k (dêHik tHokea den dtukketii- C&tiSSHSCosUt I 1i DE BILT DRUKWERK Een electrisch „Roosier' MAANDAG II SEPTEMBER 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 die dronken was. De man, die zeer opgewon den was, is meegenomen naar het bureau Admiraal de Ruylerweg, waar zijn zoon hem kwam afhalen. De hofauto werd aan het linker achter spat scherm ingedeukt en kon later de reis naar Den Haag voortzetten. De Prins heeft Zaterdagmorgen een bezoek gebracht aan Artis en aan de Nederlandsche Fordfabriek. Tijdens de feestelijkheden werd Zaterdag te Amsterdam gecollecteerd voor het steun fonds der looneclisten, hetgeen uiteraard op een dag als deze veel succes had. De planten, die de Koningin tijdens haar verblijf te Amsterdam zijn aangeboden, zul len verdeeld worden over de paleizen Het Loo en te Den Haag, de bloemen gaan naar Den Ruygenhoek. Des avono's had het Uitvoerend Comité een aantal gasten gerioodigd in Hotel d'Europe, voor een maaltijd, waaraan ook prins Hendrik aanzat. Ds. van Hoogenhuyze heeft een dronk inge steld op de Koningin, en daarna een rede ge houden. waarin hij het slagen van den dag het werk noemde van jonge menschen. Hij ziet daarin eeen symptoom van stijgende va derlandsliefde en oranjeliefde, en steeds grooter nationaal gevoel bij Neerland's jeugd. Nooit zullen wij toelaten, zegt de jeugd, dat de ontbindende machten in den staat troon en altaar omver werpen, Kerk en 'staat willen sloopen. Deze dag heeft bewezen, vervolgde spr., dat diep in de ziel van het Nederlandsche volk liefde woont voor ons Oranjehuis, voor onze geliefde Koningin in het bijzonder. Dat dit hier in Amsterdam heeft kunnen plaats heb ben. versheugt ons uitermate, aldus spr. Am sterdam toch. had wat goed te maken, had den smaad uit te wisschen een paar jaar geleden Hare Majesteit aangedaan. Wij moeten t,oo- nen, dat Amsterdam niet rood is, al werkt hier ook openlijk en ondergronds allerlei re volutionaire propaganda. Een nationaal re veil moet het gevolg zijn. Een nieuw Am sterdam moet geboren worden. Geen roode wethouders meer in ons stadsbestuur. Een nieuw Nederland moet geboren worden. Geen revolutionaren meer in de Kamer. Revolutio naire partijen hooren niet in Nederland, al lerminst in de volksvertegenwoordiging. Spreker richtte zich vervolgens tegen den „Rooden Dinsdag" en hoopte, dat Oranje- Nederland lil September naar den Haag zou komen, zoodat de koningin dan door een juichend volk rijdt. Van deze plaats af wilde ds. Van Koogenhuyze daartoe een oproep doen. De commissaris der Koningin in Noord- Holland jhr. mr. dr. A. Röell, zeide vervolgens diep onder den indruk te zijn gekomen van het woord van de Koningin. Daarentegen heeft de rede van den tafelpresident hem ver bijsterd. De wethouders van Amsterdam toch waren genoodigd tot dezen ctisch. Gesteld, dat zij waren gekomen, dan zouden de woor den van ds. Van Hoogenhuyze een onaange- namen indruk hebben gemaakt. Spr. weet, dat ds. Van Hoogenhuyze een warm vader lander is en zijn woorden van s' middags wa- rcin spr. dan ook uit het hart gegrepen. Spr.' wijdde daarop eeen dronk aan den vaderlan der Van Hoogenhuyze. Vervolgens geschiedde de aanbieding van een krans aan den dirigent Theo van dei- Bijl, welke aanbieding er 's middags bij was ingeschoten. Burgemeester De Vlugt sprak eveneens groote waardeering uit voor het woord van den heer Van Hoogenhuyze in het Stadion gesproken. Vanavond-is de tafelpresident echter te veel partijman geweest, want vraagt sr. r-r wat wordt nu mijn positie, als u zoo kon rpreken over het dagelijksch be stuur van Amsterdam. Met de wethouders van de verschillende partijen heeft spr. in het waarachtig belang der gemeente goed samen gewerkt. Het is voor spr. niet aangenaam te hooren. dat het beleid van