CRICKET Wedstrijden van A. A. C HONKBAL ATHLETIEK. KEGELEN KAATSEN ZWEMMEN WATERPOLO. MAANDAG 11 SEPTEMBER 1933 H AARLEM'S DAGBLAD Beschouwing. HET AFGELOOPEN SEIZOEN. Iff. Het andere Haarlemsche elftal, Rood en Wit, heeft na een zeer zwak begin, verder een constanten vorm getoond, waarvan de prach tige overwinning op V.O.C. wel het overtui gende bewijs is. De Spanjaardslaan-spelers beschikken momenteel over een groot aantal uitstekende batsman zoodat in dit opzicht de toekomst hoopvol kan worden tegemoet gezien. Minder rooskleurig is het gesteld met den aanval. Schmeink's vorm is thans nog wel van dien aard. dat de meeste batsmen hem nog vrij lastig bespelen, doch met de jaren wordt dit aantal steeds geringer. Nieuw bowlersbloed is 'n gebiedende noodzaak voor onze oudste véréeniging, wil zij binnen af- zienbaren tijd weer een leidende rol in de eerste klasse cricketcompetitie spelen. Hetzelfde geldt, hoewel in nog meerdere mate. voor V.R.A. Deze Amsterdamsche ver- eeniging heeft inderdaad wel den zwaksten aanval van ons land. Een enkele maal heb ben veteranen als Van Booven en Eigeman hun vroegere successen kunnen herhalen, doch behalve Glerum beschikt de ploeg over geen enkelen stockbowler. Klink. Inglis Arkel e.a. zijn geen eerste-klasse bowlers en zullen het vermoedelijk ook niet worden. Het battingsteam is evenwel zeer goed; hier kunnen de jongeren als Gierig Wit- tebol. Hartog e.a. met succes de taak van hun vroegere leermeesters overnemen. Het Haagsche reserve elftal heeft dit sei zoen minder gedomineerd dan vorige jaren, hetgeen voor een groot deel moet worden toegeschreven aan het feit, dat W. v. d. Bosch en J. v. d. Bosch voor het eerste elftal uit kwamen en Tonny de Beus het grootste ge deelte van het seizoen, niet beschikbaar was. Steeds meer wint in 't bestuur van H.C.C. de meening veld dat 't le elftal zoo sterk moge lijk moet worden samengesteld wat bij door voering van dit plan zou beteekenen. dat het tweede elftal der Haagsche voor het seizoen 19?ri den verderen steun van spelers als Sod- derland, Schill. Neuerberg e.a. zal missen. Of deze ploeg zich dan in de toekomst in deze knock-out competitie zal handhaven, is na- tuurjiik een ópen vraag, die de ..coming men" van de Groote Haagsche straks zelf in het voordeel van de club honen op te lossen. De eenige wedstrijd H.D.V.S.—V.V.V. heeft de o.i. onverwachte beslissing gegeven, dat de Schiedammers in het eerste milieu terug- keeren. Na een door beide partijen zeer slecht gesne°!de match, althans van batting stand punt bekeken, is de club der Van der Schouws er in geslaagd, de overwinning te behalen. Het is wel jammer, dat een enkele wedstrijd de beslissing moet geven, aangezien wij nog steeds van meening zijn. dat V.V.V. de ster kere nloeg is. resp. een off-day aan de hoofd stedelijke club het verblijf in de Overgangs klasse doet continueeren. In t usschen heeft de competitie in ons ju bileumsseizoen een alleszins bevredigend ver- loon gehad, waarvoor wij onzen competitie- leider A. de Haan A.zoon niet genoeg kunnen danken. De Internationale matches zijn prachVig geweest, met als klap op den vuurpijl de fraaie victorie op M C.C. in de jubileum match in Den 1-Iaag. Thgns nemen wij weer afscheid van onze lezers en hopen voor het seizoen 1934 weer in de gelegenheid gesteld te worden, het lief en leed van ons dierbaar cricket te kunnen memoreeren. UMPIRE. NED. CRICKETBOND H. C. C. 2-Rood en Wit. Rood en Wit heeft Zaterdagmiddag het cricketseizoen al op zeer slechte wijze geëin digd. door met stukken van H.C.C. n in Den Haag te verliezen. Wij hadden van het vrij wel geheel