Bericht Het Beiah^tijitsle Afscheid. Sle Jaargang No. 15409 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- èn Feestdagen Maandag 18 September 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMEN I ENper ^yeek 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 335, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week f 0.05, per maand 0-22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post 0.72J4. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 3S810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: j5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel- Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 0-30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en ^^eekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Duim f250.-. Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000.-. Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere \inger f ^0.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 18 September. Hij rolt weer. Heelemaal ophouden met rollen doet de voetbal eigenlijk niet meer. Hij negeert zonne hitte en stofwolk. Zelfs hondsdagen stuiten hem niet. Maar ergens in Juli houdt-ie op met officieel te rollen. Gedurende volle twee maan den wat een tijd, en hoe houdt het. pu bliek het uit beweegt hij zich om zoo te zeggen alleen incognito, zonder brullende menschenmassaas en geldtellende penning meesters, zonder wedstrijdformulieren en strafcommissies en technische commissies en het alziend oog van Karei Lotsy. Gisteren begon hij dan weer officiéél te rollen, en ik heb hem gezien, aan de Span jaardslaan. Hij is nog even rond, bruin, dik en keihard. Hij rolt niet alleen.hij schuift, en holt, en suist ,en snort, en wringt, en buitelt. Anderen he- en mishandelen hem, dit laatste zoo veelvuldig dat hij nog altijd zijn oude voorliefde voor dokter van der Meulen toont, en zich als hij maar even kan in diens handen stelt. De dokter ontvangt hem daarin, liefderijk in voetbal-jargon heet dat „klemvast" en behandelt hem daarna al evenmin zachtzinnig. Op z'n best smijt hij met den patiënt. Toch blijft die bij z'n positieven, en haalt zijn oude grillen weer met frissche opge wektheid uit. Plots knalt hij tegen de boven lat, vlak boven des dokters hoofd, als die dat heelemaal niet verwachten wild springt- ie terug, glijdt van iemands schoen af en tolt als en dolle door de madeliefjes. Dan stijgt hij recht ten blauwen hemel, heel hoog, en heeft een oogenblik rust. Maar beneden wachten ze hem op en vallen op 'm aan, en h ijlaat zich hoog door de groen-begroeide afrastering van de tennisbanen jagen, en lacht daar de zaomersporters uit, die hem met hun rackets niet aan kunnen, en grin nikt omdat zijn bejaarde vader, de ouwe reserve-bal, het nu eens even. over kan ne men, en krijgt een poosje respijt, naast den dokter, als ze 'm eindelijk teruggevonden heb ben. Later werpt die hem toch weer in het wilde strijdgewoel, zint op wraak en kruipt door het zijnet in de goal, als de scheidsrech ter te ver weg is zoodat die een puntje tegen den medicus noteert. De bal wordt naar het' midden geslingerd en gnuift in zijn opgebla zen binnenste. Hij is de kwaadste niet: drie minuten vóór tijd kruipt hij welwillend in het bovenste hoekje van Hermes' „houtwin kel"' en bezorgd den dokter toch nog maar de overwinning. Oorverdoovend lawaai beloont hem voor zijn. weldaad. „Ruw zijn ze", denkt-ie, „maar niet ondankbaardie wilden!" Zoo is het dan weer begonnen. De wildste voetbalgeestdrift, de diepste voetbalsmart concentreeren zich op zijn grillige daden. Hij begint in een hitte, dié zijn opgeblazen zelf tot extra-atmosferische spanning doet stij gen. I-Iij is