Oe Mysterieuse Apache. EEN HULDE voor de vorstelijke jubilaresse. Woensdag had ten paleize Soestdijk een défilé en bloemenhulde plaats ter ge- Iegenheid van den 75stcn verjaardag van H. M. Koningin Moeder. Behalve de jubilaresse sloegen ook H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana deze plechtigheid gade. HET TRANSPORT in de eerste Ncdcrlandsche steengroeve, die Vrijdag te Winterswijk door het bestuur dier gemeente officieel in bedrijf zal worden gesteld. DE BEKENDE INTERNATIONAAL PUCK VAN HEEL ia Woensdag te Rotterdam in het huwelijk getreden met mej. M. Schellckens. - Het bruidspaar in den tuin van het stadhuis. IN HEI STERNSCHE SLOTLAND te Franeker zijn Woensdag kaatswed strijden gehouden. Een overzicht tijdens de spelen. MOLLISON, de Engelsche aviateur en zijn echtgenoote Amy Johnson» na hun onfortuinlijke landing te Bridgeport na de aanvankelijk geslaagde oceaanvlucht. DE EERSTE NEDERLANDSCHE STEENGROEVE. Vrijdag wordt door het gemeentebestuur van Winterswijk de eerste Nederlandsche steengroeve in bedrijf gesteld. Een overzicht van het bedrijf, waarin ongeveer dertig arbeiders werk vinden. FEUILLETON ROMAN UIT DE PARIJSCHE ONDERWERELD DOOR H. LUCAS. (Geautoriseerde vertaling van H. Houben.) 32) .Daarom nu juist niet", zei hij een beetje gemelijk, ..ik weet zelf niet waarom. Kijk, we zijn bijna aan de beurt", waarschuwde hu haar. toen de andere auto's één voor een hun vrachtje gemaskerde dansers op de stoep afzetten. ..Nu". Zij reden op en het portier werd geopend; een bediende hielp Yvonne gedienstig bij het uitstappen. Dfhgny volgde, bood haar zijn arm aan en leidde haar de zwaar belooperde trap op. Zij had haar waardige houding weer aangenomen en liep hooghartig langs een troep straatjongens die met open mond bij den ingang stonden om de aangekomenen te bewonderen. De- licnv beet zich op zijn lippen om niet te lachen, en liep plechtig naast h^r voort. Beuren werden open geworpen; de muziek werd duidelijker naar mate zij voortgingen en opgenomen werden tusschen de lachen de. bonte menigte. De lucht was zwoel van bloemengeur, en paren, in de meest opval lende kleuren gekleed, liepen af enaam Nu. zullen we ook eens dansen. le Comte en keek op naar het orkest da, plotseling in een vroolijken fox-trot losbarst l€Yvonne schudde haar hoofd. „Laat ons eerst wat rondkijken", zeide zür Wat haar betrof zwierde zij 1liever In een ftpachendans in La MaLson Diable rond, maar voor een enkelen keer was dit toch wel prach tig. Zij keek de ruime zaal door. die nu ge vuld was met gemaskerde dar«s?.rs in aller lei kleedij. Een stierenvechter danste met Marie Antoinette, Kozakken, Sheiks, harle kijnen en koningen zwierden lustig rond met Cólombines, bloemenmeisjes, Spaansche schoonen en gesluierde Oostersche vrouwen; terwijl geschiedkundige personen, jaargetijde uitbeeldingen en sprookjeshelden waren op gestaan. door de menigte liepen en de meest ongelijke groepen vormden. Allen waren ge maskerd, de meeste dansers stelden zich te vreden met een strook zwart fluweel voor de oogen, maai- hier en daar had de drager zijn persooh geheel verborgen achter een masker, dat hot gezicht van de wenkbrauwen tot de kin bedekte. Deligny. met zijn narrenkap scheef op zijn hoofd, bekeek de menigte met een licht- ironischen lach om de lippen. Zijn vlugge oogen zagen hier en daar een bekende ach ter het smalle masker. Hij had geen behoefte herkend te worden en was er, nu hij rond zag. ook niet bang voor. „Kom. laten we nu dansen", en Yvonne trok hem dwingend aan zijn mouw. En zij dansten, eens, tweemaal, vele malen, tot Deligny het moe werd en haar in de loge trok. waar zij toe keken. Yvonne gespannen en gretig, haar partner lusteloos en onver schillig. In eens slaakte zij een lichten kreet en keek naar een groepje van vijf personen, klaarblijkelijk juist aangekomen. Drie van hen waren vrouwelijke personen, één veel ouder dan de beide andere, de twee anderen waren mannen. Yvonne kneep haar oogen dicht bij het zien van een der meisjes. Zij was gekleed als Juliette met paarlen over haar wit satijnen japon gestikt, paarlen op haar kleine satijnen muiltjes en een paarlen tiaar op haar goudblond haar. Zij sprak zeer druk met het meisje naast haar een bruinharige, bruinooglge Zigeunerin wier voeten op de maat der muziek mee- trippelden zelfs toen ze sprak. Vlak achter haar stond de oudere dame en plooide de mantilla van haar Spaansch costume om haar welgevormde schouders en luisterde naar de opmerkingen der mannen aan weers kanten van haar, de jongste verkleed als Hugenoot, de andere alleen gemaskerd, in correcte avondkleeding. Yvonne leunde terug en