De Athletiekkampioenschappen te Amsterdam. WANDELSPORT KORFBAL KON. NED. VOETBALBOND. POSTDUIVEN HENCELEN MAANDAG 21' AUGUSTUS 1933 HA'A RE EM'S DAGBLAD 5 A THLETIEK. Eenige records verbeterd. (Van onzen medewerker). Zaterdag en Zondag werden op de Sintel- baan aan het Olympiaplein te Amsterdam de athletiekkampioenschappen van Nederland gehouden, waarbij eenige records verbeterd werden De estafetteploeg van V. en L. den Haag verbeterde in het nummer 4 maal 400 M. haar voor een maand op het Haarlem-terrein ge leverde prestatie door thans den afstand af te leggen in 3 m. 25.1 sec. De ploeg bestond uit de loopers De Waele, Jansen, Dop en Klasema. Bij de dames verbeterde Mej. Koeman van A.D.A. het record 800 M. met een tijd van 2 m. 32.8 sec., terwijl ook op 80 M. horden voor dames het bestaande record met 0.4 sec ver beterd werd. De Haarlemmer W. Kaan evenaarde twee maal door hem gevestigde records. Op het nummer 110 M. horden liep hij in de serie een tijd van 15.3 sec., terwijl in de beslissing van de 400 M. horden de tijd van 57.2 sec. gelijk was aan het record. In de beslissing van de 110 M. horden, was de Amsterdammer Mes- mann Schultz het eerst over de eindstreep, doch deze moest worden gedisqualificeerd door het omwerpen van eenige horden. De Haar lemmer liep een slechte race en was door den strijd zichtbaar uit zijn evenwicht, waardoor hij de laatste horde moest overspringen. Arie Kaan werd in dezen wedstrijd derde. Eysker werd kampioen kogelstooten met een worp van 13.011/2, terwijl hij op discuswerpen door den Hagenaar De Bruyn naar de tweede plaats verwezen werd. De Haarlem-junior Van Kersen werd kam pioen op het nummer hink-stap-sprong. wel iswaar door afwezigheid van Peters en Blan- kers. doch dit doet aan zijn goed resultaat niets af. Misschien is dit een aansporing tot verderen opbouw voor hem. v. d. Booren werd Zaterdag bij het nummer 1500 M. dermate geblesseerd, dat hij ook voor 800 M. direct was uitgeschakeld. Wel nam hij Zondag aan dit nummer nog deel, doch onder weg moest hij den strijd opgeven. De Haarlemmer Blik bereikte op 100 en 200 M. de finales. In de eerste werd hij vierde en sloeg daarbij voor de zooveelste maal in dit seizoen Benz en in de laatste bezette hij de vijfde plaats. Verkes en Van der Zee bleken bij polshoog slecht op dreef, evenals Van Welsenes bij het vèrspringen. Voor hen wordt het thans hoog tijd, dat het seizoen geëindigd wordt, opdat zij aan de training weer meerdere zorg kunnen gaan besteden De Haarlem-ploeg werd bij de 4 maal 100 M. estafette in de opstelling Blik, Rinkel, v. tïeenhuizen en v. d. Berge derde, hoofdzake lijk door slechte wissels, daar anders de tweede plaats haar zeker niet ontgaan was. De uitslagen zijn: 1500 M.: 1. J. Zeegers A.A.C. 4 m. 11.2 sec. 2. Hoogeweg Hellas 4 m. 1673 sec. 3. v. d. Hoo- gen B.A.C. 4 m. 17.8 sec Hink-stap-sprong 1. v. Kersen Haarlem 13.34 M. 2 Snijders A.A.C. 13.18 M. 3. v. Musscher Haarlem 13.09 M. Kogelslingeren: 1. H. Kamerbeek P.S.V. 39.75 M. 2. Houtzager V. L. 35.20 M. 3. Gras Haar- - lem 35.10 M. Kogelstooten: 1. Eysker Haarlem 13.011/2 M. 2. De Bruyn Olympia 12.85 M. 3. Kamerbeek P.S.V. 12.27 M. Hoogspringen: 1. Brasser A.A.C. 1.80 M. 2. Krijgsman V L. 1.75 M. 3. Schoenmaker Achilles 1.71 M. 1500 M. wandelen: 1. P. Engelman P.P. 6 m. 43.3 sec. 2. M. Engelman P.P. 6 m. 50.6 sec. 3. Toscani A.A.C. 6 m. 51 sec. 