f NIEUWS UIT VELSEN, IJMUIDEN EN BEVERWIJK Een succesvolle harddraverij dag. VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 7 BEVERWIJK. Goede drafsport. Duizenden toeschouwers de baan. langs Struisvogels en hun politiek. Het had er ditmaal nu eens allen schijn van, dat de harddraverij dag zou verregenen, al waren er dan nog optimisten, die spraken van traditioneele zonneschijn. De gelaatsuit drukking van de bestuursleden stond Woens dag, juist als de barometer, op slecht weer En daar was dan ook wel reden toe. Grijze wolkenflarden joegen door de lucht en voor- 'spelden weinig goeds, 's Avonds liet Pluvius zich niet onbetuigd. In overvloedige mate .plaste het hemelwater op het asphalt, waar op den volgenden dag de snelle viervoeters hun krachten zouden moeten geven. En te- gen middernacht volgde daarop zooiets als een wolkbreuk vergezeld van davende don derslagen. Het bleef regenen, den" ganschen nacht. De ijverige bestuursleden, die tijd'noch moeite gespaard hadden om den draverij dag tot in de puntjes voor te bereiden konden den slaap niet vatten. De course zou dit jaar verregenen, Geen publiek, geen geld, hooge onkosten.de harddraverijvereeniging fail liet. En gekweld door deze nachtmerrie suk kelden zij het land der vergetelheid binnen, óm bij het ontwaken inplaats van zonneschijn opnieuw een dreigende regenlucht te zién. "Wie zal hun vreugde beschrijven, toen tegen tien uur de lucht opklaarde. De zon brak door en heeft bijna tot het einde van den middag de festiviteiten opgeluisterd. Met des te meer opgewektheid werden de. laatste voorbereidingen getroffen. Een leger tje werklieden, bracht de baan in orde. Reeds in de morgenuren mocht de Breestraat voor het verkeer worden afgesloten, waar door voortgang met de werkzaamheden kon worden gemaakt. Groote zorg was ditmaal aan de afzettingen besteed. Zoowel bij den start als bij de finish was de weg geheel af- gesloten, zoodat aan den gevaarlijken toe- ■i stand vooral bij den uitloop tevens een einde was gekomen. In de morgenuren was de aankomst van de struisvogels de attractie voor het publiek, dat reeds vroegtijdig op 'de baan aanwezig 1 was. Toen te ruim 1 uur. het sein voor den aanvang van de course was gegeven, schaar- de zich aan beide zijden van de baan een duizendkoppige menigte. Buiten aller ver- wachting was het voor een harddraverij zelfs ideaal 'weer geworden. De zon was zóóTydié ojjföhet appèl verschenen,;: dat; vélen van Jél- '1 dérs de reis naar Beverwijk hadden onderno- ê'- men.. Naar. schatting heeft, een menigte van t ongeveer twaalf duizend mensehen van den sportdag genoten. De harddraverij. Te r.uim een uur nam de draverij een aan- 5 vang. Van de 26 paarden, die waren inge- schreven hadden 21 aan de loting deelgeno men, waarvan er nog drie, namelijk Oro Setzer B, Miss Zelda Peter, en Sir Axworthy beide van den heer S. v. d. Oord te Haarlem- mermeer, op stal bleven. De strijd nam met 19 paarden een aanvang. Aan den start verschenen Vlieger D. feig. J. de Vlieger, ber. J. de Vlieger) 315 M., Fatima, eig. J. Haan, ber. D. Beets 340 M.; Cleo Watts, eig, J. Metselaar, be.r J. v. Leeuwen Sr. 340 TsK. Jonet Harvester, eig. ,K. Taams, ber. L. En- sing; Baron Silvester, eigen, en ber. K. J. C. Verkijk, 340 M., Navarra, eig. en ber. A. Wit- "teveen 340 M., Catabora eig. J. Bink. ber. J. v. Twisk 320 M.;; Peter Kerrigan, ber. J. Borst, 315 M.; Gretchen H., eig. N. J. Silver, ,ber. R. v. Wieringen 340 M.; Queen Eethel, •eig. J. P. Bakker, ber. J. van Leeuwen Jr. 330 'M.; Pieternel, eig. W. Vèssies, ber. N. v. Leeu- "wen 3-20 M.; Reva D., eig. J. Pruisze. ber. K. ./Bakker 315 M. Rentner, eig. en'ber. N. Groot, 340 M.; Uniform, eig. Jo Borst, ber. Jb. Borst '325 M.; Petition eig. J. Haan, ber. D. Beets 340 j~M.; Sally Harvester, stal Beverwijk ber. J. v, i Leeuwen Jr. 340 M.; Weidlooper eig. en ber. J. de Vlieger 315 M.; Our Uhlan B, eig. J. A. ,Mooy, ber. L. Ensing 