VELO'S zijn niet duur ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 dóoc Uaactetn. 'k Nam een auto met gele pijl, met nog veel meer gele pijlen, toeterde als eer. beze tene en reed de bocht om: één avond en één nacht zou ik Snor-tax chauffeur zijn. Eerst reed ik maar es achter een concur rent aan om spoedig te ontdekken dat het station veel klanten opleverde. „Hei kunnen we er met z'n vieren in?" ..Net zeven menschen naar Zandvoort ge bracht", loog ik rustig, en verbaasde me over m'n snor-mentaliteit. Even later zat het „vraggie". De lieve dochter voorop, xeek naar alle kanten, behalve dan naar den chauffeur, want dat doe-je nietachter vernam ik hoe je boontjes-in-het -zuur kunt maken en dat Annie d'r knie zoo bezeerd had toen ze uit de tram stapte. „Had ze maar een snorretje moeten ne men", wilde ik in het midden brengen, maar slikte nog juist bijtijds dit onfatsoenlijke in mengen in. Hoe* we het juiste adres hebben bereikt, blijft een geheim (ook voor mij). Doch dat is van minder belang; hoofdzaak is dat ik tach tig centen beurde, plus 2 dubbeltjes fooi en 4 kaartjes afscheurde. Een beleefde aanbeve ling voor Snor-taxi-ritten ging verloren. Met vee,l geraas liet ik de schoone dochter en de rest achter, zette het bordje VRIJ voor de ruit. claxonneerde en rammelde terug. Acht uur. Treinen uit Amsterdam en Den Haag. Klanten. Eén juffie met twee koffers en een keesje, rukt met d'r hoofd: de eenige manier om aandacht te trekken, 'k Ben in dubio: 't is maar één .dubbeltje en dan het keesje...: Ik denk aan m'n kussens.-... „Waar mottu heen?" „Zandvoort!" „Een gulden." Het keésje springt, de juffrouw stapt en wé vliegen naar Zandvoort. Als coulant chauffeur leg ik de koffers voorop en om beurten duikelt er eentje op m'n stuur, op de versnelling en op de rem, "wat me tel kens een niet-conventioneele' uitdrukking ontlokt en in het spiegeltje zie ik -hoe het juffie angstig begint te kijken. „Nie-so-hard", angst-giechelt ze nota bene met vrouw, zwager, zuster en schoonzuster, annex enkele spruiten naar Overveen trans porteer. „Tja-hoe laat?, vraag ik mezelf af, en :t eenige wat ik weet te antwoorden „Och meneer, denk u maar zoo: :t is ons brood!" Gelukkig was-ie het met me eens: anders had ik me beslist geen raad geweten, Een kwartje meer dan de ritprijs: een echte heer was het! En toen een vraggie-Haarlem Noord nog een vraggie-Haarlem Noord en een vraggie-buurt-gevangenis, en een vraggie- Heemstede endaar hebben we de poppen aan het dansen. M'n wagen vol menschen, ze zijn thuis en 'k kan de achterdeur niet meer open krijgen. Eerst probeer ik het alleen en kalmpjes, dan probeeren de 't binnen en bui- kalmpjes, dan probeeren we binnen en bui ten en kalmpjes en dan probeeren we het binnen en buiten en niet-kalmpjes en dan probeeren we het aan alle kanten als in het nauw gedrevenen en ruk ken, trekken, sjorren en schoppen. Tot ik op het lumineuse idee kom (en ik ze; het niet zonder trots) den wagen aan den anderen kant van den weg te zetten, waar het niet zoo schuin afloopt. Alle deuren gaan gesmeerd en m'n vraggie wordt bevrijd. De fooi is allerberoerdst. (Kan ik er wat aan doen dat de carrosserie een beetje trekt?) Een vraggie-centrum en een vraggie-Oosi. een vraggie-centrum en een vraggie-West. 