PER K.L.M. KIST NAAR INDIE. De Haarlemsche straten en hun oorsprong. VERKADES DONDERDAG 27 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS. Ook al een weg, die in den loop der jaren nogal verandering heeft ondergaan. Vooral in den laatsten tijd, nu het Brongebouw ver dwenen is en de klinkerbestrating in asphalt is veranderd. Deze weg is sinds eenigen tijd ook in het één-richtingssysteem opgenomen. De Baan moet men zich in den vroegeren tijd niet voorstellen als de straat, tegenwoordig onder dezen naam bekend. Het was het ter rein waaraan in onzen tijd de naam van Frederikspark is gegeven. Toen de oude landsheeren nog veel in Haarlem verblijf hielden, was het de kaatsbaan der graven. Later werd 's-Gravenhage de vaste zetel van de hooge regeering. Toen werd alhier het palels (het raadhuis) verlaten en de kaats baan niet meer gebruikt. Echter zou deze toch een soortgelijk doel behouden, want Hertog Aelbrecht van Beieren gaf het uitge strekte terrein aan de stad ten geschenke tot een speelveld onder voorwaarde dat ten eeuwigen dage aan de Baan geen andere be stemming mocht worden gegeven. Genoemde schenking (op 20 Februari 1390) geschiedde wegens „menighe trouwen dienst, die Ons onise lieve ende ghetrouwe stede van Haer- lem ghedaen hebben ende noch doen sullen..." Het recht bleef gehandhaafd en in eere ge houden tot den tijd van Koning Lodewijk Napoleon. In 1808 werd deze eigenaar van de buitenplaats „Welgelegen".. Zijn particuliere tuin moest vergroot worden en na eenige on derhandelingen stond Haarlem's regeering hem de Baan af voor f 600. Deze verkoop was gegrond op een plan van genoemden vorst, dat dit terrein tot een botanischen tuin zou worden ingericht. In 1828 kwam de Baan weer in het bezit van de stad, welker bestuur haar liet aanleggen onder den naam „Koe kamp", een naam die op 14 Juni 1876 veran derd werd in Frederikspark. Tijdens de lan ding der Engelschen en Russen in Noord- Holland in 1799 was de Baan ingericht tot artilleriepark van het Fransoh-Bataafsche leger en bleef als zoodanig nog ettelijke ja ren bij de Haarlemmers bekend. Ook noemde men haar wel Prinsessetuin, als begrepen in den tuin van het Paviljoen, bewoond door de Prinses-Weduwe van Willem V met haar dochter. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. De afd. Haarlem van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging besloot hare voorzomersche excursies met een autobus tocht rondom de Haarlemmermeerpolder, welke plaats vond op Zondag 23 Juli j.l. en waaraan verbonden was een bezoek aan de Oosteinder Poel onder Aalsmeer eigendom van de Vereeniging tot Behoud van Natuur monumenten alsmede aan het Labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. De tocht langs de Ringvaart werd geleid door Dr. J. Steenhuis, Geoloog bij 's Rijks Geolo gische Dienst t,e Haarlem. De geologische ex cursie in eigelijken zin begon bij het kerkge bouw van de Ned. Herv. Gemeente te Heem stede, welke op het hoogergelegen oude duin zand is gebouwd en daarin is gefundeerd, terwijl de daling van het terrein in oostelijke richting een aanwijzing is, dat de oostrand van deze zandstrook in de onmiddellijke na bijheid is gelegen. De verbindingsweg met den polder is op geringen afstand van de polder, eerst aan de zuidzijde en spoedig daarna ook aan de noordzijde omzoomd dooi de overblijfselen van het veen, dat eens de thans vruchtbare landouwen van het typi sche Nederlandsche gewrocht: de Haarlem mermeerpolder bedekte. Waar het veen aan den rand van de duinzoom is afgegraven, bestaat de oppervlakte uit zand, het oude zeezand volgens de legende van de geologi sche kaart, terwijl in den polder op enkele zandeilandjes na de iets jongere oude zee klei op het oude zeezand rust en dit aan het stoffelijke oog onttrekt. De leider vond