AFWEZIG 9 Sportkleeding STOOMEN H. J. JAMES Dr. M. H. Eijsvogel Afwezig tot 7 Aug. K. ACKEMA H.J. Polak Kleine Houtweg 77 AUFGEBOT MEISJE MEISJE HAARLEM'S DAGBLAD BLOEMEN DAAL BLOEMENDAAL'S BLOEI EN KONINGINNEDAG. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft het dagelij ksch bestuur der vereeniging „Bioemendaal's Bloei" het initiatief geno men tot de vorming van een centraal comité voor de viering der Koninginnedagfeesten in de gemeente Bloemendaal. Na voorloopige besprekingen in de vergadering van 20 April 1933 is later tot definitieve oprichtng van be deeld centraal comité overgegaan op een basis, die, beter dan tot dusver, de verhou ding tusschen Bloemendaal's Bloei en de commissie voor de Koninginnedagviering vaststelt. Het centraal comité bestaat uit 1 lid uit de wijk Santpoort, 2 uit Bloemendaal. 2 uit Overveen, 2 uit Aerdenhout, 1 uit Bentveld en 1 uit Vogelenzang. Leden van dit centraal- comité zijn de heeren: H. J. Hymans. voor zitter, C. M. Boelhouwer, secretaris, H. A. E. M. Knetzer. penningmeester, J. J. Th. Mar cus. J. J. de Waal Malefijt, B. Straus, C. Eoonacher, H. F. Bartels en Th. Remmers waal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: P. P. van Dijk—Bonekamp z., K. ApswoudeHeemskerk z., A. M. C, van' der; Zon—Zomer d., H. J. W. van den Bergvan de Weijer z., M. C. de Bruijn OuboterCan- neman z. Ondertrouwd: Ch. A. van Ophuijsen en N. A. W. Bruck. Getrouwd: W. F. Baadenhuijsen en C. J. Schaperkötter; E. F. E. Baars en R. V. Hart- mann. Overleden: M, Ch. J. Reijsenbach, echtgen. van L. M. Dekker 40 j., overleden te Haar lem; A. A. de Waard, eohtgen. van J. Kooi, oud 29 jaren, overleden te Haarlem: F. M. Geels, oud 53 jaren, overleden te Haarlem. J. J. van Straalen. oud 19 jaren, J. van den Berg, oud veertien jaren, Th. P. H. Klooster- huis, oud 79 jaren. ZANDVOORT WIJZIGING DER BEGROOTING 1933. Het raadsbesluit tot wijziging van de be grooting '33 werd dezer dagen door Ged. Sta ten goedgekeurd. Ged. Staten deelen evenwel mede, dat het hun zeer onaangenaam heeft getroffen, dat de oorspronkelijk goedgekeur de uitgaaf van f 70.000 voor het Zuiderbad met niet minder dan f 42100 moest worden verhoogd. De eigenaardige gang van zaken heeft hier evenwel een belangrijke rol gespeeld. Toen het plan-Zwiers werd aanbesteed, werd de bouw gegund aan den laagsten inschrijver voor de som van f 65.955. Door het" besluit, een beter sport' badcel- steenen te gebruiken werd de aa-iirieemsom •erhoogB tot f -73.518. Daar tijdens den bouw op enkele punten (meer werk is verricht, werden in totaal de meerdere bouwkosten nader gesteld op f 3500. In totaal dus afgerond op f 77.500. Deze bouwsom moet uiteraard worden verhoogd met allerlei posten. Van deze posten noemen.'we hier: electri- sche lampen, .stellingen voor laden, allti- rnmium laden, inrichting fietsenstalling, brandkast, 2 kasregisters, 2 klokken, .meubi lair met vloerdekking voor het kantoor, 'nieu we of gebruikte boot en reparatie van de oude, gordijnen voor de cabines, badpakken en badmutsen, handdoeken, ligstoelen, klee ding personeel, armbanden met nummers, winterschotten om de inrichting 's winters af te sluiten, fundatiepalen, afsluiting van het zonnebad terras met