CRICKET LAWNTENNIS. HONKBAL HANDBAL MAANDAG 21' AUGUSTUS 1933 HA A RL'EM'S DAGBLAD S Beschouwing. Wanneer wij de resultaten van onze cricke ters tegen de Engelsche tourelftallen nog eens de revue laten passeeren, dan komt dui delijk het groote overwicht van onze over- zeesche leermeesters te voorschijn. Laten wij de wedstrijden, die de Flamingo's In Engeland speelden, buiten beschouwing, dan heeft slechts het Nederlandsch elftal dit seizoen aan onze gasten waardig partij ge geven. Was regen oorzaak, dat de ontmoeting tegen de Harrow-Wanderers in 't Stadioo in een draw eindigde, de prachtige strijd aan de Spanjaardslaan tegen de Free-Foresters had evengoed een Hollandsche victorie kunnen zijn. Tenslotte ligt de laatste ontmoeting tegen de M. C. C. nog te versch in ons geheu gen om niet wederom de suprematie van onze nationale elf te memoreeren. Met dit al is evenwel het bewijs geleverd, dat het aantal Hollandsche spelers, dat voor internationaal cricket in aanmerking komt, zeer beperkt is. Immers de andere elftallen, die tegen de drie genoemde Britsche ploegen uitkwamen, brachten er zoo goed als niets van terecht. Wel werd een enkele individueele poging (wij denken hier bijv. aan het uit stekende balten van Wittebol en Hagenaar het goede bowlen van Labouchère in Laren' met succes bekroond, doch over het algemeen werd niet voldoende partij gegeven. Daarbij komt nog, dat o.i. de ploegen, die ons dit jaar bezochten, zeker niet sterker, doch veeleer zwakker waren, dan die van vorige seizoenen, zoodat wij over het resultaat, qua geheel, zeker niet behoeven te juichen. Dat in ons land, waar het aantal cricketspelers zich zoo gestadig uitbreidt, misschien slechts een twintigtal zijn aan te wijzen, die met succes tegen sterke Engelsche elftallen kunnen uit komen, stemt tot nadenken. Toen j.l. Zondag de formidabele klap van W. van den Bosch de Nederlandsche overwin ning in de jubileummatch tegen M. C. C. tot een feit maakte, was het talrijke publiek op getogen. Zelden was een ovatie zoo hai'telijk gemeend, zelden was men zoo tevreden over de prestaties van Hollandsch cricket, als op dien gedenkwaardigen Zondag. Maar is het wel juist, het peil van ons cricket uitsluitend af te meten naar de pres taties van den enkeling, naar het zeer ho mogene spel van ons nationale team? Neen, 0.1. moet het peil, waarop ons huidige cricket Staat, afgemeten worden naar de resultaten die de „average" eerste klasse speler bereikt en dankunnen en mogen wij nog lang niet tevreden zijn. Zoolang in Nederland het aantal „out standing" cricketers niet vermeerderd wordt, mogen wij ons niet wijsmaken, dat het spel peil in ons land zich in stijgende lijn be weegt. Voor degenen, die zich de bevordering van ons spelpeil ter harte nemen, ligt nog veel terrein braak, behalve de noodzakelijke oefening onder deskundige leiding, noemen wij het leeren spelen van twee-daagsche wed strijden. De doorsnee Hollandsche cricketer scoort over het algemeen te haastig en hier door te slordig; een en ander als gevolg van ons competitie systeem, waarbij 612 uur maximum speeltijd beschikbaar is. om een volledigen wedstrijd te spelen. Het gevolg hiervan is, dat in de weinige twee-daagsche matches de spelers nog steeds ingesteld zijn op den speeltijd, die in de competitie geldt en onbewust als batsmen risicos nemen, die bij meer routine in dit soort matches zeker niet zouden voorkomen. Misschien zou het N. C. B. bestuur eens in overweging kunnen nemen, om behalve een verminderd aantal competitiewedstrijden, een aantal tweedaag- sche matches in het leven te roepen, waar aan dan steeds onze goede cerste-klasse spelers zouden deelnemen. umpire. NED. CRICKETBOND P. W.