licht, hupsch, dartel. Later zullen de zware regen komen die zijn opperhuid door trekken, en hij zal als lood wezen voor den moeden voet ,en op de minst-verwachte mo menten in plassen blijven steken, met modder zwaarbelaan. Hij zal kansen scheppen die niet verdiend waren, en doelpunten beletten die er hadden moeten komenvolgens menschelijke berekening. Hij heeft niets te maken met menschelijke berekeningen, lacht erom in het diepst van zijn ventiel en ver ijdelt ze. Hij houdt van toejuichingen en vliegt om den haverklap tegen lat en palen, alleen om de bewondering die het uitlokt. Al kost het een kampioenschap, wat kan het hem schelen? De vorst komt en hij bevriest. Zijn sprongen op den harden bodem zijn doller en onberekenbaarder dan ooit. Hij treft zijn folteraars midden in de maagstreek, en heeft de voldoening ze naar lucht te zien happen .terwijl een trainer met hst eenige en universeele geneesmiddel tegen alle voetbal kwalen de spons komt aandragen. Hij rust erbij uit. Men is hem een oogenblik vergeten. Dan komt de sneeuw en koekt aan zijn ronde body, zoo dat hij off- en leg-breacks aanneemt als de beste cricketbal. En als het hem, zoo omtrent Maart, begint te vervelen loopt hij plotseling" met een zucht leeg, midden in een meesterlijk- opgezetten aanval van de veteranen, tot de- welker krakend milieu hij inmiddels is afge zakt aangezien-ie te zwaar is geworden, en zelf ook een buikje is gaan ontwikkelen. De groundman pleistert 'm bij en de volgende week is-ie erweer, zwaarder en scheever van sprong dan ooit tevoren Slechts kort is zijn leven. Maar het is f el- bewogen. vol succes en vol emotie. Zijn zeker heid in het beïnvloeden van volksmassaas is grooter dan die van Hitier, Goering en Goebbels bij elkaar. En hij doet zich nooit beter voor dan-ie is. Iedereen wantrouwt en iedereen vereert hem. „Ik heb gelééfd", kan hij zeggen als hij, in een laatsten langen zucht definitief ineengezakt zijnde, ter G. R. wordt vervoerd. R. P. NIEUWE SLAG VOOR DEN BOLLENHANDEL. Invoer In Zwitserland gecontingenteerd VOORAL PARTICULIERE HANDEL GETROFFEN. Zaterdagmorgen werd te Hillegom uit Ba sel een telegram ontvangen dat met ingang van Maandag 18 September de import van bloembollen in Zwitserland zou worden ge contingenteerd. Reeds maanden geleden was hiervan sprake geweest doch daar men nergens meer van hoorde werd algemeen aangenomen dat van eenige beperking geen sprake meer was. Hoewel de beperkende bepalingen nog niet bekend zijn is deze maatregel op zoo korten termijn speciaal voor de particuliere hande laren op Zwitserland een ernstige slag. Uit goede bron weten wij, dat deze groep van exporteurs lang gewacht heeft met het verzenden der catalogi om met de prijzen re kening te kunnen houden met eventueele Zwitsersche maatregelen, doch daar deze uit bleven zijn de catalogi verzonden en komen nu de moeilijkheden. Een van de groote expediteursfirma's deel de ons mede dat zeer waarschijnlijk de maat regelen zoo zullen zijn dat de importeur een invoervergunning zal moeten aanvragen. De op deze vergunning ingevoerde bloem bollen zullen dan worden belast met de nu gangbare invoerrechten van 45 francs per 100 K.G., terwijl bloembollen, zonder deze invoer vergunning belast zullen worden met- een recht van plm. 200300 francs per 100 K.G. Het juiste bedrag is nog niet bekend. Voor planten zal het tarief met invoervergunning zooals nu frs. 10 en zonder dit document frs. 60 per 100 K.G. bedragen. In de eerste .plaats is deze maatregel dus een verkapte tariefsver hooging en in de twee de plaats beteekent hij een grooten voor sprong voor de Zwitsersche zaadhuizen en handelaren. Voor het overgroote deel toch der particu lieren die direct in Holland bestellen (en dat zijn er heel wat) zal het aanvragen van een vergunning te omslachtig zijn, zoodat deze maatregel voor den bloeienden particulieren handel wel eens een nekslag kon beteekenen. MERWEDEKANAALBRUG IN HET CENTRUM DER BELANGSTELLING. Fietsrijders als verkeers obstakels. 