DE BILT FILMNIEUWS. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ZEVEN JAAR LANG INDIGESTIE! „Ander mensch na de eerste flesch" Als gij aan eenigen vorm van indigestie lijdt, leest dan dezen brief. Een recept, dat zeven jaar indigestie opheft, is ook voor U belang rijk. Het is een ongevraagd-schrijven van den Heer G. A.: ..Daar ik de afgeloopen zes of zeven jaar ernstig aan indigestie leed en geen verlichting kon vinden, wat ik ook probeerde, besloot ik Uw Macleans (Gedeponeerd; Maagpoeder te probeeren. Ik moet eerlijk verklaren, dat ik mij na de allereerste flesch een ander mensch voelde en dat ik thans alles kan eten zonder eenige pijn; wat vroeger een marteling was, is thans een genoegen en ik behoef nog slechts af en toe een dosis in te nemen om mijn maag geheel in orde te houden. Ik heb het tal van anderen aangeraden en met succes." Bedenkt dat: Macleans (Gedeponeerd.» Maag poeder geen kwakzalversmiddel is. De Britsche doktoren kennen dit recept en het wordt dage lijks met succes voorgeschreven bij de meest uiteenloopende gevallen van indigestie en maagstoornissen. Aangenaam om in te nemen zuiver en volkomen onschadelijk. Alle apothekers en drogisten verknopen Mac leans (Gedeponeerd» Maagpoeder. Alleen echt met de handteekening ..ALEX C. MACLEAN". Het wordt nooit los verkocht, doch in groote flesschen a f 1.75 en kleine flesschen a f 1. Agenten voor Nederland; BOROMAG. Manu facturers' Agents. 258. Heerengracht. Amster dam, telefoon 35456. (Adv. Ingez. Med.) PRIJZEN OP DE DAHLIA KEURING. VELEN UIT ONZE STREEK BEKROON. In de Donderdag gehouden keuring van de inzendingen op de Dahlia-entoonstelling in het Koloniaal Museum zijn de volgende be kroningen toegekend: Eere-prijzen. 1 Zilveren medaille van H.M. de Koningin, aan groep Dahlia's, inzender Fa. D. Bruide gom, Baarn. 2 Zilveren medaille van H.M. de Koningin- Moeder. aan groep Dahlia's inzender Fa. W. Taps voort. Aalsmeer. 3 Zilveren medaille van Z.K.H. Prins Hen drik aan groep Dahlia's inzender N.V. T. C. Inr. Enchantress v.h. H. Carlee, Haarlem. 4 Zilveren medaille van H.K.H. Prinses Juliana aan groep Dahlia's, inz. Fa. J. G. Bal lego en Zn., Leiden, Extra prijzen. 1 Zilveren plaquette v, d. Bond v. Volkstui nen Amsterdam, collectie Dahlia's, inzender afd. Amsterdam der Ver. v. Oudleerlingen der Tuinbouwcursussen. 2 Salonkussen van mevr. Martens van Bal- gooy. aan groep Dahlia's inz. J. van Oosten, Hillegom. 3. Kleine gouden medaille van Floralia, aan groep Dahlia's, inz. Fa. K. Maarse Dzn. Jr.. Aalsmeer. 4. Verguld zilveren medaille der Ned. Dahlia Ver. aan de mooiste groep grootbloe- mige Dahlia's, inz. Coöp. Ver. „Eigen Tuin", Ha arlem, 5 Vermild zilveren medaille der Ned. Dahlia Ver. aan de mooiste groep kloinbloemige' Dahlia's, inz. Amsterdamsche Volkstuinen „Ons Lustoord", Amsterdam. Gouden medaille. 1 Oec. groep afgesn. Dahlia's N.V. Enchan- tres v. h Carlee. Haarlem. Firma D. Bruidegom. Baarn. 3 W. Topsvoort, Aalsmeer. Zilveren Wisselbeker. 1 aan Da hl ia Andrê Cserik. beste nieuwe binnenlandsche Dahlia in 1933, inz. Fa. W. Toosvoort., Aalsmeer. 2 aan Dahia ..Raby Royal", als de beste bui- tenlandsche Dahlia in 1933, inz. Fa. W. Tops voort, Aalsmeer, Klein gouden medaille. 1 Dcc greep afgesn. Dahlia's Afd. Amster dam v. d. Ned. Bond v. Tuinbouwcursussen. 2 C Meyer, Santpoort. 