CRICKET SCHERMEN HONKBAL HANDBAL WANDELSPORT HENCELEN. BILJARTEN DAMMEN SCHAKEN MAANDAG 24 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 5 Beschouwing. Het zeer interessante verloop van de beide competities in de Overgangsklasse geeft ons aanleiding om de kansen van de hierbij be trokken ploegen nog eens aan een nadere be schouwing te onderwerpen. In de eerste plaats dan dienen wij den zeer constanten vorm van de Amsterdamsche Ver- eeniglng V.V.V. te memorecren. Velen zullen het met ons toejuichen, dat de club der Grootmeijers de zaken na de degradatie zoo flink en krachtig hebben aangepakt. De vete ranen J. J. Grootmeijer, W. H. Grootmeijer, Dries Kost. om maar enkelen te noemen, hebben dit seizoen de tanden op elkaar ge zet om een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Na de onverwachte nederlaag in het begin van dit seizoen geleden tegen A.C.C., hebben de Amsterdammers zich dusdanig gerehabi liteerd, dat zij momenteel zeer verdiend aan het hoofd van deze zware competitie gaan. Slechts een eiltal, dat van H. B. C.. ligt op de loer om de leidende positie over te nemen. Hoewel de Stichtsche ploeg, door het weder- optreden van den oud-Nederlandsch elftal aanvoerder Dé Kessler belangrijk aan kracht heeft gewonnen, gelooven wij niet, dat zij den eindspurt tegen het meer geroutineerde V V.V. zal halen. Op haar verderen weg naar dc eerste klasse ontmoet V. V. V. nog tegen stand van den kampioen uit de B-klasse. H. D. V. S. is hier de onbedreigde leider; het zal de club van Grootmeijer c.s. niet gemak kelijk vallen het beslist supérieure team der Offermans te overwinnen. Inderdaad achten wij Hermes In haar hui digen vorm voor den leider der A-klasse on genaakbaar, ja wij gelooven zelfs, dat menige huidige eerste klasser tegen deze ploeg thans het loodje zou leggen. De beide Offermans, Engeving, Scheffer e.a. zijn o.i. volkomen eerstc-klassc fahig, zoodat het ons niet ver wonderen zal, indien straks de oude Schie- damsche Club weer in het oude milieu, waar op zij volgens traditie en capaciteiten aan spraak heeft, zal terecht komen. Een andere vereeniging die wij hier nog eens in het bijzonder willen memoreeren is H. B. S. Deze vereeniging. die juist vijf jaar geleden haar cricketafdeeling deed herleven, heeft dit seizoen de keurige prestatie ver richt. om met uitzondering van H. D. V. S. vrijwel allo andere Overgangers uit de B- klasse te kloppen. De innings-overwinnlngen waren niet van de lucht; aileen de Rood en Wit-rescrves zijn er In geslaagd, deze jonge ploeg te kloppen,. Het is voor de Hagenaars misschien onprettig, dat Homes nog beter spoelt, waardoor een kampioenschap tot de onmogelijkheden behoort, doch in ieder ge val hebben de Houtrust-menschen blijk ge geven, in het Overgangsklasse-milieu volko men op hun plaats te zijn. Hebben de Rood en Wit-reserves onder de zeer goede leiding van den veteraan Mr. F. A. Davidson tot nog toe een zeer goed sei zoen. met R. C. H. gaat het minder naar wensch. De reden hiervan is niet moeilijk te zoeken. Te weinig theoretische kennis van het spel en het gemis aan zelfvertrouwen bij de spelers zelf zijn o.i. de oorzaken, dat de club van Kuyt c.s. dit seizoen bijna geen goed kan doen. Het steeds falen van de bats- men heeft een demoraliseerenden invloed: het is dan ook een bekend verschijnsel, dat het steeds weer moeten bowlen tegen een zeer laag' totaal onmiskenbaar invloed heeft op de qualiteit van den aanval en het fielden. Daarom is het voor onze jongste Haarlem- sche cricketclub een gebiedende eisch, dat het onderdeel „batten" zeer belangrijk