WATERSPORT HONKBAL POSTDUIVEN VOETBAL MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 HAARtE M'S DAGBLAD 5 Hynöron en Prowse riskeerden veel meer hoewel beiden uitstekend gebat hebben. Zoodoende kwam het dat het van 7116 8179 werd, op welk totaal Hyndron voor 33 werd gebowld. Toen Hunt direct hierop verdween dacht men algemeen dat het af- geloopen was, doch zooals gezegd Prowse en Keigwin dachten er anders over. Wat v. Ma nen ook probeerde, niets hielp en beide bats- men hebben 11/2 uur lang samen stand ge houden. daarmee de kans op een draw zeer vergrootend. Prowse werd tweemaal door Hartog en Glerum gemakkelijk gemist, doch Keigwin's innings was brillant en zonder één kans. Eerst op 247 eindigde de Eng. in nings toen Prowse voor een onbetaalbare 44 werd gebowld. Keigwin bleef :net een magnifieke 50 not out. Van de Nederl. bowlers had Terwiel met 665 het meest, en volkomen verdiende, succes. De Hollanders moesten nu 133 runs ma ken om te winnen in precies 100 minuten. Wat het openingspaar v. Manenv. Baas- bank toen vertoonde grenst aan het onge looflijke. De bowlery werd zoo ongenadig af gestraft en weggeranseld dat in 10 minu ten de 50 en in 25 minuten de 100 op kwa men. Geweldige vieren afgewisseld door enorme zessen volgden elkaar zonder ophou den op en in 10 overs waren er 99 runs! Toen werd v. Baasbank voor een schitte rende 53 gevangen. Zijn innings bevatte 6 vieren en 3 zessen, v. Manen en v. d. Bosch ranselden in no-time de benoodigde 34 runs bijeen, waarbij v. d. Bosch met een ontzet tende harde zes de winninghit sloeg. v. Manen bleef met 61 (11x4) en v. d. Bosch met 16 (1x6; 2x4) not out. Voor bijzonder heden zie de volledige scores: le innings Nederlandsch XI: W. Glerum bowled J. W. G. Hyndron 27 Jhr. W. v. d. Bosch c. J. W. G. Hyndron b. R. H. Brooke 33 W. Kramer c. T. C. Hunt b. N. G. Wykes 1 Dr. M. Jansen bowled M. Maxwell-G. 28 Mr. H. v. Manen bowled Dr. J. H. Doggart 65 M. Hartog bowled T. W. Greenstock 10 L. J. Sodderland c. T. C. Hunt b. J. W. G. Hyndron 5 A. Th. v. Baasbank bowled J. W. G. Hyndron 2 A. Maas c. Lt. G. V. Prowse b. R. H. T. Brooke 12 A. Terwiel c. .R H. T. Brooke b. Lt. G. V. Prowse 1 Jhr. J. v. d. Bosch not out 2 Extra's 26 Totaal 212 Bowlingcijfers: O. M. R. W Dr. J. H. Doggart 7 4/< 3 2 15 1 Sub. Lt. G. V. Porwse 21 2 54 1 Capt. J. W. G. Hyndron 13 4 37 3 R. H. T. Brooke 12 3 28 2 N. G. Wykes 5 1 19 1 M. Maxwell-G. 3 14 1 T. W. Greenstock 6 17 1 M. C. C. Ie innings: N. G. Wykes c. M. Hartog b. A Terwiel 26 R. H. T. Brooke bowled A. Terwiel 0 A. H. G. Hadingham bowled A. Terwiel 15 T. W. Greenstock c. W. Kramer b. Dr. M. Jansen 10 E. V. Holt c. Jhr. J. v. d. Bosch b. Jhr. W. v. d. Bosch 4 Capt. G. E. Keigwin l.b.w. Dr. M. Jansen 13 Capt. M. Maxwell-G. c. L. J. Sodderland b. Dr. M. Jansen 4 T. C. Hunt bowled Dr. M. Jansen 0 Capt. J. W. G. Hyndron c. A. v. Baasbank b. Dr. M. Jansen 5 Sub. Lt. G. V. Prowse bowled Dr. M. Jansen 4 Dr. J. H. Doggart not out 5 Extra's 11 Totaal 97 Bowlingcyfers: O. M. R. W A. Terwiel 15 8 23 3 L. J. Sodderland 9 4 17 Dr. M. Jansen 12 4 14 6 Jhr. W. v. d. Bosch 8 2 32 1 A. Maas 1 1 2e innings M. C. C.: G. V. Holt c. Dr. M. Jansen b. A. Terwiel 35 Capt. M. Max\vell-G. bowled A. Maas 2 Di". J. H. Doggart c. L.'J. Sodderland b. W. v. d. Bosch 4 R. H. T. Brooke c. Jhr. J. v. d. Bosch b. A. Terwiel .10 N. G. Wykes c. Jhr. J. v. d. Bosch b. Mr. H. .v. Manen 51 A. N. G. Hadingham bowled A. Terwiel 0 T. W. Greenstock