3 K. Maarse Dzn. Jr. 4 J. v. Oosten. Hillegom. 5 O. A. G Kauffmann. Amsterdam. J. G. Balleeo en Zn. leiden. 7 Gem. Amsterdam, afd. Beplantingen. Verguld zilveren medaille. 1 Dec. groep afgesn. Dahlia's Coöp. Tuinb. Ver. ..Eigen Tuin". Haarlem. 2 W. v. d. Klomp Jr., Groenekan. 3 Gem. Amsterdam, afd. Begraafplaatsen, Hoofdopz. Jac. v. Twuyver. 4 Chr. Duyn, Santpoort. Zilveren medaille. 1 Dec. groep afgesn. Dahlia's Amst. Volks tuinen „Ons Lustoord". Getuigschrift I klasse. 1 Dahlia Yellow surprise Fa. D. Bruidegom. Baarn. 1 Dahlia Una v. d. Meer C. Soeteman. Noordwijk. 2 Dahlia Gouverneur Weijler R. Andries De Spigeleer et fils te Grimmingen. 3 Dahlia Ernest Eeckhoute 4 Dahlia Juul Cumps 5 Dahlia Mme. Edm. Debusschère. 6 Dahlia Alvis Neelen J. v. Oosten, Hil legom. 7 Dahlia Leidens Yellow J. G. Ballego en zn.. te Leiden. 8 Dahlia Mme. M. Delsaut. R. Andries. De Spiegelcer et Fils te Grimmmcen 9 Dahlia Mej. Maria Ac.he, Jozef van Re- chem-de Naer te Gent. 10 Dahlia Souvenir rir Fr. Franck. Fran cois Nagels. Wilrijck (België). 11 Dahlia Triomphe d'anvers 12 Dahilia Triomphe de Parisis. 13 Dahlia Souvenir de F. Nagels 14 Dahlia Leiden's Alegans. J. G. Ballego en zn.. Leiden. 15 Dahlia Roi Fouad. Francois Nagels. Wil rijck (België). 16 Dahlia Mr. F. Beckers 17 Dahlia Nagels-van Bellingen 18 Dahlia Zaailing No 54. W. v. d. Klomp Jr.. Groenekan. 19 Dahlia Hornsveld's Pride. H. Hornsveld, Baarn. 20 Dahlia Dr. Colijn 21 Dahlia Robert Owen, P. Dekker, Nieuwe Niedorp. 22 Dahlia New Glory. C. Kraan. Baarn. 23 Dahlia Sorghvliet. N. J. v. Oosten, Den Haag. 24 Dahlia Zaailing 57, W. v. d. Klomp Jr., jEroenekan. G. W. PABST. De beroemde filmkunstenaar G. W. Pabst zal tijdens de vertooning van zijn Don Qui- chotte in ons land enkele steden vereeren met een persoonlijk bezoek. Naast Eindhoven. Den Haag, Amsterdam en Rotterdam behoort ook Haarlem tot de door hem uitverkoren ge meenten. Op Zaterdag 7 October zullen wij in de gelegenheid zijn, met hem en zijn werk kennis te maken. Zijn werk is trouwens bij velen onzer reeds overbekend. Toch kan het ^ijn nut hebben, voor de lezers, die met de filmkunst niet ge heel op de hoogte zijn. vooraf een on ander omtrent dezen wereldberoemden bezoeker te vertellen. Hierbij zal blijken, dat wij in het onderhavige geval te doen krijgen met een man, die niet alleen technisch een groot kun stenaar is, maar wiens werk ook uitvloeisel is van een nobelen en dapperen geest. De filmkunst is nog van jongen datum en zoo is acht jaar op dit gebied reeds eer, lange periode. Het was in 1925, dat G. W. Pabst de buteerde met het werk: Die freudlose Gasse (De straat zonder vreugde), waarin hij zich reeds terstond openbaarde als iemand, op wien de smartelijke kant van het menschenleven een sterken indruk maakt en die zich verdiept in de oorzaken van de menschelijke ellende. Dat deze voor een goed deel met maatschap pelijke factoren samenhangen, is hem daarbij gebleken. De films, die op zijn eersteling volgden, heb ben. -hoezeer ook daaruit een buitengewoon technisch vermogen en een zuivere artistieke visie aan het licht traden, Pabst toch niet tot een wereldvermaardheid gemaakt. Men kan ze beschouwen als proeven op verschillend gebied. In Geheimnisse eincr Seele (Zielsge heimen) heeft hij het gewaagd, de droom uitlegging van Freud aanschouwelijk weer te geven; Die weisze Hölle