REGENJASSEN nette R.K. Meisjes H.J. VAN DER MEER Kinderwagens Braadkuikens P. van der Stad Matras of Bedstel noodig? Rijwielbanden gratis VRIJDAG 14 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 13 LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. Protestant Christelijk Jeugdwerk VAN DEN VOS REINAERDE. Benige jaren geleden heeft het Vlaamsch jvolkstooneel onder leiding van Johan de {Meester hier een opvoering gegeven vsm Den jvos Reinaerde, welke tot de geestigste voor stellingen van dit Vlaanische gezelschap mocht worden gerekend. De Meester heeft ons toen laten zien, hoe zulk een dierenspel zich nog altijd voortreffelijk leent voor ver tooning, ook in de meest moderne opvattin gen van regie. Natuurlijk komt het niet bij mij op om de opvoering, welke gisteren van den Vos Rei- naerue door leeken voor het Protestant Christelijk Jeugwerk in het Jeugdhuis te gloemendaal werd gegeven met die van de Meester te willen vergelijken. Ik maakte er slechts melding van om der volledigheids- wille. Het was wel heel jammer, dat het oor spronkelijk plan om de voorstelling op liet buiten Wildhoef te geven door het slechte weer niet is kunnen doorgaan Want dit stuk leent zich zooals Ds. Van Dijk in zijn leer zame inleiding terecht zei juist zoo goed voor een vertooning in de open lucht. Op het groene mos onder de hooge boom en zouden koning Nobel en zijn hof zeker veel beter tot bun recht zijn gekomen dan op hetkleine, primitieve tooneeltje in het Jeugdhuis, waar alles aan onze fantasie moest worden over gelaten Ook zal de leidster mevrouw Bie- rens de Haan zich bij do voorbereiding het- spel waarschijnlijk in de natuur hebben ge dacht en op grooteren afstand van de toeschouwers. Het scheen mij althans daarop tel berekend. Nu moest men zich nood gedwongen behelpen en deed het geheel wel wat al te nuchter aan. De dieren waren voor dit kleine tooneeltje veel te groot en wij moesten onze fantasie wel danig aan het werk zetten om aan te vullen, wat wij door het ongunstige weer thans moesten missen. Eigenlijk lijkt het mij zelfs onbillijk voor de spelers en speelsters om de onder deze vcor het spel zoo ongunstige omstandig heden gegeven voorstelling te beoordeelen. In deze kleine ruimte zou het zeker beter zijn geweest, wanneer de dieren als zij niet aan het woord waren zich wat rustiger had den gehouden. Het maakte nu dikwijls een wat te chaotischen indruk en sommige die ren vooral de hond vroegen wel eens wat te veel onzen aandacht dan goed was voor het geheel. Een dierenvertoonlng eischt een bijzondere fantasie, zoowel van de spelers als van het publiek Wij hebben in de opvoering van De Reis van Noach op de Wateren ge zien, hoe groot de indruk soms kan zijn. Maar zoo iets is van leeken natuurlijk nooit te ver wachten. Sommigen zooals de haan en het haasje hadden in de vertooning van gis- eren in hun bewegingen wel het karakte ristieke van het door hen voorgestelde dier en ook de leeuw had in zijn houding het waardige en oude van Koning Nobel. Rei- aaerd had het-meest te acteeren voor zoo ver je van acteeren bij beesten kunt spreken en deed dat dikwijls op verdienstelijke wyze. De vos wist ook in zijn spreken iets van oen aard van het beestje te brengen en was EATSis aardig v^n gebaar. M zal de voorstelling niet aan de ver wachting hebben voldaan, die men zich oor spronkelijk bij de opzet heeft gedacht, zoo was het voor het publiek toch niet onaardig de oude historie van den Vos Reinaerde eens door dieren ,in levende lijve" te zien ver- ioonen. Het zaaltje van het Jeugdhuis was geheel gevuld en de aanwezigen toonden zich