110 horden: 1. W. Kaan Haarlem 15 6 sec. 2. A. Kaan Haarlem 16.8 sec. 3. Karman V. L. Vèrspringen: 1. Boot D.F.C. 7.12 M. 2. de Boer V. L 7.05 M. 3. Houtman 1923 6.77 M. Discuswerpen: 1. De Bruyn Olympia 40.18 M. 2. Eysker Haarlem 39.38 M. 3. Brasser A.A.C. 36.48 M. 100 M.: 1. Berger 1923 10.5 sec. 2. Jansen V. L. 10.7 sec. 3. össendorp V.U.C 10.8 sec. Polshoog: 1. v. Oorschot. Vianen 3.70 M. 2. Pasma U.D.I. 3.60 M. 3. v. Genne Alcmaria 3.60 M. 400 M.: 1. Sierhuis 1923 51.2 sec. 2. Klasema V. L. 51.4 sec. 3. Dop V. L. 52.1 sec. Speerwerpen: 1. v. Meyl P.S.V. 54.12 M. 2. Knol A.P.G.S. 53.51 M. 3. Collaris A.V.O.N. 52.80 M. 200 M.: 1. Berger 1923 21.7 sec. 2. Jansen V. L. 21 9 sec. 3. Benz 1923 23.2 sec. 800 M.1. Sierhuis 1923 2 m. 0.7 sec. 2. Hey- mans A.A.C. 2 m. 0.9 sec. 3. A. Zeegers A.V.A.C 2 m. 2.5 sec. 5000 M. wandelen; 1. P. Engelman P.P. 23 m. 53.6 sec. 2. Toscani A.A.C. 24 m. 20 sec. 400 M. horden; 1. W. Kaan Haarlem 57.2 sec. 2. Beintema Hellas 59.8 sec. 3. Prins Blauw-Wit 61.2 sec 4 maal 100 M.; 1. A.V. 1923 42.5 sec. 2. V. en L. 44.1 sec. 3 Haarlem 44.5 sec. 5000 M.: 1. J. Zeegers A.A.C. 15 m. 56.8 sec. 2. Petit A.V.O.N. 16 m. 6.5 sec. 3. Bruyn W.F. C. 16 m. 12 sec. 4 maal 400 M.: 1. V. en L. 3 min. 25.1 sec. 2. A.V. 1923 3 m. 32.9 sec. 3. Blauw Wit 3 m. 83 9 sec. Dames Speerwerpen: 1. Mej. De Koek A.T.B. 34.59 M. 2. Mej. v. d. Berg A.D.A. 32.64 M. 3. Mej. Dieben Br. Hilde 32.56 M. Vèrspringen. 1. Mej. Schuurman K.N.A.U. 5.2? M. 2. Mej. Briejer Br. Hilde 5.23 M. 3. Mej. Doorgeest A.D.A. 5.08 M. Kogelstooten: 1. Mej. de Koek A.T.B. 10.80 M. 2. Mej. Schreiber Brunhilde 9.44 M. 100 M: 1. Mej. Schuurman K.N.A.U. 12.3 sec. 2. Mej. Aalten T.O.V. 12.4 sec. 3. Mej. Martin, Olympia 12.8 sec. 800 M.: 1. Mej. Koeman A.D.A. 2 min. 32.8 sec. 2. Mej. Brinksma N.H.A.B. 2 min. 35.6 sec. 3. Mej Donker, V.O.C. Hoogsprngen: 1. Mej. Koopmans Atalanta 1.52 M. 2. Mej, De Bruijne Hygea 1.42 M. 3. Mej. Schreiber Brunhilde Gr. 1.37 M. 200 M: 1. Mej. Schuurman K.N.A.U. 25.6 sec. 2. Mej. Martin Olympia 26.5 sec. 3.Knijf U.D.A. 28.3 sec. Discuswerpen: .1. Mej. Pels A.D.A. 33.26 M. 2. Mej. Wevers Hercules 33.25 M. 3. Mej. Koop- 1 man Atalanta. 12.2 sec. 2. Mej. Doorgeest A.D.A. 13 sec. 80 M.: horden: 1. Mej. ter Horst Hercules 4 maal 100 M,: 1. Brunhilde Gr. 51.8 sec. 2. A.D.A. 53.2 sec. 3. Brunhilde Leiden 53.7 sec. De Wandeltoerist. Zondag hield de H.W.S.V. „De Wandeltoe rist" een trainingsmarsch voor nieuwelingen over 20 K.M. die door allen werd volbracht. Enkele leden namen deel aan den Lochem- schen afstandmarsch van 40 K.M. ter ge legenheid van het 700 jarig bestaan van Lochem. Ook zij volbrachten den tocht en kwamen in het bezit van een keurige medaille. Spaernekanters. Deze vereeniging hield Zondag een propa- gandamarsch over 30 K.M. met haar eigen leden. Daar allen den tocht goed volbrachten, ontving ieder een verzilverden wandelaar op bronzen voetstuk, die door den voorzitter wer den uitgereikt. Zondag 27 Augustus starten voor den 20- K.M.