SCHAAKRUBRiEK WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Oplossingen, "bijdragen, vragen, enz. te Zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Croole Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 703. (No. 1 van den wedstrijd, 24e ladder). Overveen:H. F. Antonisse, J. Germeraad en I K, Siegerist, allen 'te Santpoort (allen twee punten). SP RB II fg 1=1 II Si H m p gj ia 11 UB 8 m §j 4il§ m Ést Si y Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Ka8, DliS. Ta6. Tel. La2, Pb3, Pc5, d2, e6. Zwart; Kd5, Pa3, Pf3, f4, f5. „Het Schaakspel is een cosmopolitisch, phi- losophisch spel". PAUL MORPHY. Onze vierentwintigste ladderwedstrijd. Heden begint onze vier en twintigste ladder- wed-; rijd. welke negen weken zal duren. In bf doekl tijdvak zullen 7 twee-zetters, 3 drie- ze'.'eis. 1 vier-zetter en 1 schertsprobleem werden geplaatst. Derhalve hebben wij het schaaks ei zeen geopend met een grooter aan tal fcwee-zetters d m tot dusverre, weshalve ook minder geroutineerde oplossers aan den wed :trijd kunnen deelnemen. Ditmaal zal een studie achterwege blijven. Overigens staat de wedstrijd voor iedereen open Wanneer men geregeld de problemen tracht op te l-ossen. zal eenmaal den top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 55. De wedsfrijdbepalingen. 1. De wedstrijd omvat één afdeeling, waar- In, in den regel tweemaandelijks. 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing worden gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder- systeem; iedereen kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor sehertsproblemen 1 punt. 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen aantoonen dat een probleem of studie onop losbaar of nevenoplosbaar is, dan worden hem (haar) 3 extra-punten toegekend. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor, vastgestel de punten, van kracht. 5. Twee-maandelijks wordt een ranglijst opgemaakt volgens het totaal aantal behaal de punten; die ranglijsten zijn doorloopend: het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toege kend ter waarde van ongeveer 5 (schaak boek of schaakboeken, schaakspel, schaak bord, reisschaakspel, enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 25 deelnemers zijn, wordt geen prijs toegekend. 7. Bij gelijk uitkomen beslist het lot. Na hot winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvielen voor den tweemaandelijkschen prijs, behou den echter het puntenaantal, dat. gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, eventueel door hen behaald in het volgende tweemaan- delljksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebben opg;elost, wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van alle problemen (met uitzondering van seherts problemen) is voldoende. Bij eindsoelstudies zal steeds vermeld worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de oplossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplos singen, zoo noodig, eerst in de volgende rang lijst worden verantwoord. 11. In bijzondere of onvoorziene gevallen beslist de schaakredacteur. OPLOSSING PROBLEEM No. 695. (No. 5 van den wedstrijd, 23e ladder). Stand der stukken: Wit: Kf3, Db5. Td6. Zwart: Kc2, Lel, c3. (W. A. Shinkman, 1847-1933). 