gedurende den tocht op ver schillende punten gelegenheid een analyse van het landschap te geven. Aan de binnen zijde van de ringvaart en de dijk wordt dit bepaald door de kleigronden, welke in het algemeen voor landbouwdoeleinden worden benut, behoudens strooken onmiddellijk langs den dijk, waar nog een gedeelte van 't veen is gespaard gebleven en den bodem mee voor de veeteelt geschikt deed maken. Buiten den polder zijn het of de hooger gelegen vecnpol- ders en de tot meer of minder grooter diepte uitgeveende droogmakerijen, welke een rijke schakeering van het eentonig schijnende wei land geven óf wel is het landschap gety peerd eensdeels door de flora van het laag- veengebied, anderdeels door de wijze, waarop de mensch van de eigenschappen hiervan voor zijn doeleinden heeft gebruik gemaakt, gelijk in Aalsmeer wel op de meest typische wijze tot uiting komt. Bij het gastvrije onthaal op het Labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse, dat ressorteert onder de Landbouwhooge- school te Wageningen gaf de directeur prof. dr. E. van Slogteren aan de hand van lan taarnplaatjes een inzicht der werkwijze en de inrichting van zijn laboratorium, waar van bij allen de indruk achter bleef, dat het te hopen is. dat de bollencultuur weer gauw in staat mag worden gesteld van de resulta ten van dat laboratoriumwerk nog meer pro fijt te trekken. De rondgang door het gebouw mede onder leiding van mej. Timmermans, de heeren dr. Bayer en Bakker, de thee met Groninger koek, het werd alles met veel opgewektheid genoten. Aan het slot van deze door fraai zomer weer begunstigde tocht van het steeds rijke programma der actieve afd. Haarlem, vond de afdelingsvoorzitter, de heer G. A. van Schalk, gelegenheid prof. van Slogteren, de dames en heeren van het laboratorium en dr. Steenhuis hartelijk dank te zeggen voor hunne voortreffelijke leiding. MAANDBLAD VAN „DIF. SPAERNE- SANGHERS" In het JuK-nummer van het Maandblad van her. Mannenkoor ..Die Spaerne-Sanghers" bepleit, de heer F. Primo het brengen van m"er contact tusschen publiek en mannen- bij voorbeeld door het houden van bij eenkomsten van zangers met de leden hun ner vereeniging. Op deze bijeenkomsten zou, door lezingen, geïllustreerd met zang, iets kunnen worden bijgebracht uit de geschiede nis der muziek. „Junas" vertelt in dit nummer een ware geschiedenis: „De Kerkganger". PERSONALIA. Bij het examen Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor akte N.-I: J. Th Brouwer te Haarlem, H. A. van Dijk te Haarlem en G. J. M. Govers te Haarlem. Onze stadgenoote mej. M. S. Dollekamp is geslaagd voor het te Rotterdam gehouden examen practijkleerares Ned. Handelscorres pondentie V. T. H. Drie Mevrouw Die drie belangrijke eigenschap pen bij elkaar* brosheid, voed zaamheid en licht-verteerbaarheid - die vindt U toch maar alléén bij BESCHUIT (Adv. lngez. Med.) Voor den Kantonrechter. UIT DE ZITTING VAN WOENSDAG. Van twee broers, een bril en snorren. Er waren twee broers, d.w.z. niet in het kantongerechtzaaltje, want de eene, die te recht moest staan, had verstek laten gaan, en de ander was er óók niet. Maar ze bestaan toch en wel de eene zonder en de ander met bril, en ze leken behalve dat voorwerp erg veel op elkaar, naar men zei. Welnu: die zonder bril was gedagvaard wegens snorren. U weet het: zich met een auto op straat bevinden met het kennelijk doel den wagen te verhuren. Dit was tegen den zin van stationneerende-wagen-chauf- feurs, die een agent op dat snorren hadden attent gemaakt. De man zou langzaam ach ter de tram aangereden hebben en bij de stopplaatsen getracht hebben, wat .afval" op te pikken. Maar wie nou precies de chauf feur geweest is, is me niet recht duidelijk ge worden. Ze hadden, als ik 't wel heb, naast elkaar gezeten, de man zonder