ROEIEN ZEILEN KRACHTSPORT GYMNASTIEK. VOETBAL. KON. NEP. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS MAANDAG 11 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 9 Geemen den derden goal (30). De vleugel spelers Veen en Notrot worden steeds aan het werk gezet; beiden zijn keurig op dreef en daar het binnen trio er zich uitstekend bij aanpast, ie het voor de H. F. C..-achter hoede een moeilijke taaak. Notrot schiet een voorzet van Veen keihard langs den H. F. C.- keeper (40), Riethof brengt al spoedig den stand op 50. De enkele H. F. C.-aanvallen worden gemakkelijk gekeerd. Van Geemen profiteert van een missen van Perre (60), Even daarna brengt Van Geemen met een keurig schot den stand op 70. Nog is het E. D. O. niet genoeg. Als Veen weer eens keu rig voorzet, is Notrot er vlug bij; hij schiet keihard den laatsten bal in het net (80). KennemersV. V. A. (43) Beide elftallen hebben enkele invallers. Een spannende strijd ontstaat al spoedig, waarbij de V. V. A.-voorhoede het gevaarlijkst is. Wanneer na 10 minuten een Kennemersback niet voldoende afhoudt, wordt de ultloopen- de doelman gepasseerd (01). De Kennemers voorhoede doet het iets te kalm, waardoor de V.V.A.-achterhoede vrij werk krijgt. Uit een goed opgezetten aanval maakt Horeman gelijk (1—1). Thans zijn de Wijkers sterker; Nog voor de rust geeft Steeman Jr., na fraai individueel spel zijn elftal de leiding 21. Na de rust dezelfde aardige wedstrijd. Horeman vergroot den Kennemers voor- syrong (31). Doch dan komt V. V. A. even aan het woord. Brands maakt zeer handig 32. Wassenaar maakt met een fraaien kop bal gelijk (33). Hard werken beide partijen voor den winnenden goal. Weer is het Hore man, die een goeden voorzet van Brethouwer inkogelt (4—3. Zonder verdere doel-pun ten komt het einde. Het Corinthian Juniores-tournooi. Het Corinthian Juniores-tournooi. dat Zondag op het Sparta-terrein is gespeeld, had het volgende resultaat: V. U. C.—H. B. S. 0—0 WilhelminaFrisia 2l H. B. S.—Vitesse 1—0 Frisia—V U. C. 1—2 H. B. S.—Wilhelmina 2—0 V. U. C.—Vitesse 1—1 VitesseFrisia 13 V. U. C.—Wilhelmina 0—3 H. B. S.—Frisia 2—0 WilhelminaVitesse 01 De eerste prijs werd toegestaan aan H. B. S. V. U. C. kreeg den tweeden prijs en Wilhel mina den derde. OM DEN ZILVEREN RAL. De competitie-indeeling voor het nieuwe seizoen. Ons wordt de competitie-indeeling voor het nieuwe seizoen toegezonden. Die luidt als volgt: 1-A: Kinheim2, E.D.O. 5, E.D.O. 4, R.C.H. 4. Haarlem 3. Schoten 2, Ripperda, BI .daal 2. Damiaten, Sp.stad. 1-B: St.vogels 3, E.D.O. 3. R.C.H. 3. R.C.H. 5, Haarlem 4, D.I.O., H.F.C. 3, E.H.S.. I.V.O.. Sp.vogels. 2-A: Zandvoort 3. Zeemeeuw. 3, Hillegom 2. Vijfhuizen, E.D.O. 7, T.K.B. 2, D.W.O., Kenau, H.F.C. 4. V.O.G. 2-B: V.S.V. 4. St.vogels 5, Kennem. 3. E.D.O. 6. Haarlem 3a, Rozenpr., D.S.K., Bl. d. Vet., Swastika. 2-C: Zandv. 2. Zeemeeuw. 2, E.T.O., H11II- nen 2, Haarlem 5, Vl.Vogels, V.V.H., Droste, DeCeO. 2-D: V.S.V. 3. St.vogels 4, Kinheim 3. Be verwijk 2, T.H.B. 3, D.I.O. 2, Sp.vog. 2, Spaarn dam. R.C.H. 6, Sp.vogels, 3-A: E.D.O. 9. E.H.S. 5, Hillegom 4. Ken nem. 7. V.V.B. 3, Zeemeeuw. 5, V.V.H. 3, Sp.stad 3. Kinheim 5. 3-B: Kennem. 4. Beverwijk 3, V.S.V. 5, R.CJ1. 7, DeCeO 2. Schoten 3, D.I.O. 3, Swastika 2, Kenau 2. 3-C: Kennem. 5, Beverwijk 4, V.S.V. 6. R-C.H. 8, E.H.S. 2, H.F.C. 5, Sp.stad 2, D.O.A.. V.O.G. 2 3-D: Kennem. 