AMSTERDAM NU. DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1933 HAARLEM 'S DAGBLAD 5 ROEIEN DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN DE LOTING Uit Boedapest: Woensdagmiddag heeft de loting plaats gehad voor de Europeesche roeikampioenschappen welke op 25, 26 en 27 Augustus a.s. te Boedapest worden gehouden De loting had het volgende resultaat: Vier met stuurman: Eerste heat: Italië, Spanje, Zwitserland, Frankrijk. Tweede heat: België, Denemarken, Roemenie, Joego-Slavië. Derde heat: Polen, Hongarije, Tsjecho- Slowakije. De winnaars van eiken heat komen m den eindstrijd. De overblijvende ploegen komen in twee herkansing-races, waarvan de win naars in de finale geplaatst worden. De eind strijd wordt dus geroeid door vijf ploegen. Twee zonder stuurman: Eerste heat: Polen, Nederland (De Hoop), Hongarije en België. Tweede heat: Zwitserland, Joego-Slavie en Italië. Uit elke heat komen de beide eerst aanko mende landen in den eindstrijd, terwijl uit een herkansingsrace-de winnaar in de finale wordt geplaatst. Skiff: Eerste heat: Denemarken, Belgie, Frank rijk. Italië. Tweede heat: Tsjecho-Slowakije, Polen, Zwitserland en Nederland, De Vries, Spaarne. Derde heat: Spanje, Joego-Slavië en Hongarije. De winnaar van elke heat komt m den eindstrijd, terwijl in twee herkansingsraces nog twee finalisten worden geplaatst. Twee met stuurman: Eerste heat: Frankrijk, Polen en België. Tweede heat:' Italië, Spanje en Hongarije. Dc twee eerst aankomenden van elke heat komen in de finale, terwijl de winnaar van één herkansingsrace eveneens in den eind strijd wordt geplaatst. Vier zonder stuurman: Eerste heat: Zwitserland, Polen, Italië en België. Tweede heat: Joego-Slavie Denemarken, Nederland, Triton, Utrecht, Hongarije. De eerste en tweede van elke heat komen in de finale, terwijl uit één herkansingsrace de vijfde finalist wordt geplaatst. Double scull: Eerste heat: Frankrijk, Roemenië, Honga rije en Polen. Tweede heat: België, Joego-Slavië en Italië. Dit nummer wordt op dezelfde wijze ver- roeid als de vier zonder stuurman. Achtriems gieken. Eerste heat: Tjecho-Slowakije. Zwitser land, Frankrijk en Nederland, Njord, Leiden. Tweede heat: Joego-Slavië, Polen en Italië. Derde heat. Spanje, Hongarije en België. De winnaar van elke heat komt in de fi liale... De, zeven overblijvende ploegen worden in twee lierkansingsraces geloot. De beide winnaars daarvan komen eveneens in den .eindstrijd. Op het Congres van de F. I. S. A. werd be sloten, dat elk land een arbiter zou aanwij zen, waaruit het bestuur de vier scheids rechters zou kiezen. Voor Nederland werd door het bestuur van de F. I. S. A. dr. Miere- met gekozen als één der vier scheids rechters. HONKBAL' COMPETITIE-STANDEN Klasse I A: Blauw Wit Haarlem Ajax Z. R. C. Afdeeliai'gskam p gesp. gew. gel. pilt. 6 5 1 10 Blauw Wit. V. V. G. A. H. H. C. A. M. V. J. Togo I B: gesp. gew. gel. pr.t. 6 6 0 12 6 2 4 4 6 0 6 0 Afdeelingskampioen: V. V. G. A. Eerste klasse. gesp. gew. gel. pnt. V. V. G. A. 10 9 1 18 H- H. C. 9 7 2 14 Blauw Wit 10 7 3 14 Haarlem 8 5 3 10 A. M. V. J. 7 2 5 4 Ajax 8 2 6 4 Z. R. C. 9 2 7 4 Togo 9 18 2 Kampioen geheele eerste klasse: v. V. C. A. Gespeeld moeten nog wonden: HaarlemH. H. C.. HaarlemA. M. V. J.. AjaxTogo., Ajax—A. M. V. J. en Z.R.C.A. M. V. J. Tweede klasse A: gesp. gew. gel. pnt. Quick 6 5 1 10 Scalo 6 4 2 8 Ajax n 7 3 4 6 A. M. V. J. II 6 2 4 4 Haarlem H 7 16 2 Haarlem II moet a'leen nog uit spelen te gen Quick, zoodat de kans op verbetering van positie gering is. Tweede klasse B-' gesp. gew. gel. pnt. H- H. C. n A. M". V. J. ni Blauw Wit H V. V. G. A. II 4 I 3 2 2 4 2 4 Hier moet- dus de deze week te Haarlem te spelen wedstrijd H. H. C. IIA. M. V. J. III de beslissing brengen. QUICK—HAARLEM II Aan het programma van deze week is toe gevoegd de indertijd uitgestelde wedstrijd QuickHaarlem H. te spelen cp Zaterdag a.s. CRICKET. JEUGDWEDSTRIJD IN DEN HAAG. Zaterdag a.s. speelt een jeugd-elftal, sa mengesteld uit de beste spelers van 't dit jaar gehouden juniorestournooi een wedstrijd in Den Haag op het H.o.C.-terrein tegen een Flamingo XI. Het jeugd-elftal is voor dien dag als volgt samengesteld: W. Kramer ïcaptain), R. Kramer beiden Rood en Wit), J. Gallois (H.C.C.), F. Konert, J. de Korver Sparta), L. Borani, v. d. Hamme (H.D.V.S.), R. Luyendijk (H.B.S.). J. Peters, A. Loggere IV.R.A.), J. J. de la Mar (Haarlem). *N. R. Ct.) H. B. C. COMB.—THE OEHOE S Woensdag behaalden the Oehoe's de vierde overwinning; thans op bovengenoemde com binatie. Als gewoonlijk won de Haarlem-captain den toss en koos nu fielden. Bij H.B.C. valt spoedig het 1ste wicket, doch dan is het C. Breuning, die stand houdt en zeer goed staat te spelen, zoodat er ook runs komen. Op 20 valt ook het 2de wicket. Verder vallen de wickets zeer regelmatig, alleen de laatste batsmen zetten nog een stand op van 24 runs. Het totaal wordt tenslotte, met inbegrip van 9 extra's. 83. In de dubbele cijfers kwam alleen C. Breuning met 35. Voor the Oehoe's bowlden: H. Hurkmans 0—18. J. J. de la Mar 2—20. R. de Vries 1—8, F. van Dalsum 515. B. Kleefstra 22 O. Abendanon 10, A. Hartog 010 en A. v. d. Bergh 00. Bij the Oehoe's is het begin met F. van Dalsum en J. Voogd zeer goed. Ook De Vries die hierna inkomt, speelt goed: hierna komt echter een collapse, zoodat de stand van 134 komt op 760. Dan stuiten J. de la Mar en B. Kleefstra de collapse: samen passeeren zij het totaal'van H. B. C. De voornaamste scores luiden: F. van Dal sum 19. J. Voogd 13. R. de Vries 11, J. de la Mar 17. B. Kleefstra 19 en J. Mulder 15. Voor H. B. C. bowlden: C. Breuning 335. W. G. S. von Spensier 322. H. Breuning 1—23, P. v. Geytenbeek 2—15, G. Birni 0—15 en J. Iandré 17. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF' TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Soignies. af stand 204 K.M. Los 8.50 uur. Eerstgetoonde vogel 11 48.38 uur. J. de Bie le prijs. Jb. Plas 2 4 20 en 30. J. Th. Bakker 3 19 25 32 en 34. C. Alders 5. Th. A. Hemsbergen 6. C. van 't Emden 7. Boo gaard en Jansen 8 12 14 21 en 23. P. de Wilde 9 en 22. P. Kroon 10 16 29 en 31. J. Samson 11 en 33. H. J. Handgraaf 13. G. H. Brandei 15 en 35, J. Broekhof 17 en 18, W. F. Martens 24, J. F. Scherf 26. J. J. de Bie 27, A. H. Kra mers 28, en C. Stolk. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Soignies, af stand 204 K.M. los, 8.50 uur, Eerstgetoonde vogel 11.48,38 uur. J. de Bie le pr., Jb. Plas 2e, 4e. 20e, 30e pr., J. Th, Bakker 3e, 19e, 25e, 32e. 34e pr., C. Alders 5e pr., Th. A. Heinsbergen 6e pr., C. van 't Emden, 7e pr., Boogaard en Jansen 8e. 12e, 148, 21e, 23e pr., P. de Wilde 9e, 22e pr., P. Krom, 10e, 16e, 29e, 31e pr., J. Samson lie. 33e pr., H. G. Handgraaf 13e pr., G. H. Breu- del, 15e, 35ë prijs, J. Broekhof. 17e. 18e, W. F. Martens 24e pr, J. F. Scherf 26e pr.. J. J. de Bie, 27e pr, A. H. Kramers 28e pr., C. Stolk 36e pr. COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van Soignies 205 K.M. Los 8.55 Aankomst eerste duif 11.49.48; laatste prijswinner te 12.8.30. Th. Donckerwolke'1 11, L. Gimbrère 2 4 6 7 8 9 15; C. Hoogedoorn 3 16 23 24: P. Boeree 5 12 13 17; M. C. Fehres 14 21 22; F. Neuman 18. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorden naar Haarlem, afstand 162 K.M. Duiven los 7 uur. De prijzen werden behaald als volgt: H. Johannesse 1 13 14 26: G. Dollé 2 18: T. Luikeï Jr. 3 12 24: P. Braun 4 6 8 21 22 23 25; v. d. Bosch 5 17 19: H. Keerwolf 7 9 16; J. v. d. Linden 10 11 20; P. Martens 15; P. J. R. Vergers 16. Eerstgetoonde duif 9 uur 38 min. 4 sec. Laatst getoonde duif 9 uur 52 min. 21 sec ZWEMMEN. ZWEMFEEST H. P. C. De inschrijvingen voor dit belangrijke zwemfeest komen zeer vlot binnen. Zoo konden wij nu al een overzicht krij gen van de pl.m. 200 deelnemersOsters) die te water zullen gaan. Op de 100 Meter vrije slag zullen o.a. star ten de kampioen van Nederland J. C. Schef- fer va.n D.J.K. en .S. L. Mooi H.P.C.. die beiden enkele dagen geleden de Hollandsche kleuren in Parijs hebben hooggehouden. Op de 100 Meter vrije slag dames, waaraan het kampioenschap van den Haarl. Zwem kring verbonden is. zal ook dc titelhoudster mej. C. Kann H.P.C. weer starten. Ook op de 100 M. schoolslag dames hebben bekende zwemsters ingeschreven. Behalve de kam pioen van Nederland H. Z. en P. C. zullen op de 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren nog 6 ploegen uitkomen o.a. Zian, Haarlem, H. V. G. B. en H. P. C. Bij het nummer schoonspringen zullen wij ook enzen nat ionalen kampioen Stotijn aan liet werk zien met Mette (IJ) en Van der Ver" Haarlem). WATERPOLO. DE COMPETITIE. Vorige week was een belangrijke voor de competitie. Immers, Het IJ werd definitief kampioen. U.Z.C. en S.V.H. moeten degrada tiewedstrijden spelen. Bij het begin der com petitie zal wel geen enkele ingewijde in polo zaken gedacht hebben, dat U.Z.C. de onderste plaats zou bezetten, integendeel deze jonge, snelle ploeg werd als een ernstige concurrent voor Het IJ beschouwd! Men dient evenwel te bedenken, dat U.Z.C. één punt meer be haalde dan D.J.K.doch door het niet-opko men tegen Het IJ met twee verliespunten werd gestraft met het bekende gevolg. Zwak is de Utrechtsche ploeg geenszins, dat zal wel bij de degradatiewedstrijden blijken. Kan men dus. wat betreft afdeeling A. zeggen, dat D.J.K. geluk gehad heeft, in af deeling B is Maas uit Rotterdam nog juist den dans ontsprongen, doordat haar stadge- noote S.V.H. tegen Zian verloor. De Maas lijdt sinds jaren een min of meer kwijnend be staan, omdat in de ploeg nog steeds de oudere spelers, zooals de vier gebroeders Van Senus, uitkomen. Elk jaar is het gevaar voor degra datie zeer groot, maar steeds ontkomen de Rotterdammers op het nipeprtje aan het ge vaar. Het programma voor de promotie- en de gradatie-competitie is als volgt vastgesteld: Gouda, 24 Augustus S.V.H.U.Z.C. Zaandam, 25 Augustus A.Z.Haarlem Bussum, 29 Augustus U.Z.C.A.Z. Leiden. 