Het proces te Leipzig voortgezet. Bijdrage. Het Behut^ijkste 51e 'Jaargang No. 15413 VerscHijnt dagelijks, HeKalve bp Zon- en Feestdagen r Vrijdag 22 September 1933 HAARLEM S DAGBLAD Direct»: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. O.Oó. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f 0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. 065. franco per post 0.72J-4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: j5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels f030, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.-. Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100-, Idem voor Abonnés op het -Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000—, Overlijden f 600—, Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim f75-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger f30.-. Hebt U reeds een lot der verloting voor Brederode-duin? (Goedgek. bij Min. Besl. van 8 Mei '33, No. 825) DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 22 September. De Haarlemsche Rechtbank Het onderwerp opheffing van rechtbanken en kantongerechten is weer aan de orde ge steld door den nieuwen minister van Justitie, mr. van Schaik, met een begrootingspost die bezuiniging tot een bedrag van ruim 214.000 in het uitzicht stelt Aangezien de post den indruk maakte tot. in détails geraamd te zijn. meenden wij dat ex- al een nieuw uitgewerkt plan voor opheffing- van rechtbanken en kantongerechten zou be staan. Uit inlichtingen, uit de allerbeste bron aan onzen Haagsohen correspondent gege ven, blijkt dat dit niet het geval is. Het totale bedrag moet in 'tweeën gesplitst worden- een post bezuinigingen van materiëelen aard die al iia détails vastgesteld is, en een post be treffende opheffingen, die alleexi nog globaal is geraamd. Vanzelf rijst de vraag of de Haarlemsche Rechtbank opnieuw in gevaar van opheffing- zou verkeeren. De vorige maal, toen het wets- ontwerp-Donner aan de orde kwam, werden alle eventueele slechte kansen voor Haarlem uitgeschakeld doordat de Kamer zich tegen het heele ontwerp verzette en het daardoor van de baan raakte. Uit het feit dat de be zuiniging thans aanmerkelijk lager geraamd is dan de vorige maal zou men hoopvol kun nen afleiden, dat er van Haarlemsche ophef fing nu wel heelemaal geen sprake meer -zal zijn. Maar zekerheid daaromtrent bestaat niet, en hangende deze onzekerheid hopen wij dat de daartoe aangewezen officiëele instel lingen in onze stad geen poging onbeproefd zullen laten om het behoud van de rechtbank voor Haarlem te verzekeren. Argumenten daarvoor zijn ook in deze ru briek indertijd al ruimschoots aangevoerd. Op dit moment ze alle opnieuw te berde brengen zal ik niet, maar er zij aan herin nerd dat behalve de zuiver-zakelijke motie ven er de imponderabilia zijn, en dat die dik wijls het allerbelangrijkste argument inhou den. Voor mij blijft het hoofdpunt dat men een provinciale hoofdstad van 125.000 inwo ners, die bovendien nog een grooter geheel vormt met zoo belangrijke randgemeenten- als Heemstede en Bloemendaal, niet kan be- rooven van haar belangrijke cultuurinstel lingen zonder dat dit zich wreken moet. Anderzijds is het een landsbelang dat zoo veel mogelijk rechterlijke colleges gevestigd zijn in de groote bevolkingscentra. Van den rechter wordt verwacht dat hij een man is die midden in het leven staat en er alle aspecten van kent. Een groote gemeente biedt hem daartoe veel beter gelegenheid dan een nietig provinciestadje. Het moet op het eerste gezicht iedereen al een onjuistheid toeschijnen dat men in de vijfde stad des lands de rechtbank zou gaan opheffen en haar laten