Rijwielen DE WERELDCONFERENTIE. Dr. A. D. CHERIEX HERVAT ZOMERCOSTUUMS STOOMEN DINSDAG 18 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. G. A. POS OVERLEDEN. duizenden bracht hij in en tot de natuur. Maandagmorgen is te Blaricum op 68- jarigen leeftijd overleden de heer G. A. Pos. lid van het dagelijksch bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. Hij was oud-tweede voorzitter en hoofdconsuï G. A. POS. van den Bond. Na de reorganisatie was hij nog alleen lid van het dagelijksch bestuur. In Juli heeft de overledene het feit her dacht, dat hij veertig jaar lid van het be stuur van den A.N.W.B. was, bij welke her denking hij reeds ernstig ongesteld was. Een ontelbaar aantal landgenooten heeft veel aan den heer Pos te danken, want van het prachtige werk dat de A.N.W.B. in het belang van het algemeen verricht heeft-, had hij het leeuwenaandeel. Hij heeft op zijn gebied waar pionierswerk verricht. Daarom werd het zoo betreurd, dat hij de viering van het gouden feest van den Bond zijn Bond niet kon bijwonen. Op de algemeen? vergadering werd hem dan ook onder warme instemming een telegram van sympathie ge zonden. De heer Pos werd in 1365 te Amsterdam geboren. Hij behoorde tot de eerste wiel rijders in Nederland en in 1887. dus slechts 4 jaren na de oprichting, werd hij ingeschre ven als lid van den A.N.W.B. In 1893 op den 7den Mei werd de heer Pos, toen dus 28 jaren oud, benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van den bond, een functie die hij tot zijn dood, dus 40 jaren achtereen be kleed heeft. Daarbij was de heer Pos van 1893 toHW- September 1895 tweede secretaris- archivaris en na dien tweede voorzitter, Ia \o95 weid de overledene tevens benoemd ioi TOorziifer'"der rèch'tsgeleerdencommissie 'en tot secretaris van de commissie voor wegen- verbetering in welke functie de heer Pos een vraagbaak was voor velen, en ook herhaal delijk het departement van waterstaat van advies diende. In Augustus 1897 nam de heer Pos tezamen met wijlen den heer J. C. Bur- kens het initiatief tot de oprichting van de L(igue)- Iinternationale) des Associations) T(ouristes), welke federatie officieel op 4 Augustus 1898 opgericht werd. De heer Pos versterkte daarmede de Ne - derlandsche relaties met het buitenland, en hoe zeer zijn arbeid zoowel elders als ten onzent gewaardeerd werd, daarvan leggen de talrijke onderscheidingen, welke den heer Pos ten deel vielen, getuigenis af. In 1905 werd de heer Pos benoemd tot eerelid van de Allgemein-e Radfahrer Uniön, Deutsche Touren Club en nadat in 1908 de Belgische Ligue Vélocipédique den heer Pos eveneens het eerelidmaatschap aangeboden had, volg de in 1909 zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. In 1915 aanvaardde hij een benoeming tot voorzitter van den Nationalen Bond voor Vreemdelingenverkeer, later Algemeene Ne- derlandsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer geheeten. Ook accepteerde de heer Pos een benoeming in het bestuur der ver eeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. In 1919 werd hij nog lid van de HoteNcommissie der A.N.W.B. en in datzelfde jaar volgde mede op zijn initiatief te Brus sel de oprichting van de Alliance Interna tionale du Tourisme. In 1922 aanvaardde de heer Pos het voor zitterschap van de A.N.W.B.