29 Augustus G.Z C.—Haarlem Zaandam 2 September U.Z.CHaarlem Leiden, 1 September S.V.H.G.Z.C. Bussum. 5 September U.Z.C.G.Z.C. Leiden, 5 September S.V.H.A.Z. Utrecht. 7 September A.Z —G.Z.C. Leiden 7 September S.V.H.Haarlem Tal van interessante ontmoetingen, waar voor veel belangstelling bestaat. Voor ons zijn deze natuurlijk van groot belang omdat de zwemclub „Haarlem" er bij betrokken is. We gelooven dat U.Z.C. de sterkste zal zijn en G.Z.C. uit Gouda de zwakste. In het Goud- sche team spelen J. en W. den Boer. vader en zoon. Jan de Boer, oud-internationaal, is de oudste actieve polo-speler van Nederland. Hij speelde bijna 300 competitie-wedstrijden, een unicum voor een polo-speler en ondanks het feit. dat hij de vijf kruisjes al bedenke lijk nadert, is hij zijn plaats nog ten volle waard Als deze krachtfiguur den oal in zijn hand heeft, is niemand in staat hem het le der te ontfutselen. Ir. Boekhoven bezet in dit. zevental, sinds tal van jaren, de middenvoor plaats. hij is een gevaarlijke schutter, maar evenals zijn clubgenooten. te langzaam om tegen snelle ploegen als U.Z.C. en Haarlem succes te hebben. De strijd om de tweede plaats wordt ver moedelijk heel heftig, want o.i. zijn hiervoor drie gegadigden, nl. Haarlem. S.V.H. en A.Z. Onze stadgenooten hebben het groote voor deel. drie goede afstandzwemmers in de ploeg te hebben, nl. Van Hemsbergen. Zee man en Bannink, die bovendien geducht kunnen sprinten. Deze spelers zijn in staat hun tegenpartij dusdanig af te matten, dat het laatste gedeelte van een wedstrijd bijna steeds in het voordeel van hun zevental kan worden beslist. Er zijn echter ook plaatsen in het team, die niet zoo sterk bezet zijn. Dus oppassen is de boodschap. Trouwens, een polo-speler moet, behalve snelheid en uit houdingsvermogen, nog tal van andere hoe danigheden bezitten, zooals schutterscapaci- teiten. techniek en tactiek. Laatstgenoemde onderdeelen van het spel zijn bij S.V.H. in ruimere mate voorhanden, dan bij Haarlem, hier kan Haarlem dus slechts succes boeken door afmattende rushes te ondernemen. A.Z., de oudste zwemvereeniging van Nederland, is de laatste jaren steeds bij promotie- of degradatiewedstrijden betrokken geweest. De Amsterdammers verschijnen bijna nooit vol ledig. wat wel de reden zal zijn, dat het be halen van hun kampioenschap niet op zulk een overtuigende wijze is geschied. Komt de A.Z. evenwel au grand complet uit, dan kun nen de ontmoetingen tegen dit team nog moeilijkheden genoeg opleveren voor de resp. tegenpartijen. Wij wenschen Haarlem succes toe. PROMOTIEWEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Vrijdagavond, half acht. speelt „Haarlem" tégen A. Z. 1870, haar eersten promotie wedstrijd voor de eerste klasse. Als neutraal terrein werd aangewezen de nieuwe bad- en zweminrichting te Zwanen burg—Halfweg. ..Haarlem" zal voor dezen belangrijken wedstrijd geheel volledig met de volgende opstelling