I DE BILT Vacarstie-kleeding Hard Film met 4 opnamen f 0.25 STOOMEN J. M. KROON te verhuren WOENSDAG 23 'AUGUSTUS '1933 H A A RCEM'S D'ACBES D 2 meldt: Hoogste barometerstand 764.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 748.2 m.M. te Vlis- singen. en voorspelt matigen Westelijken tot Zuidelijken wind. 1-Ialf tot zwaar bewolkt, of betrokken. Regen buien met kans op onweer. Na tijdelijke op klaring. Weinig verandering in temperatuur. Uit hei Buitenland HET BLIJFT SLECHT VOOKLOOPIG! Terwijl de depressiekern op de Noordzee statlonnair blijft, trok een daalgebied van den luchtdruk oevr Duitschland naar Roe menië en ontwikkelde zich een secun dair minimum in het Kanaal, dat in den mor gen op de Noordzee voor Vlissingen was. De hooge drukgebieden bij IJsland en in het Zuid Westen veranderden niet. Daaren tegen steeg de luchtdruk in het Noord Oosten en hccrscht in Finland en Noord Scandinavië prachtig zomerweer met droogte en hooge temperatuur. In Oost-Europa trad afkoeling in. In West Frankrijk werd het warmer. De regenval was zeer verspreid en hier en daar zwaar. Bij de heerschende luchtdrukverdeeling en de verandering van den barometer is voor- loopig nog geen verandering in het onguns tige weertype te wachten. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. 751 m.M. 755 m.M- Opgave van de Fa. KETP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 23 Augustus: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 69 F. 54 F. 60 F. Wegens vergevorderd seizoen Alleen Zijlstraat 97 iAdv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Augustus. Ondertrouwd 22 Augustus: C. L. Dumont W. C. Bouman; R. C. de Bruijn en R. R. Hooghwinkcl. Bevallen 18 Augustus: B. T. Vercruijsse— v.-el-. Eijnde, d.; 22 Augustus: M. E. Storck Willmes, d. VELSEN. Geboorten: G. Konkelaar—Blok, d.. Hob- bemastraat 8, IJmuiden O.: Th. D. J. Beu- mer—van Kroonenburgh, z„ Berkenstraat 10, IJmuiden O.; C. Dekker—de Wit., z.. Ratels straat 33, IJmuiden O.: A. de GrootPrins, d.. Wijk a. Zeeërweg 186. IJmuiden O.; T. Schaap—Koster, d.: Torricellistraat 27, IJmuiden; A. G. A. Broek—van Zutphcn, d., Wilhelminakade 45, IJmuiden: F. Sukkel Blok, d., Trompstraat 217. IJmuiden O.; H. M J. Wljker—Blom, z., Meidoornstraat 5, IJipuidcn O.; J. M. G. de Weerd—Beek. cl.. Dennenstraat 24. IJmuiden O.; M. W. Ros van Gooi, z., Oranjestraat 14, IJmuiden. Overleden: Hcndrika van der Kammen, 46 j., echtgen. van N. van Lier: Gerardus van Ham. 8 j., zoon van P. J. van Ham; Anna Catharina Kranenburgh, 73 j., wed. van D. Dubbis; Maria Johanna Bakker, 25 j„ onge huwd; Annetje Vermaas, 8u j., weduwe van M. Langbroek; Antje Nannlnga, 66 j., wedu we van F. Luppens. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel). 3e Klasse. 3e Lijst Trekking van Woensdag 23 Augustus 1933 llooge pryzen 400.— 8D49 Prijzen van f 45. 452 465 484 645 649 662 728 729 1555 1976 2450 2531 2709 2720 2769 2842 2886 2923 2933 3342 3347 3751 3882 4100 4559 5119 5527 5568 5800 6134 6572 7682 7720 7949 8119 8315 8914 9041 9131 9508 9736 10138 10144 10425 10587 10975 11549 11714 11903 12076 12613 13178 13282 13296 13406 13437 13540 13575 13706 13724 1426G 14346 14349 14392 14695 14774 14835 14914 14991 15017 15022 15834 15848 16170 16207 16392 16486 16618 16705 16795 16972 17107 17212 17402 17466 17644 17793 17906 17969 19238 19375 19611 19648 20014 20028 20376 20644 20676 20702 J UIT DE OMSTREKEN HILLECOM DE NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING. De middenstanders kwamen In Hotel Flora bijeen om de deelneming aan deze tentoon stelling in Februari a.s. te bespreken. De vergadering was flink bezocht. De cere-voorzitter der „Hanze", de heer