6. Kinheim 4, Brederode 1, Bi.daal 3, Haarlem 6, Heemst. 1. I.V.O. 2. Spaarndam 2. Vl.vogels 2. 3-E: Kennem. 8. Kinheim 6, Brederode 2, Bi.daal 4. H.F.C. 7. D.W.O. 2. D.S.K. 2. T.H.B. 2, Ripperda 3. 3-F: Kennem. 9, V.V.B. 2. R.CTI. 11, E.H.S. 4. Heemst. 2, D.W.O. 3, D.O.A. 2. V.V.H. 2, E.D.O. 8. 3-G: Beverwijk 5, V.V.B. 1, R.C.H. 10. Haarlem 8, Schoten 4, Sp.vogels 3, Rozenpr. 2, Damiaten 2. 3-H: Halfweg 2, Hillinen 4. HiLlegom 3, R.C.H. 9, Schoten 5, D.I.O. 4, Kenau 3, T.H.B. 5 3-1: Halfweg 3, Hillinen 5, E.T.O. 2. Bi.daal 5, DeCeO 3. Heemst. 3. I.V.O. 3. Droste 2. 3-J: Halfweg 4, Zandv. 4. D.K.T.; Bi.daal 6, E.H.S. 3, H.F.C. 6, Swastika 3, Spaarndam 3, VI. vogels. 3-K: Hillinen 3. Zandv. 5. Zeemeeuwen 4. Vijfhuizen 2. Haarlem 7, Sp.vogels 4, D.S.K. 3, Rozenpr. 3. V.O.G. 3. Afd. E. Jun.: Beverwijk c. Brederode, Kennem. c, D.I.O.; E.D.O. c;R. C.H. f, V.V.H., Haarlem d. De Hollandbeker-wedstrijden. DE RESULTATEN DER LOTING Zondagmiddag is de loting gehouden in het clubgebouw van „De Hoop'' te Amsterdam voor de internationale roeiwecJstrij den om den Hollandbeker, uitgeschreven door de Hollandbekerwedstrijdvereeniging, die op 14, 15 en 16 September op de Sloter Ringvaart gehouden zullen worden. De resultaten der loting waren: Olympische roeibaan te Sloten: Donderdag 14 September: 19 uur: Jonge skiff A. Ie heat: boei 1 De Hoop (R. G. Tamboezer) boei 2 De Amstel (H. F. Petersen). 19 uur 15 min.: Amsterdamsche vieren. Ie heat: boei 1: 1. Arsa, boei 2 de Amstel. De row over van deze nummers en jonge skiff A: Maar, Willem III en Poseidon en van Amsterdamsche vieren: de Hoop. Poseidon en Willem III, behoeven niet geroeid te worden. Vrijdag 15 September: 14 uur Jonge skiff B: le heat, boei 1: Spaarne (E. Steenhuyzen) boei 2; De Maas (N. A. Witkamp). 14 uur 20 min., 2e heat, boei 1: Willem III (M. A. H. Schroder) boei 2 De Hoop (B. J. A. Herweyer). 14 uur 40 min.: Hollandbeker (oude skiff) le heat: boei 1 Spaarne (Ir. Tj. de Vries) boei 2: Viking OH. J. Brommet). De row over van Tangermünde Ruder Club (Hans Deutsch) behoeft niet geroeid te worden. 15 uur: Jonge skiff A: 3e heat, boei 1: Po seidon (B. Moscow) boei 2 Willem in (C. Dusseldorp). 15 uur 20 min. Overnaadsche skiff: le heat boei 1 Willem III (H. ten Houten) boei 2 de Maas (H. J. Schuter). 15 uur 40 min. 2e heat, boei 1 De Hoop (H. A. Gaarlandt) boei 2 Spaarne (J. Stopendea) 16 uur: Dubbel scull (senior) beslissing boei 1: Société Royale Nautique Anversoise, boei 2: Frankfurter Ruder Club 1882. 16 uur 20: Amsterdamsche vieren, 2e heat, boei 1: de Hoop, boei 2, winnaar le heat. 16 uur 40: 3e heat boei 1 Poseidon, boei 2 Willem IH. 17 uur: Jonge Skiff A: 2e heat, boei 1 win naar le heat, boei 2 De Maas. 17 uur 20 min. Oude acht beslissing, boei 1 De Amstel, boei 2: Nereus. Zaterdag 16 September: Eindwedstrijden: 14 uur: Jonge Skiff B boei 1: winnaar le heat, boei 2, winnaar 2e heat. 14 uur 25 min.: Amsterdamsche vieren: boei 1, winnaar derde heat, boei 2, winnaar tweede heat. 14.50 uur: Jonge Dubbel scull, boei 1 De Maas, Soc. Royale Nautique Anversoise. 