-Haarlem. HAARLEM WINT MET 153 RUNS. Het Haarlem-elftal heeft er op de P. W. aanval, waar wederom Höpimk ontbrak, lustig op los gescoord. Twee Haarlemmers waren zoo ongelukkig in het gezicht van hun century te stranden. Maas wint voor Haarlem de toss en ver kiest eerst te batten. Reeds met het ope- ningspaar aan bat blijkt, dat er ditmaal een flinke score in het vooruitzicht zal zijn, want na een zwak begin, slaan zoowel Kleef- stra als H de la Mar er lustig op los. Hoe er ook gechanged wordt, voorloopig heeft geen der bowlers succes. De 50 gaat op zonder dat er nog een wicket is gevallen. Eerst op 74 heeft Schnitger. succes, als hij Kleefstra op mid-on gevangen krijgt voor een goede 35 Maas maakt het niet lang en gaat direct 1.b.w. eveneens op Schitger Daarna komt echter de groote stand tusschcn De la Mar en Healey. Beiden scoren vrij snel, maar worden ook beiden vrij eenvoudig gemist. Tot de lunch blijft- het batten heel be hoorlijk. De stand is dan 132 voor 2. De la Mar had er daarvan 70 en Healey 14 not out. Na de lunch is het batten veel minder Enkele hooge slagen worden gelukkig ge plaatst en De la Mar geeft wederom een kans die niet geaccepteerd wordt. Healey herstelt zich hot eerst en laat uiterst fraai batten zien. Ondertusschen worden alle bow lers om beurten te hulp geroepen, allen zonder succes te hebben. De la Mar begint al aardig zijn honderd te naderen. Als hij er 96 heeft, gaat hij echter op het- bowlen van Ledebocr l.b.w. Het totaal is dan reeds 189. zoodat de stand voor het derde wicket 115 runs had opgeleverd. Healey krijgt daar na slechts even steun van De la Mar Jr. die zeer vrij speelt en hi korten tijd 17 runs bij elkaar slaat. Als hij uit is vallen de wickets vrij snel en regelmatig, terwijl Healey nu ook zijn honderd begint te nade ren. Op 92 speelt hij een eenvoudige bal te hoog in de slips en kan voor een uitstekend gespeelde innings vertrekken. De Ruig slaat dan nog even een 4 en een 6. waarna captain dc innings sluit op een totaal van 293 voor het verlies van 9 wickets. In iets meer dan 3 uur had Haarlem dit hcoge totaal bij elkaar geslagen. Extra vermelding verdient- nog het feit dat met deze score het record van het hoogste totaal, ooit door Haarlem gemaakt, met 13 runs is verbeterd. De innings van P. W. is daarna lang niet zoo fraai, hoewel het totaal nog 140 wordt. Maar ook het fielden en bowlen van Haar lem is vrij zwak. Bijna allen voegen nog iets aan de scor? toe en een uur voor het o'rtde van de speeltijd valt het laatste w:eket. De scores zullen we in ons volgend num mer publiceeren. 7 g c. 6 2 O oü SH" O tl H. C. C. I 10 1 6 2 0 1 17 V. O. C. 10 2 5 1 0 2 17 Haarlem 11 0 3 4 0 4 10 H. c. c. n 8 0 4 1 0 4 9 V. R. A. 10 0 4 1 1 4 8 Rood en Wit 10 0 3 1 0 6 7 P. W. 10 0 2 0 2 6 2 Rood en Wit-H. B. C. CRICKET-RECORDSCORE VERBETERD DOOR JHR. W. v. d. BOSCH MET 231 NOT OUT. Op 19 Juli 1925 scoorde J. H. H. (Deetje) Kessler te Bilthoven voor Hilversum tegen P.W. 227 runs in één innings en daarmede werd hij recordhouder van de hoogste score ooit door en batsman in Nederland gemaakt. Vóór hem was nog slechts eenmaal als indi vidueele score de 200 overtroffen en wel door Adé van Gogh, met 203 runs in den wedstrijd Rood en WitHaarlem op 11 Augustus 1912. Nu heeft Jhr. W. van den Bosch, de crack batsman van H.C.C. I Kessler weder overtrof fen met een score van 231 not out tegen H.C.C. II. Vooral die ,not out" toevoeging is van be lang. Wat zou het nog niet geworden zijn, als men hem zijn innings had laten uitspelen. Maar dat ging niet. Het tactische belang van de ploeg gaat terecht boven de individueele glorie van den speler. En het zal toch nog wel even duren, vóór deze score weer verbeterd wordt. De ranglijst. EERSTE KLASSE: DE HILVERSUMMERS WINNEN WELVERDIEND. Zondag speelde Rood en Wit haar laatsten wedstrijd van dit seizoen aan de Spanjaards laan tegen de Hilversum-Bilthoven Combina tie, versterkt met Dé Kessler, de vroegere wel bekende en schitterende H.C.C.