.PEIL jj CRICKET. Het gouden feest van den Ned. Cricketbont VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 11 WATERPOLO. H. P. C. I—U. Z. C. I (3—23 H. P, C. komt als volgt uit: L. Kohier, A. ,J. Braam. Leyenaar, Moolenaar. J. Uitendaal, J. Kooyman, S. L. Mooi Beide zeventallen ontwikkelen direct een enthousiast spel. Kohier wordt al spoedig aan het werk gezet, doch toont zich in goede con ditie. Aan den anderen kant krijgt de U. Z. C. keeper ook eenige gevaarlijke schoten te ver werken, doch kan aanvankelijk zijn doel schoonhouden. De H. P. C.-voorhoede speelt een goed samenspel en na korten tijd heeft Kooyman met een listig schot succes (1Ou Bij U. Z. C. komt het gevaar speciaal van Daatselaar en Schat, die echter door Braam c s. goed worden bewaakt. H. P. C. trekt weer ten aanval; weer heeft Kooyman met een onverwacht schot succes (20). Nog vinden de H. P. C.'ers het niet genoeg; weer gaat het goed combineerend op het U. Z. C.-doel af. Een scherp schot van Uiten daal wordt niet voldoende gestopt, waarna de bal bij Mooi belandt, die weinig moeite heeft om hem in het doel te werken. (30) Bij een nu volgende U. Z. C. aanval plaatst Moolenaar te kort, waardoor Daatselaar in de gelegenheid komt om onhoudbaar voor Kohier te scoren (31). Als weder hervat is, komen de U. Z. C.'ers geweldig opzetten, wat aan de H. P. C.-ach terhoede zwaar werk geeft. Aanvankelijk kunnen zij aan den zwaren druk weerstand bieden, doch tenslotte heeft Daatselaar we derom succes (32). U. Z. C. werkt hard voor den gelijkmaker, doch de H. P. C.-achterhoede houdt stand. Onder groote spanning komt het einde. H. P. C: heeft twee kostbare punten in Heem stede behouden. H. P. C. II—NEREUS n (4—0) H P. c. verscheen in de volgende opstel ling: J. Schutter, J. v. Zadel, L. v. Wijk, C. Kemper. R. de Bruin. H. Eldering, I. C. Collet H. P. C. zet den eersten aanval op, doch een hard schot van De Bruin belandt tegen den' paal. Van Zadel zwemt uit de achter hoede op en geeft dicht voor het doel over aan den vrijgezwommen Eldering, die on houdbaar scoort. (10). Nu komt Nereus meer in den aanval, doch keeper Schutter heeft met haar schoten wei nig moeite. Wederom zwemt van Vadel op en scoort van dichtbij (20). Na de hervatting nemen de H. P. C.'ers het spel weer geheel in handen. Collet scoort spoedig het derde doelpunt. De H. P. C.-achterhoede met in laatste instantie kee per Schutter bezweren iederen Nereus-aan- val. Van Wijk zwemt weer eens op en neemt het vierde doelpunt voor zijn rekening. Met H. P. C. in den aanval komt het einde. H. P. C. IV—HAARLEM III (3—0) MfMüj ïtaecjs spoedig na het begin waren de H. IP. ölpl'Msferker; zij, wisten dit dan ook voor. de rust in twee doelpunten uit te drukken. In de tweede helft gaven de Haarlemmers beter partij. Hun aanvallen werden beter op gezet. doch het beslissende schot ontbrak hen. Door toedoen van van Huisstede werd de stand 30 Voor H. P. C., waarmede het einde kwam. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. I-Iet bestuur van bovengenoemde vereeni- ging deelt ons mede, dat de inschrijving voor den herdenkingsmarsch van wijlen den heer Jan Passtoors, op 13 Augustus a.s. is openge steld tot aan het uur van den start. Vermeld dient nog te worden dat dit jaar niet alleen Nederland, doch ook Frankrijk, Oostenrijk en Hongarije vertegenwoordigd zullen zijn. WIELRIJDEN. SUCCESSEN VOOR DE H.S.V. „DE KAMPIOEN". Maandag werd door de Rennersvereeniging „Olympia" uit Amsterdam een 120 K.M. wed strijd georganiseerd voor amateurs en onaf- hankelijken, waarbij J. Rijneveld, lid van De Kampioen de tweede plaats wist te bezetten. Woensdag werd door „De Bataaf" een 110 K.M. wedstrijd georganiseerd, waarbij de leden J. Rijneveld en C. Fruitema resp. de 5de plaats en de 2de plaats wisten te bezet ten. Een zeer goede prestatie, daar er door zeer bekende cracks werd deelgenomen. Hier uit blijkt dat ..De Kampioen" niet alleen over zeer goede sprinters beschikt, doch ook over lan<re afstandrenners. Woensdagavond werd een trainingswed- striid gereden over 5 K.M., waarvan de uit slag was: A en B klasse: 1. D. Fabel, 2. F. Verhoefe, 3. T. Wester. 4. J. de Brei. 5. F. Baak. C klasse: 1. De Bruin, 2. Sjaaks, 3. Jor- daan. ZWEMMEN. „DE DELFTNAAR HET NOORDERBAD. Zondag 13 Augustus organiseert- de zwem- vereen. ..De Delft" een groot zwemfeest in het Noorderbad. Het Tweka-orkest verleent aan dit feest haar medewerking. Het begint half twee. VOETBAL. R. C. H. GAAT BEGINNEN. R.C.H. opent Zaterdag zes uur het seizoen met een vriendschappelijken wedstrijd te Velsen tegen Kinheim. Te 4 uur gaat een oefenmatch vooraf tusschen de junioren van beide vereenigingen, die deel zullen nemen aan de K.N.V.B.-junioren-cómpetitie. R.C.H. zet haar oefen-programma voort met een wedstrijd tegen Feijenoord op het R.C.H. terrein te Heemstede op, Zaterdag 19 Augustus VOETBALTOERNOOI VOOR SCHEIDS RECHTERS. Het programma voor bovengenoemd tour- nooi dat gehouden wordt op Zondag 13 Augus tus a s. op het terrein van E. D. O. aan den Middenweg en dat georganiseerd wordt door T de Haarl. Scheidsrechlersvereeniging, luidt als volgt; 11 uur: a. HilversumUtrecht. B. AmsterdamHaarlem. C. Den Haag IDen. Haag n afmattingswedstrijd) 12.45 D. Winnaar AWinnaar C. E. Verliezer AVerliezer B. 2.30 u. F. Winnaar DWinnaar E. 4.15 u. G. Verliezer DVerliezer E (om de 3de prijs) 4.30 u. Finale: Winnaar DWinnaar F. Henk Ketting weer thuis. Na een verblijf van zeven maanden in het sanatorium te Hellendoorn is Ketting, de Stormvogels-linksbinnen, geheel hersteld uit deze inrichting ontslagen. Donderdag ont moetten we den gelukkigen Stormvogel; hij zag er uitstekend uit. Of en wanneer hij de voetbalschoenen weer zal aantrekken, is nog een open vraag. Dat hij zijn hard schot nog lang niet kwijt is, toonde hij een paar maal bij het goal-schieten. Van deze plaats wenschen we den beschei den Stormvogel van harte geluk met zijn her stel en spreken den wensch uit, dat zijn ge zondheidstoestand van dien aard wordt, dat hij binnen afzienbareh tijd het Stormvogels shirt weer aantrekt. B.V.V.