verbe terd wordt. eBter is het een jaar in een la gere klasse te spelen dan steeds, zooals in dit seizoen, de kous op den kop te krijgen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Ranglijstje». EERSTE KLASSE ■J3 c ËE d gj-S <3 ja -j.S O O o S h c O s M V. O. c. 8 2 4 1 0 1 H. C. C. I 9 1 5 2 0 1 V. R. A. 9 0 4 1 1 3 Haarlem 8 0 2 3 0 3 Rood en Wit 9 0 3 0 0 6 H. C. C. II 8 0 3 1 0 4 P. W. 9 0 2 0 2 5 H. C. C. 1-Rood en Wit. Van Manen scoort een century. Rood en Wit heeft het tegen de Hagenaars leelijk moeten afleggen. Rood en Wit. dat zonder van Bueren en Davidson speelt, opent met de gebroeders Kramer. Reeds op 12 zijn beide verdwenen. Posthuma en Schmeink brengen echter aan zienlijke verbetering. Beiden staan uitstekend te spelen. Speciaal Posthuma is zeer sterk op de leg. Op een totaal van 66 is echter zijn beurt om te vertrekken. In zijn 33 runs waren 6 zeer mooie vieren. Wie denkt dat het to taal nu geleidelijk wel hoog zal worden, komt bedrogen uit. Van 366 wordt het 8 voor 80! Alleen J. v. Baasbank weet Schmeink dan nocdigen steun te geven. v. Baasbank sco t 12 runs en wordt dan mooi door Bakker ge vangen. Met v. Eeghen als laatste man, weet Schmeink zijn vijftig runs te halen. Het was weer een ouderwetsche innings met 8 harde vieren. Een pluim voor zijn kranig bat ten! Het totaal is tenslotte met inbegrip van 12 extra's 128. v. Manen bowlde 4 voor 50, Koeleman 4—45 en Jansen 224. De taak voor de Haagsche is niet lastig om de runs te maken. Schill en W. v. d. Bosch openen. Op 20 wordt Schill door Kruyt ge vangen voor 13 runs. v. d. Bosch volgt dade lijk erna voor 14. Elke en van Manen be ginnen eerst voorzichtig te spe.len. Van Manen begint meer en meer vat op de too wie ry te krijgen. Zijn innings is echter niet kanslQOS. Integendee.l, meerdere kansen worden onbenut gelaten. Schmeink weet Elke l.b.w. te krijgen voor 24. Nu komt ech ter de grootste stand van den dag tusschen van Manen en P. Feith. Van 3 voor 71 wordt het 4 voor 175. De bowlery wordt naar alle kanten weggeslagen. Hoe capt. v. Eeghen ook changed, nieis helpt Feilh demonstreert, verrassend fraaie lcgst okAls hij er 42 heeft beoordeelt Mj fcen ba! van Kramer verkeerd en wordt hij door Hagenaar in de gully ingepikt. Zijn in nings was geheel kansloos. M. Jansen gaat met de eerste bal l.b.w. Met Koeleman op de mat weet v. Manen zijn century te halen. Koeleman scoort er ook nog even lustig op los en op 222 voor 5 sluit cap. v. d. Bosch de innings om R. en W. nog eens in. te stu ren. Van Manen bleef met een harde 103 not out il2 x 4; lx 6). en Koeleman met 14. De bowlingcijfers waren natuurlijk niet fraai. Schmeink had met 356 en Kramer met 220 de wickets genomen. Rood en Wit krijgt nu de taak om in on geveer 2 uur 94 runs te maken. De gebroe ders Kramer brengen er nu meer van terecht. Wi mscoort nu 21 runs en Rolf 18. De lefthanders Posthuma en Hagenaar ver dwijnen voor 0. v. Baasbank echter brengt de redding. In een razend snel tempo scoort hij de benoodingde runs. In een ommezien heeft hij 38 runs bijeen waaronder 6 vieren en één zes. v. d. Togt die ongeveer evenlang aan bod is wordt, als hij er 6 heeft gebowld waarna H. C. C. van verderen strijd afziet. Rood en Wit is dus weer eens voor de in- ningsnederlaag gered. De scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. r. c. h.