Tegen zonnebrand Purol DE BILT DONDERDAG 27 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt: Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Wee- nen. Laagste barometerstand 751.3 m.M. te Thorshavn. en voorspelt zwakken tot matigen veranderlijken wind. Toenemende bewolking. Aanvankelijk nog droog. Later toenemende kans op regen oi' onweer. Later waarschijnlijk koeler. Barometer Stand van heden 764 m.M Vorige stand 764 m.M. Neiging: stilstand. Opgave van de Fa. KEIP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer HAARLEM. 27 Juli. Hoogste gisteren 84 F. Laagste heden nacht 66 F. Hoogste heden tot 12 uur 85 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 27 Juli. Ondertrouwd: 26 Juli, L. Schalier en A. B. Berkman; J. Cornet en J. v. d. Weijden: H. A. M. B. Huyboom en C. B. Willegers; F. K. Damen en H. M. v. Zeist; G. Londo en A. H. Donckcrwolck; J. A. v. Muyen en J. Wal stra; T. W. Bos en W. de Klerk; F. A. Mül- ler en C. A. Gergacker; A. Fielmich en T. L. H. Leeman; I-I. J. Firing en M. A. Planjer; F. A. Tijdgaat en J. C. Verloop; W. de Vrind en W M. Wahlen. Getrouwd: 26 Juli, C. J. Hermeke en C. M. S. tSals: M. v. Driel en L. M. F. H. Abels; A. B. Kruize en M. E. Bergsma; T. F Thomas en A. J. Schneider; L. S. Molhoek en E. Smit; A. Pater en J. v. Maurik; C. v. Lcersum en A. v. d, Kooij; H. J. Bruns en A. K. Bre- deck; P. G. Kersten en J. Kaspers; J. Wijk huizen en A. de Vink: P. T. Dekker en H. Schutte; W. J. Huijboom en A. Schoffel- meer; L. v. Gulik en C. H. v. Baekel; A. J. Slenders en J. A. Kreuger; B. J. M. Jonck- bloedt. en A. M. W. Hooij; J. Kotten en M. J. Klauwers; A. J. Boersma en H. P. M. Schoone beek; W, A. Cassee en J. C. Duik. Bevallen: 23 Juli, C. G. J. Sepv. d. Pen nen, d.: 24 Juli. H. D. Geukersv. Lieshout, d.; H. A. I. Wassenberg—Bosman, z.; 25 Juli, M. Ineke—v. d. Burg. z.; W. A. Jansen Weijers, z.; L. C. de Vriesv. d. Ploeg, z.; 26 Juli, A. G. SteXfensLeis, z. Overleden: 24 Juli, P. Wijnantsde Koe, 88 j.. Ripperdapark; 25 Juli H. J. Grandia— Roozcn. 70 j., Zomervaart; G. Gast, 50 j., de Clercqstraat; A. Aukes—Cliteur, 43 j.. boel straat; C. J. v. d. Mark, 65 j„ Schotersingel; J. H. Waidlich, 46 j., Gasthuisvest. IR. J. A. REUS. VIJF EN TWINTIG JAAR IN GEMEENTE DIENST. Op 1 Augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Ir. J. A. Reus in dienst van de ge meente Haarlem trad als ingenieur bij de ge- mee n te-1 i c h tf a br ieke n Bij de splitsing van het bedrijf in twee tak ken gas en electriciteit in 1912 werd de heer Reus directeur van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf. Hij is ook directeur van de P.E.G.E.M. Het ligt niet in de bedoeling het jubileum officieel te vieren. HET CONCERT DER H.O.V. VAN HEDENAVOND. Door omstandigheden zal mej. Co. van der Meer hedenavond niet als soliste bij het H. O. V.-concert optreden In haar plaats speelt Frieda Belinfante het Cello-concert in D gr. terts van Jos Haydn. DE UITKÉERINGEN BIJ HAATSCHAPPELÏJK HULPBETOON. Naar wij vernemen heeft het onderzoek, ingesteld door het bestuur van den Centra- len Bond van Transportarbeiders afdeeling Haarlem, inzake de verkeerde toepassing van dubbel-uItgetrokkenentot gevolg ge had dat reeds deze week, de ten onrechte als zoodanig behandelden, beschouwd zul len worden als uitgetrokkenen en dienten gevolge een hoogere uitkeering zullen ont vangen. Nader deelt het bestuur van den Centralen Bond ons nog mede, dat dit tevens zal gel den voor alle organisaties, welke, evenals bij hen het geval is, de kasuitkeering in twee periodes verstrekken. DAMMEN. ZEESTRANDWEDSTRIJD TE IJMUIDEN. Onder bijzonder groote belangstelling had Woensdagavond j.l. aan het zeestrand te IJmuiden voor het Badhuis List de openluclit- damwedstrijd plaats tusschen