het dagelijksch bestuur zoo wordt gedisqualificeerd. Voortgaande brengt spr. hulde aan het initiatief van de jongeren en wel in hoofd zaak aan de technische leiding. Spr. geeft toe, dat de eerste aanraking in deze zaak eenigszins koel was. maar men zal niet ont kennen. dat spr. zijn vertrouwen heeft ge schonken. Voor eigen verantwoordelijkheid heeft de burgemeester den eisch gesteld, dat een commissie van advies zal worden be noemd om geregeld overleg te plegen.Het verheugde spr. dat ds. van Hoogenhuyze aan stonds bereid was als voorzitter op lê treden. Spr. wijdt daarop een dronk op de commissie van advies. Generaal Snijders brengt vervolgens hulde aan het uitvoerend comité voor de zoo goed geslaagde betooging en in het bijzonder aan den heer Thoolen. Tenslotte dankt de heer Lotgering de beide eere-voorzitters, jhr. R -ell en dr. W. de Vlugt voor hun hartelijke mede werking. Rede in ïndië goed gehoord. Aneta-V.D, meldt, dat blijkens uit Ned. ïndië ontvangen bericht de uitzending dooi de Phohi van de huldiging in het Stadion te Amsterdam door de Indische luisteraars uit- steeknd ontvangen is en men de rede van de koningin woordelijk heeft kunnen volgen. FLORALÏA-TENTOONSTELLING. Zaterdagmiddag is de Floralia-tentoonstel- ling in'het gebouw St. Bavo geopend door de presidente mevr. Risselada-Garrer. die dank bracht aan de aanwezigen en allen, die hun medewerking verleend hadden. Vervolgens voerde de heer Peereboom hoofd eener school het woord, die op het nut van de Vereeni- ging wees. De jeugd wordt liefde bijgebracht voor de bloemen, die zorgen, dat de wereld en de menschen niet verdorren. Want een wereld zonder bloemen zou dor zijn. De opening der tentoonstelling geschiedde In tegenwoordigheid van wethouder Rooden- burg, een bestuurslid van de Nat Historische Vereeniging, en eenige personen uit de on derwijswereld. De jeugdige inzenders kregen daarop gelegenheid hun met zooveel zorg op gekweekte plantjes te bekijken en die van hun vriendjes. En wat was de moeite waard, ook voor ouderen. Want ik hoorde zeggen, dat deze tentoonstelling beter was dan die van het vorig jaar, een bewijs, dat met animo gekweekt is. NED. VEREEN. VEILIGHEID BIJ SNELVERKEER „LOMA". Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag onder leiding van den heer I. P. Wester een zeer geslaagden auto reclametoe.lit. met ver sierde voertuigen, n.l. automobielen, motor rijwielen. rijwielen, enz. De tocht ging door Haarlem, IJmuiden, Santpoort, Bloemendaal, Zandvoort, Hïllegom. Bennebroek. Na afloop werd do stoet ontbonden te Heem stede bij Café „Valkenburg", waar verver- schingen werden gebruikt. Des avonds 8 uur werd een feestavond aan geboden in de bovenzaal van genoemd restau rant, waar muziek was en een humorist de aanwezigen aangenaam bezighield. BOTSING TUSSCHEN WIELRIJDERS. Zondagavond ruim 7 uur reed de 19-jarige mej. W. op haar rijwiel op de Westergracht in de richting van het station, links van den weg op de kleine steentjes. Van den anderen kant naderden tv/ee jongens, die een hardrijderij per fiets hielden. Een hunner, een 15-iarige jongen, reed pardoes tegen mej. W. op, die viel en een hersenschudding kreeg. Door den Ongevallendienst is zij voorloopig behandeld, waarna zij per1 ziekenauto naar het St. Elisa beths gasthuis is vervoerd. CONCERTGEBOUWORKEST NAAR ITALIë EN FRANKRIJK? Naar de Tel. verneemt bestaan er in dit sei zoen groote reisplannen bij het Concertge bouw te Amsterdam. Het orkest is nl. uitge- noodigd om onder leiding van Dr. Willem Mengelberg concerten te geven te Rome, Flo rence en Milaan, en men overweegt de moge lijkheid aan deze eventueele reis een reeks uitvoeringen in andere steden onder meer in Frankrijk toe te voegen. Goed verzorgd vergroot Uw otnzet Ucuutesn's