P. Klaver, opende de vergadering en zette in het kort de situatie uiteen. Voor zich zelf was spreker meer voor een winkelweek, maar waar de drie middenstandsvereenigingen zich voor deelname hebben uitgesproken, zal men deze tentoonstelling niet tegenwerken. Het lid van het uitvoerend comité, de heer Mathöt, gaf vervolgens een overzicht van den stand van zaken. Het risico der tentoonstel ling is geheel voor rekening der ondernemers, maar de Hillegomsche middenstand heeft toch zeggingschap verkregen over de exposanten. De tentoonstelling zal gehouden wovden ïn het Vcilingsgebouw aan de Van Tetsstraat: voor de bloemententoonstelling, verzorgd dooi de afdeeling van Bloembollencultuur, is 700 M2: rutmte-beschikbaar; voor-de-nijverheids- tentoonstelling pl.m. 660 M2. Een etalage wedstrijd zal er aan verbonden worden; de tentoonstelling zal 5 dagen duren. Medegedeeld werd dat onderhandelingen met Philips worden gevoerd om als attractie de geheele Weeresteinstraat gedurende deze dagen te voorzien van de nieuwe natrium- verlichting. Officieus' werd nog medegedeeld dat zeer waarschijnlijk gelijktijdig in Hotel Sistermans een tentoonstelling op culinair gebied zal worden georganiseerd ten behoeve van een Hollandsch artikel. De entree-prijs voor het geheel zal -vermoedelijk hoogstens f 0.30 be dragen. Een lijst van fabrikanten, die aangezocht zullen worden om te exposeeren, werd voor gelezen en uit de vergadering aangevuld. Naar wij van verschillende zijden vernamen, zal de animo onder de Hillegomsche midden standers om te exposeeren niet groot zijn, om dat de prijs van f 6 per M2. wel wat hoog ge vonden wordt. Getracht zal worden deze prijs voor de leden der vereenigingen iets verlaagd te krijgen. Verschillende vragen werden be antwoord, waarna de heer Klaver deze ge animeerde vergadering sloot met eer. opwek king om nog te trachten meer leden tot de organisaties te brengen. HAARLEMMERMEER NIEUWE BRUGGEN IN GEBRUIK GENOMEN. Het te Nieuw-Vennep over de I-Ioofdvaart en Vennepertocht gebouwde bruggencomplex is gereed gekomen en ingebruik genomen. Dinsdag was men druk bezig met het af breken der noodbruggen. Het is een flink stuk werk, waarmede het verkeer ten zeerste is gebaat. TE WATER. Een voor aen met bussen beladen wagen van de maatschappij „De Automaat" bespan nen paard werd Dinsdag op den Hoofdweg nabij Hoofddorp schichtig en begon zoodanig achteruit te loopen, dat de wagen in de Hoofdvaai't terecht kwam. De bestuurder wist er intijds af te spiingen. Nadat het '--.ard uit z'n moeilijke positie was bevrijd en eerst met een vrachtauto tevergeefs was getracht den wagen weder op den kant te trekken, mocht dit later met een kraanwagen ge lukken. De lading kon geheel worden ge red. BEVERWIJK DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES. Zooals wij reeds wisten is het de politie gelukt om de -hand te leggen op den da dei- van diefstallen van rijwielplaatjes, die in de vorige week in het K.S.A.-gebouw zijn ge beurd. Nadat hij bij zijn aanhouding had toe gegeven, zich aan diefstal van drie belasting- merken te hebben schuldig gemaakt, heeft hij bij het verder onderzoek bekend, daarbo ven ook nog twee andei-e plaatjes te hebben gestolen. Het terrein van zijn operaties was steeds het K.SA.gebouw, waar veel fietsen gestald' zijn tij déVte dé bioscoopvöoi'stellïngéh"' in het W.B. Sound Theater. Het bleek, dat de 20-jarige bedrijver van deze diefstallen - op een geraffineerde wijze te' werk ging, waardoor verscheidene.pei-sonen zich onbe wust aan heling hebben schuldig gemaakt.Hy bevestigde een der gestolen plaatjes op zijn eigen rijwiel en wist dit dan steeds onder voorwendsel dat hij geld noodig had aan den man te brengen. Zoo kwam b.v. ook aan het licht, dat hij aan een kellner in een café een van zijn fiets gehaald plaatje ter vereffening van zijn consumptie aanbood, omdat hij be weerde geen geld bij zich te hebben. De kell ner accepteerde deze betaling door middel van een plaatje en kon niet vermoeden, dat het van diefstal afkomstig was. Intusschen is bij de politie opnieuw aan gifte gedaan, dat in de hal van het K.S.A.