De Mysterieuse Apache. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 21) Met een woesten uitroep legde hij haar neer op een bank en staarde in het kleine, betraande gezichtje met de donkere kringen onder de gesloten oogen. „Water", beval hij kort, zonder zich om te wenden Behoedzaam bette hij haar gezicht en handen,,schijnbaar doof voor het rumoerige gevecht achter hem, voor de wilde vloeken van zijn volgelingen, Raval's woedende snauwen en de gillen van Yvonne, die in een hoek gehurkt, beurtelings onsamenhan gend, bijna waanzinnig voor zich uit mur melde of uitbarstte in een wilde woede, die aangroeide tot onbeheerschte pijnkreten, toen het doodend vocht zijn werk deed. 'Juist opende Cornelia de oogen; er kwam een uitdrukking van hulpeloozen angst in, toen zij 't vreeselljk gekrijt hoorde. L'Etranger Rouge boog zich over haar, totdat zijn gezicht bijna het hare raakte. ,,U is thans volkomen veilig, arm kindje", zei hij zacht maar met klem en hij deed. alsof hij haar in zijn armen wilde opheffen; ..maar wacht nog een oogenblikje", voegde hij er bij en wendde zich plotseling tol de nu wild snak kende vrouw in den hoek. Naast haar lag nog het gebroken fleschje. Ze had haar mouw in flarden gescheurd in een nutte- looze poging tot verlichting, nu hingen de lappen van haar hals en schouder. Terwijl hij naar den arm keek. die met dikke blaren bedekt was bukte hq zich en hielp Yvonne opstaan. Nog snikkend klem de ze zich wild aan hem vast, doch zou weer gevallen zijn, indien hij haar niet had op gevangen en langs de keldertrappen naar de straat had gedragen. ,Naar 't ziekenhuis, ylug!", beval hij, ter wijl hij haar in de wachtende auto neer legde, die nu in de duisternis voortschoot. „Luistert", zei hij, tenyijl hij den kelder weer kwam ingesprongen en het werd plotseling stil. „Vannacht ga jij een groote reis maken. Je' zult wel een of ander hol vinden, dat geschikt is voor zoo'n rat als jij bent" en hij knipte met zijn vingers naar den in eengekrompen Raval. Jij zult daar blijven. Als je nog ooit een voet in Parijs zet, zal ik, die nooit mijn woord breek, je vermoor den. Begrepen?" Raval trachtte zijn droge lippen te bevoch tigen. „Dus ga je gang. Dubois en jij Moi'ton, bren gen jullie hem een flink eind buiten de stad. de overigen zie ik straks weer terug". Raval, met een streep bloed op zijn ge zicht, zijn jas van zijn lijf getrokken, slofte tusschen de twee mannen weg. L'Etranger Rouge schonk weer zijn aandacht aan Cor nelia. „Het was de eenige manier om den vrede te krijgen", zei hij haar, terwijl hij onderzoe kend naar haar bleek gezicht en wijdge- sperde oogen keek. „Ik, ik kan me niet bewegen", fluisterde zij en wendde haar gelaat af om haar beven de lippen niet te laten zien, „ik ik denk dat het door het binden komt die touwen Met medelijden keek l'Etranger Rouge neer op het licht huiverend figuurtje op de bank. „Wat ben ik toch dom", bromde hij en rukte zijn jas uit om er haar zachtjes in te wikkelen. „Mademoiselle, de sterkste man zou niet meer op zijn beenen kunnen staan, na al wat u hebt doorgemaakt", zei hij rustig. En heel zacht tilde hij haar in zijn armen en droeg haar voorzichtig de trappen op naar de straat. Buiten het donkere huis wachtte nog de kliene auto van Raval. Hierin tilde hij Cornelia en na zelf aan hei stuur te hebben plaats genomen, reed hij in volle vaart naar het centrum der stad. Lr het hotel Continental zat Wild met in gezonken oogen en diepe lijnen over zijn ge zicht samen met Royle en mevrouw Lawson te wachten in de stille verlaten hall. Waarom zouden zij naar bed zijn gegaan? En sinds Wild was teruggekomen met het bericht van de schaduwjacht, hadden zij geduldig ge wacht wat de nacht zou brengen. Plotseling hoorde men op de straat het gezoem van een snel aanrijdende auto, het kanrsen va nremmen en het geluid van een mannenstem. De nachtportier stond slaperig op en ging naar de deur. Ook Wild stond met aschgrauw gezicht op. De stem van den portier klonk knorrig, toen hoorde men een vasten stap, het zware tourniquet werd krachtig opengegooid en op den drem pel stond Cornelia, half leunend op en on dersteund door de sterke armen van l'Etran ger Rouge! Wild sprong naar voren; hij trachtte te spreken, maar kon niet, trok toen het meisje aan zijn hart. Mevrouw Lawson boog over haar heen, haar oogen vol tranen en Royle staarde verslagen naar het gouden hoofd, dat op Wild's schouder was gevallen. L'Etranger Rouge keek één oogenblik aan dachtig naar de groep, dan ging hij met een zucht en een licht schouderophalen haastig weg. zooals hij gekomen was. Tijd, takt en de honderd en een kleine