I DE BILT EEN TUIMELAAR OP HET NOORDZEESTRAND. WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 meldt Hoogste barometerstand 773.1 m.M. te Sarna. Laagste barometerstand 754.3 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen, Oostelijken tot Zuide lijken wind, nevelig tot half of zwaar be wolkt, weinig of geen neerslag; weinig ver andering in temperatuur. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. 765 m.M. 764 m.M. Opgave van de Fa. KEZP, Opticien Groote Houtstraat 137. - Tel. 11640 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 September Ondertrouwd 26 September: H. Engel en F. H. H. O. Nilant. Bevallen 23 September: G. M. C. Saarloos— Beaux, d.; 24 September: G. v. d. Laan—Nie- möller, z.; 25 September: J. H. Bühl—Joubij, d.; A. M. C. de Ruiterv. d. Pol. d.A. W. Penner—Doorgeest, z.; 26 September: J. Hill den Bakker, z.; Overleden 24 September: H. C„ 22 mnd., z. v. B. A. de Groot, Jan Gijzenkade; P. Ne- grijn, 77 jRijksstraatweg; B. J. I-Iiier, 63 j., Kamperlaan; 25 September: A. M. Schuyte- v. Nieuwmegen, 61 j„ Scheldestraat; M. J. Heerooms, 84 j. L. Heerenstraat; A. M. v. d. Heijden—Bogaert, 80 j„ Timorstraat; G. Roeland—Smit, 69 j., Zomerkade; N. Kotten, 36 j„ Seringenstraat; F. J. Oerlemans, 43 j., Linschotenstraat; VELSEN Geboorten- M. J BroersPiek z„ Melklaan 72. Velsen. M. E. KorthovenBchne z., van Speijkstraat 19 IJmuiden-O. C. C. van Laer Zwanenburg d.. Velserduinweg 126 IJmuiden- O. C. M. A. HinHenneman z„ Kennemerlaan 117. IJmuiden; A. C. van HessclingenSchol ten z., Wijkerstraatweg 68 Velsen. M. Löke— Broek. z.. Tusschenbeeksweg 8 IJmuiden-O. C. A. Koksvan Straalen z. Kalverstraat 52 IJ- mulden-O. Overleden: Jentje Boksem, 50 j., echtgen. van W. Booij. „DE JANTJES" ALS GELUIDSFILM. OPNEMINGEN TE NIJMEGEN. Het boschachtige terrein in de omgeving van de z.g. ..leemkuil" aan wen Kwakkeberg te Nijmegen was gisteren het tooneel van merkwaardige gebeurtenissen. Een detache ment militairen in het Nederlandsch Indisch Leger, onder bevel van een luitenant kwam aangemarcheerd. hield aan den rand in het dicht begroeide ravijn ter plaatse halt en stelde zich vervolgens op in linie. De com mandant plaatste zich voor het front, deed twee der manschappen naar voren schrijden en hield daarna een toespraak, waarin hij beiden mededeelde, dat de leger-comman- dant had goedgevonden hen te bevorderen tot sergeant, zulks als erkenning voor hun moedig optreden, tijdens de troebelen aan Sumatra's Westkust Hij stelde de beide dap peren ten voorbeeld aan den troepen, die de mededeeling voor deze bevordering met een driewerf „hoera" begroette. Den lezer zal het vreemd voorkomen, dat daar in een boschperceel in de omgeving van Nijmegen deze bevordering plaats vond. Het geval laat zich echter al minder eigenaardig aanzien, wanneer wij mededeelen, dat het hier een opneming gold voor de geluidsfilm van „De Jantjes", het bekende tooneelstuk, dat thans voor de film bewerkt wordt. En hier in Nijmegen werd gisteren de scène op genomen waarbij de ..Schele" (gespeeld door Johan Kaart Jr.) en de ..Dolle" (Willy Castel- lo) in Indië voor het front van den troep voor hun moedig gedrag bevorderd worden. Nijmegen was voor het opnemen in deze scène de aangewezen plaats, daar hier im mers de Koloniale Reserve zetelt, waarvan een detachement van een honderdtal men schappen, onder bevel van lsten luitenant Goedhart medewerking verleende. Bovendien heeft het boschachtige terrein aan den Kwabbenberg en in het bijzonder de omge ving van de „leemkuil", die eenigszins aan een ravijn doet denken, veel weg van het In dische landschap. Dinsdagmorgen tegen half elf kwamen de spelers en het technisch personeel van de Holandia Int. Filmproductie, die de film ver vaardigt, te Nijmegen aan