volledige team zeer zeker een gunstig resultaat verwacht, doch op een en kele uitzondering na was het thans door de Haarlemmers vertoonde spel verre beneden peil. Nadat aanvoerder Van Eeghen voor zijn elftal den toss had gewonnen, koos hij van zelfsprekend batten en zond P. v. Bueren met A. v. Baasbank naar de wickets om daar den aanval van L. Sodderland, die uitmun tend bowlde en K. Neuerberg te weerstaan. Aanvankelijk leek het, of door beide spelers den grondslag voor een behoorlijk totaal zou worden gelegd, doch nadat v. Bueren na een schitterend gebowlden bal van Sodderland (4i was gesneuveld, werd het een vrij gere geld komen en gaan. Van 1 voor 10 werd het zes voor dertig, waarbij alleen A. v. Baasbank met IS in de dubbele cijfers kwam. 'ioen kwam er eenige verbetering: A. v. d. Togt en R, Kramer hiel den stand, eenige tientallen runs versche nen op het scoringbord zonder verder wicket verlies, tot dat R. Kramer, na 12 goede runs te hebben gescoord l.b.w. Sodderland ging. (7S3) Toen was het spoedig gedaan. Elias slaat nog een zestal runs bijeen, waarna ook hij kan verdwijnen, waarna v. Eeghen en Kruyt als laatste paar op de mat staan, nadat A. v. d. Togt voor een zeer ver dienstelijke 31 fraai door A. de Beus op leg was gevangen van een bal door K. Neuerberg gebowld. Kruyt weet door het spel te forcee- ren nog juist de 100 op te brengen, doch 2 runs later neemt Sodderland zijn wicket voor een zevental runs. Van Eeghen bleef dus niet uit. Zooals reeds gezegd, was het bowlen van Sodderland zeer goed. hetgeen zijn cij fers 7 voor 31 volkomen bewijzen. K Neuer- burg, die de 3 overige wickets voor zijn re kening nam, steunde hem uitstekend: hoe wel zijn bowlen lang niet zoo zuiver was als van zijn partner, bracht hij de batsmen toch zeer dikwijls in moeilijkheid. De Hagenaars hadden nu een eenvoudige taak om de 102 runs der Rood en Witters te overschrijden, waarbij zij bovendien over ruim voldoenden tijd beschikten. De H. C. C. innings, die geopend werd door Ir. E. Neuer- burg en A. de Beus kon feitelijk de innings van de Beus genoemd worden. Deze Haagsche batsman. die wegens studieredenen slechts op het eind van het seizoen een paar wed strijden kon spelen, bleek weer geheel en al zijn vroegeren vorm teruggevonden te heb ben en zijn spel, soepel en uiterst krachtig, deed weer geheel terugdenken aan het sei zoen 1924 toen de Beus na een aantal schitte rende innings als no. 1 op de algemecne bat- tinglijst eindigde. Als hij het komende sei zoen dezen vorm weet te behouden, zal hij zonder twijfel weer tot onze allerbeste bats- men gerekend kunnen worden en zal de Beus die bovendien een uitermate nuttig slow- bowler is geworden een geduchte versterking vooi t Ned. Elftal blijken te zijn, wat zeer zeker welkom zal zijn. Zijn cricket in den wedstrijd van Zaterdag stond op zeer hoog peil. zijn slagen werden prachtig uitgevoerd en zijn harde drives door de covers waren een lust om te zien. Toen E. Neuerburg voor 27 l.b.w. v. d. Togt verdween, had de Beus zijn 50 reeds te pakken en met P. ten Bosch in. werd het totaal van Rood en Wit vrij spoedig gepasseerd. Toen gestopt werd, was H. C. C. slechts één wicket kwijt en bleef de Beus met 61 en ten Bosch met 10 niet uit, en bracht zoodoende den Haarlemmers een zeer smadelijke nederlaag toe. Het volgend seizoen zullen er door de toch zeer vele goede Rood en Wit batsmen eindelijk een punten gemaakt dienen te worden, an ders kon dat seizoen wel eens met degrada tie voor de oude roemruchte vereeniging ein digen en dat mag en hoeft met een dergelijk elftal toch zeker niet! De eindstand. 