-marsch. Onderlinge wedstrijden Haarlem. Zondag hield de Korfbalclub Haarlem on derlinge wedstrijden voor haar leden aan de Kleverlaan. Met veel animo wierpen de leden zicho op de uitvoering van het uit een 8-tal nummers bestaande programma. Eenige nummers waren gewijd aan korfbal, andere weer aan athletiek. Bal door ring gooien: 7 x, 9 x, 6 x; Afstand doelen 10 M., 9 M., 7 M.; Sneldoelen in l mi nuut 11 x. 15 x, 6 x Balwerpen 20.97 M., 30.19 1/2 M., 25.60 M.; Kogelstooten 7.65 M., 11.60 M., 8.23 M.; Verspringen 3.95 M., 5.12 M., 3.84 M.; Hoogspringen 1.20 M., 1.55 M„ 1.25 M. Van de dames waren de prijswinners: A. Modoo, W. van Voort. B. v. d. Burg. Tr. van Lohuizen, L. de Graaff, N. Herks, V, Veen. Bij de heeren: G. v. d. Haak. J. Hop. J. Baaij, A. van Lohuizen, B. Vinke, J. Prüschen. W. van Leeuwen, J. Niepoort, F. Holleman. Bij de de adspiranten: G. Kalf, L. van Loener en E. van Eeckhout, terwijl A. van Velsen nog den prijs kreeg voor den jongsten deelnemer. Afdeelingsvergaderingen. Afdeeling I. Te Amsterdam hield de afdeeling I van den Kon. Ned. Voetbalbond Zaterdag een ver gadering onder presidium van den heer A. ae Haan Azn. Een der belangrijkste punten vormde de motie van de Amsterdamsche voetbalclub D.W.S. welke motie inhield het contact met Duitschland op voetbalgebied te verbreken en zulks te verzoeken aan het bestuur van den K.N.V.B. Na bespreking werd de motie door D.W.S. Ingetrokken. Bij de besprekingen inzake de amateurs bepalingen kon een voorstel van den heer Berg velt om met ingang van het seizoen 1934 1935 het Zwitsersche systeem in te voeren niet aangenomen worden het Zwitsersche stelsel beteekent dat men geen amateurs cn professionals kent doch uitsluitend „voetbal lers" terwijl de voorstellen inzake wijzi ging der amateursbepalingen en het prae- advies van het Bondsbestuur eveneens wer den verworpen. De voorstellen inzake verandering in de strafrechtpleging werden eveneens verwor pen. Hierna werd nog uitvoerig gediscussieerd over de wijzigingen aan te brengen in de overschrijvingsbepalingen-Valkema waarbij geen besluiten werden genomen. Evenmin kon men het eens worden over het voorstel om de Westelijke eerste klasse uit te breiden. Aan het slot van de bijeenkomst, die vrij wel zonder vruchten was gebleven, werd de heer A. de Haan als voorzitter gehuldigd, die afscheid nam als voorzitter van afdeeling I. Afdeeling II. In Den Haag had Zaterdagmiddag de jaar vergadering plaats van afd. II van den K. N. V. B. De voorzitter, de heer Sajet, opende de vergadering. Het aantal klachten over de gedragingen van spelers is dalende. Na eenige discussie werd de heer Koolhaas als lid van het afdee- lingsbestuur herkozen. Bij het punt betref fende het amateursrapport Kips merkte de heer Meier op, dat de commissie een te een zijdig rapport heeft uitgebracht. Dit rapport houdt z.i. te veel rekening met den toestand bij de beter gesitueerde clubs. Spr. wenscht onder alle omstandigheden voetbal zuiver van beroepsspel te houden. De voorstellen der commissie zullen echter veel te veel romps lomp voor de club meebrengen. Het prae- advies van het bondsbestuur was spreker veel sympathieker. De heer Timmermans (Nep- tunus) meende, dat door de invoering van het beroepsspel aan de volksclub een harde klap zal worden toegebracht. Tenslotte kreeg de heer Van Wijk (Hilversum) het woord. Deze was het grootendeels eens met het prae- advies. Verruiming van de bestaande bepa lingen, is ten zeerste noodig. Vergoeding van werkverzuim en het toestaan van medespe len van Hollandsche oefenmeesters achtte spr. ten zeerste'ongewenscht. Bij de bespreking van het rapport over de strafrechtpleging belicht de heer Lamey (H.B.S.) het standpunt van de minderheid der commissie. Spr. was vóór de