De Dameslandenwedstrijd Nederland-België. Sportmiddag voor „Het Witte Kruis" te IJmuiden- MAANDAG 24 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 ATHLETIEK.. De Hollandsche Dames winnen met 57 tegen 33 punten Nieuw Nederlandsch record discuswerpen. (Van onzen medewerkerJ Zondag had op het Go Ahead - terre in te Deventer bovengenoemde wedstrijd onder vrij groofce belangstelling plaats. De Bel gische dames, die met een achttal versche nen waren, lieten op diverse nummers prestaties zien, weike ver beneden het mid delmatige stonden en dit had tot gevolg, dat niet alieen de wedstrijd met grooten voor sprong werd gewonnen, maar tevens, dat de zoo noodigc spanning ontbrak. De Nederlandsche dames, die op de wereld markt met eenige nummers wel degelijk mede tellen, leverden niettegenstaande den slappen tegenstand, nog heel goede presta ties. Vooral Mej. Schuurman, die zoowel het nummer 100 als 200 M. voor haar rekening nam, was weder een klasse apart. Op 100 M. werd na twee valsche starts der Belgische dames de derde start, ver moedelijk alleen door den seingever als gel dig bevonden. Mej. Schuurman boekte hierbij direct een achterstand, dien zij echter su bliem op 30 M. had weggewerkt. Zij is dan natuurlijk voor en blijft voar, hoewel ook mej. Aalten keurig loopt. Haar tijd was weaerom gelijk aan haar wereldrecord n.l. 11.9 sec. Mej. Aalten maakte den mooien tijd van 12,1 sec. en is daarmede tevens een van Europa's besten. Op 200 M. verhinderde de tegenwind op het eerste rechte' eind de recordpoging van mej. Schuurman, hoewel niet het feit, dat zij de geheele race vrijwel alleen liep, een hartig woordje medespreekt. 25.8 sec. is echter nog altijd een tijd, die gezien mag worden en in zooverre kunnen wij Hollanders tevreden zijn. Bij het discuswerpen slaagde mej. Pels, tevens Engelsche kampioene, er in haar Ne derlandsch record met 18 cM. te verbete ren en te brengen op 36.46 M. Deze top prestatie had mogelijk niet de eenige be hoeven te zijn, indien bij het kogelstooten de regelementaire kogel was aanwezig ge weest. Nu moest worden gestooten met een kogel van 2 1,2 K.G. in plaats van een van 4 K.G. Mej. De Koek, die een heel goeden stijl demonstreerde, moest hierdoor van haar recordpoging afzien. Het i-.ummer 800 M. was het eenige, waarop onze Belgische tegenstandsters gedecideerd beter waren. Voor dit voor een dame zware nummer bleken zij beter getraind, dan onze Hollandsche meisjes; met grooten voor sprong eindigden de laatsten hier dan ook No. twee. Met het nummer discuswerpen, waarop een tegenstandster tweede werd waren dit de et.-.ige nummers, waarop zij winstpunten wis ten te behalen. Het estafettenummer was wel het slechtste nummer der Belgen; in dit verband is de tijd der Hollandsche dames n.l. 50 sec., een dub bele vermelding waard. Onze ploeg bestond uit de dames Martin, Briejer, Aalten en Schuurman. Nederlandsch record op dit num mer is 49.4 sec. We K.N.A.U. was voo verstandig geweest om aan dit programma een aantal loopnum mers toe te voegen, waardoor het publiek aangenaam werd bezig gehouden gedurende hol afwerken der technische nummers, waar van bijv. het verspringen op een achter de tribunes gelegen bij terrein werd gehouden. In hoofdzaak waren het plaatselijke wed strijden voor meisjes t.m. 13 jaar en estafette wedstrijden voor scholen, waarmede een goed propagandistisch werk werd verricht. Bovendien was er nog een 100 M. invitatie voor dames, die in den goeden tijd van 12.8 sec. van den kop af gewonnen werd door Mej. Dalmolen, zoomede een estafette wed strijd 4 maal 100 M. tusschen Brunhilde Groningen en een Deventer ploeg, welke het aanzien volkomen waard was. De uitslagen zijn: 100 M.: 1. Mej. Schuurman Ned. 11.9 sec. 2. mej. Aalten Ned. 12.1 sec. 3. mej. van Rossum Belg. 12.8 sec., Belg. ree. 4. Segers. Holland 7 punten. België 3 punten. 