voortbestaan in een of ander stadje met een kwart van het aantal inwoners en een nog kleiner gedeelte van de algemeene beteekenis. Wij meenen er op te mogen rekenen, dat een man als minister Van Schaik, wiens bij zondere persoonlijke gaven door zijn jaren lange vervulling van het presidium dei- Tweede Kamer zeer op den voorgrond getre den zijn. en die ook buiten zijn partij zeer groot vertrouwen geniet, dergelijke overwegin gen niet buiten beschouwing zal laten en ze haar volle recht doen wedervaren. Hij is daarvoor te breed van visie. En daarom heb ben wij tenslotte toch wel de verwachting dat het voortbestaan van Haarlem's rechtbank vettig is. DE COLLECTE VOOR HET CRISIS-COMITé. EEN LAATSTE OPWEKKIxNG. Zocals bekend, is het morgen, Zaterdag, de dag. waarop de collecte wordt gehouden voor het Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid al'hier, afdeeling van het Nationaal Crisis-Comité. Wij brengen aan den vooravond van de col lecte deze inzameling nog eens met nadruk onder de aandacht wan onze stadgenooten. Wie weinig kan missen geve wat hij te mis sen heeft; wie véél te missen heeft brenge zijn gift daarmede in overeenstemming. Uit de stukken die wij in de afgeloopen weken over de collecte plaatsten, is wel duidelijk gebleken hoeveel er nccdig is. Na alles wat in den laatsten tijd over den nood in zoovele gezinnen in dit blad is ge zegd. volstaan wij met dit korte woord van herinnering en opwekking. OPHEFFING VAN RECHT- BANKEN EN KANTON- DOODELIJK ONGELUK BIJ EEN ZANDAFGRAVING TE BLOEMENDAAL. Zeventienjarige arbeider het slachtoffer ZIJN FATROON NOG JUIST ONTSNAPT. Donderdagmiddag- heeft in de gemeentelijke zanderij aan den Hoogen Duin en Daalschen Weg een ongeluk plaats gehad, dat aan den 17-jarigen J. de Boer, wonende Steenbokstraat 11, Haarlem-Noord het leven heeft gekost. Ten behoeve van den bouw van eenige per- ceelen voor den architect H. Tuininga ver voerde de vrachtrijder W. Lippus vrachten zand uit de zanderij. Om half twee kwam Lippus aanrijden, om te laden en reed achteruit naar de zandhel- ling toe met de vrachtauto. De Boer stond toen een paar meter hooger op de schuine helling. Hij had eenige ..bres sen" gemaakt en stond met de schop gereed om te laden. Plotseling kwam het zand in beweging en de Boer gleed met het zand omlaag en kwam tegen den achterkant van den wagen aan, die gedeeltelijk bedolven werd. Hoofd en han den waren nog vrij en op het geroep van het slachtoffer kwam Lippus toesnellen om hem er uit te trekken. Steeds vloeide het zand echter toe en ook Lippus raakte bijna bedol ven. Hij kon zich met groote moeite krui pend redden op waarschuwing van een aantal arbeiders, die het dreigend gevaar zagen. Groote massa's zand stortten naar beneden en bedekten het arme slachtoffer en een groot gedeelte van den wagen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die snel per auto arriveerde evenals dokter van Oldenburgh. Met man en macht begon een groot aantal arbeiders het zand weg te graven, maar het werd spoedig duidelijk, dat het te laat zou zijn. Steeds kwam het zand naar beneden. Naar schatting werden wel 200 M3. zand ver zet. Eindelijk werd een afweer van planken ge maakt, doch het duurde tot half zeven voor het slachtoffer bevrijd was. Dr. van Oldenborgh, die bijna den geheelen middag op het terrein aanwezig was, kon geen hulp meer verleenen. Met een ziekenauto is het lijk naar het St. Eligabethsgasthiiis vervoerd. Behalve de burgemeester, Jhr. den Tex, de commissaris van Politie, Wethouder Prinsen- berg, de heer De Jong, directeur P. W. en en kele Raadsleden (het was juist Raadsverga dering) was ook het parket