CRICKET WIELRIJDEN VOETBALNIEUWS MAANDAG 31 JULI 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Beschouwing. Internationaal Cricket. De Harrow-Wanderes, het Engelsche cricketteam, dat deze week onder leiding van R. Anson een aantal wedstrijden in ons land speelde, hebben aan de Hollandsche cricket spelers een uitstekend lesje gegeven. In vrij wel alle onderdeelen toonden onze overzee- sche leermeesters zich supérieur, al valt er van het tegenspel van onze menschen zeer veel te loven. In de eerste plaats noemen wij het superbe batten van de Rood en Wit- spelers Van Baasbank en Kramer in de eerste Innings voor het Mr. Davidson-elftal. Eerst genoemde speler heeft het talrijke Schiedam- sche publiek doen genieten van prachtig-all- round batten, volkomen gaaf en zeer gedurfd. Later bleek eerst, toen alle andere spelers op het zeer goede bowlen der Engelschen faal den, hoe voortreffelijk Van Baasbank zich geweerd had; een dergelijke innings stem pelde hem tot een batsman van extra klasse. De Engelsche gasten waren opgetogen over zijn spel, hetgeen wel als het grootste compli ment is te beschouwen. Kramer's innings was minder brillant; vooral zijn off-spel liet nog veel te wenschen over. Zijn beste slagen, w.o. prachtige legg- glances, deed hij op de snellere bowlers. Van den wedstrijd in Schiedam willen wij nog speciaal memoreeren de uitnemende captaincy van Mr. F. A. Davidson. Het veld stond steeds uitstekend uit, ook toen de Brit- sche batsmen het bowlen van East en Maas meester werden. Het fielden der Hollanders was op een enkele uitzondering na, zeer vol doende te noemen, terwijl van de Change- bowlers, alleen J. Offerman indruk maakte. Hij had echter zeer weinig geluk, zoodat zijn cijfers (169) in geen verhouding stonden, tot zijn vaak uitnemend bowlen. Schitterend was het batten der touristen. Na een eenigs- zins aarzelend begin (3—50) toonden de En gelschen zich ware meesters met het slag hout; elke te korte overpitchte bal ging op het snelloopende veld onherroepelijk naar de boundary; het pleit ten slotte voor de Stock bowlers, die tezamen een 75 over bowlden, dat de Britten over hun totaal van 350 runs, ruim 4 1/2 uur deden. Van de bowlers maak ten Raffael en Andraea den meesten indruk. De eerste kwam zeer snel op van de pitch en bracht onze batsmen geregeld in moeilijk heden. Andraea is de listige bowler, die ver schillende batsmen met zijn kleine, doch snelle on-break verschalkte. Ten slotte was Hopton een jongmensch van circa 18 jaar, een fielder, zooals wij die op onze velden nog niet hebben aangetroffen. In den wedstrijd tegen de Flamingo's was het bowlen .van Van Manen het glanspunt van den dag. Het wicket te Laren was extra fast, zoodat de Engelschen in de eerste in nings door de pez-lecte lengte van den Ned. elftal-capt. en Sodderland volkomen gesla gen werden. Het falen van Mr. Hamburgers team in de eerste innings besliste de match, want fraai spel van Andreae (104) bezorgde aan de Harrow-Wanderes een dusdanigen voorsprong in de tweede innings, dat de uit stekende aanval geen moeite had om de Hol landers voor een bescheiden totaal aan den kant te zetten. Tot zoover heeft de tour van Anson's ploeg aan Holland dus weinig succes voo.v ons opge leverd. umpire. NED. CRICKETBOND Ranglijstjes. eerste klasse 