dankbaar voor het gebodene, zoodat de spe-- Iers en speelsters in dit opzicht tevreden kun nen zijn. LA FRANCERIE. en nieuw oorlogsstuk van den schrijver let Graf van den onbekenden Soldaat. Toen Paul Raynal's Tombeau sous 1' Are de rriomphe voor het eerst in de Comédie Fran- caise werd gespeeld, meenden de Parijze- naars dat oorlogsstuk een der nobelste, die er geschreven zijn te moeten uitfluiten. Zelfs al zouden Parijzenaars thans even chauvinistisch zijn geweest als zij dit eenige jaren geleden waren, dan zou Raynal voor een dergelijk affront bij de opvoering van fijn nieuwste stuk, La Franeerie, dat even- :ens in den grooten oorlog speelt, niet be vreesd hebben behoeven te zijn. Want dit laatste stuk wordt gedragen cloor een zoo hartstochtelijke liefde voor Frankrijk, dat men het- een „hymne aan Frankrijk" zou hunnen noemen. En toch weet Raynal zich in La Franeerie op eenzelfde hoog stand punt te plaatsen als in zijn eerste oorlogs drama, geeft hij den vroegeren tegenstan der alle recht en is hij ook tegenover den Duitscher van een volkomen onpartijdigheid. .Laten onze zonen beter zijn dan onze va ders, opdat onze kleinzonen gelukkiger wor den dan wij!' is het laatste woord, dat de Duitscher in dit stuk tot de Franschen spreekt. „Pas op voor oorlogstropheeën!" Raynal den Duitscher met diep inzicht voor de gevaren der toekomst even te voren zeggen en madame Douvisis de „Fran- Saise" legt hij de volgende woorden in den mond: „Wij zouden op onze knieën met alle vaandels van alle naties innige vergiffenis moeten vragen aan alle dooden van alle oor- 1!" Want Raynal weet maar al te goed. dat de oorlogstropheeën, veroverde vaandels en vernederingen van den vijand de kiemen van een nieuwen oorlog in zich dragen Maar hij is te veel Franschman om toch ook niet hartstochtelyk van zijn land te houden en de grootheid van Frankrijk in een bijna extatische lyriek te bezingen En het lijkt mij wel zeker, dat zinnen als: „Frank rijk zal altijd leven!" „Er zullen Franschen zijn tot aan het einde der tijden!" en ..God zal Frankrijk nog hooren zingen, ook als er geen menschcn meer zijn, want de eeuwige ruimte is doortrokken van Fransche zan gen!" in Parijs het meest zullen worden toe gejuicht, In den titel „La Franeerie" ligt reeds de warme liefde voor Frankrijk van Raynal be sloten. Men zal het woord tevergeefs in een Fransche dictionnaire zoeken. Het is een «vondst" van Raynal en hij geeft er zelf de verklaring van op de voorpagina van zijn stuk. Hij wil er mee aanduiden de manier van voelen, spreken, handelen en denken, in het kort het diepste wezen van den Fransch- Ican. Even als zijn Tombeau sous 1' Are de Triomphe dat ons, Haarlemmers als „Het Graf van den Onbekenden Soldaat" bekend is uit de voordracht van Henri Dekking cn van de ontroerende voorstelling van Het Rot terdamsch Hofstad Tooneel treden er in zijn nieuwe stuk slechts twee mannen en een vrouw op. doch in die drie personen stelt hij thans Frankrijk en Duitschland tegenover elkander in het meest kritieke, het beslis sende moment van den grooten oorlog, na melijk tijdens den slag aan de Marne. In. een landhuis, dat enkel bewoond wordt door madame Douvisis en een bij haar voor herstel van gezondheid logeerenden jongen van 16 jaar komt op 5 September 1914 een Duitsch officier in kwartier. Het huis ligt buiten de eigenlijke gevechtszone, dicht bij Compiègne en men is er veilig De Francaise heeft, den Duitscher een luitenant-kolonel van prinselijke bloede en een aristocraat van ridderlijke allure eerst koel-gei>eserveerd zelfs vijandig ontvangen. Hij heeft gebruik gemaakt van het