uit Haarlem aan wezig. Het 'droevig ongeval wekte groote belang stelling en deernis. Nadere bijzonderheden. Iemand, die er bij tegenwoordig is geweest vertelde, dat even na de komst van de auto plotseling een zandlawine neerstortte, een zoogenaamde bres. De Boer stond achter de auto, kon niet wegkomen en raakte onder het zand bedolven. Lippus trachtte nog den jongen weg te trekken, doch moest zijn reddingspo gingen overhaast opgeven doordat telkens meer zand naar beneden kwam. Onmiddellijk begon men te graven, maar toen na enkele minuten nog geen succes was geboekt, begreep men, dat het ergste te wachten was. Na ruim een kwartier slaagde men er in, het hoofd en een arm van het slachtoffer vrij te maken. Echter werd hij tel kens opnieuw bedekt door het maar neerval lende zand. Hij moet zeer spoedig overleden zijn. De auto, die op ijzeren platen stond om een in het zan" zinken te voorkomen, was dooi den schok van die platen afgegleden. Zij moest door een tractor worden weggesleept. Ver moedelijk heeft de jongen bekneld gezeten onder zoo'n plaat, daar men hem, ondanks het feit, dak zijn bovenlijf vrijgemaakt was, onmogelijk uit den val kon redden. Pas even voor half zeven werd hij tenslotte verlost. Hij lag achter den wagen en had een onbeteeke- nend bloedend wondje aan het voorhoofd. De vader van het slachtoffer was gisteren morgen naar het ziekenhuis in Leiden over gebracht om daar een operatie te ondergaan. Ook zijn moeder is ziekelijk. Een 18-jarige broer was op het terrein aanwezig. Bij dergelijke zandgravingen komen vaker kleine zandstortingen voor. In verreweg de meeste gevallen weet men dan bijtijds weg te loopen. Deze maal echter was er sprake van een lawine, van een zeer groote verschuiving, die plotseling tè plotseling ontstond. Een twintig, dertig arbeiders hebben gisterenmid dag aan het reddingswerk geholpen. Vermeld kan worden, dat eenige weken ge leden de patroon van het slachtoffer zelf door zand op diezelfde plaats, half bedolven is ge weest. Toen heeft de Boer zijn patroon weg getrokken en gered. Nog slechts enkele dagen resten U om deel te nemen aan deze verloting met zulke mooie prijzen en zoo'n nobel doel. PRIJS PER LOT L—Postgiro 119600. TREKKING 28 SEPTEMBER a.s. om 19.30 uur, in den Kegelbond. (Adv. ingez. Med.) Hel honiggewin op de Veluwe is beneden normaal gebleven, door onderbevolking van vele korven en door schade van den heidekever). Als ik zoo'n bericht moet lezen, Hindert en bedroeft dat mij, Want als honig valt te winnen, Is de bije bij erbij. En de grootste bijverdienste Is de nijverheid, nietwaar, Maar hij kreeg bijkans geen bijkans Op de Veluwe dit jaar. D' allerbeste bijbedoeling - Maakte het tekort niet goed, In bevolking van de korven, Waar 't gewin van komen moet. En 't hielp niet. dat elk bewoner Extra bijwerk op zich nam, Bijaldien bij al dien last nog Ook de heidekever kwam. Ondanks alle harde werken Werd het slechts een. schrale buit, Ach, wij hebben leeren wennen Aan zoo'n crisis bijgeluid. In ons land van melk en honig, Reputatie van weleer, Is de honig tegenwoordig Niet zoo overvloedig meer. P. GASUS. STOEIEND OP DE FIETS. TWEE JONGENS GEDOOD. Op het Lijnsheike te Tilburg zijn Donder dagavond omstreeks half acht twee jongens, die per fiets een autobus tegemoet reden en die aan het stoeien waren, vermoedelijk doordat de sturen in elkaar verward geraak ten, onder de autobus terechtgekomen. Een van hen, was op slag dood. zijn kameraad werd zeer ernstig gewond naar het zieken huis overgebracht, waar hij ook is overleden. De jongens waren respectievelijk 13 en 15 jaar. ENTHOUSIASME OVER ROOSEVELT'S HER STELPROGRAM. 