4 1 e g d Be'-- 6 es a s la" (4 i> a V. O. c. 8 2 4 1 0 1 15 H. C. C. I 9 1 5 2 0 1 15 V. R. A. 9 0 4 1 1 3 8 Haarlem 9 0 2 4 0 3 8 Rood en Wit 10 0 3 1 0 6 7 H. c. c. n 8 0 3 1 0 4 7 P. W. 9 0 2 0 2 5 2 OVERGANGSKLASSE A: V. V. V. 8 2 5 0 0 1 16 A. C. C. 9 0 6 0 0 3 12 H. B. C. 9 2 3 0 1 3 11 Quick (N.) 7 0 3 0 0 4 6 Kampong 7 0 2 0 1 4 3 V. R. A. 2 3 0 1 0 1 5 0 OVERGANGSKLASSE B: Hermes-DVS 8 5 3 0 0 0 21 H. B. S. 8 3 3 0 0 2 15 R. en W. 2 9 0 4 1 1 3 8 Ajax <L.) 6 0 2 0 2 2 2 H. C. C. 3 7 0 1 2 3 1 1 R. C. H. S 0 0 1 2 5 1 Rood en Wit-Haarlem. Dank zij een uitmuntende 85 van H. Healy, forceert Haarlem een draw na 181 runs van Rood en Wit. Bovengenoemde wedstrijd tusschen onze beide plaatselijke eerste klas vereenigingen had dit seizoen Zondag voor de eerste maal plaats en wel aan de Spanjaardslaan. Na het winnen van den toss trekt Rood en Wit met W. Kramer en A. v. Baasbank op het bowlen van A. Maas en P. de Ruig. Kramer wordt reeds in den eersten over gestumpt en Dr. S. Posthuma neemt zijn plaats in. Voor het 2e wicket brengen hij en v. Baasbank 63 runs bijeen, op welk totaal A. v. Baasbank voor een goed gespeelde 21 door A. Maas wordt gebowld. P. v. Bueren gaat vrij spoedig run-out en wordt vervangen door Schmeink die precies de dubbele cijfers bereikt, alvorens Kleefstra hem zeer fraai in de slips vangt op bowlen van de Ruig. Met de lunch zijn er 80 runs met Posthuma en Hagenaar op de mat. Hagenaar legt er stevig het hout op en slaat 4 boundaries ach ter elkaar en vlak daarop een zes. Voor een harde 38 vangt J. Fortgens hem op eigen bowlen, nadat tevoren Dr. S. Posthuma voor een prima 49 (6 vieren) door Ton was ge vangen op bowlen van A. Maas. A. v. d. Togt. die met Hagenaar een stand voor het zesde wicket, dat op 140 viel. van 52 runs had opgezet slaagt er eveneens in 38 runs te scoren, waarbij ook hij de bal een maal uit het. speelveld werkte. Van dc overige batsmen maken Mr. B. Da vidson en J. v. Baasbank er elk vijf en J. v. Eeghen blijft ten slotte met 2 runs niet uit. Het totaal werd met inbegrip van 11 extra's 181 runs. A. Maas met 4 voor 54 en P. de Ruig met 3 voor 64 bowlden ongetwijfeld het beste, hoewel vooral de Ruig het af en toe duchtig moest ontgelden. Rood en Wit heeft dan nog precies 3 1/2 uur den tijd om Haarlem „uit" te krijgen, doch slaagt hierin vrij onbegrijpelijk niet. De fout ligt waarschijnlijk in het feit, dat aan voerder J. v. Eeghen niet uit zijn aanval wist te halen wat er in zat; zoo verwonderde het ons, dat W. Kramer, die in den Haag tegen H.C.C. I erin slaagde om twee zeer goede wickets te nemen voor 20 runs ditmaal niet in den aanval werd opgenomen. Hij had al licht geprobeerd kunnen worden. In het on derhavige geval moest Rood en Wit zich te vreden stellen met een verdeeling der beide punten en het heeft zelfs niet zoo heel veel gescheeld of Haarlem was (en in dat geval volkomen verdiend!) met de eer gaan strij ken, want als H. Healy, die een schitterende partij cricket speelde, iets eerder was gaan hitten (dat hij dit kan, bewees hij, door o.a. op het laatst van zijn innings Posthuma recht vooruit voor zes te slaan), was zijn partij er zeker in geslaagd de benoodigde runs te maken. J. J. de la Mar, die Healey uiterst verdien stelijk ter zijde stond en met hem een stand van 