-speler en aanvoerder, die ook heden weer bewees het cricket nog volkomen te beheerschen, door een uitnemende 42 runs te scoren. Bovendien deed Kessler als wicketkeeper zeer verdienste lijk werk. zijn beide vangen, waardoor v. Bue- ren en Hagenaar verdwenen voor resp. 0 en 21 waren zeer fraai. De Rood en Witters brach ten er ook Zondag weer zeer weinig van te recht; zoo waren b.v. A. v. Baasbank, P. v. Bueren. W. Kramer en J. Kruyt voor samen 6 runs verdwenen, v. d. Togt scoorde een zeer fantastische 36, Elias 13 (3 vieren) en last. but not least aanvoerder J. v. Eeghen een kordate 28. Het Roo den Wit-totaal werd slechts 133 (19 extra's), v. Weel, die met- wind mee tamelijk snel bowlde nam 5 wickets voor 44 runs, Breuning' 4 voor 38 en de oud Rood en Witter Jhr. W. van Spengler 1 voor 32. H.B.C. dat om ongeveer twee uur met Dé Kessler en C. Breuning naar de wickets trekt op het bowlen van J. Kruyt en W. Kramer, doet het reeds in den aanvang veel beter en brengt, voor het eerste wicket valt (Kessler 42, gevangen door A .v. d. Togt op het bowlen van Hagenaar.' 87 runs bijeen. Met de gebroeders Breuning op de mat, komt de 100 op, zonder verder wicketverlies en eerst op 134 wordt H. Breuning met een zeer mooien bal door W. Kramer gebowld voor 18 runs. Het derde wicket valt 10 runs later, als C. Breuning voor een uitstekende 64 dooi de Vries op het bowlen van A. v. d. Togt wordt gevangen. Met de thee gaat juist de 150 op Rood en Wit is dus reeds geslagen, en wel met een zeer voldoende meerderheid. Er wordt echter doorgespeeld, om de overige H.B.C.- batsmen in de gelegenheid te stellen een in nings te spelen, waarvan vooral A. Schrorer (16), Mi*. P. C. Labouchère (22) en M. van Weel (12) een dankbaar gebruik maken. Het H.B.C.-totaal wordt ten slotte: 203 (21 extra's). W. Kramer 357, A. v. d: Togt 2—42 en B. Schmeink 2 voor 4 in 1 maiden over!, bowlden het beste. J. Kruyt met 1 voor 53 was niet erg fortuinlijk en verdiende betere 'cijfers. Ie innings R. enW.: A. v. Baasbank bowled M. v. Weel 2 P. C. Hagenaar c. D. Kessler b. M. v. Weel 21 P. A. L. v. Bueren c D. Kessler b. M. v. Weel 0 W. Kramer c. C. Bruening b. M. v. Weel 4 C. Pleyte d'Ailiy bowled W. v. Spengler 0 A. v. d. Togt bowled M. v. Weel 36 Jhr. B. Th. Elias c. H. v. Weel b. C. Breuning 13 J. Kruyt bowled C. Breuning 0 J. v. Eeghen bowled C. Breuning 28 B. Schmeink bowled C. Breuning 7 D. de Vries not out 3 Extra's 19 Totaal 133 Bowlingcijfers O. M. W. R. W. v. Spengler 6 1 32 C. Breuning 11 1/2 1 4 38 M. v. Weel 14 4 5 44 le innings H.B.C.: Mr. J. H. H. Kessler c. A. v. d. Togt b. P. C. Hagenaar 42 C Breuning c. D. de Vries b. A. v. d. Togt 64 H. Breuning bowled W. Kramer 18 A. Schorer c. P. A. L. v. Bueren b. J. Kruijt 16 P. Labouchère c. P. C. Hagenaar b. W. Kramer 22 W, v. Spengler bowled A. v. d. Togt 6 M. v. Weel c. P. C. Hagenaar b, W. Kramer 12 J, des Tombe bowled B. Schmeink 1 C. Poederbach not out 6 P.. Frcni st. J. v. Eeghen b. B. Schmeink 0 C. van Boetselaer did not bat Extra's 21 Totaal 208 for 9. M. W. R. 16 2 53 1 20 3 57 3 11 1 42 2 1 10 5 21 1 1 4 2 Bowlingcijfers J. Kruyt W. Kramer A. v. d. Togt C. Pleyte d'Ailiy P. C. Hagenaar B. Schmeink W. van den Bosch scoort 231 runs. De cricketwedstrijd H.C.C. III. C. C. n werd door H.C.C. I gewonnen met 213 runs. Jhr. v. d. Bosch scoorde 231 runs not out. waardoor hij het record van D. Kessler (227 runs) verbeterde. H.C.C. I sloot op 5 voor 309; H. C.C. II scoorde 96. Haarlem 2Olympia. 