15.15 uur: Overnaadsche skiff boei 1, win naar le heat, boei 2. winnaar 2e heat. 15 uur 40 min. Twee zonder stuurman; boei 1 De Amstel. boei 2 De Hoop. 16 uur 5: Holland-beker (oude skiff) boei 1: Tangermunder Ruder Club (H. Deutsch) boei 2 winnaar 1ste heat. 16 uur 30: Jonge skiff A: boei 1 winnaar 3de heat; boei 2 winnaar 2e heat, 16 uur 55 min.: Willem Hultzerbeker: (bur- gervieren) boei 1 Arsa, boei 2 De Amstel, De Zeilweek te Burnham, DE „KONINKLIJKE WINT DEN „ARIEL CHALLENGE CUP" Uit Burnhamon Crouch: De laatste en der de teamrace der sharpies werd bij stormach tig weer gezeild. Eerstaankomende werd de heer II. J. Scholtz met de „Mieke II". Zijn clubgenoot C. Huisken, die tweede aankwam, werd gedisqualificee.vd. De „Joy" met A. E. Dudok van Heel werd derde, terwijl Baersel man ditmaal als vijfde aankwam met de „Motketel". In het eindklassement werd de „Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeniging" winnaar van den Ariel Challengecup met in totaal 37 punten. Voor de „Koninklijke" zeil den de heeren H. F. Baerselman met de „Motketel" en A. E. Dudok van Heel met de „Joy". De Watersportvereeniging „Loos- drecht" verwierf den tweeden prijs met 36.5 pnt. Voor Loosdrecht zeilden de heeren C. Huisken met de „May" en H. J. Scholtz met de „Mieke II". Derde prijswinnaar werd de Norddeutscher Regattaverein met 33 punten. Voor de Nord- deutsche zeilden de heeren Dohmlow met de „Hunerlo IV" en Framlein met de „Gesa II". Zeilwedstrijden te Antwerpen. Doeksen wint de handicap. Uit Antwerpen: Ter gelegenheid van de feesten bij de opening van den tunnel wer den op de Schelde internationale zeilwed strijden gehouden, waarbij de handicap-B- klasse werd gewonnen door het Nederland sche jacht „Noordster" (G. Doeksen), in een tijd van 2 uur 33 min. 30 sec. Nat. wedstrijden te Amsterdam le afd. Worstelen en Gewichtheffen. De Amsterdamsche Athletenclub „K. D. O." te Amsterdam schrijft op 23 en 24 September en 1 en 8 October bovengenoemde wedstrij den uit. Voor de vereeniging H.K.V. „Haar lem" komen in het worstelen uit: L. B. Tön- nisse, G. Waage, J. Seggelink, G. Elsinga en P. van Galen. In het gewichtheffen: C. de Jong en Y. Bo terbloem. Bekerwedstrijd te 's-Gravenhage. J. Seggelink, lid van H.K.V. „Haarlem", werd jl. Zaterdag telegrafisch opgeroepen om medewerking te verleenen in een bekerwed strijd, die door de vereeniging „Hercules" (Den Haag) was uitgeschreven. Seggelink had het genoegen, zich No. 1 te plaatsen in de afdeeling licht gewicht en won daarmede den beker. Driekringenwedstrijd. In een Zondag gehouden bijeenkomst van bestuurs- en T. C.-leden van den Kennemer Turnkring, N. H. Zuiderkwartier en Zaan- schen Turnkring is in beginsel besloten tot het houden van een gymnastiekweastrijd tusschen die organisaties, zoo mogelijk in Maart te Zaandam. „Die Spaernebeker"-tournooi. 't GOOI WINT DEN BEKER. Wel eenigszins tegen de verwachting in, is 't Gooi-voor den eersten keer winnares ge worden. Ongetwijfeld waren de kansen van Velocitas het hoogst aangeslagen, maar zij kon in den eindstrijd tegen 't Gooi niet het spel ontplooien, dat zij een week geleden te gen Stormvogels liet zien! HaarlemStormvogels (34) De heer Wey is belast met de leiding. On middellijk na den aftrap wordt enthousiast gespeeld, vooral van de zijde der IJmuidena- ren. Haarlem heeft blijkbaar betere plannen, dan op den eersten dag van dit tournooi; ook nu ontbreekt het niet aan enthousiasme. Ge- ruimen tijd gaat de strijd puntloos voorbij. De binnenspelers bij Haarlem halen te wei nig het leder op. Door een uitstekend schot van Prins neemt