—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels in den Bosch tegen B.V.V. Vermoedelijk komt Stormvogels als volgt uit* De Waard Sr., Jongsma, Haak Jr., Fijen, Prins, N.N., v. d. Steen, Groeneveld, Schoorl, Van Rooden, De Waard Jr. SCHAGEN I—STORMVOGELS II. Het tweede elftal van Stormvogels speelt Zondag a.s. een oefenwedstrijd tegen Schagen I. Waarschijnlijk is de opstelling als volgt: Wagenaar, Bravenboer. Van Gelder, A. Sprüyt. Zwaan, Rijkeboer. de Jonge, L. Spruyt, de Greef, A. Effern, v, d. Steen. MUTATIE IN DE STORMVOGELS ELFTALCOMMISSIE. Wegens gezondheidsredenen, heeft de ener gieke secretaris van de Stormvogels-elftal commissie, de heer Tj. Koopmans, als zooda nig moeten bedanken. Wat door hem in deze functie voor Stormvogels is gedaan, is niet in een paar woorden weer te geven. We zullen ons daarvan dan ook onthouden en alleen mededeelen, dat Stormvogels een uiterst nauwgezet functionaris ziet heengaan. Ge lukkig echter blijft de heer Koopmans als bestuurslid behouden. Als secretaris der elftal-commissie wordt hij opgevolgd door den heer A. G. Lindhout, Snelliusstraat 55. ALGEMEENE VERGADERING „STORMVOGELS". Stormvogels houdt haar algemeene leden vergadering op Vrijdag 25 Augustus. OM DEN ZILVEREN WESTERKERK. Aan de wedstrijden om den Zilveren Wes- terkerk doet dit jaar ook V.S.V. weer mede. Zondag a.s. spelen onze plaatsgenooten tegen Tubantia, op den 20sten Augustus tegen Wa- geningen en Spartaan. DAMMEN. HAARL. DAMCLUB—W. Z. D. V.-V. H. D. Op verzoek der Hagenaars is de voor Zon dag a.s. vastgestelde massakamp tusschen de .Haarlemsche Damclub" en £e onlangs gecom bineerde Haagsche hoofdklasse clubs „Wie Zoekt Die Vindt"Vereenigd Haagsch Dam- ;enootschap" uitgesteld tot Zondag 20 Augus tus te Haarlem. BILJARTEN. CHARLES DARANTIèRE OVERLEDEN. Wederom is een der groote figuren in de biljartsport heengegaan, n.l. Charles Da- rantière. Hij was de pionier van het Fransche en internationale biljartwezen en een goede bekende in Nederland. Een twintigtal jaren geleden, toen zoowel in ons land als in Frankrijk het biljartspel als sport nog in de kinderschoenen stond, was Darantière reeds met de organisatie daarvan begonnen en werd later niet- alleen voorzitter van den Franschen-, maar ook van den In ternationalen Biljartbond (H. I. F. A. B.) en kwam als zoodanig meermalen in Nederland bij internationale wedstrijden op bezoek Een paar jaren later bij zijn aftreden wegens ge- zondsheidsredenen werd hij eere-voorzitter dezer organisatie. Hij was zelf een goed biljarter, maar van den ouden stempel. Toch had hij veel bewon dering voor spelers als Dommering, Van Belle, Gabriels, enz. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND EERSTE KLASSE KLEIN BILJART. Het bestuur van den Ned. Biljartbond heeft de organisatie van het tournooi om den hoog- sten landelijken titel voor het aanstaande seizoen bij gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Haarlemsche biljartvereeni- ging „Door Eendracht Sterk" (D.EjS.) op 1 Januari e.k. op haar verzoek aan deze club opgedragen. Het is de eerste maal. dat bovengenoemd kampioenschap in Haarlem zal verspeeld worden. v^e<?n essence; een zuiver» product". (Adv. Ingez. Mcd.) De wedstrijd Ned. BondselftalM. C. C. aan de Spanjaardslaan. De Hollandsche bowlers overrompeld. De Engelschen scoren 324 in de eerste innings. Jan Kruyt verricht den hattrick. Donderdag De eerste dag aan de Spanjaardslaan be gon met een overrompeling van de Holland sche bowlers, van wie- er vooral vóór de lunch geen één gespaard bleef. Vooral de „smijterij" van Schill was precies iets wat de Engelschen „lag". Wykes die met Brooke de Engelsche innings