200 M,; 1. Mej. Schuurman Ned. 25.8 sec. 2, Mej, Briejer Ned. 27.6 sec. 3. Segers Belg. 28.3 sec. 4. van Rossum Belg. Holland 7 punten. België 3 punten. 800 M.: 1. Mej. Soul'friau Belg. 2 min. 37.2 sec. 2. Mej. v. Kesteren Belg 2 min. 37.8 sec. 3. mej. Donker Ned. 2 min. 45 sec. 4. mej. Anderson Ned. 2 mini 55.6 sec. Holland 3 punten, België 7 punten. Hoogspringen: l. Mej. Leeksma Ned. en 2. mej. Koopmans, Ned., 1.45 M. 3. Mej. Florijn Belg 1.35 M. 4. Meerseman Belg. 1.30 M. I-Iolland 7 punten, België 3 punten. Verspringen: 1. Mej. Briejer Ncd. 5.23 M. 2. Mej. Doorgeest Ncd. 5.20 M. 3. Mej. Florijn Bèlg. 4.30 1/2 M, 3. Meerseman Belg. 4.16 M. Holland 7 punten. België 3 punten. Discuswerpen: 1. Mej. Pels. Ned..36.46 M. Ned. ree. 2. Mej. Toitgans Belg. 31.50 M. 3. Mej. Koopmans Ned. 30.81 M. 4. Mej. Paques Belg. 30.55 1/2 M. Holland 6 punten. België 4 punten. Kogelstooten 2 1/2 Ko.: 1. Mej. De Koek, Ncd. 12.82 1/2 M. 2. Mej. Munnikes Ned. 12.01 M. 3. Mej. Paques Belg. 9.86 M. 4. mej. v. Ros sum Belg 9.34 M. Holland 7 punten, België 3 punten. Speerwerpen; 1. Mej. De Koek, Ned. 32.34 M. 2. Mej. Diebcn Ned. 31.26 M. 3. mej. v. Kes teren Belg. 27.65 M. 4. Mej Toitgans Belg. 25.93 M. Holland 7 punten. België 3 punten. 4 maal 100 M.: 1. Holland 50 sec. 2. België 56 sec. Holland 6 punten. België 4 punten. NATIONAAL. 100 M. invitatie: 1. Mej, Dal molen 12.8 sec. 2. Moj. Langhout 13.2 sec. 3. Mej. Jonker. 4 maal 100 M. inv l. Brunhilde Gron. 53.4 sec. 2. Olympia Dev. 54.2 sec. Wedstrijden van K. T. K. Zaterdagmiddag werden onder leiding van den heer P. J. Wagemans athletiekwedstrij- den voor adspirantcn uit den Kennemer Turnkring gehouden in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk. Een groot gedeelte van de ingeschrevenen was niet opgekomen, wat ten goede kwam aan de afwerking volgens het chronologisch overzicht, dat niet ruim was genomen. De wed trijden verliepen vlot, mede dank zij een grede terreininrichting. C overigens zijn do wedstrijden bijzon- de niet alleen blijkens de presta ties, maar vooral om het feit, dat zoovel? vereenigingen in K.T.K. met klaarblijkelijke ken ernst de boeoefening van de athletiek door de jeugd ter hand gingen nemen. Vooral de vereenigingen buiten Haarlem waren goed vertegenwoordigd. Bato moest in dat opzicht de eer van Haarlem hooghouden en 't deed dit op loffelijke wijze. Voor den vereenigingsprijs kwamen alleen in aanmerking Turnlust Beverwijk, en O.S.S. daar deze vereenigingen ook aan de beide estafettes deelnamen. Mét grote meerderheid won de Bever wij ksche vereeniging (99.5 p.) De vereeni- gingsuitslagen waren verder: Gratia-Plato, 48 p., O.S.S. 33 p.. T.V. IJmuiden 31 p., T.V. Santpoort 19.5 p., Bato 14 p., Concordia 12 p. Voor zoover de nummers één betreft luiden de uitslagen: Meisjes 11, 12, 13 jaar. Hardloopen 60 M. 3.7 sec. H. Zijp van Turnlust B. Verspringen m. a. 3.95 M. T. Lefering van T. V. Santpoort. Hoogspringen m. a. 1.30 M. H. Zijp, van Turnlust B. Balwerpen 19.47 M. J. Water