250.000 vertegeniooordigers uit alle beroepen defileerden door de straten van New York van 's middags tot. middernacht om van hun sympathie voor de herstelplannen te getuigen. De belangstelling weer even groot. Van der Lubbe in preventief normaler dan nu. Gunstig rapport der deskundigen (Zie ook elders in dit nummer.) LEIPZIG. 22 Sept. (V.D.) De belangstelling van het publiek voor de behandeling van het proces tegen de van brandstichting in het Rijksdaggebouw be schuldigden is vandaag onverflauwd. Ook de perstafels zijn weer tot. de laatste plaats be zet. Om kwart voor tien werden de beschul digden de zaal binnengeleid. Van der Lubbe is vandaag ongeboeid, .evenals de medebeschul digden. Met hangend hoofd kijkt hij onbewo gen voor zich en slaat geen acht op het pu bliek. Torgler is in druk gesprek met zijn ver dediger dr. Sack. Oan tien uur treedt de se naat de rechtszaal binnen. Direct na de ope ning van de zitting krijgt de Officier van Jus titie dr. Werner het woord. Hij leest het uit de pers reeds bekend geworden telegram van den S. A.-oppergroepsleider en politiepresident Heines voor, waarin deze een alibi geeft, en overhandigt dit het gerechtshof bij de stukken. Vervolgens geeft de ambtenaar van het O. M. een kort commentaar op de berichten in de bladen over de lezing van de overnach ting van van der Lubbe te Brockwitz Er kan worden vastgesteld, aldus de ambtenaar, dat de verklaringen van de getuigen op dit punt in groote lijnen overeenstemmen met hun verklaringen tijdens het vooronderzoek". De president, dr. Biinger, bevestigt deze uiteen zettingen. Zij stemden niet. alleen in groote lijnen overeen, doch zij kloppen volkomen met elkaar. Prof. dr. Bonhoeffer. die ver dachte Van der Lubbe in opdracht van den rechter van instructie psychiatrisch heeft onderzocht, deelt betreffende het resultaat van het onderzoek binnen het kader van een deskundigenrapport mede: ..Ik heb Van der Lubbe van 25 Maart af verschillende malen gesproken en onderzocht. Indertijd was van der Lubbè een lichamelijk krachtig mensch. Het beeld dat hij ons bood wijkt wezenlijk af van hetgeen men gisteren bij de onderhan delingen heeft gezien. Van der Lubbe voerde de besprekingen gelaten, zelfbewust, ja, me nig keer overmoedig". De mogelijkheid zich met hem te onderhou den over zijn levensloop en over de zaak zelf bestond ten volle. Hij antwoordde op de hem gestelde vragen ten deele op levendige wijze. Hij was zelfs zeer normaal. De onmiddellijke aanleiding voor dit. onderzoek naar de geest vermogens van Van der Lubbe was het voor nemen van Van der Lubbe om in de gevan genis in voedselstakïng te gaan. Hij heeft door het weigeren van voedsel de zaak willen bespoedigen. Toen hem duidelijk werd. dat er sprake was van een psychiatrisch onderzoek, lachte hij en hij zeide: ..Dat klinkt mooi. Eerst heeft hij den Rijksdag aangestoken, dan wil hij in voedselstaking gaan, dan moet hij toch gek zijn". Betreffende de motieven van zijn optreden verstrekte hij eveneens me- dedeelingen. Hij meende, dat het een daad betrof, weke was voortgesproten uit een com munistische gedachtengang. Ik heb hem voor gehouden, dat het toch eigenlijk niet te ge- looven is. dat hij zooiets alleen zou hebben gedaan. Hij antwoordde, dat er verschillende methodes voor bestaan. Er kon sprake zijn van een optreden der geheele partij, er kon den afzonderlijke groepen werken, maar er kon ook slechts door individueele personen iets worden gepresteerd. Deze daad. zoo zeide hij. aldus de getuige, zou het voorbeeld zijn om op andere plaatsen iets-dergelijks te-doen. Het deskundigenrapport houdt in: Momenten van psychische beteekenis zijn bij deze onderzoekingen niet naar voren ge komen. Er was geen aanleiding om aan te nemen. dat. er sprake was van een psychisch defect. Van der Lubbe was geheel slagvaardig en ook in formeel opzicht zeer normaal". LEIPZIG. 