Nederlandsch ElftalFree Foresters fl MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 CRICKET. Een zeer spannende wedstrijd. Uitmuntend fielden en bowlen aan beide zijden houden de scores laag.-Engeland wint tenslotte met 3 wickets Zaterdag Zaterdagmorgen tien minuten voor half- twaalf begon bovengenoemde internationale wedstrijd op het Rood en Wit terrein aan de Spanjaardslaan. Nadat Mr. H. van Manen voor de Hollan ders den toss gewonnen heeft, kiest hij na tuurlijk batten en neemt zelf W. Glerum mede naar de mat., om daar den grondslag voor een goed totaal te leggen. Vooral het eerste half uur. wordt de score in zeer snel tempo opgevoerd, zoodat er in korten tijd 50 runs bijeen zijn. Even later kondigt een ap plaus aan dat Van Manen van het totaal reeds 50 runs voor zijn rekening heeft ge nomen. In den aanval der Engelsehen, die oorspronkelijk door Lowndes en Calthorpe gevormd werd, wordt verandering gebracht en met succes, Cornu de slowbowler blijkt zeer lastig bespeelbaar en Leggard brengt vooral Glerum in moeilijkheden, welke o.a. drie appeals voor l.b.w. van dezen bowler over leeft. Op 71 boekt Cornu het eerste succes als Lowndes op dienst bowlen Glerum voor een kalme 16 in de slips inpikt. W. Kramer, hier na inkomende, geeft direct twee kansen in de slips op Leggard, die echter niet worden geaccepteerd en een dertigtal runs zullen blijken te kosten. Als er 33 runs zijn is het Leggard. die den zeer goed en krachtig spe lenden Van Manen (5 x 4 en 1x6), na een goed gepitchten bal naar het kleedhuis terug zendt. Van Manen had voor zijn kanslooze 63 runs ca. 1 1/2 uur tijd genomen. Betrekkelijk spoedig hierna verdween Max Jansen, dia zijn aanvoerder opvolgde na slechts 2 runs te hebben gescoord, eveneens door toedoen van Leggard, als Lowndes op cover-point zijn plicht doet en den verkeerd beoordeelden bal vangt. Sodderland, die dan den korten tijd voor de lunch in gezelschap van Kramer moet zien stand te houden, wordt nu ingestuurd in plaats van Hartog. Nog voor het noenmaal brengen beide spe lers de 100 op en als gestopt wordt zijn er 111 runs voor het verlies van 3 wickets; Kramer 22 n.u. een vrij behoorlijke stand dus. De lunch zou echter, als reeds zooveel malen het geval is, wederom een goede change blijken. Reeds spoedig na de hervatting is een bal van den slowbowler Kramer te machtig, die voor een geduldige 29 kan vertrekken. Sodderland, die tot dusverre op verdien stelijke wijze zijn wicket verdedigd had, wordt voor 9 runs gestumpt, eveneens op Cornu en na hem is het alleen Hartog, die er voor zorgt, dat tenminste de 150 runs nog worden bereikt, zij het dan ook niet dan met de grootste moeite, want van de overige bats- men ontving hij hoegenaamd geen steun. Hartog wej'd tenslotte het zesde slachtoffer van den zeer listig bowlenden Cornu voor 19 goede runs. De rest bracht er weinig of niets van te recht en op 153 sloot de Hollandsche innings met inbegrip van 9 extra's. R. Schil bleef als laatste man niet uit. Cornu had, als gezegd met den bal voor de Engelschen het beste werk geleverd en zijn cijfers 6 voor 51 zijn dan ook een zeer goede maatstaf voor zijn prestatie. Na hem dient Leggard met 2 voor 19 genoemd. De Engelsche innings brengt ons allereerst Lt. Col. A. C. Johnston, de in ons land wel bekende sympathieke aanvoerder van zoo veel vroegere Free Forester-teams, op de mat met H. Twining tot partner, terwijl R. Schill en L. Sodderland, de stockbowlers van H. C. C. II, den aanval op hen openen. Wat reeds velen gevreesd hadden, blijkt