bril aan het stuur althans als 't stuur rechts gezeten had. Aan dien kant had de agent den brillooze gezien uit de verte. Op dien .tijd had hij geen proces-verbaal kunnen maken. Dat was pas later gebeurd. In elk geval de verdachte had indertijd verklaringen afgelegd, die voldoende waren voor hem om door den kantonrechter tot ver oordeelde te worden gepromoveerd: f 5.of 5 dagen. Want snorren is (niet: zijn) verboden. Van een roode, een grijze en een zwarte auto. Stel het geval, dat ge in een grijze two- seater de pont in Velsen afrijdt, rustig, zon der ongelukken te maken noch den schijn daarvan op u te laden, en zonder u bewust te zijn de veiligheid van het verkeer in ge vaar gebracht te hebben. En dat ge plotse ling een vriendelijk verzoek krijgt om voor het kantongerecht te verschijnen als ver dachte, omdat u voor de verkeersveiligheid bjj bovengenoemde gelegenheid een gevaar geweest zoy zijn. Wat zoudt gij doen? Pro testeeren, niet waar? Dat deed de verdachte-in-kwestie, wien zoo iets was overkomen, dan ook. De getuige hield strak vol, dat het nummer van den over tredenden wagen dat van de auto van verdachte was. En hij voegde daaraan toe, dat het een zwarte, vierpersoonswagen was. „Wat?" zei verdachte. „Ik heb een grijze two-seater en een roode vijf persoonswagen Dan hebt u (tegen getuige) zeker het num mer van mijn grijze auto opgenomen, terwijl een heel andere wagen het feit gepleegd heeft!" Inderdaad bestond deze mogelijkheid. Het was een geval van het to be or not to be, of, om met Conan Doyle te spreken, a case of Identity. Wegens gebrek aan bewijs is verdachte vrijgesproken. Van een roekeloos chauffeur. Pinkstermaandag. Ruim negen uur. Zee weg. Bijzonder druk. Een auto reed met on verantwoordelijke snelheid van den boule vard naar Overveen. De politie in Overveen, gewaarschuwd, hield den wagen aan. De chauffeur rook naar alcohol, hoewel hij niet dronken was. En stond later terecht wegens: te snel rijden gezien 't verkeer en niet in staat te zijn een auto naar behooren te be sturen wegens alcoholgebruik. Het eerste stond vast: verdachte bekende, Hij zou, althans volgens een agent, gespro ken hebben over dit snelle rijden als van een „bravourstukje". Hij had er zijn spijt over betuigd. Over het tweede (het alcohol misbruik) liepen de meeningen uiteen. Er kwam zelfs een medicus aan te pas, die echter niets po sitiefs kon zeggen. De ambtenaar achtte het eerste feit bewe zen en vroeg f 50 of 50 dagen daarvoor. Ook het tweede achtte hij bewezen verdachte heeft uit een vroeger vonnis voor chauffeeren onder-den-invloed blijkbaar geen leering ge trokken en de ambtenaar vroeg daarvoor 4 weken hechtenis en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. Met het bewijs voor het tweede tenlaste gelegde was de verdediger het niet eens. De waarnemend kantonrechter achtte het tweede tenlaste gelegde evenmin bewezen en veroordeelde verdachte voor het eerste tot een boete van f 300 subs. 50 dagen en 6 maan den intrekking. De Balkan en Athene. Het Parthenon op de Acropolis te Athene. Een andere wereld, anderemenschen, an dere zeden. Griekenland, deel van het Bal kan-Schiereiland, overigens een op zichzelf misleidende aanduiding, omdat het Balkan gebergte allerminst zijn stempel op dit ge bied drukt. Een land met een in menig op zicht uiterst schralen bodem en betrekkelijk weinig ontwikkelde boerenbevolking, welke direct haar Oostersch karakter verraadt. Meer dan één tafereeltje in Athene deed mij terugdenken aan het leven in Zagreb, waar van ik in 1930 kennis kon nemen, ten tijde van de aldaar gehouden Nederlandsche bloe men- en pi an tenten toonstellin gEvenals de geit in Joego Slavië een rol van beteekenis speelt, zoo is het ook in Griekenland en met name in Athene. Men waant zich buiten Europa te