbledon die volle twee uur duurde, een strijd van hard en snel teninis, een strijd van het moderne harde spel, waarin echter het stra tegische element en het raffinement ont braken. In de eerste set was Vines op alle slagen de domineerende speler, Crawford sloeg vele ballen uit of in het net en zonder veel moeite kwam de Amerikaan op 52 te staan om deze set met 64 te winnen. De tweede set was een service duel; Craw ford begon met te serveeren en stond zoo doende telkens één game voor. Het verschil in deze services was zoo groot, dat Crawford zich met groote moeite handhaafde, terwijl Vines zelden 'bedreigd werd op zijn service. Dat de Amerikaan wel een groot speler is bij een beschouwing van z'n slagen, maar geen groot wedstrijdspeler, bleek bij de stand 99, toen hij het belangrijke service- game verloor, waardoor Crawfard met 119 one set all kon maken. In het derde set zette Crawford den aanval op Vines backhand nog scherper in. En met succes. De lange Amerikaan had geen tegen wapen. De backhand faalde en de Australiër lclade twee sets tegen één. Het was niet zoozeer de kracht van Vines, waardoor het twee sets gelijk werd maar een verslapte concentratie van Crawford, die de pressie op zijn slagen verloor. De vijfde set werd een feilen strijd, weel was het voordeel bij Crawford die de set opende met zijn service. Bij 54 en op de service van Vines, deed Crawford drie mirakelen een kampioen waardig! De drie matchpoints waren te veel voor Vines! Minuten lang werd de nieuwe Wimbledon kampioen toegejuicht. Met een verlegen glimlachje nam hij de ovaties in ontvangst, gedwee liet hij zich onder schot nemen door een 25-tal fotograven. Op de tribune zat een jonge vrouw, die flauw viel. Het was mevrouw Crawford. Naast mij zat een heer op leeftijd, die luid keels riep: „bravo Jack, bravo my boy!" Het was vader Crawford! Na afloop kreeg de nieuwe wereldkampioen het zoo mogelijk nog drukker. Iedereen wilde zoo gaarne bij de verzameling handteekenin- gen den naam hebben van: Jack Crawford. De laatste dag. De troon van Queen Helen"wankelde.Een strijd in een geladen atmosfeer. De laatste dag van Wimbledon 1933 zal vooral om het sensationeele verloop langen tijd in herinnering blijven voortleven. De dag, voorafgaande aan den laatsten wedstrijddag van dit veertiendaagsche tennisfestijn, had den de Engelsche bladen in vele kolommen de mogelijkheid besproken, dat het Engelsche meisje miss Round een goede kans had tegen de wereldkampioene mrs. Moody Wills. Inder daad is deze voorspelling ditmaal geen over dreven chauvinisme gebleken. Miss Round heeft niet alleen een set gewonnen, zij is zelfs heel dicht bij de overwinning geweest. Het spelsysteem waardoor het krachtige en harde spel van mrs. Moody gebroken wordt, kon door miss Round zoo goed toegepast worden, omdat zij, als een gracieuze hinde over de baan zwevende, de hardste kogels nog altijd wist te halen. De dropshot heeft tegen de wereldkampioene altijd succes, want zij is een zeer slecht loopster. Doch hoevele punten gingen er niet voor Miss Round die dezen slag niet geheel onder controle had ver loren? Mrs Moody heeft een zwaren strijd gevoerd, misschien wel den zwaarsten dien zij ooit ge streden heeft. Het was niet