NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN 'EN BEVERWIJK Huiduitslag ZATERDAG 15 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 5 BEVERWIJK HET UITSTAPJE VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Een mislukte aanslag van Pluvius. PRETTIGE UREN TE BERGEN. Pluvius liet zich niet vermurwen door ge voelsoverwegingen, omdat de ouden van da gen uit Beverwijk en omgeving hun jaar- bjksch uitstapje maakten. Hij maakte voor hen net zoo min een uitzondering, als voor de vacantiegangers of voor de duizenden school kinderen, die een dagje naar buiten trekken. Zoo pleegde hij blijkbaar met een extra dosis energie een verwoede aanslag op de prettige stemming van de oudjes, die thans voor de zesde maal de één-dagsgasten waren van het comité, dat deze autotochten ieder jaar pleegt te organiseeren. Laten wij maar op den voorgrond zeggen, dat deze aanslag deerlijk mislukte. Zij stuitte af op de werke lijk „zonnige" stemming van de deelnemers en secundo op de goede organisatie, waar door de regen geen spelbreker kon zijn voor het vermaak, dat de oude lieden van dezen dag verwachtten. De start. Reeds in den voormiddag zag men de auto bestuurders in de weer, om hun passagiers te verzamelen voor de reis. De heeren van het comité waren overal en nergens. Zij hadden de zorg van de voorbereiding, wat inderdaad geen peuleschilletje is te noemen. In de Be- verwijksche Conservenfabriek zorgde het legertje van ijverige helpsters voor de foura- geering en besteedden teedere zorgen aan het smeren van broodjes en zoo. Te 1 uur werd in het villapark de stoet ge formeerd. Voor het vervoer van de ongeveer 270 ouden van dagen waren niet minder dan 67 personen-auto's, benevens een drietal groote autobussen noodig. De „proviandee- ring" maakte nog een proviandwagen nood zakelijk. Een bus voor de zeer ijverige help sters besloot de colonne. Enkele leden van de transportcolonne van het Roode Kruis maak ten de reis mede, teneinde zoo noodig hulp te kunnen verleenen. Gelukkig behoefde van hun hulp geen gebruik te worden gemaakt. Nadat de oudjes waren voorzien van de noo- dige lekkernijen, de mannen van sigaren en de dames van een fleschje „reuk" werd het startsein gegeven. Onder een geweldige stort bui nam de reis een aanvang. Onder veel be kijks werd in een kalm tempo over Uitgeest den nieuwen provincialen weg naar Alkmaar gereden. Langs de singels werd het Noord- hollandsch kanaal bereikt. Naar de Hondsbossche. Alsmaar regenHet Noordhollandsche landschap werd verduisterd door de zware wolkenluchten. Rondom een gordijn van regenflardenZoo werd Petten bereikt, waar een oogenblik gestopt werd om de Hondsbossche te aanschouwen. De tocht voer de daarna door een prachtige omgeving over Schoorl en Schoorldam naar Bergen, waar „gepleisterd" werd In „Duinvermaak". De regen dreef het gezelschap ijlings naar binnen, waar de ouden van dagen alles in gereedheid vonden, om den inwendigen mensch te versterken. De tweede nederlaag van meergenoemden Pluvius was. dat de ge ringe kans, om tusschen de buien door ver maak te zoeken aan de speeltuin-attributen, niet als een gemis werd gevoeld. Want de uur tjes in „Duinvermaak" waren zoo snel omge vlogen. dat het sein tot opbreken kwam, voordat iemand er nog aan gedacht had. Roemer's Band zette haar beste beentje voor en was schier onvermoeibaar in het uitden ken van melodieën, die aan de vergetelheid werden ontrukt en die bij de oudjes allerlei dierbare herinneringen aan lang vervlogen jaren opwekten. De stemming zat er geweldig in. er werd gezongen en gedanst en zoo was het niet te verwonderen, dat sommige stram me beenen zich nog eens aan een „klassiek" dansje waagden. De heeren van het comité werden danig gevierd met daverende hoera's om niet te spreken van de feeën, die alsmaar met heerlijkheden kwamen aandragen. Maar aan alles komt een einde en langzamerhand werd het tijd. de bloemetjes, dio buiten gezet waren, binnen te halen. Zelfs onze zanger. Piet Cloeck had het bij een loffelijke poging moeten laten, om liederen te zingen. Zijn levensliedjes werden bijna overstemd door de levendigheid, die zoo rondom heerschte. Voor het vertrek heeft de heer N. van Leeuwen in hartelijke bewoordineen dank gezegd voor de medewerking van allen, die op welke wijze dan ook in het slagen van dit uitstapje aan deel hadden. In het bijzonder dankte spr. de autobezitters voor het beschikbaarstellen hunner wagens, de leden van Roemer's Band voor hun medewerking en tenslotte allen, die op eenigerlei wijze hun hulp verleenden. Dank zij de vlotte organisatie was het ge zelschap weer spoedig reisvaardig en werd onder begunstiging van schitterend herfst weer de terugtocht aanvaard. De thuiskomst. Na een voorspoedige reis arriveerde de ..karavaan" te oneeveer 9 uur behouden in Beverwijk, verwelkomd door de ingezetenen, die den regen trotseerden, om de oudjes een glorieuze intocht te bereiden. Het was een gejuich en gewuif van belang. De oudjes namen al deze huldebetuigingen met glun dere gezichten in ontvangst en werden niet moede alle groeten te beantwoorden. Langzaam werd door de Breestraat_ gere den, langs de belde plaatselijke muziek corpsen, die zich bij de R.K. kerk en voor het raadhuis hadden opgesteld. De tocht was nog niet ten einde. Eerst werd nog naar Wijk aan Zee gereden, waar het fanfarecorps „Arion" met lustige mar- schen de oudjes verwelkomde. De Wijk aan Zeesche deelnemers bleven hier achter. De overigen reden terug naar Beverwijk, om netjes aan hun haardsteden te worden afge leverd. Ook deze laatste „ronde" werd door muziek opgeluisterd. En hiermede behoorde het festijn al weer tot het verleden Het was een dag. waaraan de ouden van dagen met genoegen zullen te rugdenken. Het Comité en zijn assistenten kan wp-r met groote voldoening op dezen dag terugzien KENNEMER OUDHEIDKAMER De Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: van den heer A. Molenaars t-e Haarlem, verschillende dagbladen, geïllus treerde bladen, programma's en andere stuk- Ken. totaal 55 stuks, betrekking hebbende op de herdenking van het derde eeuwgetijde der inneming van den Briel 115721 April1872); een Drentsche Vrlksalmanak van 1842; een Geldersche Volksalmanak van 1842 en de Korte Geschiedenis van de Rhetorijkkamer Trou moet Blijcken ter gelegenheid van haar vierhonderdjarig bestaan, 15041904. DE KEURMEESTER OP DE GROENTEN- MARKT Door de op schrikbarende wijze gedaalde inkomsten der veilingen dreigde het instituut ceurmeester voor de Beverwijksche markt ver loren te gaan. Na overleg met de vereenigingen Handels belangen en St. Petrus zijn de veilingen be sloten, tot bestrijding der kosten aan de keur verbonden, van de kooplieden een klein recht te heffen, van ten hoogste 5 cent per nota en per veilingdag. Dit recht wordt steeds in overleg met bei de genoemde vereenigingen vastgesteld en zoo noodig verlaagd. De heffing zal ingaan op Maandag 17 Juli a.s. en voorloopig geschieden tot 1 April 1934. ESPERANTO-NIEUWS. Het bestuur van de plaatselijke Esperantis- ten-afdeeling verzoekt ons opname van het volgende: Hoe Esperanto benut wordt. De Zweedsche afdeeling van de I. F. F. (In ternationale Transport Federatie) hield in Göteborg een goed geslaagde Esperanto-ten- toonstelling, waarin het nut van Esperanto voor de vakbeweging op voortreffelijke