recht van den overwin naar en zich als heer en meester in het huis geïnstalleerd, maar getroffkn door haar gra tie, haar houding en waardigheid, trekt hij zich met tact terug en laat hij haar zoo wei nig mogelijk gevoelen, dat hij de „vijand" is. Het is de ondragelijke, tot het hoogste opge voerde spanning over den afloop van den slag, welke deze Franschen en hun Duitsche „gast" de volgende dagen tot elkander brengt. Zij „beleven" gezamenlijk buiten de eigenlijke gevechtszone maar toch in de on middellijke nabijheid den slag aan de Marne en Raynal stelt hen hier tegenover elkander in hun gezamenlijke al is het dan ook zeer verschillende angst, hoop, vrees en ver langen. In dezen slag is eigenlijk heel de oorlog geconcentreerd; de overwinnaar wordt overwonnene, de overwonnene over winnaar. Wanneer de Duitscher aan het slot heengaat-, beseft hij, dat de oorlog voor Duitschland verloren is, weten madame Dou visis en de jonge Franschman, dat de histo rische rol van Frankrijk niet zooals de Duitscher voorspeld had geëindigd zal zijn, maar dat Farnkrijk zijn gioote rol zal blijven spelen in de geschiedenis. Dit stuk van Raynal staat wel heel ver van het realisme. De Duitscher en de 2 Franschen zijn meer abstracties dan menschen. Het is he dichter Raynal, die voortdurend aan het woord is en ons den slag van de Marne in zijn verschillende, opwindende phasen geeft, zooals hij dien uit de geschiedkundige bron nen kent, maar waarvan de Duitsche offi cier zoo dicht bij het front, doch buiten alle contact met het hoofdkwartier en den generalen staf natuurlijk even onwetend was als madame Douvisis. Hij zou ook zeker al die militaire geheimen.over de zwakheden van zijn eigen leger nooit aan de tegenpartij hebben verraden Wanneer de 16-jarige Paulow zegt: „In vredestijd verlaten de doo den ons. In den oorlog vermengen leven en dood zich met elkander. Wie leeft er nog van al die afwezigen, wie heeft er opgehouden te leven? De oorlog is de tijd van de schimmen. Er is voor hen tusschen het leven en den dood een bestaan van mysterie, dat noch het leven is noch de dood, dat het leven is zoo goed als de dood!" dan is het niet deze jon gen bijna nog kind die spreekt, maai de rijpe dichter Raynal Heel dit stuk is een lange wel is waar dichterlijke verhan deling over den oorlog en den vrede en een waarschuwing voor de gevaren van een nieuwen oorlog meer dar., een drama. Rayral heeft hier den Duitscher met zijn Hege- liaansche begrippen over11 het recht van de kracht geplaatst tegenover de Franschen met hun aangeboren liefde voor hun land en hun volk en 't stuk ontaardt nu en dan in 'n hartstochtelijk, maar toch wel zeer cerebraal debat. >Als drama blijft La Franeerie dan ook ver ten achter bij Le Tombeau sous 1' Are de Triomphe dat van veel sterker dramatische spanning en bewogenheid is. Maar ik kan mij voorstellen, dat dit nieuwe stuk van Ray nal op de Franschen een diepen indruk zal maken, omdat de schrijver een der belang rijkste periodes uit den grooten oorlog die heel Frankrijk zoo intens heeft meegeleefd en die als een verlossing was voor het be dreigde land zoo al niet gedramatiseerd dan toch in dramatischen vorm heeft gego ten en met zijn dichterlijken geest heeft be zield. Het is allereerst de zijn land hartstoch telijk liefhebbende Franschman, dien wij hoo ren, maar Raynal zou Raynal niet zijn, wan neer hij niet den tegenstander recht had gedaan en in zijn hart den oorlog verfoeide. De „Duitscher" in dit stuk is een ridder lijke figuur en alleen een dichter, die boven den strijd wilde staan, was in staat de tegen partij zoo neutraal