7 7 V-. Het is Haarlem niet mogen gelukken om Olympia voor de tweede maal een nederlaag toe te brengen. Het is zelfs op een fiksche innings-nederlaag uitgeloopen. Haarlem bat eerst, maar het vertoonde is niet erg fraai. De Olympia-aanval blijkt den batsmen te groote moeilijkheden op te leveren, en vooral v. Noppen maakt talrijke slachtoffer. Wanneer het totaal 4 is. hebben alle Haarlemmers een beurt gehad. Slechts Rijpma kwam met 10 in de dubbel cijfers. Voor Olympia had v. Noppen met 5 voor 20 het beste gebowled, verder II. Weverink 2 voor 19 en Wildschut 2 voor 12. Olympia blijkt weinig ontzag voor de Haar lui- aanval te hebben en het totaal stijgt regelmatig. Aanvoerder Ten Camp staat be hoorlijk te spelen, en eerst, wanneer zijn to taal 28 is. komt er een eind aan zijn innings. Ook de andere batsmen voegen alle wat runs aan het totaal toe. Vooral Spiers en Bode graven leggen er flink het hout op en ran selen de bowlery naar alle kanten. Wanneer C Dekker aangezet wordt, begint de bowlery de overhand te krijgen. Spiers en Bodegraven kunnen respectievelijk voor 36 en 26 verdwij nen. Op 139 komt er aan de Olympia-innings een einde. Bowlingcijfers: A. Blok 129, J. de Boer 130, Rijpma 120, Wessel 015. C. Dekker 522 en Harms 06. Olympia doet een poging om het derde pnt te bemachtigen en met succes. Ook nu falen de meeste Haarlem-batsmen, uitgezonderd J. de Boer met 11 en Rijpma met een harde 29, wien het daarmee echter niet gelukt de in ning-nederlaag te ontkomen, daar het voor de rest een komen en gaan is. Bovendien speelde Haarlem slechts met 10 menschen daar Buissink gewond was geraakt. Wanneer het laatste wicket valt, is het totaal slechts 64, zoodat Haarlem deze wedstrijd verliest met innings en 29 runs. Bowlingcijfers: Weverink 226, Spiers 29, v. Noppen 319 en Burger 1—0. H. C. C. 3—R. C. H. R. C. II. dat met twee invallers naar Den Haag trok om haar laatsten competitiewed strijd te spelen is er eindelijk in geslaagd om na een uiterst spannenden strijd van hooge totalen de eerste overwinning te boe ken. R. C. II. wint den toss en verkiest eerst fielden. Al spoedig heeft Hellingman succes door Asman te bowlen. Twee ballen later vangt Scheffer, op het bowlen van Hellingman, v. d. Luur achter de palen. De Umpire geeft echter not out. Als Mommaerts uitgerund wordt meters buiten zijn crease, overleeft ook deze het geval. Dit komt R. C. H. op een kleine 80 runs te staan daar v. d. Luur hierna 50 runs en Mommaerts 28 scoort alvorens beiden het slachtoffer van de Jong worden. (3 voor 81). De wickets vallen nu wat sneller. Op 119 zijn er reeds 8 wickets neer. J. ten Bosch en Bromberg weten dan goed stand te hou den en brengen regelmatig de score om hoog. Op 168 valt het wicket van ten Bosch voor 20. Met aanvoerder Kalis op de mat be nadert H. C. C. de 200. Op 199 valt echter 't wicket van Bromberg voor een uitstekende 33. H. Zonneveld met 3 voor 29. L. Kuyt 3 voor 60, H. de Jong 2 voor 41. J. Hellingman met 1 voor 28 namen voor R.C.H. de wickets. De nederlaag lag weer voor 't grijpen temeer daar op 12 het openingspaar reeds verdwenen is. Scheen en Siegerist weten dan den aan- val te bedwingen, Scheen slaat tweemaal zelfs den bal uit het veld.Op 62 komt de schei ding als Scheen op cover point voor een uit stekende 35 wordt gevangen. Siegerist met een kalme goedgespeelde 13 