uitkomen: Th. Hölsken, C. v. Ellinckhuyzen, W, Hölsken, H. Bannink. C. Zeeman, S. A. Liezenberg, J. v. Hemsbergen DAMMEN. HERMAN DE JONGH NIET MEER No. 1 Wij vernemen uit Parijs dat de Hollandsche meester Herman de Jongh van de eereplaats in de Damier Parisien (eigenlijk de verkapte kampioenstitel van Parijs) is verdrongen dooi den jongen Poolschen meester Raichenbach. De Jongh verloor namelijk de match om de eerste plaats in het classement mobile der Damier Parisien tegen Raichenbach. VOETBAL. JAARVERGADERING RIPPERDA. Jaarvergadering van de voetbalvereeniging „Ripperda" op 22 Augustus in het gebouw De Centrale. De heer J. W. van Zanten opent de vergadering, die goed bezocht was en heette allen welkom. Alle punten van de agen da gingen vlug onder den hamer door: Een nieuw bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren: H. van Koersel, voorzitter; J. Bloemaarts, secretaris: P. Schreinders, pen ningmeester: A. Koenekoop. 2de voorzitter; W. Captijn, 2e secretaris en H. J. Kruyff en S. de Vries, commissarissen, Ten slotte werd de heer J. W. van Zanten benoemd tot eere- zitter. E.D.O.O.V.V.O. E.D.O. zet haar voorbereidings-program- ma voort met een wedstrijd tegen den nieu wen tweede-klasser O. V. V. O. uit Amster dam. Reeds j.l. Zondag, hebben de rood zwarten bewezen, dat zij deze oefenwedstrij den serieus opnemen. Tevens is er voor de lagere elftallen een groot programma sa mengesteld. We laten hieronder het volledig programma voleen: 1(1 uur; E.D.Ó. 2—R.C.H. 2; E.D.O. 6—R. 12.15 uur: E.D.O. 3—R.C.H. 3; E. D. O. 4— R. C. H. 4. E.D.O. 7—R.C.H 7. 2 uur: E.D.O. 1—O. V.V.O. I. Het E.D.O.-elftal heeft de navolgende op stelling: Van Roon. G. Zandstra. K. Zandstra, Koppen. Dinkla, Oomen. Perukel Sr., H. Bruin, Goemaat. Perukel Jr.. J. W. Koene. Het voorloopig elftal van EJD.O. 2 speelt als volgt tegen R. C. H. 2: De Waard. J. Steffens, v. Weeren, Vreenegoor, Jansen. J. Koene. Notrot, v. Geemen, Riethof. H. Koene, Veen. Daar R. C. H. 5 niet beschikbaar is. wordt nog een tegenstander voor E.D.O. 5 gezocht wat nog niet bekend is. Nu is Amsterdam zulk een heerlijkheid? Een stille verrukking van water en boornen. die als trossen, als groene bouquetten boven de geluiólooze grachten staan. Veel menschen zijn Amsterdam ontvlucht. Zij spelen met gummi-poppen in de zee en met levende menschen in het leven zelve, zij bridgen op breede hótel-terrassen, flirten op he: rythme van Britschc bands, deinen op d zoete vervoeringen van rumba-orkesten en zeggen: „Amsterdam is nu dood; het is zo mer en dan is het zóó vervelend Er zijn Amsterdammers, die in September weer door de Leidsche straat loopen en in Arnericain zitten, in Schiller. Sandeman en Old Dutch en die nü aan blanke hoteltafel:- zitten ergens in Europa 'n klein dorpje- door 'n reuzenhand ergens op "n groen plek" tusschen hooge. grijze bergen gezet dc avond is zóó heerlijk nu. Er is wat zacht ge praat. Er is een kleine maaltijd en een ka raf ie lichtroode landwijn. Een cigaret geurt prikkelend. En de lucht mauve en mat-rose boven het blinkend wit van bergtoppen in den vooravond, is wijd en stil. Er kling-klang'. een kerkklok; er is wat zacht gerucht van zil ver op porcelein; een lichtje