een ijzeren damwand, loon voor opzichter en diverse onkosten, en architectenhonorarium. Alles te zamen tot een bedrag van f 42.100. Toen de exploitatierekening werd opge maakt was van hetgeen.er aan grootere uit gaven zou volgen, niets bekend. Noch het col lege van B. en W., noch den Raad, die mede voor de voorloopige begrooting aansprakelijk is, kan eenigen blaam treffen voor het licht vaardig opmaken van een begrooting. Naast de schaduwzijden bestaan er geluk kig ook lichtkanten. De pacht van het café restaurant is f 1000 en die van de rijwiel stalling is f 500 hooger dan de raming, ter wijl de reclame vermoedelijk ook meer zal opbrengen dan de raming. WATERPARTIJ-PLAN NOORD. EEN PLAN VOOR WERKVERSCHAFFING. Daar de verschillende werkzaamheden, die thans in werkverschaffing worden uitge voerd haar voltooiing naderen, heeft de dienst vain Publieke Werken bij het College van B. en W. thans een nieuw werkverschaf fingsplan aanhangig gemaakt. In den komenden herfst en winter zal on getwijfeld het aantal werkloozen nog der mate groot zijn, dat de gemeente genoopt zal zijn. arbeid te verschaffen, naast de uit zending van een wellicht grooter aantal werk loozen naar Rijkswerkverschaffingen, waar van momenteel door de regeering uitbreiding schijnt te worden voorbereid. Met het door den dienst van P. W. ont vouwde plan kan het College van B. en W. zich wel verenigen, te meer,, daar er reeds vele malen op verfraaiing van Plan Noord is aangedrongen. Deze verfraaiing klemt thans te sterker, daar de nieuwe weg, die dat ge deelte rechtstreeks met den Noordelijken Boulevard verbindt, is aangelegd, waardoor de bebouwing van het aan den weg gelegen duin terrein wellicht binnen korten tijd een feit is geworden, te meer daar het bijzon der fraaie duingebied ter plaatse zich uit nemend leent voor villa en landhuisjesbouw. Stellig zal de aantrekkelijkheid niet alleen van dit gedeelte der gemeente, doch van het geheele dorp in sterke mate toenemen, wan neer op de aangegeven plaats ten Z. Oosten van den Nieuwen weg een waterpartij wordt aangelegd, waardoor men tegelijkertijd des winters de beschikking krijgt over een goede ijsbaan. L Volgens deskundigen'zal ter plaatst sAeras voldoende water aanwezig zijn, omdat de plaats niet valt, onder het door de duinwa terleiding omvatte gebied. Deze waterpartij zal ellipsvormig zijn. In het midden blijft een eiland over. Voor werkverschaffing leent het object zich in. gelukkige mate daar een zeer groot deel van het werk met handkracht, ook door on geschoolde arbeidskrachten kan worden ver richt. niet alleen wat betreft het verwerken van net zand bij het uitdiepen, doch ook wat betreft het verder verwerken van het zand voor het bouwrijp maken van nabij gelegen, terreinen. Uit de becijfering blijkt, dat ongeveer 30.000 M3. zand verwerkt zal moeten worden, waarvain ongeveer 25000 M3. over korten af stand zal moeten worden vervoerd. De kosten worden berekend op ongeveer r 30.000 voor grondverzet: benevens een be drag van f 8000 voor hulpmateriaal, afwer king van taluds, paden en helmbeplanting. In toaal is in het bedrag van f 38.000 niet minder dan f 35000 aan arbeidsloon begre pen. In beginsel zijn de commissie van bijstand