320 M. De baan was van 325 M. op een maximum - 'lengte 'van 340 M. gebracht, waardoor de 'handicap voor sommige paarden te machtig was. Toch viel in den eersten omloop van 'goede drafsport te genieten. Eenige kamp- ritten waren daarvan het gevolg. Sally Har- Wester, de „trots" van alle Beverwijkers. had Petition geloot, gelijk af. In drie ritten wist .Petition zich te hai\dhaven. De tweede rit -was prachtig, de paarden stormden langs den "'réchter en met nog geen koplengte won de .kleine, merrie. In den kamprit spatte Sally weg, een fout, 'die haar uit de course deed verdwijnen. In den tweeden omloop plaatsten zich Ja- het Harvester. Uniform, Pieternel, Vlieger D. Queen Ethel, Our Uhlan P, Navarra, Peti tion en Catabora, welke laatste zich als „stil staand" paard in de volgende ronde plaatste. Uniform. Pieternel, Queen Ethel en Peti tion voegden zich na regelmatigen strijd bij haar. Nu ontbi*andde tusschen deze paarden een felle strijd om in het „geld" te komen. Catabora had er niet veel zin in, zij deed vrij- .■wel geen stap goed. Pieternel won in twee ritten op stap. Pe tition en Queen Ethel voerden een zwaren .strijd- welke tenslotte in drie ritten in'het voordeel van Queen Ethel beslist werd. Om hun paarden te sparen deelden de eige naren van Catabora en Petition den vierden prijs. In den beslissenden omloop moest Pieternel •in twee ritten de vlag strijken voor Uniform, die door een „walk-over" goed in de course stónd. Dat zij geducht partij zou moeten ge ven aan Queen Ethel stond wel vast. Inderdaad volgden nog eenige prachtige ritten, waarbij de een zoowel als de ander éénmaal de „beenen" verloor, zoodat nog een kamprit noodig werd. Dat werd het hoogte punt van de course. Beide paarden bleven schitterend in den draf en hoewel, de kleine- Queen Ethel zich onder bekwame -handen van- J. van Leeuwen Jr. dapper weerde, kon zij de vijf Meter, welke zij Uniform moest geven niet inloopen. In het laatste eind kwam zij nog /geweldig opzetten, en bijna gelijktijdig stoven de paarden door de finish. Velen re kenden op „dead heat"'maar'de rechter be sliste terecht, dat Uniform als eerste binnen kwam. Maar het was- dan ook met een neus lengte! Jb. Borst had voor zijn keurig rijden een applausje en vele gelukwenschen in ont vangst te nemen. De starter, de heer B. Vaandrager had op uiterst vakkundige wijze "voor een vlot ver loop van de course zorg gedragen, zoodat on danks de attracties in dé pauze de drave rijen nog voor zeven uur geëindigd waren. Mede droegen daartoe bij de voortreffelijke ordemaatregelen, wélke hét bestuur getrof fen had. Van 'Zéér veel nut" was b.v. de „sound" installatie, waarmede niet alleen muziek werd gemaakt maar cfie goede diensten bewees om mededeelingen aan het. publiek te doen en S.O.S.-berichten uit te zenden. Daarbij kwam men- tot de verrassende ont dekking, dat geen enkele omroepvereeniging om „omroepers" verlegen behoeft te zitten, want in'onze omgeving' blijken er velen te zijn. De uitslag van de draverij was: 1ste prijs f 300 en een zilveren plaquette van het agent schap der Heinekens Brouwerij Uniform van Jo Borst, bef. Jb. Borst, 2e pr. f 150 .Queen Ethel" van J. P."Bakker, ber. J. van Leeuwen Jr., 3é pr. f 75 Pieternel van W. Vessies te Beverwijk, be'r. N. van Leeuwen. 4e pr. f 25 gedeeld door dé eigenaren van Petition en Catabora. De struisvogel-politiek. .Tusschen de -verschillende omloopen had den dan. de met zooveel spanning verbeide struisvogelrennen. plaats, waarvoor stellig eenige duizenden., inenschen naar Beverwijk waren gekomen. En wat al die. duizenden te .zien kregen was in ieder, geval hoogst koddig en om het bij zondere van het _geval ongetwijfeld ook in teressant. Het was voor onze Hollandsche be grippen een dwaas gez-icht deze. zonderlinge 'harddravers mét slingerende halsen en met passen, van enorme lengte over de baan te zien laveeren. Maar de politiek van deze struisvogels r schuilde blijkbaar in het „ren nen". Het g:ing. allemaal heel erg plechtsta- tig, maar, voor 'snelheid zal men de dieren in de Sahara of daaromtrent moeten bezig zién. Maar een attractie was het en leuk was het ook, zoodat deze struisvogelpolitiek mede een succesnummer 'werd. De prijsuitreiking. In het Kenïiëmer Hotel werden de prijzen uitgereikt. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Blom, verwelkomde' in het bijzonder burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens, van wien spr. hoopte, dat hij nog jarenlang bescherm heer van de Harddraverij vereeniging zou blijven. Achtereenvolgensbracht de voorzit ter dank voor de vele medewerking onder- - vonden van het gemeentebestuur, de politie, in het bijzonder aan inspecteur Ragut, 'aan de Directie van den Rijkswaterstaat, aan den starter, juryleden, commissarissen en niet te vergeten aan de Beverwijksche Harmonieka pel die de course met vroolijke muziek had opgeluisterd. Ook het duizendkoppige publiek werd zeer verdiend in het dankwoord betrokken. Het -had zich voorbeeldig gedra gen. De heer G. Hannema, die voor de 35ste maal de vereeniging als jurylid assisteerde had nog woorden van bijzondere hulde in ontvangst te nemen. lïij ontving een mooi bloemstuk als bewijs van erkentelijkheid. Burgemeester Scholtens reikte vervolgens met toepasselijke woorden de prijzen uit,. daarbij zijn voldoening te kennen gevend over het welslagen van dezen sportdag. Het avondfeest. Het weer. dat juist op het einde van de course dreigde nog als spelbreker te zullen optreden had zich in de avonduren weer her steld. Een enorme inenschenmenigte heeft des avonds van 8 tot 10 uur genoten van het concert, dat de Beverwijksche Harmoniekapel in de muziektent voor het stadhuis gaf. De kapel bracht onder leiding van den heer H. W. Hofmeester een gevarieerd en zooveel mo gelijk populair programma ten gehoore, waar mede zij veel succes oogstte. Klokslag 10 uur gaf een daverend lucht- salvo het sein voor den aanvang van het vuurwerk, dat op de Meerkade werd ontsto ken. Het vuurschouwspel trok natuurlijk een enorme menigte toeschouwers. Wij wagen ons niet aan een schatting van het aantal lief hebbers. dat op de Meer een plaats had ge vonden. Maar wanneer een Bengaalsche vuur gloed het terrein verlichtte ontwaarde men slechts een deinende menschenmassa. Het vuurwerk was goed verzorgd. De vele .groote stukken" ontlokten de duizenden kelen de gebruikelijke geluiden, als bewijs hoe men van het spetterende en knallende schouwspel genoot. Het luchtwerk was zeer goed en kwam door de gunstige weersomstan digheden ook goed tot zijn recht. Toen het slotstuk met een daverende kanonnade was uiteengespat verplaatste de menigte zich voetje voor voetje maar weer naar de Bree straat, die nog eenige uren het tooneel van de feestvreugde bleef. In de café's heerschte een groote drukte, de dancings waren dicht bevolkt en ook de bioscooptheaters wisten veel publiek te trekken. Tegen 1 uur volgde nog een laatste aanval op de talldoze palingkramen en andere ge zonde apotheken en toen was het uit. Langzamerhand keerde de rust terug, voor zoover het in de Breestraat rustig kan zijn en behoorde deze uitstekend geslaagde hard draverijdag weer tot het verleden. De harddraverij vereeniging Beverwijk en omstreken kan in bloeienden welstand haar veertigste levensjaar intreden. En nu ten slotte, men kan denken over hetafsluiten van de Breestraat zoo men wil, maar dezen dag zou de bevolking van Beverwijk en verre omgeving niet willen missen. Dat bewees de belangstelling van 12000 bezoekers des mid dags en van het niet te schatten aantal, dat des avonds van het avondfeest heeft genoten. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW In de ledenvergadering van de afd. Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw werden de aftreden de bestuursleden de heeren C. v. d. Sluis, J. J. Bisschop en J. Vessies herkozen. De heer: A. Schaap en J. Goedhart werden aangewe zen om de afdeeling te vertegenwoordigen op de algemeene vergadering, welke op 20 September te Alkmaar wordt gehouden. De heer J. Vessies en A. van Splunter wer den benoemd tot plaatsvervangers. HET BURGER ZIEKENFONDS. In den datum van de jaarvergadering van het Burger Ziekenfonds is een wijziging ge komen. Deze vergadering, die aanvankelijk op Dinsdag 26 Sept. was vastgesteld, zal nu den volgenden dag, dus Woensdag 27 Sept. des avonds te half negen in het Kennemer Hotel worden gehouden. GEMEENTELIJK SPORTPARK. In samenwerking met den pachter van de consumptiegelegenheid den heer D. v. Graas, zal vanwege de Kennemérs in het Gemeen telijk Sportpark een geluidsinstallatie wor den aangebracht. De thuiswedstrijden van de Kennemers zullen daardoor met muziek kunnen worden opgeluisterd. Tevens zal de installatie gebruikt kunnen worden voor het omroepen van mededeelingen. DIRECTEUR VAN DE K.J.C. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van de K.J.C. te Beverwijk (H. Aga tha) R. D. A. S. van Rijn. Bij de start. Achter de snelvoetige vogels het bestuur van de Harddraverijvereeniging IJMUIDEN VOOR DE BEWAARSCHOOL PRES. KRUGERSTRAAT BURGEMEESTER OPENT DE BAZAR Zooals wij reeds hebben gemeld, zal van Dinsdag 19 tot en met Donderdag 21 Septem ber a.s. in de bewaarschool Pres. Krugerstraat een bazar worden gehouden ten bate van deze school. De bazar, die zeer interessant belooft, te zullen worden, zal a.s. Dinsdagmiddag half vijf door den Burgemeester worden geopend r PSEUDO-REEDER MAAKT EEN UITSTAPJE VIA HAARLEM EN AMSTERDAM NAAR HET WILLEMSPLEIN Een stoker van een stoomtrawler had iets uitgevoerd in strijd met de wet en moest des wege voor den kantonrechter te Haarlem ver schijnen. Nadat hij aan de uitnoodiging had voldaan en afscheid van den man van do wet had genomen ging hij huiswaarts. Hij deed dit niet. Achteraf beschouwd, was dit veel verstandiger van hem geweest, want nu zal hij nog wel eens nanv Haarlem moe ten. Van ouds de vicieuze cirkel! Onze stoker ging „nog lange niet" naar huis. Hij huurde een auto en ging toeren; na tuurlijk niet alleen, maar in gezelschap van een paar vriendinnen, die hij in Haarlem ontmoette. Tenslotte kwam het stelletje in Amsterdam terecht. Er waren inmiddels heel wat kilometers afgereden, zoodat de chauffeur al een aardig sommetje van den IJmuidenschen stoker, die zich voor reeder had uitgegeven, te vorderen had. De stoker-reeder liet tenslotte den chauf feur voor een café ergens in de hoofdstad stoppen. En men ging naar binnen. De chauf feur zou wel even wachten. En hier begint het drama. Want wat deed de pseudo-reeder? Hij verdween door een achterdeur en liet den chauffeur aan de voor deur wachten. Dat had hij natuurlijk niet mogen doen, want een chauffeur is ook geen Rothschild. Zooals gezegd had de IJmuide- naar al heel wat verreden. Maar op de eerste fout van den IJmuide- naar volgde een tweede.Hij had z'n dag vaarding in de auto laten liggen. En daarop stond natuurlijk zijn na aan en zijn adres. De chauffeur profiteerde dankbaar van deze belangrijke gegevens. Hij had feitelijk al een streep door de rekening gehaald, maar nu werd de hoop weer levendig, dat alles nog terecht zou komen. Hij naar IJmuiden. Naar het reederskwar- tier i.e. de Zuidzijde, waar de romantiek van zee en storm en de harde werkelijkheid van het ruwe visschersleven op het gemoed in werken als de dooreengemengde geuren van rook, teer en visch op den reuk. Hier trachtte de pseudo-reeder nog op neu traal terrein te ontkomen, maar dit lukte niet. De politie kwam en noteerde. En nam den stoker-reeder-toerist mee naar het bureau. Het zal een duur uitstapje voor hem wor den. Want hij had al eens meer wat gedaan wat niet mocht, getuige zijn hierboven ver meld bezoek aan den kantonrechter, het be gin van alle misère. Een