bestaande regeling, doch meer vereenvoudigd ter snel lere afdoening. De voorzitter bestreed het minderheidsrapport om verschillende juridi sche gronden. Daarna werd het meerder heidsrapport in stemming gebracht en ver worpen met 11 tegen 307 en 57 blanco. Het voorstel van D.F.C.om de westelijke eerste klasse tot 12 elftallen uit te breiden, werd door den heer aMrk, D.F.C., namens de W.E.K. verdedigd. De tweede-, derde- en vierdeklassers voelden er weinig voor. Over het voorstel werd geen stemimng gevraagd, zoodat het werd geacht te zijn verworpen. Bij de rondvraag diende de heer Lamey een motie in, strekkende tot wijziging der straf rechtpleging, nl. tot het losmaken van de strafrechtpleging van het bondsbestuur. De motie werd z.h.s. aangenomen. De vergade ring werd hierna gesloten. Afdeeling III. Uit Deventer: De heer Coldewey, voorzit ter van afdeeling in van den K.N.V.B. bracht in de afdeelingsbijeenkomst hulde aan de Deventenaren Go Ahead voor het behalen van het Nederlandsch kampioenschap. Het voorstel Kips inzake de amateursbe palingen werd door de vergadering verwor pen, terwijl het praeadvies hierop, uitge bracht door het Bondsbestur, werd aanvaard. Het meerderheidsrapport over de strafrecht pleging werd aangenomen. Een motie van Go Ahead, om geen wed strijden meer te spelen tegen Duitschland, werd aangenomen met kleine meerderheid. BUITEN DE COMPETITIE. D. F. C.—H. F. C. (3—3) Ter gelegenheid van hel gouden feest van D.F.C. speelde H.F.C. Zaterdagmiddag rn Dordrecht een eerewedstrüd tegen dc jubila- resse. Van der Togt stond in het doel. Rust kwam met 03. door schoten van Denijs. Hagenaar en Dorsman. Hiermede hadden de HR.C.'ers blijkbaar hun kruit verschoten, want zij konden den toegang tot het net niet meer vinden. In het laatste kwartier wist D.F.C. drie maal te scoren, zoodat het einde met een 33 gelijk spel kwam. R. C. H.Feijenoord (35) Slechts weinig publiek woonde Zaterdag middag in het Heemsteedsche Sportpark den vriendschappelykenn wedstrijd tusschen R.C.H. en Feijenoord bij. Het was een aardige wedstrijd, die door de Rottrdammers met 5—3 gewonnen werd. Voor R.C.H. werd gescoord door Martin, Van der Mey de Bie en Kedde. E. D. O.Excelsior (52) De roodzwarten hebben het nieuwe seizoen geopend met het spelen van een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen den wederom gepro moveerden eerste kiasser Excelsior. Na een onbeteekenend begin raken beide ploegen ingespeeld en krijgen we een aardi ger. strijd te aanschouwen. Bruin weet op handige wijze een slecht weggewerkten bal onhoudbaar in te schieten, tl—0). Op een doorgespeelden bal loopt Peruke! Jr. goed door; hij brengt den stand op 20. In de tweede helft komt Excelsior verwoed opzetten. Voorloopig weet de thuisclub haar kansen beter te benutten; Goemaat brengt den stand op 30. Direct gevolgd door een onhoudbaar schot van Peruke! Jr. (40). Perukel brengt in samenwerking met Goe maat den stand op 5—0. Dan komt Excelsior eerst goed los. Van Roon wordt danig aar. het werk gezet, maar hy keept keurig. Toch kan hij niet verhinderen dat de Rotterdam mers door middel van Niehof tweemaal we ten te scoren. (.5—2). Het Westerkerk-tournooi. V.S.V. VOOR DE TWEEDE ACHTEREEN VOLGENDE MAAL WINNARES. V. S. V.Wageningen (31) Beide elftallen pakken direct flink aan. Vooral de V. S. V.