Stormvogels de leiding; Schoorl en Van der Steen verhoogen den voorsprong tot 03. Dan krijgt Haarlem gelegenheid om tegen te scoren als Prins een strafschop veroor zaakt. Kammeijer voltrekt het vonnis. Maar nog vóór rust maakt De Roode er 1i van. Hoewel met grooten achterstand begint Haarlem de tweede helft met enthousiasme te spelen. De IJmuidenaren moeten alle zei len bij zetten om de roodbroeken van zich af te houden, waarbij zij ook gevaarlijke aan vallen ondernemen. Verwaal verkleint den achterstand. Goed "^erk van De Winter en Van Polanen wordt'besloten met een goed schot van laatstgenoemde. (34). Beide par tijen geven zich nu geheel, maar gescoord wordt niet meer. Velocitas't Gooi (23) Reeds in de eerste minuut krijgt 't Gooi een hoekschop te, nemen, die door Anijs wordt benut. (01). 't Gooi valt herhaaldelijk fanatiek aan, maar de achterhoede van Velocitas weert zich goed. Een hard schot van Anijs kan de kee per niet wegwerken en de toeloopende rechts binnen maakt er 02 van. Een strafschop trapt Meulema naast, maar toch maakt bij een scrimmage voor doel Bonsema er 12 van. In de tweede helft heeft Velocitas het beste van 't spél; maar stug verdedigen van 't Gooi was oorzaak dat de Noordelingen het niet verder konden brengen dan den gelijkmaker. (2—2). De eerste verlenging bracht door een fout van den Velocitas-keeper 't Gooi een 23 voorsprong. In de laatste minuut van de tweede verlen ging kreeg Meulema de kans, om den gelijk maker te scoren, maar hij faalde. Zoo kwam 't Gooi als overwinnaar uit dit tournooi. Direct na afloop reikte de voorzitter van Haarlem de heer C N. Hin met toepasse lijke woorden de prijzen uit. E. D. O.—H. F. C. (4—1) In een prettigen wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter Chr. Boeree, heeft E. D. O. zich sterteer getoond, dan II. F. C. Als begonnen is, blijkt dat de wind voor de spelers zeer hinderlijk is. Wanneer men hier mede wat vertrouwd raakt, gaat het iets beter. Het eerste goede schot komt van Dorsman, maar Van Roon is op zijn post. Bij E. D. O. wordt er óf slecht, óf in het geheel niet geschoten. Het is dan ook IH. F. C., die door Dorsman de leiding neemt. (01). Na de hervatting is het spoedig gelijk, als Bruin tegen de lat schiet en Gcemaat den bal over de dcellijin werkt (11). Direct volgt een keurig schot van Perukel (21). R. Jon gene el schiet dan in zijn ijver in eigen do>el (31). Koper en Dorsman trachten met harde schoten Van Roon te pas seeren, doch goed ter zijde gestaan door de beide Zandstra's blijft zijn doel .verder schoon. Aan de overzijde gaat het beter; Koene weet door een fout in de H. F. C.- achterhoede den stand op 4il te brengen, waarmede het einde komt. R. C. H.Bloemendaal (33) In de voorhoede van R. C. H. vlotte het aanvankelijk uitstekend; Slot benutte twee gemakkelijke kansen, Haukes kopte een rnooien voorzet van Meyer in, er werd aardig gecombineerd. Haukes enVerkerk deden voor al op de!'binnenplaats goed werk, doch na de rust, toen Verkerk midvoor en Slot linksbin nen speelde, was het feitelijk alleen Haukes, die nog behoorlijk voetbal liet zien. Verkerk, die toch de „groote kracht" in de Racing- aanval kan zijn, verviel in zijn bekende fout, remde daardoor el'ken aanval vrijwel en ver gat bovendien te schieten. Bloemendaal speelde met een prettig aan doend enthousiasme; heeft vooral in De