der Bedrijven en Publ. Werken en de Com missie van Financiën niet tegen de uitvoe ring van het plan, mits dit in werkverschaf- ring met rijkssubsidie kan geschieden. De Commissie van Bijstand er Bedrijven en P. W. werpt echter de vraag op, of het gjen aanbeveling zou verdienen overwogen plannen in het Zuiden der gemeente wegens meer productiviteit eerst te doen uitvoeren. Volgens het oordeel van B. en W. kunnen deze' echter nog geen voortgang hebben en daar er bezwaarlijk een voor werkverschaf fing geschikter plan kan word engevonden als het hans aan de orde gestelde, stelt het College van B. en W. voor te besluiten: In geval van verstrekking van rijkssubsidie in werkverschaffing te doen uitvoeren het aanleggen van een waterpartij c.a. in plan Noord, volgens de overgelegde berekeningen en te bepalen, dat het volledige toezicht ook hier eventueel zal worden opgedragen aan de Nederlandsche Heidemaatschappij. WERKPLAATS EN MAGAZIJNBEDRIJVEN. De Directeur der Bedrijven vindt het nood zakelijk dat er eenige uitbreiding van de be schikbare ruimte voor de bedrijven tot stand komt. De bestaande werkplaats aan de Oran jestraat zou hij gaarne verbouwd zien tot toonkamer. terwijl hij adviseert de werk- en bergplaatsen met fitterswoning te bouwen nabij den gashouder. De commissie van bijstand voor de Bedrij ven en P. W. heeft tegen den bouw geen be zwaren, doch de financieele commissie advi seert met het oog op de tijdsomstandigheden de plannen voorloopig aan te houden. De voorzitter van hét college van B. en W. refe reert zieh aan dit standpunt, doch de meer derheid meent dat tot uitvoering der plan nen dient te worden besloten. VELSEN DE V a«A MAAKT EEN UITSTAPJE Op Zondag 30 Juli a.s. zullen de leden der Vara, afdeeling Velsen Noord hun jaarlijksch uitstapje maken. Dit zal geschieden in twee groote. touringcars. Het vertrek is bepaald van de Watervlietstraat des morgens half zeven. De tocht gaat over Haarlem-Amster dam, door de Veluwe naar. Amersfoort-, waar men gezamenlijk zaT koffiedrinken.' Daarna .wordt aan de Pyramid? vanAusterlitz een bezoek- gebracht Op Avegoor, hét huis van den Bond van Overheidspersoneel zal een 'diner gereed staan. De terugtocht gaat over Arnhem, Doorn, Utrecht enz. BEWAKING TE SANTPOORT. De Commissaris van Politie der Gemeente 'Velsen verzoekt ons. mede te deelen, dat met ingang van 29 Juli a.s. de bewaking der afdeeling. Santpoort (dorp) is opgedragen aan den agent van politie J. van der Heijden, wonende Hagelingerweg no. 103 aldaar, tele foon no. 209 (locale telefoonnet). AANBESTEDING NOORDZEEKANAAL. 18 Augutus zal de Rijkswaterstaat te Haar lem aanbesteden het bouwen van: a. twaalf dienstwoningen aan de noordzijde van het Noordzeekanaal tc Buitenhuizen, onder de gemeente Assendelft, en b. een wachthuis bij de nieuwe haven voor kruitschepen aan de zuidzijde van het Noord zeekanaal onder de gemeente Velsen. 'GNVJLS aMfimaonna Geboorten; A. M. NumanBöhm z. Velsen- Noord: W. Sieuwertsen—Zwart d. IJmuiden- Ocst: II. II. J. van GeldorpBlom d. Sant poort; J. Groenvan der Sluis z. IJmuiden: H. M. MolenkampRijs z. G. LosKuiter s. IJmuiden. I. H. E. 