te zien en zoo weer te geven. Het is de grootheid van een figuur als Raynal, dat hij zich tot een zoo hoog niveau weet te verheffen, ook wanneer hij Fran schen en Duitschers tijdens den oorlog tegen over elkander plaatst. En Raynal laat zijn personen vele waar heden zeggen, die zoowel in het tegenwoor dige Frankrijk als Duitschland gehoord mo gen worden. Want het is, zooals liij zegt: in tijden van vrede worden de oorlogen ge maakt. Zooals hel in de periode van" 1871 tot 1914 is gegaan, zoo gaat het ook weer na 1918. Met alle overwinningsfeesten wekt men slechts gedachten van haat en revanche bij de tegenpartij. Alle patriotische feesten zijn doodenfees- ten! laat hij den Duitscher zeggen. Elke tro- phee is een beleediging. Het zijn de oude on gelukkige vaandels, die men op een dag van geluk gewonnen heeft en die men ophangt aan een of andere balk om zijn eigen wraak zuchtige roes en de vernedering van een ander te herdenken. En wie heeft geen trophee? Men keert na den oorlog terug bedwelmd door fanfares Maar alle muziek moet later worden betaald. Voor ons kwam de vervaldag van den wissel in 1914!" Welk een waarschuwing ligt er in deze woorden voor de Franschen van heden! Is de overwinning van het Hitlerisme niet de wis sel, welke Frankrijk in Maart dezelfde maand, waarin La Franeerie voor het eerst te Parijs is vertoond werd gepresenteerd? „Pas op voor de tropheeën!" Hadden de Franschen de beteekenis van dat woord, waarmee de Duitscher van zijn gastvrouw en haar logé afscheid neemt, eerder verstaan en begrepen, dan zou de geschiedenis misschien nu niet deze ongelukkige wending hebben ge nomen. Zoo toont Raynal ook in dit stuk een waarachtige liefde voor zijn land, die uit gaat boven een bekrompen patriotisme. om dat zij over de grenzen heenziet. En daarom is de beteekenis van dit stuk voor Frankrijk even groot als zijn Tombeau sous l'Arc de Triomphe. In Holland zal La Franeerie wel nooit ge speeld worden, omdat het stuk te specifiek Fransch is en in zijn handeling met de lange monologen te veel uitgesponnen en te veel litteratuur om een niet Fransch publiek, dat den slag aan de Marne niet zoo „be- j leefd" heeft, voldoende te boeien. Het is te veel een „praatstuk". Maar als oorlogsdrama heeft het ongetwijfeld zijn waarde, omdat het voor de Franschen en ook voor de Duit schers een zoo belangrijke waarschuwing inhoudt J. B. SCHUIL. MUZIEK. Concert der H. O. V. Een zeer mooi programma en het zeer lee- üjke, althans onzomersche weer hebben Don derdagavond samengewerkt om een record aantal belangstellenden naar de gemeente- .ijke concertzaal te lokken. Over het weer be hoef ik niet te schrijven: slechte kritieken heeft het al genoeg op zijn rekening en een goede zou denkelijk alleen bij parapluiefabri- kanten, tram- en taxiondernemers, den direc teur en den administrateur der H. O. V. in stemming vinden, maar zou tegen mijn eigen overtuiging ingaan. En dus schrijf ik die niet, al kon ik er wien ook een plezier mee doen, maar over het H.O.V.-concert kan ik wel een goede,schrijven, want daar werd werkelijk vee! goeds gepresteerd. En zulk een groede kri tiek is prettig zoowel voor de beoordeelden als voor den schrijver en de administrateur der H. O. V. ziet ook die niet ongaarne. Eigenlijk doen wel al die prettigheden er niets toe of af, maar waarom zouden we ons niet verheugen als we allen of meerendeels, tevreden zijn? Welnu dan, ik zal van deze inleiding, die even vervelend dreigt te worden als de regen dat al is, afstappen en van den druppelvormi- gen op den vasten aggregaattoestand van wa ter, het IJs, overgaan. Het was