—h. c. C. 3. R.C.H. dat den toss verliest, moet eerst bat ten. Hellingman en H. Kuyt openen. De pitch is nog al levendig, waardoor de hoog opkomende ballen lastig te bespelen zijn. Dit wordt Kuyt na 6 runs gescoord te hebben noodlottig. Op 17 wordt hij op cover point gevangen. Ook Scheen wordt hier het slachtoffer van. Met G. v. Musscher op de mat gaat het dan veel beter. Voor een goed gescoorde 10 wordt hij op 49 door Niks ge bowld. Het vierde wicket van Hellingman voor een geduldige 18 valt daarna op 53; een run later wordt Radsma in 't verre veld ge vangen. Met 5 voor 54 ziet het er weer naar uit dat R.O.H. voor een laag totaal aan den kant zou zitten. L. Kuyt en Muller weten dan door schei*p runnen de score op te voeren in de bedrijven door slaat Kuyt Niks op twee achtereenvolgende ballen voor zes. Op 77 valt dan het wicket van Muller (8) l.b.w. van Dil len. Klein houdt wel even stand doch als hij op 90 gevangen wordt is er geen run van zijn bat gekomen. Als Kuyt gezelschap krijgt van de Jong krijgt men met recht bright cricket te zien. De score vliegt omhoog. Eerst op 156 komt een scheiding als Kuyt voor een kans- looze 56 achter het wicket gevangen wordt. In snel tempo scoort Kamoen 19 runs. Op 186 sluit de R.C.H.-irmings als Scheffer ach ter de palen gevangen wordt. H. de Jong bleef met een keurige 37 not out. Van Dillen nam 1 voor 36, Mommaarts 2 voor 23, Niks 3 voor 42 en Edersheim 4 voor 33. Met dit mooie totaal had R.C.H. dus een goede kans op haar eerste overwinning, H. C. C. dacht daar echter blijkbaar anders over en nam een zeer verdedigende houding aan. Eerst op 43 viel het le wicket van Mommaerts voor 6. Tresling en Hoogstraten beginnen dan even van voren af aan met kalm spel zoodat de score langzaam stijgt. Tresling wordt een maal in 't verre veld en vervolgens in ae slips vrij gemakkelijk gemist wat R.C.H. ach teraf de overwinning zou kosten. Als er 5 wickets neer zijn voor 101 runs krijgt R.C.H. weer een kansje, doch Tresling schijnt het geluk wel geheel aan zijn zijde te hebben. Niet minder dan viermaal wordt hij achter het wicket gemist. Wanneer er 149 runs bij- eein zijn is tevens de speeltijd verstreken. Tresling bleef met 80 not out. Kuyt nam 6 voor 52. De andere bowlers hadden geen succes. Deze voor R.C.H. zoo belangrijke wedstrijd eindigde dus in een draw. Haarlem 2—U. V. V. Haarlem II verloor haar le wedstrijd te gen U. V. V. met niet minder dan 63 runs. U. V. V. begint te batten en opent met E. J. C. Pino en C. Gravendaal. Beiden be ginnen kalm te spelen. Wanneer het totaal 14 is valt het wicket van Gravendaal. J. v. Beest, die hierna inkomst zet dan met Pino een stand van 150 runs op. Pino staat kalm te spelen en laat eenige goede offslagen zien, terwijl J. v. Beest er flink het hout op legt. Weliswaar was zijn innings niet kansloos, maar toch uiterst nut tig. Op 119 wordt hij echter gevangen door D. Dalhuizen; J. J. F. Pino, die hem verving, maakte het niet lang. Hierna hield Th. van Zutphen weer stand. Doch op 140 viel ook zijn wicket. Ondertusschen had E.-J. C. Pino rus tig door staan spelen. Hierna vallen de wickets weer sneller en van 4140 wordt 8156. Kort hierna, op een totaal van 159, sluit de captain van U. V. V. de innings voor het verlies van 8 wickets. E. J. C. Pino droeg zijn bat door de innings. De voornaamste re sultaten waren: E. J. C. Pino 39 x, J. v. Beest Th. v. Zutphen 11 en extra's 19. De bowlingcijfers van Haarlem waren: A. Blok 4—52, J. de Bier, 1—29, J. J. de la Mar 0—10, F. v. Dalsum 2—24, R. de Vries 1—25. Bij Haarlem n openen D. Dalhuizen en J. J. de la Mar. Reeds In de le over wordt Dal huizen achter het wicket gevangen. Hierna houden R. de Vries en J. J. de la Mar stand. Wanneer het totaal 18 is speelt de Vries, die goed stond te batten, de bal in zijn eigen wicket. K. Rijpma en J. de