2 O 2 c g: J§ 9 c 1 O c fc o' o .e fZ O O g IH' 3 2 u H.C.C. I 12 2 7 2 1 22 V. O. C. 12 2 5 2 3 18 h.c.c. n 12 6 1 5 13 Haarlem 12 3 4 5 10 Rood en Wit 12 4 1 -» 7 9 V. R. A. 12 4 2 1 5 9 P. W. 12 3 3 6 3 HAARL CRICKETBOND C. V. H. 3Haarlem 4. Gewonnen door Haarlem IV met 11 runs. C.V.H. verliest den toss en moet batten. Reeds dadelijk heeft de Haarlem-aanval succes en het ziet er niet erg gunstig uit voor C.V.H. G. Goossens on F. Vogelsang weten echter stand te houden en voeren regelmatig het totaal op. Op 57 hebben allen een beurt gehad. A. J. van Roon 14. G. Goossens 26, F. Vogelsang 10. Bowlingcijfers Haarlem IV- II. Hurkmans 2—23. A. v. d. Bergh 2—12, A. de Winter 0—11. A. van Gooi 0—9, C. Dekker 2—0. Haarlem IV bat dan en bereikt een totaal van 68 runs. waaraan allen wat bijdragen. De dubbele cijfers bereikten: C. Dekker met 11, G. Jansen met 11, Mr. Extra met 16. Bowlingcijfers C.V.H. Ill: A. J. van Roon 430, F. Seveke 5—18, F. Vogelsang 17. CRICKET IN ENGELAND Het meest merkwaardige elftal van de Engelsche cricketcompetitie is wel Essex. Deze Londensche county, die de laatste 7 a 8 jaren, bijna geen goed kon doen en steeds in de onderste regionen van de ranglijst ver blijf hield, heeft zich dit seizoen in een onge- kenden vorm mogen verheugen, een reeks opmerkelijk goede resultaten tegen de aller beste counties werd behaald, zoodat de club van O'Connor. Cutmore en Eastman de fraaie positie van no. 3 op de ranglijst inneemt. In de afgeloopen week wisten Essex's bats- men zich eerst tegen Hampshire staande te houden door 5648 wickets te scoren, om drie dagen later het hoofd te bieden aan Enge- lands meest gevreesden aanval van Sussex, door eveneens 560 runs voor 9 wickets te maken. Een dergelijke prestatie stempelt deze countv tot de beste ploegen van de „United Kinkdom", waarop de talrijke Londenaars, nu Surrey en Middlesex blijven teleurstellen, met recht trotsch gaan. Yorkshire blijft na het behalen van het kampioenschap teleurstellen; de laatste weken kon de ploeg geen goed meer doen: nederlaag on nederlaag werd geleden, zoodat de T.vkes zich met reden gelukkig kunnen achten, dat hun punten-voorsprong on Sus sex destijds zoo groot was. Thans is dit ver schil tot een minimum terug gebracht, zoo- dat, Yorkshire terecht van een „narrow Escape" kan spreken. Tegen Worcestershire konden de batsmen der kampioenen het in de eerste innings niet verder brengen dan 223 nunten. waarna Nicholl (154> en Martin (144) korte metten maakten met den aanval: het totaal werd 420.Wel herstelden de Tvkes zich in de tweede inninrrs. doch na een fraaie 4213. bleek de beschikbare speeltijd onvoldoende, om den wedstrijd, die thans als een draw eindigde, nog te redden. Na het zeer slechte begin van Kent, deze county heeft geruimen tiid als hekken sluiter gefungeerd, heeft de club van Wool- lev en Ames zich schitterende hersteld en de vierde plaats od de ranglijst gekregen. Behalve door de all-round capaciteiten van den All-England wicketkeener Ames, werd dit fraaie resultaat in hoofdzaak verkregen, dank zij de nog steeds onnavolgbare bow- lingscanaciteiten van den >*rine slowbowler Freeman. Voor de vijfde achtereenvolgende maal wist deze veteraan meer dan 250 wic kets in één seizoen te nemen: thans heeft hij. met nog eenige wedstrijden voor den boeg. reeds 256 slachtoffers gemaakt. Ten slotte maken wij gaarne melding van de tiidelüke opleving van de West-Indische gasten, die na hun tweede nederlaag in de Testmatches een groote inzinking hadden getoond. Tegen een zeer sterk Eneelsc.h elf tal. waarin o. m. Hammond. Wolley en Ames ontraden, werd weer eens lustig ge