n.l. Lalo'. kleurrijke, melodieuze en hier en daar wat schetterende uverture „Le Roi d'IJs', waar mee het concert geopend werd. Ik zal niet beweren dat deze muziek een sterk persoon lijk kenmerk draagt maar zij geeft gelegen heid tot „soeten clanck", en dien heeft vooral de primus der cellisten ons in ruime mate ge schonken, en de heer Adam leidde het geheel met temperament. Het is niet het eenige woord van lof, dat den leider toekomt: hij wist in het volgende nummer, het 2de pianoconcert van Saint- Saëns, een nauwe aansluiting van het orkest bij de solopartij tot stand te brengen, zoodat een uitmuntend geheel ontstond, waarvan we. ook wat de homogeniteit van de klank sterkte betreft, vooral in het geestige Allegro Scherzando hebben kunnen genieten. We heb ben den dirigent vroeger wel eens heel wat minder goed hooren begeleiden; het is ver heugend, te kunnen verklaren dat het ach teraan komen van het orkest tegenwoordig niet meer te constateeren valt. Soliste was mej. Elsa Nolthenius, die door vroegere ver tolkingen van Rachmaninoff's Tweede Con cert en Mozart's concert in Bes gr. t. voor de trouwe H. O. V. bezoekers geen onbekende was. Men heeft haar pittig, veelal brillant spel ook nu weer op prijs gesteld en warm toe- ;ejuicht; een weinig meer lichtheid en Fran sche charme, een weinig minder ruwheid in de finale (waarin het voorgeschreven tempo nog niet geheel bereikt werd), en haar ver tolking had als een meestercreatie kunnen elden. De finale is trouwens m. i. het zwak ste deel van het werk. evenals dat bij Men delssohn's pianoconcerten het geval is. Beethoven's Vijfde vormde het tweede deel van het programma. Ik zou over de uit-voe- ing deze^symphonie niet met-dezelfde-warm- te kunnen schrijven als over het voorafgega ne: er- was een zekere, onverschilligheid In, die vooral in Andante en Finale wenschen onvervuld liet. Maar ik wil daar niet verder op doorgaan. De vertolkingen van Ouverture en Concert maakten dat de balans van dezen avond tooh ver naar de gunstige zijde door sloeg. K. DE JONG. Getrouwd: C, D. VAN SPLUXTER Inspecteur D. B. I. A. en P. A. V AX MO I-RIK die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk danken voor de vele blijken van belangstel!in-, voor en bij hun huwelijk onder vonden. Haarlem, 12 Juli 1933 Adres: Westerparkstraat 6 Leeuwarden Voor de vele blijken vaai deel neming bij het overlijden van onzen geliefden Man en Vader, den Heer B. VAX SITTEREX, zeggen wij hartelijk dank. M. E. VAX SITTEREN- MULLER BEXXIE BEPPIE Haarlem, 14 Juli 1933 UITSTOOMEN en WATERPROOFMAKEN REGENJASSEN en MANTELS -*•** St. CHR1STOLY f 0,95 per flench Examen Candidaat Notaris Opleiding door J. B. COOPS Koninginneweg 100 AFWEZIG Dr. Annie Jonker Kinderarts Waarnemer: Dr. Frank. Gevraagd een nette WINKELJUFFROUW COXR. KENTER Model Ykesch- houwerij. Zijlweg 130 b. Jul.iaan. Gratis admissie d-d. 11 April 1933 In den jare 1900 drie en dertig, den eersten Juli, Ten verzoeke van CATHARI- NA VAX ZUTPIIEX, wone -.-ie Beverwijk, te dezer zake domici lie kiezende te IJm-jiden, gem. Vclsen aan de Juliar.akade 4 kantore van Mr. S. M. KOOL-DE BRUYX. advocaat en procure en te Haarlem aan de Gedemp: Oude Gracht no. 65 ten kantor van Mrs. Dr. W. P. VIS VAX DER GOOT. waarvan genoemde. Mr. S. M. Kooi-d Bruy:;, door eischeres tot proc reur wordt gesteld en als zoud nis ten deze voor haar zal oi treden. Heb ik. JAN VAX WIJN GAARDEN, deurwaarder bij d ArrondLsements-Rechtbank Haarlem, wonende en kantoo houdende aldaar aan de Burg» meester Sandbergstraai nr. 1. AAN PETRI'S .TACOBI S WILHEIj MUS DEKKER, laats: ge wel hebbende te