't Hartde Bruijn d. IJ muiden: R. E. J. HinThien z. IJmuiden; H. A. de JonghKoopman d Driehuis; H. P. W. van RijMol d. Velsen-Noord; M. A. Zand bergenvan Hoften d. IJmuiden-Oost. C. M. BurgerSmits d. IJmuiden Oost. Overleden: Wilhelmina Stegemeijer, ongeh., 51 jaar. Hagelingerweg 98 Santpoort; Mat- thijs Venverloo, 80 jaren, Engelmundusweg 34a IJmuiden-Ocst. Ernst- Wilhelm Jibben 79 jaren, Driehuizerkerkweg 124 Driehuis; Cor nells!. van Leeuwen, 78 jaren, Bloemstraat 107 IJmuiden. IJMUIDEN EEN BRUTALE DIEF. Maandagnacht werd een bewoner van IJmuiden door geritsel wakker. Toen hij door het geopende raam van z'n slaapkamer naar buiten keek, zag hij een persoon zich snel uit de voeten maken. Het bleek dat een onbekend persoon door het geopende raam naar binnen was» ge slopen en met het overhemd van den slapen de bewoner er mee vandoor was gegaan. ORKEST VEREENIGING „KUNSTKRING" De Orkest Vereeniging „Kunstkring", dir. Sam Vlessing, hield Dinsdagavond In haar repetitielokaal aan de Prins Hendrikstraat, haar jaarvergadering. Het verslag van den penningmeester zoo wel als dat van den secretaris was in mineur gehouden. Ondanks het batig saldo in kas, mocht de vereeniging geenszins optimistisch de toekomst tegemoet zien. Voor de kascommissie bracht heer Mousze verslag uit van de boekencontrole bij den penningmeester. Het bestuur trad statutair en bloc af. De aftredenden, de heeren G. Meesters, voorzit ter. A. J. van der Weijden. secretaris en A. A. van Rooijen, penningmeester, wenschten voor een herbenoeming niet meer in aan werving te komen. Daar de vergadering echter slecht bezocht was, werd op voorstel van den heer Buyten- huys de verkiezing van eer. nieuw bestuur aangehouden tot de eerstvolgende repetitie (den eersten Dinsdag in September). Het oude bestuur blijft de ioopende zaken tot dien tijd behandelen. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. 1130—0.80 Griet per 50 K.G. f 3012 Tongen per K.G- f 2.250.70 Groote schol per 50 K.G. f30 Middelschol per 50 K.G. f28—26.50 Zetschol per 50 K.G f22—18 Kleine schol per 50 K.G. f 212,20 Schar per 50 K.G. f 93.50 Rog per 20 stuks f32 Kleine poon per 50 K.G. f 5 Middelscnelvisch per 50 K.G. 1 25 Kleine Middelschelviscn p. 50 K.G. f 2116.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 102 40 Kabeljauw per 125 K.G. f 6227 Gullen per 50 K.G. groote f 133.40 Gullen per 50 K.G. kleine f 6,500,70 Leng per stuk f 1,50 Wijting per 50 K.G. f2,20—1.25 Koolvisch per stuk f0.18—0.10 Makreel per 50 K.G. f 11,50—9 BESOMMINGEN Trawlers manden IJm. 147 Oostzee 75 f 1280 IJm. 91 Amstelstroom 155 f 1040 IJm. 183 Liesbeth Betty 300 f 1600 IJm. 97 Bruinvisch 145 1" 1450 Loggers; IJm. 204 f390; Sch. 266 f530: KW 175 f640; KW 108 f490; KW 112 f430; KW 162 f600; KW 44 f420; KW 51 f730. UITSTAPJE NAAR HET WESTLAND. Hedenmorgen vertrok een 40-tal kinderen van de Zendingskrans van de Geref. Kerk Wilhelminakade, met een autobus, om een uitstapje te maken naar het Westland. VLAG HALF STOK. Van de schepen en gebouwen van de fa. Volker Bos wordt halfstok gevlagd wegens het overlijden van „Baas van Leeuwen", Ook op de sleepbooten van bureau Wijsmuller evenals aan het kantoorgebouw van laatst genoemde firma is dit teeken van rouwbe toon aangebracht. BEGRAFENIS G. SEVERS. Te Heemstede is op de Algemeene Begraaf plaats teraardebesteld het stoffelijk over schot van den heer G. Severs in leven oud- hoofd der Comitéschool van de Ned. Her vormde Gemeente aan de Keizer Wilhelm straat te IJmuiden. Wegens slechte gezond heid had de ontslapene een klein jaar gele den afscheid genomen te IJmuiden. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op vele oud collega's, o.a. den heer Runia, hoofd dei- school te Wijk aan Zee en Duin. den heer Dalhuizen, hoofd van de Insingerschool, den heer Wassenaar en vele onderwijzers en on derwijzeressen, die vroeger tot het onderwij zend personeel van den heer Severs behoord hebben. Er was ook een deputatie van het schoolbestuur, de heeren Dunnebier en Plu. De heer Dunnebier sprak namens het schoolbestuur een woord van deelneming tot de familie. Het is hem een behoefte dit te doen. aan de familie van een man, die in IJmuiden 22 jaar de jeugd heeft opgevoed. Niet alleen opgevoed voor wat noodig is om een plaats in de maatschappij te verkrijgen, maar ook in datgene, om deze aarde getroost te kunnen verlaten. Bij het afscheid ruim tien maanden geleden hoopte men, dat hij nog geruimen tijd van zijn rust zou kunnen genieten. Dat heeft niet zoo mogen zijn. Als oud vriend sprak de heer F. P. Ver meulen, die zeide gekomen te zijn om in ge dachten een enkel oogenblik bij den ontsla pene te vertoeven. Hem was nooit iets te veel. hij was bereid alles te doen als het 't Ko ninkrijk Gods betrof. Tot de weduwe zeide hij, na dit afscheid volgt een eeuwig weder zien. Ds. G. A. Barger te Heemstede sprak aan de groeve. Een schoonzoon van den overledene, de heer S. van Dorp, dankte voor de belang stelling. BEVERWIJK BLOEMKWEEKERS- VEREENIGING „FLORA". GEEN COMBINATIE MET DE BLOEM BOLLENVEILING. Dinsdagavond hield de bloemenkweekers- vereeniging ..Flora" een vrij druk bezochte ledenvergadering in het Veilingsgebouw „Centrum" ter bespreking van de mogelijk heid van aansluiting bij de bloembollenvei ling „Centrum". In zijn openingwoord wees de voorzitter, de heer B Hilbers op de betee- kenis van deze zaak. in verband waarmede hij de bijzondere aandacht der 'leden inriep, waardoor een besluit zou kunnen worden genomen ten voordeele van de vereeniging. Na vaststelling der notulen deelde de voor zitter mede. dat het bestuur de functies on derling als volgt had verdeeld; B. Hilbers, voorzitter, H. Houtwipper, secretaris, A. Priester, penningmeester, II. de Vries, tweede voorzitter. J.Slotemaker, tweede secretaris en twee commissarissen. De voorzitter leidde vervolgens het voor naamste punt der agenda in. Bij een onder houd van het bestuur met de directie van de bollenveiling „Centrum" was de achteruit gang van de bloembollenveiling besproken, waardoor de lasten van het gebouw nage noeg uitsluitend op de bloemenveiling zou den gaan drukken. Daardoor zou deze veiling genoodzaakt worden een hoogere veilingpro visie te gaan heffen. Op grond van de overweging, dat de be langen van bloemenkweekers en trekkers van bloembollen parallel gaan zou het wensche- lijk zijn te achten, dat naast de bloemenvei ling een bollenveiling blijft voortbestaan. Van deze onderhandelingen was het ge volg, dat een concept-overeenkomst was ont worpen, waarbij