in de Prins Hen drik-kazerne, waar de Koloniale Reserve ge legerd is. Van hier werd spoedig naar de plaats, die voor de opneming was uitgekozen, vertrokken. De voorbereiding op de plaats van hande ling namen heel wat tijd in beslag. Zoo moesten o.m. van de auto's met de geluids film-installatie die op den weg bleven staan, honderden meters kabel door het bosch ge legd worden tot aan de plaats waar de plech tigheid der bevordering zou plaats vinden: ook in telefonische verbinding moest tot stand worden gebracht. De technische uit rusting bleek volmaakt, wat dan ook niet be hoeft te verwonderen, wanneer men bedenkt, dat de beide auto's met hun ingebouwde ge luidsinstallatie een waarde vertegenwoordigd van 90.000 gulden. Ten langen leste waren dan de voorbereidingen gereed, doch toen liet het weer de filmmenschen in den steek. Een druilige regen viel neer en onder deze omstandigheden was er geen sprake van fil men. Totdat tegen half een het zonnetje zwakjes doorbrak en het spel een aanvang kon nemen. Johan Kaart en Willy Castello werden bij den troep ingedeeld en waren met hun nieu we collega's al aanstonds de beste maatjes: van de „beroepsmenschen" ware zij dan ook alleen door het rijkelijk geschminkt aange zicht te onderscheiden. Wie nu mocht denken dat de opneming, toen eindelijk alles gereed was, nu ook in no time geschied zou zijn, heeft het mis. Daar was aleen en al het oogenschijnlijk zoo dood eenvoudige aanmarcheeren van den troep, onder tromgeroffel, dat viermaal plaats vond. voor de regisseur. Jaap Speyer, zijn fiat gaf voor een eerste opneming van dit onderdeel; toen ook eerst hadden de beeld- en geluids installaties hun juiste opstelling gevonden. Nog een viertal malen wend dit aanmarchee ren herhaald en thans gold het geen probe" meer. doch .aufnahme". Intusschen was een uur verstreken. Thans volgde de scène van de bevorderings plechtigheid en de toespraak tot den troep. Luitenant Goedhart had hierbij de leiding en hij kweet zich uitstekend van zijn taak: wan neer dit deel van de film niet ten volle tot zijn recht komt, dan is dat zeker niet zijn schuld. En de „mixer", de man van de ge luidsinstallatie. die het geluid te beoordee- len heeft, met wien wij later nog even een kort gesprek hadden, bleek van oordeel, dat een acteur zeker niet zóó voldaan zou hebben als deze officier in zijn toespraak. Nog eens had luitenant Goedhart zijn toespraak in het Duitsch te houden, daar er ook een Duitsche versie van „de Jantjes" gemaakt wordt. Het was eerst na een uur of drie hard werken, dat het singnaal inrukken gegeven werd. En dan te bedenken, dat deze scène in de film wellicht niet langer dan een minuut duurt. De weinigen, die bij deze opnemingen aanwe zig waren kregen dan ook terdege een in druk van wat er bij de vervaardiigng van een film komt kijken. Aanvankelijk lag het in het voornemen aan het eind van den middag nog opnemingen te doen vóór de Prins Hendrik kazerne, waar bij dan Jan van Ees en Beppie de Vries zou den medespelen. Van dit voornemen heeft men wegens bedekte lucht moeten afzien. Toen eenige jaren geleden Prof. Dubois ons verzocht hem te willen waarschuwen wan neer wij weer eens een volwassen en vol komen uitgegroeid zeezoogdier op ons Noord zeestrand mochten vinden, teneinde het juis te lichaamsgewicht te kunnen bepalen, be loofden wij dit grif, niet wetende dat er weer jaren voorbij zouden gaan, voordat de zee een geschikt exemplaar op het strand zou brengen. Zondagavond j.l. kwam eindelijk een be richt binnen over een zeer groote tuimelaar (Tursiops fcruncatus), welke bij paal 59, tus- schen Zandvoort en IJmuicfen op het strand lag. Den volgenden morgen ging ik kijken en vond zonder moeite het half onder het zand gestoven kadaver. De totale lengte be