't Wordt later en later, de straten worden leger en leeger. Ik coupeer een concurrent die aangeroepen wordt, smijt de deur open, en noem een prijs-die-altijd-past. Negen menschen voor het Leidschekwar- tier, daar drie uitladen en weer vier opne men, dan ergens anders weer wat afzetten en ophalen en ten slotte naar de Dubbelei Buurt. De berekening-wordt ingewikkeld en 'k schat dat die geschiedenis op een riks komt. 'k Vraag een gulden en een dubbeltje. Met een gulden en veertig centen rijker keer ik naar het centrum terug. Daar steekt iemand een hand op. Gedien stig draai ik bij. Een collega moet naar huis; begrijpt u me goed: een collega-kranteman. Nu zal ik eens toonen wat ik kan. M'n pet P; en om van d'r af te komen leg ik er een schepje op. Wij vliegen langs het straperlo. en ik informeer of ze nog moet spelen. „Guns-nee sjefeur, hoe.sou ikant woordt ze verontwaardigd en of het nu die onzedelijke vraag was dan wel het felle snor ren, de fpoi blijft beperkt tot een keurig vier kant stuivertje. Daarom moet ze d'r koffers zelf maar naar binnen dragen. „Grand Hotel asjeblief". Vijf menschen, vóór Groot Badhuis met bestemming.Grand Hotel. Zij praten Fransch en Engelsch en Duitsch en soms Nederlandsch ook. Ze criti- seeren in alle talen den chauffeur en ik cri- tiseer in stilte omdat ze fouten maken. Met een groote boog (zë hadden haast) kó men ze voor Grand Hotel en, ik excuseer me op een nijdige vraag, met de uitvlucht dat den ongeorganiseerden taxi's een bepaalde route is aangewezen, wat een gebrom van ik-geloof-er-geen-steek-van naast me ont lokt. „Grand Hotel, voila mesdames et messieurs. Dat kost u een gulden." (Want wie in Grand Hotel moet zijn, nouenfin!) Een gulden en een kwartje glijden in m'n zak, het bordje VRIJ komt weer voor de ruit en we stuiven naar Haarlem. „Boem" zegt de snor-tax midden op den Zeeweg, en vertikt het om een meter verder te gaan. Met veel moeite krijg ik het lamme ding aan den kant, schiet er onder, klim. er op, gooi de motorkap open, blaas erin en trek aan iets, brand m'n vingers en breek een staafje, schud het gevalletje en brrrr, brr. rrrrt, daar gaat-ie me ineens snorren dat het een lust is. Groote rookwolken spuugt-ie uit, af-en-toe een vonk, maar voorts man keert er niets aan. „Mó-je sien, ook een taksspotten een paar lamlendelmgen, en lachen me uit, 't Wordt donker en tijd om een lichtje te maken. Waar zou dat wel mogen zittenTerwijl ik met 'n kalm gangetje den weg afrijd pro beer ik verschillende knoppen. Resultaat nihil. Eindelijk ben ik aan de laatste handle. Die moet het zijn! Om kort te gaan. aan dat ding ben ik dien avond niet meer gekomen, want waarvoor het dient weet ik nog niet. maar de gedachte er aan doet me nóg de schok voelen die het op leverde. Het bleek echter dat ik geen licht meer hoefde op te steken, want het had den ge- heelen avond al gebrand In Haarlem gekomen doe ik mee met een concurrent om de tramhaltes af te roomen. doch daarmee hield ik spoedig op. want een bekeuring kost meer dan de opbrengst van een avond. De bioscoop leverde me nog een vrachtje, waarover ik bescheidenerwijze maar zwijg. Beiden waren ongeveer twintig en zij was heel aantrekkelijk. Men had geen haast en de rest houd ik voor me. „Hoe laat scheien jullie er nou mee uit?' Informeert een praatgraag iemand dien ik duw ik in m'n. gezicht; zelf moet-ie de deur maar open maken. Hij ploft achterin, mom pelt een adres dat ik reeds weet, ,en vol-gas stuif ik derwaarts. „Eerst even naar het station, naar de brie venbus". Ook dat is me bekend en 'k heb het stuur reeds in die richting gedraaid. 