alleen het zachte spel met de gevaarlijke en harde uitschieters dat haar slagen verzwakte, haar grootste vijand was het Engelsche publiek. Chauvinis me is gerechtvaardigd, doch de wijze waarop miss Round bij elk gewonnen punt de missers van mrs Moody incluis!! toege juicht werd, was heel weinig sportief. Begrij pelijk is het dat men een Engelsche zoo gaarne het kampioenschap gunde, begrijpe lijk is het dat men een speelster, die reeds vijf maal Wimbledon heeft gewonnen, gaarne ziet verdringen door een jongere! Is dit de reden dat men het spel van de favoriete slechts waardeert? Het eerste set werd op regelmatige wijze door de kampioene gewonnen, tot 4—4 ging de score toen mrs Moody de twee volgende games won. De linesman! In de tweede set won ieder om de beurt een game. tot 76 vo:r Miss Round en 3040. Miss Round sloeg den eerstvolgenden bal een paar decimeter out, waarop de umpire den stand 7 all afriep. De ballen werden overge gooid. mrs Moody wilde het nieuwe game met haar sendee openen toende linesman naar den umpire liep, Een paar woorden werden gewisseld, de linesman liep weer naar zijn post terug en.de umpire riep af: 76. Een nieuwe Wimbledon-kampioen die ook als wereld-kampioen beschouwd kan worden. Jack Crawford slaat Ellsworth Vines met 46, 11—9, 6—2, 2—6, 6—4. 4040. Dus de bal die een decimeter out was, werd door den linesnfan als goed gegeven. Even consternatie, miss Round vroeg uitleg ging aan den umpire, mrs Moody zei niets, doch wat op dat moment in haar omging De volgende twee slagen werden door mrs. Moody gemist! One set all! Daverend ap plaus en luide toejuichingen! Als een kampioene die van haar voetstuk gestooten is, begon mrs Moody het derde set met onverschilligheid te spelen alsof neder laag of overwinning haar eender waren. Dit is haar redding geweest. Haar slagen won nen aan scherpte en vaart en mede doordat miss Round niet meer met zulke overtuiging speelde als voorheen kon mrs. Moody het laatste set winnen. Zes malen heeft de Amerikaansche kam pioene dit meesterstuk volbracht. Het zal tevens de laatste maal zijn. Wij zijn ervan overtuigd dat mrs. Moody-Wills zich na dit seizoen, uit het groote wedstrijdleven zal te rugtrekken. Deze wedstrijd zal wel den door slag gegeven hebben. H. A. C. v. RIEMSDIJK. WIMBLEDON. HELEN MOODY WINT IN DRIE SETS. Helen Moody geboren Wills heeft voor de vijfde maal in successie het damesenkelspel te Wimbledon gewonnen. En men kan er slechts van zeggen, dat iedereen stomver baasd zou geweest zijn, als het anders ge- loopen was. Verbaasd en verrukt, want het valt niet te ontkennen dat men hunkert naar het einde van Helen's hegemonie. Naar deze finale te oordeelen zou men haast geneigd zijn te voorspellen, dat dit einde inderdaad nadert. Want Helen Moody heeft voor het eerst in 5 jaar een set verloren te Wimbledon en de Engelsche miss Round heeft haar dit aangedaan. Met 64, 68, 6—3 won de Ame rikaansche, maar onmiddellijk dienen twee factoren naar voren gebracht te worden. Als eerste dat Helen Moody zeer duidelijk niet in topvorm was, als tweede dat zij bij den stand 67, voor miss Round in de 2e set zeer positief een verkeerde beslissing tegen zich kreeg, waardoor zij zoo van streek geraakte dat miss Round