von Piz Palü (De witte hel van Piz Palü) is een uitstapje ge weest naar de verfilming van het Alpenland schap en de Alpensport, het genre waarin zijn toenmalige medewerker dr. Arnold Fanck zich heeft gespecialiseerd; Die Liebe der Jeanne Ney (De liefde van Jeanne Nev) en Skandal urn Eva (Spektakel om Eva) zijn een paar proeven in het romantische genre, het eerste dramatisch, het laatste komisch van aard. Na vijf jaar aan den arbeid te zijn geweest, is Pabst eerst op volle kracht gekomen. In 1930 veroverde hij de wereld met zijn oorlogs film Vier von der Infanterie, welken titel' hij later veranderd heeft in Westfront 1918.' In dit meesterwerk toont Pabst twee hoe danigheden, waaraan ook in zijn volgende werken zijn bijzondere naam goeddeels te dan ken is: zijn indrukwekkende toepassing van het geluid en zijn humaniseerende geest. Het één een technisch, het ander een tendenzieus kenmerk, dat wij telkens weer in de Pabst- films terugvinden. Wie zich de ook hier ter stede vertoonde oorlogsfilm herinnert, zal als sterksten indruk hebben overgehouden het machtige rumoer van den oorlog, die daarin als met een eigen stem spreekt en waarin de stemmen der men- schen verloren gaan. Pabst is een fantast; hij heeft in dat oorlogsgeluid niet getracht de realiteit weer te geven, maar den daemon van den oorlog als met het nachtmerrie- achtige geluid van een geest uit de Duizend-en-één Nacht te verpersoonlijken. Maar ook treft in cleze film de humanisee rende strekking. Pabst is een Duitscher. maai de „Duitsche geest", zooals men deze op het oogenblik onder zijn landgenooten procla meert, is hem vreemd. Het is niet louter uit technische en artistieke beweegredenen, dat deze kunstenaar zoowel met Duitsch als met Fransch personeel werkt en -nu eens zijn films in Duitschland en dan v/eer in Frank rijk vervaardigt. Ook de omstandigheid, dat zijn voornaamste werken door een Amerikaan- sche filmonderneming zijn geëxploiteerd en dat er ook een Engelsche versie van is ver vaardigd. wijst op een internationaal streven, dat niet zoozeer opzettelijk zich uit als wel een natuurlijk uitvloeisel is van zijn geest. In de toenadering tusschen de beide „erf vijanden", aan wier grenzen twee zijner hoofdwerken spelen, belichaamt Pabst zijn neiging tot het algemeen-menschelijk zien en gevoelen van maatschappelijke en individu- eele conflicten. Franschen en Duitschers gaan in den wervelstorm van den oorlog gemeen schappelijk te gronde. En waartoe? Waarvoor? Dit is geen vraag, welke in den smaak valt van hetgeen men heden ten dage de ..Duit sche geest" pleegt te noemen. Het toonaange vende Duitschland van nu. dat men drie jaar geleden nog als de „uiterste rechterzijde'' aanduidde, was derhalve ook geenszins inge nomen met een dergelijk werk, waarbij de aardigheid van de oorlogssport afgaat. Nog minder sympathie toonde het met Pabst's volgende film: Kameradschaft (Kameraad schap). Ook deze film speelt aan de grenzen. Een Duitsche en een Franscho steenkolenmijn loopen daar onder de aarde ineen; doch ook in dit ondergrondsche duister blijft de na tionale afscheiding gehandhaafd. Totdat er brand uitbreekt in de Fransche mijn. Op het gerucht, dat hun Fransche vakgenooten niet over de noodige reddingsmiddelen beschikken, wagen de Duitsche mijnwerkers hun leven, en toonen hierdoor, dat de menschelijkheid