de oud-directeuren van 't Centrum, de heeren P. J. v. d. Ploeg en W. J. Kohier en „Flora" de bloembollenveiling zouden voortzetten, zonder 'eenige verbinte nis echter met oude zaken of verwikkelingen, welke de oude directie heeft loopen en die daarvoor ook blijven opkomen. „Flora" zou echter een derde gedeelte van den inventa ris 'emballage enz.) moeten overnemen. Ge veild zou worden tegen 7 pet. provisie voor leverbaar. Zij zou tevens aanspraak maken op een derde gedeelte van den nettowinst, eenzelfde gedeelte zou zij moeten bijdragen in de exploitatiekosten, echter zonder risico te nemen voor de kwade posten. De vereeniging zou verder door een lid in de directie vertegenwoordigd zijn. terwijl een controle-commissie toezicht op den gang van zaken zou uitoefenen. Deze voorstellen gaver, aanleiding tot breed voerige besprekingen. De heer Muyen. voor zitter van de „Vrije Veiling" betoogde o.a.. dat Beverwijk thans twee bloembollenveilin gen bezit, die noodlijdend zyn. Spr. kan zich niet goed voorstellen, dat „Flora", wier le dental zeer heterogeen is samengesteld, winsten zou kunnen maken. In deze beroerde tyd is van een opzet, als wordt voorgesteld, geen voordeel :e verwachten. Als voorzitter van de Vrije Veiling, die met haar zuster organisatie ..Kennemeriand" de bloembol- lenveiling „Beverwijk" exploiteerde, moest spr. ernstig tegen het oprichten van de voor opstelde combinatie waarschuwen. De voorzitter stelde daar tegenover, dat ook de bloembollenveiling „B? ver wijk" anders geconstitueerd is. dan voorheen het geval was. Dat is nu een naamlooze vennoot schap. Spr. vond het overigens niet zeer sympathiek, om reeds tevoren den boel in de war te sturen. De heer Muyen: „U bent te haastig ge weest. Meer kan ik op het oogenblik niet zeggen. De heer Houtwipper uitte de vrees, dat binnenkoit niet met acht pet. veilingspro- visie kan worden volstaan, waarna de heer Heine kamp opmerkte, dat het niet. aan gaat de eene huurder het volle pond te la ten betalen, wanneer het den andere minder goed gaat. 't Is bovendien niet de schuld van de bloemenveiling, dat het met de exploita tie van het gebouw niet gaat. Verder gingen er uit de vergadering stem men op. dat de vereeniging voor het bedrag van ongeveer f3300 dat zij nu jaarlijks aan huur moet betalen, zelf wel een gebouw kon plaatsen. De voorzitter betoogde, dat het be stuur, deze zaak aanhangig meende te moe ten maken, om niet het verwijt te moe ten hooren deze aangelegenheid maar op haar beloop te hebben gelaten. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat het bestuur van „Flora" geenszins een blaam treft. De arbeid, welke door het bestuur ten slotte toch in het belang der leden werd ver richt. maakte aanspraak op volledige ap preciatie. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat het bestuur, gehoord de besprekingen, het voorstel terugnam. De vergadering werd hierha gesloten. ZEEHAVEN Het Nederlandsch motorschip Zeemeeuw is hier van Denemarken aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. AANRIJDING. In de Breestraat ontstond ter hoogte van het veilingsgebouw Kennemeriand een vrij ernstige aanrijding tusschen 2 autos, welke het gevolg was van een poging tot passeeren ondanks het feit. dat de voorste auto te kennen had gegeven naar links te zullen uit wijken. Een der autos kreeg ernstige schade. De beide bestuurders bleven ongedeerd. De politie stelde een onderzoek in. waaruit bleek, dat de bestuurder van de auto. wiens poging om te passeeren mislukte, aan deze aanrijding, schuld heeft. 