scoord (558: Headly 167) waardoor het slot van dezen tour weer veel goed maakte. De schitterende batsman Headly teekende een contract voor de Lancashire League, zoodat do toeristen met één man minder, de terug reis zullen aanvaarden. UMPIRE. Jongens-negentallen. Zondagmorgen werden aan de Kleverlaan de door de H.C. Haarlem georganiseerde wed strijden voor jongensnegentallen gespeeld. Van de zes negentallen kwam ..Judith Leys- ter" niet op, waardoor H. C. S. zonder spelen naar de tweede ronde ging. „Klein Haarlem" speelde het klaar een 124 achterstand om te zetten in een 18-17 overwinning. De „Haarlem Boys" wonnen met groot ver schil 29—8 van het Nijverheidsschoolnegental. De wedstrijd Klein HaarlemH. C. S. gaf spannend spel te zien. waarna „Klein-Haar- lem" in vier innings met 87 won. Door deze overwinning waren „Klein Haar lem" en „Haarlem Boys" partijen voor de fi nale. Jammer genoeg waren nu de „Haarlem Boys" er een beetje uit. Vooral het werpertje was geducht gezakt. Dank zij een inning van twaalf runs wonnen de spelers van „Klein Haarlem" gemakkelijk. Uitslag 177. Na afloop prees de voorzitter van „Haar lem" het enthousiasme, waarmee gespeeld werd, benevens het door meerdere spelertjes vertoonde spel. Aan de spelers van de beide negentallen, die de finale hadden bereikt, beloofde hij een foto van het negental als herinnering. W. Kaan wint het kampioenschap 200 M. horden. Fraaie prestatie van Berger op de 400 M. Vijf records verbeterdwaarbij van twee estafettes. (Van onzen medewerker). De sluitingswedstrijden van het athletiek- seizoen, welke Zondag door A. A. C. op de Sinfcelbaan te Amsterdam gehouden werden, zijn een groot succes geworden, want niet min der dan vijf Nederlandsche records werden daarbij verbeterd. Allereerst verheugt het ons te kunnen me- dedeelen, dat ook stadgenooten onder de succesvollen behoorden. De Haarlemmer G. Eysker n.l. slaagde er bij het kogelstooten in zijn record van 13,61 M. te brengen op 13.92 M„ een verrichting, welke zoo langzamer hand een vergelijking met het buitenland gaat doorstaan. Bïj het discuswerpen zag hij zich evenwel een record ontnomen want de Hagenaar verbeterde hier het bestaande re cord met 42.77 M. met een worp van 42.88 1/2 Meter. De A. V. 1923 verbeterde twee estafette-re cords. De 4 maal 200 M. staande op naam van Haarlem met een tijd van 1 m. 31 sec. werd thans afgelegd in een tijd van 1 min. 28.8 sec., terwijl de Zweedsche estafette met 2 m. 1.9 sec. een verbetering van 1.5 sec. be- teekende. Gedurende den 10 K.M. loop slaagde bo vendien J. Zeegers er in zijn bestaande re cord van 23.50 sec. te bregen op 23 m. 18.5 sec., dit op 7 K.M., waarmede de eerelijst vol is. Wim Kaan behaalde in een zeer fraaie race zijn derde kampioenschap ditmaal op 200 M. horden. Beintema, de recordhouder en Miesman Schultz waren hier zijn groote con cur ren ten, doch geen van beiden konden hier slechts een ondeelbaar oogenblik den overtuigenden Haarlemmer bedreigen. In 25.6 sec. evenaarde hij het Nederlandsen record, een prestatie, waartoe hij nimmer In staat was. Er waren meer Haarlemmers, die van zich deden spreken. De junior Van Mans herstel de zich weer volkomen van zijn tijdelijke- Inzinking, door den A. A. C.-er Bouman ge decideerd te kloppen op 800 M., terwijl bij hetzelfde nummer voor B.