boven de natie gaat. Deze zelfopofferende verbroe dering heft de haatgevoelens, welke volgens het „nieuwe Duitschland" in het bloed leven, op en doet het gevoel van opbouwende liefde ontstaan, dat volgens Freud's antwoord aan Einstein het voornaamste tegenwicht tegen de oorlogspsychose is. Ongeveer tegelijk met Kameradschaft heeft Pabst een film vervaardigd, welke op nieuwe wijze zoowel zijn humaniseerende neiging als zijn fantastische visie en zijn buitengewone geluidstechniek tot haar recht deed komen. Toen Bernt Brecht samen met den musicus Kurt Weill de oude Engelsche Bedelaarsopera had bewerkt voor het moderne tooneei, heeft de Amerikaansche film-onderneming waar voor Pabst arbeidde, een groote som beschik- baar gesteld om dit werk te verfilmen. Pabst heeft deze opdracht in duplo uitgevoerd. Hij I maakte een Duitsche film met Duitsche I acteurs en een Fransche film met Franschen. J Die Dreigroschen-oper of I/Opêra de Quat'i sous, waarvan in Februari 1931 met groot ver toon de première te Berlijn werd gehouden, is aanvankelijk in Frankrijk verboden ge weest en het heeft ook een paar jaar geduurd voordat wij dit werk hier te lande konden genieten. Pabst heeft het tooneelstuk om gewerkt tot een sociale satyre, welker bijtende persiflages inderdaad ergernis kunnen ver wekken bij hen, die de gegeven maatschappe lijke orde als volmaakt en onverbeterlijk" be schouwen. Maar het is ook hier weer de droef geestige sympathie met de armen en verdruk ten. ook hier weer de eerbied voor het men schelijke. welke den kunstenaar heeft bezield. En ook hier weer dragen de grillige fantasie met de groteske en burleske détails en de sonore, donkere klank van het geluid met zijn bijna kosmische werking het stempel van dezen cineast. In het volgende werk Die Herrin von At lantis (De heex-scheres over Atlantis; heeft Pabst alleen in de weergave van de sfeer der woestijn zijn eigenaardig taient kunnen open baren. Tot humaniseeren kreeg hij hier geen gelegenheid en de ietwat kinderachtige fan- tasterij, waartoe zijn lastgevers hem door de uitbeelding van dit geheimzinnige rijk van Antinea dwongen, had geen dieperen zin en« lag dus den kunstenaar niet. Bij deze gelegen heid heeft Pabst het lot van den filmkunste naar tragisch genoemd. Om zijn artistieke vrijheid te behouden, heeft hij zijn contract na afloop beëindigd. Oixmiddellijk na dit echec kreeg hij het aaix- bod om de geschiedenis van Don Quichot te verfilmen. Weer maakte hij een film in duplo: thans met Fransche en met Engelsche acteurs. Het tegenwoordige bewind in Duitschland is hem begrijpelijkerwijze een beletsel geworden om in zijn vaderland nog emplooi te krijgen. Over deze film. die te Nice en te Pax-ijs is opgenomen, schrijf ik uitvoeriger, zoodra zij ook hier te zien is geweest. Laat ik thans vol staan met te zeggen, dat zij aan de ietwat bombastische schilderachtigheid van Die Herrin von Atlantis herinnert, maar dat Pabst toch meer gelegenheid heeft gekregen om zijn eigenaardigen geest er in te doen spreken. Met iets van weemoed vergelijken wij dit nieuwe genre, dat duidelijk op een tragisch compromis wijst, met de groote films; Wcst- front 1918, Kameradschaft en Dreigroschen- oper. Moge Pabst spoedig in staat worden ge steld. bij deze trits aan te knoopen en in een vierde gelijkwaardige werk zijn eigenlijke kunstenaarstaak voort te zetten! H. G. CANNEGIETER. meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 764.5 m.M. te Isafjord. ert voorspelt: zwakke, veranderlijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Uit het Buitenland MEER BEWOLKT WEER MET ZACHTER TEMPERATUUR VERWACHT. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen verplaatste zich naar Frankrijk en vormt een verbindiixg over Scandinavië ïxxet een tweede gebied van hoogen luchtdruk bij Spitsbergen. Ten Oosten van deze verbindings- stroolc ligt een opvullende depressie, die in Duitschland en PolërLseen sterke afkoeling en zwaren regen gaf. Ten Westen ligt een sta- tionnaire depressie bij IJsland, met vermoede lijk een uitlooper ver in het Zuiden tusschen de Azoren en de kust van Marokko. Een warme luchtstroom uit het Zuid-Westen verving op de Noorsche Zee de koude polaire strooming uit het Noorden. Op de grens van beide stroo mingen viel overvloedig regen, terwijl het weer het buiig karakter reeds heeft verloren zal de opklaring, die daarop gevolgd is na eenigen tijd weer plaats maken voor meer bewolkt weer met zachte temperatuur en later weer eenigen regen. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. 770 m.M. 758 m.M. Opgave van de Fa. KEIP. Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 Thermometer 15 September: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 63 F. 53 F. 66 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 September. Ondertrouwd 14 September: F. Versteeg en M. D. M. Hoogland; II. T. v. d. Berg en A. Verheul; Getrouwd 14 September: F. H. van Loon en A. M. Drozdzok; J. P. Prins en M. J. Wijk- huijzen; A. H. Götz en E. Tesch; A. Been hakker en Z. Visser Bevallen 12 September: J. C. v. d. Wijn gaardSchinkel, z.: W. CramerLesniarek, d.: 13 September: J. C. M. JenjeDekker, d.; G. M. de Soetenv. Sprang, d.; M. Hoger- vorstKlootwijk, z.: 14 September: J, H. v. d. Aarv. Vessum, z.: H. H. Kamperman Troost, z.; Overleden 13 September R. v. d. Pol— Wouda. 34 j., Schutterstraat; A. v. d. Berg van Lieshout, 60 j., Korteweg. ACENDA VRIJDAG 15 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw. Royal Midgets, Ame rikaansche Dwergen Revue. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Arsene Lupin". 8.15 uur. Palace: „Seizoen in Cairo". Op het tooneei: The Cantons, Chinese Paper Fantasies. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met de vier verloofden". Op het tooneei: ..Beuker en Denijs", de Nedeiiandsche pianisten: de partners van Maurice Chevalier. 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. ZATERDAG 16 SEPTEMBER Gem. Concertgebouw: Royal Midgets. Ame rikaansche Dwergen Revue. Matinee 2 uur en 's avonds. Stadsschouwburg Wilsonsplein: „Mijlpa len" door het Nieuwe Schouwtooneel. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT KOOKDEMONSTRATIE. Voor de kookdemonstratie, die Donderdag middag in de Oude Bewaarschool werd gehou den bestond een zeer groote belangstelling. Toen de waarnemend directeur van de ge meentebedrijven, de heer Kalman, den spre ker en „koker", den heer Schwier inleidde was de zaal geheel bezet. Het menu bestond uit: vermicellisoep, aard appelen, bloemkool, ossenhaas, perziken met eiwitschuim en cake. Voor de bereiding van den geheel'en maal tijd ruim voldoende voor vier personen, werd slechts 815 liter gas