62 runs voor het vijfde wicket opzette maakte 17 zeer nuttige runs voor zijn club. J. Fortgens bleef tenslotte om zeven uur, toen de speeltijd was verstreken en Haar lem voor het verlies van 7 wickets 162 runs had gescoord, met 10 niet uit. J. Schmeink met 3 voor 34 en Dr. S. Posthu ma met 2 voor 24 hadden de beste bowling- cijfers voor Rood en Wit. A. v. d. Togt met i voor 36 in 16 overs had betere cijfers ver diend. Zij nog vermeld, dat het veldwerk van de Haarlemmers volkomen af was, er werd geen run cadeau gegeven. Scores; 1ste Innings Rood en Wit: W. Kramer st. R. Ton bowled A. Maas 0 A. v. Baasbank b. A. Maas 21 Dr. S. Posthuma c. R. Ton b. A. Maas 49 P. A. Lammerts van Bueren run out 1 J. E. C. Schmeink c. B. Kleefstra b. P. de Ruig 10 P. C. Hagenaar c. and bowled J. Fortgens 38 A. v. d. Togt c. J. de la Mar b. F. v. Dalsum 38 Mi\ B. Davidson c. F. v. Dalsum b. A. Maas 5 J. P. v. Baasbank bowled P. de Ruig 5 J. Kruyt st. R. Ton b. P. de Ruig 1 J. H. M. v. Eeghen not out 2 Extra's 11 Totaal 181 Bowlingcijfers: O. M. R. w. A. Maas 25 13 54 4 P. de Ruig 191/6 5 64 3 J. Fortgens 10 2 35 1 Ir. J. Allart 3 11 6 F. v. Dalsum 2 1 lste Innings Haarlem. A. Maas bowled J. Kruiyt 2 Jr. J. Allart bowled A. v. d. Togt 3 H. Healy c. J. Kruyt b. Dr. S. Posthuma 85 H. de la Mar c. J. v. Eeghen b. J. Schmeink 0 Dr. B. Kleefstra c. A. v. Baasbank b. idem 10 J. J. de la Mar st. J. v. Eeghen b. Dr. s. Posthuma 17 W. Misset c. Dr. S. Posthuma T b. J. Schmeink 11 J. Fortgens not out 10 F. v. Dalsum R. Ton did not bat P. de Ruig Extra's 19 Totaal 162 Bowlingcljfers: O. M. R. W J. Kruyt 17 2 40 1 J. E. C. Schmeink 25 5/6 10 34 3 A. v. d. Togt 16 5 36 1 Dr. S. Posthuma 10 2 24 2 P. C. Hagenaar 1 0 9 0 Hermes-D. V. S.—Rood en Wit 2. Wederom hebben de Rood en Wit-reserves de meerderheid moeten erkennen van de Schiedammers, thans echter was de tegen stand iets grooter, zoodat een inningsneder- laag gemakkelijk ontgaan kon worden. oiw?' u6in eers&- bet begin is weer allesbehalve fraai, op 11 zijn er reeds drie wickets neer w.o. dat van Mr. Davidson en Chapon. R. Kramer en Menalda v. Schouwenburg starten dan de collapse en voeren langzaam de score op. Op 64 echter neemt Engering die deze dag bijzonder goed bowlde, het wicket van Kramer. Negen runs later volgt Menalda hun, terwijl Gobets en Kervel op datzelfde totaal beiden gebowld worden door Engering. Jhr. van Lennep heeft in- tusschen eenige runs gescoord en dank zij hem komen er nog een twintigtal runs bij het totaal, op 96 echter wordt de laatste man ge bowld. Hiervan hadden: R, Kramer 38, G. M. v. Schouwenburg 17, Jhr. C. L. van Lennep 21 en extra's 12. J. Engering had met 8—33 prachtig ge bowld, verder P. Scheffers 2—34 en Mr. P. v. Bochove 017. Bart en Hodes, die hierna de innings ope nen voor Hermes, op 36 zijn beiden gebowld resp. door Francken en Jhr. van Lennep. Evenals vorige week is het ook ditmaal W. Maas die, thans goed gesteund door Nolet, voor de benoodigde runs zorgt. Deze stand voor het derde wicket levert 53 runs op, waarna beiden kort achter elkaar op het bowlen van Mr. Davidson gevangen worden. Inmiddels is het totaal van Rocd en Wit gepasseerd voor 3 wickets. Er wordt door de volgende batsmen dan ook geprobeerd te slaan. Dit gaat wel eens, ma,ar de wickets val len toch