volgt hem spoe dig op. L. kuyt en A. Muller nemen dan de bowlery flink onder handen. In no time heeft Muller er 26 waaronder een zes alvorens hij in het verre veld gevangen wordt. Als op 130 L. Kuyt voor een goede 21 wordt gebowld gaat het weer even mis. H. de Jong (10). H. Kuyt 4 en Scheffer 1 houden slechts kort stand met 9 wickets neer voor 142 runs zijn Kamoen en Kedde als laatste man in. Ka- moen heeft er prachtig het oog op en slaat boundary op boundary, terwijl Kedde goed verdedigt. Met rasse schreden stijgt het totaal en onder groote spanning weet Ka moen R. C. II. in veiligheid te brengen. Wan neer er 207 runs zijn sluit R.C.H. Kamoen bleef met 47 not out. Kedde 8 not out. Voor H. C. C. bowlde W. Kalis 3 voor 42. J. v. d. Luur 1 voor 50, P. Niks 2 voor 28. Stoetewegen 1 voor 17. Mommaerts 1 voor 30. R. C. H. heeft dus in haar laatsten wed strijd nog het genoegen van een verdiende overwinning mogen smaken, met 8 runs en nog 2 wickets in handen. Ajax (L.)Rood en Wit 2. De laatste wedstrijd van de Rood en Wit- reserves is in een overwinning geëindigd, waermee een einde gekomen is aan een sei zoen. dat niet tot het beste van Mr. David son c.s. behoord heeft. Wel werd de derde plaats bereikt maar het verschil met Hermus, D. V. S. en II. B. S. was toch te groot; het fielden was goed genoeg, het batten en bow len echter zeer middelmatig. Ajax wint den toss en Rood en Wit moet batten. Kruseman en Mr. Davidson brengen het tot 10: Chapon. die dan inkomt slaat 5 vieren en wordt gebowld; de stand is 339. Dorsman en Van den Berg brengen de ge- wenschte verbeteringen en langzaam stijgt de score. Er worden verschillende bowlers geprobeerd doch eer$t op 83. moet van den Berg vertrekken voor een goede 21. R. Kramer en J. v. Baasbank zijn vrij spoedig verdwenen. Menalda van Schouwen burg scoort echter weer eenige runs; als zijn wicket echter ook gevallen is sluit de innings vrij kort daarna. Het totaal is tenslotte 124 geworden. Hiervan hadden: A. II. v. d. Berg 21. N. Dorsman 21. H. Kru seman 14. J. Chapon 20. G. Menalda v. Schou wenburg 17 en extra's 13. Bowlingcijfers Ajax: C. v. Kuyk 3 —22, A. Wcmpe 4—39, II. Meyer 3—22 en G. Lob 0—22. Bruin en van Lennep openen hierna het bowlen en doen dit niet slecht. De wickets vallen regelmatig; de bowlery wordt goed ge steund door het fielden en de overwinning is niet in gevaar geweest. Het totaal wordt 81 Hiervan hadden: A. Wempe 11, C. v. Kuyk 16, D. v. d. Put ten 12. Bowlingcijfers: Jhr. c. l. van Lennep 336. m. Bruin 638 en m. Dorsman 16. Rood en Wit wordt nog eens ingestuurd en thans gaat het veel beter; wel vallen er spoedig twee wickets, maar R. Kramer en Mr. Davidson houden stand en voeren de score op. Beiden spelen goed cricket en de 100 gaat op. Op 128. na een stand van 106 runs, gaat eerstgenoemde l.b.w., waarna meteen gestopt wordt. R. Kramer 40 en Mr. F. A. Davidson 65 not out. C. v. Kuyk 126. A. Wempe 124. II. Meyer 0—10. O. Lob 0—11. E. v. d. Smit 0—18. D. v. d. Putten o22, j. Zwanenburg 14. Rood en Wit wint dus met 43 runs. HAARL CRICKETBOND Rood en Wit 4C. V. H. 2. C.V.H. bat eerst. O. Keyser en C. J. Ropdt brengen den stand op 174. Totaal wordt in clusief 26 extra's 205.Hiervan scoorden O. J. Keyser 48, G. .v Langeraar 36. C. J. Roodt 30, F. Vogelsang 29, Brockmeyer 20 not out. Bowlingcijfers R. en W.: M. Slingenberg 7—48, J. W. Franken 2—62, II. de Haan 0—37, B. Schmeink 022, D. de Boer 010. Rood en Wit, die nog twee uur speeltijd heeft, speelt begrijpelijker wijze op een draw, hetgeen gelukt. Onder groote spanning prik ken de Haan en Franken de laatste twintig minuten uit. Totaal 