-ge bouw twee rijwielmerken gestolen zijn. De politie zet het onderzoek voort. BEBOUWING VAN „GRAAFWIJK". BOUW VAN 22 WONINGEN. Het open terrein, dat gelegen is tusschen de Baanstraat en de Graafwijkstraat, recht tegenover do Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers, zal. nu eindelijk bebouwd worden, waardoor het- tevens mogelijk zal zijn voor het „plan-Graafwijk" na vele jaren een aanvaardbare oplossing te krijgen. Oor spronkelijk was het de bedoeling dat de bei de. nu doodloopénde gedeelten van de Graaf wijkstraat in den volksmond Korte- en Lange Graafwijkstraat genoemd te ver binden, doch doordat een gedeelte van den grond van eigenaar veranderde werd mede door de bebouwing deze doortrekking onmo gelijk, Gedurende een reeks van jaren was de grond tegenover de Kweekschool in bezit van wijlen den heer H. Burger Mz.. destijds wethouder, die daarop de bloemisterij be oefende. Het tei-reln kwam tenslotte in han den van de N.V. Bloemhof, die het nu als bouwterrein wil gebruiken. Wijziging uitbreidingsplan. Voor deze gronden heeft de Raad echter bij besluit van 12 Maart 1928 een uitbreidings plan vastgesteld, dat. gewijzigd zal moeten worden. De indeeling volgens het bestaande plan zou voor dit terrein tot een zeer kost bare bebouwing met kleine bouwterreinen aanleiding géven. In verband hiermede heeft de N.V. Bloem hof een gewijzigd plan ontworpen. Wat gebouwd wordt. Volgens dit plan ligt het in de bedoeling aan de Baanstraat een beter soort woningen te bouwen met een huurwaarde van ongeveer f 6.50 per week. waarvan er 12 geplaatst kun nen worden. Aan de Graafwijkstraat zullen 10 arbeiderswoningen worden gebouwd met een huurwaarde van f 5.25 per week. Het wordt een gesloten bebouwing, waarbij is uitgegaan van het standpunt, dat aan de Baanstraat geen winkelhuizen mogen wor den gebouwd. De gevelhoogte voor de wonin gen aan de Baanstraat zal 5.50 M. zijn, de oppervlakte 50 vierk. M. de terreindiepte min stens 25 M. De aan de Graafwijkstraat te bouwen arbeiderswoningen krijgen bij een hoogte van 3.75 M. een oppervlakte van 37.50 vierk. M. Voor deze woningen is de terrein diepte op 20 M. bepaald. De N.V. Bloemhof heeft verzocht wijziging in het uitbreidingsplan te brengen. Zoowel de Gezondheidscommissie als de Inspecteur der Volkshuisvesting-hebben gunstig geadvi- seei'd, evenals de Adviescommissie voor bouw ontwerpen en uitbreidingsplannen te Am sterdam. B. en W. hebben den Raad in verband daar mede voorgesteld aan de wijziging van het uitbreidingsplan voorloopige goedkeuring te hechten. Ingevolge art. 37 der woningwet zal het plan gedurende vier weken voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage worden ge legd, waarna het den Raad ter definitieve vaststelling wordt aangeboden. HET PROGRAMMA VOOR KONINGINNEDAG. Het bekende feestprogramma van de ver- eeniging .Koninginnedag" zal a.s. Vrijdag ver schijnen. Ingevolge de reeds vele jaren be staande gewoonte zal ook nu de schooljeugd weer gratis in het bezit van een programma boekje worden gesteld. Op vertoon van de daartoe uitgereikte bonnen zullen de school kinderen Vrijdagmorgen van 1012 uur ten huize van den heer D. M. G. Botterop, Bree- straat 104 hun programmaboekje in ontvangst kunnen nemen. Voor de