r ATA Een nieuwe actie van het Nationaal Crisiscomité. Wm. jf RADIOPROGRAMMA |§f Radio Moors o. \\Niet alleen gemak geeft^V 't Geeft ook een gerust gevoel Krijgt U onverwacht visite, Nóóit zit U met vuile boel. DE KAMPEERDERS. ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BINNENLAND ATA schuurt en reinigt alles! E.Ostcrmann ACo's Handal Mij.N.V..Amsterdam. FabriaKan te Jutphaas bij Utrecht Het vraagt hulp. De crisis doet haar einde nog niet zien. En de nood, die de crisis in veler huis bin nen bracht, heeft nog evenmin een einde. De taak van het nationaal crlsiscomité is bijgevolg nog lang niet afgeioopen. Het co mité is zich daarvan welbewust en wil mdets liever dan zijn helpend en steunend weirk voortzetten. Echter het crisiscomité moet daartoe de middelen bezitten. En nu Is het een onaange naam feit, dat indrukken door den tijd ver vagen, dat ten slotte de mensch aan alles gewend raakt. De crisisnood in zoo vele ge zinnen maakt niet meer zoo'n diepen indruk als zulks in den aanvang het geval was. En, worden de indrukken minder scherp, dan wordt ook minder snel naar de beurs gegre pen. Er is een vertragende invloed op het toevloeien van gelden te constateeren. Maar de nood bleef. Steeg zelfs in heel vele gevallen, nu de op leving nog uitbleef. Het crisiscomité heeft nog veel te doen. Om dat alles te kunnen financieren zet het crisiscomité een nieuwe campagne in, want wat er in kas geweest is, spoedt ten einde. Een nieuwe campagne! Van 411 October wordt er weer een na tionale inzameling gehouden. Het crisicomité heeft in de afgeioopen dagen een groot aan tal vertegenwoordigers van de Pers in het mooie kroonprinselijk paleis aan den Kneu terdijk ontvangen men weet, dat daar de bureaux van het crisiscomité gevestigd zijn om haar te vragen weldadig Nederland weer eens wakker te schudden, op te wekken om mede te helpen heel veel leed, ook heel veel in stilte gedragen leed, te verzachten. Die oproep vond uiteraard een geopend oor. Wij vestigen echter niet alleen aller aandacht op de nationale inzamelweek van 411 October, we wekken ook van ganscher harten iedereen, persoonlijk en in vereeni- ging, op die week te doen slagen. Hier is een doel. waarbij Nederland volledig één is. Hier moet opnieuw een daad gesteld worden door ons volk, onder welles goede eigenschappen groote weldadigheidszin vooraan staat. De campagne, de geconcentreerde aanval heeft plaats van 4—11 October. Dan moet er in heel Nederland, in stad en dorp, geld worden ingezameld, geld, veel geld. Waar mede een lichtschijn gebracht kan worden in de duisterheid van veler woning. Minstens de helft der plaatselijke comité's hebben de collecte-actie reeds georgani seerd. Behalve door de redactioneele pogingen om tot het hart der lezers te spreken zullen ook in de week overal, in. de. bladen kleine annonces verschijnen, ter gestadige herinne ring aan de bijzonderheid van de week van 411 October, de week der- gaarne-gevenden, de week der mededeeizamen, de week, waarin alleen het hart moge spreken. Ds herinnering zal ook levendig- gehouden worden door •aanplakbiljetten. En dan is de „Avro" op een goede gedachte gekomen. Zij zal een geheelen avond wijden aan de propaganda voor het werk van het nationaal crisiscomité en er zijn kansen, dat ook de andere zender dien avond zal worden ingeschakeld voor hetzelfde, gvoobe, naitio- lï'ale doel. Zoodat als deze plannen slagen 't groote leger aller luisteraars in hunne woningen op 3 October de stem zullen hooren van Prinses Juliana om half tien. Prinses Juliana zal spreken over de groote taak van het crisiscomité ter inleiding van de cam pagne-week, Ook zal het woord gevoerd wor den door de heeren Jhr. S. van Citbers. Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra en Mr. E. E. Meuten, resp. voorzitter, onder-voorzitter en penningmeester van het exisiscomité. En dan is er op dien avond nog een groote aantrekkelijkheid Daarover straks. Wat bedoelt het crisiscomité en hoe werkt het? Het nationaal crisiscomité ter inleiding van de campagneweek roepen we nog eenige hoofdpunten in de gedachten terug werd 23 November. 1931 door Prinses Juliana ge ïnstalleerd. Het comité telt 63 leden. Bij de samenstelling is ernaar gestreefd, naast enkele personen, die door hun maat schappelijke positie geacht kunnen worden het algemeen vertrouwen te bezitten, ver tegenwoordigers in het college op te nemen van vereenigingen en organisaties, welke de belangen van werkgevers en werknemers van alle kltur en richting vertegenwoordigen, zoomede van die instellingen op het gebied van armenzorg, hulpbetoon en weldadigheid, welke het meest met de nooden en behoef ten dér bevolking itf aanraking komen. Ge streefd is dus ernaar het volk in al zijn ge ledingen en schakeeringen samen te bren gen. Bij de plaatselijke comité's is hetzelf de systeem gevolgd. Om redenen van practijk werd het comité in drie afdeelingen gesplitst: land- en tuin bouw, nijverheid en middenstand, maat schappelijk werk. De voorzitters en ondervoorzitters vormen samen met het dagelijksch bestuur het werkcomité. Dit stelt maandelijks de alge- meene beginselen der steunverleening vast. De - loopende zaken worden wekelijks door het dagelijksch bestuur afgewikkeld. De algemeene doelstelling van het natio naal crisiscomité luidt: „Het lenigen, zooveel mogelijk in samenwerking met bestaande in stellingen, van indivldueelen nood. welke het gevolg is van crisis-verschijnselen! Het crisiscomité concentreert zich op de volgende punten: a. Het verleenen van aanvullenden en op- heffenden steun aan 'hen, die tengevolge van crisisverschijnselen in moeilijkheden ver- keeren en in wier nood door instellingen van weldadigheid niet of niet voldoende kan worden voorzien. b. Het verleenen van aanvullenden steun uitsluitend in natura aan ondersteunde werk- loozen of bij de werkverschaffing te werk gesteldcn. in wier gezinnen ernstige achter stand aan kleeding, dekking en schoeisel be staat. De geldelijke steunverleening wordt; uit sluitend gefinancierd uit door inzameling verkregen gelden. Dus.... van 411 October de beurzen open! De steunverleening iri natura wordt ge- financieerd uit gelden, welke door de re- r geering daartoe worden beschikbaar gesteld. In 1932 en 1933 beliep het bedrag f 750.000; voor 1934 is eenzelfde bedrag op de begroo ting uitgetrokken. Voor een bijdrage uit deze som komen slechts in aanmerking die ge meenten, waar een van rijkswege gesubsi dieerde steunverleening is en wanneer van gemeentewege een gelijk bedrag wordt uit getrokken voor hetzelfde doel. Bij de verdeeling der f 750.000 ervaart het steuncomité dat de, wegens de crisis nood lijdende gemeenten, in aantal steeds toe nemen. Het crisiscomité werkt gedecentraliseerd. De individueele gevallen worden plaatselijk onderzocht door de plaatselijke comité's. Deze kimnen bij gebrek aan eigen middelen bij het centrale instituut gelden verkrijgen, indien ze 10% vaii hun, door inzameling ver kregen gelden aan het nationaal comité af staan. Dit systeem bevordert de landelijke saamhoorigheid, maar tevens het wèl-plaat- sen van den verleenden steun. Voorop sta bij alle hulp, dat de werkzaamheid van bestaan de instellingen niet worden ingekrompen door