gebruikt. Berekend tegen den winterprijs van 8 cent per kubieke meter 1000 1.bedragen de kosten dus slechts 6 12 cent. Het bezoek aan de tentoonstelling was in de avonduren niet zeer groot," Het percentage koopers was echter zeer groot, zoodat deze tentoonstelling toch ten volie aan haar doel beantwoordde. ZUIDERBAD. Koewei het de bedoeling was het Zuiderbad tot a.s. Maandag geopend te houden, is thans besloten hedenmiddag te sluiten. Door de ver anderde weersomstandigheden der laatste da gen is het bezoek zoo gering, dat een langer open blijven geen zin meert heeft. HUIZEN VOOR OUDEN VAN DAGEN De woningbouwvereeniging „Eendracht maakt macht" heeft het plan ontworpen een zestiental woningen voor ouden van dagen te bouwen .De huurprijs van deze woningen zou op ongeveer f 3 per week komen. De geheele woon- en slaapruimte is gelijk- vloersch geprojecteerd, terwijl het bovenge deelte als bergruimte wordt benut. De grond, die achter het blok woningen overblijft, zal ingericht worden als gemeenschappelijken wandeltuin. Het terrein waarop deze woningen zouden moeteix verrijzen is gelegen in het verlengde van de Helmerstraat op den hoek van de Ten Katestraat. DE BRAND IN HET POMPSTATION. Men maakt ons opmerkzaam op een onjuist heid in het bericht betreffende "den brand in het pompstation van de Zandvoortsche Wa terleiding te Bentveld. Deze brand is n.l. niet ontstaan door het droog en heet loopen van een der machines waardoor in de nabijheid zijnde olie zou heb ben vlam gevat, doch vermoedelijk door een kortsluiting iix een automatische olieschakel- inrichting. Volgens het bericht zou men geneigd zijn te denken aan onachtzaamheid van den dienstdoqnden machinist, terwijl het juist aan zijn snel optreden te danken is, dat de brand zich heeft beperkt tot de ontstane vuurhaard en het bedrijf niet belemmerd is geweest in de watervoorziening HALFWEG BISSCHOPPELIJKE BENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur vari de K.J.C. 'te Halfweg R.D. J. M. Wijsbroek. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge: Haver, Paardeboonen, Kanariezaad pl.m. 6; Gerst (Chevalier; en Wintergerst pl.m. 5; Duiveboonen, groene erwten en vale erwten 9.Geel mosterd 13.50. Blauwmaanzaad 20. Kar wij zaad pl.m. 27. Alles per 100 K.G. MIDDENSTANDSVEREENIGING In een in de Landbouw te Hoofddorp ge houden vergadering vaxi de Federatie van M.iddenstandsvereenigingen in Haarlemmer meer, wer-d naar aanleiding van het uitge- brachteindrapport der winkelweekcommissie besloten van het saldo van ruim 160.een bedrag vair 100.beschikbaar te stellen voor de kas van het Witte Kruis. Ten aanzien van de cursussen werd besloten weder een cursus in bouwkundig teekenen en boekhou den te doen houden. OVERLEDEN De echtgenoote van den Koster bij de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, den heer de Bloeij, die in den toren de klok zou luiden voor een begrafenis, plotseling onwel is ge worden en vermoedelijk ook van een trapje is gevallen, is Donderdag, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleden. PERSONALIA De assistent bij de directe belastingen de heer T. A. v. d. Riet, wordt met ingang van 1 October a.s. overgeplaatst van Haai'lem- mermeer (Nieuwvennep) naar Alkmaar. LISSE GEMEENTERAAD De Raad der gemeente kwam Woensdag avond bijeen. Na de opening werd aan de orde gesteld de regeliixg tot toelating van kinderen uit de gemeente Sassenheim op de Openbare School alhier. Zonder bespreking werd het voorstel van B en W. aangenomen. Vervolgens kwam in bespreking het voor stel tot het verleenen van een voorschot aan de Woningbouwver. „Volksbelang" voor de stichting vair 10 arbeiderswoningen. Het voorschot is groot f 26.500.