't Liefst zöu ik het verhaal hier afbreken, doch mijn taak is volledig te vermelden welke ervaringen de snor-tax deed. Nu dan: wij konden niet meer weg!' De motor is afgeslagen, de starter zit er nog wel maar die weigert halstarrig te functioneeren, de slinger past niet en als-ie eindelijk wel wil draaien, wil de motor nog niet draaien. „In hemelsnaam, dou ereis! Je komt an ders niet meer thuis!" Er zit niets anders op: ik moet m'n pet en m'n bril afzetten en mijn passagier kijkt als verwilderd op." zegt-ie toen en ik ben het volkomen met hem eens. 't Eigenaardige en unieke geval doet zich nu voor, dat de passagier duwt tot-ie niet meer kan en zich in het zweet werkt den motor op gang te krijgen wat ten slotte lukt. Voor zijn moeite heb ik hem slechts een kwartje voor den rit berekend, dat ik afge meten ontvang. Toen ben ik maar naar huis gegaan, want de straten waren leeg. En ik dacht aan mijn collega's-chauffeurs, die niet één avond van acht tot drie uur, maar honderen avonden van acht tot drie uur, en middagen en och tenden rijden, móéten rijden. Die niet kun nen lachen als ze een „vierkant stuivertje" fooi ontvangen, omdat het „hun brood" is. Die uren achtereen rijden, hetzelfde pleintje en dezelfde straat, hetzelfde hoekje en den- zelfden agent passeerden .Die turen moeten of er niet iemand zijn hand opsteekt. Die uren rijden zonder een woord conversatie, en als ze een ritje krijgen nog geen aanspraak heb ben. Die elke cent moeten meenemen, wel wetende dat elke minuut zonder-vrachtje rij den geldverlies beteekent. Die om acht uur daar moet zijn, en tien minuten voor half negen ginder, die erop aangekeken worden als ze een minuut te laat zijn. die in stille vijandschap moeten leven met de conduc teurs en de bus-chauffeurs en met- hun col lega's. Die wachten moeten als het vrachtje „direct" terug komt. dieen zoo voorts. Want het publiek ziet alleen de zijde van het gemak, en iaat je dat wel voelen ook. En „wij" voelen alleen de zijde van het ongemak en mogen dat niet laten merken. De snor-tax snorde toen maar naar huis. 'k Zette den wagen aan den kant en ben emeritus-snor-tax-chauffeur. Met eenige moeite heb ik de pijlen eraf ge weekt. De baten die ik moet afdragen zijn aller kleinst. Het is niet ieders vak. W. SCH. WASCHMACHINES van at tl. 30.- WRINGMACHINES van af fl. 13- (Adv. Ingez. Mcd.) SPORT EN SPEL VOETBAL. W E D STRIJD PR O GRAMMA BLOEMEND AAL Het is .het Bloemendaal bestuur gelukt een prachtig oefenprogramma vast' te stellen. Donderdagavond j.L werd reeds gespeeld tegen Kinhelm; morgen gaat Bloemendaal met invallers voor F.' Bakker en Immer naar Utrecht om daar aan het door Velox uitge- schrevert tournooi deel te nemen. De loting heeft uitgemaakt dat in de eerste ronde te gen Longa, de eerste klas club van Pelicaan. gespeeld wordt. Wint Bloemendaal, dan speelt zij 13 Augustus tegen den winnaar van R. F. C.—Hilversum. Verliest zij, dan speelt zij dien dag voor het tournooi om den zilveren Westertoren, waarschijnlijk tegen Wageningen, den Oostelijken eerste klasser. De daarop volgende Zondag wordt een win naars- en verliezersronde gespeeld. Aan het tournooi in Utrecht nemen deel Velox. U. V. V.. Arnhemsche Boys, Robur et Velocitas. R. F. C.. Hilversum en Bloemen daal. De zilveren Westertoren wordt dit jaar verspeeld tusschen Spartaan, V. S. V.. Wa geningen en Bloemendaal. 