Boer voegen ieder 5 runs bij het totaal. Wanneer F. v. Dalsum Inkomt, wordt spoedig daarna een bal van Gravendaal J. J. de la Mar noodlottig. De volgende 3 batsmen verleenen F. van Dalsum weinig steun. Doch met H. J. v. Woerkom op de mat gaat het weer iets beter. Wanneer deze echter verdwenen is, is het spoedig met de Haarlem-innings gedaan. De voornaam ste scores waren: J. J. de la Mar 24, F. van Dalsum 25 x H. J. v. Woerkom 10. Het totaal as 96. De bowlingscijfers van U. V. V. waren: C. Gravendaal 6—33, J. v. Beest 237, T. B. Tap 05, J. Slingerland 217. HAARL CRICKETBOND A. V. O. S.Rood en Wit 4. Rood en Wit twerkt- het eerst naar de wickets. Het batten is van goede kwaliteit, vooral B. Schmeink staat weder keurig te spelen. In het gezicht van zijn century gaat hij echter ongelukkig run out na 83 runs gescoord te hebben. Als er 162 runs zijn voor het verlies van 6 wickets sluit aanvoerder Bok de in nings. T. Everard 37, H, Wegerdf 12 en extra's 19. De bowling-cijfers waren V. v. d. Lijke 2 v. 42, H. C. Klerk 1 v. 58, Th. Hetem 2 v. 26 en D. Brauckmann 0 v. 17. Er is thans nog 1 uur en 55 min. te spelen. A. Vreem en Chr. Klerk openen voor A. V. O. S. Beiden bespelen ae bowlerij uiterst voor zichtig, zoodat de runs slechts langzaam komen. Eerst na drie kwartier valt het wicket van Vreem. Ook de volgende batsmen nemen f een risico, hoewel thans met regelmatige j lusschenpoozen de wickets blijven vallen. Een kwartier voor het einde is de stand 8 voor 77. Klaver en Pennarts weten echter stand te houden en op een totaal van 80 is de speeltijd verstreken, zoo dat deze spannende weasrijd in een draw oL.ck'. A. Vreem 11. Chr. Klerk 25. H. C. Klerk 12, D. Brauckmann 11 en extra's 10. Voor Rood en Wit had B. Schmeink met 5 v. 19 'net meeste succes met der. bai, verder J. W. Francken 3 v. 27, D. Haan 0. v. 19 en D .de Boer 0 v. 5. BioemendaalHaarlem 3. Haarlem bat eerst en scoort 79 runs, waar van de Vries met 47 not out bleef. Verder kwam alleen v. Balen Blanken met 14 in de dubbele cijfers- Voor Bioemendaal bowlden: J. Beijk 738, G. v. Dam 03, H. Eijsten 225, en L. v. d. Me ij 010. Bioemendaal overschrijdt dit totaal voor het verlies van 7 wickets en sluit op 1037 Hiervan hadden Strik een mooie 44, Eijsten 12, A. Cassee 27. Bowlingcijfers Haarlem: J. <fle la Mar 131, R. ae Vries 1—25. O Abendanon 323, A. de Winter 03, W. Onkenhout 211, J. v. Balen Blanken 09. Bioemendaal wint dus met 4 wickets en 24 runs. Bioemendaal 2Haarlem 5. Deze wedstrijd werd gespeeld op het ter rein van Haarlem en gewonnen door Bioe mendaal met 87 runs en 5 wickets. Bioemendaal bat eerst en opent met J. Bosse en M. Diepe rink.Reeds op de le bal van D. Wessel valt het wicket van J. Bosse, W. v. d. Werff, die hierna inkomt zet dan met M. Dieperink een stand van 66 runs op. Op dit totaal valt het wicket van Dieperink, die niet minder den 7 vieren in zijn innings had terwijl de andere batsmen hem weinig steun slechts vier had. Nadat Dieperink verdwe nen was speelt v. d. Werff rustig verder, terwijl de andere batsmen hem weinig steun verleenden. Het totaal wordt tenslotte, inclusief 12 extra's 124 voor het verlies van 5 wickets. De voornaamste scores waren: M. Dieperink 39, W. v. d. Werff 59 x. De bowlingcijfers van Haarlem V waren: H. D. Wessel 448, A. Heimig Jr., 050, A. Hartog 014. Bij Haarlem V is het hierna een komen en gaan. Alleen A. Heimig Jr., wist nog wat le ven in de brouwerij te brengen en sloeg o.a. een flinke 6. Op 37 hebben allen een beurt gehad. A. Heimig was topscorer met 31. De bowlingcijfers van Bioemendaal waren: G. Resting 2—24, W. v. d. Werff 4—11, T. In- denbosch 20, M. Dieperink 11, Met nog ruim een uur speeltijd voor de boeg wordt Haarlem V nog eens ingestuurd. Wanneer er een half uur gespee,ld is en er nog geen wicket gevallen is, wordt besloten te stoppen. Het totaal was 8 Nu bowlden M. Dieperinck 00, G. Resting 02, W. v. d. Werff 03, A. Bosse 01 en F. v. Elk. 0—0. CRICKET IN ENGELAND De door tegen Sussex geleden nederlaag onderbroken zegetocht van Yorkshire is oor zaak, dat de leiders van de Countycham- pionship zoo goed als niet meer bedreigd worden. De buitengewone vorm van de Noor delijke ploeg moet voor alles worden toege schreven aan de groote homogeniteit $n de: elke week terugkeereride constantheid van de beste spelers. Sutcliffe heeft, na een eenigs- zins zwak be^in, de harten van zijn talrijke supporters weer gewonnen door zijn onge- evenaarden stijl en vastheid van batten; de bowler Verity, momenteel leider van de eer- ste-klasse averages met ruim tweehonderd wickets, heeft zichzelf dit seizoen overtroffen. Slechts Sussex kan het de kampioenen nog lastig maken: hoewel wij de club van Tate en Duleep zeer hoog aanslaan, achten wij, qua geheel, Yorkshire toch superieur, zoodat alleen een, overigens niet verwachte, inzin king van laatstgenoemde county nog veran dering aan den kop van de ranglijst kan brengen. Het stemt tot vreugde, dat de bespelers van het beroemde „Lords"-terrein zich tot de derde plaats hebben opgewerkt. De zeer goe de vorm van de batsmen Hearne en Hendren en de amateursbowklers Allen en Robins is hieraan natuurlijk niet vreemd. Toch geloo ven wij niet, dat de Londenaars zich op deze hoogte zullen handhaven. Lancashire ligt n.l. op de loer om deze plaats over te nemen. De ploeg van P. T. Eckersley had in het begin van het seizoen een weinig goede pers. Ver schillende goede spelers hadden het elftal verlaten en de kracht van de reserves werd minder hoog aangeslagen. De praktijk heeft evenwel het tegendeel bewezen, de Lan- cashire-ploeg doet het in alle opzichten. Ondanks den mooien vorm van Capt. A. W. Carr. heeft Nottinghamshire zich niet onder de leidende counties kunnen scharen. Het feit, dat Larwood. Engeland's meest gevrees de fastbowler, door een enkelblessure zeer weinig bowlt, is hieraan natuurlijk niet vreemd. Meer opzien wekt de onverwachte prestatie van Derbyshire en Essex. Beide counties, vooral de laatste, kon men altlid in de on derste regioenen der ranglijst terug vinden. Thans vertoeven zij met uitstekende averages in de bovenste helft van de ranglijst; het laat zich zelfs aanzien dat Derby, Nottingham en Middlesex ten slotte nog zal verdringen en als goede vierde achter Yorkshire, Sussex en Lancashire zal eindigen. Surrey lijdt aan de oude kwaal om geen volle overwinningen te kunnen behalen: het meerendeel der tot nog toe gespeelde matches eindigde in draws, zij het dan ook in voor- deelige. Misschien beschikt deze county over de beste battingside van Engeland, doch de aanval laat nog steeds te wenschen over. Twee counties n.l. Gloucestershire en Kent stellen wel heel erg teleur. Op papier beschik ken beide ploegen over een keur van dusda nig goede cricketers, dat een kampioenschap voor een hunner weggelegd scheen. De resul taten wijzen echter op het tegendeel. Kent kan vrijwel geen match winnen en alleen het feit, dat Leicestershire en Worces tershire er nog minder van terecht brengen, behoedt de eens zoo beroemde countyploeg voor de laatste plaats. Nu Hammond zijn vorm teruggevonden heeft en de eene century na de andere scoort, is Gloucestershire eenige sporen op