de set kon winnen. Maar dit neemt toch niet weg, dat miss Round heeft bewezen door kranig onvermoeid spel, dat zelfs Helen Moody overwonnen kan worden. En misschien zal dit het volgende jaar waar lijk gebeuren. In elk geval is nu miss Round voor de variatie de groote heldin in Engeland. Borotra en Brugnon hebben tot groote vreugde van vrijwel het geheele publiek, op nieuw het heerendubbelspel gewonnen. Zij sloegen de Japanners Nunoi en Satoh met 4—6, 6—3, 6—3, 8—6. In het damesdubbelspel wonnen miss Ryan en Mme Mathieu van miss Yorke en miss Ja mes met 62, 911, 64. In het gemengd dubbelspel tenslotte werd de titel veroverd door Frl. Krahwinkel en von Cramm door een zege op Miss Heeley en Far- guharson met 75, 86. Het tournament van Wimbledon is weer achter den rug en het merkwaardige is, dat weer geen enkele titel aan een Engelschen speler of Engelsche speelster is gekomen. Finales Tournament Stoop's Banen. Reeds Zaterdag konden de finales van dit tournament gespeeld worden. Door een vlotte medewerking van de deelnemers en het bui tengewoon gunstig weer, werd één dag ge wonnen, zoodat deze eindstrijden niet be hoefden samen te vallen met het begin van het tournament op de banen van het Kenne- mer Lyceum, welk tournament Zondag is be gonnen. Het heerenenkelspel van Stoop's tourna ment werd gewonnen door den „outsider" Mr. v. Nierop, die daardoor beslag legde voor één jaar op den wisselbeker door de Directie van Stoop's Bad. De beker was het vorig jaar door Hoeke gewonnen, doch deze kon het bezit thans niet meer verdedigen, als niet spelend op het Stoop's banencomplex. Mr. van Nierop was inderdaad een „out sider", dat wil zeggen, hij speelde voor het eerst op Stoop's banen. Maar al heel spoedig ontpopte hij zich als candidaat voor de finale en hij heeft deze onbedreigd gewonnen in een match best of five <61,63. 63). Ook in het heerendubbelspel zegevierde Mi*, van Nierop met Dootjes. En eveneens onbe dreigd! 6—2, 6—2, 6—2. Ook al is de toekomst aan de jeugd; het is toch prettig als ook een andere weer eens een eersten prijs wegsleept. Was Mr. van Nierop in de heerennummers de domineerende kracht; in de damesnum mers was het mej. Hulshoff; geen „outsider" want zoolang Stoop's tournament bestaat, zoolang neemt ook mej. Hulshoff met meer of wat minder succes deel, doch altijd prettig, levendig, sportief. Het damesenkelspel won mej. Hulshoff met 64, 60 van mej. Eldering; het ge mengd dubbelspel met Ter Laag van mevr. Kamerbeek en Nieman <64, 621. En bijna zou de „hattrick" verricht zijn! Ook in het damesdubbelspel kwam mej. Hulshoff met mevr. Giesberts in de finale; maar hier werd de overwinningenreeks gestuit door mevr. v. Huystee en mevr. Kuhn; een dubbel, welke bij voorbaat al de beste kansen voor den eersten prijs maakte (75. 62), De prijzen bestaande uit kunstvoorwerpen, werden door den heer Kamerbeek weer op vlotte wijze uitgereikt, De wedstrijdleider, de heer Tiisseline. kreeg een speciale huldiging voor zijn prettige leiding. Deelnemers, wed strijd-comité en de Directie van Stoop's Bad hebben ook dit jaar weer een geslaagd tour nament kunnen genieten. De laatste uitslagen zijn: Heerenenkelspel: finale: v. Nierop slaat Giesberts 61. 6—3. 