c. M. Hartog b. A. Terwiel 0 Capt. G. E. Keigwin not out 50 Capt. J. W. G. Hyndron bowled A. Terwiel 33 T. C. Hunt c. Dr. M. Jansen b. A. Terwiel 2 Subt. Lt. G. V. Prowse bowled W.v. d.Bosch 44 Extra's l6 Totaal 247 O. M. R. W 32 10 65 6 18 5 34 1 9 5/6 1 39 2 13 3 28 1 b. 8 1 20 21 9 28 7 2 17 Bowlingcijfers: A. Terwiel A. Maas Jhr. W. v. d. Bosch Mr. H. v. Manen L. J. Sodderland 7 Dr. M. Jansen W. Glerum 2e innings Ned. XI: Mr. H. v. Manen not out 62 A. v. Baasbank c. J. W. G. Hyndron b. H. G. Wykes 53 Jhr. W. v. d. Bosch not out 16 Rest did not bat Extra's Totaal 135 f 1 w. Bowlingcijfers: Dr. J. H. Doggart Capt. J. W. G. Hyndron R. H. T. Brooke Sub. Lt. G. V. Prowse N. G. Wykes Capt. M. Maxwell-G O. M. R, W 3 31 2 21 3 24 2 20 3 25 1 2 10 Beschouwing. meten met twee maten. DE M. C. C. PLOEG. De vaststelling van den wedstrijd V.O.C.— Haarlem op denzelfden Zondag, dat door beide vereenigingen een speler voor het Nederlandsch elftal moest worden afgestaan, heeft in het bijzonder bij de Vereenigmg Haarlem verontwaardiging gewekt. Het fraaie resultaat, door onze stadgenooten te Leiden behaald, heeft overigens bewezen, dat bij een volledig uitkomen, theoretisch ge sproken. de pnuten in Haarlem zouden zijn te recht gekomen. Nu nemen wij gaarne aan, jdat de competitieleider door het late voetbal seizoen enorme moeilijkheden met de vast stelling van het programma heeft gehad, doch daar staat tegenover, datt om dezelfde reden de wedstrijd V.O.C.H.C.C. n werd uitgesteld, terwijl bovendien de vereeniging Haarlem van 1 Mei j.l. af met haar ploeg geheel ter beschikking van den competitie- leider stond en aan V.O.C. zes cricketweken uitstel werd verleend. Bovendien achten wij een dergelijke beslissing in strijd met de be langen van de andere candidaat voor de hoogste plaats, n.l. H.C.C. I. Immers was het zeer wel mogelijk geweest, dat het, door af wezigheid van bowlers, zoo zeer gehandicapte Haarlem-team met innings had verloren, waardoor V.O.C., zelfs wanneer zij de tweede ontmoeting tegen H.C.C. zou verliezen, toch kampioen zou zijn geworden. Gememoreerd moet worden, dat het bestuur van den N.C.B. slechts uitstel wilde verleenen, indien beide clubs (V.O.C. en Haarlem) een anderen datum voor dezen match konden vaststellen. V.O.C. weigerde evenwel alle medewerking, waar door de match j.l. Zondag, onder protest van Haarlem, werd gespeeld. Wij kunnen dan ook den indruk niet wegnemen, dat hier met twee maten is gemeten en de belangen van twee cricketclubs, t.w. Haarlem en H.C.C. I, ten achter worden gesteld, bij die van het Rotterdamsche V.O.C. In de afgeloopen week hebben wij kennis kunnen maken met de 3e Engelsche ploeg, de M.C.C., die onder leiding van R. P. Keighwin in ons land een tweetal wedstrijden speelt. Hoewel wij door den zwakken tegenstand van het Bondselftal ons onmogelijk een vaste meening hebben kunnen vormen, over de kracht van deze Britsche ploeg, gelooven wij toch, dat ons nationaal elftal hieraan han den vol werk zal hebben. Op het oogenblik, dat u deze regels onder de oogen krijgt, zal het resultaat van dezen wedstrijd reeds be kend zijn, zoodat wij ons zullen bepalen met een korte beschouwing over de ploeg qua ge heel. Qua batting-team zouden wij aan de M.C.C. ploeg de voorkeur geven boven die der Fores ters. omdat het over 't algemeen zeer jonge, team van Mi'. Keighwin tot sneller scoren in staat moet worden geacht. Vooral de left- hand batsman Wykes oud