-voorhoede, welke eenigs- zins het voordeel heeft van den schuin over het veld staanden wind, maakt hel de verdediging van Wageningen geducht lastig. De aanval van Wageningen met van derHeide aan het hoofd, wordt volkomen door de V.S.V.-verdediging in bedwang gehouden. Vooral Van der Griendt was er goed in. Na ongeveer 15 minuten krijgt Sterk goed den bal van Wolf doorgegeven en deze spe ler weet zijn club de leiding te bezorgen, (10). Geen vijf minuten later herhaalt zich het zelfde. Weer geeft Wolf Sr. door naar Sterk en ook nu treft zijn schot doel 20. De middenlinie van Wageningen probeert het spel te verplaatsen, doch slaagt door het falen der voorhoede hierin niet, zoodat Van der Wint voor de rust slechts heel weinig te doen krijgt. Na de hervatting komt Wageningen er iets beter in. Bij V. S. V. blijkt Hillekamp door Heijermans wegens een onwillige spier ver vangen, te zijn. De eerste 10 minuten na de rust zijn zoo goed als geheel voor Wageningen. Een schot van den linksbuiten van W. gaat rakelings langs het V.S.V.-doel. Een schot van den rechtsbinnen stompt Van der Wint tot corner. De middenvoor van W. heeft dan meer succes. Keurig plaatst hij den bal in den uitersten hoek van het V. S. V. doel 2lè Dan gaat de V. S. V. aanval zich ook weer roeren. Wolf schiet juist over. Aan den ande ren kant grabbelt Van der Wint den bal nog juist van de doellijn. Wolf Jr. maakt dan aan alle onzekerheid een einde door onhoudbaar voor den Wagc- ningschen keeper er 3l van te maken. Spoe dig hierna komt het einde. SpartaanV. S. V. (02) Na een kwartier rusten komt het V.S.V,- elftal opnieuw binnen de lijnen en plaatst zich thans tegen de Spartaan, die het tour- nooi heeft uitgeschreven. Een gelijk spel is voor V. S. V. voldoende, om wederom voor een jaar in het bezit te komen van de fraaie zilveren Westerkerk. Nadat de eerste aanvallen van de Spartaan zijn afgeslagen komt de V.S.V.-voorhoede in actie. Wolf Sr. geeft door aan Wolf Jr., deze dribbelt om den Spartaan-back heen en plaatst den bal in 't Amsterdamsche doel 0l. Vlak hierop zendt Sterk een goed derden mannen die door het grootste ge deelte van de stad waren gemarcheerd tus schen de hagen van duizenden toeschouwers door en zich hier nu gingen opstellen, het geheele plein bijkans vullende voor de eere tribune, waar de burgemeester, de wethou ders, de fascistische commandant van Flo rence zaten en waar de „Heraut van de Republiek van Florence)' het spelen van den wedstrijd aankondigt, daarbij een overzicht gevende van zijn historie en de spelers uit nood igende te kampen met de bekende loyaliteit van het Florentijnsche volk. Al die honderden, spelers, officieren, sol daten brengen in hun middeleeuwsche cos- tuums een eerbiedig saluut aan de hoog- waardigheidsbekleeders en dan wordt de geheele stoet verspreid langs de zijden van het plein, om ruim baan te maken voor het spel. Terwijl dit gebeurt, nemen wij de ge legenheid waar, om iets ov.er spel en spelers te vertellen. In de eerste plaats zij verteld, dat er geen voetbal gespeeld zal worden, zooals wij dat onder dien naam kennen. Veeleer is het rugby, maar het heeft nog tal van bijzon derheden, die het ook hiervan onderschei den. Niet alleen is de bai bolrond en grooter dan een rugbybal of onzen voetbal (vroeger zal hij niet met lucht gevuld geweest zijn. zooals thans) maar er zijn veel grooter ver schillen. Elke ploeg bestaat uit 27 spelers, namelijk drie centre