zijn. Het Italiaansche Lazaroni heeft, gekoesterd door de heerlijke zonne warmte, geen tijd aan de dagelijksche be slommeringen veel aandacht te besteden, een deel der bevolking van Athene doet dat m.i. evenmin. Armoede is herhaaldelijk het as pect. Maar daai*bij een stad, rijk aan historische herinneringen. In de haven Piraeus vindt Athene een belangrijke voorpost en door de spoorlijnverbinding met Saloniki. staat het feitelijk in relatie met het overige Europa. Wanneer het op den Balkan eens permanente rust zou zijn! Ja, wat dan? Dan zou Athene niet Saloniki een groote toekomst tegemoet gaan en zouden deze steden een niet bij voor baat verloren concurrentiestrijd kunnen voe ren met de andere havens aan dé Middel- landsche Zee, met Napels, Genua en Mar seille. De hooge bergketens welke het land omgeven en de ruggen, welke het doorkrui sen. noodlgen uit tot ruzie maken. Versplin tering en splitsing waren inhaerent aan dit volk. Vandaar dat dit gebied, circa 4 12 maal zoo groot als Nederland, met de geringe be volkingsdichtheid, altijd kans heeft gezien zich in vele. dikwijls weinig samenhangende, deelen op te lossen. De historische herinne ringen uit dit Zuidelijk gedeelte van den Bal kan spreken tot ons, al heeft men ze slechts ten deele gezien. De Sportman om met hem te beginnen denkt aan den Marathon loop. aan Olympiade en aan de eerbewijzen, welke den winnaar van een dergelijken mon sterloop deelachtig werden De wetenschaps- menschen herinneren zich hun studies over Plato en Socrates. Ook leeft Alexander de Groote voor velen als een Napoleon uit heel lang vervlogen jaren. En hij, die „vliegend" in Athene is geweest, denkt onwillekeurig te rug aan den marine-vliegtocht HollandIn- die onder bevel van luitenant ter zee v. Te- tenburg. Daarmede is men dan in den n:°'u** sten tijd beland. Men bezoekt in de Stadion straat het vroeger zoo bekende magazijn van de heeren 't Hooft, eens de verzamelplaats der kleine Hollandsche kolonie. Men toont GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Hoogedoorn. Zomer- kade 69, autoband; Hoefsloot, Eindenhoutstr. 20. autobuitenband, v. Wort, Timorstraat 117, autcdop; Hilterman, A. L. Dyserinckstraat 33, broche; Kleinarfman, Joh. de Breukstraat 36 broche; Hofsté Z.B. Spaarne 13, badpak; Schols, Mentawistraat 13, beursje; Kooi, Nas- saiutraat 23 rood ceintuur. Lijnzaad. Mr. Joostenlaan 10, ceintuur; De Geus, Midden weg 14, collier; De Vries, Prinsen Bolwerk 26, 2 gewichten; Aarts Vosmaerstraat 87, hond: Specht, Siriusstraat 20, hond; Besamusca, Gen. de Wetstraat- 34. jas. Kennel Fauna, Parx laan 119- 3 katten; v. d. Ham, Zuidertuindorp- laan 24, muts; De Jong, Molukkenstraat 32, mandje; Bureau van Politie Smedestraat 9. portemonnaie; De Jong, Maxwellstraat 1, riem Koomen, Harmenjansweg 57s, rijwiel"; De Ko ning, Billibonslraat 42, idem. Specht, Sirius straat 20, tassch. Van Eorssen, J. Ctor. Crispijn laan 131 B Rotterdam, dames-armbandhor loge. u Grieksche postzegels met den naam: van der Heyden, er op en laat u vertellen, dat het hier Graaf van Heiden betreft, een Hollan der in Russischen dienst, die het Russische Middellandscihe Zee-eskader onder zijn be velen had en in 1827 met een Engelsóh en een Fransch eskader bij Navarino de Turksch- Egyptische vloot vernietigde. Aan een ras- echten Hollander heeft Griekenland dus fei telijk zijn onafhankelijkheid te danken. Ter eere van dezen landgenoot en enkele andere zeeofficieren werden in 1927 ter herden king van dit feit de bewuste postzegels uitgegeven. Van al deze herinneringen is de in de stad Athene gelegen heuvel: Acropolis met het Parthenon (Tempel van de Maagd), waar schijnlijk wel het bekendste. Dit bouwwerk, als men daar tenminste van mag spreken, dateert van ongeveer 430 vóór Christus. De fraaie lijnen, de