Cambridge blue, kan een aanval geducht van zijn stuk bren gen; dit hebben de spelers van het Bonds elftal reeds aan den lijve ondervonden. Door dit sneller scoren wint het spel dezer Britten aan aantrekkelijkheid, zoodat men niet den indruk krijgt, zooals bij de Foresters en ook hoewel in mindere mate mij de Harrow- Wanderers, dat zij uitsluitend op safe spelen. De aanval, hoewel veel gevarieerder dan die der andere in ons land gekomen. En gelsche ploegen, bezit geen Raffaëll, Calthor- pe of Corriu, tenzij Kapt. Keighwin zijn ge vaarlijken bowlers eerst tegen All-Holland in het vuur brengt. Thans maakte de slow- legbreakbowler Brooke op ons den meesten indruk, zonder hem evenwel onder de onbe speelbare bowlers te rangschikken. Het wicket keepen van den Foresterspeler Boddington, was evenwel beslist superieur aan dat van Hyndson, hoewel de Hollandsche batsmen zich hierop niet te veel moeten instellen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND R. C. H—Ajax. Ajax wint met 143 runs. ,R. C. H. dat met een drietal invallers verschijnt, verkiest eerst fielden. Du Pon en Wempe toonen al weinig ont zag voor de bowlery die. dan ook stukken slechter is dan wij bij R.C.Ha gewend zijn. Op 31 komt de scheiding als Kuyt du Pon (11) bowlt. Het tweede wicket van Wempe voor een prima 49 valt dan op 66. Het schijnt dat heel Ajax een productieve bui heeft, want nadat eerst op 90 H. Meyer voor 21 kan vertrekken, zetten L. Jansen en J. Dozy den stand van den dag. Hoe er ook van bowlers gewisseld wordt niets baat tot dat eindelijk op 199 H. Zon neveld met een prachtbal het wicket van Dozy velt die een solide en vlugge 68 scoor de. L. Jansen volgt hem nu snel op en wordt door Kuyt voor een harde 36 gebowld. Zon neveld neemt dan nog het. wicket van Lob en Kuyt weet. Schudel te bowlen. Met een totaal van 228 voor 7 sluit Ajax haar in nings. S. de Jong 11 not out. Voor R.C.H. bowlde L. Kuyt 4 voor 66. W. Klein 0 voor 44. J. Hellingman 0 voor 29, H. de Jong 1 voor 26, H. Zonneveld 2 voor 31 en H. Kuyt 0 voor 11.. Met nog de helft speeltijd voor den boeg heeft R.C.H. een zware opgave te verwerken. Op 3 valt reeds het wicket van Klein. Hel lingman en Scheen weten dan tot de thee stand te houden. Voor een geduldige 10 kan Scheen daarna spoedig vertrekken, terwijl de Jong hem spoedig volgt. Het vierde wicket- van Hellingman die goed speelde viel op 37 Hellingman 20 .De toestand wordt hierdoor precair vooral daar er nog zeer veel speel tijd over was. Het blijft voorloopig R.C.H. nog tegenzittena Eerst wordt Muller gevan gen achter het wicket, vervolgens L. Kuyt in 't verre veld en tot overmaat van ramp wordt Kamoen dan nog gebowld. Nog ruim twee uur speeltijd rest als Zonneveld de aanvoerder Kuyt gezelschap komt houden. Beiden hebben H.C.H. voor de follow-on be hoedt dor ruim een uur op de mat te ver toeven. Voor een geduldige goed gespeelde 15 runs wordt Zonneveld tenslotte gebowld. Hierna is het spoedig gebeurd daar H. Kuyt op point wordt gevangen en Kedde als laat ste man gebowld wordt. Voor Ajax bowlde E. v. Cuyck 1 voor 30 A. Wempe 1 voor 11, J. du Pon 6 voor 14, C. Schudel 2 voor 2. De laatste thuiswedstrijd van R.C.H. ein digde dus in een zware 143 runs neder- VleermuizenC. V. H. Gewonnen door C.V.H. met 3 runs op de le innings. Door een benauwde overwinning op de Vleermuizen heeft C.V.H. haar kans op het kampioenschap behouden. Woudsira wint voor de Bussummers de toss en gaat fielden. Het batten der C.V.H.'ers is weer zwak en alleen Koch (23) weet het goede bowlen van den nog alt 'd jeugdigen vete raan Langeraar te bespelen. Als op 45 het negende wicket valt, weten Vogelsang en van Orden nog even stand te houden en zij bren gen het totaal nog op 61. Dit totaal is op het waarlijk toch niet onbespeelbare bowlen en het lang niet vlekkelooze fielden der Vleermuizen veel te laag. en de C.V.H.