-commissie voor het motor-toerisme en in 1923 richtte hij met enkele andere ij veraars voor Nederlandse!) natuurschoon de vereeniging „De Hoiland- sche Molen" op. Bij de reorganisatie van Vreemdelingenverkeer werd hij hiervan vice- voorzitter. In het laatste tijdperk van zijn bestuurs arbeid werkte de heer Pos nog mede aan het tot stand brengen van een telkens hei-zien der motor- en rijwielwet en van het motor en rijwielreglement. Hij behoorde tot de mannen, die ons land zeer lief hadden. Hij zette die liefde in tal rijke daden ten bate van het tourisme om Hem werd daarvoor ook meermalen hulde gebracht. Op één der mooiste plekjes van ons land, bij De Steeg, is te zijner eere een monument opgericht, de Pos-bank, die de volgende woorden bevat: ,yDuizenden bracht hij in en tot de Na tuur. Hij effende banen voor het vreedzame verkeer tusschen de volken. Den Nederlan der deed hij Neerland's schoonheid kennen, waardeeren en liefhebben". DE TOUR DE FRANCE. De finish in Parijs. Uit Parijs: Op Zondag 23 Juli eindigt de Tour de France met de 23ste etappe te Parijs op de Pare des Princesbaan. Om het wach ten op de renners te veraangenamen zullen op de baan verschillende wedstrijden plaats hebben, o.m. een stayerswedstrijd om den Grooten Prijs van de Tour de France. In dezen stayerswedstrijd zullen starten de Nederlandsche kampioen De Graaf, achter Kaser, voorts Geers (België* en de Fransche stayers Brossy, Blanc Garvin, Vallee, Con stant en Seres. Zoowel de Graaf als Geers debuteeren op de Parijsche baan De 18e étappe Tarbes-Pau. Uit Pau: De 18e etappe van Tarbes naar Pau leidde voor het laatst door de Pyre neeën. De afstand bedroeg 135 K.M. In de eerste twee u.ur bleven 25 renners bijeen on der leiding van Speicher. Martano, Corriez en Trueba. Na 33 K.M. te Sainte Marie de Cam- pan was een officieele controle. Toen kwam een zwaar traject, 17 K.M. klimmen oo de Col du Tourmalet, een hoogte van 2122 Me ter. De Spaansche bergklimmer, Trueoa on derscheidde zich en wist als eerste de Col te passeeren met vijf minuten voorsprong op Magne en Martano. terwijl de Italiaan Guerra op dat moment de zesde plaats be zette. Daarna ging 't naar de Col d'Aubisque 1748 Meter hoog. waarna de daling plaats vond. Trueba was nog steeds eerste met Mar tano op de tweede plaats. Te Pau kwamen zeven renners tegelijk aan, waar Guerra in den eindspurt won. Het resultaat van de étappe was: 1. Guerra, tijd 7 uur 13 sec.. 2. Speicher, 3. Martano. 4. Level. 5. Fayolle. 6. Magne. 7. Trueba allen zelfden tijd. 8. Archambaud tijd 7 uur 3 min. 37 sec. Het algemeen klassement was na deze 1. Speicher 113 u. 3 min. 47 sec.. 2. Martano 8 min. 55 sec.. 3. Guerra 10 min. 48 sec., 4 Schepers 19 min. 32 sec.. 5. Archambaud 25 min. 9 sec., 6. Trueba, 31 min. 14 sec. 7. Level 39 min. 6 sec. Het landenklassement ondervond geen ver ander ing: 1. Frankrijk 340 uur 9 min. 20 sec. 2. België 341 uur 35 min. 34 sec., 3. Duitschland 342 uur 41 min. 58 sec., 4. Zwitserland 344 uur 9 min. 28 sec., 5. Italië 345 uur 26 min. 35 sec. kampioenschap van noord-holland Maandagavond werd in het Stadion te Amsterdam het kampioenschap van Noord- Holland verreden over 50 K.M. Hieraan werd door 50 wielrenners deelgenomen. Onze stad genoot H. Ooms plaatste zich als derde, zoo dat hieruit wel is gebleken, dat met- hem ook op den langen afstand rekening moet worden gehouden. SUCCESSEN VAN W. METZ. Gedurende de laat ste weken heeft onze stadgenoot W. Metz, eenige mooie succes sen geboekt. Verle den week won hij een 100 K.M. koppel wedstrijd met Klaas van Nek samen te Maastricht: j.l. Zon dag was hij éénmaal tweede en één keer derde in Nijmegen. Maandagavond wist hij het kampioen schap van Noord-Hol