— Deze woningen worden bestemd voor de bewoners van de onbewoonbaar verklaarde woningen aan den Stationsweg. De huurprijs dezer woningen moet f 3.40 per week bedragen om een sluitende exploi tatie-rekening mogelijk te maken. De heer C. Schrama zou het op prijs stellen wanneer de besteding dezer woningen plaat selijk openbaar geschiedde. De heer de Haan merkte op, dat het be stuur van „Volksbelang" in deze te beslis sen heeft en niet het college van B. en W. of de Raad. Echter zal er op aangedrongen worden dat de woningen plaatselijk worden aaixbesteed. Het voorstel van B. eix W. werd aangeno men en tevens werd besloten een geldlee- ning voor dit doel aan te gaan. Voorts besloot de Raad een geldleening aan te gaan groot f 2S00 voor de inrichting van een sportterrein. Rondvraag. De heer A. Th. van Kesteren zag gaarne op ae begTooting 1934 een post uitgetrokken voor het aanleggen van een trottoir tusschen de Engelenbrug en de Beekbrug. De kerk gangers en schooljeugd moeten nu gebruik maken van het fietspad wat voor wielrij ders onaangenaam en voor de voetgangers gevaarlijk is. De heer A. H. Schrama verzoekt betere snoei van het houtgewas in de bocht van den Achterweg bij de Spekkelaan. Hierna sluiting. HILLEGOM HET ORANJEFEEST. OVER HET ALGEMEEN ZEER GESLAAGD. Menigeen keek Woensdagavond bezorgd naar de lucht en Donderdagmorgen zal ieder een wel gezegd hebben; dit feest valt in het water, maar Pluvius toonde zich genadig en met uitzondering van het défilé is het gehee le feest pi-achtig geslaagd. Onder een voortdurenden regen verzamel den zich alle schoolkindei'en des morgens op de Wilhelminalaan maar met het oog op het slechte weder werd afgezien van den omme gang en is direct naar het Raadhuis gemar cheerd waarna de stoet onmiddellijk na het défilé voor den burgemeester werd ontbon den. In de scholen, de bewaarscholen en lig hal werden de kinderen onthaald. Het feestcomité en het eere-comité verza melden zich in de raadszaal, waar de burge- meesl" - een woord van dank sprak voor het vele werk door de heeren verricht; ook de heer Vermeer, wethouder, sprak in dien gees: eenige woorden. De voorzitter, de heer J. Schoonderbeek dankte voor de medewerking van de overheid. Voor het bloemencorso waren van de 54 inschrijvers 39 opgekomen. Er was zeer veel werk van de versiering gemaakt en ae jury had geen gemakkelijke taak. De prijzen wer den toegekend aan 1. J. de Gi'oot (autoped); 2. G. Daim (fiets); 3. H. de Groot (fiets): 4. A. Daim (fiets); 5. L. Stassen, fiets) en 6. mej. Huyssoon (poppenwagen). De origi neel-prijs werd toegekend aan fam. v. d. Schrier, met een bruidstoet. Actueel vonden wij dé beide jongens met een paar versierde kruiwagens, voorstellende het saneerings- plan, beladen met zakken en zakjes bollen, die vernietigd moesten worden. Hoewel aan het verzoek tot vrijaf geven door de patroons bijna niet was voldaan, mochten de kinderspelen zich des middags in een groote belangstelling verheugen. Alle prijswinners te noemen