-bats- men zullen dan ook uit een heel ander vaatje moeten tapen willen zij het kampioen schap van II A in Haarlem gehoudep. W. Langeraar kwam met 528 het best uit den strijd. Verder bowlden F. Burger 3—15 en L. Woudstra 1—2. De Vleermuizen hierna ingaande deden het nog slechter. Hun innings is hoofdzake lijk die van R. Ingelse. welke een keurige 23 scoorde. Oorspronkelijk stonden zij er toen voor het verlies van 2 wickets de 30 opging niet slecht voor, maar daarna hebben de C.V.H.'ers weer eens als scheermessen ge field. Van dit moment af was er voor de Vleermuizen geen doorkomen meer aan. Ver schillende mooie catches werden gedaan en toen op 55 Ingelse als 7e wicket door D. de Vos op het bowlen van Zeeuwe werd gevan gen, was het vrijwel afgeloopen. Op 58 viel onder groote spanning het laatste wicket, weer door een keurige catch van D. de Vos. Zeeuwe en Middelink deden met den bal weer keurig werk. Bowlingcijfers C.V.H. G. Zeeuwe 220. Middelink 6—24, A. Roodt 2—11. Een tweede poging van Woudstra mislukt geheel en wordt dan ook opgegeven als "de stand 33 voor 0 is. O. Keyser 16 n.o. Thans bowlden voor Vleermuizen. W. Lan geraar 02, F. Burger 010, A. Jansen 05, A. Nederveen 04. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 5Bloemendaal 2. Rood en Wit bat eerst en brengt het dank zij voorzichtig spel van v. d. Land tot 88, v. d. Land 30, Mr. Extra 23. Bowlingcijfers Bloemendaal: Kesting 312, v. d. Werf 2—8, P. Wille 2—19. v. Elk 1—1. In- denbosch 114. Bosse 05, Dieperlnk 0—6. Bloemendaal weet met veel moeite den wedstrijd uit het vuur te slepen door 92 runs te scoren. Hiervan scoorden Jac. Bosse 17, Kesting 17, v. d. Werff 12, A. Wille 10, Mr. Extra 14. Bowlingcijfers R. en W. P. Freni 6—24, Everard 336. Langeraar 0—15. Bloemendaal wint dus met 4 runs. Rood en Wit-comb.R.-K. Lyceum. Rood en Wit bat eerst en brengt het tot het totaal van 164. Diverse batsmen droegen hier het hunne toe bij. M. Slingenberg een harde 63 not out (9x4), R. Freni 27 (4x4), F. Struyck 18. Everard 13, Mr. Extra 17. Bowlingcijfers R.K. Lyceum 5—47. v. Elk 2—22. Indenboseh 1—32, Gustenhove 1—5, Bolle 0—31. Het Lyceum weet dit totaal te passeeren voor het verlies van 5 wickets. Totaal 166, v. Elk 41, Seveke 20, v. d. Vlugt 23, J. Bolle 18, Inden boseh 12 not out. Mr. Extra 26. Bowlingcijfers R. en W.: H de Haan 4—55. J. W. Franken 1—31, P. Freni 0—27. T. Eve rard 0—14, F. Struyck 0—11. CRICKET IN ENGELAND Sussex heeft zich na de nederlaag, de vo rige week tegen de hekkensluiters Lei cestershire geleden, geheel hersteld, door in een fraai gespeelden wedstrijd het sterke learn van Middlesex te kloppen. Sussex scoorde nl. het enorme totaal van 512! voor slechts 3 wickets. Bowley (283) scoorde de hoogste innings in zijn cricket loopbaan, doch ook John Langridge de broer van den All-England allrounder Jas. Lan gridge, liet zich niet onbetuigd en werd eerst, na 196 runs gescoord te hebben, het slachtof fer van den googlybowler Robins. De Middlesex-verdediging was natuurlijk niet bij machte, dat