wijze gedemonstreerd werd. Tot in alle bijzonder heden kon men uit de tentoongestelde cor respondentie der leden met hun collega's uit alle deelen der wereld, lezen over salarissen, vacantie, diensttijden, trambilletten, syste men, enz. De plaatselijke bladen gaven een uitvoerig verslag van deze tentoonstelling. Dit bericht, welk wij ontleenden aan een in Zweden verschijnend Esperantoblad. doet ons weer zien. hoe Esperanto benut kan worden. Hier zien we. hoe eenvoudige arbeiders direct in correspondentie kunnen treden, zonder tusschenpersonen, met hun lotgenooten in andere landen en hun belan gen over en weer bekend maken door mid del van Esperanto. Zelfs in Engeland groeit de Esperanto- beweging. Hoewel de Engelschsprekende vol keren een zeer groot gebied bestrijken en het Esperanto in het Engelsch een concur rente moet zien. versmaadt zelfs een En- gelschman 't Esperanto niet. gezien de voort durende groei dier beweging. Volgens de laatst verschenen gegevens wordt Esperanto in Engeland op 27 scholen onderwezen en wel op 14 lagere scholen met- in totaal 635 leerlingen en 13 scholen voor hooger onderwijs met in totaal 351 leerlin gen. DE TENNISWEDSTRIJDEN OP „DUINWIJCK". EEN VOORBESCHOUWING. Ook dit jaar beloven de tenniswedstrijden op „Duinwyck" die Zaterdag 15 Juli aanvan gen een groot succes te zullen worden, ge zien de groote deelneming. Vrijdagavond heeft in Kennemer Hotel de loting plaats gevonden. Bij ons plaatse lijk tournament speelt de loting een zeer groote rol, omdat niet zooals bij de grootere tournaments er spelers „geplaatst" worden zoodat het kan voorkomen dat minder grootheden door een gelukkige loting het tot de demi-finale of finale kunnen brengen, terwijl de sterkere spelers door een ongeluk kige speling van 't lot elkaar in de eerste paar ronden „afmaken" zooals dit jaar 't geval zal zijn in de bovenste helft van het heerenenkelspel. De winnaar van 't vorige jaar, v. d. Ploeg, heeft eerst zijn clubgenoot Land te ver slaan, moet vervolgens den 2den prijs winnaar van vorig jaar. Erdman overwin nen en komt dan in de 4e ronde waarschijn lijk tegen v. d. Bliek Jr. of Deegenaar Jr. uit. Voorwaar een zeer zwaar programma. In de onderste helft zien we waarschijn lijk C. Zwager of Hin in de finale, maar de heeren Dingier, Stoutenbeek en Kochx kun nen hier voor een verrassing zorgen. In 't damesenkelspel zullen we in de bo venste helft interessante partijen zien en 't is zeer moeilijk te voorspellen wie hiei finaliste zal worden, toch houden wij 't op mevr. Ragut of mej. Zurlohe, hoewel de jonge garde vertegenwoordigd door de dames Niepoort en R. Teer, hier heel gevaarlijke tegenstandsters zullen blijken te zijn. In de onderste helft zien we waarschijn lijk mej. Tr. Henneman in de finale. In het dames dubbelspel zullen we heel waarschijnlijk als finalisten de dames T. Zurlohe en Tr. Henneman mogen begroe ten. In het heerendubbelspel zal de plaats voor de finale in de bovenste helft uitgevochten worden tusschen de dubbels PloegLand en ErdmanBliek. In de onderste helft is de strijd interes santer en gaat het waarschijnlijk tusschen de dubbels ZwagerDeegenaar, Hinde Waard. LangendijkKochx en D Maters— J. Maters. In de mixed-double is een voorspelling altijd heel moeilijk, al zien wij hier waar schijnlijk een finale tegemoet tusschen de paren Niepoortv. d. Bliek en Henneman— Hin. Met dat al staat den liefhebber een zeer aantrekkelijk tennistournament te wach ten. De wedstrijdleiders Blauw en v. d. Bliek Jr. zullen indien althans Pluvius wat beter gestemd is voor een vlotte afwerking van het programma zorgen. ACCORDEON-CONCERT. Het Amsterdamsche Accordeon orkest, be staande uit 25 leden, zal Zondagavond in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" een concert geven. Het programma bevat een keur van populaire muziekstukken. De avond wordt met een bal besloten. DE WERKLOOSHEID. WEDEROM GESTEGEN. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen is in de afgeloopen week weer gestegen en kwam van 431 op 450. Voor de drie aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 264 (vorige week 256), Wijk aan Duin 157 1148 en Heemskerk 29 (27). De werkloosheid komt voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Drukkers 2, betonvlech- ters 4, betonwerkers 5, marmerbewerkers 4, marmerpolijsters 1, grondwerkers 40. metse laars 8, opperlieden 12, schilders 3, spoorleg- gers l. stucadoors 3, timmerlieden 12, meu belmakers 1, kleermakers 1. bankwerkers 5, carosseriemakers 1, electriciens 5, gas- en waterfitters l. koper- en blikslagers 3. las- schers 3, machinisten 4, metaalbewerkers 3, monteurs 1, plaatswerkers 1, soldeerdcrs 1. stokers 5, voorslaanders 1, vuurwerkers 1, bakkers 2, sigarenmakers 12, sorteerders 1, landarbeiders 11, agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 9, expediteurs 1, kellners 1, winkelbedienden 1, schippers 2, voerlieden 1. incasseerders 4, kantoonbedienden 5, losse arbeiders 67, dienstboden 5. werksters 5, sla gers 1, voegers 1, totaal 264 (265). Wijk aan Duin: Betonvlechters 2, be tonwerkers 2, grondwerkers 32, metselaars 4, opperlieden 9, schilders '2, steenhouwers 1, stucadoors 3, timmerlieden 6, houtbewerkers 1, bankwerkers 10, carosseriemakers 1, elec triciens l, hanlangers l, klinkers l, koper- en blikslagers 5, lasschers 1, machinisten 3, me taalbewerkers 4, monteurs 2. plaatwerkers 1. smeden 1, stokers 3, sigarenmakers 2, land arbeiders 12, agenturen 1, teekenaars 2, chauffeurs 6, kellners 1. lijnwerkers 1, schip pers 1, incasseerders 1, kantoorbedienden 3, losse arbeiders 24, dienstboden 3. werksters 2, kuipers 1, straatmakers 1. totaal 157 (148). Heemskerk: betonvlechters 1beton werkers 3, grondwerkers 1. opperlieden 5, schilders 1, timmerlieden 2. bankwerkers 1, landarbeiders 1, chauffeurs 2. kellners 1, kantoorbedienden 1. losse arbeiders 9, dienst boden 1, totaal 29 (27). DE JONGENS HARMONIE NAAR HEILOO. Zondag a.s. neemt de jongelieden-afdee- ling van de Beverwijksche Harmoniekapel bekend als de Jongensharmonie onder leiding van den heer H. W. Hofmeester deel aan het muziekconcours te Heiloo, uitgeschreven door het fanfarecorps „Eensgezindheid", aldaar. De kapel komt uit in de derde afdeeling Har monie, waarm zij den vreedzamen strijd zal aanbinden met haar concurrente „Kunstzin" uit Julianadorp. De Jongens Harmonie speelt als verplicht nummer een fantaisie van Ba jus. getiteld „Sous la Charmille" en als compositie naar keuze de ouverture „L'Amabile" van Werk man. HOE STAAT 'T MET DE FUSIE? Vrijdagavond heeft het fusie-comité Groot- Beverwijk ten raadhuize een vergadering ge houden, waarin het bestuur belangrijke me- dedeelingen deed betreffende de huidige stand van het fusie-vraagstuk. De vergadering besprak verder de te ne men maatregelen en besloot naar aanleiding daarvan aan het bestuur vrij mandaat te verleenen en tot het verrichten van de werk zaamheden welke in verband met de situa tie het doeltreffendst geacht moeten worden, ten einde zoo spoedig mogelijk het gestelde doel te kunnen bereiken. Ten slotte werd het voorloopig bestuur bij acclamatie tot definitief bestuur gekozen. In de onlangs ontstane vacature door het bedanken van den heer J. 