CRICKET De Wereldkampioenschappen te Parijs. WIELRIJDEN. Jac. van Egmond wereldkampioen LAWNTENNIS. MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 De eerste dag. Schitterende prestaties van Jac. van Egmond. Onze stadgenoot Van Dijk uitgeschakeld. Moeskops afgedaan. Zaterdag zijn te Parijs de wereldkampioen schappen wielrennen begonnen. Begonnen werd met de series voor amateur-sprinters. Het gaat over twee ronden van 400 M. Onze stadgenoot Van Dijk had in de vierde serie geloot tegen den Franschman Challot en den Italiaan Bambagiotto. Eerst leidt laatstge noemde; even voor de bel komt Van Dijk voor. Op 300 M. zet hij een spurt In, doch Challot haalt hem gemakkelijk in en van Dijk wordt op het rechte stuk geklopt door den Italiaan. Van Dijk's verkeerde tactiek heeft veel tot zijn nederlaag bijgedragen. Van Egmond lootte in de achtste serie tegen den Italiaan Rosi. Onze stadgenoot aar zelt niet de leiding te nemen. Even na de eerste bocht in de eerste ronde neemt de Italiaan den kop. In de bocht voor de finish zet hij de spurt in'. Van Egmond blijft tot 50 M. achter hem om daarna onweerstaanbaar te spurten en met 2 lengten gemakkelijk te winnen. De laatste 200 M. in 12 4,5 sec. In de vierde serie van de sprints voor de beroepsrenners neemt Moeskops de leiding; hij bereikt met eenige lengten voorsprong de bel. In de laatste bocht is Moeskops nog steeds aan den kop; hij dringt echter Cozens naar den buitenkant en het publiek joelt. Cozens kan zich niet verdedigen en Moeskops heeft dus geen moeite om als eerste de finish •te bereiken. Het is begrijpelijk dat de Hollan der gedisqualifieeerd wordt, zoodat Cozens deze serie wint. In de zesde serie laat G. Leene den Duit- scher Steffes den kop, doch 100 M. voorbij de bel, in de laatste bocht, gaat hij naar boven en zet hij er de spurt in. Hij weerstaat schit terend een aanval van den Duitscher en ein digt als eerste met een kwart wiellengte; laatste 200 M. in 13 2/5 sec. In de achtste serie verloor Sliphorst van den Deenschen wereldkampioen 1931 Falk Hansen en Van den Heuvel in de tiende serie van den Franschman Faucheux. Bij de herkansingsritten voor amateurs Zondagmiddag werden de wedstrijden voortgezet om den titel van wereldkampioen schap sprint amateurs en professionals. Begonnen werd met de halve finales. Amateurs. In de eerste halve finale startte Ulrich (Frankrijk) tegen Pola (Italië), waarbij beide renners elkaar feilen strijd gaven. Met 20 c.M. verschil won Ulrich met als tijd over de laatste 200 Meter 13 sec. In de tweede halve finale startte Van Eg mond tegen Anker Meyer Andersen (Dene marken), wellicht zijn sterksten tegenstan der van alle sprintamateurs. De Deen nam den kop met Van Egmond er achter. De Haarlemmer nam echter spoedig de leiding over; de eerste ronde werd in een vrij snel tempo afgelegd. In de tweede ronde werd deze snelheid nog verhoogd; in een razend tempo vlogen beide renners door de laatste bocht. Van Egmond was nog steeds vóór, met den Deen steeds aan zijn wiel. In het laatste rechte eind," een nek aan nek race. Onder groote spanning won Van Egmond met uiterst gering verschil, ongeveer 20 centi meters zal het geweest zijn. De tijd van de laatste 200 Meter bedroeg 11 4.5 sec., de snelste die tot nu toe, èn dooi de amateurs, èn door de professionals ge maakt was. Een fraaie overwinning van onzen land genoot, waardoor hij zich in den eindstrijd tegen Ulrich plaatste. Bij de Professionals startte in de eerste halve finale Michard te gen Richter. Met een halve wiellengte won de Franschman met als tijd over de laatste 200 Meter 12 3/5 sec. 2 Richter. In de tweede halve finale won Scherens (België) van den