27 Augustus wacht Bloemendaal een zware oefenwedstrijd in cie Koog tegen K. F. C. I. De daarop volgende Zondag wordt i" Leiden gespeeld. Het geldt hier een eerewedstrijd ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van L. D. W. S. Als tegenstander fun geert de winnaar van Alphen—L. F. C. Dit is zeker een serie nuttige oefenwedstrij den. zoodat Bloemendaal het komende zware seizoen niet onvoorbereid tegemoet gaat. JAARVERGADERING R. C. H. R. C. H. hield haar buitengewoon druk be zochte jaarvergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap" in de Jansstraat. Het lij vige en in 'optimistischen toon gestelde jaar verslag van den secretaris den heer Jac. de Geus, deed heel duidelijk het licht vallen op het kampioenschap en promotie van het tweede elftal, het algeheele kampioenschap van den Haarl. V. B. door het derde elftal behaald, terwijl in totaal 8 van de 33 elftallen dus 25 pet, afdeelir.gskampioen werden. Met groote belangstelling werd deze lezing aangehoord en met een spontaan applaus onderstreept. Het financieele verslag deed daarna uitko men. dat de verecniging met kennis van za ken wordt geleid, hoewel de slechte economi sche tijden zich ook in de financiën afspiege len. vHet bestuur bleef in tact en zonder stem ming kregen de periodiek aftredenden een nieuw mandaat. Een geanimeerd debat ontspon zich over de samenstelling van de elftal-commissies, met als kern het combineeren van karakter eigenschappen met de technische capacitei ten der spelers hetgeen passen moet in de lijn, welke door het bestuur wordt aangege ven; de hoeren S. Hazevoet, J. Kuyt en J. Schouwstra werden aangezocht de hoofd commissie te 'vormenf terwijl de commissie voor dc.lagere, elftallen in functie bleef. De andere punten van de agenda gingen in vlot tempo onder den hamer door, zoodat het geheele programma precies om twaalf uur, dus na vier en 'n.half uur vergaderen, was afgewerkt. LAWNTENNIS. OM DEN DAVISCUP. PolenItalië (2O Uit. Warschau-: Vrijdag is de wedstrijd voor het voorron- den-tournooi om den Davisbeker 1934 aange vangen tusschen Polen en Italië, waarbij Po len na den eersten dag een 2O voorsprong verkreeg. Hebda (Polen) sloeg Sertorio (Italië) 7—5, 6—4, 6—1. Tloczynski (Polen) sloeg de Stefani (Italië) met 6—3, 6—2, 2—6, 7—5. TOURNAMENT „JATILOO". De uitslagen van de Donderdag en Vrijdag gespeelde partijen luiden: Dames Enkelspel: Mej. E. Fonkert slaat mevr. Kramer 9—7, i—7. Heeren Enkelspel: v. d. Togt slaat Borgerding 62. 7—5. Seveke slaat De Winter 6O, 57, 63. Elhorst slaat Baanders 6O, 62. Aanstoot slaat Van Driessum 62. 7—5. Felix slaat Seveke 64, 60. Dames Dubbelspel: Mevr. Kamerbeek en mevr. Van Huystee slaan mevr. Felix en mej. Leny 61, 60. Frl. A. van Riemsdijk en mevr. Strumphler slaan mevr. Kühn en mevr. Melse 64. 79. 6—3. Gemengd Dubbelspel. Mevr. Kramer en Van Driessum slaan mej. Klipp en Denijs 63, 75. Mej. Hulshoff en Giesberts slaan mevr. Frekenhorst en Miedema 60, 62. Frl. A. van Riemsdijk en Elhorst slaan mevr. Kamerbeek en Ter Laag 61, 63. Mevr. en de heer Felix slaan mevr. en de heer v. d.Hoenen 63, 62. Mevr. en heer Striimphler slaan mej. v. d. Han en De Crauw 60. 