de rang lijst gestegen. De huidige stand is evenwel nog steeds niet in overeenstemming met de werkelijke capaciteiten van de oude ploeg van W. G. Grace. Northamptonshire onder de beproefde lei ding van V. Jupp is vrijwel zich zelf geble ven, evenals Worcester en Glamorgan, doch Leicestershire kan sedert het vertrek van Astill en Geary vrijwel geen goed meer doen. Epn enkele victorie en een serie smadelijke nederlagen zijn de oorzaken, dat de eertijds zoo moeilijk verslaanbare county, thans de weinig benijdenswaardige positie van hek kensluiter inneemt. UMPIRE Sabelwedstrijd te Zandvoort. K.O.Ó.S. wint den Javabeker. Op de tennisbanen van het Grand-Hotel te Zandvoort hadden Zondag de jaarlijksche équipe wedstrijden op sabei plaats. Er had den 3 équipes, elk van 4 schermers ingeschre ven. welke werden onder gebracht in 2 pou les elk van 4. zoodat elke groep de 3 overige moest ontmoeten, waaruit eene fraaie werd gevormd van slechts 2 équipes. De volgende ploegen schreven in: Kon. Officiers Schermbond I met Breemouer, Boutmy, Hagens en v. d. Wiel. K. Off. Scherm bond II met Boer, v. d. Bosch, van Hoorn en Lagerwerf. Amst. Schermclub met v. Buurem Barsony, Duliemond en Mosman. Scherm- vereen. Paoli-Gian. met Weber, van Zanten. Knoech en Petit. Incasso-Bank met Schor, Peeters. Jansen en Sierp. Kon. Onderoff. Schermbond met Faber, besta, Schrieven en Kolen, St. Michaël met Neaerpeit. van Rooy, Fraterman en Bovenlander. De Vrije Wapen broeders met Stam, de Groot, v. Lochem en Gaarkeuken. Ingedeeld in poule I werden K. O. S. I, Incassobank, Giandomenlci en St. Michaël. De K. O. S. I behaalde al dadelijk een 97 overwinning op de Incassobank, terwijl Gian domenici met de zelfde cijfers van St. Mi chaël won. Daarna trok K. O. S. I, die al da delijk schitterend op dreef was tegen Gian- doenici en behaalde een 142 overwinning. Weber wist hier alleen twee punten in de wacht te slepen, door v. d. Wiel en Hagens te kloppen. Deze match was wel uit een spor tief oogpunt de mooiste en het prettigst voor de deelnemers en het publiek. Toen de K. O. S. I ook nog van het St. Michaël won, was haar plaats in de finale zeker. Bij de officieren was Breemouer in uitstekende con ditie en verloor slechts 2 partijen. Een enor me, zekere kracht gaat van dezen sabreur uit en zijn buikhouwen zijn vermaard. In poule II schermden K. O. S. II met A. S. C., eindigd in 88. De K. O. O. S. ech ter bleek hier de sterkste te zijn; zij ver sloeg de A. S. C. de K. O. S. II en de vrije Wapenbroeders, zoodat in de finale kwamen De Kon. Officiers Schermbond tegen de Kon. Onderoff. Schermbond. De heer Kooy trad op als hoofdsecondant, bijgestaan door 4 secon danten. Minder juist was, dat deze secondan ten leeraren waren van de schermers van de K. O. O. S. Een neutrale jury doet altijd pret tiger aan. De eerste ronde gaf een verliespunt voor, v. d. Wiel en Hagens. die niet zoo sterk meer schermden als in het begin. De felle zon was hier wel debet aan. Breemouer wist echter te winnen zoodat de achterstand verkleind werd. De K. O. O. S. stond daarna weer voor en behield die voorsprong in de tweede en derde ronde. In dien Hagens zijn laatste partij won, was kans, dat met een gelijk aantal overwinnin gen geëindigd moest worden. Hagens stond 31 achter, haalde toen op, doch verloor zijn partij en daarmee was de match al verlo ren. Breemouer, die al zijn partijen gewon nen had verloor zijn laatste tegen den sterk schermende Faber, zoodat de K.O.O.S. met 106 won en daarmee de Java-beker defini tief. in haar bezit kreeg. De geheele equipe heeft zeer sterk