6—3. Damesenkelspel: finale: mej. Hulshoff slaat mej. Eldering 64. 60. Gemengd dubbelspel: mei. Hulshoff en Ter Laag slaan mevr. Dootjes en Dootjes 86. 62: mevr. Kamerbeek en Nieman slaan mej. Wamsteker en Klok 62. 64: mevr. Giesberts en Giesberts slaan mei. v. Laar en Lanting 79. 61. 60: mei. Huls hoff en Ter Laag slaan mevr. Giesberts en Giesberts 63, 63. Finale: mej. Hulshoff en Ter Laag slaan mevr. Kamerbeek en Nieman 6—4, 6—2. Heerendubbelspel: finale: Dootjes en van Nierop slaan Ter Laag en van Hezel 62, 6—2, 6—2. Damesdubbelspel: mej. Hulshoff en mevr. Giesberts slaan mej. v. Gelder en mevr. Rara- kema 6—2, 6—3; mevr. v. Huystee en mevr. Kuhn slaan mevr. V. Hezel en mej. van Laar 6—3, 6—3. Finale: mevr. v. Huystee en mevr. Kuhn slaan mej. Hulshoff en mevr. Giesberts 7_5, 6—2. Troostronde heerenenkelspel: Ter Laag slaat v. d. Weiden 61, 62. Maas slaat Ny- boer 1—6, 6—2, 6—2. Finale: Maas slaat Ter Laag 62. 62. Troostronde damesenkelspel: mej. Wam steker slaat mej. Popma 61. 64. Finale: mej. Wamsteker slaat mej. Molly Wust 60, 6—1. Tournament Kennemer Lyceum. Na een dreigende mislukking van het begin op Zondagmorgen kon op den eersten dag van dit tournooi toch nog een behoorlijk aantal partijen afgespeeld worden. Tot de verrassingen van den eersten dag behooren onder andere de nederlaag van v. d. Stadt tegen Verroen en van Blom tegen Nielsen. Vooral het spel van v. d. Stadt maakte nog een zwakken indruk na zijn af wezigheid. Hopelijk zal hij 'weldra weer zijn ouden vorm gevonden hebben. Ook in het heerenenkelspel moest - Blom capituleeren te samen met Nielsen, zijn te genstander in het heerenenkelspel. En dat nog wel tegen een „jonge", vlotte combinatie van jeugd, moed en fighting spirit. De pres tatie van L. de Roos en Oudes is zeer goed te noemen. J. v. d. Stadt had met A. de Roos moeite genoeg om Kotte en Verroen van 't lijf te houden, maar het lukte, al waren er 3 sets voor noodig. De eerste uitslagen luiden: Damesenkelspel A. Mevr. Kuhn slaat mej T. Roos 6—2, 6—2. Heerenenkelspel A. Oudes slaat Bitter 62. 62; Verwaal slaat A de Roos 62, 62; L. de Roos slaat de Groot 63, 57, 62; Ver roen slaat v. d. Stadt 61. 64; Poederbach slaat Sikkes 62, 64; Nielsen slaat Blom 75, 64: L. de Roos slaat Verroen 64, 6—2. Heerendubbelspel A. L. de Roos en Oudes slaan Blom en Nielsen 62, 16, 75; v. d. Stadt en A. de Roos slaan Kotte en Verroen 75, 46, 63; Bitter en Schönthaler slaan Hoeke en Sluiter 63, 62. Gemengddubbelspel A. Mej. Leendertz en Sikkes slaan mej. Terwey en Jonker 36, 6—2. 6—1. Heerenenkelspel B. Baas slaat S. Nyen- branding de Boer 61, 61; Frant slaat de Veer 86, 6—4; Jonker slaat J. Nyenbran- ding de Boer 61, 86; Oudes slaat Boeree 61, 62; Smit slaat Wolhof 64, 57, 62; Rijpma slaat de Vechter 75, 64: P. Nyenbranding de Boer slaat Sonnemans 62. 62; Baljon slaat Tiessens 62, 62; Moes slaat Boerrigter 6—2, 61 Bijll de Vroe slaat v. Dooren 62, 26, 64; Houtman slaat L. Hoeke 36. 97, 62; P. Nyenbranding de Boer slaat Rijpma 61, 64. Damesenkelspel B. Mej. Grimberg slaat mej. Bilderbeek 75, 4—6. 