de beide hoofd klasse tientallen der Damclub „IJmuiden" en Haarlemsche Damclub. Voor dezen wedstrijd was door het Badhuis List een fraaie zilveren wisselbeker beschik baar gesteld. Te half acht begon deze wedstrijd; hij ein digde te ll uur. Daarna vereenigden spelers en genoodigden zich in de zalen van Badhuis List onder muziek en dans tot een uur 's nachts. De uitslag luidt: Damclub IJmuiden I: Haarl. Damclub I: B. Dukel—P. J. van Dartelen 0—2 A. Ligthart—J. W. van Dartelen 2—0 F. Basstra—J. B. Sluiter Jr. 0—2 C. Suyk—J. P. van Eijk 2—0 K. de JongJ. van Looy 02 H. de Boer—H. G. Teunisse 0—2 J. KramerH. van Lunenburg 02 A. KraaijA. de Jong 02 P. LeijteJ. Wielinga 11 H. Schaap—W. J. A. Matla 2—0 "PERSONALIA. De heer H. J. Balfoort te Haarlem is ge slaagd voor het practijk-examen Franse he en Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen fraaie handwerken mej. D. F, Amelung te Haarlem. Voor nuttige handwerken slaagden de dames A. C. A. Meiss te Bloemendaal en P. Macpherson te Heemstede. Voor het semi-arts-examen is te Amster dam geslaagd, de heer S. N. Posthumus, ge boren te Sneek. Voor het examen Handelskennis L.O. is geslaagd te 's Gravenhage de heer F. Hen- neman te Haalem. SANTPOORT BEZOEK AAN DE RUÏNE VAN BREDERODE. De Ruïne van Brederodc werd de vorige week bezocht door 3670'personen, waaronder schoolkinderen uit de omliggende steden en o.a. uit Wognum, Schiedam, Delft, Amers foort, Leiden, 's Graveland en Schagen en ge zelschappen uit Friesland, Rotterdam, Over- schie, Dordrecht, enz. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Vrijdag 4 Augus tus a.s. des namiddags te 4 uur. AANRIJDING. Op den Hoofdweg in Haarlemmermeer werd een wiek'ijdster, mej. K. aangereden door een van een erf afkomende auto, waar van de chauffeur den draai vermoedelijk te groot nam. Ze viel zoodanig dat ze vrij ern stig aan het hoofd werd gewond en onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. De auto reed door, zoodat de naam van den bestuurder niet bekend werd. BRUG OPENGESTELD. De over de Hoofdvaart te Nieuw-Vennep gebouwde nieuwe brug, waarmede een groote verbetering is tot stand gebracht, is reeds zoover gereed, dat ze voor voetgangers al vast kon worden opengesteld. Ter bekorting van hun weg, maakten velen daarvan reeds een druk gebruik. De voltooiing van het ge- heele bruggencomplex aldaar wordt tegen half Augustus verwacht. SPAARNDAM CONCERT. Het Soaarndamsch fanfarecorps „Crescen do' geeft met medewerking van Spaarn- damsch Gemengd Koor op Donderdag 27 Juli des avonds een concert in de muziektent op de Westkolik. Het programma luidt als volgt: 1 Les avances des compagnads P. Mertzing 2 Ouverture Pique Dame Suppé. 3 Les Jours de Soleil, ouverture H. Kling. Spaarndamsch Gemengd Koor. 4 Sanctus Antonius Lotti. 5 Bruidsvaart in Hardanger Halfda Kjerulf. 6 Kindergedachten Nico v. d. Linden. 7 In Mei Isr. J. Olman. 8 Lentedauw Ph. Loots. Muziekvereen. Crescendo. 9 Patrie et Liberté E. Rubin. 10 Les SaltimbanqucsStramoen. HALFWEG ClL imJloi HET CIRCUS AMANDA ROBERTI. Wilt gij naar een paai-denspel? Naar een echt paardenspel, waar het voornaamste, de paardendressuur nog niet is opgegaan in de schittering van allerlei variét-nummers, die men toch overal kan zien? Welnu, ga dan naar het circus Amanda Roberti, dat Vrijdag, Zaterdag en Maandag op Zwanenburg zijn tenten zal hebben opgeslagen. Dezer dagen heeft het in Aalsmeer zijn voorstellingen gegeven en wat daar geboden is, droeg veler achting weg. Zoo erg groot is het niet, en wie sensatio- neele trapeze toeren, 15 M. boven den grond zonder net verwachten zou, en leeuwen, tij gers, beren enz. of een troep schreeuwende en rondwentelende negers een greep uit een gewoon circus-program, al kan dat ook niet den naam