64. Mevr. en heer Felix slaan mevr. Kramer en Van Driessum 64, 60. Mevr. Kühn en Moolenaar slaan mevr. Houtman en N. N. 62, 62. Frl. Van Riemsdijk en Elhorst slaan mevr. en heer v. d. Klashorst 64, 62. Heeren Dubbelspel: Elhorst en Striimphler slaan Wildeboer en Boerrïgter 60, 6—1. Van Driessum en Seveke slaan Felix en Van Houtum 2—6. 6-^4. 6—0. Van Driessum en Seveke slaan Houtman en Sprengers 62, 62. TROOSTRONDEN. Heeren Enkelspel: Boenders slaat Oremus 46 63, 64. Van Houtum slaat Blikslager 5—3 54. Ter Laag slaat Boerrigter 6—0, 6—0. Van Houtum slaat Ter Laag 75, 64. CRICKET. HAARLEM—ZUOZ OLD BOYS ANION SCOORT EEN CENTURY Vrijdag speelde een Haarlem-combinatie tegen bovengenoemde vereeniging. bestaan de uit iEngelsche spelers, die een toer door Nederland maken. Haarlem heeft met 146 runs en 7 wickets op de eerste innings verloren. De volledige scores luiden: le Innings van Haarlem. J. Allart, bowled Darke W. Misset, st. Petterson. b Darke 2 F. v. Dalsum, c Ipeneer. b Darke 10 A. Maas. c Kleefstra b Fuller 20 J. de la Mar, bowled Cook 11 C. Fortgens, run out 15 J. de Boer. c Cook, b Darke 3 D. Wessel. bowled Keast 1 O. Abendanon, run out 0 A. v. d. Bergh. c. Keast, b Darke 1 H. Hurkmans not out 2 Extra's 4 Totaal Bowlingcijfers: O. M. R. W. Hill 8 2 23 Darke,. 14 4 24 5 Cook 3 1 5 1 Fuller 6 2 13 1 Keast 3 1 6 1 Innings van „Zuoz Old Boys". K. Keast, c J. de la Mar, h W. Misset M. Amon. c Maas. b J. Fortgens C. J. Patterson not out C. B. Cook, c J. de Boer, J. Fortgens C. H. J. Hill, not out rest, did not bat Extra's Totaal 3 11 221 Bowlingcijfers: A. Maas J. Fortgens F. v. Dalsum J. de Boer J. Allart W. Misset H. Hurkmans 2e Innings van Haarlem J. de la Mar, c Keast. b Hill O. Ajbendanon, c Heybroek, b, Darke F. van Dalsum, not out H. D. Wessel, c Fuller. Darke J. Allart. bowled E. C. Fuller W. Misset not out rest, did not bat Extra's O M. R. W 15 2 49 0 7 0 30 2 8 1 37 0 5 0 20 0 4 0 49 0 3 0 16 1 3 0 18 0 Totaal O. M. R. W. 5 1 14 1 11 2 17 2 4 0 6 0 3 1 5 0 2 0 16 0 3 0 4 1 1 0 2 0 Bowlingcijfers: C. H J. Hill W. F, Darke C. B. Cook II. Amon K. Keast E. C. Fuller E. Gorden Spencer GEDENKBOEK N. C. B. Verschenen is het gedenkboek Nederlandschen Cricket Bond. In wer kelijk keurige uitvoering ligt het op onze redactietafel. Het boek vangt aan met een geschiedenis van den N. C. B. in meer dan honderd bladzijden. Verscheidene deskundi gen hebben dit kostelijk overzicht, van de cricketgeschiedenis in ons land, elk voor een gedeelte, opgesteld. Verder bevat het boek een schat van sta tistische gegevens en vele bijdragen over personen en aangelegenheden .in ons natio naal cricketspel. Achterin doen nog vele bladen kunstdrukpapier een flink aamal fotos op de meest voordeelige wijze tot haar recht komen. van den zijn wer- M. G. met 2 strafpunten; 2. Heulev "Enge land) met Renault 3 strafpunten: 3. Champney (Engeland) Renault met 54 straf punten. Op de laatste etappe is naar wij nog ver nemen een vrij ernstig ongeval gebeurd. Een der Duitschc wagens is nl. in de Fran se he Alpen verongelukt, waarbij de bestuur der er nog al goed afkwam, doch de mede- inzittende werd ernstig gewond en moest naar een der ziekenhuizen worden overge bracht. EEN CITROëN-RECORD. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE ALPENRIT. Successen der Hollanders. Uit Nice: De Internationale Alpenrit is Vrijdag geëindigd met de laatste étappe van Grenoble naar Nice, een afstand van 374 K.M. Hoewel de officieele uitslag op zijn vroegst Zaterdagavond bekend kan zijn kunnen wij thans reeds de officieuze resultaten mede- deeten. waarbij bleek, dat de Nederlandsche deelnemers enkele fraaie succeswm hebben behaald. De belangrijkste resultaten van den Alpen rit luidden: (teamwedstrijden): Groep I: Winnaar het Fordteam Nederland met de rijders Went, dr. Sprenger van Evk en Wieleman met in totaal- 54 strafpunten. Groep II: Winnaar Hotchkissteam Frank rijk met 36 strafpunten. Groep Hl: Winnaar Adler Trumphteam Duitschland, 52 punten. Groep IV: Winnaar Rileyteam Engeland met 46 strafpunten. Groep V: M. G. team Engeland met 88 strafpunten. De individueele Tesultaten waren als volgt Groep I: 1. Van Beek. Calkoen 'Neder land) op Ford. 7 strafpunten. 2. Van der Meuïen (Nederland) op Ford 25 strafpunten; 3. Van Abbe (Nederland) op Ford met 26 strafpunten. Groep II: 1. Delmar (Boedapest) op Bu- gatti 0 strafpunten. 2. Leeré (Frankrijk» op Bugatti 1 strafpunt. 3. Mevr. Hellé—Nice (Frankrijk) op Bugatti met 3 strafpunten. Groep III: 1. Carriere (Frankrijk) met Al pha Romeo 0 strafpunten; 2. A. Guilleaume (Duitschland) met Adler 23 strafpunten. 3. Frau Lotte Bahr (Duitschland) met Adler 34 strafpunten. Groep IV: 1. Hobbs (Engeland) met Re nault 3 strafpunten. 2. Gripper (Engeland) met Nash. 3 strafpunten 3. Tongue (Enge land) met 36 strafpunten. Groep V: I. Belgrave (Engeland) met 300.000 K.M. non-stop rit. 3 MILLIOEN FRANCS UITGELOOP. Op 15 Maart 1933 werd door de Yacco Olie maatschappij een Citroen ..Type S" op de Montlhérybaan gebracht om te trachten' het record van verleden jaar op naam van een zescylinder Citroen '136.000 K.M. te verbete ren. De wagen heeft thans 133 etmalen onder strenge controle van de Fransche Automobiel Club gereden en in dien tijd afgelegd 300.000 K.M. met een gemiddelde van ongeveer 93 K.M. per uur. Aangezien hiermede het uithoudingsver mogen van het fabrikaat voldoende aange toond was. werd de rit op 27 Juli 1933 beëin digd. Daarna legde do wagen nog een ronde af. waarbij een snelheid van 104 K.M. per uur ontwikkeld werd. als bewijs dat het mecha nisme nog in volkomen gunstige conditie ver keerde. Officieel is gecontroleerd, dat gedurende den geheelen rit 'waarvan de afstand over een komt met die van een normaal gebruik van 10 jaar) geen vernieuwingen of repara ties verricht zijn aan do vitale organen, waar voor dit volgens do desbetreffende bepalingen verboden is. op straffe van diskwalificatie. Deze organen zijn: de cylinders of het cvlirs- derblok. de zuigers, de drijfstangen, het vliegwiel, de motorcarters, de nokkenas. de versnellingsbak en zijn tandwielen, het chassis, de achterbrug en haar onderdooien De wagen is na beëindiging onder verze geling gedeponeerd in het laboratorium van de Automobiel Club. waar alle onderdooien metallografisch en microscopisch vergeleken worden met die van een willekeurig chassis dat op een willekeurig tijdstip uit de dage- lijksche fabrikatie gelicht wordt, teneinde onomstootelijk vast te stellen dat de record wagen in materiaal en constructie precies gelijk is aan die van elke normale Citroen „Type 8". die afgeleverd wordt. Door den heer André Citroen is een bedrag van 3 millioen francs (300.000 gulden) uitge loofd aan den fabrikant van een automobiel die voor 1 Januarn 1935 een betere prestatie geleverd heeft. Verbeterde records: 132 Internationale duur-records (van 2 tot 133 dagen). 