Bock een uiterst gevaarlijk rechtsbinnen, die in staat is gevaarlijke situaties te scheppen, maar bovenal om ze uit te buiten. Hij scoorde met eien uitstekend schot den gelijkmaker, voor de rust, nadat mede door zijn toedoen uit een paar scrimmages Kos al tweemaal het. nakijken gehad had. Na de rust, die dus met 3—3 was ingegaan had de wedstrijd niet veel meer te beteeke- nen, Bloemendaal heeft toen nog enkele heel goede kansen gehad om de score te verhoo gen, waarbij Bakker faalde, terwijl ook R. C.H. hardnekkig bleef weigeren om nog een kans te benutten. Het was en bleef 33. een uitslag die voor beide partijen in de gegeven omstandigheden niet onbevredigend was. Scheidsrechter Paardebek leidde den wed strijd op rustige wijze. De opstelling der elftallen was: R. C. H.: Kos, Van Thiol. Prevost Sr. Paape, Ruis. Prevost Jr. ..Hanse,, Haukes, Slot,Verkerk, Meyer... Bloemendaal: Van Leuven, Hoogervorst, Bakker. De Bock, Kammeijer, De Wilde, Beyk. Immer, H. Kohier, J. Kohier, Metten. E. D. O. 2—H. F. C. 2 (8—0) Ook de E. D. O.-reserves hebben hun meer derheid getoond over die van H. F. C. Ook hier deed in den beginne de wind veel af breuk aan het spel. Voor rust wist E. D. O. twee maal t escoren door Riethof en Veen (20). De tweede helft was de thuisclub overwegend sterker. Heel handig maakt Van Feijenoord wint den eindstrijd tegen Willem II. De eindstrijd om den Zilveren Bal, die Zon dagmiddag op Sparta's terein te Rotterdam werd gespeeld tusschen Feijenoord en Willem n trok groote belangstelling. Scheidsrechter was de heer Van Moorsel. Ofschoon Feijenoord direct aanvallend op treedt, beleeft het Feijenoord-doel toch het eerste gevaar als Maas doorloopt op een ver vooruitgespeelden bal en Van Male aarzelt met uitloopen, het scherpe schot van Maas gaat echter naast. Na 7 minuten, als Feijenoord reeds ver schillende fraaie aanvallen heeft laten zien. dribbelt Duinhouwer goed door de verdedi- ging, zijn hard schot stuit van den onder kant der lat het veld in, doch v. Heel plaatst den bal prachtig in een hoekje. (10). Slechts sporadisch is Willem n aanvallend. Een hard ver schot van De Leeuw gaat via het hoofd van Van Oyen over het doel. Hoe goed Feijenoord's voorhoede dan ook gerui- men tijd achter elkaar aanvalt, toch slaagt Willem II's verdediging met Van der Aa aan het hoofd er in, om doelpunten te voorko men. In het laatste kwartier voor de rust werkte Willem II zich wat los. Het spel ging toen wat meer gelijk op. Bij een snellen aan val van den rechtervleugel van Willem II trachtte Van Oyen te redden. Hij werd on geoorloofd tegen den grond gewerkt, waarna Willem n een doelpunt maakte. De scheids rechter keurde het niet toe en vlak er op maakte Van Ierland een buitenspel doelpunt, dat evenmin erkend werd. Willem II bleef tot de pauze in de meerderheid. Twee minuten na de hervatting scoorde Feijenoord voor de tweede maal toen Groe nendijk, na een tegenstander opzij te hebben gezet, handig inschoot. (20). Na een kwartier slaagde Möller er in, door goed solospel besloten met een scherpen schuiver tegen te scoren. (21). Wel viel Willem II nu aan, een schitterend schot van Möller kon Van Male slechts met de grootste moeite uit zijn doel houden. Het werd een spannend duel. Willem II had pech, toen Hermans fraai doorbrak en langs den uitloopenden Van Male schoot, de bal ging echter