drinker van Turnlust B. Jongens 11, 12, 13 jaar. Hardloopen 60 M. 8.5 sec. J. Buis van GratiaPlato. Versprin gen m.a. 4.06 M. P. Vissink van T.V. IJmuiden Hoogspringen m.a. 1.35 M. als voren. Bal- werpen 22.28 M. C. Elddk van O.S.S. Meisjes 1415 jaar. Hardloopen 80 M. 11.1 sec. en verspringen m.a. 4.05 M. L. Klinge van Gratia-Plato. Duitsche driesprong 7.95 M. en speerwerpen 14.90 M. D. Niessen van Turn lust B. Hoogspringen m.a. 1.30 M. H. Wou denberg van T.V. IJmuiden. Discuswerpen 18.96 M. K. Bakkernes van Gratia-Plato. Estafette 4 x 80 M. 51.2 sec. O.SB. (Bato 49 sec. gediskwaldficeerd). Jongens 1415 jaar Hardloopen 80 M. 10.4 sec. en verspringen m.a. 4.41 M. N. Voogd van Gratia-Plato. Hoogspringen m.a. 1.35 M. B. v. d. Werff van O.S.S. Duitsche driesprong 9.54 M. A. Hofland van Turnlust B. Discus werpen 24.41 M. en kogelstooten 9.63 M. C. Blikslager van Turnlust B. Speerwerpen 25.22 M. C. Groot van Turnlust B. Estafette 4 x 80 M. Turnlust B. 45.4 sec. Wedstrijden van „Hellas" te Utrecht. DE HAARLEMMER BLIK WINT DE 100 M. (Van onzen medewerker). Op het schitterend gelegen terrein van de voetbalvereeniging Kampong te Utrecht hebben Zondag de door Hellas uitgeschre ven athletiekwedstrijden plaats, waaraan ook door een „Haarlem"-ploeg met succes werd deelgenomen. Van hen werd verreweg de beste prestatie geleverd door den Haarlemmer Blik, die het in de finale klaarspeelde, den A.V. 1923-'er Benz op 100 M. gedecideerd te kloppen. Direct bij den start had hij een kleinen voorsprong dien hij evenwel op ca. 60 M. aan den Am sterdammer moest afstaan. Een sterke eindspurt bracht hem dan echter onweer staanbaar naar voren, zoodat hij met een meter verschil als eerste de eindstreep pas seerde. Door in de serie een tijd van 10.9 sec. te loopen, heeft de Haarlemmer zich tevens ten koste van Benz een plaats onder de vijf besten veroverd. Op 300 M. van B-klassers startte de Haar lemmer Hoppenbrouwer in de finale in de tweede baan. Bij het ingaan van het laatste rechte eind bezette hij nog een goede tweede plaats, doch vermoedelijk door het feit, dat hij zich van die plaats reeds zeker waande, werd hij even voor de eindstreep nog gepas seerd; hij werd derde, niettemin in een goe den tijd. Op speerwerpen maakt de Maarlemmer Visser momenteel een inzinking mede, want hij zag zich dezen middag niet eens voor de finale geklasseerd. Overigens werden op dit nummers goede prestaties te zien gegeven. Van Meyl uit Eindhoven verrichte zelfs de beste van. dit seizoen. Nieuw Nederlandsch record. Met het beide-handig speerwerpen vestigde de A.V. 23-'r Schotte tevens een nieuw re cord door 81.25 M. hiermede te bereiken. Gelet echter op het feit, dat dit nummer op wedstrijden slechts sporadisch voorkomt, heeft dit weinig beteekends. De Haarlem—estafette in de opstelling Van Geenhuizen, Rinker, Van Huystee en Blik won zonder strijd de 4 maal 100 M. estafette in een matigen tijd, die echter beter had kunnen zijn, indien Blik zich ten volle had had gegeven. Nu liet hij eerst een tegenstander bijkomen alvorens hij „snel" werk liet zien. Op de Zweedsche estafette moest Haar lem de meerderheid van A.V. 1923 en Blauw Wit erkennen. Het dient echter gezagd, dat in de op stelling Hoppenbrouwer, v. Geenhuizen, Blik en Rinkel de sterkste opstelling van onze stadgenoten zeker aanwezig was. ZWEMMEN Noorderbad-wedstrijden. Zondagmiddag werden onder groote belang stelling in het wedstrijdbassin