droeg 3.26 M. en duidde evenals de sterk afgesloten tanden op een oud en volwassen dier en bleek dus een waardevol object voor het onderzoek van Prof. Dubois. Ook Prof. De Beaufort van het Zoölogisch Museum te Amsterdam werd gewaarschuwd en toen wij den voleenden dag bericht kregen dat men daar prijs stelde op het skelet, werden de leden van de transport-expeditie opgetrom meld. Eenige biologische en medische stu denten, die genegen waren om behulpzaam te zijn by het vervoer waren spoedig ge vonden en ook de heer Sipkes. directeur van de Kweekerij „De Teunisbloem" te Overveen verklaarde zich weer direct bereid de leiding van dit transport op zich te nemen. Voorzien van de noodige touwen, schoppen en planken om het dier uit te graven en op de vrachtauto te sjorren reden we over het strand naar de strandingsplaats. Ofschoon het strand niet erg geschikt was en de auto een paar maal dreigde vast te loopen, kwa men we zonder ongelukken bij paal 59. Na een uurtje van hard werken lag het zware gevaarte in de laadbak en kon de terugtocht aanvaard worden. Eenige malen moesten de planken er aan te pas komen om de auto weer op een harder gedeelte te brengen; vooral de oprit bij den Zeeweg baarde veel zorg. Op de weegbascule van de Haarlemsche Gasfabriek zou de tuimelaar gewogen wor den. Maar ofschoon dit apparaat den ge- heelen dag tallooze vrachten met de noodige accuratesse had gewogen, weigerde het aan vankelijk zijn plicht te doen. Een kreet van verlichting ontsnapte ons toen eindelijk het weegkaartje in ons bezit was. Onze buit woog ruim 240 K.G. Toen naar Amsterdam, waar het geurende vrachtje in „Artis" werd af geleverd. Dat dit groote xemplaar gewogen kon wor den en het skelet, dat nog geheel compleet en intact was, voor de collectie van het Zoö logisch Museum behouden kon blijven, dan ken we aan de voortvarendheid van den vinder, den Heemsteedschen bioloog Korringa en niet het minst aan den heer Sipkes. die zijn tijd en wagen weer beschikbaar stelde voor het vervoeren van 240 K.G. ongekeurd vleesch. JAN P. STRIJBOS. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT „EENDRACHT MAAKT MACHT". In verband met het verzoek van de woning bouwvereen. „Eendracht maakt Macht", in zake huurverlaging adviseeren B. en W. thans, na ingewonnen advies van den ge meente-accountant, dit verzoek toe te staan, omdat de financieele positie dit toelaat. Voor gesteld wordt derhalve te besluiten, aan de woningbouwvereeniging „Eendracht maakt Macht" toe te staan met ingang van 1 Oct. 1933 de weekhuren van de 34 eerst gebouwde woningen met winkelhuis met 40 cent te ver lagen en deze te brengen op f 5.66 en die van het winkelhuis op f 9.91. BEHEERSVERORDENING ZUIDERBAD. Omdat scheiding van administratief- en kasbeheer voor het „Zuiderbad" geen toe passing kan vinden, daar het personeel daar voor te klein is, liggen B. en W. aan den Raad een concert-verordening voor. waarin zoowel regelen voor het beheeren der geld middelen als een beheersverordening is ver vat. Door de reeds aan den gemeente-accoun tant verstrekte controle-opdracht worden de bezwaren van die eenhoofdige regeling tot een minimum beperkt. LEVERANTIE HANDDOEKEN „ZUIDERBAD". Ingekomen is een brief van den Commis saris der Koningin, waarin in overweging wordt gegeven het noodige te verrichten voor het doen intrekken van het Raadsbesluit van 5 Juli 1933, waarbij in verband met de be kende handdoekenkwestie, het college van B. en W. werd verzocht de firma Van der Veld-Schuiten, voor den duur van dit jaar uit te sluiten van leveranties aan de ge meente. In verband met dit schrijven stellen B. en W. voor tot bovenbedoelde intrekking te besluiten. OPERA-KOOR De oprichting van een Operakoor is thans zoo goed als zeker. Op de voorloopige vergade ring