bewaar heid te worden. Voor den hard en vrij kort bowlenden Schill hebben de Engelschen en vooral Johnston niet het minste ontzag en reeds in zijn eersten over moet de Haagsche fastbowler het ontgelden: tien runs worden op hem gescoord. Johnston zond hem o.a. tweemaal op de van hem bekende wijze naar de boundary. Na twee overs van Schill, wordt hij dan ook vervangen door van Manen. Sod derland boekt inmiddels succes, Nadat de 30 op het scoringbord is verschenen krijgt hij Twining, hoewel bij velen hierover twijfel bestond, voor 7 runs l.b.w. Johnston (26) en Lowndes bleven tot de thee-pauze (60) op de mat Als de spelers weer in het veld zijn ver schenen, zien wij dat Schill den bal voor den eersten over weer van Van Manen heeft ont vangen. Schill neemt zijn aanloop, een extra snelle bal, dien Johnston slechts even tipt, een duik van onzen aanvoerder en Hugo van Manen heeft weer eens een bijzonder fraaie slip-catch verricht. Een voorspoedige hervatting. Een flinke ovatie van publiek en spelers viel hem ten deel. Lowndes laat zich nu geducht gelden; het is een lust hem met het slaghout aan het werk te zien. Iedere eenigszins scheef of te kort gepitchte bal wordt met een uiterst krachtige drive of forsche pull afgestraft en deze speler slaagt er dan ook spoedig in, zijn 5.0 runs vol te maken met een harde zes naar leg. om even later de 100 op te brengen. Inmiddels ziet hij Crutchley (1) achter het ■wicket door J, v. d.Bosch op Sodderland van gen en evenzoo Howell (2) door Kramer zeer goed in de slips, op bowlen van Max Jansen, die nu Schill en Maas weer heeft vervangen, nadat hij zelf voor een uitmuntende 56 prachtig door W. Glerum op het bowlen van Maas na een geweldig harden klap op cover- point was gevongen. De Hollanders, die beseffen dat er nu nog wat t,e bereiken is, nadat de vijf beste Engel sche batsmen voor een goede 100 runs uit zijn, zetten er nu alles op en het is alleen al een gang naar de Spanjaardslaan waard ge weest het prachtige veldwerk en de schit terende vangen te zien waarmede de Hollan ders de Free Foresters nog beneden hun eigen totaal in de eerste innings uitkregen. Zoo ving bijv. A. Maas op eigen bowlen Bodding- ton op ongelooflijke wijze met zijn linker hand, wat een storm van enthousiasme bij de zeer vele toeschouwers ontlokte. Het totaal werd 118 en toen moest de elfde man nog inkomen, maardie was maar weggegaan! „Ziek", zeiden de Engelschen: wat niet wegneemt, dat hij al zeer spoedig nadat de Hollanders aan de tweede innings begonnen (half zeven), weer verscheen. Niet lieelemaal in orde! Dit wegblijven kostte de onzen nog juist den eersten dag het wicket van Hartog. die nota bene door den „absen ten" man in de slips werd gevangen voor vijf runs op Calthorpe's bowlen. W. Kramer, die met hem had geopend, hield gelukkig samen met W. Glerum stand, totdat de stumps tot den volgenden dag wer den opgeborgen. Stand; 1—22. W. Kramer 12. Glerum 4. Bij de Hollanders had Max Janeen nog het beste werk met den :::l door vier Engelsche wickets te nemen voor 31 runs. Di rect na hem noemen wij L. Sodderland die eveneens 14 overs bowlde, daarin 2 wickets nam en slechts 7 runs op de door hem losge laten 86 ballen zag slaan. Hij boekte dan ook 3 overs waarin niet werd gescoord. De En gelsche batsmen toonden dan ook het noo- dige ontzag voor hem te hebben. Ook Maas weerde zich verdienstelijk en nam 2 Engel schen voor zijn rekening, welke beide wickets 25 runs hadden gekost. 