af leidingen, door liefde ingegeven, waren nocdïg om bij Cornelia de herinnering aar dezen tijd van doonsanest we te w' Mevrouw Lawson, die haar nooit verliet, had een bed in haar kamer laten opslaan om altijd bij de hand te zijn, wanneer Cornelia wakker werd met een angstkreet op de lip- den. Jeugd, een krachtige gezondheid en de eindelooze liefde en zorgen, waarmee ze was omringd, deden wonderen voor haar herstel en verrassend gauw was ze weer in staat uit te rijden in den zomerschen zonneschijn en al heel spoedig kon ze haar vroeger leven weer hervatten Haar vader wilde nu al zijn zaken in de vroolijke stad spoedig afgewik keld zien en overal heen irekken, waarheen zij wenschte te gaan. Maar Cornelia verkoos te blijven waar ze waren. Mr. Débu was een trouwe bezoeker. Hij kwam, gewapend met. de prachtigste bouquet- ten en een bijna persoonlijke spijt, dat Parijs zich van zoo'n leelijken kant had doen ken nen aan zulk een bekoorlijke bezoekster. Cor nelia luisterde, antwoordde beleefd en deed haar best beminnelijk te zijn, doch in haar hart wenschte zij, dat haar vader niet zoo warm aandrong op zijn bezoeken. Op een goeden dag, dat zij weer de oude was, sprak zij haar vader over iets anders,, dat haar gedachten bezig hield. „Vadertje" begon zij, toen zij met Wild alleen was, „vindt u ook niet, dat het tijd wordt. om den man te bedanken, die mij redde?" Wild schoof onrustig op zijn stoel heen en weer. „Ach", zei hij langzaam, „hij die konink lijke apache schijnt mij een lastig iemand om te bedanken". Cornelia wendde zich om en keek haar vader vol in het gelaat. „Hebt u het dan ge probeerd?" vroeg ze en er lag verwondering in haar stem. „Zeg eens, Cornelia, jij gelooft toch niet. dat ik zoo iets zou vergeten? Zoo gauw als je weer bijkwam, zocht Royle l'Etranger Rouge P in .La Maison Diable" om hem onzen - - hptu'spn en daar ik meen de, dat daden duidelijker zijn dan woorden, zond ik hem vijftigduizend francs om mijn dankbaarheid to bewijzen". Wild zweeg met een glimlach, toen hij hieraan terug dacht. „En?" vroeg Cornelia. „Noch de woorden, noch de daad werden aangenomen. Frank zei, dat hij lachte bij de eerste en de tweede weigerde met de hou ding van een hertog, dien men bij vergis sing de fooi gaf bestemd voor zijn bedien de". Een lichte kleur overtoog Cornelia's wangen Zij wenschte, dat haar vader dat geld niet gezonden had, maar natuurlijk, het had hem de meest geschikte vereffening van deze schuld geleken. „Ik zou hem graag zelf willen bedanken", zeide zij. Wild keek haar aan met bedenkelijke ver rassing. Hoe diep zijn dankbaarheid ook was tegenover den man. die zijn dochter redde, na hetgeen Frank verteld had, voelde hij niet veel neiging tot een persoonlijke ontmoe ting. „Frank heeft al het noodige al gezegd", waagde hij. „Ik ben Frank niet en hij heeft mij ge red". Zij sloeg haar arm om haars vaders hals. „Het is toch het minste, wat ik doen kan", mompelde zij met een lichten zucht. Wild bezweek voor de liefkozingen. Per slot van rekening had zoo'n ontmoeting hier in het hotel niet veel te beteekenen. „Goed dan, lieveling",, stemde hij toe. „mis schien moest je hem ook wel persoonnjk be danken. Ik zal Frank vragen, h:-m te ver zoeken zeer nederig natuurlijk hiqr bij ons te komen". „Neen, vadertje, ik zal hem een briefje schrijven en dat moet u hem geven; dat wilt u toch wel voor me doen, Is het niet?" pleitte zü. 'Wordt vervolgd). DE RUSTDAG TE PAU voor de deel nemers aan de Tour de France. Level vraagt den weg aan een der verkeers agenten van de stad. VOOR DE FINALE OM DE DAVIS CUP in het stadion Roland Gacos te Parijs tusschen Engeland en Amerika. Desmastell en Austin (rechts} op de tribune gedurende een korte pauze. HET PASSIESPELTHEATER TE ERP in Tirol, dat BANDENPECH bij de clubkampioenschappen 1933, die Donderdag door swaren brand geheel verwoest werd. avond op de Amsterdamsche wielerbaan verreden werden. DE VOORBEREIDINGEN voor de Kaagwcek, die van 21 t/m 25 Juli gehouden wordt. Donderdag arriveerden reeds alle mogelijke ingrediënten, welke noodig zijn voor het houden van een watersportfestijn. DB BRUG\ welke gebouwd werd door de NcdcrI. Dok Mij„ en bestemd is voor het Merwedckana.il nabij Amsterdam, is Donderdag gereed gemaakt voor het transport. DE OVERBRENGING van he* stoffelijk overschot der twee Lithausche aviateurs, Darius en Girenas, die te Soldin neerstort ten en om het leven kwamen. DE NATIONALE ROEIKAMPIOENSGHAPPEN op Sloten zijn Donderdagavond begonnen. - De ploeg van Njord, da winnaar in de voorwedstrijden van de vierriemsgieken met stuurman.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5