fullbacks, vier three- quarters. vijf halfbacks en vijftien voor hoedespelers, die weer in drie groepen verdeeld zijn. De kunst is, om den bal over de goal-lijn van de tegenpartij te brengen, waarbij de geheele terreinzijde de goal is. Tot dat doel mag de bal geschopt, gestompt, gekopt worden, zooals men wil en ieder mag er zoover mee voortrennen in .zijn armen als hij wil. en vooral, kan. De spelers mogen ook alle middelen te baat nemen om een tegenstander den bal te ontfutselen. Neen, het is geen zachtzinnig spel. maar onnooaige ruwheid wordt toch we! degelijk gestraft. De bal moet, om een caccia (goali te maker- in het 2 meter hooge net geworpen worden. Gooit men erover heen, dan telt dat een Een groene speler. Een icltte speler halve punt (halve goal» voor de tegenpartij- Gaat de bal vla een uitgestrekte hand van een verdediger over het net, dan krijgt de aanvaller een halve punt. Twee van op een dezer wijzen behaalde halve punten tellen gewoon als goal. Ook moesten er voor het gooien van een goal minstens twee tegen standers tusschen den aanvaller en het net zijn. Dit is blijkbaar de oorsprong van onzen roemruchten buitenspelregei. Bij elke eoa'. wisselen de partijen van veld. de wedstrijd duurt een uur zonder rust. En nu de spelers. Zoozeer is dit een echt spel van het volk van Florence, dat vier stadswijken elk hun eigen ploeg afvaardi gen. namelijk de groenen (noordelijk van de Arno) de witten (zuidelijk van de Arno) de rooden en de blauwen, westelijke en oostelijke stadsdeelen Een week voor den wedstrijd wordt geloot welke partijen elkaar zullen bekampen Ik aanschouwde de groenen tegen de witten, op den laatsten Zondag van Juni, hebben rooden en blauwen elkaar be streden De spelers hebben intusschen hun kleurige maar wat lastige wambuizen uitgetrokken en stellen zich op, respectievelijk in witte en groene jerseys met de middeleeuwsche pof broeken en moderne voetbalschoenen als schoeisel Een scheidsrechter in een wit-met- groen-met-rood-met-blauw costuum als symbool van zijn onpartijdigheid tusschen de vier clubs, blaast op een alleszins modern fluitje en de bal wordt, als bij waterpolo tusschen de voorhoedespelers geworpen. En toen begon een kamp van een verwoedheid als ik nog niet gezien heb. De vaardig heid kwam in den papperige: modder wat in het gedrang, maar toch werd er nog han dig met den zeer zwaren ba! omgesprongen. Zoo zwaar was die wel, dat een schop van meer dan 20 Meter ver tot de zeldzaam heden behoorde. De spelers streden met een onvermoeidheid en onverschrokkenheid, de edelste zaak waardig er. op de tribunes loeide en gierde het publiek en zwaaide men onafgebroken met honderden groene cn witte vlaggen. De klokken van het eer biedwaardige Palazzo Vecchio dreunden nu niet meer als tijdens de intocht en als zij het wel gedaan hadden, zou niemand ze meer gehoord hebben. Het was nu weer droog, maar een nieuw onweer, ditmaal van menschelijke klanken, was losgebarsten. Het bereikte zijn hoogtepunt toen de wit ten een ..caccia" maakten, neen het bleek nog hooger te kunnen toen het 20 werd Nieuwe uitbarstingen volgden bij 21 en toen de witten, die intusschen grijsbruinen waren geworden van de modder er 2 1 21 van maakten. Dit laatste was bereikt door 'n fout van de groenen, die gaandeweg een ge heel onbeschrijfelijke kleur hadden aange nomen. Het werd 2 1 21 1 2 en 2 1/22. Maar dit