geschermd en er hard voor gevochten. De Stedenwedstrijd. De Ned. Honkbalbond liet voor de eerste maal de honkballiefhebbers betalen voor het aanschouwen van een wedstrijd. En de men- schen, die dat gedaan hebben, zijn bekocht! Zij hebben, tenminste wat spelpeil betreft, niet gekregen, wat zij hadden mogen ver wachten. Zij hadden verwacht, Wulfhorst een paar phenomenale vangen te zien doen, en een paar Amsterdammers te zien sneu velen op het derde honk, dank zij dat elegan te zwaaitje van hem. Zij hadden recht op de vangtoeren van een Vrugt, en de grimassen van zijn elastie ken beenen. Nu stond er een andere, Vrugt, die wel eens een bal kreeg toegespeeld, en hem dan liet vallen, maar hem ook wel eens had! Toen Veenhof Van der Lande vóór wou wezen, bleek dat ook dit niet kon doorgaan, want over welk hekje de bal ook sloeg, je mocht toch maar twee honken ver. Toen wa ren er, die hun geld wilden gaan terugvra gen. Neen, dan waren die Amsterdamsche spe lers andere lui. Die hielden van lange beur ten er kwamen er soms twaalf achtereen aan slag die sloegen er lustig op los, en draafden als veulens over de honken. Die zorgden, dat zij negen-en-twintig runs bij elkaar kregen. De Haarlemmers deden het steeds met korte beurtjes en brachten het tot vijftien runs. Na zeven lange en zeven korte beurten was de speeltijd verstreken en gingen we naar huis. De cijfers waren als volgt: Amsterdam: 3, 1, 6, 6, 3, 8, 2 is 29, Haarlem: 5, 1, 3. 0, 3, 1, 2 is 15. Cijfei-s uit den Stedenwedstrijd: Lammers wierp 4 innings, gaf 4 maal vier wijd en 4 maal drie slag. Besanger wierp 3 innings, gaf 4 maal vier wijd en 4 maal drie slag. Veenhof wierp 6 innings, gaf 7 maal vier wijd en 4 maal drie slag. Figee wierp 1 inning, gaf 2 maal vier wijd en 3 maal drie slag. Amsterdam gaf 12 éénhonkslagen en 5 twee honkslagen. Haarlem gaf 10 eenhonkslagen en 3 twee honkslagen. Amsterdam benutte één vangkans tegen Haarlem vier. Amsterdam maakte vier fouten, tegen Haarlem 9. Van Amsterdam gingen 12 spelers uit op de honken, waarvan 8 op het eerste. Van Haarlem gingen 8 spelers uit op de honken, waarvan 7 op het eerste. Het aantal bezoekers werd geschat op 6 a 700. Noorderbad-tournooi. De uitslagen van het Noorderbadhandbal- tournool waren als volgt: Dames: Simson IConcordia 1—0 Rapiditas '31 I—Carna I 31 Heeren Lijnden IConcordia 30 Rapiditas '31 ISimson I 31 Zondag 27 Augustus heeft de finale plaats, waar dus tegen elkaar uitkomen: Dames Rapiditas '31 ISimson I Heeren: Rapiditas ^1 I—Lijnden 1 ZILVEREN JUBILEUM VAN EEN WANDELAAR. Op 28 October a.s. is het vijf-en-twintig jaar geleden, dat onze stadgenoot J. D. Koopman, Korte Heerenstraat 2 rood, met de beoefening van de wandelsport begon. Wandel .vereenigingen bestonden toen nog niet. Er bestond een onderafdeeling Snel wandelen van de Haarlem- sche Sportvereeniging ,.De Kampioen". Daar werd Koopman lid van; met een vriend deed hij mee aan nationale snelwandelwed strijden. Na eenige jaren later heeft hij met zijn vrienden Wesseling en Van de Wetering zeif een sport vereeniging opgericht, ge naamd H(aarlemsche) W(andel) V(ereeniging). Het snelwandelen ging toen nog niet vlot. Hij nam ver der niet alleen aan gewone wandeltochten deel, maar hij schreef die ook uit. Dit sloeg in, want er werden nog eenige wandelsportvereenigingen opgericht, o.a. ..Dudok de Wit", „Jan Pastoors' enz. Koopman schrikte ook niet voor lange wan deltochten terug. Op 11 December 1932 nam hij deel aan den prestatiemarsch Den Haag- Haarlem en terug. Deze afstand van 85 K M. legde hij af in 12 uur 40 minuten. „In den nacht