123. W. F. Bok 22, G. Me nalda v. Schouwenburg 16, de Haan 15 not out. B. Schmeink 11. M. Slingenberg 10. J. W. Franken 9 not out. Mr. Extra 31. Bowlingcijfers C.V.H.G. v. Langeraar 435, O. J. Keyser 321, A. J. v. Roon 136. Deze wedstrijd eindigde dus in een draw. Bloemendaal 2Rood en Wit 5. Bloemend aal bat eerst en brengt het dank zij J. Paap 46 (7x4). Bosse 32 (5x4), v. d. Werff 10 en Mr. Extra 9 tot het totaal van 119. Bowlingcijfers R. enW.: Kaptein den Bou- meester 3—24, Kruiff 2—7, Kaka 2—18, P. Freni 240. Rood en Wit weet dit totaal niet te passee ren en scoort in totaal 82 runs. Kaptein 23 (4x4', Kruiff 33 (4x4 en 1x6'. Bowlingcijfers Bloemendaal: Kesting 441, Indenbosch 317, v. Elk 20, v. d. Werff 1 18. Bloemendaal wint dus met 37 runs. Haarlem 4R. C. H. 2. Gewonnen door R.C.H. 2 met innings, we gens niet opkomen van Haarlem 4. CRICKET IN ENGELAND De derde Testmatch tegen de West-Indi sche gasten is geheel volgens de verwach ting in een groote nederlaag van de touris- ten geëindigd. Van de drie gespeelde wed strijden won Engeland er twee zeer gemak kelijk, terwijl de derde ontmoeting tengevol ge van regen onbeslist bleef. Het bewijs werd geleverd, dat deze tegenstanders nog lang niet op één hoogte staan met de Engelsche, Australische en Zuid-Afrikaansche cricke ters, zoodat een herhaling van Toetsmatches, waarbij de West-Indiërs een rol spelen, voor loopig wel niet meer voor zal komen. Over het verloop van de laatste match het vol gende: Na een behoorlijk begin van de West- Indische bowlers, die het Engelsche totaal (312) binnen de perken hielden, werd West- Indië voor precies 100 runs aan den kant gezet. Marriott l537) en de left round fast- bowler Clark (316) waren voor de meeste batsmen totaal onbespeelbaar; zelfs het bat- tingwonder Ileadly deelde in de malaise: hij werd met een fraaien ol'f-break van Mar riott gecleaned! De follow-on bracht aan vankelijk verbetering. Barrow, doch vooral Roach (56) speelden voortreffelijk aanval lend cricket, doch toen Ames door een fraaie catch achter het wicket een einde aan Barrow's innings maakte en ook Roach en Headly op een totaal van 138 waren ver dwenen kregen de bowlers weer de overhand; een collapse volgde en op 195 hadden allen een beurt gehad. Weer deed Marriott won deren met den bal; zijn uitstekende lengte werd door het talrijke publiek herhaaldelijk geestdriftig toegejuicht. In beide innings nam hij 11 wickets voor slechts 96 runs! In de Countycompetitie konden de leiders het tegen Derbyshire niet verder brengen, dan tot een draw, welke slechts drie winst punten opleverde. Derbyshire 245 en 330—8; Yorkshire 218 en 137—2. De Tykes vergrootten echter hun voor sprong, omdat de runner-up, Sussex tegen Kent een even onverwachte als verdiende' nederlaag leed. Sussex faalde op het prach tige bowlen van den veteraan Freeman, die in de tweede innings 8 wickets voor 57 runs nam! De totalen luiden: Kent 230 en 216: Sussex 169 en 128! In de overige wedstrijden trad de regen als spelbreker op; wij zullen ons bepalen tot het memoreeren van de volgende presta ties: De Nawab de Pataudi scoorde in de eer ste Worcester-innings 222 runs; J. W. Lee antwoordde met 193 uit een totaal van 3878 voor Somerset. Leicester maakte tegen Gloucestershire 437 runs waarvan de veteraanbowler Astill er 156 not out voor zijn rekening nam. Northamptonshire deed uitstekend werk door een eerste inningsvoorsprong tegen Surrey (Northampton 238, Surrey 232\ terwijl ook Lancashire de vijf punten verkreeg tegen Hampshire, ondanks het feit. dat de veteraan Alfred Mead met 113 uit een tot-aal van 271, ongeslagen bleef. De