regelmatig éh op 140 komt de laat ste man al in. Dit laatste wicket levert nog 22 runs op, zoodat de innings sluit op 162. Hiervan hadden E. Hodes 13, W. Maas 43, A. Nolet 33. J. Engering 13, L. Brounts 12. Bowlingcljfers R. en W.: Jhr. C. L. van Lennep 12*7. J. Chapon 4—59, J. W. Francken 1—17, Mr. F. A. Da- vindson 3—50, R. Kramer 0—2. Rood en Wit wordt nog eens ingestuurd, op 26 zijn reeds 3 wickets neer, Chapon en Schouwenburg redden echter het verliespunt en op 513 geeft Hermes op. Hiervan hadden: R. Kramer 10, Mr. F. A. Davidson 11, G. M. v. Schouwenburg 12 not out en J. Chapon 12 net out. Bowlingcljfers: P. Scheffers 3—21, J. Engering 0—28. Hennes wint dus met 76 runs. HAARL CRICKETBOND Haarlem 4Bloemendaal 2. Onder slechte weersomstandigheden had Zaterdag de ontmoeting plaats tusschen bo vengenoemde elftallen, die in een gedeci deerde overwinning voor Bloemendaal ein digde. Bloemendaal bat eerst en speelt slechts met 9 man. P. Wille, Z. v. d. Meij, en Th. Poel geest waren de eenige, die er wat van terecht brachten. Het totaal werd tenslotte, inclusief 7 extra's 90. Hiervan hadden P. Wille 31, Z. v. d. Meij 27 Th. Poelgeest 12. De bowlingcijfers van Haarlem IV luiden: H. Hurkmans 028, A. v. d. Bergh 426, H. D. Wessel 1—16 en C. Dekker 0—13. Bij Haarlem is het hierna een komen en gaan. Alleen R. Buissink wist de bowlery eenigszins te bespelen. Op 59 sluit de innings van Haarlem IV, R. Buissink wist met 28 de dubbele cijfers te bereiken. Voor Bloemendaal bowlden: Z. v. d. Meij 3—23, P. Wille 4—28 en W. v. d. Werff 1—3. De tweede ontmoeting tusschen bovenge noemde elftallen is ook nu weer gewonnen door U. V. V., doch nu echter op de 2e in nings. Haarlem bat eerst, en opent met K. Rijpma en A. Blok. Reeds in de 3de over valt het wicket van Rijpma. Doch hierna houden A. Blok en R. de Vries stand. Het is de Vries, die in deze periode runs maakt, want als het totaal 30 is, valt het wicket van Blok, die slechts 3 runs bij het totaal heeft gevoegd. Eerst op 59 valt het wicket van R. de Vries, die niet minder dan 7 vieren en 1 zes sloeg. De overige batsmen brengen er hierna niet veel meer van te recht. Het totaal werd tenslotte 69. Alleen R. de Vries wist met 46 de dubbele cij fers te bereiken. Voor U. V. V. bowlden: C. Gravendaal 5—35 en G. Slingerland 4—32. Bij U. V. V. is het batten hierna nog slech ter dan bij Haarlem. Zelfs E. C. J. Pino, die 150 runs maakte, in 3 innings en geen één maal uitging, faalde. Alleen Z. Vader, die al 18 runs aan de boundaries had, wist met 22 x de dubbele cij fers te bereiken. Het totaal werd tenslotte, inclusief 5 extra's 49. U. V. V. stond dus op de le inning 20 runs achter. Voor Haarlem bowlden: A. Blok 520 en J. de Boer 5—24. Om kdwart voor 2 werd al aan de 2e in nings begonnen. Nu zijn het hij Haarlem B. Smits en R. Buissink, die voor de runs moeten zorgen. Reeds op 48 sluit de Haarlem-innings. B. Smits en R. Buissink maakten respectievelijk 12 en 16 runs. Nu bowlde C. Gravendaal 727 en G. Slin gerland 3—19. U. V. V. stond nu voor de taak om 68 runs te maken, wat zij dan ook deden. E. C. J. Pino wist nu weer de dubbele cijfers te bereiken. Verder kwamen nog in de dub bele cijfers; W. Sparenburg 10 en de oud- Haarlemmer Th. van Zutphen 27 x. Het totaal werd 72 voor het verlies van 6 wickets. De bowlingcijfe.rs van Haarlem H luiden: A. Blok 0—21, J. de Boer 2—27 en R. de Vries 3—20. BUITEN DE COMPETITIE. C. V. H.Bloemendaal. Zondag speelde een C.V.H.