onder tegen den bergwand en een saxophoon snikt om zij- wijfje. De Amsterdammers zeggen: ..Fijn is 't hier: die rust en die stilte en het Rem- brandtplein is nu stoffig en verlaten in dc avondschemering. Stel je vóór zeg: nu in Amsterdam Er gaat een groot schip de Middellandsche Zee rond: SouthamptonLissabon GibraltarTunisAlgiersMarseille. En de Amsterdammers aan boord liggen m hun luie stoelen en droomen wég over de pa relsnoeren oneindigheid van horizont tot ho rizont: zij genieten van enorme middagmalen van slaap-verwekkende morgen-dranken en avond-gesprekken; zij zijn kinderen tusschen kinderen bij de dekspelletjes en kleine, nij dige. jaloersche diertjes tusschen andere diertjes bij de bals en avondpartijen. Zij koo- pen souvenirs in Lissabon en gaan het gange tje van alle Amsterdammers-die-drie-uur-in- Algiers-zijn: zij zenden een ansicht naar Dirk en Marie in Amsterdam: t plaatje: de Can- nebière te Marseille en aan den achterkant: ..Lieve menschen het is hier heerlijk. Wat is Marseille een groote stad. Wij genieten met volle teugen. Zoo als je bij ons aan boord eet eet je nergens. Wij benijden jullie in Amster dam heelemaal niet, hoor. Wat zal het er nu stil zijn en zoo warm. Vele lieve goeden-dag- jes van jullie Piet en Annie." En wij zijn in Amsterdam. En zij zijn in de bergen. Op zee. In de bosschen. In vreemde wereldsteden. En Amsterdam is leeg. En Amsterdam is stil. En Amsterdam is een beetje triest-verlaten onder ae zomerzon. Maar het Is zoo verrukkelijk-mooi nu voor allen die er blijven moeten. Er zijn er die aan het werk moeten blijven en die nóóit vacantie hebben en dit zijp er véél, mét boordje en zonder boordje met gewasschen handen en met. een beetje grau we handen en achter veel breede deftige deu ren. achter hagelwitte gordijnen en breede. rijzige gevels zijn er die vroeger óók de we reld introkken en die nü.. ge moet maar eens even peinzen aan die groote. ongenaak- baar-sterke vermogens waar de malaise aan gevréten heeft met groote happen en gulzige slokken, tot er een paar tientjes in de week en een eigen „goddank nog onbelast?" huis is overgebleven. Of liever.... ge moet daar maar niet aan peinzen Amsterdam is zoo verrukkelijk mooi nu! Het is een beetje uitgestorven en in sommige .straten krijgt ge dat onbestembare gevoel in uw borst dat ge ook wel eens hebt als het toe val u op een fel-zomerschen Zondagmiddag in een kleine provinciestad doet vertoeven. De zon stooft de smalle, leege en rechte straat. Voor de winkelramen zijn de gelige gordij nen met de balletjes-franje neergelaten. Er slentert een politieagent. En een hondje loopt aan den anderen kant van de straat en snuffelt lang en aandachtig aan een bepaald plekje onder aan een bepaal de gevel. En er zit nog een dikke meneer voor een cafc achter een glas bier. En een smalle hand met oen Zondagsche armband schuift dc gordijntjes achter de banketbakker-étalage op zij en pakt een vruchtentaartje, een roomhoorntje, een cho coladeschuitje met slagroom en of u 't maar in wilt pakken, heeft moe gexegd, het geld zal ze morgen wel brengen. En er raast een vreemde auto door de straat die fel in dc witte zon blakert. En de agent slentert. En het hondje ruikt aan een ander