land over 50 K.M. te winnen uit een groep van 49 renners in den mooien tijd van 1 uur 9 minuten. IV. METZ. ZWEMMEN. H. V. G. B. We ontvingen No. 5 (tweede jaargang) van het Maandblad der Haarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Polo-overzicht, Een eigenaardig Haarlemsch zevental: Wie heeft het zwemmen uitgevonden?; Aan ons Bruids paar; Een woord tot onze scholieren; Eenige indrukken van ons zwemfeest op 9 Juli 1933; Leidsch enthousiasme; Officieele Mededee- lingen, enz. WATERPOLO. haarlem—de waterratten. Maandagavond werd de tweede ontmoeting tusschen deze clubs gespeeld in 't Noorderbad te Zandvoort. Mocht het gelijke spel van den vorigen wedstrijd een twijfelach.tigen indruk jegeven hebben, Haarlem heeft zich nu wel afdoende sterker getoond. Onder leiding van den heer J. Hogeland gaan de zeventallen als volgt te water; D. W.R.: v. d. Broek', Kollerie, de Bruijn. S. de Vries, N. de Vries, v. Koningsbrugge, Ve^nstra. Haarlem; v. Hemsbergen, Liezenberg. Zeeman, v. Ellinckhuyzen. W. Hölsken. Brnnink, Th. Hölsken. Direct na den ingooi ontwikkelt zich een enthousiaste partij. Vrij spoedig geeft Veen- stra aan D. W.R. de leiding met een schot in den uitersten hoek (01). Haarlem voert het tempo nog iets meer op zoodat haar voorhoe de meer goede kansen krijgt. Met een schot van Hemsbergen en een strafwovp van Zee man neemt Haarlem vóór rust nog de lei ding over (21). De Waterratten kunnen het- snelle spel na rust niet voldoende meer volgen, waardoor Liezenberg en Van Hemsbergen den stand tot 41 opvoeren. Een enkele maal komt er een bal bij den Haarlem-keeper. Wanneer een achterspeler van Haarlem het water moet verlaten, voorkomen Zeeman en Van Hems bergen een doelpunt door zich snel in de ver dediging terug te trekken. Met zes tegen ze ven scoort. Van Hemsbergen dan nog ui: een corner. Even voor het eind voegt Haarlem er nog een zesde goal aan toe. Indien Haarlem a.s. Vrijdag tegen Nep+unus in Zaandam gelijk speelt, behaalt zij het kam pioenschap van haar afdeeling zooals uit onderstaanden stand blijkt: ges. gew.gel.verJ. pt. v. teg. Haarlem 6 4 2 0 10 19— 8 Neptunus 5 2 1 2 5 12— 9 H. V. G. B. 6 2 1 3 5 8—12 D. W. R. 6 2 1 3 5 10—16 Nereus 5 1 1 3 3 7—11 CRICKET. haarlem 3—bloemend aal 1. Haarlem 3 is, door de overwinning op Bloe- mendaal, gelijk gekomen met Bloemendaal, die de bovenste plaats op de ranglijst innam. Haarlem 3 begint te batten en het begin is al niet erg fraai. H. Wessel en J. J. de la Mar houden hierna stand. Van 20 wordt het 321, De Winter, die hierna inkomt, zet dan met J. J. de la Mar den grootsten stand van den dag op. A. de Winter bepaalt zich hoofd zakelijk tot verdedigen, terwijl J. de la Mar er flink het hout op legt en in zijn innings niet minder dan 11 vieren scoort. Op 103 gaat de Winter l.b.w. Spcedig hierop kan ook de la Mar verdwijnen, die het schijnbaar te snel wou doen. Hierna vallen de wickets weer regelmatig. Op een totaal van 134 voor 8 wickets wordt er gesloten. De voornaamste resultaten waren: J. J. de la Mar 87, A. de Winter 11. J. van Balen Blan ken 10 en W. Onkenhout 12. De bowlingcijfers waren: H. Eysten 359, G. van Dam 2—45, G. Kesting 1—27 en A. Cassée 2—2. Bij Bloemendaal is het hierna een komen en gaan, totdat H. Eysten en G. van Dam de collapse eenigszins stuitten. Van 7—7 wordt het 831. Als beiden echter verdwenen zijn. is net met de Bloemendaal innings ook gauw gedaan. Alleen G. van Dam wist met 17 de dubbele cijfers te berijken. Voor Haarlem 3 bowlden R. de Vries 622. J. J. de la Mar 313 en A. van den Bergh 10. r. c. h. 2—c. v. h. 3. R. C. H. 2 verliest met 39 runs. R. C. H. moet eerst batten en brengen het op de toch niet al te sterke aanval slechts tot 60. Alleen Krom met 12 weet de dubbele cijfers te bereiken. Voor C. V. H. bowlde v. Roon 8 voor 25, Seveke 1 voor 19 Servaas 1 voor 5. C. V. H. passeert hierna het R. C. H.