Dagblad) (Houd VOOR GOED VERZORGD DRUKWERK Engeland's Electriciteitsvoorziening. (Van onzen correspondent.) Na de vereisclite verbindingen te hebben gemaakt zijn in het begin van deze week eenige electriciens één 21 M. hóoge pyloon- lof mast) afgedaald. Dat was het inde van een kolossaal werk vdoi- electriciteitsvoorzie ning in Engeland. Het werk aan- de laatste opgerichte pyloon was volbracht. Het „roos ter", dat het. gansche land van Engeland overdekt, was gereed. Electriciteit is thans aan de deur gebracht van nagenoeg elk dorp afgehucht in Engeland, Wales en Zuid- Schotland. De laatste toren, in Fordingbridge niet ver van New Forest, opgericht, was.de 26265ste. Ze zijn allemaal met hoogspannings kabels verbonden. Vandaar dat men het- stel sel een ..grid", een rooster of een net, heeft gedoopt. Het werk .heeft 5 12 jaar geduurd en het heeft 27 000.000 gekost. Het heeft di rect of indirect aan 200.000 menschen werk verschaft en bitteraard veel' arbeid gebracht aan ijzer- en staalindustrie, aan potten-bak- kerijen (voor insulatóren) enz. Voor de ver vaardiging van dit enorme electrische roos ter-zijn o.a. noodig geweest: 170.000 ton ijzer en staal. 12.000 ton aluminium, 500.000 ton cement, 4000 mijl kabel voor spanningen van 130.000 tot 70.000 volt. De meerderheid van de 26265 torens zijn van 21 tot 24 M. hoog, maar voor het oversteken van rivieren heeft meri hoogere moeten gebruiken. Voor de verbin ding van de „grid" 'over den Theems bij Dagenham heeft men b.v. pylonen moeten oprichten van meer dan 150 M. hoog. Ze wegen elk 300.000 K.G. en dit tweetal vormt een nieuw en indrukwekkend kenmerk van het silhouet van Londen. Het zijn. naar men zegt, de grootste torens voor dit doel, welke de wereld kent. Ook wat schakeltuig en transformatoren betreft heeft dit thans vol ledige Engelsche rooster van electriciteit het nieuwste en grootste te brengen van de we reld. Het gan-sche net is onderverdeeld voor 9 hoofdgebieden. De laatst gereed gekomen toren behoort tot het gebied van Zuid-West Engeland. Men heeft niet tot de beëindiging van het gansche werk behoeven te wachten om er gebruik van te maken. Integendeel, bijna de helft van het rooster staat al lang onder spanning en verschaft electriciteit aan vele afgelegen gemeenten, zij het dan dat vele vertakkingen naar kleine oorden nog wat primitief van constructie zijn. Tegen het einde van 1934 verwacht men dat het gansche stelsel in werking zal zijn. Het- is ontworpen voor de productie van 25.000 millioen Kilo watt-uren electriciteit. Gedurende den aanleg van de ..grid" heb ben zich onder ^jen. die er aan meewerkten, slechts twee ongelukken met doodelijkfen af loop voorgedaan. Daarentegen heeft men herhaaldelijk kunnen lezen van menschen, vooral jongens, die geen weerstand konden bieden aan het verlangen de torens te be klimmen en die hun waaghalzerij, gepaard gaande met onvoorzichtigheid, met den dood moesten bekoopen. (Wij teekenen hierbij aan dat groote lan den als Engeland bij dergelijke algemeene technische voorzieningen, door de groote moeilijkheid der organisatie en de groote af standen. altijd vele jaren bij de kleine zooals Nederland, achterblijven. Dc automatische telefoon is een recent voorbeeld, Red.) meldt: Hoogste barometerstand 773.3 m.M. te Aberdeen. Laagste barometerstand 743.1 m.M. te Vardö. en voorspelt zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuid- Oostelijken wind, helder tot lichtbewolkt, droog weer, weinig verandering in tempera- Barometer Stand van heden Vorige stand Neigin: Stilstand. Thermometer 11 September: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 770 m.M. 770 m.M. 71 F. 55 F. 69 F. Opgave van de Fa. KETP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 September. Bevallen 7 September: L. v. d. LaanKui per. z.; 8 September: E B. BonkerkMoer kerk. z.; M. C. SpierenburgLousberg, d.; F. van GilseVollewens. z.; H. H. Gold- schmedingPos, z.: M. Zuidwegvan Doorn, d.; 9 September: H. E. v. d. VoortAnto- nisse.'d. ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.40 Geldig tot I October WITTOP KONING - HAARLEM HAR M EN J AN S WEG 67A TELEFOON 16100 (Adv. lngez. Med.) VILLA AFGEBRAND TE BLARICUM Te Blarieum is Zaterdagmiddag de leeg staande villa Dorolea geheel afgebrand. De oorzaak is niet bekend. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE GEREFORMEERDE KERK. EEN LEGAAT VAN ƒ5000.—. De heer C. Schipper, die de vorige maand overleed, heeft aan de Gereformeerde kerk alhier een legaat van f 5000 vermaakt, even wel onder bepaling van vruchtgebruik. BLOEMENDAAL REDDINGSBRIGADE Mej. J. Timmer en de heer J. Eysker. bei den lid van de Bloemendaalsche Reddings brigade, legden Zondag 10 Sept. met gunstig gevolg examen af voor het Technisch gedeel te van het Boridsdiploma B. De vorige week Zondag slaagden zij voor het examen diplo ma A. welk examen gehouden werd in den zwèmvijver te Heemstede. HAARLEMMERMEER BOTSING. Zaterdagavond had op den Hoofdweg al hier een wielrijdster, Mei. B., die zonder licht en aan den verkeerden kant van den weg reed, het ongeluk in botsing te komen met een passeerenden wagen, waardoor ze met fiets en al onderstboven sloeg. Met een gekneusd been en ontvelde handen werd ze opgenomen en per auto naar haar woning gebracht, al waar geneeskundige hulp werd ingeroepen. EEN SNOEK VAN 11 POND. Een hengelaar, die Zaterdag alhier aan een tocht bij de Geinevaart z'n geluk stond te be proeven, mocht het genoegen smaken een snoek aan den hengel te vangen van ongeveer 11 pond. Niet dan met moeite kon hij de visch, die een lengte had van pl.m. 90 c.M. op het droge krijgen. DE AAN DE REGEERING INGELEVERDE BLOEMBOLLEN. Door een 3-tal jongens van pl.m. 16 jaar oud waarvan er een in Haarlemmermeer en twee in Alkemade wonen werd een partij bloembollen ontvreemd, die ingevolge het sa- neeringsplan bij de regeering was ingeleverd en aan den Sloterweg in deze gemeente ter vernietiging was opgestapeld. De politie alhier heeft Zaterdag een man aangehouden als verdacht van medeplichtigheid in deze zaak. ZANDVOORT HET WINTERSEIZOEN. PLANNEN VOOR GROOTE WERKEN. Nu het seizoen is afgeloopen, dringen zich vanzelf weer de vraagstukken voor den ko menden langen winter naar voren. Een van de vraagstukken, die ons in den winter wel het meest bezighouden, is dat der steunver- leening en werkverschaffing. Want terwijl men in den zomer hier vaak handen te kort komt, in verschillende branches, en er dan meermalen honderden werknemers van el ders naar Zandvoort worden gehaald, is het in den winter uiterst moeilijk geschikte werkopjecten te vinden voor het groot aan tal werkloozen. Daar we enkele geruchten hadden ge hoord over de uitvoering van groote werken, hebben we ons tot wethouder Molenaar ge wend om hierover iets naders te vernemen. Volgens het oordeel van den heer Molenaar zal het aantal werkloozen in den a.s. winter zeker niet geringer zijn dan het vorige jaar, doch wat het werk betreft' staat de gemeente er wel wat gunstiger voor. Door vroegtijdig naar geschikte werkobjecten om te zien. ge lukte het er een paar te vinden, waardoor waarschijnlijk de verhouding van steunver lening en werkverschaffing geheel gewij zigd zal worden. Het vorige jaar werd onge veer f 30.000 aan steun uitgekeerd, en onge veer f 65.000 voor werkverschaffing. Hoewel de heer Molenaar de meening van de Com missie voor werkverschaffing nog niet kende, kon hij wel mededeelen, dat het de bedoeling- van het college van B. en W. is voor de a.s. begrooting de post voor steunverleening