ItaliaV.n Martinetti met een wiellengte in den tijd van 12 2/5 sec. over de laatste 200 Meter. De stayers. De Graaf niet fit?" In de eerste manche vertrokken in deze volgorde Möller (Duitschland), Gebrian (Spanje), Suter (Zwitserland) Bresciani (Ita lië), Lacquehaye (Frankrijk), de Graaf (Ne derland) en Thollembeek (België). De Graaf liep direct hard van stapel en passeerde in de vijfde ronde Lacquehaye, doch deze nam zijn plaats vrijwel onmiddel lijk weer terug; de Franschman bezette hier mede de tweede plaats achter Möller. De Graaf reed een zeer slechten rit en verloor steeds meer terrein. In de 18e ronde kreeg hij reeds zijn eersten lap van Lacquehaye. Na de 30e ronde was de stand: 1.Lacquehaye. 2. Möller. 3. Cebrian. 4. Thollembeek. 5. Suter die 1 ronde achter lag, 6. Bresciani met 2 ronden achter en 7. De Graaf op 3 ronden. De Graaf stapte toen af en staakte den strijd. Er werd in een fel tempo gereden en het bleek spoedig, dat het baanrecord over 20 K.M. verbeterd zou worden. Dit gebeurde in derdaad en met een tijd van 15 min. 48 4 5 sec. vestigde Lacquehaye een nieuw baanre cord over 20 K.M. De Spanjaard Cebrian staakte evenals de Graaf, den strijd. Alleen Suter en Thollem beek streden om de derde plaats, waarbij de Zwitser zich plaatste. 1-Iet resultaat van de eerste manche luid de: 1. Lacquehaye tijd 1 uur 23 min. 3/5 sec. 2. Möller op 6 ronden. 3. Suter op 8 ronden. 4. Thollembeek op 8.5 ronden. 4. Bresciani op 9 ronden en Cebrian en De Graaf opgegeven. In de tweede manche startten in deze volgorde Gilgen (Zwitserland). Van der Wulp (Nederland). Giorgetti (Italië). Metze (Duitschland) Grant (Engeland), Paillard (Frankrijk) en Wynsdau (België). Van der Wulp start'" s'~ht: hij nam rc 3 ronden de Te pHa 20 ronder. verliest Van der Linden van den Italiaan Mozzo. Van Dijk zag geen kans, zijn herkan- singsrit te winnen, zoodat hij uitgeschakeld werd. Moeskops won in zijn herkansingrit voor professionals van den Duitscher Steffes. Van den Heuvel verloor van den Belg Arlet en Sliphorst van den Italiaan Bergamini en van den Franschman Chapalin. Dan komen de amateurs weer voor de kwart-finales. B. Leene wint op prachtige wijze van den Oostenrijker Dusika en onze stadgenoot Van Egmond geeft den Oosten rijker Schaffer geen schijn van kans. Bij de laatste achtste finales geeft Moes kops tegen Michard wel een fraaien strijd te zien, maar onze landgenoot wordt toch met een kwart wiellengte geklopt. Ook G. Leene moet tegen den Belg Scherens de nederlaag lijden, zoodat dus alle Nederlandsche be roepssprinters uitgeschakeld zijn. In de derde kwart-finale voor amateurs rijdt van Egmond tegen den Franschman Rampelberg. Dit werd de mooiste sprint van den dag. Door het lot wordt Rampelberg als leider van de eerste ronde aangewezen. Van Egmond volgt op 4 M. en neemt even voor dc laatste ronde den kop en versnelt het tempo. Hij maakt een spurt van niet minder dan 600 M., wordt heftig aangevallen, doch weerstaat zijn tegenstander glansrijk. De laatste 200 M. in 12 3/5 sec. B. Leene moet in zijn kwart-finale rijden tegen den Deen A. M. Anderson; deze laatste krijgt een lekken band en een tweede start is noodig. Leene neemt resoluut de leiding, terwijl Andersen op eenige lengten afstand volgt. In dezen stand komt tot de laatste bocht geen wijziging. Dan zet Leene zijn spurt in, evenwel niet snel genoeg om zijn voor sprong te behouden. Andersen klopt hem even voor de finish met een halve wiellengte. In de kwart-finale voor de beroeprenners wint Scherens op fraaie wijze van Gérardin. De Duitscher Richter klopt Faucheux. leidden Paillard. Gilgen en Giorgettie. Een hevige strijd was intusschen ontstaan om de