van het Noor- derbad zwemwedstrijden gehouden om de juniores kampioenschappen van de afdeeling Noord Holland. De tijden die in verschillende nummers gemaakt werden, doen zeker het beste voor de toekomst van de Nederlandsche zwem- sport hopen. In het eerste nummer; 3x50 M. wisselslag dames, toonden de leden van 't IJ zich de sterksten. Op alle drie prijzen legden zij be slag: le mej. T. Wagner in 2 min. 15 3/5 sec., 2e mej. T. Hessel in 2 min. 22 1/5 sec., 3e mej. C. v. d. Laar in 2 min. 25 1/5 sec. In het nummer 3x50 M. wisselslag heeren werd A. J. v. d. Meer (Haarlem) le in den mooien tijd van 2 min. 7 4'5 sec. C. Zeeman (Haarlem) tweede in 2 min. 12 sec. en L. v. d. Brom (Dolfijn) derde in 2 min. 15 sec. F. Breukman (IJ) die den afstand in 2 min 12 sec. aflegde, werd gedisqualificeerd voor het verkeerd nemen van een keerpunt. In het nummer 100 M. rugslag dames werd mej. N. Senff (A. D. Z.) eerste in 1 min. 28 sec., mej. J. Baas iH. D. Z.) tweede in 1 min. 30 1 5 sec. en mej. Claus <H. D. Z.) derde in 1 min. 34 4 5 sec. Mej. T. Wagner Ct IJ) die tweede had kunnen worden (1 min. 28 2/5 sec.) werd gedisqualificeerd. 100 M. rugslag heeren: No. 1. S. L. Mooi (H. P. C.) in 1 min. 21 1 5 sec. No. 2. L. v. d. Brom "Dolfijn) in 1 min. 23 2 5 sec. No. 3. P. Rol (H. V. G. B.) in 1 min. 24 4/5 sec. Aan het nummer schoonspringen heeren, namen zes heeren deel. Eerste prijs N. v. d. Noort (Haarlem) met 63.94 pnt., tweede prijs A. Cöhrs (Haarlem) 54,98 pnt.. derde prijs P. Donders (Haarlem) 49,50 pnt. De vereen. Haarlem behaalde het Kampioenschap voor de kring Haarlem en legde tevens beslag op de Stads-Editiebeker met 15 punten tegen H. P. C. 3 punten en H. V. G. B. 2 punten. 100 M. vrije slag dames. Na zwaren strijd werd de kleiene N. C. Heems ('t IJ) eerste in 1 min. 15 3 5 sec., L. v. d. Voort (A. D. Z.) tweede in 1 min. 15 4/5 sec, en B. Geene ('t IJ) derde in 1 min 16 sec Aan het nummer 100 M. vrije slag heeren, namen niet minder dan 11 vereen, deel. met te zamen 28 deelnemers. Eerste werd S. L. Mooi (H. P. C.) in 1 min. 5 4/5 sec., tweede D. v. Gelderen (Haarlem) in 1 min. 84 5 sec., derde T. Hasenberg Ct IJ) in 1 min. 9 sec. In het nummer 100 M. schoolslag dames zwom mej. J. Kastein buiten mededinging mee. Hoewel de officieele tijd door de jury niet bekend gemaakt werd zou het ons niet verwonderen, als we over enkele dagen hoor den. dat zij het wereldrecord (1 min. 26 scc.) gebroken had. Ze had op mej. W. Spanjerdt ('t IJ), die tweede werd in 1 min. 36 2/5 sec. een voorsprong van minstens 10 Meter. De eindspurt van W. Spanjerdt was schitterend. Met miniem verschil klopte ze mej. M. Steen huizen (H. P. C.) die derde werd in 1 min. 36 4/5 sec. Mej. T. Verbeek (H. D. Z.) werd winnares van de le serie en tevens no. 1 in dit num mer in 1 min. 29 4/5 sec. In het nummer 100 M. schoolslag heeren. tevens kampioen Schoon Kring Haarlem werd J. v. Hemsbergen (Haarlem) eerste in 1 min. 22 3;5 sec. Na zwaren strijd werd II. Paerl ('t IJ) tweede in 1 min. 23 1/5 sec. en A. C. de Bruin (D. W. R.) derde in 1 min. 23 4/5 sec. Schoonspringen dames tevens kampioen schap Kring Haarlem. L. Hamstra (Zignea) eerste met 39,81 punten en A. Neve (H. P. C.) tweede met 34.96 punten. De strijd in het nummer 10x50 M. vrij slag dames ging tusschen A. D. Z. en 't IJ. Bij 't IJ scheen de ware sportieve geest niet aanwezig te zijn. Mej. B. Geene verscheen met een nij dig gezicht 