Paardenspel dragen in den letterlijken zin die zou bedrogen uitkomen. Hiermee wil ik alleen zeggen, dat in het cir cus Amanda Roberti de paardendressuur op den voorgrond staat en wat op dat gebied gepresteerd wordt hoort werkelijk tot de uit stekende soort. Niet. dat het andere verwaar loosd zou zijn, integendeel. Wat er is, is zeer goed verzorgd. Zoo was er Bimbo, een vlot snel teekenaar, die in enkele ruwe lijnen ver schillende typen op het papier bracht, en ook eenige aanwezigen vereeuwigde, tot groote hilariteit der anderen. Zoo verrichtte mej. Huberts haar toeren aan de trapeze fixe, ele gant. gedurfd en beschaafd. Zoo was er het krachtmensch Hans Siegfried en een gra- cieuse Spaansche, Los Lins, die op het rijwiel door de manege reed. nu eens op twee wie len. meestentijds op één wiel. En zoo was er Kohier, die tusschen drie rekken heen en weer zwaaide als een aap tusschen de takken van de boomen, wonderlijk van handigheid en durf. Maar aan de Robertas vooral bleef het, den hoofdschotel van het menu te verzor gen: de paardendressuur. Rob. Roberti reed Walzertraum, een prachtigen schimmel, Ka- rel Roberti, liet Roland door de manege dra ven om tafeltjes heen. Carlo Roberti Jr. reed voltige a la Richard. Dan was er nog het apporteerpaardje Mazella, die zakdoeken, geld stukken en tenslotte een speld naar zijn baas bracht. Bubi, het geleerde paardje, rekende en keek op het horloge als een mensch, Ca- simïr wierp ongewenschte gasten uit de piste, en twee schimmels en twee vossen ren den nu achter elkaar, dan weer twee aan twee rond. Mej. Huberts stelde Lente, Zomer, Herfst en Winter voor staande op een paard. De heer Huberts maakte salto's op het vrije paard, en Roberti liet een tweetal ponnies walsen. Het is tenslotte ondoenlijk alle verrichtin gen op te sommen. Het zij genoeg te vermel den. dat de paardendressuur op hoog peil stond en dat men de beschikking heeft over een stai prachtige paarden, glanzend en vurig Dat er clowns waren, die tusschen de num mers in hun grollen ten beste gaven, spreekt vanzelf. Bovendien voerden zij ook afzonder lijke nummers uit, waarvan zeker niet de minst vermakelijke die was van Katrijn en Jan Klaaszen in Parijs. Samengevat: een zeer genoeglijk programma. ZANDVOORT EEN JAVAANSCHE BRUILOFT. TJANJA TIMOER TOONT INLANDSCHE KUNST. In de Wilhelminaschool aan de Dr. Gerke- straafc werd vanwege het Simavi-comité „In- dië aan Neerland's kust" Woensdagavond een Javaansche bruiloft ten tooneele ge bracht, die door het Javaansche gezelschap Tjanja Timer werd uitgevoerd. Het betrekkelijk kleine zaaltje was over vol, welke belangstelling, alleszins gerecht vaardigd was. Terwijl de gamelan voor onze ooren een tonige muziek speelde, waarvan een bijzon dere bekoring uitgaat, werd getoond hoe de Javaansche jongeling zijn aanstaande echt- genoote ten huwelijk vraagt. Het was na tuurlijk onmogelijk op een tooneel alle cere moniën uit te voeren welke voor den Ja vaan vereischt zijn. De man gaat naar het huis van de vrouw, waar de voetwassching volgt, als teeken dat hii het huis rein betreedt. Nadat de vader met het paar het pronk bed heeft bezichtigd, waarin rijst met munt stukken worden geworpen, ten teeken dat de man zijn rijkdom en levensgeluk van zijn vrouw afhankelijk doet zijn, nemen de aan staande echtgenooten op de knieën van de schoonmoeder plaats. Deze zegt dat beiden gelijk zwaar zijn, wat natuurlijk eveneens een symbolische beteekenis heeft. Het feest duurt dan. al naar gelang der financieele draagkracht der partijen twee tot zeven dagen, in welken tijd zang en dans eikaar afwisselen. De kleederdracht en-de oprechtheid waar mede de Inlanders de huwelijksplechtigheid ten tooneele brachten, vermochten wel den goeden indruk bij de toeschouwers te wekken