-combinatle een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Bloemendaal-combinatie, die gewonnen werd door Bloemendaal met 37 runs. Bloemendaal verliest den tos en gaat bat ten. Het totaal wordt 115 runs, waarvan: Jos. Bosse 14, G. Kestlng 27, A. Cassee 22, Jac. Bosse 15, W. v. d. Werff 11. Bowlingcijfers C.V.H.: A. J. van Roon 228 F. Seveke 759, D. de Vos 119. De Bloemendaal-aanval blijkt dan beter te zijn, daar reeds vlug de C.V.H.wickets vallen. D de Vos weet echter stand te houden, doch scoort langzaam. Het totaal wordt dan nog 78 runs, waarvan; D. de Vos 23, E. J. Kieviet 13, A. Drees 10. Bowlingcijfers Bloemendaal: H. Eljsten 4—26, G. Kesting 0—14, P. Wille 0—4, A. Cassee 0—2, G. Strik 5—19, W. v. d. Werff 0—7. CRICKET IN ENGELAND De groote strijd tusschen West-India en AU-Engeland werd gekenmerkt door prach tig all-round spel van de touristen, die er in slaagden een zeer eervolle draw te behalen. De gasten batten eerst op het bowlen van Clark (invaller voor Macauley) en Jas. Langridge. Vooral Headly, het zooveelste battingwonder, wist het uitnemende bowlen geheel te overmeesteren. Als no. 3 ingaande wist hij met een geheel feillooze 169 onge slagen te blijven uit een totaal van 375. Ook Barrow liet zich niet onbetuigd door een hoewel niet geheel kanslooze 105 te scoren Engeland verdedigde zich daarna hardnek kig op het body-line bowlen van Constan- tine en Martindale. De 18.000 toeschouwers waren over deze bowlingtaktiek maar wei nig te spreken, de score vorderde uiterst langzaam, aangezien vrijwel het geheele elftal aan de legg-side was opgesteld. Jardine speelde evenwel een echte captains- innings, na het falen van Sutcliffe-Walters en Hammond. Zijn 127 waren een staaltje van betrouwbaar, doch tevens gedurfd bat ten; eerst op 374 werd hij het slachtoffer van fastbowler Constantine. Op dat mo ment waren 6 wickets neer. De touristen vochten als duivels, het zevende en achtste wicket faalden; No. 9 ging run-out. Aangezien Maclauley afwezig was door ziekte, sloot de Engelsche innings dus nog net één run onder het totaal der West- Indiërs. In de tweede innings was de Sussex all- roundier Landridge vrijwel onbespeelbaar; slechts aan den freehitter Constantine (64) was het te danken, dat een débacle werd voorkomen. Van 7—135 werd het ten slotte nog 225. waarna de tijd was verstreken. Landridge bowlde 756! In de countymatches leedt Leicester zijn zooveelste nederlaag tegen Warwickshire, terwijl ook Glamorgan de meerderheid van Essex moest erkennen. In deze laatste ontmoeting deed Essex's bowler Farness prachtig werk met den bal (643). Squires van Surrey maakte in den wed strijd tegen Lancashire zijn hoogste per soonlijke score (2361 in zijn cricketloopbaan De wedstrijd eindigde evenwel in een draw aangezien ook de Lancashire-batsmen zich niet onbetuigd lieten. De totalen luiden: Surrey 345_ en 202; Lancashire 305 en 100—0. Door dif resultaat zijn de kampioenskan- J sen van de Noordelijke county aanmerke lijk verminderd, ondanks het feit, dat ook Yorkshire geen beslissing kon verkrijgen in haar match tegen Hampshire. Deze county scoorde, dank