't eerst aan den start. Weldra was 't IJ beduidend achter en hoewel de dames Spanjerdt en N. C. Helms mooi ophaalden, konden zij den achterstand niet geheel in halen. Tot overmaat van ramp bleek dat mej. B. Geene gedisqualificeerd was. Zoo werd A. D. Z. eigenlijk zonder strijd eerste in 5 min. 58 1/5 sec. Ook in 't nummer 10x50 M. vrije slag hee ren werd 't IJ gedisqualificeerd wegens 't niet voldoen aan de kledingvoorschriften. Eerste werd Haarlem in 5 min. 18 sec. tweede H. P. C. in 5 min. 20 1/5 sec., derde D. W. R. in 5 in. 57 1/5 sec. Mevr. Triebeis—Coens, die reeds zooveel voor onze zwemsport gedaan heeft, reikte aan het eind met eenige zeer toepasselijke woorden de prijzen uit. Na de uitreiking der prijzen, werden nog twee polowedstrijden gespeeld, tusschen combinaties van verschillende vereenigin gen. De eerste partij werd met gemak gewon nen door de witten met 7—0. In de tweede partij zat iets meer spanning doch ook hier bleken de witten sterker te zijn en wonnen zij met 41. Willy den Ouden weer aan het Zatei'dag won Willy den Ouden te Voorburg het nummer 100 M. vrije slag voor dames seniores internationaal in 1 min. 7.8 sec. In de pauze werd zij door het gemeentebestuur met een bloemstuk met linten in de Voor- burgsche kleuren gehuldigd. Zondag zwom Willy weer te Schiedam en won daar de 100 M. vrije slag dames in 1 minuut 8 sec. Driemaal twee K.M. estafette van Dolfijn. Zaterdag werd in de Ringvaart bij Sloten een estafettewedstrijd gehouden over 3 maal 2 K.M., georganiseerd door de Dolfijn. De uitslag luidt: Vrije slag klasse: 1 Zwemclub Haarlem 1 uur 47 min. 11 sec. 2 A.Z. 1870 1 uur 48 min. 10 4/5 sec. 3 Dolfijn 1 uur 50 min. 50 sec. 4 D. J. K. Amsterdam 1 uur 59 min. 36 sec. Schoolslagklasse: 1 De Waterratten (Haar lem) 2 uur 5 min. 53 4/5 sec. 2. De Waterrat ten 2 uur 5 min. 55 sec. 3 Zwemclub Haarlem 2 uur 10 min. 18 1/5 sec. 4 A.Z. 1870 2 uur 13 min. 18 sec. Crabbe is niet dood! Uit New-York: Het bericht, dat de Olym pische zwemkampioen en filmacteur Buster Crabbe zou zijn overleden, wordt tegengespro ken. Hij is springlevend en verheugt zioh, naar gemeld wordt, in blakenden welstand. Tot zoover dit bericht van Vaz Dias: Volgens „De Crt." is de oorzaak van het foutieve bericht, dat eenige Amerikaanschc bladen het overlijdensbericht van een te New York gevestigden Dr Crabbe voor dat van den zwemmer Crabbe hadden aangezien. Nieuw wereldrecord 220 yards voor dames. Pit Jones Beach: Op den tweeden dag der Amerikaansche dameszwemkampioenschap- pen won Eleenor Holm haar derde kampioens titel door de 220 yards rugslag te winnen in den nieuwen wereldrecordtijd 2 min. 57.2 sec. Oud wereldrecord 2 min. 57.8 sec. Miss Knigth won de 440 yards vrije slag in 5 min. 33.6 sec., eveneens een zeer goeden tijd. WATERPOLO. Haarlem kampioen der tweede klasse. Haarlem speelde te Zaandam tegen Nep- tunus en heeft, daar een zwaar bevochten 3—2 overwinning behaald. De wedstrijd Haarlem— H.V.G.B. heeft thans geen invloed meer op de bovenste plaats. De competitiestand is; gesp.gew.gel.verl.pt.v.