belangrijke derde plaats tusschen Grant, Gilgen en Metze, terwijl Wynsdau en v. d. Wulp ver achter lagen. In de 60ste kreeg Gilgen motorpech, waardoor de Zwitser vijf ronden verloor. Hij kwam daardoor op de zesde plaats te liggen voor van der Wulp, die 7 ronden achter was. Toen 45 K.M. waren afgelegd staakte van der Wulp den strijd; onze tweede Nederland sche stayer was uitgeschakeld. Een hevige strijd ontspon zich tusschen Metze en Grant om de derde plaats, die dooi den Duitscher gewonnen kon worden. De einduitslag van de tweede manche werd dus: 1. Paillard 1 uur 15 min. 56 2/5 sec. 2. Gior getti op 40 Meter. 3. Metze op 1 ronde. 4. Grant op 1 ronde. 5. Wynsdau op 3 ronden. 6. Gilgen op 7 ronden. Van der Wulp opge geven. In den eindstrijd komen dus Dinsdag Lacquehaye en Paillard (beiden Frankrijk), Möller en Metze (beiden Duitschland), H. Suter (Zwitserland) en Giorgetti (Italië), Van Egmond wereldkampioen. Tusschen deze stayersmanches door wer den de sprintwedstrijden verreden om de vierde plaats, alsmede om de eerste en tweede plaats, zoowel voor de amateurs als de professionals. Wat de amateurs betreft, in den eersten rit om de 3e en 4e plaats won An dersen van Pola met banddikte, Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Ook in den tweeden rit won Andersen, thans met een halve lengte, zoodat Andersen definitief de derde plaats bezette. Tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. Voor den eersten rit eindstrijd amateurs kwam Van Egmond tegen Ulrich (Frankrijk). Het werd een getrouwe herhaling van alle andere races van den langen Hollander. Van Egmond nam den kop, een lange spurt en Ulrich was kansloos. 1. van Egmond. 2. Ulrich 1 lengte. Tijd laat ste 200 Meter 12 1/5 sec. Tweede rit Ulrich ging er in de eerste verrassend tusschen uit, doch Van Egmond haalde hem spoedig in. De Haarlemmer spurtte een heele baan en won met vele lengten. 1. van Egmond. 2. Ulrich, vele lengten ach ter. Tijd laatste 200 Meter 13 2/5 sec. HIERMEDE WAS VAN EGMOND DUS WE RELDKAMPIOEN. De einduitslagen der amateurs sprint luidde: 1. van Egmond (Nederland). 2. Ulrich (Frankrijk). 3. Andersen (Denemarken) 4. Pola (Italië). Scherens wederom professional-kampioen Tenslotte nog de professionals. Om de der de en vierde plaats streden Richter en Mar tinetti, waarbij Richter beide malen won. Voor den eindstrijd waren drie ritten noo dig, noodig, daar zoowel Scherens als Mi chard een rit had gewonnen. In den beslis- senden rit won Scherens. zoodat hij voor de tweede maal wereldkampioen werd. De re sultaten waren: Om de 3e en 4e plaats: 1ste rit: 1. Richter 2. Martinetti halve lengte. Tijd 12 2/5 sec. Finale: 1ste rit: 1. Scherens. 2. Michard twee lengten. Tijd 12 3/5 sec. 2e rit: 1. Michard. 2. Scherens 1 wiellengte 12 3 5 sec. Beslissingsrit: 1. Scherens, 2. Michard Tijd laatste 200 M. 13 2 5 sec. Eindresultaat: 1. Scherens (België) wereld kampioen. 2. Michard (Frankrijk). 3. Richter (Duitschland). 4. Martinetti (Italië). Er waren 40.000 toeschouwers. Heden worden de wegwedstrijden ver reden. Zondag heelt de Haarlemsche ama teur-wielrenner Jac. van Egmond nieuwe lauweren verworven voor zich- zelf en voor de Nederlandsche wieler sport. Hij is wereldkampioen der ama teursprinters geworden. En hoe! Zijn superieure kracht was voor eiken toeschouwer overduidelijk, hij maakte zelfs den besten tijd van alle sprinters, de beroepsrijders niet uitgesloten, op de laatste 200 Meter, namelijk 11.8 sec. Op de hun zoo bekende baan hadden de Franschen Rampelberg en Ulrich geen kans tegen onzen landgenootwien het Pare des Princes te Parijs nu niet zoo vertrouwd is. Trouwens het voordeel van in eigen land voor