resultaten van de afgeloopen week heb ben in de ranglijst weinig wijziging gebracht; het blijft in de onderste regionen dringen om aan de gehate laatste plaats te ontko men. De strijd om den eere titel gaat nog uitslui tend tusschen Yorkshire en Sussex, doch den voorsprong der Noordelijken achten wij reeds te groot om nog verrassingen te kun nen verwachten. Zelfs indien Sussex de re turnmatch tegen haar grootste concurren ten wederom wint, is haar kans om nog als no. 1 te eindigen, uiterst gering. UMPIRE. Cochet wordt beroepsspeler. Uit Parijs: De beroemde Fransche tennisser Henri Cochet, heeft verklaard, dat hij be gin September tot het professionalisme zal overgaan. 1-Iet plan bestaat op 22 September te Parijs een wedstrijd Frankrijk—Amerika te houden, waarbij Cochet voor het eerst als beroepsspeler zal optreden. Hij en Plaa zullen dan tegen Tilden en Barnes spelen. Om den Davis-Cup 1934 MonacoZwitserland (14) Uit. Monte Carlo: De laatste resultaten van den wedstrijd MonacoZwitserland voor den Davisbeker 1934 luidden: Ellmer (Zwitserland) sloeg de Medicin (Monaco) 61 62 61. Fisher (Zwitserland) sloeg Landau (Mona co) 6—2 6—1 6—3. Eindstand 41 voor Zwitserland. Om de eerste plaats. De strijd om de eerste plaats is gestreden. V. V. G. A. heeft Zaterdag, door met 7—van Ajax te winnen, het kampioenschap van de geheele eerste klasse behaald, 't Is wel typee rend voor den strijd, die er om deze eer ge weest is, dat het pas in den laatsten wed strijd van V. V. G. A. kan worden geconsta teerd. Voor de gemeenteambtenaren is het pret tig. dat dit feit samenvalt met de viering van het twintigjarig bestaan der vereeniging. Zij hebben het voornamelijk te danken aan de omstandigheid dat hun werpers. Besanger en Lammers. dit seizoen, óf beide óf een van beide, zoo schitterend in vorm waren. Van de tien wedstrijden werden er slechts één verloren, n.l. op 6 Aug. j.l. aan de Klever laan tegen Haarlem. Voor Haarlem is dus de kans verloren ge gaan. Maar behalve dat is Zaterdag middag voor Haarlem ook de kans op het af- deelingskampioenschap verloren. Afcl. I A is nu uitgespeeld en van de zes wedstrijden heeft Blauw Wit er vijf gewonnen, tegen Haarlem maar drie. Ook hier was Haarlem de eenige, tegen wie Blauw Wit een keer sneuvelde. Blauw WitHaarlem (1310) Haarlem speelde Zaterdag den laatsten wedstrijd in klasse I A, n.l. tegen Blauw Wit In Haarlem hadden de Zebra's een nederlaag geleden, dus er kon worden verwacht dat alle krachten zouden worden ingespannen. Maar ook voor Ilaarelm was de strijd belangrijk. Bij winnen bleef er nog kans op het afdee- lingskampioenschap Haarlem begon weer slecht. Veenhof gaf in de eerste beurt liefst vier maal vier wijd en met behulp van twee honkslagen en een fout van c. Kloos kwamen vier spelers thuis. In de volgende beurt ging het aan Blauw Witzijde iets minder hard. maar na twee in nings was de stand toch al 61. Toen begon Haarlem weer. als gewoonlijk, op te halen. Kloos gaf een honkslag. Wulf horst, Veenhof en Dijkhuizen kwamen door vier wijd op de honken. Vrugt kwam er ook maar door dat Smit een vangkans miste. Van der Putten haalde het eerste honk niet en Hunik en Ilinze werden uitgevangen. Eer Hinze echter gevangen werd waren er vijf Haarlemmers over de thuisplaat gekomen. Door keurige vangen van Hunik en Beets en een goeden worn van Veenhof naar Vrugt maakte Blauw Wit in dezen beurt geen en kelen run en was de stand 66. Nu gingen langen tijd partijen gelijk op. Aan beide kanten was het veldwerk beter dan slag. Van 66 werd het 77, na zes beurten zelfs 37 voor Haarlem. In de zeven de inning ging Dijkhuizen in de plaats van