De Mysterieuse Apache. De treinramp in Thüringen. H. K. H. PRINSES JULIANA was Maandagmiddag de gast van Lady Crosfield te Westhill Highgate, waar de prinses de Jaar- lijksche tennis partij bijwoonde. In het midden prinses Juliana, naast haar prinses Alice, tweede van rechts prinses Ingrid. FEUILLETON ROMAN UIT DE PAROSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUOA6. (Geautoriseerde verttaikvg v»n M. Houben.) 12 .Mijnheer Débu? O ja, we hebben ver leden week met hem geluncht, ik herinner me hem wel; een klein, gezet mannetje met alleraardigste manieren". Wild bromde. „Juist", zei hij, „een aardige man en een groote hans in de Fransche bankkringen. Hij heeft daar een prachtig buitenverblijf en het zal interessant zijn het Fransche familieleven te leeren ken nen. Zij bleven nog eenige minuten napraten, voordat Wild wegging om de uitnoodiglng aan te nemen, die zulk een gewichtige uit werking zou hebben op het leven van het jonge meisje, dat alleen in haar kamer, peinzend over de verlaten straten staar de. HOOFDSTUK V. Misdaad door misdaad gewroken. Mevrouw Lawson ging wat gemakkelijker in haar stoel zitten en staarde peinzend naar het witte huis achter de boomen voor haar. „Een gezellig huis, lieveling", mompelde zij. „en werkelijk een alleraardigste gast heer". Cornelia sloeg een blad om van het boek. flat zij las en keek op. ifi "g>| yTsTii i 1tki& gastheer is mijnheer Débu volmaakt' ga'f zij toe, „maar als man kan hij me geen belangstelling inboezemen". Mevrouw Lawson dacht over deze verkla ring na. Zij en Cornelia hadden een bij zonder warmen namiddag doorgebracht in den ouden rozentuin, die achter het be tegeld terras lag van mijnheer Dé'bu's huis, waar zij reeds een weekje doorbrachten. Links van hen zaten duiven slaperig te kirren op het dak van een tuinhuisje en een pauw spreidde zijn schitterenden staart uit tegen den somberen achterwand van een taxishaag. Alles was droomerlg stil in de warme middagzon. Cornelia legde haar boek weg en luister de verstrooid naar het geklater van de fon tein. Haar gedachten dwaalden overal heen De verhouding tusschen haar vader en haar was weer even prettig als vroeger. Zij was hem om den hals gevallen en had hem ge kust en ofschoon zij den eisch van haar eeerewoord over het hoofd had gezien, was er iets in haar gezicht, waardoor hij haar de noodzakelijke berisping spaarde. Hier in St. Cloud was zij immers veilig en zou zij haar kotstonöigé. wildheid wel vergeten. Tusschen Cornelia en Royle was het ge bleven. zooals het gewoonlijk was. Zij had hem vergeven, dat hij Wild gesproken had over „La Maison Diable" en hij van zijn kant trachtte met al zijn kracht haar ge dachten van den vreemdeling af te leiden en haar zoo goed te bewaken als maar mo gelijk was, zonder er haar mee te hinderen. Cornelia had l'Etranger Rouge niet meer gesproken. Twee dagen na het avontuur in „La Maison des Fleurs" waren zij in St. Cloud gekomen, doch. toen zij 's avonds naar het huis terug wandelde, had zij tot haar verwondering de grijze auto gezien, die een eindje buiten het hek stond te wachten. Uit angst voor haar vader en uit een gevoel van welwillendheid tegenover haar gastheer had zij wel gezorgd dat men de aanwezig- TER GELEGENHEID van het 100-jarig bestaan van de boogschuttersvereenïging „Willem Teil" te Brussel, beeft Koning Albert van België zijn handteekening in bet gouden boek der vereeniging geplaatst. held niet bemerkte. Royle, die met eenigen angst het grijze karretje ook gezien had, zat in een prieeltje vanwaar hij het hek kon overzien, op zijn nagels te bijten. Toen hij een naburige klok middernacht had hooien slaan, was hij dankbaar naar bed gegaan, wetende dat de hem toevertrouwde voor dezen keer weer in veiligheid was. Sinds hun aankomst in St. Cloud hadden zij tochtjes gemaakt in de omstreken en hun dagen aangenaam doorgebracht in ge zelschap van hun gastheer. Er ging wel een uur voorbij, terwijl Cor nelia droomerig zat te denken aan deze laat ste prettige dagen. Dan kwam er een pein zende blik in haar diepe blauwe oogen en de gebeurtenissen van meer bewogen dagen in Parijs kwamen haar voor den geest: de boos heid van haar vader, haar eigen verdriet, en toch „Zit u te droomen, Mademoiselle?" z Met een schok bemerkte Cornelia, dat haar gastheer den stoel naast haar inge nomen had en nu met een ondeugend glimlachje naar haar keek. Mijnheer Débu was bij de vijftig, een be schaafd mannetje met dikke nauwgezet ge manicuurde. mollige handen, steeds klaar met zijn glimlach, te gauw klaar, vond Cor nelia, toen ze naar hem opkeek. Hij had de manieren van een beminnelijk, leven dig en goedaardig Parijzenaartje en hij be zat een zekere bekoring, die hem een graag geziene figuur deed zijn in den kring waar in hij verkeerde. Cornelia gaf hem een of ander beleefd antwoord en wenschte, dat zij hem aardiger kon vinden. Hij was zeer zeker een volmaak te gastheer, haar vader sprak met enthou siasme over zijn