precies naast het doel. Doch aan den anderen kant had Willem n geluk toen Van Heel hard uit een voorzet van Vrouwdeunt inschoot en de lat den doelman hulp moest bieden, even later schoot Linssen in het zij net. Het bleef 2—1, zoodat Feijenoord weder om den Zilveren Bal won. Bij afwezigheid van den voorzitter der Zil veren-Bal-Commissie, den heer Joh. J. Meijer, wegens ziekte, reikte de heer C, W. van Has selt den beker aan Feijenoord uit. HAARL. VOETBALBOND. R. C. H. 3—E. H. s. (2—1) Niettegenstaande den tegenwind wisten de R. C. H.'ers voor de rust herhaaldelijk het E. H. S.-doel in gevaar te brengen. Aan vankelijk vlot het bij E .11. S. niet erg, doch langzamerhand gaat ook zij beter spelen. Rust gaat echter met blanken stand in. Het is E. H. S., dat bij een misverstand in de R. C. H.-achterhoede het eerst doelpunt, maakt. Van den aftrap gaat R. C. H. op het iE. H. S.- doel af en met een goed schot is de gelijkma ker gescoord. Niet lang daarna weet R. C. H. de leiding te nemen om deze niet meer af te staan. R. C. H. 4Olympus (42) De Amsterdamsche gasten hebben een prettigen indruk achtergelaten. Bij R. C. H. 4 zien we- enkele nieuwe ge zichten. Olympus heeft eerst het voordeel van den wind. Het technisch betere spel brengt echter niet het gewenschte resultaat. Een toegestane penalty wordt niet benut. Bij een snellen uitval weet Olympus op goede wijze te doelpunten. Voor de rust ziet R. C. H. geen kans meer om gelijk te maken. Het gelukt Olympus zelfs om kort na de hervat ting haai- voorsprong te vergrooten. Dit is R. C. H. te bar; met fraai spel weet zij drie goals te scoren. Kort vóór het einde voegt zij er zelfs nog een vierde aan de score toe. H. B. S.-tribunes in brand. Zondagmiddag speelde H.B.S. op haar ter rein op Houtrust een jubileumwedstrijd tegen het Haagsche elftal Met rust leidde laatst genoemd team met 10. Verder kon niet meer gespeeld worden, want het bleek, dat er brand was uitgebroken in den rechtervleugel der tribune. Aan „De Crt." ontleenen we hier over het volgende: Binnen tien minuten stond de gehecle rech tervleugel, plaats biedend aan circa 900 per sonen, en voor een groot deel gevuld met toeschouwers, in lichtelaaie. Het was een onbegrijpelijk feit, zoo. snel als het vuur om zich heen greep. De vlammen vonden in het door en door droge hout der tribunes gretig voedsel. Dc scherpe Noord-Oostenwind, die juist op dit gedeelte stond, wakkerde het vuur met groote snelheid aan. Surveilleerende inspecteurs en agenten van politie slaagden er in, de tribunes vlug te doen ontruimen evenals de aangrenzende ko ninklijke loge, waarin tal van eere-gasten hadden plaats genomen en de zg. champagne- bar het paviljoen die eveneens geheel gevuld was. De brandpijpen op de waterleiding, welke men op Houtrust zelf heeft voor dergelijke, mogelijke gevallen, faalden volkomen, het geen geweten wordt aan de groote hulpvaar digheid van de zijde van het talrijke publiek. Men liep elkaar volkomen in den weg terwijl het vuur lustig voortknetterde. Kort daarop verscheen de Haagsche brand weer met drie motorspuitcn. welke zich op de Houtrustlaan en de Sportlaan opstelden en met negen stralen het vuur krachtig aan grepen. Geweldige rookkolommen verspreidden zich boven de Residentie en deden van heinde en verre duizenden nieuwsgierigen toestroomen, waardoor het verkeer in de