zéér bepaald plekje. En de meneer bestelt nóg een biertje. En de apotheker zit voor zijn open raam op eerste verdieping in een groote donker rode stoel en drinkt een kopje thee en leest Merijntje Gijzen uit de leesportefeuille. Zoo zijn véél straten van Amsterdam ntS. Maar de grachten zün zwarter en stiller dan ooit en de boornen zijn voller-groen dan zij voor eenige weken nog waren. Om de grijze gevels van de oude huizen en over de Am- terdamsche pannen daken, die zoo wonder lijk-warm rood zijn staat het zonlicht, fel cn onbewogen van den morgen tot den na middag. Dan zinkt het langzaam weg in het grijze, lichte waas dat over de stad komt. als een kleed waarin alles wat schril cn hard wil zijn, verdoft en teeder wordt en geurt naar weiden en water en hooi-zoo-zoet. Er zitten wat menschen voor hun deuren. Achter in de duisterende kamer trekt thee op een stil cn geel lichtje. Een radio zingt een liedje-van-verlangen. En een gramofoon: pinda-pinda, lekka- lekka. De menschen voor hun huizen zeggen niet veel. Zoo nu en dan een enkel klankloos woord. Dan zwijgen ze weer en kijken naar de men schen aan den overkant en trekken aan hun pijp en laten de rook zacht wegkrinkelen van hun lippen in den avond. En: Deze aarde gaat ter rust: zij slaat gelaten 't Wijd-witte kleed der misten om zich heen en wentelt traag ter zijde haar gelaat en moe lichaam van de zon af. die verdween. Alsof ze in wolken nog te treuren scheen Om vroegre schoonheideti de doodsche straten liggen In lang-gerekten rouw verlaten Slechts door een schaarschcn menschen- stap betreên.... Op de café-terrassen zit de bohème, die typisch-Amsterdamsche. niet te definieeren groep van schilders en schrijvers, van journa listen en tooneelspelers en praatjesmakers en nietsnutten. Voor ..Arnericain" op het Leidsche Plein, voor Schiller en in de kleine wonder- lijk-leelijkc en wonderlijk-gezellige bierloka- len van Scheltema wordt de wereld de waereld! gewogen van hand op hand, geproefd van tong op tong. gevoeld en betast en beklopt en alle vragen die in een men- schenleven op de lippen en in hot. hart ko men: de vragen van de liefde e.i de schoon heid en de hartstocht, dc dood, dc schamel heid en de overvloed komen er tot hun ant woord Amsterdam ligt groot en stil onder de zo merlucht en de grachten geuren en de boornen staan onbeweeglijk in den stillen avond. En overal is het gezwatel van zachte stemmen dat het geluid is van een wereldstad in de zomer-schemering. Er is nu geen hartstocht en geen haast in Amsterdam. Want morgen is er wéér een dag En morgen is er wéér zulk een stille avond. En de wereld b 1 ij f t dc wereld. Na dezen zomer komt dc herfst. En na de herfst, de winter en de lente en wéér de zomer. En zoo nog duizend eeuwen.... Mr. E. ELIAS. ATHLETIEK. NEDERLAND—NOORD WEST- DUITSCHLAND. Voor den interlandwedstrijd Nederland Noord West-Duitschland voor dames, die op 3 September a.s. te Groningen gehouden zal worden, is door de Technische Commissie van de K. N. A. U. de volgende ploeg samen gesteld: ion Meter: Schuurman en Aal ten, reserve Martin. 2(»0 Meter: Schuurman en Martin, reserve Brie j er. Verspringen: Schuurman en Martin, reser ve Doorgeest. Hoogspringen: Koopmans en de Bruyne (Hygiea), reserve Schreiber. 