-to- taal voor het verlies van 4 wickets. De .staart roert zich niet te heftig, zoodat het einde op 99 komt. Seveke met 36 Servaas 15, Mugten met 18 voerden de boventoon. Voor R. C. H. bowlde Blankenstein 2 voor 26. Zonneveld 3 voor 29, G. Krom 2 voor 3, A. v. Roon 2 voor 5, G. v. Musscher 1 voor 7. C. V. H. won dus met 39 runs. haarlem tv—rood en wit v. Rood en Wit begint te batten en brengt het, dank zij Kaptein den B. en Wichius tot 72. De andere spelers voegden ook nog iets tot de innings toe. De voornaamste resultaten waren. Kaptein den Bouwmeester 16 en W. Wickers 10. en De bowlingcijfers van Haarlem waren: H, Hurkmans 325, C. Dekker 125, A. van Gooi 4—19. Bij Haarlem openen J. Voogd en Dekker Beiden staan goed te spelen en eerst op 30 valt het wicket van Dekker. Voogd speelt, al hoewel niet met de goede stijl, solide. Wan neer het totaal 111 is valt zijn wicket en sluit tevens de Haarleminnings, voor het verlie: van 5 wickets. De voornaamste resultaten wa ren: j. Voogd 62 en C. Dekker 22. De bowlingcijfers van Rood en Wit waren Kaptein den Boer 248, Struyck 128, Lange raar 126. Hoyer 111. ATHLETIEK. DUAL-MEET T. V. S.— S. S. h. TE SANTPOORT. Zondag had op het voetbalterrein van R. C. B. de dual-meet T. V. S.—S. S. H. plaats. Het was de eerste keer, dat T. V. S. zich op eigen terrein aan een dergelijke krachtproef waag de en we gelooven niet te veel te zeggen, als we beweren, dat deze próef goed geslaagd is. En ongetwijfeld zal een herhaiing nog beter zijn, omdat men dan, toegerust met de erva ringen van dezen middag, enkele dingen, als bijv. den langen duur van het programma, he: wel eens te ver opdringen van het publiek erz. kan voorkomen. Als geheel echter was het een welgeslaagde propaganda-middag, voor het erganiseeren waarvan het T. V. S.-bestuur en den hoofd leider. den heer Marsman veel dank toekomt. Menig nummer had een uiterst spannend ver loop en het publiek leefde dan geheel mee. Vooral de estafette-nummers vieicn in den smaak. Elke vereeniging bracht voor de aual-meef op elk nummer 6 deelnemers(sters) in het veld. Van de drie best geplaatste]) vermelden we hieronder de namen. Heeren. Kogelstooten: 1. Vianen (S.S.K.) 8.32 M„ 2. Olivier (S.S.H.) 8.05 M.( 3. Jonker (S.S.H.) 7.96 M. Discuswerpen1. J. Nol (T.V.S.) 26.77 M., 2 Olivier (S.S.H.) 25.45 M., 3. Vianen (S.S.Hj 24.50 M. Hoogspringen; Jonker, Van Lie:op, Olivier en Marinus van S. S. H. en J. Nol van T.V.S sprongen allen 1.45 M. 100 M. hardloopen: 1. Jonker (S.S.Ii.) 11.9 sec., 2 en 3 A. Tabernal (T.S.V.) en Vianen (S.S.H.) Verspringen: 1. Jonker (S.S.H.) 5.39 M2. A Tabernal (T.S.V.) 5.30 M.. 3. Viai.en (S.S H i 5.26 M. Estafette 4x100 M.: 1. S.S.H., 2. T.V S. Totaal S.S.H. 113 p. T.V.S. 81 p. Dames 100 M. hardloopen. 