22 Sept. (Wolff) De verdediger van Van der Lubbe dr. Seuffert merkt, bij het verhoor van dr. Bonnhoeffer op. dat het hem is opgevallen, dat beklaagde Van der Lubbe, als Viij met hem alleen was, plotse ling hartstochtelijk wordt. ij Wel neemt deze hartstocht dan later wee.r af. doch kan plotseling, zonder eenige her kenbare oorzaak weer terugkomen. Hebt U ook dergelijke opmerkingen ge maakt? Deskundige: Ik kan niet zeggen, dat ik hartstochtelijke opwinding bij beklaagde heb kunnen constateeren. Hij was dikwijls be- heerscht en mededeelzaam. Dr. Seuffert: Is het mogelijk, dat beklaagde onder post-hypnotischen invloed staat? Deskundige houdt de mogelijkheid van het onder post-hynotischen indruk zijn van be klaagde voor uitgesloten. Vervolgens wordt weer commissaris Hcis- sig. die in Nederland het onderzoek heeft ge leid, als getuige verhoord. De Leidsclic communisten. Hij deelt mede in Nederland die commu nisten, die vrienden waren van Van der Lubbe te hebben opgezocht, hierbij heeft hij ook den student Albara gesproken. Deze verklaarde, dat hij aanhanger was van de zoogenaamde ..Internationale com munisten". een groep, welke in Nederland ongeveer twintig en in Leiden vijf aanhan gers heeft. Deze menschen willen zich niet onderwer- pen aan een centrale leiding, doch op eigen Zeventienjarige jongen in een zandgraverlj te Bloemendaal gestikt. pag. 1 De Eerste Kamer heeft besloten, dat zij de werkzaamheden zal regelen en niet de voorzitter. De voorzitter had zich hiermee accoord verklaard. pag. 3 Een voorstel om mr. Duys te roycercn uit de S. D. A. P.? pag. 4 Op tal van plaatsen in Nederland de bliksem ingeslagen. Eenige licht gewonden. pag. 4 De mannen, die een stokouden man te Wate ringen overvielen en trachtten te berooven tot acht jaar veroordeeld. pag. 4 De Koningin-Moeder gaat voor eenige weken naar Zwitserland. pag. 4 Op den eersten dag van het proces te Leipzig verklaarde Van der Lubbe o.m. zich nooit voor nat.-socialist te hebben uitgegeven. pag. 3 De zitting van heden van het proces van der Lubbe. pag. 1 Het nieuwe Oostenrijksche kabinet samen gesteld. pag, 3 Nederland wil de kwestie van de Joodschc vluchtelingen op de agenda van de eerst volgende Assemblée plaatsen. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: De Haarlemsche rechtbank. pag. 1 Van onzen Londenschen correspondent: Be sprekingen over den economischen toestand. pag 2 H. G. Cannegieter: Fannie Hurst verfilmd. pag. 9 K. de Jong; Concert der H. O. V. m. m. van Hans Bijvanck. pag. 9 gelegenheid de communistische idee in voeren. Wel volgen zij het program van de com munistische partij. Van der Lubbe heeft in de partij eenig aan zien gekregen. Albara is overtuigd, dat Van der Lubbe een geiegend object is voor de communistische partij om bijzondere actie te voeren, De partij heeft steeds Van der Lubbe voor uit gezonden om zelf achter de schermen te blijven: Van der Lubbe'was steeds zoo vrien delijk de schuld op zich te nemen. In 1931 was Van der Lubbe na toe aan een uittreden uit de partij, men wilde dat hij zou bedanken als lid, doch Albara wist niet of Van der Lubbe hieraan gevolg heeft gege ven. Van der Lubbe moest om zoo te zeggen, uitgeschakeld worden, de reden hiervan was echter niet na te gaan. Getuige heeft ook met een anderen vriend van Van der Lubbe gesproken, Jacob Vink, lid van de C. P. H. Ook hij wist. dat Van der Lubbe met de partij in conflict was geweesten