is ondoenlijk. Wij volstaan met te zeggen, dat er met animo en ijver is gestreden, zoowel bij het eierdra- gen als ibij 't turfrapen, bakloopen, ruiter-te- paard, touwtrekken enz, enz. Tot- groot vermaak van het publiek gingen ook de comité-leden aan het touwtrekken. Het resultaat was dat de ploeg onder leiding van den heer B. Rijnveld de ploeg onder lei ding van burgemeester Pont versloeg. Ook gingen de heeren tobbetje steken waarbij menigeen een nat pak opliep. Het'avondfeest is naar wij zouden zeggen, door bijna het geheele dorp bijgewoond. Had tijdens het bloemencorso en de spelen de Harmonie „Crescendo" voor een vroolijk stukje muziek gezorgd, des avonds was de beurt aan de Hillegomsche Harmoniekapel die zich eveneens dapper van haar taak kweet. De uitslag van de spelen was als volgt: Babyrijden voor dames: 1. C. van Riek, 2. A. Goemans. Tobbesteken voor heeren: 1. J. v. d. Lin den. 2. N. Winkelaar. Mastvecliten voor heeren: 1. J. van Deurzen 2. W. Verkerk. Ook hiervoor bestond groote animo. De gymnastiekvereniging „Jahn" gaf een goed geslaagde demonstratie aan rek en paard benevens een serie Niels Buk-oefeningen en oogstte hiermede veel applaus. Tot slot het traditioneele vuurwerk met als slot-apotheose het portret van de Ko ningin. Een waardig slot na een geslaagden BISSCHOPPELIJKE BENOEMINGEN. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van de K.J.C. te Hillegom (St. Joseph) R.D., J. W. A. M. Merks, te Hillegom, (St. Martinus) R.D., B. Schneiders. VERKOOPING VAN 42 WOONHUIZEN. Donderdagavond had onder flinke belang stelling in Hotel Sistermans de verkoop bij inzet plaats ten overstaan van notaris G. Wolzak Hz. te Haarlem van 42 woonhuizen met erven en tuinen aan den Venneper»veg in de Haarlemmermeer nos. 412494, geza menlijk groot 1.13.80 H.A. De uitslag was als volgt: Nos. 412 en 414 H. L. v. d. Horst, Sassen heim voor f 2000. f 1950. 416. 418 J. A. Gerritsen, Hillegom voor f 1950, f 1950. 420 H. L. v. d. Horst, Sassenheim voor f 2000 422. 424 J. A. Gerritsen, Hillegom voor f 1950 f 1950. 426 W. v. d. Laan, Voorhout voor f 2000. 428. 430 J. de Jong, Hillegom voor f 1950, f 1950. 432 J. A. Gerritsen, Hillegom, voor f 1950. 434, 436 H. L. v. d. Horst, Sassenheim yoor f 2050. f 2000. 438 W. Harding, Hillegom voor f 2000. 440 H. L. v. d. Horst, Sassenheim voor f 2000 442 W. Hai-ding, Hillegom voor f 2050. 444 J. de Jong. Hillegom voor f 2050. 446. 448. 450. 452 W. v. d. Laan, Voorhout, voor f 2050. f 2050, f 2050, f 2100. 454. 456. M. C. de Wi-eede, Den Haag, voor f 2050. f 2000. 458 W. v. d. Laan. Vooi'hout, voor f 2000. 460 J. de Jong. Hillegom voor f 2050. 462 H. L. v. d. Horst. Sassenheim voor f 1950 464 W. Harding, Hillegom voor f 2050 466, 468 H. L. v. d. Horst, Sassenheim voor f 2000. f 2000. 470 J. A. Gerritsen. Hillegom voor f 1950. 472 H. L. v. d. Horst, Sassenheim. voor f 2000 474 J. A. Gerritsen, Hillegom voor f 1950. 476 W. v. d. Laan, Voorhout voor f 2000. 478 J. A. Gerritsen. Hillegom voor f 1950. 4S0 H. L. v. d. Horst, Sassenheim voor f 1950 482. 484 W. v. d. Laan, Voorhout voor f 2000, 486 W. Harding, Hillegom voor f 2000 f 2050. 488, 490 W. v. d. Laan. Voorhout voor f 2000, f 2000. 492. 494 B. de Wieede, Lisse voor f 2000, f 2100. Volgende week Donderdag vindt de afslag plaats.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2