in Ons Huis werd in beginsel besloten tot de oprichting over te gaan. Het aantal dames en heeren, dat zich opgaf is reeds zoo groot, dat de leiders kans zien er met hulp van eenige goede solisten een goed geheel van te maken. De eerste repetitieavond is vastge steld op Donderdag 5 October. JACOB HAMEL. De toestand van Jacob Hamel, den leider van O. H.'s Mannen- en kinderkoor, baart nog zorg. Nog steeds moet hij volkomen rust hou den. Het zal nog wel geruimen tijd duren voor hij zijn werk weer kan hervatten. OPHEFFING VERVOLGONDERWIJS In de gisteren gehouden vergadering van de Commissie van Bijstand voor Onderwijs en Soc. Aangelegenheden, sprak de commissie als haar meening uit, dat, hoewel de kosten ijer leerling te hcog zouden worden, het toch "te betreuren valt. dat het openbaar vervolgon derwijs zou moeten verdwijnen. De commissie zou dan ook aan het opheffen een tijdelijk ka rakter willen geven. In geval de Raad inder daad in dien zin een besluit mocht nemen, werd de wenscheli.ikheid bepleit om vooral in het belang van de jongens te trachten een ge legenheid te scheppen om op minder school- sche wijze en door een aantrekkelijker en uit gebreider programma de kennis eenïgermate te verrijken. Met behulp van een gemeentelijk subsidie zou, buiten de Lager Onderwijswet om, wellicht door samenwerking van parti culieren (onderwiizersorganisaties, cultureele vereenigingen, e.d.) een cursus voor de school vrije jeugd in het leven kunnen worden ge roepen. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. Nu de heer Zwiers zijn functie tot tech- nisch-aesthetisch adviseur van de Gemeente Zandvoort voor den tijd van twee jaar heeft aanvaard, meent hij dat het niet juist zou zijn, tevens invloed in de schoonheidscom missie te blijven oefenen. Daarom heeft hij bedankt als lid van deze commissie. VASTRECHT VOORSTEL VOOR HET GASBEDRIJF. De heeren A. J. v. d. Moolen en B. v. Rijn- bert hebben een voorstel voor vastrecht voor het gasbedrijf bij den Raad ingediend. Dit voorstel komt in hoofdzaak op het vol gende neer. Voorgesteld wordt 12 klassen in te stellen, als volgt: Gebruik in M3. gemiddeld per maand: 1. 020, tarieven over den gewonen meter 20 maal 4 ct. as 80 ct, tarieven over den munt meter 20 maal 5 ct. is 100 ct.; resp. 2. 2025 25 maal 4 ct is 100 ct., 25 maal 5 ct. is 125 ct.; 3. 2530, 30 maal 4 ct. is 120 ct., 30 maal 5 ot. is 150 ct.; 4. 3035, 35 maal 4 ct. is 140 ct., 35 maal 5 ct. is 175 ct.; 5. 3540, 40 maai 4 ct. Is 160 ct., 40 maal 5 ct. as 200 ct.; 6. 4045. 45 maal 4 ct.is 180 ct., 45 maal 5 ct. is 225 ct.; 7. 45—50, 50 maal 4 ct. is 200 ct., 50 maal 5 ot. is 250 ct.: 8. 5060, 60 maal 4 ct. os 240 ct„ 60 maal 5 ct. is 300 ct.; 9. 6070 70 maal 4 ct. is 280, 70 maal 5 ct. is 350 ct.; 10. 7080. 80 maal 4 ct. is 320 ct., 80 maal 5 ct. is 400 ct.; 11. 80—90, 90 maal 4 ct. is 360 ct.. 90 maal 5 ct. is 450 ct.; 12. boven 90, 100 maal 4 ct. is 400 ct., 100 maal 5 ct. is 500 ct. Naast dit vastrecht wordt 6 cent voor eiken M3. berekend, zoodat elke M3. betaald wordt met 10 cent (muntgas 11 cent) en voor over- verbruik 6 cent per M3. Dit houdt dus in een prijs van 10 ct. voor 't heele jaar. Aangezien in het zomerhalfjaar 179163 M3. meer wordt gebruikt dan in het winterhalfjaar, brtee- kent dit een prijsgeven van 179163 maal 2 cent is f3583,26 of ruim f3500; als men het groot verbruik er buiten laat dat 173204 M3. per jaar afneemt. Indien voor deze contrac ten alle prijzen met 1/4 cent worden ver laagd, 't geen wordt aangeraden door de ^voorstellers kost dat aan de gemeente f433,01. De ontworpen 12e klasse zal in de praktijk weinig voorkomen, omdat die zelfs met zeer groot oververbruik duurder is dan het klein ste contract van 2000 M3. a 8 cent. De instelling der klasse geeft