14 extra runs waren bij het totaal der Free-Forester innings inbegrepen. Holland boekte dus op de eerste innings een nuttige voorsprong van 35 runs. Zondag Thans een geheel open wedstrijd waarvan bij het begin van den tweeden dag nog niets viel te zeggen. Howell brengt de Engel schen tenslotte nog in veilige ha ven en zet een oogenschijnlijke nederlaag in een overwinning voor de Free-oresters om. R. Schill neemt nu drie prachtige wickets. Nadat Zondag om tien minu ten over elf de wedstrijd weer wordt voortgezet. brengen Kramer en Glerum het tot 40, op welk totaal Kramer zich in de slips ziet gevangen op het bowlen van Lowndes, die weer met Calthorpe den aanval vormt. Kramer had een zeer i goede 20 gemaakt en zich zijn j> keuze in het Nederlandsch p Elftal volkomen waardig ge- AKA-,UjK tooncï, wat nu niet bepaald gezegd kan wor den van A. van Baasbank, die er na zijn top prestatie in Schiedam, in Laren, noch in Haarlem met de bat iets van terecht bracht, behalve misschien Zondagmiddag, toen hij na twee harde vieren recht vooruit gescoord te hebben, met den derden bal, dien hij van Legard kreeg, wederom na een harden slag, nu naar leg, dicht bij het wicket uitmuntend door Howell werd gevangen. Zooals men weet was Kramer verdwenen en vervangen door H. van Manen, die het met Glerum. die nu heel goed cricket liet zien, tot 64 bracht. Legard bowlde Glerum, op dit totaal van een kanslooze 25. Max Jansen speelde 8 runs later een bal van denzelfden bowler in de slips, waar Calthorpe zijn plicht deed. Jansen had er thans 7 en had evenals v. Baasbank in beide innings met de bat gefaald, wat wij van dezen uitmuntenden batsman zeker niet hadden verwacht. Een en ander heeft den Hollanders intus- schen de overwinning gekost en dit is wel heel jammer, want nadat ook Van Manen, nu voor slechts 13 runs op leg werd gevangen na een korten bal van Calthorpe, is het vrijwel bekeken. Er zijn nu 73 runs en Calthorpe neemt met zijn 2 volgende ballen de wickets van J. van den Bosch, die den bal onnoozel in handen van den mid-off speelt, even onnoozel trou wens als in de eerste inning's toen hij even min een run maakte (een weinig fraai resul taat van den captain van H.C.C. I) en van geyers, die zich vrij dom liet bowlen, daar mede Calthorpe den hattrick bezorgende waarvoor deze Engelschman een hartelijk applausje ontving. A. v. Baasbank en A. Maas samen brengen nog eenige opleving, doch als R. Schill een bal maar half raakt en uitstekend op third- man wordt gevangen (2) door Capt Stanley, eveneens op Calthorpe, nadat even tevoren Van Baasbank, als reeds gemeld, het veld heeft moeten ruimen voor hem (8—81), is het op 97 gebeurd, want Sodderland vindt het blijkbaar noodig een bal van Calthorpe. die in deze innings 6 wickets nam voor slechts 26 runs, die een stuk aan den off kant van zijn wicket bleef aan te raken, waarvan Lov/ndes in de slips een dankbaar gebruik maakte. Leggard, die zich vooral in het begin van deze innings met den bal onderscheidde, boekte met 3 wickets voor 28 runs eveneens behoorlijke cijfers. Holland heeft nu nog maar een voorsprong van 132 runs en het ligt voor de hand, dat de Engelschen. die het Nederlandsch Elftal nog vóór lunch uit hadden, de benoodigde runs zouden weten te maken, doch het heeft moeite genoeg gekost! De Free Foresters voor de tweede maal wederom met Johnston en Twining ingaan de. verliezen nog vóór lunch het wicket van eerstgenoemde voor slechts 3 runs als hij op Jansen zeer ten onrechte l.b.w. wordt gege ven. Twining en Lowndes zijn nog onge scheiden als de lunch aanbreekt. Nadat weer begonnen is