61: mej. Fon- kert slaat mej. Oudes 62, 64; mej. de Clercq slaat mep. Klipp 61, 64. Damesenkelspel C. Mej. Pereboom slaat mej. Kerk 63, 62; mevr. Schönthaler slaat mej. Pieterson 64, 61. Heerendubbelspel B. Lantsius en Baas slaan v. Dooren en Jonker 46, 108, 64: Baljon en Bijll de Vroe slaan Boerrigter en de Veer 75, 62; Bölger en Hoog slaan Hoeper man en Perry 61. 61: Boeree en Smit slaan Houtman en Kramer 62, 61. Gemengddubbelspel B. Mej. Blikslager en Lantsius slaan mej. Niessen en Frant 64. 2—6, 6—1. Het nationale clubkarnpioenschap. Uit Hilversum: De derde en laatste dag van de wedstrijden om het clubkampioenschap van den N.L.T.B. hebben den indruk dei- beide vorige dagen, dat Leimonias onbedreigd zou winnen, bevestigd. De eindcijfers bedroegen: gesp. gew. gel. verl. pnt. v,t. Leimonias 2 2 0 0 4 15— 5 Hilversum 2 10 12 1010 Ace 2 0 0 2 0 5—15 Séance DrostKoehof. In café Valkenburg van den heer C. van den Heuvel, Valkenburgerlaan hoek Camp- laan te Heemstede hielden de bekende bil jartprof. Drost en Koehof een séance. Vooral in het begin is Drost met series van 129 en 163 spoedig ver voor, doch als Drost er dan wat gemakkelijk over denkt, loopt Koehof met goede cijfers snel in. Op 491 mist Drost een gemakkelijke bal en dan maakt Koehof de 500 vol. Series Koehof 54 67 5 16 41 1 15 87 44 34 100 36. totaal 500. Drost 16 129 18 163 71 5 19 14 2 9 45 to taal 491. Na afloop vergastte Drost de talrijke bezoe kers op een serie kunst- en fanlasiestooten. waarmede hij zeer veel succes oogstte. Enorme prestatie van Conti. De ook in Nederland bekende Fransche biljartprof- Roger Conti blijkt, dank zij zijn jeugdigen leeftijd nog steeds sterker te wor den en levert prestatiesf welke hem zelfs geen Amerikaansche collega, als Schaefer. Hoppe, Cochran, enz., zal nadoen. ón het Wereldkampioenschap 45 2 voor profs, te Parijs in het Billard-Palace gehou den, heeft hij in 5 partijen van 400 punten ongeslagen gezegevierd over Grange. Derbier, Van Leemput en Fujiwara en waarin hij deze patijen in respectievelijk 1. 2. 3. 3 en 9 beur ten uitmaakte en o.a. de volgende series scoorde: 163, 237. 240, 255. 391 en" 400. De twee eerste vormen een partij van 2 beurten. In ons land met zijn vele beoefenaren var. deze sport kunnen amateurs zulke voorbeel den best gebruiken. BleijerheideStormvogels. (7-2) Zondag speelde een combinatie, bestaande uit spelers van het eerste en tweede elftal van Stormvogels, een wedstrijd tegen den Zuidelijken le klasser Bleijerheide. De IJmui- denaren verloren met 72. LANDSKAMPIOENSCHAP R.K. FEDERATIE D. H. L.—S. D. O. U. C. 5—1 H. H. C. 2—V. V. G. A. 2 (25—15) In een middelmatigen wedstrijd heeft H. H. C. II het tot een overwinning gebracht. H. H. C. II begint goed. Het werpen van Koopman is V. V. G. A. te machtig. Verschil lende spelers sneuvelen op drieslag. Latei- wordt hij echter meer geslagen en V. V. G. A. haalt aardig op. Juist als zij de leiding heeft genomen verdubbelt H. H. C. door gebrekkig veldwerk en goede slagen haar puntental en herovert daarmee haar voorsprong. Wel we ten in de volgende innings verschillende V. V. G. A.'ers het thuishonk te passeeren, maar H. H. C. geeft geen kamp. Al sneuvelen door onvoorzichtig en slecht honkloopen verschei dene spelers; ze blijft toch steeds in de meer derheid. Na acht innings is de tijd verstre ken zoodat H. H. C. niet meer hoeft te slaan. Aan slag onderscheidden zich: Sitters (V V. G. A.). M. en C. Mulder »H. H. C.). Vooral de laatste was bijzonder op slag. 2 homeruns waren het resultaat. Opmerkelijk groot was het aantal malen 3 slag. In 8 innings kreeg Koopman niet min der dan 16 V. V. G. A.'ers op drieslag uit. Uitslag in innings: V. V. G. A. n: 0 1 0 5 3 4 2 0 is 15 H. H. C. H: 6 0 2 0 8 5 3 is 24. Haarlem 1H. H. C. 1. Op het oogenblik dat deze „big match" be ginnen zou. regende het dat het goot. Na eenigen tijd wachten kon het spel beginnen Toen bleek al spoedig dat dezen keer H H. C. er „uit" was. Haarlem sloeg in de eerste beurt, al elf runs bij elkaar en toen hadden van H. H. C. al drie werpers dienst gedaan. Veenhof had reuzen succes. Drie spelers achtereen kregen drie slag. Daar ondertusschen al eenige keeren ge stopt was wegens regen, achtte de scheids rechter het beter niet verder te spelen; de wedstrijd werd gestaakt. Overige uitslagen. Haarlem H had niet genoeg spelers bij el kaar en kwam daardoor niet op tegen S. C A. L. O. Het gevreesde Blauw Wit had tegen Z.R.C. een. zwaren strijd te voeren. Zuidweg slaag de er zesmaal achtereen in Blauw Wit met nul te doen eindigen. Ten slotte won Blauw Wit op het kantje af met 76. Inningscijfers: Blauw Wit: 000000403 tezamen 7, Z. R. C.: 100040100 tezamen 6. Ook Quick won op het kantje af van Ajax II. Inningscijfers: Quick: 3 0 9 1 0 0 9 teza men 22. Ajax 11:3 102194 tezamen 20. Blauw Wit II kon het dezen keer zelfs niet. tegen A. M. V. J. 3 bolwerken. Inningscijfers: A. M. V. J. 3: 4 2 4 3 14 3 3 tezamen 33. Blauw Wit 2: 0 0 2 2 3 2 Otezamen 9. Haarlemsch negental. De daarvoor benoemde commissie heeft het negental, dat op 22 dazer tegen het Am- sterdamsche negental zal spelen, als volgt samengesteld: J. Veenhof. werper. C. Hunik. achtervanger, H. Vrugt eerste honk. aanvoer der, J. Baas, tweede honk, K. Wulfhorst, der de honk, P. Parson, korte stop. J. Hartog. J. Figee en F. v. d. Landen, verre velders. Re serves zijn: Th. v. d. Putten, Jp. Hartog en C. Kloos. Niet beschikbaar waren W. Pijnakker en Van den Heuvel Rijnders. Haarlemsche Competitie. S. S. H—E. D. o. A. Zaterdagmiddag heeft E. D. O. een verdien de overwinning behaald. Haar slag- en veld werk was in alle opzichten beter dan dat der S. S. H.'ers, wier werper er dezen middag to taal uit was. Hij wierp herhaaldelijk vier wijd en daar de vanger den bal ook nog al eens liet doorschieten kwam E. D. O. al heel gemakkelijk aan punten. We noteerden zoowel bij E. D. O. als bij S. S. H. een dubbelspel, beide door een vang- bal. In de vierde inning kreeg de E. D. O. wer per. die daarvoor heel goed wierp, een inzin king, zoodat hij moest worden vervangen. S. S. H. znaakte in die inning 9 runs, maar het gelukte haar niet den achterstand in te loopen. De cijfers der innings zijn: E. D. O. A: 2 11 o 13 5 tezamen 31 S. S. H.: 10 19 1 tezamen 12. De wedstrijd II, I. L. O.—Gem. Lyceum B werd door H, I. L. O. zonder spelen gewon nen, daar Gem. Lyceum met slechts 6 spelers verscheen. Honkbal voor jongens. Gelet op het feit, dat op verschillende ter reinen in en buiten de stad jongens honkbal beoefenen, heeft de Honkbalclub Haarlem het plan opgevat, in September wedstrijden voor jongensnegentallen te organiseeren. Wegens de komende vacantie werd het plan nu bekend gemaakt. Bijzonderheden volgen later. Vereenigde Haarl. Motorrijders. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag voor haar leden een behendigheidswecLstrijd op den Betonweg te Buitenhuizen. Allereerst moesten de deelnemers, die in flinken getale waren opgekomen, 50 M, langzaam rijden, evenals een süngerbaan, welke ook langzaam bereden moest worden zonder met de voe ten op den grond te komen en zonder met hun wielen over de lijn te komen, want daar kregen zij de strafpunten voor. Toen moes ten zij turf rapen, wat ook voor hen niet te moeilijk bleek, daar zelfs de dames de turf van den grond opraapte en deze prachtig rijdende in 't vakje 30 neerlegde. Daarna moesten de deelnemers met een hoedje op door tien hindernissen rijden, waarna zij het hoedje weer op een paal moesten hangen. Hij die het hoedje niet op zijn hoofd had of dien het afwoei of die het niet aan den paal hing kreeg weer tien strafpunten. Tenslotte kwamen als prijswinnaars uit dezen strijd te voorschijn; C. Harcïebelt 154 punten le prijs S. Hoogerhuis 119 pt. 2e prijs. R. de Vries 97 pt. 3e prijs, A. Keulen 94 pt. 4e pr. en Smit 85 pt. 5e prijs. De Bonte Duif. Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Limoges (Frankrijk), af stand 780 K.M. Los 5.30 uur met N.O. wind. De prijzen werden als volgt behaald: F. W. J. Kuyken 1, 6. F. M. Heerkens Thijsscn 2. 4: F. van Honschote.n 3 8; Joh. L. Heemskerk 5, 9; W. J. der Kinderen 7, P. Brakel 10. Eerste overduif P. Brakel. Wedstrijden aan de Kleverlaan. Onder veel belangsteiüng hadden Zondag de wisselbekerwedstrijden plaats, uitgeschre ven door de Haarlemsche Kaatsvereeniging „Frisia" voor de buitenaf deelingen van den Neder'.andschen Kaatsbond. Behalve Haarlem was Amsterdam (2 parturen), Hilversum <2 parturen) en Zeist vertegenwoordigd. De loting tusschen deze parturen had het volgende resultaat: 1. Hilversum: M. Veenstra, T. van Ruiten en G. Struiksma. 2. Zeist: J. L. de Graaf, J. Klelnschmit en H. van Leeuwen. 3. Haarlem: K. Zwiers, S. Golnga en P. Pan. 4. Hilversum: J. Groustra, J. Dorhout en M, Knol. 5 Amsterdam: S. Zwart, H. van Driesten en K. Goïnga. 6. Haarlem: D. Goodljk, S. Broersma en N. Bosnia. 7. Amsterdam: K. Roedema, R. Wijngaar den en S. Harkema Scheidsrechter: de heer J. Couperus (Am sterdam). Hilversum en Zeist begonnen de wedstrijden in het eerste perk. Deze parturen waren aanvankelijk aan el kaar gewaagd, doch dan volgt oen Inzinking bij Zeist, welke zij de geheele partij niet meer te bovenkomt. Hilversum verover: daardoor 5 eerst achter een en brengt den eindstand op 51, 62 in haar voordeel. In het tweede perk wordt inmiddels een aardige partij gespeeld tuschen de parturen 3 en 4. Na den stand 11 loopt Hilversum uit tot 3—2. waarna Haarlem wederom ge lijk maakt. Door slechts keeren aan deze zijde gaan tal van goede kansen verloren, waarvan Hil versum profiteert. Het verloop was als volgt: No. 3: 8682282824 No. 4: 2 8 0 8 8 4 8 6 8 Vervolgens wordt de partij 56 gespeeld en ook het eerste Haarlemsche partuur heeft het tegen de Amsterdammers niet tot een overwinning kunnen brengen. Wel slaagden de Frïsianen er in den stand op 5 eersten gelijk te brengen, waarbij een prachtige