-t. Haarlem 7 5 2 0 12 22—10 Neptunus 6 2 1 3 5 14— 12 Nereus 6 2 1 3 5 10—12 H.V.G.B. 6 2 1 3 5 8—12 D.JV.R. 7 2 1 3 5 11—19 In de eerste helft is Haarlem voortdurend in de meerderheid, hetgeen van Hemsbergen met twee fraaie doelpunten weet uit te druk ken. De achterhoede van Haarlem is vrij safe, zoodat slechts enkele schoten op doel komen. Na de rust komen de Zaankanters fanatiek opzetten. Via den paal en het hoofd van den keeper verkleinen zij den achterstand tot 21, en als Pieters zijn man vrij laat op- zwemmen maakt Neptunus met een prachtig schot gelijk. Even voor het einde scoort Pie ters den winnenden goal en maakt daarmede aan alle onzekerheid een einde. De promotiewedstrijden zullen ongeveer in midden Augustus beginnen. ROEIEN De Nederlandsche Kampioen schappen. De Vries (Het Spaarne) wint het skiff-kampioenschap met groote meerderheid. Verrassende zege van Njord in de Acht. Bij de finales der roeikampioenschappen te Sloten was er Zaterdagavond groote publieke belangstelling grooter dan ooit tevoren. Natuurlijk was het Haarlemsche contingent, gekomen om de Vries in zijn finale tegen Van Dongen aan te moedigen, heel talrijk. De motorvrachtwagen vol supporters met Spaar- nevlaggen was er ook weer. De Haarlemmers kregen wat zij hoopten, want De Vries won opnieuw met een „straat lengte" en veroverde daarmee het nationale kampioenschap. Zijn voorsprong op Van Don gen was nog beduidend grooter dan op de Argo-wedstrijden te Nijmegen, toen hij hem met zeven lengten sloeg, en bovendien bleek duidelijk hoe sterk hij in die enkele weken is voortuitgegaan, speciaal wat boot-beheer- sching betreft. Hij stuurde daarbij feilloos. Van Dongen deed een kennelijke poging om ditmaal een andere tactiek toe te passen en startte in hoog tempo, maar het baatte niets want De Vries nam in zijn lager tempo toch dadelijk de leiding en op 500 M., toen hij twee lengten voorsprong had, bleek de strijd al be slist. Hij bleef regelmatig uitloopen en het werd verder voor hem „een strijd tegen het horloge", omdat het met het oog op de kans op uitzending naar Boedapest noodig was, een zoo goed mogelijken tijd te maken. Zware taak. als de stimulans van strijd ontbreekt, maar de Haarlemmer zette hard door, voort durend toegejuicht door mee-tuffende en meehollende supporters. Hij versnelde zijn tempo tegen het einde nog wat en bereikte den finish in 7 min. 38 sec. Zijn buitengewone prestatie werd luid toegejuicht en in het Spaarne-kamp heerschte natuurlijk groote vreugde. Het is pas zes weken geleden dat de Vries zijn eerste race in de gladde skiff roeide, toen hij als junior op de Hollandia-wedstrij- den debuteerde. Hij zal nu. na enkele dagen rust, zijn training voortzetten voor de kam pioenschappen van Europa te Boedapest (eind Augustus) want het bestuur van den Ned. Roeibond besloot 's avonds, hem daar heen af te vaardigen. Dit is het zevende kampioenschap van Ne derland dat op naam van Het Spaarne komt. Het eerste werd behaald in 1927. Merkwaar digerwijze werden er van die zeven kam pioenschappen drie behaald in skiff, drie in double-scull en slechts één (de vier met stuurman van 1928) in de giek. Scullen brengt den Haarlemmers in den regel grooter suc cessen dan het „roeien-op-één-riem" ge volg van het tekort aan goede krachten voor de vorming van ploegen. De vorige skiff-kampioenschappen van Het Spaarne werden behaald in 1927 door Ir. Th. P. Tromp en in 1930 door P. D. Timmer mans. De groote verrassing van deze kampioen schappen kwam in het nummer Acht. waarin de jonge Njord-acht een buitengewoon mooie overwinning behaalde op de Nereus-acht. die sterk favoriet was en den vorigen middag, winnend van Laga, maar 1/5 sec. boven het baanrecord (6 min. 17 3/5 sec.) was gebleven. Njord sloeg Nereus thans met 2 1/2 lengte, la 6 