totaal te overtreffen; integen deel, nadat de eerste innings nog 290 had op geleverd, werden de heeren in de tweede in nings. dank zij prachtig aanvalswerk van Tate (420) en Jas Langridge (533) voor slechts 157 aan den kant gezet. Mede door de onvoordeeligè draw, die Yorkshire in haar match tegen Lancashire verkreeg, liep Sus sex dus een twaalftal winstpunten in op de favorieten voor den eere-titel. Wel is Yorkshire's voorsprong nog vrij belangrijk, doch indien Sussex er in slagen zou, de kam pioenen 1932 voor de tweede maal te slaan, dan is nog alles mogelijk. Lancashire heeft overigens op voortreffe lijke wijze weerstand geboden aan den ster ken aanval der Tykes en een totaal van 431 runs bijeengebracht nadat Yorkshire's eerste innings op 296 gesloten was. Wel vielen nog drie wickets der kampioenen, doch de tijd voor een volle beslissing ontbrak. Gloucestershire behaalde weer eens een overwinning, ditmaal ten koste van Somer set. Het) merkwaardige van deze ontmoeting was, dat beide ploegen in de eerste innings betrekkelijk hooge totalen scoorden (Glou cester 367, Somerset 325), doch in de tweede innings faalden. Vooral de Somersetbatsmen brachten er op het goede bowlen van Parker (622) niets van terecht; zij werden voor 114 aan den kant gezet, nadat Gloucester op 1788 had gesloten. De West-Indische gasten scoorden tegen Glamorgan 465 (Headly was weer eens top scorer met 89), waartegenover de county 295 en 197 stelde. De benoodigde runs voor de victorie werden voor één wicket ver kregen. Leicestershire blijft haar goeden vorm handhaven. Nu werd Northamptonshire met 4 wickets het slachtoffer. De totalen luiden: Northampton: 299 en 1527 (decla red); Leicestershire: 169 en 2836. Aan- overder Jupp heeft door zijn ontijdig slui ten in de tweede Northamptoninnings dus wel een leelijken misgreep gedaan. Kent forceerde het beste van de draw in de ontmoeting tegen Mead c.s.: Hampshire 344 en 353—7 (Alfred Mead 153), Kent 389 en 85—0 wickets. Hobbs 196e century was mede oorzaak, dat Surrey in haar ontmoeting tegen Notts op 418—9 kon sluiten. Ook haar populaire aanvoerder P. G. H. Fender smaaakte het genoegen, in de drie cijfers te komen en met precies 100 ongeslagen te zijn. Notts had voordien 379 gescoord en in de tweede innings 281. De tijd voor een beslissing ont brak natuurlijk. Essex gaf tegen Worcestershire een meer dan verdienstelijke ..battingsperformance" door 477 te scoren. Worcester antwoordde met 227. doch de follow-on bracht de ver rassing in den vorm van een ongeëven aarde innings van de Nawab van Pataudi, die met 281 not out bleef uit een totaal van 472—3 wickets. Met dit al is de ranglijst maar weinig ver anderd. Aan den kop strijden Yorkshire en Sussex "hevig om de suprematie, terwijl Lei- cester ernstige pogingen aanwendt, om ten koste van Worcestershire of Glamorgan te ontsnappen. UMPIRE. Kano-Vereeniging „Trekvogels". De Trekvogels hebben Zondag weer een aardig succes geboekt door beslag te leggen op den vereenigingsbeker. die beschikbaar was gesteld door de Kanovereeniging „Am- stelzwervers", voor de vereeniging die met het grootste aantal deelnemers den 55 K.M. vaardigheidstoer volbracht. De Trekvogels kwamen met 20 leden aan den start, die allen in den bepaalden tijd de finish bereikten. Zij kregen allen een aardige herinneringsmedaille. H. H. C.