'Vel werd voorzien door de verkiezing van den heer D. Jansen te Wijk aan Duin. WANDELSPORT. Zondag organiseert de Kennemer Wandel club een trainingsmarsch over een afstand van 20 K.M. De deelneming aan dezen marsch is vrij, ook niet-leden kunnen mee- wandelen. Het vertrek is bepaald op half ne gen van af de Lunchroom „Suisse" in de Breestraat. De leider van de Kennemer Wandelclub, de heer Hen-drikse, zal Zondag deelnemen aan den wedstrijd over 15 K.M. georganiseerd door de Haarlemsche Wandelsportvereeni- ging Dudok te Wit. EINDEXAMEN M. T. S. Bij de gehouden eindexamens van de Mid delbaar Technische School te Haarlem slaagden onze plaatsgenooten, de heeren: B. A. Teöinga voor diploma waterbouwkunde. J. Versteeg voor diploma werktuigkunde en de heer G."j. W. Langendijk voor het diploma bouwkunde. Laatstgenoemde candidaat ver wierf een tweetal jaren geleden van dezelfde onderwijsinrichting reeds het diploma werk tuigkunde. IJMUIDEN NA DE STAKING. HET NIEUWSTE EN HET ALLERNIEUWSTE. „Het nieuwste in deze heele misère Is zeker wel dat niet de staking van den Centralen Bond tegen de reeders is opgeheven, maar nu was het nog niet voor elkander, want de Vischhandelvereeniging had een staking tegen den Centralen Bond", aldus S-n (de heer J. van der Steen) in „Toenadering". „Zooals men weet had men van den Cen tralen Bond getracht om de vischknechts ook bij het conflict te betrekken. Meerdere malen is voor die groep de sta king geproclameerd. De vischkoopers beantwoorden echter deze actie door tegen den Centralen Bond een staking te proclameeren. Geen vischje werd gekocht als de visch gelost of gesorteerd was door de leden van den Centralen bond. Dit met ijzige hand vastgehouden stand punt. bracht den Centralen Bond nog in andere moeilijkheden. De strijdbijl zou begraven worden door hen tegen de reeders. maar zelf zuchter zij dage- Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep. droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag. zoolang het noodig is. (Adv. Ingez. Mcd.) lijks onder de geweldige slagen van die slagbijl der vischkoopers. Tot eindelijk, acht dagen nadat de vrede met de reeders gesloten was. de vischkoopers besloten dat het nu genoeg was en zich be reid verklaarden ook de menschen van den Centralen Bond weer aan 't werk te nemen Om het contract met de reeders te mogen teekenen was echter de voorwaarde gesteld, dat eerst de moeilijkheden met de visch koopers zouden zijn bijgelegd. Maandag 10 Juli viel de beslissing als boven omschreven, maar nu volgt het allernieuwste. De Centrale Bond meende nu dat alles voor elkander was en dat het mooi zitten en pootjes geven nu wel weer uit kon zijn, gaf, mede om de verhitte en verontruste ge moederen tevreden te stellen, reeds Dins dagmorgen een circulaire uit. die niet alleen sterk gepeperd was voor alle betrokken par tijen, maar bovendien een openlijke strijd verklaring binnen den kortst mogelijken tijd bevatte. Dinsdagmorgen stond de boel weer op den kop. De stakkers hadden door dit manifest weer nieuwen moed verzameld, wat ze on-1 dubbelzinnig aan de haven lieten blijken. De reeders en vischhandelaren liepen ook te hoop! Een spoedvergadering werd belegd met 't gevolg dat, zoovei; er thans geruchten doordrongen, voorlocpig geen contract ge- teekend zal worden met den Centralen Bond eenerzijds en de Reedersvereeniging en Visch handelvereeniging anderzijds. De staking schijnt thans geproclameerd te zijn door reeders en vischkoopers. Het einde van de tragedie is er dus nog niet. Volgende maal voortzetting LANDDAG N. C. R. V. Voor de te Apeldoorn te houden landdag der N. C. R V. bestaat hier ter plaatse nog al animo. Behalve dat er 3 autobussen, plaats biedend aan 90 personen, naar Apeldoorn vertrekken, gaat er ook nog een groep deelnemers met den trein, ongeveer 120 inwoners van IJmui- den zullen den landdag bijwonen. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman vond in Kennemerhof een openbare verkoo- ping plaats, die het volgende resultaat had. De wasch- en strijkinrichting aan de Snel- liusstraat.met machienerieën enz., eigendom van de Coöp. Wasch-, Strijk- en Badinrichting „IJmuiden" werd gekocht door den heer J. J. Baart voor 45.100. Het woon- en winkelhuis aan de Koningin Wilhelminakade no. 7 werd opgehouden voor 2600. Het woonhuis aan de James Wattstraat no. 65 werd eekocht door den heer F. F. Osendarp voor 4290. Het woonhuis Hadleydwarsstraat no. 2 werd opgehouden voor 2600. BALDADIGHEID Tegen een zestal leerlingen van de Nijver heidsschool is procesverbaal opgemaakt we gens het ingooien van ruiten van leegstaande woningen in de P. Vermeulenstraat. BESOMMINGEN Trawlers: Leentje Elisabeth, IJm. 155. 90 manden f 1580. Bruinvisch IJm. 97. 120 manden f 1560. Motorloggers: KW 56 f 790, KW 175 f 810, KW 108 f 540. KW 33 f 640, KW 158 f 860. SCH 81 f 880. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G- f 1.20—0.75, Griet per 50 K.G. f 38—19, Tongen per K.G. f 2.50—1.20. Middelschol per 50 K.G. f 27.50—25 Kleine schol per 50 K.G f 254.30 Schar per 50 K.G. f 10.50—5.50 Rog per 20 stuks f 8.50—6. Vleet per stuk f 1.301 Kleine poen per 50 K.G. f 5 50—4 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13—6.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 3932. Gullen per 50 K.G. (groote) f 1310 Idem kleine f 7-503 20 Wijting per 50 K.G. f 3.30—2.70 Kleine middelhake per 50 K.G. f 8.50. Kleine hake per 50 K.G. f 3.60. VAN WIEN IS DIE FIETS? Door de halpolitie is aan het bureau ge bracht een gebruikt heerenrijwiel merk „Ga zelle". hetwelk in de Rijksvischhal was ach tergelaten. VELSEN VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITE Wij ontvangen het volgende communique: Ontvangsten. Sedert de vorige opgave (17 Mei) ontving de penningmeester in totaal f 1175,16, waar onder f 12,10 van het personeel van Gas en Water en f 27,50 van de ambtenaren van het P E. N. Gift Haarlem's Dagblad. In bovengenoemde opgave is nog niet be grepen een bedrag van f 250, ontvangen van de directie van Haarlem's Dagblad, ter gele genheid van het 50-jarig jubileum van dit blad Het dagelijksch bestuur werd door deze sympathieke gift aangenaam verrast en be tuigt daarvoor bij dezen zijn oprechten dank. Met het oog op de volledige hervatting van het werk tegen den a.s. winter wordt boven genoemde gift van Haarlem's Dagblad op hoogen prijs gesteld. Om het werk naar behooren te vervullen, is de financieele medewerking noodig van allen, die nog in staat zijn iets voor het Plaat selijk Crisis-Comité bij te dragen. Blijft daarom het Plaatselijk Crisis-Comité steunen! CONCERTEN VAN „DE EENDRACHT" De Harmoniekapel „De Eendracht", oiri- gent de heer K. H. Kerkhof f. zal op Zondag 23 Juli a.s. een middagconcert geven in de muziektent in den Haarlemmer Hout Op den avond van denzelfden Zondag con certeert de Eendracht ook nog te Heiloo, zoo dat den musici een drukke dag wacht. LIJKVERBRANDING. Ondanks dat het middenzomer is. is het aantal sterften blijkbaar zeer groot. Deze week werd in het crematorium een »ecord be reikt met het aantal verasschingen. Tot nog toe was het grootste aantal Ir. een week 23, dez week hadden 26 verasschingen plaats, waarvan alleen Maandag 8. wat tot neg toe ook het grootste aantal per dag is. DE RIJKSPOSTSPAARBANK JUNI. IN VERMINDERD „VOLKSVERMOGEN In den loop van de maand Juni werden aan het postkantoor IJmuiden en de verschillen de hulpkantoren de volgende