dat de partij hem wilde royeeren. doch hij gelooft niet. dat Van der Lubbe is uitgetreden, aangezien hij zich later nog in de zin van de partij bezig hield. Weggehaalde papieren, Verder maakt getuige nog melding van een mededeeling van Vink, over aanteekeningen van beklaagde, welke door een lid van de C.P.H. zijn afgehaald op den dag voor den eersten Maart. Er is hier sprake van een dagboek en een oude pas. In het dagboek waren de adressen van binnen- en buitenlandsche communisten op- geteekend, ook Duitsche namen waren daar bij. Uit het afhalen van deze papieren blijkt, dat de C. P. H. er belang bij had. dat deze bij het bekend worden van Van der Lubbe verdwenen. Ovel- de houding van beklaagde na zijn ar restatie te Berlijn, verklaart getuige HeissSg: „Eerst was het verhoor moeilijk, aangezien van der Lubbe te vermoeid was en uitgeput door de gebeurtenissen". Zeer belangstellend. Reeds om 12 uur 's nachts was hij bereid tot een onderhoud. Het was opmerkenswaardig met welk een interesse hijzelf over deze dingen sprak en hoe nauwkeurig hij alles verklaarde. Toen hem het protokol van zijn verhoor werd voorgelegd, verzocht hij hier en daar correcties aan to brengen en verklaarde dan waarom h ijdit zoo gewijzigd wilde zien. Deze gcinteresseerde houding behield hij zoolang hij bij de politie verbleef. „Toen ik", zoo zeide getuige, „na den eer sten keer nog eens met van der Lubbe door het gebouw van den Rijksdag moest, toonde hij zich buitengewoon goed georiënteerd. De brandplekken kende hij beter dan ik". Verder verklaarde getuige, dat bij het eer ste verhoor Van der Lubbe geenszins ter neergeslagen was. Openhartig verklaarde hij den Rijksdag in brand te hebben gestoken en dit ook op zich te willen nemen. Verheugd over zijn daad. Hij vroeg of die ook in de Nederlandsche kranten kwam. Toen getuige bevestigend hier op antwoordde, was hij verheugd en zeide: „Zoo is het goed". Van der Lubbe heeft met zijn daad de ar beiders wakker willen schudden, die reeds veel te lang geaarzeld hadden. Om de be staande staats-orde omver te werpen moest men geweld gebruiken. Als doelvan zijn strijd noemde hij de „arbeiders-regeering". GERECHTEN. WELKE STAAT NOG NIET VAST. DEN HAAG, 22 September. (Van onzen Haagschen correspondent). Blijkens de me morie van toelichting' op de Justitiebegroo- ting zal hierop o.m. een bedrag van f 214.740 bezuinigd worden door opheffing van recht banken en kantongerechten. Naar wij uit de alerbeste bron vernemen, staat er nog niets vast ten aanzien van de plaatsen, waarin rechtbanken en gerechten zullen worden opgeheven. Dat het bezuinigïngsbedrag zoo scherp is afgepaald, vindt zoo werd ons verklaard zijn oorzaak daarin, dat in dat bedrag sa mengaan kleinere besparingen, welke in ieder geval zullen tot stand komen, en een globaal geraamd bezumigingsbedrag wegens opheffingen. ERNSTIG MOTORONGELUK Bijna op dezelfde plaats als het droevig on geval bij het zandafgraven heeft een ernstig motorongeluk plaats gevonden. De gebroeders H. uit Utrecht en den Helder maakten een toer met een motorfiets en kwa men het Kopje afrijden, juist toen een lee- ge zandauto naderde. De bestuurder kon de bocht niet nemen en reed tegen de auto aan. waardoor het been van den duorijder werd verbrijzeld. De zaak Is bij de politie in onderzoek. BIJ HET OVERSTEKEN VAN DEN WEG. Op den Velperweg te Arnhem is de 19-ja- rige mejuffrouw A. Mekkink bij het overste ken van den weg door een passeerende auto overreden en met verbrijzeld rechteronder- been naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Haar toestand is ernstig.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1