voordeel aan het bedrijf. Als iemand per maand gemid deld 31 M3 gas verbruikt betaalt hij met vastrecht 35 maal 10 ct. dus 4 maal 10 ct. te veel, ails zijn verbruik gelijk blijft en ais hij meer gebruikt, betaalt hij de eerste 4 M3. van zijn oververbruik niet met 6 maar met 10 cent. Daardoor zal het bedrag, dat het bedrijf schade lijdt (f3500) eenigszins worden ver laagd. z-ou men het vastrecht verhoogen. door rekening te houden met een prijs van 101/2 ct. in plaats van 10 ct., dan zou dat het bedrijf f5350 voordeel geven. De verbrui kers zouden dan echter onnoodig veel beta len, reden waarom de voorstellers hier tegen zijn. OPHEFFING VERVOLG ONDERWIJS. In verband met het geringe aantal leer lingen, dat zich dit jaar voor den cursus voor vervolgonderwijs heeft aangemeld, stellen B. en W. dezen cursus per 1 October 1933 op te heffen. Het kostenbedrag per leerling, dat de gemeente dient te vergoeden aan de besturen van bijzondere cursussen voor vervolgonder wijs, zou bij instandhouding aanmerkelijk stijgen, daar de vaste kosten van de gemeen telijken cursus- als wedden, verlichtings en verwarmingskosten ongeveer- gelijk blijven, ondanks het verminderde aantal leerlingen. LISSE GEREF. KERK. Voor het beroep bij de Gereformeerde Kerk te Lisse heeft bedankt ds. J. D. Barth te Borsselen. STIJGING WERKLOOSHEID Bij de laatste telling stonden als werkloos ingeschreven: 157 landarbeiders, 33 bouwvak arbeiders. 4 schippersknechten, 4 fabrieksar beiders. 3 machine houtbewerkers en 16 tot andere vakken behoorend. Totaal 217. Het aan tal werkloozen is met 40 gestegen. BOND ZUID-HOLLANDSCHE KLEINE KWEEKERS EEN AFDEELING TE LISSE? Naar wij vernemen zal heden Woensdag om 8 uur 's avonds in Hotel „De Witte Zwaan" een vergadering worden gehouden om te komen tot oprichting van een afd. Lisse van den Bond van Zuid-Hollandsche Kleine kweekers. Door een lid van het Hoofdbestuur zullen dien avond inlichtingen worden verstrekt. HAARLEMMERMEER PERSONALIA In de plaats van wijlen den heer A. Jansen is tot brievenbesteller te Hoofddorp benoemd J. van Zijtveld uit Naaldwijk Evenals nabij Aalsmeer, wordt thans ook nabij de Cruquius alhier druk gewerkt met het aanvoeren van zand hetwelk van om liggende gronden wordt afgegraven en per treintje naar de plaats van bestemming wordt gebracht voor het in orde maken van de opritten bij de nieuw gebouwde brug over de Ringvaart. In verband met deze werkzaamheden bleek het noodzakelijk het zandtreintje dwars over den Kruisweg ter plaatse die steeds druk wordt bereden te laten passeeren. Een man staat met een roode vlag bij den overgang o min het belang van de veiligheid van het verkeer de noodige waarschuwingsteekenen te geven. KLAP VAN EEN PAARD. Maandag stond de heer B. op een erf aan den Hoofdweg alhier achter een paard. Plot seling kreeg hij van het dier een klap tegen het linkerbeen, waardoor dit zoodanig werd verwond, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. IJMUIDEN JAARVERSLAG VAN HET HOOGOVENBEDRIJF. VERLIESSALDO 1.336.893.69. Blijkens het jaarverslag over het boekjaar 1932—1933 vande Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken bleven de hoog ovens 1 en 3 het geheele jaar onafgebroken in bedrijf. De totale ruwijzerproductie ge durende het verslagjaar bedroeg 232.932 ton (gemiddeld per dag 638 ton)c.a. 85 pet. van de normale productiecapaciteiten. De Cokesproductie bedroeg 256.844 ton. De winst en verliesrekening sluit met een saldo verlies van f 1.336.893,69, waarvan f 1.327.606,27 door afschrijvingen op fabrieks- installaties en woningen werd veroorzaakt. Verder werd afgeschreven op voorraden f 172.147,25, terwijl f 300.000 werd gereser veerd tegen loopende grondstoffencontracten. Het verlies over het afgeloopen boekjaar zal moeten