UITBREIDINGSPLAN. Sedert geruimen tijd wordt de totstand koming van een uitbreidingsplan voor deze gemeente, mede omvattend de saneering van het zoogenaamde oude dorp, voorbereid. De voorbereidingen zijn thans tot zoodanig stadium gevorderd, dat nadere detailuitwer king dient te geschieden. Teneinde te voor komen dat overbodige arbeid wordt verricht, zouden B. en W. liet op prijs 'stellen', 'hel standpunt van den Raad te kennen, omtrent de wijze, waarop die nadere uitwerking-1 eter thans bestaande plannen dient te' ge schieden. De meerderheid van het college van B. en W. stelt voor de nadere uitwerking te doen geschieden door de Commissie van Bijstand der Bedrijven en P. W. De voorzitter kan zich daarmede niet ver eenigen en acht verdere voorbereiding van hét uitbreidingsplan door een specialist op dat gebied (een deskundig architect) ge- wenscht. BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. Aangezien het voorbereidingsbesluit be treffende de bebouwing van de boulevards, den Zeeweg en de Zandvoortschelaan een belemmering is geweest voor het bouwen, stelt de meerderheid van het college van B. en W. voor geen nieuwe' maatregelen in dit opzicht te treffen en dus de bebouwingswij ze van bovengenoemde deelen van de gemeente ook vrij te laten, evenals dit met de overige gedeelten van de gemeente 't geval zal zijn. totdat het uitbreidingsplan tot stand zal zijn gekomen. De voorzitter echter deelt dit standpunt niet en zou ook in de toekomst ongewenschte bebouwing van gemelde stra ten en wegen willen voorkomen, door op nieuw een besluit te nemen, welk besluit dan wederom voor een jaar zal gelden. NIEUWE BOUWVERORDENING. Door het college van B. en W. wordt aan den Raad een nieuwe verordening op het bouwen en de bewoning ter goedkeuring voorgelegd. Deze zeer nauwkeurig uitge werkte verordening, omvat niet minder dan 64 bldz. folio druks. DRAAIMOLEN. Ondanks het feit. dat het Lunapark dit jaar niet in Zandvoort komt, zullen de kin deren toch kunnen genieten van de draai molen. B. en W. hebben n.l. aan den heer Van Leeuwen vergunning verleend tot het' plaatsen van een draaimolen op het terrein aan de Heerenstraat. OPENLUCHTTHEATER. De voorstellingen in het openluchttheater in het Kostverlorenwandelpark gaan voor- loopig niet door. De slechte opkomst bij de laatste opvoering van Jan Klaasz schijnt daaraan niet vreemd te zijn. „INDIc AAN NEERLAND'S KUST". Het aantal bezoekers aan de Indische ten-, toonstelling overtreft alle verwachtingen. Woensdagmiddag zelfs, met het mooiste .strandweer" dat men zich denken kan, zat toch de groote zaal stampvol kinderen en... volwassenen. Mevr. M. C. van Zeggelen ver telde kindersproken, heel eenvoudig, maar boeiend, 't Verhaal van het kleine dwerg hertje, dat door haar slimheid en overleg vrede wist te brengen, tusschen alle dieren, zelfs tusschen de tijgers en de geiten, was evenals de voordracht van mevr. v. Zeggelen eenvoudig en toch vol spanning. Allen hebben van 't begin tot het einde genoten. De belangstelling voor de Javaansche bruiloft, die Woensdagavond werd opge voerd en waarover elders in dit blad meer wordt gemeld, was zoo overstelpend groot, dat deze bruiloft hedenavond nogmaals wordt gegeven. Ook vrijdagavond treedt het Javaansch too neelgezelschap: „De Straat uit het Oosten" weer op; dan met een fragment uit de Ard- joeno-legcnde. (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK OVERZICHT VAN DE GROENTEMARKT. GEEN STAa-DVASTIGE HANDEL. De aanvoer van verschillende soorten groenten is op 't oogenblifc niet alleen van groote verscheidenheid maar ook tevens van zeer ruimen omvang. De handel was in de afgeloopen week voor veel producten nog al eens onregelmatig en vertoonde weinig standvastigheid. Het war me weer oefent