1. Td6—dl, Kc2Xdl; 2. Db5—e24% Lel—b2; 2. Db5- a4+. Lel anders; 2. Db5—bl+. Gced opgelost door: H. J. S. Beck en H. de Ruijter. beiclen te Btoemendaal; N. E. Rost, te 's-Gravenhage: M. D. L. Artz, J. J. H. Bauer, H. Bock, S. Beer. J. Derogee. C. van Dort H. W. van Dort F. F. Ga-oos, J. Hillebrand, J. Hoeksema, F. W. Hecgerbeets, J. ten Hove. K. Koedooder. A. J. Mcoy. W. Nijenhuis, P. Rotte veel W. J. Saeijs. J. Schippers. B A. Snelle- man, Mevrouw Speer. H. J. Steenbergen. G. B van der Velde. C. Warlé en J. A. G. Zomer, allen te Haarlem.; J. E. Baalbergen en L, A. Patoir, beiden te Heemstede; J. Orstein, te CORRESPONDENTIE. Haarlem. H. M.. Op 1. Db5a4t antwoordt Zwart Kc2bl en mat volgt niet. A. J. M. Telkens wanneer er aanleiding voor is, zullen wij bij de oplossing een en ander mededeelen over het idee van het probleem. Waarmede wij hopen aan uwen wensch te bben voldaan. Amsterdam. G. M. de V. 1. Db5«4t faalt na 1.Kc2—bl. Haarlem. C. F. W. Zie s. v. p. corr. met H. M. VOETBAL ZWALUWEN—CORINTHIANS (6-2) Dat het Hollandsche voetbal van de Engel- sche amateurs niet veel meer te leeren heeft is in bovenstaanden wedstrijd, die Dinsdag avond op het R. C. H.-terrein te Heemstede gespeeld werd, duidelijk bewezen. Het Zwaluwen-elftal, dat nogal enkele wij zigingen ondergaan had, heeft weinig moeite gehad om tot deze overwinning te komen. Het wekte den indruk, toen onmiddellijk na den aftrap de linksbinnen der Engelschen met een goed geplaatst schot van v. d. Togt wist te passeeren, dat het een spannende strijd zou worden. De gasten hielden inderdaad ge- ruimen tijd stand totdat een kwartier later Schoemaker geflankeerd door twee tegen standers er tusschen uit trok en met een prachtig schot gelijk maakte. Een penalty te gen Weber gaf de Corinthians weer een voor sprong. doch net voor de rust maakte La gendaal met een goed geplaatsten bal gelijk. (2—2). Na de hervatting zijn de Zwaluwen regel matig in de meerderheid geweest. Het is La gendaal die na de rust de score opent waarna spoedig Prins uit een scrimmage prachtig het vierde doelpunt langs den uitstekenden doelman der Corinthians schiet (42). De En gelschen gaan ondanks dezen achterstand hun verdediging versterken, spelen met vier voorwaartsen en vier half backs, het baat hun echter niet, Lagendaal, die zeer productief was maar ook in het veld een zeer goeden vorm demonstreerde, scoorde nog tweemaal alvorens scheidsrechter van Moorsel, die me de tot de besten in het veld behoorde, het einde aankondigde. Het was een aardige wed strijd die door het niet talrijke publiek met stijgende belangstelling werd gevolgd. De Zwaluwen speelden met: v. d. Togt, B. Adam, Weber, Jongeneel, Prins, Breitner. Van Gelder, Vénte, Lagendaal, Schoemaker, Kammeijer, Corinthians en Zwaluwen. De Engelsche Corinthians, vanouds ver maarde Engelsche voetbalamateurs,hebben ons land bezocht, drie wedstrijden gespeeld en ze alle drie verloren. Resultaat 0 punten, vijf goals voor, veertien tegen. De tijden zijn veranderd. Er is een tijd ge weest. nog niet eens zoo ver achter ons dat een ploeg van deze Corinthians rekenen kon op een onafgebroken serie overwinningen in ons land. Is sindsdien het Engelsche ama teurvoetbal zwakker geworden, of het onze sterker? Wij meenen, dat beiden eenigszins hét geval is, zij het eerste in mindere mate dan het tweede. Dergelijke beoordeelingen zijn echter uiterst moeilijk. Er wordt vaak door oudere voetballiefhebbers beweerd, dat het spel in ons land eer achteruit dan voor uit. is gegaan. Zij kunnen zich zeer warm maken in deze rotsvaste overtuiging. Maar voor den oorlog had ons officieel Neder- landsch elftal, behoudens één magere zege in Den Haag, geen kans tegen de Engelsche Corinthians. Wij herinneren ons nederlagen van 122 te Darlington, van 61 te Londen, door historisch vermaarde