zij de veteraan Mead (50), een totaal van 177, hetwelk door Yorkshire slechts met 250 werd beantwoord. Daarna kon de Yorkshire-aanval, die ernstig ge handicapt was door het gemis van Macauley weinig goed meer doen, waardoor Hampshire op 3808 kon sluiten. De Tijd voor een beslissing ontbrak, waardoor de kampioenen dus in het bezit van 5 winst punten kwamen. Miödelsex verbaasde weer eens met de recordscore 5916! Pat •Hendren bleef met een prachtvolle 301 on geslagen. Ook Prize, Middlesex' wicketkeeper slaagde ex in zijn èerste century (111) in zijn cricketloopbaan te scoren. Een welver diende prestatie van deze jongen, veelbe- lovenden crickter. Worcestershire gaf slechts partij door achtereenvolgens 262 en 176 voor .5 w. te scoren, waardoor Middlesex dus de beste van de draw keeg. De Londenaars bezetten nog steeds de eervolle vierde plaats op de countyranglijst, hetgeen in Engeland als een bijzondere prestatie wordt becshouwd, gelet op de groote wisselvalligheid van deze ploeg. UMPIRE. DE FREE FORESTERS TE HAARLEM. Het Nederlandsch Elftal samengesteld Amsterdam, 31 Juli (V.D.) Het Neder- landsch elftal, dat Zaterdag 5 en Zondag 6 Augustus te Haarlem tegen de Free Foresters zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Mr. H. van Maanen (aanvoerder), Dr. M. Jansen, Jhr. J. van den Bosch, H. W. Glerum, M. Hartog, A. van Baasbank, A. Maas, L. W. Sudderland, R. Scliill, S. G. A. Beijers, en W. Kramer. Wedstrijden te 's-Hertogenbosch. Zaterdagavond werden op de 's-Hertogen- bosscher Wielerbaan wedstrijden gehouden. Er waren ruim 3000 toeschouwers aanwezig. De belangrijkste gebeurtenis was dat de crack J. v. Hout, in de achtervolgingsmatch ge slagen werd door den Waalwijkschen co- mingman Slaats. Omnium-wedstrijd voor amateurs: 1. J. Kremers (Tilburg) 4 punten. 2. B. Leene (Den Haag) 5 punten. Omniumwedstrijd voor beroepsrijders: 1. J. Pijnenburg 4 punten. 2. P. van Kempen, 5 punten. Achtervolgingsrace: 1. Slaats. 2. Van Hout (ingehaald na 4770 M. tijd 6 min. 40 sec. Koppel wedstrijd voor professionals en on- afhankelijken. 1. P. v. Kempen—v. Hout 15 punten; 2. Kr ij nenJ. Maas 10 punten; 3. SlaatsVan Oers 9 punten; 4. A. Maes—Meuleman 9 punten; 5. BraspenningKlaas van Nek Sr., 7 punten 6. v. d. RijtReynders 6 punten. Wedstrijden te Groningen. Te Groningen zijn Zondag onder groote belangstelling wedstrijden op de Wielerbaan gehouden tusschen stayers en sprinters. De uitslagen waren als volgt: Sprintrace: 1. C. van Meel (Groningen) laatste 200 M. 141/10 sec. 2. G. Moeke (Amsterdam). 3. L. Zwaagman (Hoogezand) 4. J. v. d. Laan (Groningen). Afvalrace: 1. C. van Meel (Groningen) 7 min. 181/5 sec. 2. W. H. Schlebaum (Rotter dam); 3. P. Florissen (Groningen). Wedstrijd over 20 K.M. voor stayers: 1. J. Waldendorp achter J. Deken, 18 min. 59 2/5 sec. 2. A. de Graaf (Amsterdam) achter A. Kaser, 140 M. achterstand. 3. F. Leddy (Rijs wijk) achter Wiersma, 142 M. achterstand. 4. J. Snoek (Den Haag) achter J. Keureman 143 Meter achterstand. 5. A. Koetse (Gronin gen) achter P. Nankman, eenige ronden ach ter. Wedstrijden over 30 K.M.: 1. Snoek, 29 min. 7 4 5 sec. 2. de Graaf 70 M. achterstand. 3. Leddy 120 Meter achterstand. 4. Waldendorp 310 Meter achterstand. 5. Koetse 2440 Meter achterstand. Wedstrijd over 40 K.M.: 1. Leddy, 39 min. 52 3/5 sec. 2. de Graaf 5 Meter achterstand. 