overige Koninginne- dagvierders zijn de programma's tegen beta ling van tien ets. verkrijgbaar. Aan de schoolkinderen zijn 1800 bonnen uit gereikt. De laatste week van de vacantie zul len zij zich kunnen bezighouden met het op lossen van de interessante prijsvraag, die ook ditmaal weer in het programmaboekje is op genomen GEEN AFSCHAFFING VAN METERHUREN. EEN VERZOEK VAN WIJK AAN DUIN. In handen van B. en W. werd gesteld om prae-advies een schrijven van het gemeen tebestuur van Wijk aan Zee en Duin, hou dende verzoek om, in verband met de finan- cieele uitkomsten van het Gasbedrijf, te willen overgaan tot afschaffing althans verlaging der meterhuren. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den Raad het volgende mede: Krachtens overeenkomst d.d. 16 April 1928 heeft deze gemeente het recht verkregen om voor den tijd van minstens 30 jaren gas te leveren in de gemeente Wijk aan Zee en Duin. Daarbij is o.m. ovei'eengekomen, dat de levering aan de inwoners dier gemeente zal geschieden overeenkomstig de voorwaar den, waaronder aan de inwoners van Bever wijk gas wordt geleverd. Het gemeentebe stuur van Wijk aan Zee en Duin viaagt nu afschaffing c.q. verlaging der meterhuren voor de ingezetenen dier gemeente op grond van de financieele uitkomsten van het be drijf. Waai' de verschillende tarieven in de beide gemeenten gelijk dienen te zijn, komt het verzoek van het gemeentebestuur van Wijk aan Zee dus practisch neer op een inmenging in de bedrijfspolitiek onzer ge meente. Zulks-' konlt B, en W. onjuist voor, te meer waar eventueële verliezen en risico's voor rekening van Beverwijk komen. Afge scheiden hiérvan wórdt blijkbaar door het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin uit het oog verloren, abt sedert de totstand koming van bedoelde overeenkomst, de In- wopers aier^gemeente in niet onbelangrijke mate hebben geprófiteerd van de verlaging ,rvx der gaspnjzen, zoodat uit dien hoofde reeds een groot gedeelte der winst rechtstreeks aan de inwoners van Wijk aan Zee en Duin wordt uitgekeerd. Afschaffing c.q. verlaging der meterhuren is niet mogelijk, aangezien daarvoor geen redenen aanwezig zijn en bo vendien het. bedrag, hetwelk met een even- tueele afschaffing of verlaging gemoeid izou zijn, niet gemist kan worden. B. en W. stelleimén "Raad voor hen te machtigen het gemeentebestuur van Wijk aan Zee mede 'te deelen, dat aan het vei-zoek hierbovenbedoeld niet kan worden voldaan VELSEN AFSLUITING BREDEROODSCHEWEG. Burgemeester en Wethouders van Velsexi brengen ter openbare kennis, dat zij voor nemens zijn den gemeenteraad een voorstel te doen om het gedeelte van den Brederocd- scheweg te Santpoort, vair de Willem de Zwijgerlaan af tot den Middendunerweg, nabij den spoorwegovergang in dien weg, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Belanghebbenden worden van 23 Augustus af gedurende vier weken in de gelegenheid gesteld ter gemeentesecretarie (4e afdeeling) van het vooi'stel kennis te nemen en hunne bezwaren aan den Gemeenteraad in te dienen IJMUIDEN NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Roode Kruis-collecte 1933. WORDT OP ZATERDAG 26 AUGUSTUS GEHOUDEN. Het bestuur van de afdeeling Velsen- IJmulden van het Ned. Roode Kruis verzoekt ons opneming van het volgende: Moge dit eenvoudig opschrift U doen be grijpen, dat wij met een verzoek tot U komen, waaraan U zich, naar wij hopen, niet wilt ont trekken en evenals vorige jaren Uw gewaar deerde steun wilt verleenen. Wij wenden ons weder tot U met de vrien delijke maar tevens dringende uitnoodiging om het Uwe te willen bijdragen om deze Roode Kruiscollecte, welke Zaterdag 26 Augustus zal worden gehouden, te doen