'Bovendien bleek n\f niet ingiet bezit te zijn van .yen .geldig rijbewijs. Van de auto werk- 'teri noch de voétrem, rioch de handrem naar behooren. HET EINDE VAN DEN AARDBEIENOOGST. Zeer ongunstige resultaten. ONTSTELLEND!: CIJFERS. Dinsdagmiddag zijn de laatste speciale aardbeien veilingen gehouden. Dat wil nog geenszins zeggen, dat de oogst nu geheel ge ëindigd is. want- ook buiten de speciale aard beien veilingen om. worden nor: altijd be langrijke hoeveelheden op de markt aange voerd. die althans over het geheele seizoen gènomen nog van beteekenis zijn te ach ten. Zoo zullen ia de komende weken nog regelmatig aardbeien aan de markt blijven verschijnen. Uit de- cijfers van de veilingen blijkt intusschen wel, dat de aardbeienoogst dit jaar to: bedroevende resultaten heef: ge leid. De cijfers zijn inderdaad ontstellend. Wat vooral opvalt is. dat de aanvoeren eigen lijk buiten verwachting laag zijn gebleven. Men moet tot 1929 teruggaan, om in de sta tistiek eer. dergelijken minimalen aanvoer aan te treffen. Toen was de opbrengst echter meer dan een millioen gulden hooger. Nu is het daarmede droevig gesteld. Men behoefde zich trouwens geen illusies te maken, uit de besprekingen, welke wij in den loop dezer weken aan de aardbeiencampagno hebben gewijd kon reeds worden afgeleid, dat de campagne zoowel wat beschot als wat op brengst betreft, zeer ongunstig zou zijn. Aan de ons verstrekte cijfers behoeven wij niets toe te voegen. Zij spreken een duidelijke taal en omsluiten een wereld van zorgen, die reeds gevoeld worden en die straks, als de lunga winter zijn intrede heeft gedaan zich met nog meer kracht zullen doen gelden. De veiling van de R.-K. Tuindersvereeni- ging „Kennemeriand" verwerkte als gewoon lijk weer het leeuwendeel van den oogst. Tot en met Dinsdag werden hier aancevcmvi 1.056.343 K.G. met een opbrengst van f 155.521.64 tezen 1.467.201 K.G. en een op brengst van f 238.037,16. De cijfers van dc Beverwijksche Expertvei ling waren 560.855 K.G., opbrengst f 82 9-52 (vorig Jaar 820.000 K.G. f 137.234 14) en Vnie Veiling 342.285 K.G., opbrengst f 51.933.38 te gen 493.843 K.G. voor f 81.047.14 in 1932. De totale aanvoer was 4.959.483 K.G. met een opbrengst van f 290.397 tegen 2.781.044 K.G. en f 456 318 in 1932. De gemiddelde prijs was f 14.50 per 100 K.G.. een aanmerkelijk verschil met het vo rige seizoen, want in 1932 gold als doorsnee- prijs f 16,41 per 100 K.G. Hoe ongunstig de nu geëindigde campagne afsteekt bij de oog sten van de laatste vijf jaren blijkt uit onder staande cijfers: 1929: 1 905.000 K.G. opbrengst f 1 580.416.— 1930 2.060.054 f 658.318.— 1931: 2.459.144 f 438.036.— 1932: 2.781.044 f 456.318.— 1933: 1.959 483 f 290.397.