250 AUTOMOBIELEN PER KWARTIER GEPASSEERD. Dank zij het prachtige najaarsweder is de nieuwe brug over het Merwede-kanaal zoowel Zaterdagmiddag als den geheelen Zondag het aantrekkingspunt -geworden van duizenden automobilistenzoowel als motor- en fietsrij ders. Blijkens de nummerletters van de auto's, waren de belangstellenden uit alle oorden van het land naar het Menvedekanaal getogen, om het nieuwe bouwwerk te bewonderen. Reeds Zaterdagmiddag was de toeloop zoo enorm groot, dat de rijksveldwachters de han den vol hadden, om het verkeer in goede ba nen te leiden. De hoofdoorzaak van de tel kens veroorzaakte verkeersopstoppingen lag wel in het verlangen van allen, die met welk vervoermiddel dan ook de nieuwe via ducten en de brug passeerden, om volop te kunnen genieten van het waarlijk schitterend mooie panorama, dat zich aan de bewonderen de blikken van allen voordoet, die zich op het hoogste punt van de viaducten bevinden. Daarom werden de auto's stopgezet en stegen de inzittenden uit, .met het gevolg, dat de breede tegelpaden ter weerszijden van den rijweg, gevuld waren met drommen belang stellenden. Zelfs touringcars stopten en geheele gezel schappen promeneerden over viaducten en brug, totdat de brigade-commandant van de rijksveldwacht uit Weesp het welletjes vond en, zij het ook met zachten drang, het par keeren van auto's tegenging. Zondag deed zich een herhaling voor van de verkeersdrukte, maar nu waren er nog veel en véél meer kijklustig'en naar de Merwedebrug gekomen. Ook per Gooïsche tram lieten velen zich rij den tot de halte voorbij het nieuwe spoor viaduct, waar men uitstapte, om dan een wan deling te ondernemen over de nieuwe over brugging, welke, met de viaducten meegere kend ongeveer 1 K.M. gaans is, om zich dan met een volgende tram. hetzij verder te laten rijden, dan wel terug te keeren naar de hoofd stad. In het namiddaguur was de drukte zoo enorm groot, dat bij de vorenbedoelde tram halte een 100-tal passagiers stond te wachten, die echter eenige malen teleurgesteld werden, doordat .stapvolle trams uit de richting Muiden passeerden, waartoe ook de omstandigheid meewerkte, dat op dezen Zondag de algemcene biddag op de Israëlietische begraafplaats te Muiderberg werd gehouden. Zooals wij reeds berichtten en zooals ook de hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat, ir. W. G. C. Gelinck het in zijn ope ningsrede Vrijdagmiddag ook nog eens onder streept heeft, waren de viaducten en de brug nog niet voor de fietsrijders bestemd. Er is n.l. nog geen aansluiting verkregen van de rijwielpaden op de viaducten en die op de vroeger gebruikte weggedeelten. Maarer is ook nog geen enkel bordje aangebracht, waarop vermeld staat, dat fietsrijders den opengestelden weg niet mogen berijden en daarvan wordt nu een dankbaar gebruik ge maakt. Een klein weggedeelte, waar men met de fiets door zandhoopen moet kuieren, wordt gaarne met eenige moeite gepasseerd, om dan het genot te kunnen smaken, langs de prach tige tegelpaden op viaducten en brug te kunnen peddelen. Zelfs fietste men op dezen Zondag kalmweg langs den breeden rijweg, welke uitsluitend voor auto's en motoren be stemd is. Wel waren de rijksveldwachters op hun post, om zulks zooveel als mogelijk was. tegen te gaan, doch het was ondoenlijk, over al tegelijk te zijn en zoo zag men de, in dit geval wel zeer hinderlijke fietsrijders overal tussehen door trappen. Zelfs het aan de Zuid zijde der viaducten en brug gelegen tegel pad, dat voor voetgangers is bestemd, werd door honderden fietsers als rijwielpad ge- i bruikt. Des namiddags om 5 uur en ongeveer 6 uur heeft op de nieuwe Vechtbrug een telling plaats gehad van de passeerende auto's. Tot 2 maal toe werd in tijd van slechts één kwar tier een aantal van250 automobielen geteld! Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Nou, de laatste zomer-Zondag Is er dus alweer geweest, En wij hebben hem genoten Als een waardig afscheidsfeest, "t Was alsof de goede zomer Even nog bewijzen wou: 'k Loop wel op mijn laatste beenen, Maar dat lever ik 'm nou. Als wij de balans opmaken Na dit prachtig zomerslot. Blijft er aan de goede zijde Een beduidend overschot. Hoeveel nattigheid er heersche In de menschenmaatschappij, De natuur bleef dezen zomer Crisis- en malaisevrij. Deze Zondag, -die de zomer Nog voor ons had opgespaard. Was een slot dat waarlijk pakte En dat is in dank aanvaard. Wat een onnavolgbaar weertje, Bleek nog voor ons in het vet, Wat een Zondag met een groote En gelijk een kleine z. DOODELÏJK ONGELUK OP DE LEIDSCHEVAART. DAME ONDER AUTO F.N TRAM GERAAKT. Zondagavond heeft op de Leidsche Vaart ter hoogte van den oprit van de electrische tram naar Zandvoort een gecompliceerde aanrijding plaats gehad, die aan de zestig jarige mevrouw v. d. BroekMeijer, echtge- noote van een employé bij de N.Z.H.T.M. het leven gekost heeft. Omstreeks acht uur fietste mevr. v. d. B. in gezelschap van een buurman in de rich ting van de stad rechts van den weg. Toen zij achter zich een auto hoorde naderen, spreng zij terwille van de veiligheid van haar rijwiel en liep daarmee aan de hand naai de linkerzijde van den weg. De automobilist meende toen rechts van haar te kunnen passeeren, doch juist op dat oogenblik stak zij naar rechts over, bij welke manoeuvres de auto haar aanreed en zij voor het linkerwiel werd geworpen op de tramrails. De chauffeur stopte onmiddellijk. Tegelijkertijd kwam een tram uit Zand voort, uit drie wagens bestaande, de helling afrijden. Toen de bestuurder het roode ach terlicht van de auto zag, remde hij uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat hij tegen de auto opbotste, die een eindje voor uit werd geschoven, over de op den grond liggende vrouw heen. De trambestuurder kon, door het gebruiken van de electrische rem voor komen, dat de tram over haar heen ging. Wel is zij beklemd geraakt onder de treeplank van den eersten wagen. Zij was onmiddellijk dood. De tram moest worden opgevijzeld, waarna het slachtoffer naar het St. Elisa beths Gasthuis is gebracht. Men. onderzoekt de schuld. Volgens oog getuigen is het ongeluk aan een samenloop van omstandigheden te wijten geweest. Het tramverkeer had ruim een kwartier ver traging. Mr. B. W. STOMPS VERDEDIGER VAN VAN DER LUBBE? EEN ONDERHOUD MET DEZF.N HAARLEMSCHEN ADVOCAAT. Mr. B. W. Stomps, die zooals wij elders in dit nummer mededeelen door de familie uitgenoodigd is, om zich te belasten met de verdediging van Van der Lubbe, vertelde ons. dat de familie het verzoek eerst aan een an deren advocaat te Haarlem had gedaan. De ze had daarvoor geen tijd, maar heeft mij aanbevolen. Ik zou, volgens zijn aanbeveling, niet alleen bekwaam daartoe zijn, maar ook den moed hebben om te gaan. Nu. bang ben ik niet. Toch besef ik, dat ik wel eenig ge vaar loop, zoowel van uiterst-rechtschen als van uiterst-linkschen kant, maar dat kan mij niet weerhouden. Ik heb Zaterdag' een onder houd gehad met den Duitschen gezant in Den Haag. Op mijn vraag hoe mijn optreden als verdediger in Duitschland zou worden ontvangen, antwoordde