lieten de witten zich niet welgevallen. Zij stormden alle 27 naar den scheidsrech ter daarna in massa naar het kamprechters- huisje, waar de geheele groene ploeg zich opgewonden bij hen voegde Het groote spektakel werd nu binnen de lijnen ge maakt en hoe. Tientallen armen zwaaiden door de lucht en kwamen in het heetst van den woordenstrijd hier en daar op tegen standers terecht. De scheidsrechter werd heen en weer gesleurd, de kamprechters schot in; even dreigt de bal over den keeper heen in het doel te belanden, doch nog juist kan deze den bal weg slaan. Een werkelijke mooie Spartaansche aanval, welke de links buiten besluit met een goeden voorzet, schiet de rechtsbinnen juist in van der Wint's han den. Wolf Jr. scoort dan ten tweeden male doordat de Spartaan-keeper diens schot in het doel werkt 0—2. De Spartaan krijgt dan een strafschop te nemen, die er door van der Wint goed uitgehouden wordt. Rust 02. Na de hervatting geeft de Spartaan beter partij dan voor de rust. De V.S.V.-spelers vatten hun taak wat al te licht op en willen het over het algemeen te netjes doen. Zoowel de Spartaan als de V.S.V.-voorhoede ziet geen kans meer om de resp. keepers te ver schalken. Het einde brengt een verdiende V.S.V.-zege. KENNE.MERLAND TOERNOOI. Doordat de aangewezen scheidsrechter met ten tooncele verscheen werd er te laat begon nen. Nu fungeerde als arbiter de heer Ver- hoef. Kwart voor zeven brengt van Lin' den bal aan het rollen en direct wordt de achterhoede van Beverwijk op de proef gesteld, zij blijkt safe tc zijn. Beverwijk forceert een corner, welke keurig door Druiven wordt onderschept. De bal komt bij Rooijmans. deze zet voor naar Teeling. die opdrijft en voorzet. Kuier Sr. doelpunt onhoudbaar 1—0. 2 Min. later een gewirwar voor het Wijkerdoel cn Michel Jr. brengt met een harden kogel de partijen op gelijken voet 1—1. De Kinheimers zijn sterker cn 1 minuut later is de stand 1—2. Dat wordt den Wijkers te bar. Keurig com- binoerenri stevenen zij op Druiven af. doch buitenspel doet de kans verloren gaan. Het Is echter uitstel, want als Bakker goed voor zet kopt Markx den gelijkmaker ln het net 2—2. Hoe Kinheim ook werkt, de Wijkers ko men steeds terug en als Maanhout goed op brengt en op tijd afgeeft zorgt Kuier Sr. voor een goed doelpunt 3—2. Steeds komen ae Wijkers terug en als Marx een krans krijgt veroorzaakt één der Kinheimers een strafschop, deze wordt moedwillig naast ge schoten. Dirckt krijgt Kinheim een corner te nemen, welke door Adrichem wordt onder schept. wat Druiven even later nadoet, een hard schot v. Maanhout belandt in z'n veilige handen. Adrichem krijgt menig lastig schot te verwerken, doch hij doet zulks op solide wijze. Bakker komt op minder zachtzinnige wijze met een tegenstander in botsing en ver laat het veld. Nu Beverwijk met iO man speelt komen de Kinheimers meer in den aanval, toch houden de Wijkers stand en als Teeling, die zijn tegenstanders passeert goed voorzet is Kuier Sr. er als de kippen bij en vergroot den voorsprong 42. De Kinheimers zijn daarna weer de meest aanvallende partij en een zeker doelpunt voorkomt Zoutman met zijn handen. De strafschop wordt door Kinheim op solide wijze benut 4—3. Kort daarop is het rusten. Na de rust direct een goede aanval van Beverwijk welke als resul taat weer een penalty oplevert. Deze wordt door Druiven tot corner verwerkt en wegge