—Ajax (18—15) De Zondagmiddag gespeelde wedstrijd H.H.C. IAjax I was gedurende een groot gedeelte van den tijd het aankijken nauwe lijks waard. H.H.C. verscheen met eenlge in vallers, en Ajax kwam uit met zes spelers en een zevende man in burger. Voor H.H.C. hebben Koopman. J. Baas en Van den Heuvel Rijnders op de werpplaat gestaan. Geen van drieën was echter op dreef. Voor Ajax wierp J. P. Blomvllet. die. als gewoonlijk op alles en nog wat aanmer king had. Ook hij wierp slecht en werd nog eenigen tijd vervangen, hetwelk echter geen verbetering bracht. Ook van het slaan kwam bij beide partijen weinig terecht. De schoone gelegenheid, die H.H.C. door het slecht bezette Ajax-veld had. ging meestentijds ongebruikt voorbij. We no teerden een goeden tik van Jp. Hartog. een van Van der Lande, en eenige van M. Mulder. Doordat die paar goede slagen gegeven wer den op oogenblikken dat de honken bezet waren, is oorzaak dat H.H.C. tenslotte nog gewonnen heefi. Fouten werden er aan beide kanten ge maakt. Van der Lande had een hoogen ba! van Stam kunnen vangen. Hij deed het niet en gooide daarna zoo slecht naar het le honk. dat er een paar Ajaxieden op binnen kwamen. Aan den anderen kant kwam Freymuth oo het derde honk. doordat eerst H. Blomvliet mis greep op het eerste en daarna Stam op het tweede. Een goed staaltje honkbal kwam voor in de zevende inning. Koopman stopte keurig een hard geslagen bal. wierp hem naar Jp. Hartog op het eerste honk. Deze wierp snel door naar het derde. Daar was J. Blom- vliet nog onderweg, zoodat. er twee spelers tegelijk sneuvelden. De inningscyfers zijn: Ajax I: 7 2 0 3 2 1 0 0 15. H. H. C. I: 1 3 1 2 6 1 1 3 =18. Ajax 2Haarlem 2 (1514) Het tweede negental van Haarlem heeft Zaterdag de tegenpartij niet in den steek ge laten. Een vrij sterk team trok naar Am sterdam om tegen Ajax II te spelen. Beets was van de party en fungeerde als werper, terwijl Roosen. die in dit seizoen voor de eer ste maal uit kwam. achter ving. Vooral deze beide spelers kunnen op een goeden wedstryd terug zien. Uit de scorecyfers is wel op te maken dat het een wedstrijd vol spanning is geweest Jammer voor de Haarlemmers was. dat Ajax, vooral door fouten in het veldwerk in do derde innings zeven runs wist te maken. Wel werd van den toen verkregen voorsprong in bijna elke inning een deel afgeknaagd, doch toen de tijd verstreken was behoefde Ajax haar achtste beurt niet meer te slaan en stond zy toch nog één run voor. De inningscyfers zijn: Haarlem II: 4 2 0 2 4 0 1 1 14. Ajax II: 3270120* 15. V. V. G. A. 2—H. H. C. 2 (9—29) In dezen wedstryd. waarin beide partijen in het begin goed tegen elkaar opwogen heeft H. H. C tenslotte toch met groot ver schil gewonnen. Dit was speciaal te danken aan het goede slaan, waarbij M. Mulder een speciale vermelding verdient. Maar ook het veldwerk was goed verzorgd. Zoo deden Koopman en de Bric goede vangen. C. Mulder's debuut als bowler was niet slecht, hoewel hij op het laatst vermoeid ge raakte. Daar V. V. G. A. slechts met 8 man verscheen had H. H. C. geen al te zware taak. Door deze overwinning is het negental aar dig op weg kampioen van de afdeeling II B te worden. De inningscijfers zyn: V. V. G. A. II: 0 1 0 0 3 0 2 0 3 is 9 H. H. C. II: 1 1 11 T 0 6 0 3 is 29 Haarlemsche Competitie. H. I. L. O.