slaagt Jansen er in. Twining voor 14 runs te bowlen (2 voor 28L Hierna echter krijgen we een goeden stand te zien tusschen Lowndes en Crutchley. welke aanvankelijk doet vermoeden, dat de Foresters op zeer gemakkelijke wijze er In zullen slagen om de voor de'overwinning be noodigde 133 runs te maken. Lowndes speelt ditmaal echter lang niet zoo vrij als in de eerste innings en zoowel Jansen als Sodderland worden met de noodige voor zichtigheid behandeld. Het is te zien, dat de Engelschen niets willen riskeeren, te meer daar zij ook allen mogelijken tijd hebben en dus niet snel behoeven te scoren. Van Manen brengt weer verandering in den aanval, ten einde een scheiding tusschen beide spelers te brengen. R. Schill wordt weer eens aangezet en met deze warmte, in een temperatuur van een dikke 100 graden, voelt deze Hagenaar zich blijkbaar kiplekker. Trouwens een pluim aan alle Hollanders, die ondanks de zeer groote hitte voortreffelijk en snel veldwerk verrichtten; er werd bijzonder actief gefield. Zooals gezegd, Schill was blijkbaar nii in zijn element ende batsmen zouden het moe ten ontgelden! Crutchley is de eerste: zijn off-stump gaat er uit! 3 voor 52. In de volgende over van Robbie is het Lowndes, die voor een pracht- bal van hem moet zwichten; zijn wicket spatte als het ware uit elkaar, de off-stump bleef staan 4 voor 61. Lowndes had een goede 27 gescoord. Schill bolwt onverstoorbaar vooxd. Howell en Boddington samen. Twee runs later.... pats!! Boddington's leg-stump ge vloerd! 5 voor 63. Mann komt in en overleeft een vijftal zeer serieuse appeals voor l.b.w. waarbij eenmaal zelfs van het heele wicket niets meer te zien was (of wees de Haagsche umpire Carl Neuerburg mogelijk juist daarom het appeal van Schill, v. d. Bosch en van Manen! terug?) Tenslotte moest Mann er toch aan geloo- ven, want even na de thee zet hij op een bal van Sodderland zijn been wederom op onge oorloofde wijze voor het wicket als hij den bal niet speelt en deze zóó tegenhoudt, dat de umpire thans het appeal toewijst en Mann voor 12 runs kan verdwijnen. Hij sloeg twee zeer harde vieren recht vooruit op Schill. Met den stand 6 voor 78 is er nog een zeer mooie kans voor de Hollanders om den wed- stijd toch nog te winnen, zelfs nog als Ho well. die zich kranig verdedigt samen met Calthorpe, de 100 opbrengt en op 106 Max Jansen laatstgenoemde zeer goed voor 16 runs door Hartog gevangen krijgt in de slips, op een full-pitch aan off. Het wordt, nu zeer interessant eix zeer spannend. Tiental na tiental komt echter langzaam maar zeker op het scoringbord, zonder dat één van de zes bowlers, die van Manen aan het werk heeft, er in slaagt om aanvoerder Stanley die als negende man in kwam, van Howell te scheiden. Aan dezen laat'ten speler hebben de Free Foresters het ongetwijfeld te danken, dat Stanley in de gelegenheid komt om de win ning-hit te scoren, waarna ook deze match tegen de Free Foresters en waarbij wij waar schijnlijk Johnston voor het laatst in Neder land aan het werk zagen, weer tot het ver leden behoort. Het is met cricket nu eenmaal zeer zelden het geval, maar om nu maar eens een voet balterm te gebruiken: een gelijk spel had ook hier de verhouding beter weergegeven! Max Jansen en Schill die ieder drie wickets voor hun rekening namen, bowlden zeer goed en stelden de Engelschen tallooze malen voor moeilijkheden, om dikwijls die moeilijkheid zoodanig te stellen, dat de batsman er geen oplossing voor vond! Sodderland had in dezeix wedstrijd meer succes vei'diend; thans nam hij