zoo laag mogelijk te stellen. De post voor werk verschaffing zou dan echter aanmerkelijk opgevoerd moeten worden. De hooge post voor werkverschaffing hield natuurlijk ver band met de uitvoering en werkverschaffing van een tweetal groote werken. In de eerste plaats werd genoemd de wa terpartij in Plan Noord. Alleen de uitvoering- van dit plan zou aan arbeidsloon reeds een bedrag van 25 a 30 duizend gulden vorderen. Dit plan biedt verschillende voordeelen. Het duinlandschap zou er aanmerkelijk door ver fraaid worden. Hiervan profiteeren niet al leen alle inwoners, doch de gemeentekas in het bijzonder, omdat daar de kans, gedeelten van den gemeentegrond als bouwterrein te verkoopen belangrijk stijgt. Bovendien kan deze wawterpartïj in den winter geëxploiteerd worden "als ijsbaan. Daar te Zandvoort al vele jaren behoefte be staat aan een behoorlijke ijsbaan, zou dit werkelijk een uitkomst zijn. De vraag is nu maar, of het peil van het grondwater bij langdurige Oostenwind vol doende hoog blijft om hier een behoorlijke ijsbaan te kunnen exploiteeren. De grondwa terstand houdt n.l. nauw verband met den stand van het zeewater. Bij langdurige vorst, die haast ondenkbaar is zonder Oostenwind, is de stand van het zeewater altijd uiterst laag. De stand van het grondwater dus even eens. Het is echter te hopen, dat er ook dan nog voldoende water zal zijn voor een ijsbaan. Het plan om den waterstand door enkele diepboringen op te voeren lijkt in verband met de temperatuur van dit diepte-water wel eenigszins riskant. Het tweede groote werkobject is de ver breeding" van den Noord-Boulevard van het Noorderbad tot de grens van de gemeente Bloemendaal. Zoolang aan de Oostzijde geen voldoende parkeer gelegenheid wordt open gesteld zal men evenals dit nu met het ver- beede gedeelte reeds is geschied, de parkeer gelegenheid moeten aanbrengen, tusschen den rijweg en het breede wandelpad langs den zeekant. Als derde werkobject, dat thans in voor bereiding is, noemde de heer Molenaar een sportpark op groote schaal. De plannen voor dit sportpark stonden nog vast. Er wordt evenwel over gedacht dit zeer gootsch op te zetten: o.a. een voetbalveld met uitgebreide tribunes, zoodat ook internationale wedstrij den hier gespeeld konden worden. Verder een wielerbaan, en zoo mogelijk een .renbaan. Als deze plannen met rijkssteun in- werk verschaffing. uitgevoerd kónden., worden, zou het uit te geven bedrag voor steunverlee ning gedurende dézen winter zeker gering kunnen zijn. Bij de groote voordeelen, dié ook door het college van B. en W. worden ingezien, betref fende werkverschaffing boven steunverlee ning is er echter voor de betrokken arbeiders een belangrijk nadeel, en wel een financieel nadeel. Het geval doete zich n.l. voor, dat verschillende gezinnen waarvan het hoofd bij de werkverschaffing- wordt 'geplaatst min der ontvangen dan ingeval Van steunverlee ning, Hoewel het bedrag vair den steun op zichzelf wel 'iets 'lager is, komt hierbij een kinderbijslag - en huur- en kojenbijslag en verstrekking van gratis margarine. In den Haag zullen waarschijnlijk nogmaals ern stige pogingen worden aangewend, om aan deze ongewenschte toestanden een einde te maken, zoodat tenslotte alleen de voordee len. voornamelijk moreele voordeelen, van werkverschaffing overblijven. Naast de groote .werken, die de gemeente in werkverschaffing hoopt te kunnen uitvoe ren, is er nog. een groot-werk-dat dezen win ter zal worden uitgevoerd, n.l. de nieuwe badinrichting voor het Kurhaus, juister ge zegd voor het Casino. Met dit grootsch opgezette plan, dat het vorige jaar wegens' het 'reeds gevorderde sei zoen en enkele andere moeilijkheden niet werd uitgevoerd, zal zeer zeker thans wel be gonnen worden, temeer, -daar in het oor