Neder- landsche ploegen geleden, uit den tijd van Beeuwkes. Stom c.s. En nu winnen Vitesse (versterkt). H.V.V. en een Zwaluwen elftal min of meer gemakkelijk van de opvolgers dier geduchte Engelschen. Enfin, het blijft een onvruchtbaar en bovendien noode- loos debat. Vanwaar die trits van Engelsche neder lagen? Hebben de gasten den tegenstand der onzen onderschat en een zwakke ploeg ge stuurd? Zeker is wel, dat zij sterker voor den dag kunnen komen, maar zij hebben hier toch ook niet onze sterkste spelers ont moet en toch verloren. Dinsdagavond, toen op het R.C.H.-terrein de laatste der drie partijen werd gespeeld, was het feit te pon- stateeren, dat onze spelers nu voor de variatie de Engelschen onderschatten. Inder daad is er veel veranderd. De Zwaluwen speelden een lauw spelletje, waarbij door verscheidene spelers veel te mooi werd ge daan. Vooral Weber bezondigde zich hieraan en een speler als Lagendaal pingelde ook veel te veel. Er zat heelemaal geen. wat de Engelschen noemen .devil" in het spel. Eerst in de tweede helft werd er wat meer poot-aan gespeeld, met het gevolg dat het van 22 tot 6—2 werd. Het had ook wel 10—2 kunnen worden bij werkelijke geestdrift. Het publiek had ook geen vertrouwen meer in deze Engelschen. de belangstelling was slechts matig. En toch speelden de gasten een interessant, vooral intelligent spel. waar van alleen de afwerking zeer tekort schoot. En toen de onzen eenmaal een voorsprong hadden verworven, was de ontmoediging zeer duidelijk merkbaar. De Zwaluwen hebben ge toond dat zij in handigheid zeker niet bij de Engelschen achter staan, in intelligent plaatsen en opstellen echter nog wel wat van hen leeren kunnen, maar nieuwe lauweren hebben zij zich met deze vrij slappe vertoo ning niet verworven. HET SAMSON-FLFTAL TEGEN VOGELENZANG II Zondagmiddag zullen de 11 gebroeders uit Heemstede een wedstrijd soelen aan den Vo- gelenzangscheweg te Vogelenzang tegen Vo gelenzang n. J DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1933—1934 HAARLEMSCHE DAMCLUB Mandagavond j.l. ving in 'het clublokaal der Haarl. Damclub de eerste ronde aan van de wedstrijden om de c lubkampioenschappen 1933'34 dezer vereeniging. Bij ontstentenis van den lsten voorzitter, den heer J. W. van Dartellen, werd dit tour- nooi door den 2den voorzitter, den heer W. J A. Matla, mot een toepasselijk woord geopend De uitslagen der eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: Alle partijen werden uitgesteld. Tweede klasse: J. H. ReedijkTh. Wesselman 20 J M. A. MinderhoudH. J. Rozijn 20 J. PoppenTh. Merkman 11 Derde klasse; J. PusH. G. J. Andriessen 11 K. Olij—B. Henneke 2—0 Jac. v. GarderenI. Ravensbergen 20 M. van LeeuwenD. den Baas 20 J. J. GroenewoudU. Jötten 11 G. Molenaar—W. J. A. Matla 2—0 A. SmitJ. J. van Kesteren 20 W. JonkhofL. Minnema 20 M. van LeeuewenJ. Pus 20 H. G. J. AndriessenJ. J. van Kesteren 20 J. ZurelG. Bakker 20 J. KuntzeR. v. d. Waarden 20 SIMULTAANTOURNéE TE OOST-SOUBURG De heer J. W. van Dartelen uit Heemstede (lid der Haarl. Damclub) gaf Maandagavond te Oost-Souburg een simultaanséance voor de leden en genoodigden der Souburgsche Dam club. Het resultaat was- Aantal deelnemers 33. Gewonnen 23 partijen. Remise 3 partijen. Verloren 7 partijen. Duur der séance 3 1/2 uur. De namen der winnaai-s zijn: J. Walraven, G. Vetter, L. Leijnse, J. Koch, L. Labruijerre, J. P. van Es en P. Vrekes. De namen der remise-spelers zijn: J. Ma ring, N. Schot en P. van Eenennaam. POSTDUIVEN DE SPAARNEVOGELS. Wedstrijd van Mons. Afstand 219 K.M. Eerstaankomende duif 11.23.31. J. Staphorst 1 11; J. H. Somers 2 4 7 12 13 14 15 18 23: F. J. Lourenburg 3 20; H. van Oldenmark 5 16 21; Joh. Heesemans 6 24; A Visser 8 19; G. A. Steijl 9 17 22; C. Beijl- schmidt 10, H. A. K. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar laatste wedvlucht met jonge duiven van Quievrain (België) 228 KM. De uitslag is als volgt-' P. van Andel 1 8, C. Koning 2 4 10 25. W. v. d. Veldt 3 21 23 24. J. Pieke 5 12 13 22 31, H. van Alphen 6 16 32, G. H. Stouten 7. H. J. Smit 8 14, C. van Meurs 9 11. H. Groeneveld 15, G. v. d. Meulen 17 28. L. van Meurs 19 33, N. Peetoom 20 26, J. Terhorst 27, W. Cornet 29, H, J. Petter 30, J. Breeuwer 34. Uitslag van het kampioenschap jonge dui ven over zes vluchten luidt: 1. P. van Andel 84 punten, 2. H. v. Alphen 74. punten, 3. H. J. Petter 72 punten, 4. J, J. Pieke 71 punten. .5, C. Koning 59 punten, 6. G. Stouten 57 punten. 7. C. van Meurs 47 punten. 8. L. van Meurs 44 punten, 9. J. J Hart 42 punten, 10. J-. Rooijers 42 punten. Kampioen vogel H. J'." Pet ter- en P. v. Andel (gelijk 48 punten). Het generaal kampioenschap oude en jonge duiven over 18 vluchten luidt: 1, G. H. Stouten 233 punten, 2. C. Koning 232 punten,, 3. P. van Andiel 201 punten, 4. N. Peetoom 199 punten, 5. H. van Alphen 185 punten, 6. J. Pieke 168 punten, 7. D. Jiotppê 139 puhtën 8. J. J. Hart 134 punten, 9. C. van Meurs 123 punten,, 10. H. J. Petter 103 punten. DE POSTDUIF Zondag 27 Augustus hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jon ge duiven van Oudenbosch. 88 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: J. v. d. Veldt 1 3 5 6, J. J. Lassohuifc 2 15 16 17 L. van Berkcl 4, H. Wassenberg 7 9 12. H Dankelman 8 10, B H. van Geidcren 11, C. van Leuven 13 14. Wedvlucht St. Kat.-Wave. 140 KM. op 3 Sent. J. J. Lasschiuit 1. L. van Berkel 2 9 13, *H. Wassenberg 3 4 6 7, J. v. d. Vield't 5 15, J. Hein tjes 8 11, B. H. van Gelderen 10 14, H, Schilp- zand 12. KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN VAN ONS GENOEGEN. Zondag 10 September worden de seriewed strijden van Ons Genoegen voortgezet met wedstrijden voor de lagere twaalftallen; er zal wederom in 2 afdeelingen worden ge speeld. In de eerste afdeeling komen: Ons Ge noegen 3. Excelsior 1. Meerlebosch 1 en Tempo 2 uit. in de tweede afdeeling- Ons Genoegen 4, Haarlem 5. Excelsior 2 en Meerlebosch 2. Bo vendien zal de laatste nederlaag-wedstrijd wor den gespeeld tusschen de S.V.-adspiranten (de kampioenen van het vorige jaar) en O. O.G. adspiranten. De prijsuitreiking heeft, plaats na afloop van de verschillende wedstrijden op het Gem. terrein aan den Vergierdeweg. ZWEMMEN VAN HEMSBERGEN EN ZEEMAN NAAR ANTWERPEN. Zondag 10 September zullen de beide Schelde-tunnels te Antwerpen feestelijk wor den geopend waar ook de Koning van België bij tegenwoordig zal zijn. Daarbij wordt een internationale zwemwedstrijd gehouden tus schen de twee tunnels, een afstand vun 1 K.M. Van Hemsbergen en Zeeman, beiden van Haarlem, zullen op uitnoodiging hieraan deelnemen. MOTORSPORT. INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE IN ENGELAND. LONDEN. 5 September (VD.) De Inter nationale Zesdaagsche tocht voor motorrij wielen, die de laatste twee jaren in Italië heeft plaats gehad, zal dit jaar van 18 tot 23 September In Engeland worden gehouden. Het reglement stelt namelijk vast, dat de overwinnaar het volgende jaar de wedstrij den in zijn land organiseert. De Internationale Zesdaagsche bestaat uit 4 wedstrijden: 1. Wedstrijd om de Internationale Trofee, voor nationale teams van 3 rijders, waarvan 1 op wagen met zijspan. 