in den regel een sterken druk op de prijzen uit en de ervaring dei- laatste dagen bewees dan ook weer duidelijk dat de handel met een tropische hitte niet erg gebaat is. Sla gaf deze week al zeer uiteenloopende schommelingen te zien. In het laatst der vo rige week scheen plotseling een opleving voor dit product te komen en gingen de prij zen met sprongen naar boven. De vreugde was echter van korten duur en in het begin dezer week had al direct een teleurstellende inzet tot gevolg. Wel kwam zoo nu en dan een mooie partij aan een behoorlijken prijs maar het grootste deel bleef toch weer aan den lagen kant. De noteeringen der laatste veilingen geven weliswaar prijzen van 2080 ct. per kist. maar deze hooge cijfers behoo- den tot de uitzonderingen. Bospeen was tot heden een zeer gevraagd artikel, doch in de afgeloopen week kwamen ook hiervan de prijzen hoe langer hoe meer in de verdrukking. De prijzen, die uiteen lie pen van 3128 ct. zullen zeker-in doorsnee niet hooger zijn dan pl.m. 5 ct. per bos. Postelein had met het warme weer al heel weinig aandacht en ging voor de meest on geregelde prijzen, varieerend van 10—26 per per kist, van de hand. Bloemkool kwam de laatste week in aan voeren van flinke beteekenis aan de markt. De handel gaf echter vooral op de veiling van Woensdag 26 Juli een allertreurigst beeld te zien. Voor eerste soort golden prij zen van ongeveer 4—5 ct. Wat van tweede soort werd afgenomen was natuurlijk al heel weinig en kwam aan bespottelijk lage prijzen. Komkommers hebben lang stand gehou den en waren geregeld voor behoorlijke prij zen te plaatsen maar ook met dit artikel ging het in dalende lijn. De r.oteeringen lie pen uiteen van 15 et. doch de doorsneeprijs zal een belangrijke lager cijfer aangeven. Doppers en Capucijners deelden vooral de laatste dagen op gevoelige wijze in de prijs- inzinking en gingen over de geheele linie in prijs naar beneden. Vooral de rijpe soorten kwamen sterk in de verdrukking en gingen voor zeer lage prijzen van de hand. De aanvoer van verschillende boonensoor ten. die zich langzamerhand meer begint uit te breiden kwam aan de prijzen ook niet ten goede. Snijboonen die vorige week nog aan prijzen kwamen van ruim 20 ct. daalden op de laatste veiling tot ongeveer 11 ct. Ook de soorten spercieboonen met en zonder :draad> deelden in- den terugslag 'tot' ongeveer 15 ct. per K.G. en dikken boonen varieerden van 7—lO^ct. jRoode. "en gele- kool worden thans al weer aangevoerd. Er schijnt echter nog weinig animo voor te bestaan, en de handel is lus teloos. Ook groene kool wordt al weer aan gevoerd. Voor dit artikel bestaat nog wel een weinig kooplust. In de fruitafdeeling bleven de prijzen iets eer standvastig en kwamen over het alge meen aan dezelfde bedragen als onze vorige opgaven. Bessen noteerden per slof van 40—65 ct. Enkele grove soorten brachten het tot 80 ct. Ook kruisbessen bleven zoo ongeveer op het peil van 35—50 ct. per slof. Van dit product loopen de soorten nog al uiteen. Zwarte bessen kwamen per K.G. aan ruim 20 et. en varieerden per slof in prijs van 7090 ct. De aanvoer van meloenen is nog' van. geen groote beteekenis. Hiervan liepen de notee ringen uiteen van 20—24 ct. per stuk. Frambozen konden .eveneens de prijzen, die vorige week gangbaar waren, handhaven en noteerden van 22—30 ct. per doosje. De aanvoer van aardbeien begint thans sterk in te krimpen en bepaalt zich ook al weer alleen tot aanvoeren in doosjes, die naar kwaliteit schommelen van 1622 ct. VERGADERING VAN BLOEMBOLLENKWEEKERS. BESPREKING DER SANEERING. Woensdagavond werd in de veilingzaal van het gebouw „Kennemerland" een druk be zochte vergadering gehouden van bloembol- lenkweekers. Deze bijeenkomst was georgani seerd door de Bloembollenveiling „Beverwijk" N.V. De heer W. de Groot, directeur, sorak een inleidend woord, waarin hij in de eerste plaats het belangrijke vraagstuk van de saneering der bloembollenteelt aan de orde stelde. Spr, vestigde er de aandacht op. dat vele kweekers nog hebben nagelaten zich aan te sluiten bij de Kweekers-centrale. Dit achtte spr. al zeer nalatig, immers, door het formulier niet in te vullen heeft men zich ongetwijfeld de gelegenheid benomen, om voor 1933 het noodzakelijke teeltbewijs te verkrijgen. Het zou, meende spr. in ver band hiermede te betreuren zijn, wanneer de nalatigheid der kweekers de oorzaak zou zijn, dat een belangrijke teelt, in deze steek onnoodig zou verminderen. Een andere be langrijke bepaling uit het saneeringsplan is, dat niet onder de gestelde minimumprijzen mag worden verkocht. De regeering heeft echter officieel nog geen minimumprijs vast gesteld, waarvan het gevolg was, dat velen uit de hand onder den prijs hebben ver kocht. Het uitblijven van de garantie maakte ech ter den toestand onzeker, met het gevolg, dat in het geheim de bollen geruimd worden. De minister heeft tegen deze transacties met klem gewaarschuwd. Naast het verbod van bloembollenteelt, voor hen, die niet aan de wet hebben voldaan, komt er een teeltbeper king naar den maatstaf der beteelde opper vlakte in het plantjaar 1932—1933. Binnen kort zullen vanwege de kweekerscentraie mededeelingen worden gedaan omtrent dc mogelijkheid van overdracht der teeitbewij- zen. Spr. meende hierin een gegronde hoop te mogen zien, dat de teelt niet absoluut wordt opgesloten, al moet het zeer gewenscht wor den geacht, dat men den wilden handel in teeltbewijzen zal weten tegen te gaan. De voorzitter gaf vervolgens gelegenheid over te gaan tot het stellen van vragen naar aan leiding van het saneeringsplan. Daarvan werd een zeer ruim gebruik ge maakt en de heer J. P. Nijssen, lid der sa- neeringscommissie, die de vragers beant woordde, heeft menig verkeerd denkbeeld om trent de saneering kunnen wegnemen en veel min of meer „nevelige" begrippen kunnen verheideren. Vooral de kwestie van de ver plichte levering bleek een zeer netelige te zijn, vooral waar het gold de noodzakelijk heid om bij te koopen, wanneer het gewas de verplichte hoeveelheid niet oplevert. De heer Nijssen wees er op, dat in zeer bijzondere gevallen ontheffing kan worden verleend. De verplichtingen welke de wet den kweekers oplegt werden vervolgens nog op uitvoerige wijze den kweekers voorgehouden.. Nadat nog langdurig over het belangrijke vraagstuk der saneering was gesproken heeft de heer W. de Groot nog uitvoerige mededee lingen gedaan over de nieuwe N.V. Bloembol lenveiling „Beverwijk", die de zaken op dén ouden voet zal voortzetten, geheel werkend met eigen kapitaal (Volgestort f 25.000). Uit voerig ging spr. in op de oorzaken, die heb ben bijgedragen tot het minder gunstig ver loop van de vorig jaar gehouden droge veilingen. Voorname oorzaken daarvan wa- reno.a. het pondenverlies van den Engelschen handel, de algemeene waardedaling van bloembollen en bloemen, de heffing van in voerrechten en tenslotte het invoerverbod van bloemen in Engeland. Ook met het ver strekken van credieten en met overdrachten van vorderingen werd allerlei misère beleefd. De voorzitter herinnerde ook nog aan de vorstschade-periode, waarvan een enorm proces het gevolg was. Dag en nacht is er aan gewerkt om tot het resultaat te komen, dat de schadevorderingen van f 125000 tot f 26000 zijn gereduceerd. Met nadruk wees spr. er op, dat de leiders der veiling steeds geheel belangloos voor de zaak hebben gewerkt. Niemand der beheerders heeft ooit eenig voordeel van het bedrijf genoten, ook niet in de goede jaren en voor de toekomst is ten aanzien daarvan niets veranderd. Spr. vestigde