slechts 1 wicket voor 39 runs. zijn bowlen was echter als steeds van zeer goede kwaliteit. Ook Maas deed goed werk met den bal en toonde zich een zeer nuttig cnange-bowler. Aanvoerder Van Manen, die geen wicket veroverde, kan niettemin op een zeer goeden wedstrijd terug zien. Hij smaakte het genoegen met zijn 63 runs uit de eerste innings topscorer te blijven. De scores zijn; Nederland eerste innings. H. W. Glerum. c. Lowndes, b. Cornu 16 H. van Manen, b. Legard 63 W. Kramer, c. Twining, b. Comu 29 M. Jansen, c. Lowndes, b. Legard 2 L. Sodderland. st. Boddington, b. Cornu 9. M. Hartog, b. Cornu 19 A. van Baasbank, c. Howell, b. Cornu 1 C. Beyers, c. Johnston, b. Cornu 1 J. v. d. Bosch, c. en b. Calthorpe 0 A. Maas, b. Calthorpe 4 R. F. Schill, not out 0 b. 6. l.b. 2, n.b. 1 9 Totaal Bowlingcijfers. 153 O. M. R. W. Nb. R. G. Lowndes 19 7 38 0 F. S. G. Salthorpe 9 1/6 2 36 2 G. Cornu 26 7 51 6 A. R. Legard 12 3 19 2 2 Free Foresters eerste innings. A. C. Johnston, c. Van Manen, b. R. Schill 26 R. H. Twinning, l.b.w. Sodderland 7 R. G. Lowndes, c. Glerum, b. Maas 56 c. E. V. Crutchley, c. J. v. d. Bosch, b. Sodderland 1 H. Howell, c. Kramer, b. Jansen 2 R. A. Boddington, c. en b, Maas 6 F. T. Mann, l.b.w. Jansen 5 F. S. G. Calthoi-pe, c. W. Kramer, b. Jansen 0 K. B. Stanley, c. H. van Manen, b. Jansen 0 A. R. Legard, not out 1 G. Cornu, absent ill b. 6,l.b. 4, n.b. 4 14 Totaal Bowlingcijfers. 118 O. M. R. W. Nb. R. F. Schill 6 1 27 1 2 L. Sodderland 14 8 7 2 3 H. van Hanen 5 1 14 0 A. Maas 10 4 25 2 M. Jansen 14 2;< 5 3 31 4 Tweede innings Free Foresters. C. A. Johnston l.b.w M Jansen 3 R. M. Twining bowled M. Jansen 14 W. G Lowndes, bowled R. Schill 27 G. S. V.Crutchley bowled R. Schill 13 M. Howell not out 33 R. A. Boddington, bowled R. Schill 1 T. T. Mann l.b.w. L. J. Sodderland 12 F. J. G. Calthorpe c. M. Hartog b. M. Jansen 16 K. B. Stanley, not out 6 G. Cornu, absent ill o A. R. Legard. did not bat o Extra's 9 Totaal 133 (7 w.) Bowlingcijfers. O. M. R. W. H. van Manen 4 17 L. J. Soddei'land 18 4 39 1 M. Jansen 24 11 29 3 W. Glerum 3 3 A. Maas 8 5 11 R. Schill 10 2/6 2 31 3 Tweede innings Nederl. XI. M. Hartog c. G. Cornu, b. F. J. G. Calthorpe 5 W. Kramer, c. A.R. Legard, b. W. G. Lowndes 20 W. Glerum, bowled A. R. Legard 25 H. v. Manen c. K. B. Stanley, b. F. J. G. Calthorpe 13 M. Jansen, c. K. J. G. Calthorpe, b. A. R. Legard 7 A. van Baasbank ,c. H. Howell, b. A. R. Legard 8 C. G. A. Beyers, bowled F. J: G. Calthorpe 0 J. v. d. Bosch, c. G. E. V. Crutchley b. F. J. G. Calthorpe 0 R. F. Schill c. K. B. Stanley, b. F. J. G. Calthorpe 2 A. Maas. not out 10 L. J. Sodderland c. W. G. Lowndes, b. F. J. G. Calthorpe 0 Extra's 7 Totaal 97 Bowlingcijfers. O. M. R. w. W. G. Lowndes 11 3 27 1 F. J. G. Calthorpe 18 3,6 o 26 6 G. Cornu 2 9 A. R. Legard 6 28 3 Beschouwing. De Haarlemsche Derby; Free Foresters. Zelden heeft de derby tusschen onze plaat selijke eerste-klassers zulk een spannend ver- loop gehad als ditmaal. Velen hadden mis schien tegen het einde van den wedstrijd een meer geforceerd spel der Haarlem-batsmen verwacht, doch zij, die het wisselvallige spel, van den Haarlem-staart kennen, zullen be grepen hebben, dat het oude spreekwoord „Beter één vogel in de hand, dan tien in de lucht', hier in praktijk moest worden ge bracht. Daarbij wist captain Van Eeghen op voortreffelijke wijze zorg te dragen, dat de ingespeelde batsmen, slechts door gi'oot ri sico te nemen, een snellere rungetting kon den verkrijgen en aangezien de Haarlem aanvoerder geen