3. Snoek, 7 meter achterstand, 4. Waldendorp 2650 Meter achterstand. 5. Koetse opgegeven na 18 ronden wegens motorpech. Het algemeen klassement van de stayers was dus: 1. Snoek (die daardoor winnaar werd van de Gold Cup)2. de Graaf. 3. Leddy. Naar Friesland. De R.-K. Rijwielclub „St. Ohristophorus" te Beverwijk heeft een bedevaart naar Dokkum georganiseerd. Het bezoek aan de bekende bedevaartsplaats, het martelveld van St. Bo- nifacius zal op 13, 14 en 15 Augustus geschie den. De Ned. deelnemers aan de wereldkampioenschappen. De Ned. Wielren Unie heeft de ploef wiel rijders, die zal deelnemen aan de wereld kampioenschappen op 12, 13, 14 en 15 Augustus te Parijs, definitief als volgt sa mengesteld en ingeschreven: A. Voor de baanwedstrijden: amateurs- sprint: J. J. van Egmond, Haarlem: A. v. d. Linden, Amsterdam; B. van Dijk, Haarlem; B. Leene. Den Haag. Beroepsrijders-sprint: P. Moeskops. Den Haag: G. Leene, Den Haag: N. Sliphorst, Amsterdam: J. van der Heuvel, Den Haag. Beroepsrijders over 100 K.M. met motorgangmaking: A. W. A. de Graaf, Amsterdam: gangmaker A. Kaser; M. v. d. Wulp, Amsterdam, gangmaker A. d. Bosch. B. Voor wegwedstrijden: amateurs, af stand 125 K.M.: L. Reynen, Tilburg; P. Kruisman, Amsterdam, J. Roele, Amster dam. Beroepsrijders, afstand 250 K.M. M. van Oers, Zevenbergen; G. v. d. Ruit, Capelle a.d. IJsel; M. Valentijn, Sint Willebrord. Aan alle nummers wordt dus met het als maximum gestelde aantal rijders deelgeno men. De groep zal staan onder leiding van. den hegr B. Swav.b de Beer, en als trainer zal optreden G. Schilling. Verder gaan als verzorgers mede de heeren J. H. Thijssen, J. L. Müller, L. J. Smulders, E. J. Lammers H. J. van der Heuvel. Het vertrek naar Parijs Is bepaald op Maandag 7 Augustus te 10 uur van het C. S. te Amsterdag en wel voor de deelnemers uit Noord-Nederland; te 's Gravenhage, Rotterdam en Oldenzaal zullen de overige deelnemers zich in dezefden trein aanslui ten. Ons Racing Nieuws. We ontvingen het Juni—Juli-nummer van Ons Racing Nieuws, het orgaan van de Ra cing Club Haarlem. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Is een kloof te over bruggen? Riff, het Voetbalkanon; Meer her- senvoetbal; Ons tweede als eerste over de streep; De Racing aan de spits van den Haarl. Voetbalbond: Indrukken over de Zo- mertraining; Athletiek; Ter W. E. K.; Wat wij tot Gepromoveerden en jubileerenden te zeggen hebben; Een eerelijstje; Een speciaal woord tot onze Juniores: Half-time voor de R. C. H.-jeugd; Zweetvoetbal (een rijmpje); Bestuursmededeelingen, enz. Een kostbaar geschenk. De heer C. Vessies en de Supportersvereni ging „Rood Wit" te Beverwijk hebben een kostbaar geschenk aangeboden aan de V.V. „Beverwijk". Voor de door deze vereeniging te houden nederlaagwedstrijden lieten zij namelijk van zilver een natuurgetrouwe na bootsing vervaardigen van den Wijkertoren. Het fraaie stuk werk van zilversmeedkunst vertegenwoordigt een waarde van f 210. Het is in de étalage van het Sporthuis van den heer C. Schuit van de Schans ter bezichti ging gesteld en trekt daar terecht groote be langstelling. Union-tournooi. Stand tot en met 30 Juli: gesp.gew.gel.verl.pt-d.pt.gem. Zwaluwen 5 5 0 0 10 345 2. Oud 4 4 0 0 8 20—8 2.