Velsen, doch thnr afwezig en zonder bekende wooi plaats, mitsdien mijn explo doende door aanplakking van eon afschrift dezes en van na te m den stukken aan de hoofddeur de vergaderplaats der Arron dissements-Rechtbank te II lom. zullende eveneens deze schriften worden aangeplakt aan bet huis der gemeente te Velsen terwijl gelijke afschriften door mij, deurwaarder, zijn overt ven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Recht bank, door wien het oorspronke lijk van dit exploit met ..Gezien' is geteekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst liet Algemeen Handelsblad Haarlem's Dagblad, lo BETEBKENl) ien uittreksel der minuten be tende ter Griffie der Arrondis •ements-Reehtbank te Haarlem, houdende een verzoekschrift waarmede requirante zich tot die Rechtbank heeft gewend, zoome de hierop den lOden Mel 1 gegeven beschikking. 2o. den gerequireerde GEDAGVAARD OM OP DINSDAG, DEX ZE VENTIEXDEX OCTOBER 1900 DRIE EX DERTIG, des voormid dags om tien uur bij procu e verschijnen ter gewone, rerlijke Terechtzitting van Arrond'.ssements-Rechtbank Haarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan Jansstraat nr. SI. aldaar, TEX EINDE, te hooren eisch doen en conclu deeren: Aangezien eischeres den tien den Mei 1900 en zeventien te Vel sen is gehuwd met gedaagde, ge boren te Velsen, den zes en twin Jgst'en Maart 1S92: Aangezien gedaagde op 9 Fe bruari 1919 zijn woonplaats heefi erlaten zonder orde op zijn gegteW te hebben of macht tot het waarnemen daar- ran gegeven te hebben; Aangezien hij op genoemden datum als matroos met den stoomtrawler Thor IJm. 164 1; uitgevaren: Aangezien er sedert genoemden datum noch van dien trawler noch van zijn bemanning eenl ei-lei bericht is Ingekomen; Aangezien er alzoo sedert natste tijding van dat schip meer dan tien jaren zijn verloo- pen en er dus termen bestaan om ten aanzien van gedaagde echtsvermoeden van overlijden to doen uitspreken en aan eische- erlof te verleenen tot het aangaan van een ander huwelijk Aangezien eischeresse er dus belang bij heeft dat er ten aan zien van gedaagde rechtsvermoe den van overlijden worde uitge tproken en zij verlof gevraagd er bij de beteekende beschikking bekomen heeft om den gedaagde bij openbare dagvaarding oi roepen: MITSDIEN ten aangewezen dage in persoon of door iemand zijnentwege van zijn aanw zen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres, na ervullen der In deze voorgeschre ven formaliteiten, zal worden ge concludeerd. dat bij vonnis le verklaard dat er ten aanzien an gedaagde rechtsvermoed' an overlijden bestaat, bosten •echtens. Kosten van mij, deurwaarder 14.in debet. .Gezien" en afschriften over tomen door Ons. Officier Justitie bij de Arrondlssements- Rechtbank te Haarlem op heden een Juli 1933. (get.) R. van Lennep Gratis geregistreerd te Haarlem drie Juli 1900 drie en dertig deel 1 folio 46 n. 35S1, twee blade: een renvooi. De Ontvanger (get.) Jaarsma, Gevraagd tecqn 1 Aug. flink MEISJE d. en n. Zelfst, kunn. werken koken. Aanm, na S uur Laan n Rozenburg 2. TE HUUR winkelhuis op drukken tand aan den Schoterweg 23. Te bevragen Schoterweg 7, RADIO! RADIO! ZELFBOUWERS, Bouwt nu een Pan-Europa' RADIO-APPARAAT voor den Spedalen ZOMERPRIJS NERGENSGOEDKOOPER slaagt U hiervoor dan bij S. J. DE GOEDE ALLEEN ZIJLSTRAAT IJ 13 I bij de brug Gevr. te As*d«IlhOUt van s.3 tot 19.30 beschaafde JUFFROUW P.O., voor hulp in do huishou ding en zorg voor £6n kindje v., 3 Jaar. Br. met uitv. In!- en op: van ver!, sal. no. 7510 bur. va dit blad. Reisgenoot(en) i-r.ocht -I -"." I. er.ires nar vacantle 3 a 4 weken i. Zwitserland wil doorbr. Vertrek 4 Juli. Br. no. 7504 bur. v. d. bi Terstond gevraagd flink WERKMEISJE Restaur.