consigne voor hitten gaf, doch op safe speelde, eindigde de strijd in een voor beids "partijen verdiende draw. De Rood en Wit batsmen hadden op zuiver bowlen en inderdaad prachtig fielden, zeer behoorlijk batten vertoond, waai'bij wij voor al de innings van Dr. Posthuma en het su blieme aanvallend cricket van Hagenaar me- moreeren. Het batten van deze^i laatsten spe ler was alleen al een gang haar de Span jaardslaan waard; het voor deze match niet zeer talrijke publiek heeft genoten'van zijn zeer all-round batten. Dc Haarlem-innings kan gevoegelijk be perkt blijven tot de bespreking van Healy^s „battingperformance". Voor het eerst in dit seizoen kwam de jonge Haarlemmer los en deed zijn innings in vele opzichten denken aan die van zijn grooten voorganger en va der. Volkomen safe en met regelmatige ze kerheid plaatste hij zijn singles en tweetjes tusschen de goed opgestelde fieldei-s, afge wisseld door een enkele boundary als gevolg van een onnavolgbare legglance. I11 dezen vorm zouden wij deze coming-man dan ook gerust kunnen aanbevelen voor een der teams die deze week tegen de M. C. C. combinatie mtkomen. Ten slotte willen wij nog met een enkel woord het buitengewone wicketkeepen van R. Ton memoreeren. De wijze waarop hij aan de innings van Kramer, Kruyt, door stum- pen en van Posthuma door vangen een ein de maakte, was zóó voortreffelijk te noemen, dat wij zonder aarzelen Ton momenteel als de beste Hollandsche wicketkeeper beschou wen. Zijn zeer geringe battingcapaciteiten zijn o.i. dan ook oorzaak, dat hem de kans om in internationaal cricket uit te blinken, wordt onthouden. De Free-Foresters ploeg is mogelijk nog sterker dan het ongeslagen team der Har- row-Wanderes, tenminste ten opzichte van het batten. Twining, Johnston. Howell. Mann (die tot nog toe faalde) Calthoope e.a. be- hooren allen tot de klasse, waaruit county- cricketei's werden gerecruteerd, zoodat het geen verwondering behoeft te wekken, dat ook deze ploeg straks ongeslagen de thuis reis zal ondernemen. Den aanval evenwel achten wij niet zoo sterk als bijv. dien van de M. C. C. ploeg met Allom, Stevens en Mc. Canlis, zoodat het standhouden van onze beste Hollandsche batsmen zeer wel moge lijk is. Het keepen van den oud Lancashire- speler Boddington is alleen al een gang naar het veld waard. Bijna phenomenaal weet hij elke stumpingkans te benutten. Nu zijn wel iswaar alle batsmen op een slow-bowler op een dergelijken dood voorbereid, doch de wijze waarop Boddington ook op de snellere bowlers, vooral aan de legside, zijn kans be nut, doet het ergste voor onze menschen-ver- wachten. Het blijft een gelukkig verschijnsel: dat- de Forester captain, elk jaar-met een steeds beter team oversteekt, hetgeen wel als het beste compliment voor ons Neder landsch cricket is te beschouwen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND V. 0. C.--HAARLEM Haarlem verliest den toss, zoodat Healey en Allart naar de wickets trekken. Ter wiel en East openen den aanval, maar beide batsmen bespelen de bowlei-y rustig. De meeste runs worden gescoord op Terwiel. Als van Her waarden en Gibb tenslotte aangezet worden, heeft laatstgenoemde spoedig succes en kan Allart voor een goede 21 vertrekken; 43 voor 1. Met Fort-gens op de mat, wordt het batten op dezelfde wijze voortgezet. Vooral Healy begint steeds beter te spelen. Op 63 komt er een einde aan de innings van Fortgens, wan neer hij door East, die opnieuw is aangezet, wordt gecleaned. J. J. en H. de la Mar worden hierna beiden het slachtoffer van