werkt. Om beurten verrichten dc keepers keu rig werk zoowel Druiven als Adrichem. Als Druiven is uitgeloopen schiet Bakker keihard naast en even later verricht Michel het zelfde kunststukje. De tijd verstrijkt en het wordt al aardig duister cn nog steeds ls de stand 43. Hoe de spelers ook zwoegen, hoe mooi de aanvallen worden opgezet, niets baat. de achterhoeden blijven meester van het ter rein. Tot ongeveer 2 min. voor het einde Adri chem te ver uitloopt. De stand wordt door Kinhelm op solide wijze gelijk gemaakt 4—4 wat dan ook werkelijk de verhouding weer geeft. De Bonte Duif. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Mons. Afstand 220 KM. Los om 8.40 met Z.W. wind. De uitslag luidde; F. v. Honschcten 1, Joh. L. Heemskerk 2 8 0 10 19. P. Brakcl 3 4 6 11 13 18; P. S. Steenstra 5 16. J. Doornbosch 7 15 17; J. J. Kan 12; F. M. Heerkens Thijssen 14. Een trommelslager De Ruischvoorn. Zondag hield het. vischcollege De Ruisch voorn zijn halfjaarlijksclien wedstrijd tus schen Bcimebrcek en Hillegom. Dc vangst was matig. De eerste prijs werd gewonnen door F. A. A. Meseman met den grootsten visch. 54 c.M.; 2c prijs W. Boeser met, 41 stuks; 3e prijs J. Stoof 33 stuks; 4e prijs J3. Stoof 28 stuks; 5e prijs P. v. d. Klaauw 23 stuks; 6e prijs H. v. d, Reyk 5 stuks. 7e prijs N. N„ 3 stuks; 8e prijs G. van Slooten, 2 stuks 9e prijs J. Kersens 1 stuks. De controleur J. C. Traksel ontving een mooicn prijs. wisselden hun cijferborden, blijkbaar voor de hardst schreeuwenden op elk moment. Het was een volslagen wanorde. Eerst werd 't op het scoringbord 2 1/2—2. Witte uitbarsting 1 ^Cld 2 1 2-11 2- Groene hartstocht. 1 1 2. woede van allen tesamen. Tenslotte slaagde men er toch nog op onnaspeurlijke wijze in. de orde te herstellen en het bleef zooals het oorspronkelijk gemaakt was l 2. Het kanon boemde. zooals het bij elke vorige goal gedaan had. do partijen oraaiden weer en het laatste kwartier begon onder de grootste spanning. Dit slot van den strijd gaf nog aanleiding tot verdere oplaanngcn van geestdrift en het eind was 'n zege van de witten met 3 1 2—3. Het kanon schot dat het einde aankondigde ontketende een oorverdoovend gejuich, wit-grauwe gla diatoren omhelsden eikaar, alle spelers ren den naar hun wambuizen en de stoet for meerde zich opnieuw, begroette weer de autoriteiten, defileerde eenmaal rondom het plein en trok toen met vliegende vaandels en slaande trommen af. voor den tweeden rondgang door de stad onder de vroolijke tonen der muziek. De groote strijd was weer gestreden. Het programma vermeldde: Als de wedstrijd is afgeloopen. stelt de winnende ploeg zich op voor dc eeretribune waar de stedelijke autoriteiten gezeten zijn, om den prijs, een melkwitten stier die ver sierd met bloemen op de Piazza is gebracht in ontvangst te nemen. Zoo zei het programma, maar of het de nooa oer tijden, was, of de ontstentenis van een stier die wit genoeg was van d:e prijs uitreiking is niets gekomen Maar ook zonder dat gingen wU heen met het besef, dat wij een der eigenaardigste historische volksvermaken aanschouwd had den. die Italië^ en heel Europa trouwens, oplevert. Of onze populaire wintersport nu inder daad haar oorsprong In Italië bij de oude Romeinen, zelfs eerder nog bij de Grieken, heeft gevonden, ls een vraag, die wij onbe antwoord moeten laten. P.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5