opende zag kans in een minimum van tijd 69 runs bijelkaar te ranselen: 10 vieren en 2 zessen! Schmeink werd beide malen het veld uitgeslagen. Het totaal was toen hij door Bakker op Schill werd gevangen 97. Juist voor de lunch doet Alandt, die er achter de palen blijkbaar pleizier in had op de snelle bowlery, zijn eersten vang op Kruyt, die met Labouchère als slowbowler den aanval van Schill en Schmeink had overgenomen. Brooke was het slachtoffer voor een even eens harde 58 (8 vieren). Totaal 162! O. M. R. w. R. Schill 25 4 96 4 1 w J. Schmeink 6 48 lOn.b P. Labouchère 15 4 6 54 2 J. Kruyt 14 2 40 3 C. Bakker 11 50 1 2 w H. Schnitger 2 10 G. Hamburger 1 8 Jan Kruyt. Na de lunch bowlt Kruyt zijn over uit en doet dit dusdanig dat op zijn beide eerste ballen Maxwell en Greenstock alweer door toedoen van Alandt worden gevangen, waar door deze Kruyt in staat stelt een zeer fraai succes te boeken tegen deze sterke Engelsche combinatie de hattrick! —drie wickets met drie opeenvolgende ballen!. Ook Haddingham kan vertrekken: op 166 velt Schill zijn mid-stump. Dan komt de derde groote stand (63 runs) tusschen Holt en Hyndson. De 200 gaat spoedig op. Hyndson zet de zaken op denzelfden voet voort en ranselt de bowlery naar alle kanten, waarbij hij een tiental boundaries noteert. Op 229 doet Alandt zijn vierde vang achter het wicket, thans op Labouchère, waarmede hij Holt voor 22 terugzendt. Aan Hyndson's innings maakt Alandt eveneens een einde als de Engelsch- man een bal van Bakker tipt. Hyndson had een uitstekende 66 achter zijn naam. (7 voor 263). Met aanv. Keigwin en Hunt op de mat komt de 300 op het scoringbord en dan doet 3 runs later Alandt zijn zesden(h vang ach ter de palen op Schill's bowlen, die vooral in het laatst van de Engelsche innings uit stekend op dreef was, en rekent hiermede Hunt in voor 15. Het negende wicket levert nog 20 runs op voordat Keigwin voor een harde 46 (8 vieren), waarbij hij den bal heel veel naar square-leg haalde, door Bakker wordt gevangen op Schill's bowlen. Dan is het gebeurd en de M.C.C.-innings sluit op het zeer fraaie to taal van 324 als Labouchère Prowse. door Hamburger gevangen, krijgt voor 4 runs. Het is dan juist half vijf en na de thee trekken de Hollanders naar de mat met H. Schnitger en P. C. Hagenaar. De Hollandsche aanval had het- duchtig moeten ontgelden. Schmeink, die in 6 overs voor 48 runs werd weggeslagen en maar liefst 10-no-bollen tegen zich kreeg genoteerd had geen gelukkigen dag. want ook met batten was het mis; aan twee ballen had hij reeds genoeg Jammer voor dezen eminenten Rood en Witter, die in de competitie zulk uit stekend werk voor zijn vereeniging heeft geleverd, zoowel met bal als met bat, dat hij nu in dezen interland match geen enkel succesje mocht boeken. Maar cricket is nu eenmaal een onberekenbare sport, die den spelers naast enkele gelukkige momenten over het algemeen veel droeve ervaringen geeft. Schill met 4 voor 96 en Kruyt 3 voor 40 deden het beste werk met den bal en na hen dient onmiddelijk Labouchère met 2 voor 54 genoemd. Hagenaar en Schnitger. zooals gezegd, be gonnen voor de Hollanders en ze begonnen goed. heel goed zelfs Vooral eerstgenoemde legde er zooals gewoonlijk flink het hout op en bereikte een keer of vijf de boudary. Nadat op 47 eerst Schnitger. voor een goede 19 door Brooke is gebowld en op 48 Hage naar eveneens voor rekening van denzelfden bowler door Wykes voor een uitstekende 27 is gevangen is het voorloopig uit met het Hol landsche overwicht. De Engelsche bowlers en meer speciaal Brooke houden geducht opruiming onder de N.C.B.