-...: K8HLINGER". Jansstraat 55 Gevraagd aankomend Leerling verkoopster in galanterie-bedrijf. Leeftijd ale beneden 16 jaar. Br. no. 750'J bu reau van dit b'.ad. 14 a 13 jaar. Br. no. 7511 bu: CHAUFFEUR Bekwaam chauffeur biedt zich aan, ook genogen te noodhulpen oor den Zondag enz. Goede ge tuigen, Br. no. 7512 bur. v.d. bind TE HUUR een geheel gerestaureerd perceel aan den Middenweg. Ruime ka mers en berging. Inlichtingen Wo- ningbur. ..Het Centrum", Ra&ke 13 en Middenweg 26. Tel. 1G01 cn 22736. Auto te huur gevraagd Een familie vr. voor 8 a dage. auto voor 7 pers. te huur zonder chauffeur, in begin Aug Br. met prijsopg. en merk no 492 bur. van dit blad. STOFZUIGER bekend merk van 130 voor 45 Electr. wasehmachino van j li'" oor 65. Br. no. 7505 bur. van -.lit blad. m Poppenwagens leveren wij vanaf Fabriek aan particulieren u-gen lage prijzen, ook drsge- .v.-nscht onder geheimhouding t» betalen met 1.per week. Br. no. 7513 bur. van dit blad. Heerenrijwiel koop gevraagd, in KOt Ion at. no. 169S Petegcm's Boekhand. Groote uitverkoop in de Kampioen Komt en slee tie étalage! Profileert nu! De llljwlrt&|tcclnllst DE KAMPIOEN. Kruisstraat 21 vanaf 0,50 per stuk KI. Houtstr. 136, Tel. 10188 Wij leveren prima lste klas Bed- stellen gevuld met EDEL KAPOK vanaf 15.Dosgowenscht to betalen a 1per weck. Brie- no. 7514 bur. van dit blad. 20 cent per pond mooie doorregen lappen bij 5 pond A. SCHORNAGEL GEN. CR0NJESTR. 36 TELEFOON 11083 Een partij Volta Stofzuigers oor spotprijs ter ovor:i. agb. B no. 7506 bur. van dit blad. TE KOOP Simplex H. en D.rijwi even i bruikt. L. Molenstraat 3. omleggen Buitenbanden 0.61 0.75 0.08 Mleitclln Bultcnb. i.to Dunlap buiteiili. 1.75 Biiim-iib. 0,29 0.30 0.58 0.75 enz. een jaar garant ie. BAK1-TKTSBANDEN en KLEINE MATEN alles in voorrond! SCHAGCIIKLSTUA.Vr 7 Reeds 25 jaar het SOLIDE BANDEN-ADR ES VERTEGENWOORDIGER. Groote Maatschappij vraagt voor direct FLINKEN VER TEGENWOORDIGER. Bij gebleken geschiktheid spoedige promotie-kansen. Aanmelden: Zaterdag a.s. tusschen 1 en 3 uur, Firma LASSCHUIT, Emmastraat 36. KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. VOOR JONGEMANNEN •van pl.m. 18 jaar, in HAARLEM woonachtig, die. ondanks de crisis, zich een toonenden en blijvenden werkkring willen ver zekeren, bestaat gelegenheid te worden geplaatst in onze brel- afdeeling. Groote werklust en plichtsbetrachting zijn echter eerste vereischten. Aanmelding bij den bedrijfsleider, Zijlweg 142, vóór 6 uur nam. AANK. KRUIDENIERSBEDIENDE GEVRAAGD. Aanmelding na 8 uur, W. v. AMERONGEN, Bronsteeweg 2. Heemstede. Inspecteur van groote Levensverzekering Maatschappij vraagt ACTIEVE AGENTEN voor kapitaal-, lijfrente- en pensioenverzekering, op provisie- basis, goede bijverdienste. Brieven met referenties onder nr. 7515 aan het Bureau van dit d. NACHTCACTUS CEREUS GRANDIFLORA, heden- en morgenavond in bloei in de etalage. DAUDEIJ S BLOEMENMAGAZIJN. Groote Houtstraat 112. S. J. DE GOEDE. HAARDEN en KACHELS Koopt U NU het GOEDKOOPST Onze SHOWROOM voor het a.s. seizoen is gereed en is vrij te bezichtigen. (Zonder eenige verplichting.) ZIJLSTRAAT 11—15 en KINDERHUISVEST 43 en 45 TELEFOON 13039. Wij verkoopen uitsluitend de betere soorten in GABARDINE REGENJASSEN, CONFEC TIE en NAAR MAAT Vraagt onze Rekening Courant-Voorwaarden (GOllPii^liiM SMIESPEL N.V. ZOMERKADE 53 - ZAANENSTR. 1 TELEFOON 13250 TELEFOON 16620 W LET OP DE JUISTE ADRESSEN ALTIJD BETER ALTIJD GOEDKGGPER

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13