Veenhof werpen. In het eerst ging dat wel goed. De score van Blauw Wit bleef beperkt tot twee runs. Zoo werd de stand weer gelijk 9—9. In de achtste beurt echter liep het mis. Eerst greep Dijkhuizen al eens mis naar een grondbal, dien hij had moeten hebben, maar toen er drie honken bezet waren. wie'T' hij een bal zoo onbesuisd naar Hunik, d/t hij meters hoog over dezen heen ging. In het struikgewas moest naar den bal worden ge zocht en ondertusschen renden drie Blauw Witters over de thuisplaat. Het geknoei duur de nog even voort en ook de vierde kwam nog binnen. Het gelukte den Haarlemmers niet meer den achterstand in. te halen. Wel gaf Wulf horst den eenïgen tweehonkslag van dezen wedstrijd maar Vrugt sloeg voor den zooveel- ste>r maal een hoogen bal. die gevangen werd. C. Hunik was een oogenblik de kluts kwijt en was gaan loopen. Dus waren er twee uit. Toen ging Van der Putten nog gewaagd honkloo- pen en sneuvelde hij op het tweede honk. Dit was een leelijk slot van een wedstrijd vol spanning. Blauw Wit hoefde voor de negende maal niet meer te slaan en won met 1310. Een afzonderlijke vermelding verdient de zen keer wel Th. v. d Putten. Deze stond in dezen wedstrijd als korte stop. Hij benutte alle drie vangkansen en deed drie maal een schitterenden aangooi naar het eerste honk. Zijn slaggemiddelde was bovendien het beste van de Haarlemploeg. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 0 1 5 0 1 1 1 0 1 is 10. Blauw Wit: 4 2 0 0 1 0 2 4 is 13. Haarlem 2—A. M. V. J. 2 (24—26) Voor Haarlem II kwamen Zondag achter eenvolgens aan slag Hoeben. Kraakman, Roo- sen. Vrije. Hinze. Heus. Langereis. Mazee en C. Kloos. Na vier innings werd Kloos ver vangen door Beets. In het begin leek A. M. V. J. sterker. Het weren van Roosen had daar ook schuld aan. Na drie innings was de achterstand echter ingehaald en na vijf was de stand zelfs 1714 voor Haarlem. Op het werpen van Beets werd echter gè- ducht door de Jonge Mannen geslagen. Por tier, sloeg in de zevende beurt een home run, nadat hij er in de derde beurt ook al ©en ge- loopen had. Van het slaan der Haarlemmers kwam niet veel terecht. Jammer genoeg, want tel kens kwamen er spelers op de honken door vier wijd. In de zevende inning sloeg Beets eveneens een homerun. Maar hij was de eerste aan ^lag en er was dus niemand op de honken. Bij beide partijen duurde de laatste inning lang, beide maakten zes runs, zoodat; A. M. V. J. toch twee runs voorbleef. De cijfers der innings zijn: A. M. V. J. II: 6 2 1 2 3 6 6 is 26. Haarlem H: 2 1 6 0 8 1 6 is 24. H. H. C.—Z. R. C. Hoewel de wedstrijd II. H. C.Z. R. C. op verzoek van Z. R. van Zondag naar Zater dag was verzet. verschenen Zaterdag van Z. R. c. vier spelers, zoodat H. H. C. won wegens niet opkomen. Protest H. H. C.Ajax. Naar wij vernemen is door Ajax een pro test ingedipnd tegen het te vroeg eindigen van den wedstrijd H. II. C. I—Ajax I. DAMES) Rapiditas ARapiditas B (41) Mej. Roozenhard geeft onverwacht het B- team de leiding. (01'. Mej. E. Daudey scoort voor rust den gelijkmaker, il1'. Na de rust blijkt het A-team toch sterker. Mej. Poorter geeft met mooie verre worpen het A-team tenslotte met 41 de overwinning. (HEEREN). Rapiditas ARapiditas B (58) Door slecht schieten van Kuyten en Pal ziet het B-team kans reeds spoedig met 40 te leiden, vooral door toedoen van J. Duyff. Herbsfc zorgde ook voor een doelpunt. Voor rust bracht Kuyten den stand op 41. Na rust gaat 't schieten bij 't A-elftal beter en nu gaat het mooi gelijk op. Beide partijen doelen ieder nog viermaal. Met 58 komt liet einde.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6