8o Meter horden: ter Horst en Doorgeest. Speerwerpen: de Koek en v. d. Berg (A.D.A.) Kogelstooten: de Koek en Munikes, reser ve Schreiber. Discuswerpen: Pels en Wevers, reserve Koopmans. 4x100 Meter estafette: Schuurman. Aalten. Martin en Dalmolen. Zweedsche estafette 200 150 100 cn 50 Meter): Schuurman, Martin, Aaltcn en Dalmolen. ZEILEN DE NEDERLANDSCHE ZEILERS NAAR ENGELAND. Nader vernemen wij omtrent de Neder- landsche deelneming aan de zeilweek te Bumham (Engeland), welke van 2 tot 9 Sep tember wordt gehouden, dat de Hollandsche zeilers Donderdag 31 Augustus zullen ver trekken; hun booten zullen eenige dagen eerder met de Hollandsche Stoomboot Maat schappij worden gezonden. Voor de watersportvereeniglng .Xoos- drecht" zeilen C. Huysken stuurman, F. van Heel bemanning met de „Ay" cn H. J. Scholtz stuurman en P. E. Moes bemanning met de „Mieke H". Voor de Koninklijke Ne- derlandsche Zeil- en Roeivereeniging zeilen de heeren F. Dudok van Heel stuurman en C. Bos bemanning met de „Joy" en H. F. Baer- selman stuurman en J. Loeff bemanning met de „Motketel". De heer Dudok van Heel treedt op als leider der Nederlandsche deel nemers. Er wordt uitsluitend deelgenomen in de 12 M2. sharpieklasse. Er zullen twee races per dag worden ge houden. R.-K. VOETBAL. NIEUW TERREIN VAN „VOGELENZANG". Bovengenoemde vereeniging opent Zondag a.s. haar nieuwe terrein aan den Vogelen- zangschen weg. De eerste wedstrijd wordt ge speeld tegen den cerste-klasser „Wilskracht" uit Amsterdam. Deze wedstrijd is vastgesteld door den D.HV.B. als finale voor den Bis schop-beker. Voor de jonge vereeniging die pas een jaar bestaat, is het een heele pres tatie geweest, om de finale te behalen, want tachtig elftallen hebben daaraan meegedaan, waaronder ook 1ste klasse R.-K. F. Clubs. Vogelenzang wi,st o.a. tc zegevieren tegen de le klassers D.E.M. uit Beverwijk. Blauw zwart uit Wassenaar. Dadelijk na den wed strijd wordt de beker uitgereikt- Het geheel wordt opgeluisterd door versterkte radio- muziek. WANDELSPORT. „DUDOK DE WIT". Door bovengenoemde vereeniging werd deelgenomen aan den 40 K.M. wandeltocht., uitgeschreven door de W. V. .."t Overschotje" te Lochem. Deze marsrh werd gehouden ter gelegenheid van het 7(X> jarig bestaan van Lochem. Er waren rjjim 900 deelnemers. Te half elf werd gestart; het ging door de schitterend versierde straten, langs het marktplein naar de omstreken van Lochom. De leden van H. W. V. „Dudok de Wit" be reikten allen in goede conditie het eindpunt. Behalve de persoonlijke medailles, ontving G. Uilker als 500ste inschrijver een extra prijs. De club ontving een vereenigingsprijs, en kwam in het bezit van een zilveren lauwer tak. als zijnde de verstkomende vereeniging. Op Zondag 10 September houdt deze ver eeniging een herdenkingsmarsch van 30 K.M. ter gelegenheid van den 90sten geboortedag van wijlen C. Dudok de Wit. WTELRTJDEN. DE „TOUR DE SUISSE". Uit Z'irich: Voor den Tour de Suisse, die van 28 Augustus tot 2 September a.s. in vijf étappes zal worden gehouden, zijn de inter nationale teams bekend geworden. Voor Ne derland heeft Valentijn ingeschreven.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 5