min. 24 sec., een minder goede tijd dus, maar de grillige Slotensche baan was nu wee? wat minder snelè Njord leidde van de start ai I en beantwoordde alle spurts van De Wit mei felheid. Op 1500 M. kwam er licht tusschen de booten en bleek Nereus geslagen. De Amsterdammers namen laat op den. avond hun revanche in de vier met stuurman,) die Nereus in 7 min. 24 4 5 sec. van Njord won met 1 1 4 lengte voorsprong. Jammer genoeg kan deze Nereus-vier niet worden uitgezon den naar de Europeesche kampioenschappen, omdat een der roeiers verhinderd is de re^ te maken. De Twee met stuurman was, zooals alge- meen verwacht werd, voor De Laak, die wee» zeer krachtig maar technisch verre van fraai j roeide tegen een keurige maar verre van krachtige twee van Die Leythe, die met zes lengten verloor. Tijd van De Laak 8 min. 7 2/5 sec. Zooals verwacht kon worden werd beslo- ten deze winnende ploeg niet uit te zenden; kardinale technische fouten maakten de kans1 op verbetering van den tijd, bij voortgezette training, tot een illusie. Veel beter indruk maakte de twee zonder stuurman van De Hoop, die alleen voor dit nummer was ingeschreven. Triton's OlympI- sche twee van 1932, RoëllRoelofsen gaf de Hoop-ploeg JensDekker partij. Zonder kans, want Roelofsen is al géruimen tijd niet meer in training, en de Triton-ploeg was dan ook slechts een schaduw van haar vroegere kracht. Toch joeg zij de Amsterdammers in den aanvang nog sterk op. en dat was het doel van haar mededinging „hors concours". In hoog tempo roeiend, won De Hoop met vele lengten in 7 min. 49 1/5 sec. Het Roeibond-bestuur, 's avonds vergade- rend, besloot de volgende ploegen uit te noo-. digen tot deelneming aan de Europeesch# kompioenschappen te Boedapest: de acht van Njord, den skiffeur van Het Spaarne, de twee zonder stuurman van De Hoop en de vier zonder stuurman van Triton. Europeesche Roeikampioenschappen. DE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS. Door het bestuur van den Ned. Roeibond zullen voor deelneming aan de Europeesche Roeikampioenschappen, welke van 25 tot. 27 Augustus a.s. te Boedapest worden gehouden, worden uitgenoodigd de twee zonder stüur- van van de Hoop, de vier zonder stuurman van Triton, de vier met stuurman van Nereus, de acht van Njord en de skiff van het Spaarne (De Vries). In verband met het feit, dat een der roeiers van de Nereus-vier niet beschikbaar zal zijn, zal deze ploeg dus niet mee kunnen gaan. Nederland neemt dus deel aan vier nummers. Internationale wedstrijden te Maastricht. HET SPAARNE WINT DE OVERNAADSCHE SKIFF. Op de Maas te Maastricht werden Zondag internationale roeiwedstrijden gehouden, wel ke waren georganiseerd door de Watersport club Maastricht. Er was groote belangstelling en de wedstrijden werden door schitterend weer begunstigd. Het water op de Maas was zeer rustig en er was zoo goed als geen wind De uitslagen luidden als volgt: Overnaadsche Vier: 1. Watersportclub Maastricht. 