— Union 5 3 0 2 6 23—14 1.20 Sier kan 4 2 0 2 4 6—9 1.— Smit 4 2 0 2 4 9—20 1.— N. I. O. 3 1 0 2 2 9—10 0.66 T. O. P. 3 1 0 2 2 9—16 0.66 Sluis 5 1 0 4 2 8—26 0.40 H. K. V. 5 0 0 5 0 7—25 0.— Scheidsrechterstournooi. In aansluiting aan het reeds gepubliceerde over het Voetbaltournooi voor scheidsrech ters, georganiseerd door de Haarlemsche Scheidsrechtersvereeniging, deelen wij mede, dat de pogingen om een zesde deelneemster te krijgen, gefaald hebben. Het resultaat- van de loting, welks verricht is door den heer A; v. d. Aart, voorzitter van den Haarl. Voetr. halbond, luidt als volgt: A. Hilversum—Utrecht. B. AmsterdamHaarlem. C. Den Haag—Vrij, speelt echter een af mattingswedstrijd. D. Winnaar GèWinnaar A. E: Verliezer A-Verl. B. F. Winnaar B.Winnaar E. G. Verliezer D—Verliezer F. H. Finale: Winnaar DWinnaar F. In totaal dus acht wedstrijden, dus zeker de moeite waard om Zondag 13 Augustus eens een kijkje op het E.D.O.-terrein te komen nemen. De eerste drie wedstrijden beginnen te 11 uur v.m. Kinheim—Bïoemendaal. A.s. Donderdag 3 Aug. des avonds te 7 uur spelen in het Van Gelder's Sportpark Kin- heim IBloemendaal I. Beide elftallen ko men in dezen vriendschappelijken wedstrijd geheel voltallig uit. KinhèimR. C. H. Zaterdagavond 12 Augustus heeft een vriendschappelijke wedstrijd plaats tusschen Kinheim en R. C. H. Dit wordt voorafgegaan door een wedstrijd der juniores van boven vermelde clubs. Ned. Politie ElftalAlcmaria Victrix (31) Zondag heeft in het Gemeentelijk Sport park te Alkmaar een oefenwedstrijd plaats gehad tusschen het Nederlandsch Politie- Elftal en het elftal van Alcmaria Victrix. De wedstrijd werd gewonnen door het Ne derlandsch Politie Elftal met 31. De rust stand was 1—0 voor Alcmaria Victrix. Bij de politie speelde o.a. de IJmuidenaar Haak mee. IJ. F. C. 1—V. S. V. 2 (0—4) Het zag er bij het begin niet naar uit, dat deze wedstrijd door zou gaan. doch toen het even voor den tijd wat opklaarde, besloot men het er toch maar op te wagen. Toen scheidsrechter De Korte de elftallen in het veld floot, telde zoowel IJ. F. C. als V. S. V. zes invallers. Nauwelijks is het spel begon nen of Michel dringt door de verdediging van IJ. F. C. heen en met een prachtig schot is Bralten gepasseerd, IJ. F. C. probeert het dan ook eens, doch het schieten is zeer slecht Overigens laat Michel Jr. zien, dat hij voor zijn taak berekend Is. Vóór de rust wordt nog door een fout van de Vries, het tweeede doel punt geboren. Na de rust een sterk overwicht van IJ. F. C. doch toen succes maar niet komen wilde berustte men in de nederlaag en werd het een futlooze vertooning, alleen de voorhoede van V. S. V. zorgde er voor, dat het publiek niet teleurgesteld huiswaarts keerde want toen het einde kwam, had Michel Sr. met twee mooie schoten den stand op 40 gebracht. IJ. F. C.-nieuws. Uitslag 31. Zaterdag 29 Juli; IJ.F.C. I—V.S.V.-comb. 0—4 A.s. Zaterdag 5 Augustus 7 uur wordt ge speeld: IJ.F.C. IQuick Boys I Katwijk aan Zee. Voor het a.s. seizoen kunnen nog eenige nieuwe leden in de elftallen worden inge deeld. Zij die zich nog willen opgeven moe ten zich deze week schriftelijk wenden tot den secretaris: Marconistr. 4, IJmuiden. Mon deling kan men .zich opgeven bij: C. v. d. Pijl Mahustraat 17, IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4