1. A. v. d. Heyöc (T.V.S.) 13.6 sec., 2. M. Rcoymacs (S.S.H.) 14.7 sec., 3. T. Verkerk (S.S.H.) 15.3 sec. Hoogspringen 1 en 2 A. v. d. Hevde (T.V.S.) en M. Rooymans (SS.H.) 1.30 M.,~3. N Over- steege (T.V.S.) en A. Wilgenburg (S.S.H.) 1.20 M. Verspringen: 1. A. v. d. Heyde (T.V.S.) 4.59 M., 2. M. Rooymans (S.S.H.) 4.27 M. 3 Ver kerk 4.08 M. Kogelstooten: 1. M. Rooymans tS.S.H.) 6.09 M„ 2. Mevr. v. d. Eyckhof (T.V.S.) 5.66 M.. 3 N. Oversteegen (T.V.S.) 5.38 M. Discuswerpen: l. M. Rooymans (S.SH.) 21.65 M., 2. T. Verkerk (S.S.H.) 17.91 M., 3. A Wilgen burg (S.S.H.) 17.70 M. Estafette 4x100 M.; 1. T.V.S.. 2 SSH Totaal T.V.S. 97 p. S.S.H. 97 p Oudste meisjes. Verspringen; l. T. Leeferiiv* (T.V.S.) 4.02 M.. 2. M. Verkerk (SS.H.), 3 A Nol (T.V.S.) 3.96 M. Balwerpen: 1. N. Duvergé (T.V.S.) 18 77 M 2. T. Leefering (T.V.S.) 18.53 M., 3. j. Êngel- hart (T.V.S.) 18.47 M. 60 M. hardloopen: 1. T. Leefering (T.V.S) 9.2 sec., 2. M. Verkerk (S.S.H.) 9.3 sec., 3. N Duvergé (T.V.S.) 9.8 sec. Kogelstooten: l. T. Leefering (T.V.S.) 7 22 M„ 2. N. Duvergé 7,21 M.. 3 M. Plooy (S.S.H ^.Oö M. Hoogspringen: 1 en 2 M. Juriaans (S.S.H.) en A. Sint (S.S.H.) 1.10 M. Verder spionge'i nog 2 meisjes van S.S.H. en 4 van T.V.S. 1 05 \1 oTtaal T. V. S. 97 1/2 p. S. S. H. 82 1/2 p' Totaal T V. S. 97 1/2 p. S. S. II. 82 1/2 p S.S.H. 292y2 p., zoodat S.S.H, in het bezit van de door T.V.S. uitgeloofde medaille kwam. Deze werd in ,.De Weyman" aan de winnende ploeg overhandigd. Zij nog vermeld, dat het fanfare-korps „Wilhelmina" zijn muzikale medewerking verleende NIEUW WERELDRECORD DISCUSWERPEN DAMES. wit Kattowitz: Tijdens de Poolsche athletiekkampioen- schappen voor dames heeft de bekende ath lete Weiss e«n nieuw wereldrecord in het discuswerpen gevestigd. Zij verbeterde haar eigen wereldrecord met ongeveer een hal\e Meter en bracht het op 43.08 Meter. J LAWNTENNIS. TOURNAMENT GROENEND AAL. Met een flinke voortvarendheid doet wed strijdleider Plak het ten nis-tournament van Groenendaai opschieten. Ook Maandag werd weer een jroo: aantal partijen gespeeld. Maar als straks or.k nog :roostrondcn komen voor dames- en hceren- etikelspe! a en B. is de beschikbare tyd ook wel noodig. De uitslagen van Maandag luiden aldus: Heerendubbelspel a. De Ruiter en van Stederen slaan Molenaar en Sprengers 60. 62; van Hou'urn en Fe- ix slaan Prinz en Brants 61. 6—3. Gemengdubbelspel a. Mevr. Kramer en Seveke slaan rnevi. van Houtum en van Houtum 63, 63. Damesenkelspel a. Mevr. Kuhn slaat mej. Blikslager. Heerenenkelspcl a. Lantzius slaat Kramer 46. 6—3. 6—2; Melse slaat de Winter 6—1. 63 Felix slaat v. Huissteden 6—4. 62; Sluiter slaat Mole naar 62. 62. Damesdubbelspel a. Mevr. Kramer en mevr. Kuhn slaan mevr. Felix en mevr. Kleekamp 63, 60; nievr. Seckler en mevr. Frekenhorst slaan mevr. Egis en mevr. Nijhuis 86, 63. Heerenenkelspel B. Van der Heyden slaat Frekenhorst Jr. 62, 6—2. Damescnkelspel B. Mevr. Onstein slaat mei. Sluiter 7—5, 0--2; Mevr. Onstein slaat mej. van Huissteden 10—8. 64: mevr. Boerrigter slaat mjvr. Vis 6—0, 6—2. Gemcngddubbelspol B. Mevrouw Vis en Nijboer slaan mevrouw Kemper en Kemper 6—3 8—4. Damesdubbelspel B. Mevr. v. Houtum en mej. v. d. Eynde slaan mevr. Kruit en mevr. Vis 64, 1—6. 6—3. mej. v. ei. Eerde en mei. van Huissteden slaan mej. Smit en mevr. Modlich n.o.; mej. Ciaikson en mej. van Essen slaan mej. v. d. Eerde en mej. van Huissteden 62, 64. Ileerendubbclspel B. Van Hezel en Oiivier slaan Heyden en v. Egmond 64. 75. HET DAVIS CUPTOURNOOI OostenrijkSpanje (50). Uit Weenen: De Zondag in verband met den regen uitgestelde enkelspelen werden Zondag gespeeld. Matejka «Oostenrijk) sloeg Dura 11 (Spanje) 6—1. 8—10. 6—3. 6—3. Ar tens (Oostenrijk) sloeg Sindreu (Spanje) 6—4, 6—4, 4—6. 