slagen. De collecte 1932 heeft ons teleurgesteld; althans is een teleurstelling geworden voor meerderen arbeid, die op uitvoering en voort zetting wacht Wij zijn volkomen overtuigd van den nood der tijden, maar wanneer wij niet met volle energie worden gesteund voor onze collecte, dan is de vredestaak, in 1920 aangevangen, in gevaar gebracht Behalve de opleiding van helpers, helpsters en adspirant-helpsters, de exploitatie van park-Herstellingsoorden, strandposten, steun aan de malariabestrijding, radiotclegrafische medische adviesdienst, bloedtransfusiedienst, moderne ziekenvervoertoestellen, hulp in de huishouding, enz., enz.; tfrag'Sri xn de laatste jaren, voornamelijk de hulpposten langs de groote wegen om belangrijke uxtbreiding. In verband hiermede heeft het Roode Kruis cursussen in E.H.B.O. doen houden voor het geheele Corps Rijksveldwachters, opdat zij, bij de helaas veelvuldig voorkomende onge vallen langs de wegen, de beste verzorging kunnen geven, die" de slachtoffers dadelijk na een voorgekomen ongeval noodig hebben. Voor de instandhouding en uitbreiding van ons werk is geld, zeer veel geld noodig. Een ieder kan een ongeluk overkomen en heeft dan Roode Kruishulp noodig. Doch bovenal en vooral! De eerste stoot op te vangexx bij rampen van welken aard ook. Ziehier de roeping van het Roods Kruis, roe ping die ons gansche volk in al zijn gelederen aangaat. Zou hiex-voor het geld ontbreken? Voor het welslageii van de collecte, waarin wij het volste vertrouwen hebben, zijn nog een aantal collectanten en collectrices noodig. Men melde zich in grooten getale aan op Vrijdag 25 Aug. des avonds 8 uur aan de ach terzaal van Hotel Nummer Een te IJmuiden, waar de collectebussen zullen worden uitge reikt en de diverse wijken verdeeld. Er moet climax zijn in de Valser liefdadig heid. waar hier een bij uitstek populaire ver- eeniging, die in een lange reeks van jaren reeds zoovel zegenxijk werk heeft gedaan, een beroep doet op ons allen. Steunt dit mooie werk door lid te worden onzer afdeeling. De contributie bedraagt slechts f 1 per jaar minimum. Nedcrlandsche Roode Kruis. De afdeeling IJmuiden-Velsexi van het Nederlandsche Roode Kruis houdt op Don derdag a.s. een belangrijke buitenoef-ning bij Zij kanaal B. De leider der transport- colonne, helpsters en adspirant-helpsters worden uitgenoodigd in zoo groot mogelijken getale des avonds half acht ter bestemder plaats aanwezig te zijn. ZORGELOOZE NAVIGATIE. KAPITEIN EN STUURMAN VAN LOGGER GESTRAFT. De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam heeft uitspraak gedaan over de stran ding tijdens mist van den motorlogger „Toe wijding" KW. 4 op de Hollandsche kust. De Raad is van oordeel, dat deze stranding is te wijten aan zorgelooze navigatie. Dat onder de omstandigheden, welke zich hier hebben voorgedaan, een schip op het strand loopt, is wel zeer treurig. De positie van het schip, met de lichten van Egmond en IJmui den in het zicht, was te half twee, toen de ka pitein naar beneden ging, volkomen bekend. Volgens den stuurman werd het te 2.15 mis tig. Hij wist dat hij zeer dicht op de kust was. In plaats van den kapitein te waarschuwen, evenwijdig aan de kust te gaan liggen of, in dien hij nog in bleef sturen ,dit met vermin derde vaart te doen, daarbij het lood gaande houdende, neemt hij geen enkelen maatregel om de plaats van het schip te bepalen, zulks terwijl hij nog 11 2 streek was gaan insturen. Deze fouten zijn zóó ernstig dat de Raad hier een schoi'sing geboden acht Wat den kapitein betreft, wil de Raad er rekening mede houden, dat een zóó onbe kwame navigatie, als hier heeft plaats gehad, door den kapitein moeilijk van den stuurman kon