omgeving van Houtrust volkomen stil werd gelegd. Door den zeer krachtigen Noord-Oosten wind begonnen ook de villa's aan de Hout rustlaan en het Heerenplein gevaar te loopen. Bij enkele villa's hadden de markiezen reeds vlam gevat, maar gelukkig kon de brandweer door het natspuiten der gevels erger voor komen. In enkele huizen, waar de ramen openstonden en de bewoners aan den wande! waren, drongen vele vonken binnen; er moest door hulpvaardige buren en omstanders in gegrepen worden. De koninklijke loge begon aan de rechter zijde eveneens vlam te vatten, waarna op on begrijpelijke wijze bij den linkervleugel dei- tribunes eveneens aan de achter- en voor zijde vuur geconstateerd werd. Het bleek de brandweer spoedig, dat de rechtervleugel niet meer te-redden was. Men concentreerde thans alle krachten op het behoud van den linkervleugel, de koningsloge en het pavil joen. Te halfvijf was de brandweer het vuur vrij wel meester. De rechtervleugel was tot het Paviljoen volkomen afgebrand, van den lin kervleugel waren aan voor- en achterzijde ettelijke planken verbrand en ook inwendig aan de steunbalken zooveel brandschade toe gebracht, dat betwijfeld wordt of dit gedeelte behouden zal kunnen blijven. Van de konink lijke loge was de rechterzijde geheel door de vlammen vernield en voorts was het bosschage achter den rechtervleugel even eens een prooi der vlammen geworden, als mede de barrières en andere houten instru menten van het „concours hippique", welke in het inwendige der tribunes bewaard wor den. Over de oorzaak tast men in het duister. Er werd aan kwaadwilligheid gedacht, maar het kan ook zijn, dat een achteloos weggeworpen brandende sigaret de oorzaak is. De I. V. O.-Bode. We ontvingen No. 8 (derde jaargang) van De JV.O.-Bode, het orgaan van de Haar- lemsche voetbalclub ,.In Vriendschap Op gericht" Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Officieele mededeelingen; Uit onzen Bond; Ook daar deining; Onze Club; Geëindigdmaar niet voldaan; Burgerlijke Stand; Een rapport en een reha bilitatie; Bladvulling, enz. BESTEKOOP NOEMT MEN IN HET ZUIDEN VAN ONS LAND HET ARTIKEL DAT BUITENGEWOON GOED VAN KWALI TEIT EN NIET TE HOOG IN PRIJS IS. BESTEKOOP IS DAN OOK ONGETWIJFELD DE THOMLINSON'S BAL DE BESTE VOETBAL DIE OOIT GE MAAKT IS EN DIE HET SPORTMAG. GRETHA OE BRUIJN TWIJNDEKSLAAN 45, VERKOOPT (Adv. Ingez. Med.) Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse: A. D. O.Ajax. H. F. C.—Hermes-D.V.S. V. S. V.Haarlem. Feijenoord't Gooi. SpartaZ. F. C Tweede klasse A. Z. V. V.—Alcm. Victrix. ZeeburgiaKinheim. O. V. V. O.—H. R. C. D. W. S.—A. F. C. West-Frisia—W. F. C. Tweede klasse B. VeloxBloemendaal. V. V. A.—T. O. G. Blauw-WitSpartaan. E.D.O.—D.O.S. Hercules—B. F. C. Derde klasse A. MeervogelsPurmersteyn. AssendelftHollandia. O. S. V.—D. W. V. HelderDe Meteoor. KennemersK. V. V. Derder klasse B. Z. R. C.—S. D. Z. WatergraafsmeerOosterpark. ZeemeeuwenSchinkelhaven. VolewijckersR. O. D. I. Ha lf wegZa a n d ij k AFDEELING II. Eerste klasse. K. F. C.—V. U. C. D. H. C.Xerxes. HilversumExcelsior. H. B. S.Stormvogels. R. C. H.