foutieve scheidsrechter lijke beslissine als zij op een gespeelden bal l.b.w. worden gegeven. De volgende batsmen komen Healey allen slechts korten tijd steun verleenen. De een 11a den ander verdwijnt voor een, luttel aantal runs. Healey trekt zich hier echter niets van aan en gaat onver- stooi'd verder. Talrijke vieren komen van zijn bat en vooral Terwiel werd door hem onder handen genomen. Op 161 is het ten slotte zijn beurt om te vertrekken, wanneer v. Hei-waarden hem l.b.w. krijgt. Zijn 78, die helaas ontsierd werden door 2 betrekkelijk makkelijke kansen, was van uitstekende kwa liteit en buitengewoon nuttig. Rijpma, die als negende man inkomt, neemt nu de bowlerij nog even onderhanden en in korten tijd heeft hij er 23 bij elkaar: Op 175 komt er een einde aan he Haarlem-innings. F. van Herwaarden en P. G. East hadden met 421 en 4—28 het beste gebowled, ter wijl Terwiel, zooals reeds gezegd, zeer mak kelijk bowlde, wat z'n cijfers 192 wel uitwij zen. Voor V, O. C. openen Ruychaver en Gibb, die dadelijk in een snel tempo beginnen te scoren. Op 39 komt de scheiding, waniieer Gibb door Allart voor een snelle 29 gecleaned wordt, terwijl Dubru kort daarop het tweede slachtoffer van Allart wordt. De Bruin voegt daarna nog 12 runs aan het totaal toe, waar na hij goed door Ton achter het wicket wordt gevangen, 4—65. Hierna zetten Terwiel en v. Herwaarden een behoorlijken stand op, die pas op 96 gebroken wordt, wanneer zij op hetzelfde totaal hot slachtoffer worden van resp. Fortgens en Allart. Van de volgende batsmen laat vooral East behoorlijk batten zien, hoewel hij veel geluk had. Zoo werd hij, toen zijn totaal slechts 1 bedroeg, vrij ge makkelijk gemist. Hoe aanvoerder Kleefstra ook changde, East was niet van de mat te krijgen. Vuylsteke had juist de dubbele cij fers bereikt, toen hij met een schitterende leg-break door Healy gebowled werd. 7137. Verburg liet nog een partijtje free-hitten zien, waaronder een fiksche 6 over de tribune alvoi-ens Fortgens hem bowlde. Op 163 kwam de laatste man in; alles was nog mogelijk. East er Guittart namen echter geen er.kel risico en scoorden uiterst langzaam.Talrijke maidens werden gegooid, maar succes voor de Haarlem-bowlers bleef uit. Ten "lotte slaagde East er in de winnmg-hit te slaan, waarna de V.O.C.aanvoerder de innings sloot op een totaal van 177—9, zoodat Haarlem met 1 wicket verloor. Bij Haarlem hadden Fortgens met 568 en Allart met 398 het meest succes. Het keepen van Ton was werkelijk uitstekend, wat ook het geringe aantal extra's wel laat zien. Opgemerkt moet nog worden, dat deze wedstrijd onder protest van Haarlem ge speeld werd. De volledige scores volgden hieronder: Innings van Haarlem: K. Healey, l.b.w. b. v. Harwaarden 78 J. Allart c. P. Guittart. b Gibb 21 J. Fortgens, bowled East 15 J. de la Mar, l.b.w. East 0 H. de la Mar, l.b.w. b. van Herwaarden 9 B. Kleefsti-a, c. A. Terwiel, b. East 8 F. v. Dalsum, bowled Terwiel 1 R. Ton, c. G. de Bruin. b. East 2 K. Rijpma. bowled van Herwaarden 23 V. Abendanon l.b.w. van Herwaarden 1 H. Hurkmans, not out 3 Extra's 9 Totaal 175 Bowlingcijfers: O. M. R. W. A. Terwiel 27 5 92 1 E. G. East 20 4 28 4 F. v. Herwaarden 10 2 6 3 21 4 Th. Gibb 4 1 25 1 Innings van V. O. C.: F. Ruychaver, c. B. Kleefstra, b. Fortgens 12 Th. Gibb, bowled Allart 29 Th. Dubru, bowled Allart 1 G. de Bruin, c, Ton b. Fortgens 14 A. Terwiel, c. Healey, b. Fortgens 12 J. Vuylsteke bowled Healy 10 F. van Herwaarden l.b.w. b. Allart 22 P. G. East, not out 44 H. Verburg, bowled Forgens 15 