worden verwacht. Toch kan de Raad moeilijk begrijpen, dat de kapitein eenige uren voor binnenkomst te IJmuiden naar be- heden gaat om te gaan slapen. Dit is geen ge woonte. en dan ook, naar 's Raads oordeel, niet aanbevelenswaardig. De Raad bestraft den kapitein door het uitspreken van een berisping en den stuur man, door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein of stuurman te varen op een schip als bedoeld bij artikel 2 der Schepen wet voor den tijd van een maand. DE CARBIDONTPLOFFING OP DE „EVELINE IJM. 115'. WAS ER EEN LEK IN DE LEIDING? De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan over de carbidontploffing aan boord van het stoomvisschersvaartuig „Eve line" IJM. 115, tengevolge waarvan eexx der xnati'ozen is overleden. De Raad is van oordeel, dat de oorzaak van deze ontploffing, welke helaas voor den ma troos Van der Krans noodlottig is geworden, niet met zekerheid is vast te stellen. De ge opperde veronderstelling, dat zich een lek be vond in de door de kurkisolatie loopende lei ding in welke leiding' inderdaad later eexi gaatje aanwezig bleek te zijn moet zeer zeker mogelijk, zelfs waarschijnxijk worden geacht. Uit het feit der ontploffing is met zeker heid af te leiden, dat zich in het vischruim een ontplofbaar mengsel bevond. Vermoedelijk bevond zich het sterk ï-iekende carbidgas in het benedengedeelte van het ruim. Ook ligt de veronderstelling voor de hand, dat Van der Krans, die slechts licht had van de boven de luikopening zich bevindende lamp en dus verder in het vischruim zeer weinig kon zien, een lucifer heeft aangestoken, nu in het ruim een doosje lucifers gevonden is. Immers, zon der open vuur kan een ontplofbaar mengsel niet tot ontploffing overgaan. Vonkvorming op andere wijze kan hier vrijwel worden uit gesloten. Nu is het waar, dat de carbidlampen altijd met een lucifer worden aangestoken. Zij zijn trouwens, wanneer zij branden zelf open vuren. Wanneer er echter iets hapert, zoodat men op een lek verdacht moet zijn, kan open vuur zeer gevaarlijk zijn en tot een ontplof fing leiden. De uiterste voorzichtigheid moet dan worden in acht genomen. De Raad hoopt, dat dit ongeval op de visschersvioot tot leering zal strekken. OUDERAVOND SCHOOL H. School H. houdt Dinsdagavond 29 Augus tus half acht in de gymnastiekzaal een ouderavond. Aangezien deze ouderavond izeer belang rijk is, verwacht de Oudercommissie een druk bezoek. Men houde dus dezexx avond vrij. VELSER ZWEMINRICHTING. Opnieuw 21 diploma's uitgereikt. Bij de vorige week afgelegde zwemproe- iven vor het diploma geoefend ewemmer (ster) hebben onderstaande dames en heeren met goed gevolg hun proef afgelegd en zijn daardoor in het bezit gekomen van het door de inrichting beschikbaar gestelde diploma. De dames J. Scheeres, Bakker, Martens, Th. de la Leyne, T. H. Bander, J. Hart, A. Parée, L. Dekker, G. Jackson, Th. Cornet, H. Hellema, B. Wilgenberg, Cr. Huisman, R. Coppee, G. v. Hijnsbergen, L. v. Popta, en de heeren J. v. Veer, A. de Mey, E. J. Poolman, H. Vreuderxhil, B. v. d. Meulen. MEISJE ONDER HET ZAND BEDOLVEN. OP HET NIPPERTJE GERED. Gistermiddag zag een agent van nolitie tij dens zijn surveillance, dat een vijftal kinde ren. in een diepe zandkuil op het terrein-aan. de Briniostraat speelde. Tijdens zijn voorbij gaan stortte de zandkuil in. De agent begaf zich onmiddellijk daarheen waarop de kin deren hem mededeelden, dat er een meisje onder het zand bedolven was. Direct begon de agent met zijn handen het zand weg te graven, waarna hij later door den timmer man Van der W. werd bijgestaan. Met ver eende krachten is het kind de 9-jarige A. R., wonende alhier, onder het zand uitgegraven. Het kind was al eenigszins bewusteloos, doch kwam spoedig bij. Het werd door den agent naar huis gebracht. Naar aanleiding van het bovenstaande worden de ouders eveneens gewaarschuwd" voor het duinterrein achter de Napiei'straat, waar zandafgravingen zijn geschied en waar het gevaar voor instortingen eveneens niet: denkbeeldig' is. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 1.401.20. Griet per 50 K.G. f 48—23. Tongen per K.G. f 21.15. Zetschol per 50 K.G. f 32—28. Kleine schol per 50 K.G. f 235.40. Schar per 50 K.G. f 10.50—4.80. Rog per 20 stuks f 86. Vleet, per stuk f 2.90—0.40. Kleine poon per 50 K.G. f 7.906. Groote schelvisch per 50 K.G. f 3130. Middelschelvisch per 50 K.G. f 3029. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 31 f 15.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 165. Kabeljauw per 125 K.G. f 6438. Gullen per 50 K.G. (groote), f 16—10. Gullen per 50 K.G. (kleine) f 111,60. Leng per stuk f 1,250.48. Heilbot per K.G. f 1,25. Wijting per 50 K.G. f 4.60—2.—. Koolvisch per stuk f 0.330.24. Makreel per 50 K.G. f 9—6.50. Versche haring per kist f 6.90—4.90. Groote hake per 125 K.G. f 7470. Middelhake per 125 K.G. f 70—64. Klein middelhake per 50 K.G. f 17—11,50. Kleine hake per 50 K.G. f 9.506.50. BESOMMINGEN. Trawlers; Erfurt O.N. 90. 70 manden f 3350. Kersten Miiis. H. C. 238, 355 manden f 3100. Claesje Ro. 46, 385 manden f 3210. Ewalt, IJm. 48, 725 f 3370. Zwaluw IJm. 90, 90 manden f 2170. Bergen IJm. 16, 380 manden f 3600. Petten IJm. 49, 295 manden f 4180. Motorlogger: IJm. 204 f 920. Vlugge afwerking heduuit U het bc.ft WAAROM KOOPT U en neemt U alle risico zelf? VOOR 60 CENT PER WEEK verhuren wij D doorloopend een modernen STOFZUIGER nerb „PRI3IO" ter waarde van 125.-. Reparaties en onderhoud GRATIS! SJ DE STOFZUIGER CENTRALE H A G E M A N Ged. Oude Gracht 52, TeL 12762 AUFGEBOT Die Ehc wollen miteinander einsehen: 1. Der Mnlergehilfe Otto Zieg- lei, wohnhaft in Gelsenkirchen- Buer. Middelicherstr. 106. 2. Die Hausenh&lterïn Anna Greifenberg. wohnhaft In Gelsen kirchen-Buer. Middelicherstr. 106 vorher in Haarlem in Holland Gelsen kirchen-Buer. den 17 August 1938 Der Standesbeamte. G. H. ONSTEIN Tandarts. PRAKTIJK HERVAT Arts Lütge afwezig tot 14 Sept. Waarnemers de doktoren: Brongersma (Eeftinck Schattcn- kerk na 1 Sept.) Feilzer, Groe nendijk (de Voogd tot 3 Sept.) Dame te Bloemendaal wenscht LES IN BORDUREN Br, met prijsopgave No. 7S23 Bur. van het Blad. NET DAGMEISJE Gevraagd bij M. VAN DEURSEN Paul Krugerstraat 14. TYPISTE GEVRAAGD (P.G.) tevens voor lichte admi nistratie. Diploma H. B. S. of Handelsschool. Aanv. Salaris f 40 p. m. Br. met volk inl. onder let ter A. aan Boekhandel van Cit- tert Spekstraat 14. Gevr. voor Haarlem en omg. voor solide instelling, net persoon als Vertegenwoordiger Goede en blijvende verdiensten. Brieven No. 7S24 Bur. van dit Bl, DIENSTBODE gevraagd voor dag en nacht. J. ROEST. Joh. Verhulstlaan 26. Heemstede. Slagersleerling gevraagd, flinke halfwas. D SCHOUTSEN, Schagchelstr. 4. Heer 30 jaar zoekt administratieve bezigheden gedurende de morgenuren. Brie ven No. 7S29 Bur. vaji dit Blad. Boven- en Benedenhuizen vanaf 3.p. w. Te bevragen* Rozenprieelstraat 37 rood. Dame P.O. een goh. huis m. tuin op goeden st. bewonend, wenscht een ged. ervan Brieven No. 7S26 Bur. v. d. Blad Teekenaar zoekt per 1 Sept. voordeelig een gemeub. ZIT-SLAAPKAMER tevens geschikt voor atelier. rus« ligc omgeving. Liefst telefoon, Br. met prijsopg. No, 7S27 Bur, van dit Blad. geblazen is beter dan den mond gebrand. Tegen Gedézalf is geen iikdoorn bestand. 45 ct. per doos bij apothekers en drogisten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2