terugslag in den stand 5—4, 66 van Broer sma vermelding verdient. Zeer zwak perk- spel in het laatste halve spel verknoeide ten slotte de goede kans voor Haarlem op een overwinning. Verloop: Haarlem: 68828046880 Amsterdam: 8628688268 Daar partuur No. 7 blijft staan, ziet de tweede lijst er dus uit als volgt: 71 en 45. In de partij Amsterdam I—Hilversum I zijn Harkema c.s. er niet in geslaagd om revanche te nemen voor de J.l. Zondag te Amsterdam (Zijlstrapartij) geleden neder laag. Wel kaatsten Wijngaarden en Harkema uitstekend, doch Roodema verknoeide te veel om uiteindelijk succes te verwach ten. In den stand 4—1 slaat Amsterdam 4 bal len uitstekend in en ook het volgende eerst is nog voor Amsterdam, doch dan neemt Veenstra de bal over en spoedig zijn de 6 eersten bereikt. Eindstand 53 62. No. 5 behaalt vervolgens een gemakkelijke overwinning op No. 4 ondanks het feit, dat Zwart (Amsterdam) nogal eens buiten slaat. De finale gaat dus tuschen Hilversum (No- 1) en Amsterdam (No. 5). Deze is een waardig slot van de kaa'. ::lag geworden. Amsterdam verovert het eerste bordje, waarna Hilversum uitloopt tot 2—1 Vervolgens neemt Amsterdam 22 66 de leiding over. Zwart verknoeit dan bijna drie eersten met buitenslaan, waarna Goïnga den opslag overneem',. Deze sin act in om nog 'n eerst in te loopen. doch dan weet Veenstra d-mr superieur opslagspel spoedig de finale te winnen. De einduitslag luidt dus: le prijs en tevens wisselbeker: No. 1. 2e prijs No. 5. 3e prijs No. 4. Om den E. Vas Visser'wisselbeker. Gisteren werd op de banen van den Ken- nemer Golf en Country Club te Zand- voort een wedstrijd gespeeld om den wissel beker. uitgeloofd door den heer E. Vas Visser, 36 holes handicap tegen bogey, waaraan 16 leden deelnamen. Eigenaar wordt degene, die den beker driemaal wint. Winnaar 1932; D. Bangert. De beste scores voor de morgenronde werden gemaakt door B. van Vlijmen en Becls van Heemstede, beiden met 1 down. J. II. Moltzer 3 down en D. Bangert 4 down. De beste scores des middags werden ge maakt door J. II. Moltzer, dr. Borren. Becls van Heemstede en Van Hijmans, allen met 3 down. De beker werd gewonnen door Beels van Heemstede met totaal 4 down. Tweede was J. H. Moltzer met 6 down; derde B. van Vlij men met 8 down. Politie- en Jachthondenwedstrijden. Op bovengenoemde wedstrijden, gehouden op Zaterdag 8 Juli te Wassenaar, uitgeschre ven door do Ncderlandsche Jagersverceni- ging. afd. Zuid-Holland, behaalde de afd. Haarlem en Omstreken van den Nederland- sche Bond voor den Diensthond., met drie honden den lsten, 2en en 4en prijs. le prijs L. P. Bakker, jachtopziener, met Cesear, die tevens de beker won voor de beste hond van deze wedstrijd, uitgeloofd door den heer G. M. doel Court van Krim pen te Wassenaar. 2e prijs P. v. d. Meij, jachtopziener, met Teddy. 4e prijs C. Hobo, jachtopziener met Kazan. Met de jachthonden behaalde de heer R. Wilson te Bloemendaal. met. zijn drie Epagncul-Breton's respectievelijk de le, 3e en 4c prijs en de heer B. de Jong, jachtopziener met de Cocker Spaniel Leo den 2en prijs, we'.ke tevens in het bezit kwam van een specialen prijs voor de keste voorgebrachte cocker spaniel.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7