gebeeldhouwde figuren en het schitterende uitzicht, imponeeren den bezoeker. Het was een prachtavond, de maan scheen helder. De Acropolis en vele van die an dere historische monumenten hadden een zilverachtigen glans als kleed. Aan den voet waren enkele der oude gebouwen, zooals het Theater van Dyonysos en het Odeon van Herodes Atticus zichtbaar. Historische waar de hebben de Tempel van Jupiter, de Hadria- nuspoort, het kerkhof Keramikos, de Toren der Windstreken, het Stadion geheel uit marmer opgetrokken, plaats biedend aan 79.000 bezoekers en zoovele andere monumen ten. Daarbij dateert ook veel schoons uit de laatste jaren. De Bibliotheek, het Nationaal Museum, de Polytechnische School, om er slechts enkele te noemen, munten uit door hun bouwtrant. Op verschillende plaatsen in de stad is men vooral van Amerikaansche zijde bezig met opgravingen en nog steeds worden oude bouwwerken onder geweldige zandlagen te voorsöhijn gehaald. Groote gedeelten van de hoofdstraten ver- toonen een asphaitdek met enorme gaten, in welke straten het vrij drukke verkeer zich met de grootste moeite voortbeweegt. Ten einde de invoer van benzine zooveel moge lijk te beperken rijden den eenen dag de auto's met oneven, den anderen dag die met even-nummers. Op politiek terrein bestaan de merkwaar digste toestanden. Daargelaten nog. dat het aantal ministers niet minder dan 21 bedraagt wordt de wijze van verkiezing van de volks vertegenwoordiging van tijd tot tijd eens ver anderd, al naar gelang de machthebbers daarvan profijt denken te trekken. Zoo werd het Parlement in September 1932 verkozen volgens het evenredig kiesstelsel, terwijl in Maart 1933 het meerderheidsstelsel gebezigd werd. De nachtrust doet ons goed en op 29 April vertrekken wij om circa kwart over vijf van Tatoi op weg naar een nieuw werelddeel, via -üeta en de Middellandsche Zee. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. BEZUINIGING?? OP ONDERWIJS TE HAARLEM. Geachte Redactie, ffdteIing van den Bond van Nederlandsche onderwijzers heeft een adres gezonden aan den gemeenteraad van Haar lem met het verzoek enz. enz., zie Haarlem's Dagblad van Zaterdag 22 Juli 1.1. Aan de me morie van toelichting werd ontleend: De hergroepeering van leerlingen en klas sen op 1 Sept. 1933 beteekent voor een aan tal vaste leerkrachten het verlies van hun betrekking. De gemeenteraad zal hun in zijn e.v. vergadering ongevraagd ontslag moe ten verleenen. Verder lezen wij Alle leerkrachten zijn bij hun benoeming in dezelfde rechtspositie geplaatst. Dan verdedigt de bond als van ouds de rechten der gehuwde onderwijzeres waardoor bijv. in Haarlem een volgend geval ontstaat: Een onderwijzerpaar, man en vrouw in dienst in Haarlem genieten natuurlijk het dubbele inkomen van hun collega. In de va- cantie is deze onderwijzér leider bij een reis vereeniging tegen een flink salaris. Geduren de de reis mag de leider zijn vrouw meene men waardoor ze in de gelegenheid komen, hunne woning, die gedurende de vacantie toch leeg staat, voor een goede prijs te ver huren. Dergelijke gevallen zijn er meer. Is dit billijk in een tijd als deze? waar zoovele jonge onderwijzers geen dag tijdelijk kun nen krijgen? Tenslotte moeten de jonge krachten er maar uit. Wij voelen wel dat hier de „oudere garde" aan het woord is en wel als leden van het bestuur het recht nemen hun eigen baantje te verdedigen, want, wordt ontslag van den jongsten af gegeven, ongeacht of er flinke krachten bij zijn dan zijn oudere onderwij zers zooals deze bestuursleden, van hur> plaats verzekerd. Dit heet dan in het belang van de bondsleden en.... het onderwijs. Of het onderwijs zelf hiermede gediend is, wordt niet eens aangeroerd. Reeds jaren lang ijveren ouders voor goed openbaar onderwijs voor hunne kinderen. Het zijn in den