F. Kramer, bowled Fortgens 1 J. P. Guittart, not out 5 Extra's 12 Totaal 177 Bowlingcijfers: O. M. R. W. C. Fortgens 26 1 6 7 68 5 F. v. Dalsum 3 0 18 0 J. Allart 22 6 48 3 B. Kleefstra 4 0 16 0 H. Healey 3 0 15 1 Ranglijstjes. EERSTE KLASSE e gl-2 ■Q 7- 6 S O s 3 di V. O. C. 9 2 5 1 0 1 17 H. C. C. I 9 1 5 2 0 1 15 V. R. A. 9 0 4 1 1 3 8 Haarlem 10 0 2 4 0 4 8 Rood en Wit 10 0 3 1 0 6 7 H. C. C. II 8 0 3 1 0 4 7 P. W. 9 0 2 0 2 5 2 Haarlem 2—V. V. V. 2 Haarlem II leed een groote nederlaag tegen de reserves van V.V.V. uit Amster dam. V.V.V. begint te batten. Reeds spoedig valt een wicket, maar dan zijn het M. A. Wes- sels Jr. en H. Dijkhuis, die stand houden en. voor dé run's zorgen en samen brengen zij de honderd op. Hierna is 'liet alleen J. van pyke, die de .dubbele .cijfers weet te bei-eiken. Het totaal wordt tenslotte 153, hiervan hadden M, A. Wessels Jr. 44, H. Dijkhuis 59 en J. v. Eyk 14. Voor Haarlem bowlden: A. Blok 05p, J. de Boer 2—49, C. Dekker 0—18, H. D. Wes sels 4—15., H. J. van Woerkom 06 en L. J. Harms 38. Zij nog vermeld het uitstekende keepen van J. Voogd. Bij Haarlem is het hierna een komen en gaan. De eenige die er wat van terecht brengt is J. Voogd, die zijn bat door de innings droeg. Jammer, dat niemand hem eenigszins steun verleende. Het Haarlem- totaal werd tenslotte 42. Hiervan had J. Voogd er 20 not out. De bowlingcijfers luiden: C. Z. van der Vloodt 516 en H. Dijkhuis 521. Hierna wordt Haarlem voor de 2de maal ingestuurd, maar het gelukte V.V.V. niet een derde punt te ha'en. Nadat in het begin eenige wickets gevallen zijn, houden J. de Boer en R- Buissink stand, om tevens te zoi-gen dat de innings-nederlaag voorkomen wordt. H-et totaal wordt tenslotte 53 voor het ver lies van 5 wickets, waarna de strijd gestopt wordt. Bij Haarlem kwamen J- de Boer en R. Buissink respectievelijk met 26 n.o. en 13 n.o in de dubbele cijfers. Nu bowlden voor V.V.V.: H J. v .d. Vloodt 0—1. H. Dijkhuis 03. G. van Stuivenberg 2—19. M. A. Wessels Jr 1—3 en C. Kroone- man 224. BONDSELFTAL—M. C. C Naar De Crt. verneemt, zal het bondselftal dat Donderdag en Vrijdag. 10 en 11 Augustus a.s. in Haarlem aan de Spanjaardslaan tegen de M.C.C. zal spelen als volgt worden samen gesteld: Mr. G. Hamburger (aanv.), Kleefstra, 1—Iealy, De Ruig, H. de la Mar. Van Bueren, Sehvneink, Kruyt en C. Alandt. Waarschijnlijk zal De la Mar wegens dienstplicht verhinderd zijn. De ontbrekende spelers worden later gekozen. HAARL CRICKETBOND C. V. H. IIRood en Wit 3. Gewonnen door C. V. H. II met 7 wickets en 5 runs. C. V. H. II wint den toss en gaat fielden, Het begin van Rood en Wit is goed er komen snel runs daarna vallen de wickets vlug en lukt het den C. V. H. aanval Rood en Wit III voor een tamelijk laag totaal van 68 runs uit te krijgen, waarvan H. v. d. Togt een goede 32 en L. Groen 13. Bowlingcijfei-s C. V. H. II O. Keyser 426, A. J. van Roon 629. F. Seveke 04. C. V. H. II bat dan en reeds in de eerste overs vallen er twee wickets. C. J. Roodt en A. J. v. Roon weten dan door voox-zichtig spelen en scherp runnen een stand van 50 runs op te zetten. Van 2 voor 7 wordt het 3 voor 56. Als van Roon dan wordt gevangen zet C. Roodt met G. Jansen de zaak op den zelfden voet voort tot het Reed en Wit totaal gepasseerd is. waarna wordt gesloten. C. J. Roodt bleef not out met een keurige 29. A. J. van Roon 22. Bowlingcijfers Rood en Wit III: J. Faber 2—19. J. W. Francken 1—12, D. de Vries 0—12, M Slingenberg 0—12. J. Reus 0—6.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6