daarvóór", aldus vertelde Koopman ons ons, „vroor het zoo erg. dat er Zondags schaat sen gereden kon worden. Van de 32 deelne mers verschenen er dan ook slechts acht aan de finish. Verder heb ik veel deelgenomen aan wandeltochten, die door vereenigingen buiten Haarlem werden uitgeschreven, liefst aan groote afstanden of prestatiemarschen. Dat gewone drentelen is niets voor mij. Ik doe nog steeds met groot genoegen aan deze wandel tochten mee. het is gezond voor een mensch!" Koopman heeft vele prijzen gewonnen, be staande uit luxe voorwerpen en medailles. Twee jaar geleden werd hij oa.. nog nummer één van een groep va.n vijf personen op een ;oeht van Haarlem naar Amsterdam en terug We wenschen dezen kranigen veteraan nog vele successen toe. J. D. Koopman. „De Dageraad te Heemstede. Bovengenoemde vischclub, hield Zondag morgen een kaswedstrijd op witvisch in de Ringvaart onder Vijfhuizen. De vangst was bevredigend. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. J. v. d. Pols, 2 C. v. Norde, 3 J. Bos, 4 J. Schoo, 5 Jac. Söhoo, 6 J. Neeskes. De extra draagmedaille van het grootste aantal, geschonken door den heer L. Jansen werd gewonnen door J v. d. Pols, J. Bos won den extra prijs voor de grootste visch. De troostprijs geschonken door den heer Heit- lager werd gewonnen door J. Neeskes. Des avonds had in een gezellige bijeen komst de uitreiking der prijzen plaats in het café „Het Wapen van Heemstede". DAMESTOURNOOIEN. In Frankrijk en Spanje wordt het gewone biljartspel .als sport meer beoefend dan in Nederland. Ook in Engeland en Amerika ge beurt dat. maai- dit laatste is een ander spel met meer dan drie ballen. In Frankrijk is in het Billard Palace te Pa rijs het kampioenschap voor dames thans voor de tweede maal verspeeld tusschen: de Prin- cesse d'Ouezzan, Madame Sublet en Made moiselle Quinfe. Evenals verleden jaar. toen hetzelfde drie tal er aan deelnam, heeft Princesse d'Ouez zan den titel gewonnen met een algemeen gemiddelde van 2.61. Dit tournooi trok groote belangstelling, ook onder de heeren biljarters. Ook in Spanje beginnen de dames zich voor deze sport te interesseeren. Onlangs is er on der leiding van den biljartprof Mora in de Bil- lares del Callao te Madrid een wedstrijd voor dames gehouden met negen deelneemsters. Hiervoor was een zilveren coupe uitgeloofd en werden 36 partijen gespeeld. De jongste der deelneemsters, Mil Dora, was de gelukkige winnares Haarlemsche Damclub. Nu de 2e klasse competitie geëindigd is en ook de kampioenscompetitie is afgeloopen kunnen wij hieronder den topscorer-stand van het tweede tiental der Haarlemsche Damclub publiceeren. Deze luidt als volgt: gesp.gew.rem.verl.pt. H. van Lunenburg Jr. 9 8 1 0 17 A. Kiel 8 5 1 2 11 J. van Loojj 9 5 1 3 11 J. Balk 9 3 4 2 10 J. Wielenga 7 3 3 1 9 W. van Pelt 5 4 0 1 8 J. Poppen 7 3 2 2 8 Ph. F. Amelung Sr. 5 2 2 1 6 P. J. Bijrij 4 2 11 5 Th. Wesselmann 3 12 0 4 J. M. A. Minderhoud 5 2 0 3 4 Ph. G. Amelung Jr. 2 110 3 J. C. Bom 110 0 2 Jac. Fr. van Garderen 110 0 2 T. Kerkman 110 0 2 F. W. de Pater 110 0 2 J. H. Reedijk 2 10 1 2 Th. C. v. d. Sluijs 2 0 2 0 2 W. J. A. Matla 5 0 2 3 2 A. Smit 10 10 1 H. W. C. van Rhoon 10 0 1 0 H. J. Rozijn 2 0 0 2 0 Totaal: 90 44 23 23 111 De topscorer-medaille voor het seizoen 19321933 werd dus gewonnen door H. van Lunenburg Jr., die in 9 wedstrijden 17 pun ten scoorde, een bijzonder fraai resultaat;. Dr. Euwe weer kampioen. Dr. Euwe heeft volgens de verwachting te Scheveningen weer het kampioenschap be- Ihaald, Hij behaalde acht punten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6