2. De Amstel. Overnaadsche Skiff; 1. Willem m, 2. De Amstel. Jonge Skiff: 1. De Maas, 2. Amstel. Overnaadsche twee: 1. De Amstel, 2. Het Spaarne. Jonge twee: 1. Amstel (I), 2. Willem III. Oude Twee: 1. Willem III, 2. Royale Sport Nautique (Luik). Oude Acht: i. Nereus, 2. Union Nautique (Luik). Jonge Acht: 1. Argo, 2. De Amstel. Stijlrosien dames: Overnaadsche skiff: 1. Het Spaarne, 2. Vereeniging tot bevordering van de Watersport onder Jongeren, 3. Willem Hl. Overnaadsche Vier: 1. De Hoop. 2. Het Spaarne, 3. Watersportclub Maastricht. Stijl-snelroeien dames: Overnaadsche skiff:' 1. Maas. 2 en 3 Watersportclub Maastricht en De Hoop; 4. Het Spaarne. Overnaadsche Vier: 1 De Hoop. 2. Water sportclub Maastricht, 3. Vereeniging tot Be vordering van de Watersport onder Jongeren. Skiff: 1. De Hoop, 2. Willem III. Een geslaagd Sportfestijn. Het is jammer, dat niet een grooter aantal belangstellenden dezen interessanten sport middag op het terrein van V. S. V. hebben bijgewoond. De medewerkers en medewerk sters, die allen goede sport te zien hebben gegeven, ha'dden grootere belangstelling ver diend en ook voor de afdeeling Velsen van „Het Witte Kruis", voor welke de baten van dezen middag bestemd waren, was het wel zoo aardig geweest. Handbal. De middag werd geopend met een hand balwedstrijd tusschen een elftal van Gratia- Plato en Olympia, welke wedstrijd werd ge leid door den heer Verbeek. Olympia verscheen slechts met 10 „man", hetgeen voor deze zwakkere zusjes een heele handicap was. Ondanks haar minderheid wist ze door energiek spel met slechts 20 te verliezen. Beide doelpunten werden in de eerste helft gescoord. In de tweede helft zag Gratia-Plato geen kans. haar meerderheid in een doelpunt om te zetten. De fout van de Olympia-meisjes was, dat ze te individueel werkten. Als ze wat meer op de vleugels gespeeld hadden, hadden ze niet behoeven te verliezen. Het publiek heeft den wedstrijd met be langstelling gevolgd. Athletiek. Tijdens de pauzen werd een wedstrijd ge houden in hardloopen. De baan was slechts 93 M. Geloopen werden drie series en een finale. Het resultaat was als volgt: le Serie: 1. N. Voogd. 2. Van Someren. 2e Serie: 1. J. van Dool, 2. C. Braber. 3e Serie; 1. M. Voogd, 2. v. d. Klooster. In de finale liepen de drie eerstaankomen- den in de series en v. d. Klooster als snelste tweedt Uitslag finale: 1. M. Voogd (10 sec.?), 2 v. d. Klooster 11.2 sec., 3. J. van Dool 11.3 sec. V. S. V.—Kinheim 6—2. De clou van den middag was de wedstrijd V. S. V.Kinheim. die gespeeld werd onder leiding van den heer Hollander. Beide elftal len hebben enthousiast spel te zien gegeven. Dat Kinheim dezen wedstrijd met 62 ver loor is in hoofdzaak het gevolg van de zwak ke afwerking der dikwijls goed opgezette aan vallen. V. S. V. had vijf, Kinheim één invaller. Langen tijd na den aftrap bleef de score blanco. Eerst na 17 minuten wist van der Lugt fraai voor V. S. V. te doelpunten. I*ust I—0. In de tweede helft was V. S. V. eerst over wegend sterker. Sterk, die een aardige partij speelde, vergrootte den voorsprong (2—0); even later maakte v. d. Lugt er 3—0 van en „Up" de Wolf bracht den stand op 40. Toen kwam Kinheim meer in den aanval, 'n Vrijen trap door den rechtsbuiten genomen, ging via een Kinheim-rug langs v. d. Wint. W. Groeneveld doelpuntte nummer twee. Toen had Kinheim haar kruit verschoten. Uppie en v. d. Lugt wisten nogmaals den doelver- dediger te passeeren en met 62 kwam het einde. Vermeld dient nog te worden, dat eenige turnsters en turners fraaie oefeningen met het paard te zien hebben gegeven, waarbij hartelijk werd geapplaudisseerd. De sportmiddag, die gedeeltelijk werd bij gewoond door burgemeester Rambonnet en den gemeentesecretaris heeft naar wij ver namen ongeveer 90 gulden opgebracht, waarbij niet is meegeteld de opbrenest van de gehouden collecte. y

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8