spronkelijke raadsbesluit werd vermeld, dat de vergunning met e enjaar verlengd. Daar voor de uitvoering van dit plan onge veer 40.000 M3. gronl verwerkt moet worden, zullen ook hier vele Zandvoorters te werk gesteld kunnen worden. Alles bij elkaar, twijfel enwe er niet aan, of ook gedurende het winterseizoen zullen de meeste Zandvoorters, wel aan den arbeid kunnen blijven, zij het dan ook arbeid, die niet altijd overeenkomt met hun vakkennis. EEN MOOI NA-SEIZOEN. MEEVALLERS. Zandvoort heeft over het na-seizoen zeker niet be klagen. Wel kunnen de enkele mooie dagen in Septembc-r het seizoen niet goed maken, doch daar de verschillende pachters contractueel verplicht zijn hun bedrijf tot 15 September gaande te houden, maakt het toch een groot verschil of er na 1 September nog verdiend wordt of niet, afgezien nog van de schade, die bij slecht weer aan het ma teriaal geleden wordt. Niet alleen de eerste ook deze tweede Zon dag in September viel buiten verwachting mee. 't Bezoek was wel niet zoo groot als op een drukke seizoendag, doch er was vrij veel bezoek en ieder kreeg zijn deel er van. De pachters op het strand verdienden een aardig daggeldje. De badinrichtingen hadden het allei vrij druk. Na een verfiüsschend bad koesterden velen zich in het zonnebad. „Uit den wind en in de zon", was het daar nog heel behagelijk. •Ook verschillende café-terrassen waren vooral 's middags uitstekend bezet. Dat het Casino een 'groot deel van de be langstelling trok. behoeft wel geen betoog. Het groote parkeerterrein was haast te klein om alle auto's te kunnen bevatten. Binnen verdrong men zich letterlijk om de tafels. Tot laat in. den avond stond het zelfs drie, vier dik. Alleen de binnenste rij had gele genheid tot zitten, doch dit zitten was ook al geen onverdeeld genot, daar de zitters bij het inzetten telkens half pi at gedrukt werden, door de buitenste rijen, die ook hun kans wilden wagen. Natuurlijk kwam het ook voor, dat er eenig geschil was. over een inzet. Met ware Salomo's wijsheid wisten de croupiers de kleine meeningsverschiilen evenwel bij te leggen. FEESTAVOND „ZEEMEEUWEN". Zaterdag werd door de voetbal vereeni ging „Zeemeeuwen" een feestavond gegeven in Monopole te Zandvoort. De zaal. die met oranje-zwarte linten in de kleuren van de vereeniging versierd was, zag er zeer gezel lig uit. Omstreeks half negen betrad de heer W. Rauch het podium om alle aanwezigen har telijk welkom te hesten. Hij bracht dank aan. den heer Kiefer. die geheel welwillend de zaa! en de muziek ter beschikking had ge steld. Verder dankte hij den heer Guus Bethlem. die de zorg voor 't cabaretprogram ma op zich had genomen voor dezen feest avond. Spreker meende dat dit „gezellig on der onsje" dubbel gezellig beloofde te wor den omdat in de zaai aanwezig was de heer A. Drayer, die thans juist 121/2 jaar de functie van secretaris der vereeniging waar nam. Een daverend applaus volgde op deze woorden. Namens de Vereeniging bood de heer Rauch den jubilaris 'n prachtigen bloe menmand aan. De heer Drayer dankte voor de hulde, hem gebracht en sprak die hoop uit, dat hij nog vele jaren met den voorzitter en de andere bestuursleden zou mogen samenwerken. Met een opwekkend woord tot. de jongere spelers om hun uiterste krachten in te spannen, teneinde de eer van de vereeniging 'hoog te houden, opende de heer Rauch daarna den gezelligen avond. Onmiddellijk daarna zette de muziek in en ondf. ;.9 uitstekende leiding van den heer J. Stol werd een dansje gemaakt. De heer Stol heeft er buitengewoon slag van een ge zellige stemming onder de aanwezigen bt scheppen. De feestelijke stemming werd niet weinig verhoogd door het optreden van Paul Ostra met zijn geestig -repertoire. Een zeer groot succes had ook professor Ben Ali Libi