worden overgebracht naar nieuwe rekening, waardoor het saldo verlies op de balans tot f 3.667.476,51 stijgt. De financieele resultaten van de Cement fabriek IJmuiden over 1932 waren amper vol doende om de kosten van het bedrijf zon dei- de afschrijving te dekken. Het bruto bedrijfsoverschot van de Mekog over het boekjaar 1932 werd voor schrijvingen bestemd. Aan de gemeenten Velsen, Beverwijk. Krom menie en Wormerveer werd afgeleverd 12.484.577 M3. cokesovengas tegen 12.165.317 M3. in het vorige boekjaar. RIJWIELDIEFSTAL. Door v. d. K. wonende te Haarlem is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn heerenrijwiel, hetwelk hij eenigen tijd onbe heerd had achtergelaten in de rijks vischhal alhier. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.80—f 0.45 Griet per 50 K.G. f 30—f 15 Tongen per K.G. f 1.10—f 0.70 Middelschol per 50 K.G. f 28 Zetschol per 50 K.G. f 32—f 23 Kleine schol per 50 K.G, f 20—f 5 Schar per 50 K.G. f 8f 2.50 Rog per 20 stuks f 18f 8 Vleet per stuk f 1.35—f 0.86 Kleine poon per 50 K.G. f 2.20 Groote schelvisch per 50 K.G. f 32f 25 Middelschelvisch per 50 K.G, f 28f 23 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50 f 14 Kleine schelvisch per 50 K.G, f 13f 3.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 86f 51 Gullen per 50 K.G. (groote) f 20—f 13 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 12f 3.50 Leng per stuk f 1.30f 0.75 Heilbot per K.G. f 0.80 Wijting per 50 K.G. f 5.60—f 3.40 Koolvisch per stuk f 1.08f 0.23 Makreel per 50 K.G. f 14f 4.90 Versche haring per kist f 6f 4.60 BESOMMINGEN. Trawlers: Schoor!, IJm. 39. 615 manden f 4830. Rijnstroom IJm. 86, 330 manden i 2340 Isa bel IJm. 14. 100 manden I 1490 Groningen IJm 56. 245 manden f 1940 Silvain IJm. 116. 925 manden f 3830 Oostzee. IJm. 147. 65 manden f 1680. IJszee IJm. 167, 350 manden f 2640 Poolzee IJm. 77, 330 manden f 2810 Carolina IJm. 26. 500 manden f 3600 Jennie Elza IJm. 88, 110 manden f 1370 Reiger IJm. 106, 65 manden f 1C80 Julie Streiff IJm. 159, 70 manden f 1290 Kotters: E 408 f 810; E 45 f 1310; M D. 437 f 310. Logger: KW 62 f 430 BEVERWIJK FEESTAVOND „TURNLUST". Dinsdagavond is voor de leden van de B.G.V. „Turnlust" een feestavond gehouden in het Kennemer Hotel. Nadat de voorzitter, de heer Steijn, een openingswoord had gespro ken. hebben de leden zich gedurende eenige uren prettig vermaakt met spel- en dans. Ter afwisseling vertoonde de heer Blauw de door hem opgenomen filmpjes van schoolfeesten en van de sportfeesten, welke op Koninginne dag in het Sportpark werden gehouden en waaraan Turnlust haar medewerking ver leende. Het spreekt vanzelf, dat vooral dit ge deelte van het programma bijzonder in den smaak viel. Roemer's Orkest heeft er verder op uitste kende wijze voor zorggedragen, dat de avond een zeer goed verloop had. Daartoe droegen ook de vele intermezzi bij, welke door de leden zelf verzorgd werden. HET VERVOER VAN AARDAPPELEN. De politie heeft een te Heemskerk woon achtigen voerman aangehouden, die in zijn wagen onder stroo verborgen 12 zakken aard appelen vervoerde. De voerman was niet in het bezit van het voorgeschreven vervoer- bewijs, terwijl evenmin de zakken geplombeerd waren. Tegen den voerman werd procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de aard- appelcrisiswet. AANRIJDING. Op het gevaarlijke kruispunt Koning- straa tKloosterstraatBegij nestraa t werd een wielrijder aangereden door een vierwie lig motorrijtuig. Het ongeval liep echter bij zonder goed af, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur,, die op het laatste moment zijn richting zoodanig wist te wijzigen, dat hij den wielrijder slechts even raakte. Tengevolge van deze manoeuvre reed de auto echter tegen een winkel op, waardoor de wagen nog