eigen publiek te rij''en mocht den Franschen evenmin baten. Van Egmond is wereld kampioen en er is geen speld tusschen te krijgen. Dit succes van onzen langen, sterken Haarlemmer is niet alleen de vervulling van zijn vurig sten wenseli, doch ook de belooning voor een langdurige trai ningsperiode, die geheel op dit ideaal was ingesteld. Eerst den Olympischen, nu den wereldtitel, er is op dit oogenblik wel zeker geen verheugder, en trotscher wielrenner op de wijde wereld dan Van Egmond. En bij de ontelbare geluk- wenschen, die hem toestroomen voegen wij van ganscher harte de onze. Hij moge nog zeer vele succesvolle wedstrij den rijden als amateur of alsJa, zal Van Egmond nu om den broode gaan rijden, zooals gebruikelijk is voor een amateur, die de hoogste glorie heeft behaald, gebruikelijk en ook begrijpe lijk, want ivielrenners komen nu eenmaal weinig voort uit de gegoede klasse, die zich liefhebberijen kan ver- oorlooveji, die veel tijd van reizen eischen. De nieuwe wereldkampioen zelf zegt. dat hij ér geen haast mee heeft, hij blijft voorloopig nog amateur. Als zoodanig zal hij wel tal van uitnoodi- gingen ontvangen om in binnen- en buitenland te rijden. Het hoogtepunt van dit seizoen is achter den rug, wel licht zal hij bij den aanvang van het volgende den gr ooien stap doen? Wij kunnen de beslissing rustig aan den renner zélf overlaten. Maar dat hij, ook in de rangen der betaalde renners een flink figuur kan slaan, staat wel voor ieder vast. Als Van Egmond ernstig en toegeioijd, met de zelfbeheersching en opofferingen, die er bij behooren, de wielrennerij blijft beoefenen, mogen wij zonder eenige overdrijving in hem den waardigen opvolger van Moeskops zien. Huldiging-Van Egmond. Naar aanleiding van het feit, dat Jac. van Egmond, eerelid van de H.S.V. „De Kam pioen", Zondag te Parijs het wereldkampioen schap won, belegde deze vereeniging Zondag avond een spoed-bestuursvergadering, waar op werd besloten, aan Van Egmond bij zijn aankomst te Haarlem een grootsche huldi ging te bereiden. Hiertoe werd een voorloo- pige feestcommissie samengesteld; alle Haar lemsche Sportvereenigingen worden uitge- noodigd hun volledige medewerking- te willen verleenen. Voor de besprekingen betreffende de te nemen maatregelen, gelieven belangstellende vereenigingen zich ten spoedigste in verbin ding te willen stellen met den secretaris, den heer B. van Dijk, Gierstraat 36. Bij de ouders van Van Egmond. We zijn vanmorgen even de ouders van Van Egmond gaan feliciteeren met het schit terend succes, dat hun zoon weer behaald had. Begrijpelijk waren ze bijzonder in hun schik. Eén ding speet hun echter, namelijk dat zij het weer niet met eigen oogen hebben mogen aanschouwen. „Maar Donderdag avond", zei z'n moeder met groote beslistheid, „dan houdt niemand ons thuis! Dan gaan we naar Amsterdam om de revanche-wedstrijden te zien! We willen onzen jongen graag tegen die andere „keien" zien rijden!" „Heeft hij u nog getelegrafeerd, dat hij wereldkampioen geworden is?" „Weineen", zei de vader. „Daar denkt hij niet eens aan! Hij zal gedacht hebben: dat lezen ze wel in Haarlem's Dagblad! Trou wens. hij komt toch weer gauw thuis!" De Hollandsche eerelijst. We herinneren er aan, dat wijlen Jaap Eden de eerste Nederlander (en Haarlem mer) is geweest, die het amateurkampioen schap gewonnen heeft. Dat was in 1895. Vijf jaar later volgde Peeters; in 1925 was het J. Meijer, in 1929 Mazairac en nu onze stadge noot Van Egmond. En het was Moeskops, die het wist klaar te spelen, om vier maal achter elkaar, na melijk in 1921, 1922, 1923 en 1924, het kam pioenschap der profs te behalen en in 1926 deed hij het voor de vijfde maal. Succes