de gezant, dat hij het heel begrijpelijk vond ,dat van der Lubbe door een Nederlandschen advocaat verdedigd zou worden. De gezant meende, dat de Duit- sche regeering daartegen geen bezwaar zou maken, indien van der Lubbe er zelf genoegen mede neemt. Een vrijgeleide heb ik niet aan de Duitsche regeering gevraagd, omdat ik daarvan de beteekenis niet. inzie. Mijn beste veiligheids maatregel is, dat de wereld weet. dat ik als Nederlandsch advocaat naar Duitschland ga. Mr. Stomps heeft, zooals men weet, onmid dellijk aan van der Lubbe een brief van zijn familie gezonden met het verzoek om hem als verdediger te aanvaarden. Op dezen brief is tot heden nog geen antwoord door Mr. Stomps ontvangen. Hij verkeert dus in de on zekerheid wat van der Lubbe doen zal. Mor gen, Dinsdag, gaat hij naar Leipzig. Hij zal dan onmiddellijk vragen om bij van der Lubbe te worden toegelaten. Er is zoo verklaarde Mr. Stomps ons wel eens gevraagd of ik communist ben. Blijkbaar is men tot de meening gekomen, omdat ik eenige keeren als verdediger van communisten voor rechtbanken ben opgetre den. Maar dit heeft met mijn eigen politieke overtuiging niets te maken. Ik vind dat ieder op rechtskundigen bijstand aanspraak kan maken. Dat ik geen communist benblijkt trouwens duidelijk uit het feit, dat ik voor zitter ben van de afdeeling Heemstede van den Vrijzinnig Democratischen Bond. Het proces over den Rijksdagbrand zal reeds Donderdag beginnen. Veel tijd van voor bereiding heb ik dus niet gehad. ïk ga er dan ook heen als een onbeschreven blad. alleen met de bedoeling om voor Van der Lubbe te doen wat er voor hem gedaan kan worden. Het proces biedt zooveel mogelijkheden, dat ik die onmogelijk reeds nu kan overzien. Veel zal afhangen van het ouderhoud dat ik met van der Lubbe zal hebben, want aan zijn eigen lezing is in dit geval vee) waarde te hechten. Ook zal ik mij natuurlijk in ver binding stellen met den aan van der Lubbe ambtelijk toegevoegden rechtsgeleerde om met hem te overleggen welke feiten voor den verdachte van beteekenis, hij reeds in het uitvoerige dossier gezonden heeft. In ons land heb ik mij reeds op de hoogte gesteld van het doen en laten van Van der Lubbe. maar mijn geheele gedragslijn zal afhangen van het verloop van het proces. Ik verwacht, dat dit zeker eenige weken zal duren, zoodat ik in den loop van deze procesdagen wel ge heel met de zaak vertrouwd zal raken. Men kan er evenwel van verzekerd zijn, dat ik op waardige wijze de verdediging zal voeren. Ik voel zoo besloot Mr. Stomps de juistheid van de woorden die de advocaat die mij bij de familie heeft aanbevolen, tot mij richtte: „Stomps, je gaat naar Duitsch land. maar denk er om, dat je daar de eer van 1600 Nederlandse he advocaten hebt hoog te houden". Aan die verwachting hoop ik te kunnen voldoen. A. M. GORTER t Te Amsterdam is Zaterdagmiddag, naar het Handelsblad meldt overleden de kunst schilder A. M. Gorter. Te Londen heeft de internationale commissie van juristen een aanvang gemaakt met het „voorproces" van den Rijksdagbrand. Tal van getuigen teerden reeds gehoord. Het gerecht is samengesteld uit v.l.n.r.: Dr. Branting (Zweden). Garfield Hays (V.S.), Dr. BakkerNort (Nederland), Pritt (Engeland), Valdt Huydi (Denemarken) en Vermeylen (België). Naar een college van vijf wethouders te Am sterdam? pag. 4 De rijksmiddelen sinds 1932 met 18 millioen achteruit. pag. 4 30 gevallen van ziekte van Weil te Rotterdam. pag. 4 Dc Merwedekanaalbrug' in het centrum der belangstelling. pag. 1 Mr. Stomps verdediger van Van der Lubbe? pag. 1 Doodclijk ongeluk op de Leidsche Vaart. pag. 1 Onder leiding van den vice-kanselier Winkler is in Oostenrijk een nieuw „front" opgericht. pag. 3 Regeering van Tsjecho-Slowakije iu confict met den nuntius. pag. 3 Te Parijs zijn onderhandelingen gevoerd over een economisch Donaustatenblok. pag. 3 Dr. Colijn naar Londen en Genève? pag. 3 Getuigenverklaringen V3n den communist Koenen en dr. Philippsborn in het voor proces te Londen. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.; Hij rolt weer. pas- 1 H. G. Cannegieter: Het Nieuwe Schouwtoo- neel in „Mijlpalen". pag. 3 VOOR HET HAARLEMSCHE CRISIS-COMITé. DE COLLECTE. Stadgenooten! Straks, op 23 September a.s. zal de afdee ling Haarlem van het Nationaal Crisiscomité een collecte houden, teneinde in den a.s. win ter hen te kunnen steunen, die door de lang durige werkloosheid zoo ontzaggelijk getrof fen worden. Zeker, Rijk en Gemeente steunen zooveel in hun vermorgen is. zelfs moer dan in hun vermogen is. doch deze steun kan on mogelijk in alle behoeften voorzien. Wanneer toch van den verstrekten steur» bedragen: huur, zieken- en begrafenisfonds, gas. water en licht en andere vaste uitgaven zijnbetaald. blijft er in den regel slechts vol doende over om van te leven. Van vernieuwing en aanschaffing van klee ding, schoeisel, dekking. huisi-aad enz. is meestal geen sprake. Om hierin don ergsten nood te kunnen le nigen, moet het Crisis-comité aan middelen worden geholpen. Zoo kunnen we den a.s. winter niet in gaan. Het gebrek aan het hoogst noodlge wordt in de gezinnen steeds nijpender. Maar er zijn ook andere categoriën onzer medebur gers. die door de crisis ter neer geslagen, een beroep doen op het Crisis-comité. Velen, die voor eenige jaren door him opleiding en stu.- die een goede positie hadden weten te ver overen, en menigeen, die zich In den handel een behoorlijk bestaan had weten te ver schaffen, moeten nu ten einde raad zich wenden tot het Crisis-comité. Ook daar is hulp dringend noodzakelijk, terwijl toch maar al te weinig door gebrek aan middelen deze hulp kan geboden worden. Nogmaals, laat toch het Crisis-comité niet tevergeefs een beroep op de Haarlemsch© burgerij doen. doch deze blijk geven, mede te voelen het leed en den nood, waarin zoo ve len onzer medeburgers verkeeren. W. J. B. VAN LTEMT. Wethouder voor Maatsch. Hulpbe toon en Werkloosheidszorg. N.B. Voor hen, die ons willen helpen bij de collecte dlene, dat de colectedag wordt ver deeld in vier perioden nl. van 911 uur, van 111 uur, van 13 uur, van 35 uur. Men geve zich op aan ons bureau, Lange Begiinestraat 13 rd„ telefoon 14505, met ver melding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode(n), waarin men wil werken en even tueel buurt, waaraan men de voorkeur gaeft (bij spoedige aanmelding kan met het laatst genoemde het beste rekening worden gehou den). STEEDS HET VERKEER VAN RECHTS I AUTO OP DEN KRUISWEG OVER DEN KOP GESLAGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag te ruim 2 uur reed een auto uit Amsterdam op de Nieuwe Gracht van de Nassaubrug komen de. Een andere auto, uit de richting van het station komende en op den Kruisweg rij dende, botste tegen den eersten wagen aan. Deze maakte een slag om, zoodat hij in de richting van de Nassaubrug kwam te staan, waarna hij over den kop sloeg. Beide auto's werden ernstig beschadigd en moesten wor den weggesleept. Een inzittende 62-jarige dame kreeg een snijwonde aan het voorhoofd. Na door een lid van den Ongevallen Dienst verbonden te zijn is zij per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, vanwaar zij later haar weg kon vervolgen. Tegen den chauffeur van den aanrijdenden wagen, die het verkeer van rechts niet voor heeft laten gaan, is proces-verbaal opgemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1