met zijn altijd beschaafd hu moristisch goochel programma. Vooral met het te voorschijn tooveren van een briefje van tien gulden uit een gave citroen en het aan elkaar tooveren van een door het pu bliek vier, vijf maal doorgesneden touw had hij een uitbundig succes. Door de groote afwisseling in het pro gramma en de zeer gezellige stemming, die er heersehte vloog ds avond om, en toen het klokje van gehoorzaamheid drie uur sloeg, hadden velen de zaak nog een paar uurtjes op denzelfden voet voort willen zetten. HULDIGING KONINGIN. Ook uit Zandvoort nam een groote groep trouwe aanhangers van het Vorstenhuis deel aan de huldiging in het Stadion te Am sterdam. Onder leiding van den loco-burgemeester, wethouder Siegers, vertrok het gezelschap Zaterdagmiddag omstreeks een uur in eenige autobussen naar Amsterdam. VERVOLG ONDERWIJS. .Maandagavond .2 October begint de ge meentelijke cursus voor vervolgonderwijs in school B. Onderwijs wordt gegeven o.a. in eenvoudig handelsrekenen, handels-aardrijkskunde Duïtsch en handwerken. HILLECOM DUIN-EXCURSIE NUT. Onder begunstiging van stralend zomer weder had Zondag de tweede excursie naar de duinen plaats, georganiseerd door het Nut en onder leiding van den heer W. A. v. d. Wal, hoofd der O.L. School. Een 25-tal dames en heeren maakte den tocht mede die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Voor deze gelegenheid had hij zich de mede werking verzekerd van den heer Scharpff, een expert op mycologisch gebied. Naar wij vernemen staat nu tegen ongeveer half October nog een speciale paddenstoelen excursie op het programma. DE TELEFOON. Nu de automatiseering der telefoon in Lisse, Sassenheim en Noord wij kérhout een feit is geworden en deze netten van el kander zijn gescheiden, bereiken ons daar over eenige klachten, die wij wel de moeite waard vinden naar voren te brengen. In de eerste plaats is men ontstemd over 't feit dat men de lijst der aangeslotenen in de verschillende plaatsen gesplitst heeft, terwijl men verplicht is deze lijsten der verschillen de gemeenten te koopen. Hoewel de prijs niet hoog is, wordt gevraagd waarvoor deze nut- telooze uitgave. Verder zijn de nummers der aangeslotenen gewijzigd en de groote grief is dat een zeer groote hoeveelheid drukwerk nu onjuist is, hetgeen noodelooze kosten van verandering medebrengt, terwijl fraai drukwerk door stempeling e. d. ontsierd wordt. Ten slotte wordt opgemerkt dat de verla ging der abonnementen van f 45 op f 36 voor het overgroote deel (de bloemisten) der aan geslotenen een fictieve verlaging is. Zij toch moeten voortdurend met de verschillende ge meenten telefoneeren ten behoeve van hun handel en.... de tarieven per gesprek zijn- met 100 pet. verhoogd. En dat in een tijd dat alles tot zoo groot mogelijke zuinigheid dwingt. HET SPEELTUINFEEST. Het comité van voorbereiding deelt ons mede dat de speeltuindag verschoven wordt van 16 naar 23 September, omdat op eerst genoemde!! datum het- kinderorkest uit Haarlem verhinderd is te komen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Bureau van Politie: een pakje band, een. kindertaschje, een witte da meshandschoen, een sleutel, een zak bloembollen, een duo zitting van een rijwiel, een boodschaptasch. Een achterklap van een vrachtauto. Gijselaar, Weeresteinstraat 13, een paar handschoenen; I. Roode, Prins Hendrikstraat 2,. een rijwielbelast-ingmerk. E. de Haas, Spaarnwouderstraat 71 rood, een nikkelen heerenpolshorloge (Haarlem), J. Schoonder- beek Haven 12, een richtingaanwijzer van een auto: L. A. v. d. Lans, Boerhavenstraat 46 Noordwijkerhout. een hoerenrijwiel; C. Uitendaal Ambachtstraat 10, Hillegom een vulpenhouder: T. Tanja, Patrimoniumplein 31, een zadeldekje.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2