-menschen van wie alleen Wittebol 8. gevangen door Wykes en Kleefstra run out 10 er nog iets van terecht brengen. Als om bij half zeven wordt gestopt zijn Hamburger >6» en Labouchère (1) samen, die morgen de in nings vervolgen. Er zijn 85 runs waarbij reeds zes wickets verloren gingen (Schmeink en Kruyt beiden voor nul). Brooke bowlde uitstekend en nam vier van de zes Hollandsche wickets. Ie Innings M. C. C. M. G. Wykes, c. C. W. V. Bakker, b. R. Schill R. H. F. Brooke, c. C. Alandt. b. J. Kruyt 58 A. W. G. Hadingham, bowled. R. Schill 26 Capt. M. S. Maxwell c. C. Alandt, b.J. Kruyt T. W. Greenstock. c. C. Alandt, b. J. Kruyt F. Holt, c. C. Alandt. b. P. Labouchère 22 Capt. J. G. W. Hyndson. c. Alandt, b. C. Bakker R. P. Keigwin, c. C. Bakker, b. R. Schill 46 T. C. Hunt, c. C. Alandt, b. R Schill 15 G. V. Prowse, c. G. Hamburger, b. P. Labouchère Dr. J. H. Doggart, not out Extra's 18 Totaal Bowlingcijfers: 321 De met zooveel belangstelling tegemoet ge zien jubileumwedstrijd tusschen een combi natie van M.C.C. en All-Holland, zal a.s. Zaterdag qn Zondag plaats hebben op het fraaie terrein van H.C.C. te 's-Gravenhage. Op beide dagen word tte elf uur begonnen Gelet op de bijzonder fraaie prestatie van onze Nederlandse he elf tegen de Free Fores ters zal met nog grootere interesse het resul taat tegen Mr. Keighwin's team worden af gewacht, temeer daar wij vermoeden dat door de versterking met W. v. d. Bosch en Terwiel de winstkans belangrijk grooter is geworden. Wel beschikken de gasten over een sterke all-round ploeg, waarvan o.i. de aan val met zijn groote variatie aan bowlers, het sterkste deel vormt, doch indien het Holland sche batten ditmaal van even goed gehalte is als het bowlen en veldwerk, zal het ons niet verwonderen, of Mr. Van Manen c.s. zullen deze jubileumsmatch in een victorie resp. eervolle draw weten om te zetten. Het Nederlandsch elftal is als volgt samen gesteld; Mr. van Manen (capt.), Jhr. J. v. d. Bosch (wicket-keeper), Jhr. W. v. d. Bosch. J. van Baasbank, W. Kramer, A. Th. M. Maas. W. Glerum, L. Sodderland, Max Jansen, A. Ter wiel en M. Hartog. De eerste klasse-competitie staat in ver band met bovengenoemden wedstrijd geheel stil: voor de Overgangsklasse A zal de ont moeting V.V.V.Kampong beslissen of de V.R.A.-reserves voor goed als hekkensluiters in deze afdeeling zullen fungeeren. Een even- tueele inningsnederlaag brengt de Kampong ploeg nog ernstig in gevaar. UMPIRE. HAARLEM IV—HAARLEM V. Woensdagmiddag had de tweede ontmoe ting tusschen bovengenoemde Haarlem-elf tallen plaats, die ook ditmaal in een over winning voor Haarlem IV eindigde. Haarlem V begint te batten en opent met J. Mulder en D. Wessel. Reeds spoedig valt het wicket van Wessel, gevolgd door vele an dere. Alleen J. Mulder weet de dubbele cijfers te bereiken, gevolgd door P. Kruyt met 7. Het totaal wordt tenslotte, inclusief 14 extra's, waaronder 12 wides. 