— JAARVERGADERING SPEELTUINVEREEN. Op Donderdag 3 Augustus zal de Spceluii.:- vereeniging „Beverwijk'* haar jaarvergade ring houden in het gebouw .Harmonieaan de Groenelaan. Wegens periodieke aftreding van mevr. Retel en den heer v. Eist zal een bestuursverkiezing plaats vinden. Verder zullen medecieelingen worden gedaan over db zoo mogelijk op Zaterdag 19 Augustus Ijc houden tuinfeesten voor de kinderen dor'Te- den. De Heer en Mevrouw MOEREL—RIEM EXS geven kennis van de geboorte van hun Zoon PETER Eindhoven, 25 Juli Humboldtpleln 8 Eenige en alfjciiiocno kennisgeving Heden overleed in het .Diaconessenhuis, na een .langdurig geduldig godra- ,gen lijden, onze geliefde Dochter. Zuster. Behuwd zuster en Tante Alberdina Cliteur in den ouderdom van 43 Haarlem. 25 Juli 1933 Doeistraat 14 rd. Uit aller naam: Wed. B. F. CLITEüR- v. LEEUWEN De teraardebestelling zal .plaats hebben op Vrijdag .2$ Juli 1933 des v.m. 10.30 op de Algemeene Begraaf- .plaats, ingang Klevcrlann. Heden overleed plotseling .onze innig geliefde Man en .der kinderen zorgzame .Vader, de Heer Jacob Hendrik Waidlich .Sn den ouderdom vun 4'. .jaar. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen n - .zwaar ons dit verlies trefi. W. WAIDLICH— PETRI WILLIJ M&YRIE .Amsterdam, 25 Juli 1933 ClerCQStraat 42 I, De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 28 .Juli a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafpluats te Haarlem, Ingang Klever laan. Vertrek Kruisstraat js rood te 11.30 uur. WAAROM KOOPT U en neemt U alle risico zelf? VOOR 60 CENT PER WEEK verhnren wij IJ doorloopcnd modernen STOFZUIGER merk „PRIMO" ter wamde van 12.-,.-. Reparaties en onderhoud GRATIS!!! DE STOFZUIGER CENTRALE H A G E M A X Ged. Oude Gracht 32, Tel. 12702 Heden ontsliep tot ouzo groote droefheid onze innig geliefde Dochter, Zuster. Behuwdzuster, Tante en Vriendin. Mejuffrouw Geertje Gast ln den ouderdom van 50 Uit aller naam: J. GAST Haarlem. 25 Juli 1933 De Clerqstraat 111 De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag .2S Juli a.s. te 11.45 uur op de Algemeene Begraaf plaat.? tc Haarlem. Ingang Kleverlann. e v e r 1 n g 6exücht U het (lest AFWEZIG PARKLAAN 15 van Donderdag 27 tot Maaudaj 31 Juli Spoedgevallen: Tandarts A. Haj Koninginneweg 33 Kecl-neu8-oorarts WAGENWEG 2G Door het verbindend wordon dor eenige uitdeelingslijst ia hei faillissement van D. Vergunst, aannemer, te Lisse, geëindigd. De curator: Mr. Dr. F. A. BIJVOET Voor Aug. en Sept. te Bl'daal gem. zit- en slaapkamer straat 15 hul- van 30 Juli lot. 11 Aug. Tandheelkundige is VERHUISD vnn LORENTZPLKIN ld Van 27 Juli int I AuguMus GEEN SPREEKUUR Es wlrd hlermlt *ur allg.-mel- non KenntnLs gebracht, diiss der Tlefbau,.: ix iv r FRANZ JO SEF NOWOWIESKI. wohnliaf: Dc und Hai ROSALIE wollen. Dorsten, den 7 Juli 19 Dor Stu n ZOEKT U EEN 2de hand*ch rijwiel? Wij h' nog: Een Raleigh DuncH al- Een Swift D. als nieuw Een (Saxei'..! H. m. lamp f Een Burgers D. uN nieuw Een Een KOELEMKI.JER, Hm-Mrnul 3 MEISJE voor d, en n„ zeir .-. k. w. en k. Aanmelden nu 8 uur Laan van Rozenburg 2, Heem-:.de Direct gevraagd NET MEISJE ben. 17 jaar. v. d. en n. Rijnegom- laan 57, Aerdenhout. gevr., v. d. boekbinderij. Aan- vungsloon f 4.— p. w. Ar.'.hunie- Slraat 4. b. d. Hoogstraat. DAGMEISJE gevraagd. Heuswerwstrant 2 (2de zijitr,, links van de Marnlxdr.j.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9