2. Wedstrijd om de Zilveren Vaas. Elk land mag met hoogstens twee teams daaraan deel nemen. 3. Wedstrijd om de groote gouden medaille der F. I. C. M. voor teams van 3 rijders van dezelfde fabriek. 4. Wedstrijd om de gouden, zilveren en bronzen medailles der F. I. C. M. open voor alle rijders. t WATERPOLO. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AMSTERDAM, 5 September. De data van de wedstrijden om het waterpolo-kanx- pioenschap van "Nederland waren oorspron kelijk vastgesteld op 7 en 13 September, doch hierin zijn eenige wijzigingen gekomen. De eerste wedstrijd vind in Den Haag plaats op Zondag 10 September in de bad- en zweminrichting „De Regentes" waarbij de H.Z. en P. C. uitkomt om het kampioenschap van Nederland eerste klasse tegen Het IJ. Voorts vindt de wedstrijd Zian nY n plaats om het kampioenschap reserve eerste klasse. De return wedstrijd vindt Donderdag 14 November plaats des avonds in het Sport- fondsenbad te Amsterdam tusschen het IJ I en de H. Z. en P. C. I en het Y IIZian II. COMPETITIE N. Z. B. PROMOTIE le klasse. Leiden: A.Z. 1870—S. V. H. 6—0 ZEILEN DE ZEILWEEK TE BURNHAM. NEDERLAND 5e, 6c, Te EN 8e. Nederland 5e, 6e, 7e en 8e. BURNHAM ON CROUCH. De tweede teamrace werd Dinsdag gewonnen door den Franschman Ogilvie, gevolgd door Baersel- man en Scholt-z. Dudok van Heel werd zesde en Huisken bezette de zevende plaats. Er woei een krachtige wind. De derde open race werd eveneens gewon nen door Ogilvie; tweede werd Scholtz. Dudok van Heel eindigde als vijfde en Huisken ging als achtste door den finish, Baerselman gaf op. Tijdens dezen wedstrijd stond er storm. In het geheel startten dertien booten. BOKSEN SCHMELING—PAOLINO IN MEI? Maar zeker niet te Amsterdam! 45.000 TOESCHOUWERS TE ROTTERDAM, DIEMEN OF DUIVENDRECHT AMSTERDAM, Naar wij vernemen heeft de burgemeester van Amsterdam dr. W. de Vlugt, tijdens een onderhoud, dat Dinsdag morgen plaats heeft gehad, afwijzend be schikt op een verzoek van den promotor van den bokswedstrijd SchmelingPaolino, den heer J. Perel, om het boksverbod te Amster dam, voor het organiseeren van een derge lijke ontmoeting op te heffen. Daar het reeds te ver in het seizoen is ge worden om den wedstrijd in de open lucht te doen houden, ziet men thans voor dit jaar van de organisatie af. De heer Perel staat echter op het standpunt, dat in ieder geval in het voorjaar 1934, waarschijnlijk in Mei, Schmeling en Paolino elkaar in Nederland zullen ontmoeten, waarbij als plaatsen, waar deze wedstrijd zou kunnen plaats vinden, in aanmerking komen Diemen of Duiven- drecht, dus in de onmiddellijke nabijheid van de hoofdstad of Rotterdam, waar 't Sparta - of Xerxes-stadion als kamp-arena zouden kunnen worden ingericht. Te Diemen zouden dan tribunes moeten worden gebouwd, plaats biedend aan minstens 45.000 toeschouwers. WANDELSPORT HET WANDELEN EN ZIJN ORGANISATIE. POGINGEN TOT FUSIE TUSSCHEN DE N. W. O. EN DE WANDELAFDEELING VAN DE K. N. A. U. Men schrijft ons: Toen het wandelen hier té lande zulk een groei begon te toonen dat de behoefte aan een organisatie werd gevoeld en tal van waix- delvereenigingen als paddestoelen uit den grond rezen, was het de Kou. Ned. Athletiek Unie, die haar groote zuigkracht gebruikte, om het wandelen tot zich te trekken. Er wa ren tal van athletiekvereenigingen, die een afzonderlijke wandelafdeeling oprichtten, maar ook specifieke wandelclubs zagen geen andere gelegenheid dan zich aan te sluiten bij de