40, hiervan had J. Mulder er 10. Voor Haarlem IV bowlden: H. Hurkmans 4—11, C. Dekker 0—7. H. v. Vreeden 2—4, J. C. v. d. Schaar 11, W. Sayes 02 en A. Rog geband 31. Bij Haarlem IV gaat het hierna veel be ter. vooral J. Voogd, die zoo langzamerhand de steunpilaar van Haarlem is geworden, legt er flink het hout op, goed bijgestaan door H. Hurkmans en J. v. d. Plaat. Hij bracht het met J. v. d. Plaat van 4 voor 53 tot 590. Wanneer het totaal 114 is voor het verlies van 8 wickets is de tijd verstreken. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 47. H. Hurkmans 13. J. v. d. Plaat 16 en W. Koster 11. Voor Haarlem V bowlden: D. Wessel 432, A. Hartog 257, H. Mever 216 en J. Mul der 0—7. PAARDENSPORT HET INT. SPRINGCONCOURS TE DUBLIN. Uit Dublin Het internationaal springcon cours is Donderdag voortgezet. Thans be haalde het Fransche equipe de overwinning. Luienant Greter (Nederland) maakte, zoo wel op Trixïe als op Piccolo Amcre een aan tal goede ronden, maar wist zich niet te plaatsen. KANO-SPORT KAN OVEREEN ICING ..TREKVOGELS". De Trekvogels trekken er Zondag weer met 23 leden op uit om deel te nemen aan den 50 K.M. vaardigheidstoet uitgeschreven door de Amstelzwervers te Amsterdam. Voor hen. die den tocht volbrengen, is een herinneringsmedaille beschikbaar gesteid. De start is om half tien van de Berlage Brug op den Amstei te Amsterdam. Om zes uur wordt vertrokken met de mo torboot van af den Schotersteiger te Haar lem-Noord. BOKSEN CARNF.RA—PAOLINO. Uit Parijs: Naar verluidt is te San Sebastian het contract onderteekend voor de match CameraPaolino om het wereldkampioen schap. De ontmoeting tusschen den Italiaanschen wereldkampioen en den Spanjaard, die kor ten tijd geleden beslag legde op den Euro- pe esc hen titel, zou in September worden ge houden. POSTDUIVEN. COLl'MBA. Uitslag van de wedvlucht met jonge dui ven. gehouden van Antwerpen. 130 K.M. Los 7.45. aankomst eerste duif 9.46. C. Hoogcdoom 1. 3. 4. 17. 19. 23. 24. M. C. Fehres 2. 5. 8. 13. 14. 21. 25. 26: Th. Doncker- wolcke 6. 7. 20. L. Gimbrère 9, 10. 11. 15, J. Fi- lipen 12, G. Mollema 16, P. Boeree 18. van Dam 22. ..GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE Uitslag der wedvlucht van St. Sebastiaan. Afstand 1200 K.M. 1. L. J. Kramer. 2. P de Jong. Wedvlucht van Dax, afstand 1050 K.M. 1. Gebr. Laarman. 2. L. J. Kramer. Wedvlucht van Roosendaal met jonge dui ven. broed 1933. afstand 95 K.M. 1 2 8 16 23 24 27 A. v. Zadel. 3 7 9 10 21 22 30 34 37 39 40 46 47 J. C. Hoen. 4 20 43 58 60 61 L J. Kramer. 5 12 13 15 45 56 A. Verdor.- schot Jr. 6 18 35 36 44 57 P. de Jong. 11 17 38 41 48 52 55 A, Evelecns. 14 19 26 32 N. Leuven. 25 42 51 54 A. Compier. 31 33 49 50 59 W. v. Huis. DE LUCHTGIDS. Wedvlucht van Antwerpen. Eerst getoonde 9.46, laatst getoonde 10.31. J. M. Göbel 1. G. Kors 2 20 27. P J. Verput- ten 3 4 II 12 52. P. Kruljer 5 15. L. v. Bragt 6 31 59. J. W. v. d. Horst S. W. H. Spoor 3 10 14 18 19 26 33 42. J.' W. Radsma 13 22. K. Wits 16. Th. Cornet 17 32 41. W. A. Steijl 21 30 41. J. F. Harmsen 23 28 35 37 43 50. R. M. Heiloo 24 47 48 58. J. Zwart 25 54. J. v. d. Klugt 29 50. W. Hartog 34 36. Ed. v. Bree 38 56. L. Timmermans 39 44. Joh. v. Pol 45 53 55 57. A. J. Leurs 40 45. Ch. Gcisler 50 H. Philippo 51. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Rozcndaal. Afstand 95 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: v. d. Bosch 1 10; G. Akkooij 2 3 17: H. ICeerwolf 4 14 28 36 51: G. Dolle 5 23: T. Lui- kel Jr. 6 11 18 31 33. D Schuurman 7 15 26 27 35 45: P. Braain 8 12 19 24 29 34 46: C.'Facé 9: J. v. d. Linden 13 30 38 43 52: P. Martens 16; M. Luijken 20. J. Kuperus 21 44 55; E. v. Egdom 22 41 53; G. Zaagsma 25 37 54; :t. Jo- hannesse 32 39 47; Venbroek 40 48 49 50; H. v, Es 42. Eerstgetoonde duif 9 uur 46 min. 44 sec.; laatst getoonde duif 10 uur 17 min. 48 sec. HONKBAL PROGRAMMA-OVERZICHT. Voor Zaterdag staan twee eerste klasse- en twee tweede klasse wedstrijden op het pro gramma. V. V. G. A. gaat op bezoek bij Z. R. C. De uitslag van dezen wedstrijd hangt voor een groot deel af van de vraag: is Zuidwcg (de werper) al of niet met vacantie? Is dit niet het geval dan krijgt V. V. G, A. een zware noot te kraken en is een overwinning nog lang niet zeker. Ontbreekt daarentegen Zuidwcg wel, dan is de wedstrijd voor V. V. G. A, heel ge makkelijk. A. M. V. J. gaat op bezoek bij Blauw Wit en hoewel Blauw Wit dit seizoen niet op dreef is, gelooven we toch niet dat dc Zebra's dezen keer verliezen zullen. IL H- C II gaat op bezoek bij V. V. G. A. II en wint zonder twijfel, te meer daar dc V. V. G. A.-werper niet van dc partij is. Haarlem II moet naar Ajax II en zal daar zwaar te strijden hebben, als de Haarlemmers niet weer de tegenpartij laten zitten. Voor de Haarlemsche Competitie wordt Za terdagmiddag om lvalf drie dc wedstrijd Swastika a— E. D. O. a gespeeld. Zondagmiddag om kwart over twee vangt op het terrein aan de Kleverlaan de ont moeting H. H. C.IAjax I aan. Hoewel H. H. C. op de ranglijst hoogcr staat dan Ajax, is een overwinning op de Ajaxie- den niet zoo maar verkregen. Daar H. H. C. bovendien niet volledig is zal de strijd voor onze stadgenooten nog zwaarder zijn. Toch verwachten we een overwinning, al zal het verschil niet groot zijn. nONKBAL VOOR DAMES. Zaterdagmiddag half drie speelt het an dere damesnegenial van de H C. Haarlem op het terrein aan de Kleverlaan een vriend schappelijken wedstrijd tegen een damesne gental van de H. B. S. B. OPMERKINGEN VAN LEZERS. Een onzer lezeressen, wonende in het Frc- aerikspark klaagt over den onhoudbaren toe stand aldaar voor de omwonenden. Nu het Brongebouw verdwenen is wordt de plaats eenvoudig gebruikt als vuilnisbelt. Papleren, blikjes en nog veel erger worden er neerge worpen en het gevolg is dat de groote zwerm vliegen, die daarop afkomen, het onmogelijk maakt voor omwonenden hun ramen open te zetten. Bovendien is schr. bang. dat die vlie gen de kiemen voor allerlei ziekten met zich meedragen. Op deze wijze, schrijft Inzendster, worden de bewoners van die buurt gedwon gen elders te gaan wonen, wat ook wordt bevorderd door de komst van het Sportfond- senbad. Voorts merkt ze op, dat aan iemand kort geleden geweigerd is een bovenhuis te ma ken. omdat dat aan de wclstandseischen van het park niet voldeed, terwijl aan den ande ren kant dingen toegelaten worden, die in veel grooter mate in strijd zijn met die eischen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9