59 Internationale afstands-records (van 4000 tot 300.000 K.M. i 78 Wereld duur-records (van 55 tot 133 da gen). 27 Wereld nt'stands-records (van.,140.000 tot 300.000 K.M.) WÏELRTJDEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. BEZWAREN TEGEN IIET AMATEURISME VAN VAN EGMOND? De Telegraaf neemt een bericht over uit uit het Fransche sportdagblad l'Auto, volgens hetwelk de Fransche Wielerbond bezwaar zou maken tegen het starten van onzen stadge noot van Egmond in de amateur wereldkam pioenschappen. Dit bezwaar zou gegrond zijn op het, volgons de Franschen, niet zuiver amateurisme van den Olympischon kampioen. Van Egmond heelt onlangs te Amsterdam met. dispensatie van do N.W.U. tegen een aantal profs gereden in het Amsterdamsche Stadion, omdat dit een bijzonder goede trai ning voor hem was. Klaarblijkelijk heeft dit geleid tot de Fransche bedenkingen. Het bericht zal uiteraard eenige opschud ding verwekken in dekringen van onze wieler sport enthousiasten. Jac. van Egmond is fa voriet voor den wereldtitel. Als hij niet zou mogen rijden, zou dit niet alleen onaange naam voor hem zijn. maar ook voor onze nationale wielertrots. Intusschen geloovcn wij voorshands nog niet, dat het zoo'n erge vaart zal loopen. In de eerste plaats staat nog geenszins vast, dat er een klacht bestaat. Het lijkt niet on mogelijk dat. men van Fransche zijde op deze manier een klacht tracht te forcecrcn. die er thans nog niet is. Het is bekend genoeg, dat de Franschen slechts noodc een wereldtitel naar het buitenland zien gaan. zooveel te meer als de kampioenschappen op hun eigen terrein worden verreden. Met v. Egmond letterlijk en figuurlijk van de baan zouden hun kansen (Rampelberg ofChailloti natuur lijk sterk stijgen. Het is overigens de vraag, of de Fransche Wielerbond zich voor zoo'n opzet zou willen spannen. In elk geval is van een bezwaar bij de N.W.U. nog niets bekend. Als het ingediend wordt, wat kan cr dan echter gebeuren? Do internationale U.C.I. zou erover hebben te beslissen en daarin hebben natuurlijk ook de andere landen hun stem. Dan valt de beslissing op het congres vlak vóór de kampioenschappen. Het verband met het geval Michard van jaren geleden lijkt duidelijk. Toen is van Nederlandsche zijde bezwaar gemaakt tegen Mlchard s star ten als amateur, omdat hij geregeld tegen profs reed. Maar het eind van het lied was, dat Michard toch startte. Dat is. zou men kunnen zeggen, de jurisprudentie. Zal men nu onzen stadgenoot durven uitschakelen? Het lijkt onwaarschijnlijk, temeer omdat van Egmond voor zijn match.-s tegen de profs natuurlijk niet is betaald. Verder betreft het bij hem één enkel geval. Het soreekt wel vanzelf dat de N.W.U. eventueel het bezwaar energiek zal bestrijden. Verder kan men slechts afwachten. Vermelding verdient nog het bericht, dat de Duitsche Bond een soort gelijke klacht zou willen indienen met betrek king tot den Oostenrijkschen amateur Du- sika. Voorloopig verwachten wii nog maar. dat zoowel van Egmond als Dusika als amateurs zullen starten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9