—SWASTIKA B Zaterdagmiddag werd op het terrein van Swastika de laatste wedstryd van de Haar lemsche Competitie gespeeld, n.l. H. I. L. O. Swastika B. Zooals te verwachten was, was H. I. L. O. in alle opzichten sterker. Jonkergauw als werper en Ch. de Bock als achtervanger vormden een goede combinatie, terwyi aan slag vooral Max uitblonk. Toen door een botsing bovendien de Swas tika werper geblesseerd raakte en .Swastika met acht man verder speelde, was het pleit spoedig beslecht, H. I. L. O. had haar zeven de dagbeurt niet eens noodig. De inningscyfers zijn: Swastika B: 00033003is9 H. I. L. O. 268131* is 21 Honkbal voor Dames. Het andere damesnegental van de Honkbal club Haarlem heeft het Zaterdag evenmin kunnen bolwerken tegen de acht meisjes leer lingen van de H. B. S. B Ook hun was meestentijds het bowlen van Iris de Hart te machtig. Alleen in de achtste inning kwamen er wat punten voor de Haar lem-dames, waardoor de eindstand nog 25-16 werd. De inningscijfers zyn: H. B. S. B: 5 4 5 1 4 0 6 0 is 25 Haarlem: 1 1 3 0 3 D 1 7 is 16 H. H. C.—Z. R. C. Naar wij vernemen zal de uitgestelde wed stryd H. H. C. I—Z. R. C. op Zaterdag a.s. te Haarlem gespeeld worden. Op welk terrein dit gebeuren zal is echter nog niet bekend. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Neufvilles. Afstand 210 K.M. Los om 7.30 met- Oostenwind. De uitslag luidde als volgt: P. Brakel 15 7 9 10 15 17 J. Doornbosch 2 4; J. J. Kan 3 14; Joh. L. Heemskerk 6 13 16; P. S. Steenstra 8; F. van Honschoten 11 12 18. F. M. Heerkcns Thyssen eerste overduif. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Antwerpen. Afstand 135 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. v. d. Lin den 1 17 32 41. G. Dollé 2 3 4 20 23.T. Luikel Jr. 5 9 36. H. Keerwolf 6 11 22. P. Martens 7 13, v. d. Bosch 10 14. H. Venbroek 12, P. Braun 13 19 24 29. E. v. Egdom 8 15 31, J. Zo- merdyk 16. D. Schuurman 25. H. Johannesse 26 27 28 33 39 40 42, H. v. Es 30 35 38, Oudolf 34. J. Kuperus 37. Eerst getoonde duif 9 uur 47 min. 18 sec. Laatst geoonde duif 11 uur 0 min. 36 sec. Uitslagen. Zilveren Westerkerk. WageningenDe Spartaan 40 TubantiaVJS.V. 3—7 Tubantia—De Spartaan 6—1 Om het Tolsteeg-monument. Rubur et VelocitasVelox 1—2 BloemendaalHilversum 42 Verliezers: Robur et VelocitasHilversum 7—2 Finale: Velox—Bloemendaal 2—0 Ncptunus-Tournooi. Overmaas—V.D.L. 1—a ExcelsiorD.C.L. i6 FeUenoord—O.D.S. 20 SpartaB.E.C. ii B.E.C. wint na strafschoppen). H.D.V.S.Fortuna 30 FeyenoordVD.L. i_0 (De Crt.) Bloemendaal behaalt den tweeden prijs op het Velox-terrein. BloemendaalLonga BloemendaalHilversum BloemendaalVelox 4—2 0—2 Voor de eerste ronde had Bloemendaal geloot tegen den sterken Zuidelyken eerste klasser Longa, dat geheel volledig ver scheen. Het verjongde Bloemendaal speelde een keurlgen wedstryd, zoodat zy steeds sterker was. Het aanvalsspel was verrassend snel en öaarby zeer productief, zoodat ae 3—0 overwinning meer dan verdiend was. In de tweede ronde was de bekerhoudster Hilversum de tegenpartij. Hilversum vatte haar taak aanvankelijk te licht op. zoodat de Bloemendaalsche voorhoede steeds tot vlak by het doel kon doordringen. Met har de verre schoten zorgden Van Gelder en De Bock reeds In tien minuten voor een 2—0 voorsprong. Onmiddellijk na de rust werd de achterhoede, die tot nu toe voor treffelijk gespeeld had. gepasseerd en het harde schot was zelfs voor Huisman onbe reikbaar (21). Bloemendaal speelde nu zoo mogelyk nóg enthousiaster, en toen de Hilversum-doelverdedlger een bal niet vlug genoeg wegwerkte, brachten alle vijf voor hoedespelers hem zóó in het nauw, dat Van Gelder den bal in het net kon werken. Weer scoorde Hilversum tegen, maar slechts en kele minuten later