-klassers de Haar lemmer Figee voor een groote verrassing zorgde door niet alleen dit nummer te win nen, doch tevens den prachttijd van 2 m. 5.9 sec. bij dit winderige weer te doen noteeren. Ook zijn clubgenoot De Jonge, die met een tijd van 2 m. 6.7 sec. de derde plaats bezette, gaf hier blijk van goeden aanleg. Beide loo- pers zijn thans naar de A-klasse gepromo veerd en staan voor de taak om den roem van Haarlem te heipen handhaven. Bij de sprint-wedstrijden bleken verschil lende Haarlemmers onnoodig nerveus, wat aanleiding was, dat verschillenden van hen valsche starts maakten, wat Blik op disqua- lificatie kwam te staan. Kos, die in de B- klasse startte, hield zich nog het best door een derde plaats in den goeden tijd van 11.7 sec. Bij deze wedstrijden deed Berger een po ging om het record van A. Paulen op 400 M. te slaan, welke poging- echter reeds van te voren tot hopeloos gedoemd was. Wel liep hij voor een sprinter een flinke race en no teerde den goeden tijd van 49.6 sec,, maar 't record van 49.- sec. was daarbij nog lang niet, bereikt. De uitslagen zijn: 800 Meter junioren: 1. V. Mans, Haarlem 2 min. 11.8 sec.; 2. S. B. Bouman, A. A. C. 2 min. 11.9 sec.; 3. Herfts, Haaz-lem 2 min. 12.8 seconde. Hoogspringen KI. A: 1. M. Klasema, V. L. 1.75 M.; 2. J. Krijgsman, idem 1.75 M.; 3. H. Kuil, A. V. 1923 1 70 M. 4x200 Meter Estafette. Finale: 1. A. V. '23 I nieuw Ned. record 1.28.8; 2. A. V. '23 II 1.34.1; 3. A. A. C. II 1.34.3 Speerwerpen kl. A: 1. J. Knol, A. P. C. S. 52 Meter. Speerwerpen kl. B: 1. v. d. Poll, A. V. 1923 52.38 Meter. 1000 Meter klasse A: 1 A. Zeegers. A. V. A. C. 2 min. 37.3 sec.; 2. J. J. Heymans. A. A. C. 2 min. 40.1 sec.; 3. W. Tackema, Zeemacht 2 min. 40.2 sec. 400 Meter hardloopen kl. A: 1. Chr. Berger A. V. 1923 49.6 sec.; 2. Van Rijn. A. V. 1923 53.4 .sec.; 3. A. Veldman. A. V. 1923 53.5 sec. 1500 Meter hardloopen kl. D: 1. W. v. Ros- sum. Oosterpark 4 min. 35.1 sec.; 2. J. Roe- lofs 4 min. 38.3 sec.; 3. G. Meyst, D. D. V. 4 min. 45.3 sec. 100 M. hardoopen kl. A.: Finale. 1. v. Beve len A. V. 1923 10.8 sec.; 2. Benz, idem 11 sec.; 3. Bcersma. A. W. 11 sec. 100 Meter Hardloopen. Kl. C. Finale: 1. v. Geul, V. L. 11.6 sec.; 2. Bognetteau Volew. 11.6 sec.; 3. Kos, Haarlem 11.7 sec. Verspringen met aanloop. Kl. A; 1. Peters, P.E.C., 7.01 Meter. 2. de Boer V en L. 6.94 1/2 M 3. van Welsenes Haarlem 6.75 M. Vèrspringen met aanloop, Kl. B". 1. Eikerna Blauw Wit 6.48 Meter. 2. Zwolsman A.V. 1923 6.44 Meter. 3. Renes A.A.C. 6.33 Meter. Kogelstooten-. Kl. A: 1. G. Eysker Haarlem 13.92 Meter Nw. Ned. Record. 2. A. G. J. de Bruyn Olympia 12.81 Meter 3. R. J. Brasser A A.C 12.11 Meter. kogelstooten Kl B. 1. Szatmary A.V.A.C. 10.92 Meter. 2. J. J. Meijer A.A.C. 10.59 Meter; 3. Horwitz A.A.C. 10.04 Meter. 10 KM. hardloopen: 1. J. Zeegez-s Jr. A.A.C. 33 min. 47.3 sec. 2. W. Bakker A.V.A.C. 34 min. 25.4 sec. 3. W. Kook Wormer 35 min. 22.2 sec. Finale 100 Meter Junioren: 1. B. Heyn A.V. 1923 11.9 sec. 2. Snikkers A.A.C. 119 sec. 3. M. Kuyken Quick 12 sec. 200 Meter Hordenloop: 1. W. Kaan. Haarlem, 25.6 sec. 2. Masman Sehulz A.V. 1923 25.7 sec. 3. Eikema Blauw Wit 26.1 sec. Nieuw Nederlandsch z-ecozri 7 K.M.: J. Zee gers Jr. A.A.C. 23 min. 18.5 sec. 800 Meter hairiloopen Kl. B.; 1. Figee. Haar lem 2 min. 5.9 sec. 2. G. Moskez-s Zuidwijck 2 min. 6.5 soe. Zweedsche estafette: 1. A.V. 1923 1 2 min. 1.9 sec. Nw. Ned. record; 2 A.V. 1923 2, 2 min. 6.3 ses. 3. Feijenoord, 2 mizz.. 8.8 sec. Hellas 2 ïzzin. 16.7 sec. 5. A.A.C. 2, 2 min. 18 sec. Discuswerpen. Kl. A: 1. de Bruijn Olympia 42,88 1/2 Me te, Nw. Ned. record; 2, Brasser A. A.C. 38.67 Meter; 3. Sevenhiuysen Alcmaria 37.21 Meter. Buiten mededinging J. Noel 48.35 1/2 Meter. Discuswerpen Kl. B.: 1. Grootewal T.O.V. 33.78 Meter. 2. Staan Haarlem 33.51 Meter. 3. Meijer A.A.C. 32.13 Meter, 4 Kraan Blazzw Wit 30.16 1/2 Meter. 