staarde naar deze groep, eerst naar het meisje in wit satijn, dan oplettend naar elk der anderen. De ligny had haar belangstelling niet opge merkt en sloeg met zijn narrenkap op de maat der muziek mede. Nu danste het meisje met een als Napoleon verkleeden man, van middelbare grootte; haar vroolijke stem en parelende lach be reikten, terwijl zij voorbij dansten, het paar in de loge. De muziek hield op en Napoleon en Juliette kwamen arm in arm terug, bij de dame met de mantilla en haar begeleider in eenvoudige avondkleeding; de Hugenoot en het Zigeunermeisje waren samen verdwenen. Yvonne leunde terug en keek strak naar de groep, die nu staande onder een schitteren den lichtbundel, duidelijk zichtbaar voor haar was. Zij beet op haar lippen en keek haar metgezel aan. die zijn oogen lusteloos over de menigte liet dwalen. ..Dadelijk zul len we weer eens dansen", zei hij, een geeuw verbijtend. Onopgemerkt zette Yvonne haar onderzoek voort. Nu liep de Spaansche matrone aan den arm van haar metgezel naar het buffet en liet het meisje met den galanten Na poleon in opgewekt gesprek achter; nu gin gen zij zitten, hij schoof een tafeltje aan en keek rond naar een kellner. Een oogenblikje later liep hij zelf weg om ijs voor haar te halen en het meisje zocht gespannen met haar oogen de zaal rond. Toen verstarde Yvonne en slaakte een lich ten kreet, die bijna een snik was, haar han den sloten zich krampachtig en haar oogen schitterden valsch achter het masker. Een man boog zich over het meisje in wit satijn, een man van buitengewone grootte, prach tig gebouwd en gekleed in nauwsluitend mei zilver afgezet fluweel, een opvallende figuur, zelfs in deze menigte. Hij was geheel ge maskerd, droeg een muts met zilveren pluim op zijn donker hoofd en aan zijn frak en puntige schoenen glommen robijnen als vurige stippen. Maar Yvonne herkende hem. O, ja. het meest vreemdsoortige carnavalspak zou haar niet bedrogen hebben, waar hei dezen man gold. Haar hart sloeg pijnlijk en met schok ken en haar hand klemde zich aan het smalle rose keurslijfje vast. Weer speelde de (muziek en het meisje in wit satijn werd meegevoerd in de armen van dien vreemdeling, zwart en wit, wit en zwart, samen zwierden zij rond. langzaam en ge lukkig, en Yvonne's oogen hingen aan dat zorgeloos lachende paar. Ze kwamen nader en zij zonk terug in haar stoel met bleek ge zicht, haar hand op de trillende lippen. Nu waren ze voorbij en een lach uit een diepe sonore stem trilde nog na. toen Yvon ne zich tot haar vriend overboog en hem nerveus aan zijn mouw trok. „Francois", zei ze scherp en dan be vreemd; „Frangois, wat is er, ben je niet goed Francois?" en schril klonk haar stem. Deligny antwoordde niet; met zielig bevende vingers trok hij zijn masker om hoog en staarde in de richting, waarin het paar verdwenen was; zijn gezicht was kleur loos en in zijn oogen lag een gespannen, bijna ontsbellende uitdrukking. Hij schudde 'naar hand met kracht van zich af en bleef in dezelfde richting staren; de dans eindigde en met een zucht zonk hij in zijn stoel terug. „Het spijt me, Yvonne", zei hij een oogen- blik later. „Wat was er toch?" vroeg zij, hem ver wonderd „God weet het", zei hij mat en schoof zich het masker weer voor de oogen. „Heb je iemand hooren lachen?" en weifelend wachtte hij haar antwoord af. Zij zweeg even, toen: „iedereen lacht hier, behalve jij en ik", antwoordde ze bit ter. „Ja, maar Deligny brak zijn zin af en streek met zijn hand over zijn voor hoofd. ..Schimmen", mompelde hij vermoeid; „we zullen gaan, kleintje". Yvonne stond gehoorzaam op en keek nog eens achter zich de balzaal in, toen zij deze door een zijdeur verlieten. Ongeveer in 't midden van de zaal stond een korte, gezette, als Napoleon verkleede man, die in iedere hand een portie ijs droeg. Het leek of hij iemand zocht, dan zette hij met een zuur gezicht het ijs op het tafeltje en liep heen. .Nog een, die teleurgesteld is", mompelde Yvonne snijdend. Deligny liep langzaam door, bleef bij den ingang staan en nam scherp de gezichten der voorbijgangers op, zonder verder aan dacht aan zijn gezellin te schenken. Hij ging zelfs zitten in een bocht van de groote trap en zette zijn onderzoek voort, maar klaarblijkelijk zonder succes, want met een zucht liep hij daarna door en gaf slechts vage antwoorden op Yvonne's opmerkin gen. „Ah! Comte, neen ik vergis ine niet", riep plotseling een stem, toen zij onder aan de trap stonden. Hij wendde zich snel om. „Ik heb niet het genoegen u te herkennen, monsieur", zei hij koel en keek hooghartig naar den man voor hem. (Wordt vervolgd)..

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8