6—4. Eindstand 5—0 Naar verdaging. (Van onzen correspondent.) Londen, Juli. De eerste phase van de Economische en Monetaire Wereld-Conferentie zal, naar thans is bepaald, op 27 Juli worden afgeslo ten. Dan zal een volle zitting de beraadsla gingen verdagen. Tot wanneer? Zij die scep tisch gestemd zijn verklaren dat deze ver daging werkelijk het einde van de Conferen tie beteekent. Zij die minder sceptisch ge stemd zijn willen de olficieele verklaring aanvaarden maar steken noohtans hun teleurstelling over de skelet-achtige uitkom sten niet or.der stoelen of banken. De offi cieele verklaring van den verderen gang van zaken bevat het volgende program van af handelende werkzaamheden: Öp 20 Juli ne men de besprekingen van de Economische Commissie, waarvan Dr. Colijn voorzitter is. een einde. Op 21 Juli zullen dc sub-com missies van deze commissie aan Dr. Colijn haar rapporten uitbrengen. <De voornaamste subcommissie van de Economische Commis sie.. die betreffende handelspolitiek, welke tarieven en regeling naar hoeveelheid quota's of coniingenteering van invoer moest behandelen, heeft haar rapport reeds bekend gemaakt: het is negatief en gewaagt in zijn inhoud van de onoverkomelijke moei lijkheden in den weg van vooruitgang en beslissingen, omdat niets kon worden ge daan voor opruiming van handelsbelemme ring zoo lang de ongewisheid van internatio nale muntwaarden voortduurde). Op 22 Juli volgt dan de mievering van de rapporten aan den President der Conferentie, Ramsay Mac Donald, die den tevens de rapporten van de subcommissies der andere hoofdcom missie, die betreffende financieele en mone taire zaken, onder voorzitterschap van den Amerikaan Cox. in ontvangst zal nemen. Op Zondag en Maandag 23 en 24 Juli zal Mac- Donald dan gelegenheid hebben deze rappor ten te bestudeeren. Op 25 Juli vergadert het Bureau (bestaande uit Mac-Donald en I-Iy- mans, respectievelijk president en vice-presi dent der Conferentie, uit Dr. Colijn en Cox, respectievelijk voorzitter van de Economi sche en Financieele Commissie, en uit Bon net en Runciman, respectievelijk rappor teurs der Financieele en der Economische Commissie. In deze vergadering wordt de plenaire zitting van Donderdag over een week voorbereid, Dat is hot program van af werking. Aangezien men oen „verdaging" krijgt moet het voortbestaan van de confe rentie op een of andere wijze worden aange geven. Daarom wordt uit het Bureau voor noemd een lichaam gevormd, wellicht met eenige deskundigen verrijkt, dat tot taak zal hebben verdere leiding te geven aan onaf- gewerkten arbeid van sub-commissies pn ver der hetgeen belangrijker is verschijn selen zal moeten waarnemen (onder meer het verloop der dingen in Amerika en de kansen voor stabilisatie van muntwaarden) waarnaar het tijdstip van de heropening van de Conferentie kan worden bepaald. Alles is dus voor voorloopige liquidatie van de Conferentie in gereedheid gebracht. Noch tans gaat weer het gerucht dat de Ameri kanen. wier President aan de beraadsla gingen den doodsteek heeft gegeven, alsnog zullen beproeven de Conferentie tot nieuw leven te wekken met de indiening van wat wordt beschreven als een belangrijk voorstel voor tariefverlaging. Dat kan echter weinig beteekenis hebben en men heeft bovendien nu wel geleerd, dat de Amerikanen nog al eens van meening veranderen. Aan dit ge rucht wordt daarom weinig waarde gehecht. Uit het bovenstaande kan men afleiden dat niet bij benadering is te zeggen wan neer de Conferentie weer bijeengeroepen zal worden en of zij weer bijeen geroepen zal worden. Indien de beraadslagingen wor den hervat dan zal dat in elk geval niet geschieden