1500 Meter hardloopen, Kl. C: 1. Walstra, A. A.C. 4 min. 35 sec. 2. Hoendervoogd Zeemacht 4 min. 38.5 sec. 3. Boslooper HaazTem 4 min. 41.4 sec. 4. Ventzzs Olympia 4 min. 42.8 sec. 5. J. Meijer, Volew. 4 znin. 42.8 sec. Driekringenwedstrijd. Ondanks het feit, dat de Kennemer Turn kring Zondag in den athletiekwedstrijd te Aalsmeer tegeiz den turnkring Noozd-Hol- lazzd's Zuiderkwartier en tegen den Zaazz- schen Turnkring met enkele reserves moest uitkomen, heeft de K. T. K. met aanzienlij ken voorsprong gewonnezz, zoowel wat da mes als wat heeren betreft. De totaal-uitslag luidt nl. bij de dames: 1. K. T. K. 80 p.. 2. Zui derkwartier 61 p.. 3. Z. T. K. 51 p.. en bij de heeren: 1. K. T. K. 93.5 p., 2. Z. T. K. 73 p., 3. Zuiderkwartier 65 p. De Kennemerdames wozznen 7 van de 10 nummers ezi zij verloz-en er slechts twee. zzl. de relay en het hoogspringen. Op kogelstoo ten stonden de drie kringezz gelijk. Voorts behaalden het Zuiderkwartier en de Zaansche een gelijk resultaat bij hoogspringen, in welk nummer de Kennemer vertegenwoordigizzg eenigszins tegezzviel. In de 12 heerennummers wist de K. T. K. zevenmaal op de eerste plaats beslag te leg gen. De Zaankanters wonnen 3 nummers; slechts 1 nummer was voor het Zuiderkwar tier. Onverwacht voor den K. T. K. waren overwinningen op den 1500 M. loop en op ko gelstooten. De resultaten van de nummers één en vazz de behaalde punten-aantallen luiden ais volgt (K. beteekent Kennemer Turnkring, N. is Noord-I-Iolland's Zuiderkwar tier en Z. is Zaansche Turnkring.) Dames 100 M. hardloopen T. Boorsma (K.) 13,2 sec., K. 11 p., N. 7 p., Z. 3 p. 200 M. hardloopen, J. Koeznan (Z.) 29,7 sec., K. 8 p., N. 6 p., Z. 7 p. 4 x 100 M. estafette, K. T. K. 57,1 sec,, K. 6 p„ N. 4 p., Z. 2 p. Relay 200-100-80-60 M. Zuiderkw. 67 sec.., K. 4 p., N. 6 p., Z. 2 p., Hoogspringen 1,37 M., K. 3 p., N. 9 p., Z. 9 punten Driesprong R. v. Asselt (K.) 10.045 M., K. 11 p., N. 5 p., Z. 5 p. Speerwerpezz E. Boes (K.) 26,17 M., K. 11 p., N. 4 p., Z. 6 p., Kogelstooten R. v. Asselt (K.), 10.13 M., K. 7 p., N. 7 p., N. 7 p., Z. 7 p. Discuswerpen R. Bakker (K.) 25,03 M., K. 8 p., N. 6 p., Z. 7 p. Heeren; 100 M.: J. Leeuwerink (Z.) 11,4 sec., K. 8 p,. N. 3 p.. Z. 10 p. 400 M: P. Spoor (K.) 57.4 sec., K. 10 p., N. 5 p., Z. 5 p. 1500 M.: H. Bruins (Z.) 4 min. 48 sec., K. 9 p., N. 5 p., Z. 7 p. 4 x 100 M. estafette Z. T. K. 47.9 sec. K. 4 p., N. 2 p., Z. 6 p., Zweedsclie estafette K. T. K. 2 min. lo,2 sec., K. 6 p., N. 4 p., Z. 2 p. Hoogspringen E. Schoezzzaker (Z.) 1,72 M., K. 8.5 p., N. 5 p., Z. 7.5 p. Verspringen M. Voogd (K.) 6.085 p., K. lTp., N. 5 p., Z. 5 p. Hinkstapsprong C. v. d. Klinkezztoerg (K.) 12,45 M., K. 9 p., N. 9 p., Z. 3 p., Polshoogspzüngen J. Verkes (K.) 3.20 M., K, 8 p.. N. 7.5 p., Z. 5.5 p. Speerwerpen K. Meijn (Z.), 43.60 M., K. 7 p., N. 3 p. Z. 11 p. Kogelstootezz A. Koen (N.) 10.25 M., K. 9 p„ Z. 8 p., Z. 4 p. Discuswerpen T. Schaak (N.) 33,24 M. K. 4 p., N. 10 p., Z. 7 p. Wedstrijden Turnlust. De Chr. Gymnastiek Vereeniging „Turn lust" hield ozzderlinge athletiekwedstrijden voor haar dames- en heerezzleden. De uitslagen luiden: Dames: :1. T. Boorsma 83.5 p., 2. D. Otte 56. 