—D. F. C. Jaarvergadering van H. F. C. Zaterdagavond hield H.F.C. haar jaarlijk- sche algemeene vergadering in de Sociëteit „Dc Vereeniging" onder leiding van haar voor zitter Dr. Spoelder. Deze opende de vergade ring met een korte rede. waarin hij de schit terende resultaten van het eerste elftal, waar door H.F.C. weer eerste-klasser is geworden, memoreerde. Hij hoopte, dat ook in het ko mende seizoen een goede plaats op de rang lijst door H.F.C. zou worden ingenomen, Het jaarverslag van den secretaris werd met instemming der vergadering goedgekeurd. Aan den penningmeester werd onder dankbetui ging voor het accurate beheer décharge ver- leend. In dc vacature van onder-voorzitter, ont staan door het bedanken van Dr. F. Kuypers, werd voorzien door de benoeming van den heer A. IJ. v. d. Meulcn. Dc heer Kuypers werd wegens zijn vele ver diensten als speler en bestuurslid voor de H.F.C., tot lid van verdienste benoemd. In dc ballotage-commissie werden dc heeren A. van Lennep en W. Ileybrock benoemd; de kas-eommissie werd in haar geheel herkozen. Nadat den spelers van 't. eerste elftal een aardig geschenk was aangeboden, sloot de voorzitter nog vroeg in den avond de geani meerde vergadering. Te tien uur hield Jhr. Dr. J. C. Mollerus een lezing over zijn reis naar Indie, waarbij tevens een daarvan vervaardigde film vertoond werd. Kennemeriand naar Den Haag. Ongeveer zeventig adspiranten, juniores en leden van Kennemeriand trokken Zaterdag middag per autobus naar Den Haag om te gen V.U.C.-elftallen te spelen, Kennemer iand 1 speelde tegen RAS 1, kampioen der Haagsche Zaterdagmiddagcompetitie. Twee ad spiranten-teams en een juniorenelftal van Kennemeriand werden met groot verschil door V.U.C.-elftallen verslagen; de Vetera nen wisten een gelijk spel (33 tegen do V.U.C.-oudjes te bewerkstelligen. R.A.S. 1Kennemeriand 1 (23) In de eei'ste helft vertoont de Kennemer- land-voorhoede een onsamenhangend spel; achterhoede en middenlinie zijn evenwel veel beter op di'eef. De rust gaat in met blanken stand. In de tweede helft heeft Kennemeriand Prins in de vcorhoede gezet, wat een verbetering blijkt te zijn. Binnen enkele minuten heeft deze speler zijn club een 20-vooi'sprong ver schaft. De Hagenaars scoren tegen, doch de linksbinnen der oranjehemden brengt den stand op 13. Eenige minuten vóór tijd maakt de Haagsche middenvoor nog een te- genpunt (23). VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: ArsenalManchester City 11 Aston VillaLiverpool 42 Blackburn RoversWest Bromwich A 40 EvertonSheffield Wednesday 2—3 Hiiddersfleld TownLeeds United 00 Leicester CityTottenham H. 13 MiddlesbroughBirmingham 03 Newcastle Unite-J—Derby County 11 Sheffield UnitedChelsea 41 Stoke CityPortsmouth 21 Wolverhampton WanderersSunderland 16 W erkloozen -Competitie. Daar de werkloosheid nog steeds groot is. heeft het bestuur der Commissie voor de Werkloozen Competitie besloten, dit seizoen weer eenige ontspanning aan de werkloozen te moeten verschaffen, door bovengenoemde competitie weer in het leven te roepen, ho pende evenals verleden jaar weer van allen dezelfde medewerking te mogen genieten. Voor inschrijving bestaat nog gelegenheid bij den secretaris: Vooruitgangstraat 107rood, tot 16 September. Na dien datum kunnen in verband met het samenstellen van het program geen clubs meer worden toegelaten. De vereenigingen H.F.C., Haarlem, R.C.H. en E.D.O. hebben reeds hun medewerking gegeven, door eenmaal per week een terrein belangeloos af te staan, wat door de com missie zeer op prijs wordt gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 9