al schade bekwam. De wielrijder kwam er echter zonder letsel af. Tegen den autobestuurder moest proces verbaal worden opgemaakt omdat bij contro le de remmen niet voldoende bleken te func- tionneeren. HET KAMPIOENSCHAP VAN DE KORTE BAAN. Bij de Dinsdag te Schagen gehouden korte baan draverijen, waarin ook het kampioen schap werd verreden, heeft onze plaatsge noot, de piqueur Jan van Leeuwen Jr, met de bekende draafster Lady Bond het kam pioenschap van de korte baan verworven. Tevens verwierf het paard daarbij den prijs van f 1000, die voor deze draverij was uitge loofd. Dezelfde piqueur reed in deze draverij ook Queen Ethel, waarmede hij den tweeden prijs behaalde. Het was dus voor onzen plaat selijken jockey een zeer succesvolle dag en een bekroning van de reeks van overwinnin gen, die hij in dit drafseizoen met verschil lende paarden wist te behalen. JAARVERGADERING BURGER ZIEKEN FONDS. Dinsdagavond hield het Algemeen Burger Ziekenfonds in het Kennemer Hotel zijn al- gemeene jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. P. Schelvis, opende de vergadering met een woord van welkom tot de weinige leden, die aan den oproep gevolg hadden gegeven. Spreker had in deze vergadering stellig grootere opkomst verwacht, omdat het aantal leden zich heeft uitgebreid. Hoewel het bestuur zeer zeker prijs stelt op een groot vertrouwen in den gang van zaken, maar een weinig meer medeleven met het werk van het bestuur zou zeer op prijs worden ge steld. Na vaststelling der notulen deelde de voor zitter mede. dat de inning van de bijdragen der leden thans geen moeilijkheden meer oplevert, door de aanstelling van den heer P. Bakker als bode. Het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vos, maakte eveneens melding van het slechte bezoek der vergaderingen. In den loop van het jaar 1932 werden 13 nieu we leden aangezuiverd, zoodat het ledental thans 32 bedraagt (gezinshoofden). Vervol gens releveerde de secretaris de werkzaam heden, welke in 1932 werden verricht. Het jaarverslag van den penningmees ter-administrateur vermeldde o.m. de eind cijfers van de balans, die sloot op bedragen van f 1.084.85. Hoewel het een jaar was dat groote financieele offers vergde, werd toch geen verlies geleden. Het ziekenfonds heeft bewezen levensvatbaarheid te bezitten. Al leen zal het dringend noodig zijn, dat de fi nancieele positie van het fonds versterkt zal worden. Daarvoor is echter in de eerste plaats uitbreiding van het ledental noodzakelijk. Het financieele verslag verwierf de goed keuring der vergadering. Den administra teur werd dank gezegd voor het gehouden beheer. Vervolgens stelde de voorzitter de regle- ments-herziening aan de orde in verband met de aan te vragen Koninklijke goedkeu ring. De heer Pattes vestigde de aandacht op het groote gewicht van het verkrijgen van rechtspersoonlijkheid en drong op spoed aan. De thans aanhangig gemaakte wijziging droeg nog slechts een voorloopig karakter, doch het bestuur stelde zich voor zoo spoe dig mogelijk een definitief reglement aan te kunnen bieden. Na langdurige discussies werd besloten het ontwerpen van een geheel nieuw reglement op te dragen aan een com missie, waarin zitting kregen de heeren Ro- meijn, Vos Jr. en Ph. M. Pattes. Deze commissie zal tevens in overleg tre den met het bestuur omtrent de keuze van een deskundige. In de controle-commissie werden benoemd de heeren G. van Eek, Romeijn en v. d. Leeu wen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren J. P. Schelvis en D. Weijs. met algemeene stemmen her kozen. In zijn slotwoord heeft de voorzitter nogmaals aangedrongen op het voeren eener krachtige propaganda, teneinde het ledental zoo spoedig mogelijk uit te breiden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2