bedragen inge legd en terugbetaald: Postkantoor IJmuiden. Ingelegd Terugbetaald 35.770.39 32.679.14 Meer ingelegd dan terugbetaald 3.091.15 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost. Ingelegd 12.581.01 Terugbetaald 12 767 94 Minder ingeleg dan terugbetaald 186.93 Door tusschenkomst van dit kantoor werd op staatsschuldboekjes ingeschreven nomi naal 1200. Hulppostkantoor Velscn. Ingelegd Terugbetaald 7.288.16 8.270.05 Minder ingelegd dan terugbetaald 981.89 Hulppostkantoor Velsen-Noord. Ingelegd f 5 302 08 Terugbetaald 17.6.22.20 Minder ingelegd dan terugbet. 12.320.12 Hulppostkantoor Santpoort-Dorp. jLn^l€|d 6.861.68 Terugbetaald 8.818.86 Minder ingelegd dan terugbetaald 1.957.18 Hulppostkantoor Santpoort-Station. *nSele8d 8.298.13 Terugbetaald M 12.324.95 Minder ingelegd dan terugbetaald 4.026.82 Intotaal werd dus ingelegd 76.101.35 en terugbetaald 92.483.14. zoodat een bedrag van 16.381.79 meer werd terugbetaald dan ingelegd. De maand Juni was voor de spaarders In deze gemeente derhalve zeer ongunstig. Ruim 16.000 gld. werd meer terugbetaald dan Inge legd. Het merkwaardige is wel. dat de ach teruitgang zoo groot is juist nu er een ge ringe opleving valt te constatecren. Bijzon der opvallend is, dat alleen het postkantoor IJmuiden een „plus" vertoont en alle andere kantoren een „minus", welk „minus" voorna melijk geleverd wordt door het Oostelijk deel der gemeente, waar het visscherijbedrijf zijn stempel drukt op den economischon toestand. De hulppostkantoren Velsen, Velsen-Noord en Santpoort brachten een saldoverminderi- dering van bijna 20.000 gld. en waar de ver richtingen van de postspaarbank In hoofd zaak bestaan uit het behandelen van stortin gen en uitbetalingen van kleine bedragen kan men er verzekerd van zijn. dat tal van spaarders hun spaarbankboekje lichter heb ben moeten maken. Velsen-Noord kwam al zeer nadeelig voor den dag. Een bijzondere oorzaak is hiervoor niet gemakkelijk aan to wijzen. In het groeiende Santpoort hadden we toch zeker een surplus mogen verwachten. Maar ook hier viel een aanzienlijke achteruitgang te constatecren. die het grootst was in dat deel, waar juist ook de vestiging het grootst is BURGERLIJKE STAND VELSEN Ondertrouwd: A. Aland en F. A. Kolk. Fro- gerstraat 15. LJmuiden. Planciusstraat 61, IJmuiden (O-), C. Th. Buhrs en C. J. Ver- kooijen. Amsterdam. Doodweg 30. Velsen <N.) C. C. F. Duller en P. Nierop. Fr. Naerebout- siraat 17, IJmuiden (O.) Leeuweriklaan 13, IJmuiden (O.) Getrouwd: J. de Ruiter en W. F. van Hou- welingen. Meeuwenlaan 23 IJmuiden «O-i, J. Th. Korthoven ci» M. Raith. Lijsterstraat 4o! Haarlem. F. Vingerhoed en Th. A. van der Weide. Zeeweg 255, IJmuiden (O F. W. Buenting en H. Otto. Nassaukade 66. Amster dam. J. Koomen en A. Dekker. Wijk a Zee en Duin, Reguliersdwarsstraat 10, R. A. de Waal en A. J. Wisseling, Willemsplein 20b, Arnhem. Bevallen: A. P. Dijkhuizen—Engelhart, z. Adrianastraat 24, IJmuiden. A. GoosBak ker, d.. de Ruijterstraat 79. IJmuiden (O.), C. G. Haver—Dekker, z., Wijkerstraatweg 147, Velsen. OVERLEDEN: Jannetje Meijns, 10 J„ Vel- serc'.uinweg 122, IJmuiden (Ou, Wilhelmina Cornelia de Vries. wed. E. Groen, 71 j Rot terdam. Adamshofstr. 116 Simon Stapper. 1 dag. Casembrootstraat 25. IJmuiden iO,). Marlnus Tonis van Staaien, 68 j. Molcnstr. 21, Santpoort. Agatha Schreuder, Sparren straat 11, IJmuiden (O.) BEVERWIJK Ondertrouwd: J. J. Bruijns en A. Schout- sen; W. van der Tuin en A. Jansen. Geboorten: F. Th. de Graauw—van'Son. d.; J. Horeman—Bron, d.; A. W. F. Harmeijer— Lubbers, z. Overleden: D. Grapendaal, 78 J„ wde van R. Hoogland.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5