van H. Ooms in Enschedé. Onze stadgenoot H. Ooms heeft Zondag bij de weierwedstrijden op de baan „Het Oosten" te Enschedé weer heel mooie successen ge boekt. Hij werd No. één in de sprint voor on af hankelij ken en amateurs over drie ronden. De uitslag van de Olympische achtervolging HollandTwente was een overwinning voor het Hollandsche team, bestaande uit Ooms, Korlaar, Kroese en Snel. Met Korlaar werd Ooms No. 2 in den kop pelwedstrijd over 40 K.M. Op 3 September gaat Ooms weer naar En schedé, om daar met zijn vader (een oud- wielrenner) deel te nemen aan een drie-uurs koppelwedstrijd. H. S. V. „De Kampioen". Zondag hield bovengenoemde vereeniging den laatsten rit om den Schefferbeker, waar van de uitslag was: A en B klasse: 1. W. Moerkerk, tijd 1.26.13, 2. J. ten Boom, tijd 1.26.55, 3. B. Molendijk, tijd 1.26.58. 4. W. Kruid, tijd 1.30.57, 5. H. Zulevoet, tijd 1.32.46. Succes van Metz. Donderdagavond werd op de Tilburgsche baan een koppelwedstrijd gehoudgn over 50 K.M. voor profs en onafhankelijken, waarin W. Metz (lid van de H.S.V. „De Kampioen") met Van Nek Jr. wist te zegevieren. Metz, die meer en meer op den voorgrond treedt, voor al in koppelwedstrijden, was in dezen wed strijd de man van den avond. Wij wenschen hem nog veel succes. Om den Davis-Cup 1934 NederlandRoemenië (41) Op den tweeden dag van den wedstrijd tegen Roemenië heeft de Nederlandsche double Timmer en. Scheurleer de beide Roe menen Poulieff en Cantacucene geslagen met 63. 6—3, 60. In de cijfers ligt reeds het eenzijdige overwicht der Nederlanders opgesloten. De combinatie aan Nederland sche zijde was goed. Zoowel het baselinespel als het volleeren der Roemenen was zwak. Zondagmiddag werden te Noordwijk de wedstrijden voor den Daviscup 1934" voortge zet met de beide laatste enkelspelen. De eer ste partij tusschen Timmer en Poulieff gaf voortdurend een overwicht van onzen land genoot te zien, voornamelijk komend door grootere vastheid. Timmer speelde heel rus tig, hield de rallies gaande, totdat de Roe meen miste. Dit geschiedde inderdaad en na 4, 5 slagen kwam de misser van den Roemeen Door deze tactiek won Tommer met fraaie cijfers. Af en toe ging Timmer naar voren, verzamelde zonder bepaald op „af" te spelen heel wat punten. Poulieff probeerde het nog even op de backhand van Timmer, doch deze slag was juist goed op dreef en in plaats daarvan suc ces te hebben kwam juist van dien kant het meeste gevaar voor den Roemeen. Zoo maakte Timmer 15 games achter el kaar: het werd 60, 6—0, 30, waarna Poulieff zijn eerste game kon maken. Het werd 41, 51, 52 en op zijn service 53 Het spel van Timmer was iets afgezakt, waar door de Roemeen iets meer kon aanvallen en daardoor drie games kon maken. Timmer eindigde met een fraaie forehandpassing. Met 60, 60, 63 kwam dus het ein de. In de tweede partij kwam Karsten tegen Cantacucene. Het spel stond doorloopend op zeer matig peil, doordat Karsten telkens periodes van onvastheid kreeg. Hierdoor ging tevens de derde set verloren. Toen leek het dat Karsten de partij nog zou verliezen, hij kwam bijv in den vierden set met 52 ach ter te staan, doch toen 'keerde zijn zelfver trouwen terug. Hij kwam weer meer in den aanval, maakte gelijk tot 55 en won den set met 86. Het resultaat der laatste partij was: Karsten sloeg Cantacucene met 62, 108, 0—6, 8—6. Eindstand 41 voor Nederland. ZwedenBelgië (12) Uit Stockholm: Het dubbelspel werd Zon dag door de Belgen Lacroix en de Boxman gewonnen. Het resultaat was: Lacroix en de Boxman (België) sloegen Oestberg en Ramberg (Zwe den) met 5—7, 7—5, 7—5, 6—2. Stand 21 voor België. Het tournament te Wijk aan Zee. Het tournament, georganiseerd