K.N.A.U. In die dagen hebben wij het al meermalen uitgesproken, dat het zuivere toeristische wandelen eigenlijk niet thuis behoort bij dit lichaam. De K.N.A.U. is een Sportbond, die zich de belangen van de athletiek heeft aan getrokken, doch o.i. ook op dat terrein moet bliiven. Zoo behoort natuurlijk het snelwandelen, de meest onaesthetische tak van sport die er bestaat, uit den aard van de zaak tot de be langensfeer van de K.N.A.U.. maar afstands- marschen en het toeristische wandelen heb ben met het verrichten van prestaties als zoo danig niets te maken. Er bestaat namelijk een belangrijk principieel onderscheid tus schen de sport, zooals de diverse sportbon den die in ons land propageeren en het wan delen, en het is daarom, dat de wandelaars zich eigenlijk nooit in de K.N.A.U. hebben thuis gevoeld. Zij hebben dat direct wel ge voeld. toen de wandelsportafdeeling van de K.N.A.U. werd opgericht, maar er was geen andere keus in die dagen en zoo sloot men zich nolens volens maar aan bij die afdee ling, hoewel men veel meer voelde voor een afzonderlijke organisatie, los van elke andere vereeniging of bond. Het is geen wonder, dat onder zulke om standigheden er spoedig ontevredenheid kwam onder de wandelaars, bij de K.N.A.U. aangesloten een ontevredenheid, die grooter werd, toen de Nederlandsche Wandelorgani satie werd opgericht, welke zich ten doel stelt de organisatie van het toeristische wan delen en dus niets anders te doen heeft dan dat. In de wandelafd, van de K.N.A.U. bleek ook het inzicht door te dringen, dat het zoo i niet langer meer ging en men ging plannen maken tot reorganisatie van deze afdeeling, een reorganisatie die hierop zou moeten neer komen, dat men zich met zooveel woorden van de K.N.A.U. zou afscheiden en een geheel zelfstandig lichaam zou worden. Toen de plannen gepubliceerd werden, kwam ook de N.W.O. in het geweer, die zich op het stand punt stelde, dat het belang van den Neder- landschen wandelaar eischt, dat er één orga nisatie op dit gebied zij. die de geheele wan delsport in handen heeft. Er kwam contact tot stand tusschen de afdeeling van de K. N. A. U. en de N. W. O., er werden eenige voor bereidende besprekingen gevoerd, waarbij bleek dat ook de afdeeling van de K.N.A.U. wel voor een eventueele fusie voelde. In verband daarmede was tegen 28 Augus tus jl. te Utrecht een bijeenkomst belegd, op initiatief van den heer G. Bomer, lid van de commissie voor het district Utrecht van de K.N.A.U.. waarvoor waren uitgenoodigd de bestuursleden van de wandelafdeeling van de K.N.A.U., de bestuurders van de N.W.O., en afgevaardigden van eenige Utreehtsche vereenigingen. Op deze bijeenkomst zouden de fusieplannen nader worden besproken, misschien zelfs beslist, omdat men beider zijds voelt voor het in het leven roepen van een zelfstandige wandelorganisatie. Door verschillende oorzaken echter waren de K.N.A.U.-heeren niet aanwezig, op één na, die echter geen enkel mandaat had en dus ook geen beslissingen kon nemen. Zoo was dus deze vergadering bij voorbaat tot on vruchtbaarheid gedoemd, omdat slechts één van de twee partijen (namelijk de N.W.O.) aanwezig was. Er werden dan ook over een fusie wel wenschelijkheidsbesprekingen ge voerd, maar verder kon men ook niet gaan. Besloten werd echter te trachten een samen komst te organiseeren met het bestuur van de K.N.A.U. in den loop van de maand Sep tember, om te probeeren aldus tot overeen stemming te komen. Het is werkelijk te hopen, dat men op het punt van fusie tot algeheele overeenstem ming zal kunnen komen want de steeds groeiende wandelsport vraagt om één zelf standige ox-ganisatie, die van niemand af hankelijk is, en de wandelsport in goede banen kan leiden. J. WILLEMSE, Consul N.W.O. afd. Haarlem. LAWNTENNI5 HELEN MOODY—WILLS MOET RUST NEMEN. SAN FRANCISCO, De Amerikaansche tennisster Mrs. Moody-Wills is in het zieken huis van de Stanford Univex-sity opgenomen. Zij zal drie weken rust nemen. HELEN WILLS EERSTE OP GILLOU'S RANGLIJST PARIJS. 