1 p., 3. A. Kario 51.9 p. Heeren: 1. J. Vez-kes 67.1 p., 2. P. v. Putten 59 p.. 3. R. Timmermans 48,4 p. De beste resultaten waren bij de dames 60 M. hardloopezi 8.3 sec., 100 M. haz-dloopen 13.6 sec., vèrspz-ingen 4.68 M., discuswerpen 19.34 M.. kogelstooten 7.23 M., Van de heeren lui den deze: 100 M. hardloopen 12,1 sec., 200 M. haz-dloopen 22,3 sec., kogelstooten 9.30 M., .speerwerpen 31,82 M., hoogspringen 1,60 M. vèrspringen 5.57 M. Kegelconcours „Het Schemerlampje". De officieele opening van bovengenoemd concouz-s ten bate van het Weldadigheids fonds, dat gehouden wordt in het Clubgebouw van den Haarlemschen Kegelbond, had Zatez-- dagmiddag plaats. Door verhindering van den heer Jac. vazz Maris, voorzitter van dezi Haar lemschen Kegelbond, geschiedde deze opening door den heer F. H. de Bruin, die den aazzwe- zigeiz een hartelijk welkom toeriep en znemo- reerde waarom dit kegelconcours was georga- zziseerd, namelijk onz te trachten het bestuur van genoemd Fonds te helpen in zijzz lofwaar dig streven om de allerarmsten van alle ge zindten met Kerstmis en met Oudejaarsavond door een gave te verrassen. Na gewezeiz te hebben op de beschikbaar ge stelde keurige collectie prijzen, bracht hij den gevers daarvan hartelijk dank, alsook aazz heiz, die reeds zooveel tijd en moeite hebben besteed aan de voorbereiding van dit con cours. Hij sprak de hoop uit, dat de Haarlezn- sche kegelaars (sters), zoowel als de ziiet- kegelaars (daar ook voor de laatstgenoemdezz banen zijn gereserveerd) door groote deelne ming zullen toonen. de znooie kegelsport in dienst te willen stellen der liefdadigheid. Nog bracht hij woorden van dank aan den heer J. Beez-en. die ook voor deze gelegenheid met fraaie bloemen aan de zaal eeiz feestelijk aan- zieiz had gegeven. Met deiz wensch, dat het concours in alle opzichten aan de gestelde verwachtingen mag beantwoorden, door een flink batig saldo met Kerstmis eiz Nieuwjaar, althazzs eenige vreugde zal breizgen in die ge zinnen, welke veel, zoo zziet alles missen, ver klaarde de heer De Bruin het Concours voor geopeizd. Hij verzocht aan de heerezz J. D. Bijleveld, J. W. van Leeuwen, J. Beeren en G. Renting de eerste ballen te gooien op de goed verzorgde banen. Nadat deze heeren aan dit verzoek hadden voldaan, begon het concours, waaz-na de ba- neiz regelzzzatig werden bespeeld, hetgeen op timistisch stemde voor den goeden afloop. Wedstrijden van „Frisia". Op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan hadden Zondag de jaarlijksche ledenwedstrijden van de kaatsvereeniging „Frisia" plaats. Ondanks het fraaie weer was de deelname, in vergelijking zzzet vorige ja ren, vrij gering. Acht spelers namen aan den strijd deel. Er werden na loting de volgende parturen ge- foz-meerd 1. D. Goodijk en K. Zwiers. 2. S. Broersma en P. Pan. 3 K. Rijpma en T. de Wal. 4 P, Goinga en N, Bosnia. De partij tusschen 1 en 2 scheen aanvan kelijk op een gemakkelijke overwinning voor Broersma c.s. uit te loopen. Immers spoedig had dit partuur een fraaien voorsprong van 5i. waarbij zij echter nogal veel geluk had. Op het laatrie oogenblik wisten Goodijk en Zwiers zich geleidelijk te herstellen. Fraai op- en uitslagspel leverde dit pairiuur ver schillende halve spellen op. Vervolgens pro fiteerden zij van een inzinking van Broersma c.s. en wisten zoo waar den stand op 55 te brengen. Tenslotte veroverde partuur no. 1 ook nog het laatste bordje en won tegen de verwachting deze partij. Parturen 3 en 4 bleken tegen elkaar op gewassen. Beurtelings veroverden beide twee tallen een eerst, zoodat een spannende par tij in het vooruitzicht was. In den stand 21 64 deed zich echter een klein hzcident voor ten -gevolge van een verkeez-de beslissing, waardoor "de partij goeddeels bedorven werd. Een der spelers van partuur No. 4 meende hierbij de propaganda voor de kaatssport het beste te kunnen dienen door demonstratief „buiten" het perk te slaan, hetgeezz al zeer onsympathiek aandeed. Het verdere verloop van deze partij was maar matig interessant. Deze eindigde met dezz stand 54 64 in het voordeel van par tuur No. 4. In de finale kwamen