door de di rectie van het badhotel op de banen van ae N.V. Sportex werd Zondag beëindigd. De uit slagen waren: Dames-enkelspel: Mej. T. Zurlohe slaat mej. T. v. Uden 61, 7—5. Demi-finale: Mevr. Rogust sl. mej. J. Nie- poort 810, 64, 64. Dames- dubbelspel J. Niepoort en H. v. Doorn slaan de dames Saarberg 63, 62. Demi-finale: de dames J. Spruijt en T. Zurlohe slaan mevr. Rogut en mej. T. Hen- neman 86, 26, 97. Mixed-double: Mej. J. Spruijt en G. v. d. Ploeg slaan mej. H. Doorn en Erdman 62, 61. De heer en mej. v. Swol slaan mej. J. Nie poort en J. v. d. Bliek 75, 61. (demi-finale. Heeren-dubelspel Erdman en v. d. Bliek slaan v. Swol en Merkelbach 6—1, 6—1; v. d. Ploeg en Deege naar slaan de heeren Saarberg 61, 62. Heeren-enkelspel G. v. d. Ploeg slaat C. Dingier 68, 62, 63; Erdman sl. J. Deegenaar 62. 6—4; v. Swol slaat G. v. d. Ploeg 60, 26. 62. Dames-enkelspel Mej. J. Spruyt slaat mej. T. Zurlohe 62, 6—0. Finales Mixed-double: mej. J. Spruyt en G. v. d. Ploeg slaan de heer en mevr. v. Swol 63. 6—4. Dames-enkelspel: mej. J. Spruyt slaat me vrouw Rogut 62. 86. Heeren-enkelspel: v. Swol slaat Erdman 6—3, 6—2. Heeren-dubelspel: G. v. d. Ploeg en J. Dee genaar slaan Erdman en J. v. d. Bliek 97, 7—5. Dames dubbelspel: dames J. Spruyt en T. Zurlohe slaan Jo Niepoort en H. Doorn 64. 6—3. De wedstrijden hadden een vlot verloop en hebben veel publiek getrokken. Zondagavond heeft de heer W. Saarberg met een toepasselijk woord de prijzen uitge reikt. waarna voor de deelnemers een gezel- ':ge dansavond volgde. Het gouden feest van den N. C. B. Nederlandsch XIM. C. C. EEN OVERWINNING VAN HOLLAND MET 9 WICKETS. EERSTE DAG. Goed batten van Holland met v. Manen als uitblinker. De Engel- schen krijgen de follow-on da/ik zij magnifiek bowlen van Jansen. De jubileumswedstrijd van het Neder landsch XI ter gelegenheid van het gouden feest van den N. C. B. is wel op een groote verrassing uitgeloopen. Na de hoogs score toch die de Engelschen in Haarlem hadden gemaakt, had men verwacht dat de Hol landsche aanval de grootste moeite zou heb ben met het batten der M. C. C., doch .hoe anders is dit uitgeloopen! Nadat de 'Neder landers 212 runs hadden gescoord werden de gasten voor slechts 97 aan den kant gezet dank zij eminent werk van onzen left-round bowler Max Jansen die 6 wickets nam voor 14 runs. Captain v. Manen, die den toss had ge wonnen koos natuurlijk batten, zoodat W. v. d. Bosch en Glerum te 11.15 naar de wickets trokken. Beiden nemen de bowlery direct flink onder handen en Keigwin ziet zich al spoedig genoodzaakt te changen. In plaats van Hyndron en Doggar't vormen thans Prowse en Brooke den aanval.. Beide batsmen scoren er echter lustig op los en eerst als het totaal 70 bedraagt wordt v. d. Bosch fraai in de slips gevangen voor een utistekende 33. Kramer wordt direct achter het wicket gevangen, doch Jansen en Gle rum spelen rustig door. Door voortdurend te changen voorkomt de M. C. C. captain ech ter dat de batsmen ingespeeld geraken. De runs komen nu dan ook in een langzaam tempo. Wanneer Hyndron weer wordt aan gezet wordt in de eerste over Glerum voor een nuttige 27 het slachtoffer, v. Manen scoort zeer langzaam en ziet achtereenvol gens Jansen voor 28 en Hartog voor 9 ver trekken. Sodderland houdt dan tot de lunch stand welke met den stand 5132 ingaat. Wanneer weer begonnen wordt verdwijnen achtereenvolgens Sodderland en van Baas- bank voor een luttel aantal runs. v. Manen ziet nu de ernst van de zaak in en past thans een oude.l taktiek toe. Hij valt de bowlery thans aan en doet dit zoo goed dat de score omhoog vliegt. Daarbij houdt hij zeer goed het bowlen aan zich door telkens de laatste bal