tenslotte de aandacht op het be lang van een gewestelijke bloembollen vei ling te Beverwijk, waar steeds goede prijzen werden betaald en dat bovendien gelegen is in een voor de kweekers gemakkelijk te be reiken centrum. De heer W. de Groot spoorde de aanwezigen aan een krachtige actie daarvoor te ont plooien. Het moet van groot belang worden geacht, dat een belangrijke tak van bedrijf voor deze streek niet alleen gehandhaafd wordt, maar ook krachtig gesteund dient te worden. Ook over deze mededeelingen wer den vele vragen gesteld, die de heer De Groot uitvoerig en zeer positief beantwoord de, op een wijze, die, zooals spr. opmerkte, de „atmosfeer zuiverde." De vergadering, welke zich kenmerkte door vruchtbare discussies,werd daarna door den heer W. de Groot met een woord van dank gesloten. EEN VEERTIG-JARIG JUBILEUM. Vandaag, Donderdag 27 Juli is het veertig' jaar geleden, dat de heer G. Honnema, thans directeur Van het - Openbaar Slachthuis al hier zijn diploma als veearts verwierf, na op geleid te zijn aan de Vee-artsenijschool te Utrecht. De heer Honnema heeft van 1893 tot 1932 in de Zaanstreek de praktijk uitgeoefend en heeft zich groote bekendheid en alge meene waardeering weten te verwerven. Op 29 Sept. 1922 werd de heer Honnema. buiten de voordracht van B. en W. om door den ge meenteraad van Beverwijk benoemd tot hoofd van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Beverwijk, waarbij ook de omliggende gemeenten waren aangesloten. In deze func tie heeft de jubilaris veel belangrijk werk verricht, van zeer groote beteekenis vooral voor de volksgezondheid. Het was dan ook geenszins te verwonderen, dat de heer Hon nema tot directeur werd benoemd van het in 1929 geopende openbaar slachthuis, een taak, welke hij met nauwgezetheid vervult. In de wereld van de paardensport is de ju bilaris al een zeer bekende verschijning. On telbare malen heeft hij in tallooze kortebaan draverijen zijn krachtige medewerking ver leend. Was het niet bij de organisatie dan fun geerde de heer Honnema als jurylid, of als handicapper. ook menigmaal als starter. 34 Jaar lang stond hij de Beverwijksche Harddraverijvereeniging ten dienste. Verder is de jubilaris voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw afd. Velsen en. een groote ij veraar voor de Friesche vereeni- gingen. Een on ander wettigt dan ook het vermoeden, dat het den heer Honnema bij zijn veertigjarig jubileum als Rijksveearts niet aan blijken van belangstelling zal ont breken. VELSEN DE FEESTWEEK. De besturen der Winkeliersvërèeniging Wij- keroog en van de R.-K. Harmonie St. Caeci- lia hebben in een dezer dagen gehouden bij eenkomst het programma voor de in Augus tus-September te houden feestweek vastge steld. De officieele opening zal plaats vinden Za terdag 26 Augustus met een door St. Caecilia op het feestterrein bij school G. te geven concert. Zondag a.s. is gewijd aan het festival van St. Caecilia. Maandag 28 Augustus worden er wielerwedstrijden gehouden onder auspi ciën van de wielrennersclub De Bataaf te Halfweg. Dinsdag 29 Augustus vinden de feesten plaats van de Ringrijderijvereenigkig „de Prins". Woensdagmiddag 30 Augustus re clame-optocht, des avonds lichtstoet vooraf gegaan door een concert van St. Caecilia op het landgoed Schulpen. Donderdag 31 Augustus. Koninginnedag wordt verzorgd door de Oranjevereeniging „Wilhelmina", welke dag besloten zal wor den met een vuurwerk. Vrijdag 1 September volksspelen op een terrein aan den Koningsweg. Zaterdag 2 Sep tember voetbalwedstrijd in het Van Gelders Sportpark en Zondag 3 September voortzet ting van het festival en 's avonds feestavond in Hotel „de Prins" met medewerking van het Hoogoven-tooneel. j

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2