zakenkennis, maar trots al haar pogingen, kon zij toch een zwak ken, maar stelliger: afkeer jegens hem, niet overwinnen. Hij was een aangenaam prater, bracht zijn hoorders op de hoogte van het laatste nieuws uit de stad en eindigde met een korte en vermakelijke levensgeschiedenis van verschillende welbekende personen, die 's avonds zouden komen dineer en. Cornelia genoot dien avond. De gasten waren voor het meefendeel geestige, be schaafde dames en heeren, spraken vrij goed Engelsch en alle waren uiterst vrien delijk voor de Amerikaansche gasten van Mr. Débu, vooral voor Greta, die er in haar eenvoudige, meisjesachtige witte jurk op haar voordeeligst uitzag. Het was bijna mid dernacht, toen Cornelia op haar kamer kwam en zioh gereed maakte naar bed te gaan. Nadat ze het knappe Bretonesche kamermeisje, dat van haar aankomst af aan haar bijzonderen dienst was toegevoegd, had weggezonden en de gordijnen had openge trokken om de zachte zomerlucht uit den zoet geurenden tuin te laten binnen stroo men, stapte zij naar het breede met ouder- wetsch snijwerk versierd bed met de sitsen roosjesgordijnen toe en \4el in een lichten sluimer. Met een hevigen schok werd zij wakker. Met ingehouden adem zat zij overeind in bed en trachtte door de duisternis heen te boren. Wat had haar wakker gemaakt en waarom had zij het gevoel dat er een on geluk boven hun hoofd hing? Met gespan nen zenuwen luisterde zij toe, haar gezicht naar de deur gewend Alles was weer stil en toch zou zij zich niet hebben kunnen be wegen, nog minder weer gaan liggen tus schen de kussens. Terwijl zij, nauwelijks ademend, luisterde, vingen haar gespitste ooren het geluid van haastige voetstappen op, die voorbij haar deur gingen. Onmiddellijk herkende zij den stap van haar vader. Moedig en vlug sprong zij het bed uit. knipte het licht op. trok een ochtendjapon aan en na de deur ge opend te hebben, kwam zij in de gang juist op tijd om haar vader té ziQ^i m de studeerkamer van Mr. Débu, een groot vertrek aan het eind der garig. Ze liep hem haastig achterna, bereikte de deur, toen hij het licht opdraaide en bleef verbaasd kijken naar het.toonee-1, dat zij plotseling te zien kreeg. In een hoek bij een groote brandkast, waarvan de inhoud door elkaar op den grond verspreid lag, stranden drie mannen; zwarte maskers bedekten het bovengedeelte hunner gezichten. De handen hielden zij in de hoogte, als antwoord op het grimmig be vel van Wild's revolver. „Handen op en met de ruggen tegen den muur" beval hij scherp. De grootste der drie mannen lachte zacht jes en bij dat geluid meende het wachtende meisje, dat iedere bloeddruppel uit haar lichaam naar haar hart vloog en daar bleef als een verstikkenden vloed. Op dat oogen- blik keken de oogen van den inbreker in de hare en zij zag, dat zijn lichaam ver stijfde. Hij maakte een haastige beweging. Wild herhaalde zijn bevel en met een licht schouderophalen gehoorzaamde de lange man. Met den revolver nog op hen gericht, deed Wild een stap naar de bel. Cornelia kneep haar handen samen. Ze wist dat deze bel onmiddellijk in de afdeeling van het personeel uitkwam. Mr. Débu had het zelf verteld. Om tot haast aan te sporen had de bel een bijzonderen schellen klank. Hadden Wild's vingers eenmaal op den knop ge drukt, dan was de gevangenneming van l'Etranger Rouge, zeker. Cornelia keek naar haar vader die niets van haar aanwezigheid bemerkte, daar hij den rug naar den deurpost, waar zij stond gekeerd hield: toen, zonder een seconde té aarzelen, strekte zij stil de hand uit ei\ zette ce kamer in volkomen duisternis. (■Wordt vervolgd). BIJ DE TREINRAMP nabij Obcrtrebna in Thüringen, waarbij de D-trein Stuttgart-* Berlijn ontspoorde» zijn vijf personen gedood en meer dan twintig gewond. Eenige der gederailleerde wagens. TER GELEGENHEID VAN HET 50-JARIG BESTAAN van dc Vereeniging Rembrandt werd Maandagmiddag in het Rijksmuseum te Amsterdam een feest- vergadering gehouden. Tijdens de rede van Dr. HeldringZittend op de eerste rij v.I.n.r.Jhr. Mr. Dr. A. Roell, comm. der Koningin in Noord-Holland} Mevr. van Hasselt; Minister H. P. Marchant; Mevr. Roell; de Heer en Mevr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam. HET STRAND VAN CONEY ISLAND wordt gedurende de zomermaanden door honderddui zenden inwoners van New York bezocht. Om de tallooze waardevolle voorwerpen, die iederen dag verloren worden, op te sporen heeft men menschen aangesteld, die iederen nacht het geheele strand moeten afzoeken. WILLY DEN OUDEN, die Zondag tc Antwerpen het wereld zwemrccord 100 M. vrijt •lag dat op naam stond van Helen Madison, verbeterde, zit na haar prachtige prestatie weer rustig thuis aan haar handwerk, in gezelschap van haar hondje. PRINS GUSTAAF ADOLF VAN ZWEDEN arriveerde Maandagmiddag in gezelschap van zijn echtgenoote Prinses Sybilla op het vliegveld Schip hol. Na een kort oponthoud werd d« reis naar Londen voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8