zeer fraai te plaatsen. Goed gesteund door Terwlel en Maas stijgt zoo de score tot 212 op welk totaal v. Manen voor een werke lijk schitterende 65 als laatste man wordt gebowld. Hyndron had met 337 het meeste" succes, op de voet gevolgd door Brooke met 2 voor 28. De Engelsche innings begon al zeer slecht doordat Brooke's palen reeds in de eerste over van Terwiel duikelden. Wel wisten achtereenvolgens Hadingham, Greenstock en Keigwin eenige runs aan de score toe te voegen, doch de Engelsche innings werd door het bowlen van Jansen een debacle. De Hagenaar was absoluut onbespeelbaar en in 12 overs waarvan 4 maidens kwam hij met de cijfers 614 uit den strijd. Van zijn 72 ballen werd slechts op 5 ge scoord, wel een bewijs hoe magnifiek zijn bowlen moet zijn geweest. Voor 97 runs zat heel M. C. C, aan de kant en slechts Wykes, die als eerste man inging en als achtste ver dween, bleek eenigszins Instaat het bowlen te beperken. Het fielden der Hollanders was prima. De Engelschen kregen natuurlijk ae follow-on en met no geen kwartier speeltijd trokken Maxwell-G. en Holt nogmaals naar het wicket. Toen de stumps werden opge borgen was het Engelsche totaal 7 runs voor het verlies van 1 wicket. Maxwell-Gumble- ton werd namelijk door Maas gecleaned. RITA. TWEEDE DAG. De Engelschen scoren 247 runs in hun 2de innings, waarvan Keig win een onbetaalbaar 50*. In 40 minuten scoren hierna de Hollan ders de benoodigde 133 runs voor de overwinning! De tweede dag van deze wedstrijd zal nog lang in onze herinnering bewaard blijven! Gedurende den geheelen dag bleef 't een open vraag of de Hollanders, dan wel de Engel schen de overwinning zouden behalen, hoe wel het Nederlandsch XI steeds de beste kansen heeft gehad, en dan ook tenslotte volkomen verdiend heeft gewonnen. Nadat Zondag Holt en Doggart voor de M.C.C. den strijd hervat hadden, kon laatstgenoemde op den lsten bal van v. d. Bosch verdwij nen. Toen kwamen echter Wykes en Holt samen op de mat en van 27 werd het door fraai spel. speciaal van Wykes 395. Beiden bespeelden de bowlery met het grootste ge mak en vooral Wykes liet zeer fraaie slagen zien, zoowel aan off als aan leg. Hoewel v. Manen de bowlery voortdurend wisselt, kan hij niet voorkomen dat de score regelmatig en vrij snel stijgt. Daarbij kwam dat het feilden verslapte, een euvel dat later in den middag nog duidelijker zou blijken. Alle be schikbare bowlers werden aangezet, doch het gelukte eerst aan captain v. Manen zelf om Wykes achter het wicket gevangen te krij gen voor een kanslooze en fraaie 57. De lunch kwam spoedig hierna met de stand 3105. Holt was met 35 not out. Toen weer begonnen werd kwam Terwiel plotseling ge weldig op dreef. Door zijn „kicken" was hij zeer gevaarlijk voor de batsmen en in no- time waren 4 van de beste bats der M. C. C. op zijn bowlen verdwenen o.a. Holt die geen kans had gezien zijn totaal te verhoogen en Brooke dank zij een buitengewone vang van J. v. d. Bosch achter het wicket. Met de stand 7116 kwam captain Keigwein in en dank zij hem ontkwam de M. C. C. aan een collapse. Goed gesteund door. eerst Hyn dron en daarna Prowse, wist- hij de bowlery geheel te overmeesteren en zelfs de kans op een draw veel grooter te maken. Hierbij ris keerde hij niets, scoorde slechts op de slech- teballen en wist op die manier tweemaal met den 9den en elfden man een stand op te zetten van ruim 60 runs. Hij gaf dc Ne derlanders geen schijn van kans op c'.oor zijn verdediging heen te dringen. De tweede dag. Van Egmond wereldkampioen der amateurs. De Graaf staakt den strijd bij de stayers. Scherens weer kampioen der professionals.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4