6 Sept. (V.D.) De bekende Fran- sche tennis expert Pierre Gillou heeft de eerste tennis ranglijst van dit. jaar gepubli ceerd. In vexband met het feit dat de Ame rikaansche kampioenschappen voor dames reeds zijn afgeloopen (die der heeren zijn nog steeds aan den gang) maakt de heer Gillou alleen de dameslijst. bekend. 1. Helen Moody-Wills (Vereenigde Staten) 2. Helen Jacobs (Vereenigde Staten). 3. Miss Round (Engeland). 4. Miss Seriën (Engeland). 5. Mme Mathieu Frankrijk). 6. Fraulein Krahwinkel (Duitsch- land). 7. Miss Palfrey (Vereenigde Staten). 8. Miss Betty Nuthall .Engeland) 9. Mile Payot (Zwitserland). 10. Mme. Henrotin (Frank rijk). Ondanks het feit, dat in de Amerikaansche kampioenschappen Miss Jacobs Helen Moody Wills heeft geslagen, acht de heer Gilllou het toch juist, om de laatste bovenaan te plaat sen, waar hij er nog lang niet van overtuigd is. dat deze eene overwinning een maatstaf mag zijn voor het klassement. De andere dames zijn o.l. op de juiste plaatsen geklasseerd, mede in verband met het feit, dat de heer Gillou de resultaten van het afgeloopen seizoen als door zijn de kampioenschappen te Wimbledon, de ver schillende internationale kampioenschappen der landen, de wedstrijd om den Wightman- beker. de Amerikaansche kampioenschap pen enz. De eerste aanglijst is er: spoedig zullen er wel meer volgen. ANTI-FASCISTEN VERGADERDEN NIET. ER WAS GEEN ZAALHUUR BETAALD. Dinsdagavond had de Strijdhond tegen het fascisme een openbare protestvergadering belegd in de Gemeentelijke Concertzaal, waar de heerijen Brommert, Roestam Effen- di eix de Kom (negerarbeider uit Suriname) zouden spreken, o.a. over den brand in den Rijksdag en den strijd tegen het opkomend fascisme. De vergadering ging niet door, daar de deuren gesloten bleven. Als reden werd ons van gemeentezijde opgegeven, dat niet alleen de zaalhuur voor dezen avond niet was vol daan. doch dat ook van een vorige keer een schuld te voldoen was. HET POSTAGENTSCHAP TE OUD-SCHOTEN. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haai'lem maakt bekend, dat het postagentschap annex Telegraaf-Telefoon- station te Oud-Schoten (Rijksstraatweg 403) ten huize van den heer J. van der Wiel, op Donderdag 7 September e.k. voor het publiek gesloten zal zijix. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 7 Sept. 1933. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Programma: 1. Ti-ois Pièces J. Ph. Rameau. a. Prélude, b. Musette, c. Ah majestueux. 2. Cinq Pièces cp. 55. A Samuel. 3. Prélude, Méditation et Prière, P. de Bréville. 4. Prière. 5. Messe de Mariage. Th. Dubois, a. Entree du Cortège, b. Bénédiction nuptiale, c. Offer- toire. d. Invocation, e. Laus Deo (sortie). FLORALIA Zaterdag om 2 uur zal in het gebouw St. Bavo. Smedestraat. de jaarlijksche Floralia- tentoonstelling geopend worden. De school- kinderen worden Vrijdagnamiddag van 45.30 uur verwacht om de zelfgekweekte plantjes te brengen voorzien van eigen naam en adres en ook die der school. Maandag worden ze tex-uggehaold.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8