maakte Van Gelder zyn derde doelpunt, waardoor tevens de wed stryd met 42 gewonnen was. De finale ging nu tusschen Velox en Bloe mendaal. Velox had een veel lichter voor programma afgewerkt, was bovendien vol ledig en had een uur langer kunnen rusten. Niettemin gaf ook nu Bloemendaal goed party. De verdediging kweet zich uitste kend van haar zware taak. terwyi de zeer snelle uitvallen nog menigmaal de Utrechte naren tot de grootste activiteit dwongen. Dank zij het goede keepen van Hulsman was de stand met rust nog 0—0. Na de rust kwam bij Bloemendaal een In zinking, veroorzaakt door vermoeidheid. Dc physiek veel krachtiger Velox spelers onder vonden minder tegenstand, en wisten met onhoudbare schoten den stand op 2—0 te brengen. Wel kwam er nog eenige opleving, maar ophalen was uitgesloten. Met 2—6 ging Bloemendaal in de finale van dit zeer zware tournooi onder. Bloemendaal ontving be halve vele hartelijke speeches voor haar op hoog peil staand spel een mooien zilveren lauwerkrans. Het Bloemendaal-elftal was als volgt sa mengesteld: Huisman, Jonkergouw, J. Kohier, H. Kohier, H. Beyk, dc Wilde, J. Kammcyer, de Bock, Van Gelder, Leemhuis, Van Leuven. B. V. V.Stormvogels (33) Door diverse omstandigheden waren slechts vyf spelers van het eerste elftal beschikbaar, namelijk van der Steen, Schoorl, van Roo- den, Groeneveld en Prins. De IJmuidenaren gaven vooral in de eer ste helft lang geen onverdienstelijk spel te zien. Ze was zelfs de meerdere van de Bos schenaren, wat in den 31 ruststand vol doende tot uitdrukking kwam. In de tweede helft echter waren dc B. V. V. ers het meest aan 't woord, ook al, omdat Stormvogels in Schoorl niet meer den aan valsleider had, dien men noodig had. Dc IJmuider achterhoede kreeg het dan ook zwaar te verantwoorden, maar ze weerde zich goed. Vooral Thyssen was buitengewoon op dreef. De onmogelykste schoten hield hy er op zijn bekende manier uit. Jammer alleen, dat zyn oude knieblessure hem belette den bal voldoende te kunnen wegwerken. Mede door zyn toedoen bracht B. V. V. het niet verder dan een geiyk spel. De gciykmaker werd pas tegen het einde gemaakt. Nederlaagwedstrijd IJ. F. C. IJ.F.C. I—E.D.O. (4—2). De Haarlemmers hebben het Zaterdag niet kunnen bolwerken. IJ.F.C. speelde beter dan de twee vorige wedstrijden. Het verband dat de laatste weken niet best was, bleek Zater dag weer geheel te zyn teruggekeerd. Het combinatiespel was zeer geed, al werd het wel eens te kort gehouden. De elftallen ver- schynen als volgt: IJ.F.C.: v. Urk, J. v. Strien. de Graaff, H. v. Strien, de Vries. Groen, Smit, Rets, de Jong, Blinkhof. Kist de Ruyter. E.D.O.: Verhagen, Zandstra. v. d. Laan. C Zandstra, Vrenegoor, Koene. Esch. Bruin. Bos. Bijvoet. Veen. Fanatiek valt E.D.O. aan. doch vindt de IJ.F.C.-achtcrhoede op haar post. Nu komt IJ.F.C. opzetten en heeft spoedig door de Jong succes 1—0. Even later maakt dezelfde speler er 2—0 van. Na de rust is het weer IJ.F.C., die in den aanval Is en uit een goeden voorzet van Smit, scoort Blinkhoff 3—0. Nog is het niet genoeg, want dan is het Smit die soort 40. Dit is E.D.O. te bar;.de IJ.F.C.-ers worden geheel teruggedrongen en de achterhoede met de Graaff aan 't hoofd krijgt het hard te verantwoorden. Plotseling breekt Bos door en scoort (4—1). Nog éénmaal weet E.D.O. te doelpunten, dan komt het einde met -—2 voor^ IJ.F.C. Scheidsrechter Honijk leidde uitstekend.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5