voorwaardelijk vonnis, dat op zijn naam staat, kon hem nu wel eens onvoor waardelijk worden uitgemeten. HET ONGEVAL OP DE W1LHELMINAKADE. Bij informatie aan het Antonius-Zieken- huis hedenmorgen vernamen wij. dat do. toe stand van den kleinen Verhey nog steeds be denkelijk is. Het zoontje van den heer Beek lijdt nog veel pijn, zijn toestand is echter vooruitgaande. WINKELIERS OPGEPAST! DE ZOMERDIENST IS TEN EINDE De dag van heden brengt het einde van de seizoenregeling voor de speciale seizoen win kels (sigaren, fruit, visch. foto-artikelen enz.) Dit betepkent, dat van morgen af de gewone bepalingen op de winkelsluiting weer van kracht worden. De sluitingstijd is dus weer 8 uur met uitzondering van Zaterdagsavonds. Ook de openstelling op Zondag is dus weer ten einde. De speciale zaken, die ontheffing van de Zondagssluiting' hebben, en op enkele bepaalde uren geopend mogen zijn. dienen deze uren dus weer op hun winkelraam le vermelden. WATERSTAATSPERSONEEL Het hoofdbestuur van de Vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht" heeft aan den mi nister van waterstaat een adres gezonden, waarin verzocht wordt onderstaande punten in welwillende overweging te willen nemen. Geen verdere salariskortingen toe te pas sen op dc thans geldende salarieering van het lagere waterstaatspersonecl: 2. De arbcids-, dienst- en rusttijden, waar onder ook verstaan wordt bevordering van Zondagssluiting der objecten en kanalen, te verbeteren en te bevorderen. 3. Meerdere bevoegdheden te verleenen aan het waterstaatspersoneel voor de uitoefening van politiediensten en dc handhaving der re glementen en voorschriften',' zoowel te land als te water. 4. De promotie-regeling voor het waterstaats personeel aldus te regelen, dat meer rechts gevoel onder het personeel wordt verkregen en de mogelijkheid om promotie te kunnen maken, wordt verruimd. 5. Verbetering der dienstkleeding. verkorting der draagtijden en verlaging van het bedrag dat ingehouden wordt op het salaris voor de verstrekking der dienstkleeding. 6. Verhooaing van het maximum-bedrag der rij wiel vergoedingen voor het personeel, dat in het dienstbelang een rijwiel noodig heeft. 7. De inkoop der tijdelijke dienstjaren, welke noodig zijn om ambtenaar te worden in den zin der Pensioenwet, weder mogelijk te maken. 8. Bevordering van den bouw van dienst woningen en verlaging der woninghuren voor rijksgebouwen, zoomede huurtoeslag te wil len verleenen. indien de ambtenaar kan aan- toonen geen goedkoopere woning te kunnen betrekken. 9. Aanstelling van personeel met meer dan twee dienstjaren in permanente betrekkingen in meer vast ambtelijk verband. Het adres is vergezeld van een zeer uitvoe rige memorie van toelichting. SLEEPBOOTEN NAAR RUSLAND VERKOCHT BETALING a CONTANT Door bemiddeling van de makelaars Jacq. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam zijn de zeesleepbooten ..Friesland" en „Groningen", beide 750 I. P.K.. toebehoorende aan N.V. Bureau Wijsmuller alhier naar Rusland ver kocht. De ..Friesland" werd gebouwd in 1920 door Jonker en Stans te Hendrik-Ido-Ambacht, de ..Groningen" in 1921 door Gebr. Volker te Sliedrecht. De booten wei-den tegen contante betaling verkocht, hetgeen in strijd is met de usance, daar tot nu toe door de Sovjet-regecring alleen werd gekocht op ruime credielen. BESOMMINGEN Trawler: Reiger Um. 106. 75 mnden f 1140. Kotters: MD 522 f 600. MD 217 f 770. MD 436 f 670, GG 131 f 380. LL 922 f 500. E 169 f 5S0. Pekelharing: KW 122 f 370, KW 123 f 900. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.60—0.40 Tongen per K.G. f 1.30—0.60 Groote schol per 50 K.G. f 2416.50 Middelschol per 50 K.G. f 26—16.50 Zetschol per 0 K.G. f 19—15 Kleine schol per 50 K.G. f 19—4.20 Schar per 50 K.G. f 13—4.80 Tongschar per 50 K.G. f 20—12.50 Rog per 20 stuks f 314.60. Vleet per stuk f 1.15 Kleine poon per 50 K.G. f 1.70—1.60 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 11.50—11. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8—2.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 3322.50 Gullen (groote) per 50 K.G. f 11.50—11. Idem kleine per 50 K.G, f 5.302.50 Heilbot per K.G, f 1. Proeftocht vastgesteld. De officieele proeftocht van het te Am sterdam verbouwde motorschip Johan de Wiitt is op Dinsdag 3 October vastgesteld. VELSEN EXCURSIE CREMATORIUM. De afdeeling Velsen der Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding heeft Donder dagavond een excursie naar het crematorium en colombarium georganiseerd. Dat ditmaal deze tocht ln den avond in plaats van 's Zondagsmorgens (als gewoon lijk gebruikelijk) gekozen werd. hield ver band met ingekomen verzoeken in die rich ting van leden en belangstellenden. Het gezelschap, dat in 3 groepen van on geveer 28 personen gesplitst moest worden heeft allereerst onder deskundige leiding een rondgang door het nieuwe colombarium, een schepping van den bekenden architect Du- dok, gemaakt en daarna den in Mei j.l. ge opende urnenhof, ontworpen door de tuin- architecte mcj. Neurdenburg. bezichtigd. Weder in de aula terugkeerend, alwaar den bezoekers een schoon moment wachtte in den vorm van het orgelspel door meester Robert ten gehoore gebracht, heeft de heer T. J. Klok, de voorzitter van de afdeeling Velsen, een korte rede gehouden over: De Schoonheid der Crematie. Wie met beide voeten op den beganen grond rust, de waarachtige belangen dei- levenden in het oog houdt, en zich niet in slaap laat sussen door gezegden als „de eeuwige rust van het kerkhof" e.d. zal zeer zeker aan het crematie-proces dc voorkeur moeten geven. Het is voor velen echter nog een grievend iets. dat dit crematie-proces in het vrije Nederland haar wettelijke erkenning: het meest natuurlijke recht dat bestaat, n.l. de beschikking over ons eigen stoffelijk over schot, nog steeds niet heeft verkregen. Ter wijl toch juist de vereeniging streeft naar een wijze van lijkbezorging, welke voldoet aan alle eischen van piëteit, hygiene, econo mie en aesthetica, die een beschavlngsbelang dient, en waarvan de sociale beteeken is verre uitgaat boven de doorgaans zeer laagstaande wijze, waarop men deze idee bestrijdt. Van dit laatste gaf spr. een voorbeeld. Juist de loutering door het vuur, doet de herinnering leven als een schoon idee en de dood is niets anders dan 'n onsterfelijke ge boorte is een wieg van vlammen. Dat heb ben de verstandigste en gelukkigste volkeren der geschiedenis begrepen. Wat daar in de gracven voorvalt, vergiftigt de gedachten tegelijk met de lichamen. Spreker besloot zijn inleiding met de voor lezing van een gedachte uit één zijner wer ken: ..Laat warmte, warmte 't lichaam doen vergaan! Laat*warmte het doen wederkccren tot de stof. waaruit het is ontstaan! Niet koude, niet vocht, niet slijk. En laat een handvol asch, gestrooid op alle vier de winden, 't symbool zijn van ver- gank'lijkheid, van 't wederopgaan in 't heelal Na den heer Klok gaf dc directeur van het crematorium, de heer F. Blaauw, een uit eenzetting over de technische zijde der cre matie, waarop het gezelschap de ovenruimte en het daaraangrenzenden ouden colomba rium bezichtigde. In een slotwoord heeft de voorzitter nog opgewekt tot aansluiting als lid bij de ver eeniging, waarna de excursie, die ruim 2 uur duurde, te 9 uur beëindigd werd. OPDRACHT Het bouwen van 12 dienstwoningen aan de Noordzijde van het Noordzeekanaal te Buiten huizen en een wachthuis bij de nieuwe haven voor kruitschepen aan de Zuidzijde van het Kanaal onder de gemeente Velsen is opgedra gen aan den heer Nic. Vermeulen te Haarlem voor f 42.949, PERSONALIA Nu de heer J. Combcé als bevolkingsagent n overgeplaatst naar IJmuiden, moet hij be danken als diaken der Ned. Herv. gemeente en komt er dus een vacature in het college van diakenen,

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7