op de indrukwekkende schaal, welke de opening op 12 Juni door den Ko ning van Engeland kenmerkte. Gedele geerden die aan den anderen kant van de wereld wonen verklaren dat hun regeerin.gen hun zeker niet zouden toestaan om over drie of meer maanden naar Londen terug te koe ren. In plaats van door politieke hooiden zouden b.v. de Dominions van het Briische Rijk dan waarschijnlijk vertegenwoordigd worden door hun Hooge Commissarissen in Londen terwijl andere ver uit de buurt lig gende .landen wel door hun diplomaten ver tegenwoordigd zouden worden. Er is geen reden de pessimisten, die verkla ren dat de Conferentie volstrekt dood is. bij te vallen. Het is zoo goed als zeker, dat men binnen niet. te langen tijd weer bijeen zal komen. De monetaire en economische proble men, welke de afgeloopen vijf weken alle po gingen tot oplossing hebben getart, zijn daarmee niet- minder echt geworden en zul len integendeel met het vorderen van den tijd harder en gebiedender om een oplossing roepen. Belemmeringen, die thans onoverko melijk zijn. kunnen wellicht spoedig verdwij nen. De Observer, het Londensdhe Zondags blad. meent dat de hervatting van de Confe rentie min of meer zal worden bepaald door de bijeenkomst van het Amerikaanseh Con gres, Dat is eerst in Januari van het vol gend jaar. En dit blad meent ook dat de vol gende zitting van de Conferentie niet nood zakelijkerwijze in Londen behoeft plaats te hebben maar wellicht naar Washington zal worden overgebracht. Deze zienswijze van het Amerikaansch gezinde blad. zoo vrije lijk uitgedrukt, moeteen rilling jagen over de leden van de vertegenwoordigers der goud landen. die van dc Amerikaansche sfeer slechts onheil duchten. Maar zij denken aan de sfeer van het oogenblik. En tegen Januari zal die sfeer wellicht zijn omgeslagen want dan moet de uitkomst van Roosevelt's eigen zinnige poging om voor zijn land afzonder lijk herstel te bewerken, wel bekend zijn ge worden- Heden overleed te 's-Gravenhage. tot onze groote droef heid, onze lieve Zuster en Behuwdzuster, Vrouwe JACOBA VAN WICKEVOORT CROMMELIN, Weduwe van den WelEdelGestrengen Heer A. STORM DE GRAVE, E. A. VAN DER VLIET geb. VAN WICKEVOORT CROMMELIN. G. J. VAN DER VLIET. Overveen. 17 Juli 1933. Heden overleed tot mijno diepe droefheid na oen langdurig, geduldig lijden, voorzien van de laatat,- II.II. Sacramenten, mijn ge liefde Echtgenoote Helena Hendrika de Leeuw geb. de Gniui'f .in den ouderdom van -13 jaren. Haarlem, 17 Juli 1933 Tuchthuisstraat 14 B. DE LEEUW Do H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Don derdag 20 Juli in de Pa rochiekerk van den H. An- tonius van Padua (Nw. Gro rcmarkt) 7.30 waarvan om 8 uur gen H. Mis. waar: grafenis om 12 uur Cerkhof St. Barbara nigc en nlg Heden overleed tot onze diepe droefheid onze liove Zoon en Broeder Johan Jacob in den leeftijd van 19 jaar. ,W. A. A. VAN STRAA LEN M. E. VAN STRAALKN— DIEPHLIZEN ADA WILLY HENNY Overveen, io Juli 1933 Bloenierulaalschcwes 168 De teraardebestelling zal plaats, hebben 'op Donder dag 20 Juli a.s. te 2 uur n.m. op de Nieuwe Alge meene Begraafplaats te Bloemendaal. liecft de praktijk Herten overleed kalm Bad-Nauhetm tot onze d pe droefheid onze innig Uéfde Man e:i xorgzt Vnrtei lie. Pieter Hermanus Kluft in den ouderdom van Jaren. Haarlem. 14 Juli 1933 C. A. H. KLUFT-BUS* en Kinderen TELEFOON HAARLEM 10426-11971-14466-11046 38-/ 45, lp. wk., niets vooruit KR AA LEB, Bakenesscrgracht 57

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9