regeLjuist de jonge krach ten die in de school zeer terecht door ouders en kinderen het meest gewaardeerd worden, dat is algemeen bewezen. Ouders van kinderen die de openbare la gere school bezoeken laat u niet misleide». De leden van den raad door u gekozen, zui len zeker eerst aan het belang voor het on derwijs moeten denken. De tijd is voorbij dat- de jonge kindleren die voor het eerst naar school gaan, een onderwijzer of onderwijzeres treffen die met glans hun „grootvader" of grootmoeder kon zijn. Helpt allen mee, Eerst de gehuwde onderwijzeres er uit. Zij neemt de plaats in van een ander. Dan de oudsten het eerst en het allerlaatst de jongsten. M. K. Wij gaven dit stuk ter inzage aan den heer J. Panman, voorzitter van de afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers en alg. voorzitter van de Ned. Reisvereeniging, die er het volgende op antwoordde. Vriendelijk dank, dat u mij in de gelegen heid stelt om dit ingezonden stuk van een aanteekening te voorzien. Ik laat buiten be schouwing datgene, wat het onderwijs be treft. doch grijp graag de gelegenheid aan om nog eens weer te verklaren, dat een lei der van de Ned. Reisvereeniging geen enkfel financieel voordeel uit de door hem geleide reis geniet: bovendien moet, indien de vrouw van den leider meegaat, voor haar de volle reissom worden betaald zij wordt daardoor ge woon deelnemer en geniet geen enkel voor deel. Bovenstaand geval zou mij natuurlijk bekend moeten zijn, doch ik verneem deze fantasie hier voor het eerst. Het is jammer, dat- M. K. niet weet. dat elk onjuist feit een betoog verzwakt en bo vendien den inzender niet siert. Nogmaals dank. geachte redactie, voor de geboden gelegenheid, waardoor voorkomen wordt, dat een verkeerde meening onder de oogen van uw lezers komt. J. PANMAN. Alg. voorzitter der N. R. V. HET MONSTER DER ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Weer drie slachtoffers' Thans Ds. B. Tichelman, de bekende en l*e»ninde predi kant... de geniaile spreker, schrijver en dich ter.... en met hem zijn vrouw en zijn zoon. Moet het maar aldus doorgaan? Tever geefs trachten enkelen reeds jaar en dag de verantwoordelijke autoriteiten te bewegen, om de éénige afdoende maatregel te nemen en de onbewaakte overwegen weer in be waakte overwegen te veranderen. Men laat die enkele praten en schrijven en trekt er zich verder niets van aan. De be zuiniging! de kosten kunnen niet betaald worden! Publiek moet voor eigen veiligheid zorgen! enz. enz. Onze stem is die van een roepende, in een woestijn van harteloosheid. De groote bladen leggen onze vragen ter zijde; een enkele maal protesteert er een... verder gaat men over tot de orde van den dag Onderwijl zijn deze soort van rampen te vens aan de orde van den dag! En de menschen. die seinwachter konden wezen, loopen werkloos langs de straatin de steunwaarvoor ze, buiten het gehate stempelen, verder niets kunnen doen. Als er een oproep kwam. om vrijwillig een deel van hun vrijen tijd aan bescherming van menschenlevens te wijdenzouden niet velen het graag willen doen....? helaas, er gebeurt niets. „De kosten!" Maar verhaal die kosten dan desnoods op de wegberijderes zelve!! Voer bij de wegen belasting een overwegen-belasting in. Ieder automobilist of motorrijder zal aan dergelij ke belasting gaarne zijn deel betalen is hij. zijn zij niet ieder oogenblik in ee- vaar? Zeker ook de andere gevaren van den weg zijn er. Doch dit speciale gevaar behoeft er niet langer te zijn! Ik doe een beroep al alle bladen en tijd- schrifgten: stelt de zaak aan de orde neemt dit eenvoudige woord over of zegt het zelve beterals maar aan dezen ten he mel schreienden toestand een einde wordt gemaakt! JOHS. VISSER, Haarlem, 2-1 Juli 1933. 'j

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6