dus de parturen Goo- dijik-Zwiers ezi Goinga-Bosma. Al spoedig bleek de partij van No. 1 in den eersten om loop te zwaar was geweest voor dit partuuz-. De vermoeidheid deed zich spoedig gelden en de weerstand werd, naaz-mate de pazriij vor derde. steeds geriziger. Aan de andere zijde legde Bosma een geweldige activiteit aan den dag. Tal vazz fraaie bovenslagen kwamen van zijn hand. ook had hij den opslag volkomen in de macht, mede dank zij het feit, dat hij van den minsten stuit afsloeg. Het verloop van deze partij was als volgt: No. 1: 6 6 0 2 8 2 2 No. 4: 8 8 8 8 2 o 8 De einduitslag luidt dus: le prijs: P. Goinga, en N. Bosma. 2e prijs: D. Goodijk en K. Zwiers. Kampioenschappen van Haarlem. Zaterdagmiddag zijn in het Noorderbad te Zandvoort de laatste nummers voor het kampioenschap van den Kring Haarlem ver- zwommezz. 400 M. vrije slag heeren: 1 S. Mooi H.P.C. 5.42 3/5.sec.; 2 H. Bannink „Haarlem" 5.441/5; 3 J. Uitendaal. H.P.C. 6.7. 200 M. schoolslag dames: 1. L. Kolleriie, D. W. R.. 3.26; 2. H. Haase, Zigziea 3.31; 3. M. Steenhuizen, 'H.P.C. 3.37 2/5. 100 M. rugslag heeren: 1. A. J. van der Meer, „Haaz-lem", 1.18 3/5; 2. S. L. Mooi, H.P.C. 1.22 4/5; 3. P. Rol H.V.G.B. 1.23 4/5. 100 M. rugslag dames: 1 L. Wicherlink, Zig- nea 1.36 4/5; 2. L. Kollerie, D.W.R. 1.414/5; 3. H. de Carpentier, H.P.C. 1.45 Een demonstratie schoonsprincen en een polowedstrijd tusschen twee Haarlemsche combizzaties vormden het slot van dit korte, maar niettemin zeer geslaagde programma. De Delft. Bovengenoemde zwenzvereenzging houdt een buitengewone algenzeene ledenvergade ring in café-restauz-ant „Het Bolwerk". Ken- nemerplein op Vrijdagavond 15 September a.s., op welken datum deze vereeniging 10 jaar geleden werd opgericht. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening: 2 ingekomen stukken: 3 hul diging der feestcommissie 1933 ezi veiieezzen van décharge: 4. Voorstel van het bestuur tot beizoeming van eerelid of lid van ver dienste van mejuffrouw Van Esch en de hee- z*en J. van Feggelen en J. H. Luyken. 5 Uitrei king diploma's A; 6 Benoeming van een voor zitter (wegens tusschen tij dsch bedanken van den heer P. van Til Dz. als bestuurslid)7 Be noeming van een 7e bestuurslid. 8 Rondvraag en sluiting. Direct na afwerking der agenda heeft de trekking plaats der loterij. PROMOTIEWEDSTRIJD 2DE KLASSE. D. W. R. 2—R. Z. C. 2 (1—2) Het is den Waterz-atten in dezen wedstrijd, niet meegeloopen; het is hun niet gelukt het tot eezz overwlnnizzg te brengen. Dit is de eerste nederlaag die zij in dit seizoen ki-egen. De Waterratten spelen met eezz invaller; het zevental is eenigszins omgezet door ziek te van dezz keeper A. C. de Bruyn. Onmiddellijk na het fluitsignaal is R. Z. C. izz den aanval, maar de Waterratten neznen dezz aanval over, doch het loopt op niets uit. Ais door slecht plaatsen de bal bij eezz vrij- liggenden R. Z. C.-speler komt. zwemt deze op en scoort onhoudbaar. Bij de Waterrat- tezi wil het niet vlottezz; eenige schoten gaaiz net over ezz naast. Met een 10 achterstand komt de rust. Na de hervatting zitten de Waterrattezz er goed op; en het duurt ook niet lang of zij maken gelijk. (11). Beide partijen vallerz geducht aan en we gen goed tegen elkaar op. Vlak voor het ein de doelpunt R. Z. C. opnieuw door een inis- verstaazd in de achterhoede van D. W. R. 1—2. Bij de Watezratten wordt nog eens flink aazzgepakt maar het mocht niet meer batezz. De stand is nu: Star II 5 punten. D. W. R. n 3 punten. R. Z. C. n 2 punten. A. Z. li o punten. R. Z. C. II twee verliespunteiz. voor te laat opkomen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6