het optreden van het crisiscomité. Vrijwel uitsluitend worden bijdragen ver leend tot leniging van direct stoffelij'ken nood. Geen steun wordt gegeven voor ver strekking van crediet of bedrijfskapitaal, aflossing of rentebetaling van hypotheken, betaling van handelsschulden in welken vorm ook. Voor bijzondere gevallen kleinere gevallen als b.v. het helpen van een musicus aan een viool wordt incidenteele behande ling toegepast. De plaatselijke comité's hebben vrijheid om t.a.v. credietverleening een ander standpunt in te nemen. Het centrale comité geeft algemeene lei ding in de vele vraagstukken, welke cen trale behandeling eischen, zooals b.v. het geven van steun aan schippers, het steunen van crisiswerk in Oost- en West-In dië. Een belangrijk stuk hulp is het geven van steun voor kampwerk ten behoeve van jeug dige crisiswerkloozen. Werd verleden jaar f 9000 uitgetrokken, voor 1933 is het bedrag f 25.000. Voorts is om een ander voor beeld te noemen de installatie van het voormalig zeemanshuis te Rotterdam door het nationaal crisiscomité betaald met f 10.000. In dit huis kunnen jeugdige werk- loozen een goed kosthuis vinden. Het crisiscomité hield zich bezig met de distributie van onverkoopbare groenten: in het geheel werd een hoeveelheid van 744.450 KG. of 180 wagonladingen groenten aan behoeftigen uitgereikt. Overwogen wordt deze distributie in den komenden winter te hervatten; Crisïsbriefkaartcn. Op vele wijzen poogt het crisis-comité re gelmatige inkomsten van weldadige landge- nooten te verkrijgen. Te weinig zijn bij het publiek de crisisbriefkaarten bekend. Tot het einde van December-zijn op de postkantoren en kiosken geïllustreerde brief kaarten van 3, 5 en 7,5 cent verkrijgbaar, wélke met een toeslag ten behoeve van'"nét crisiscomité a 5 ct., 8 ct. en 11 ct. worden verkocht. De kaarten zijn ook bij de plaat selijke comité's verkrijgbaar. Een radio-prijsvraag. We hebben reeds medegedeeld, dat in ieder geval over de A.V.R.O.-zender, de avond van 3 October een avond wordt voor het cri siscomité. Niet alleen ter opwekking van in de week van 411 October bij te dragen. Neen de A.V.R.O. heeft een origneel plan bedacht om het crisiscomité gelden te doen toevloeien. Er is n.l. een prijsvraag uitgeschreven. In de Radio-bode vindt ge 10 teekeningen van personen en 10 teeke- ningen van vacantieoorden. Koos Koen zal op 3 October, tusschen 's avonds kwart voor 10 en tien minuten over 10 de geteekende personen doen vertellen, van wat ze in hun vacantie hebben genoten. Hun verhalen zijn geïllustreerd met de 10 vacantieoorden. Wel ke persoon en welk oord hooren nu bij el kaar? Dat is de vraag! Wie deze vraag oplost moet het antwoord zenden aan het bureau van het Nat. Crisis comité, Kneuterdijk 20, Den Haag. Geschre ven op een ansichtkaart! Bovendien moet er voor minstens 25 cent aan postzegels bij geplakt worden. Meer is ook goed zelfs zeer wenschelijk! Want de posterijen zul len het totaalbedrag der bijgeplakte postze gels aan hot crisiscomité vergoeden. Dat be looft iets. Ieder inzender heeft dezelfde kans op een prijs. Alle luisteraars kunnen meedoen. Alle leden van het gezin kunnen meedoen. Er zijn tot dusver 1700 prijzen beschik baar gesteld. De hoofdprijs is een Ford automobiel. Verder zijn er radio-toestellen, zilveren theeservies, tafelzilver, schilderijen, rijwielen, boeken, meubelen, kleeren, siga ren, bonbons, bibelots, enz. enz. De gedachte is van de A.V.R.O. uitgegaan, maar het crisiscomité voert de geheele ad ministratie van de prijsvraag. Een prijsvraag waaraan ieder kan meedoen; de bedoeling- was immers zooveel mogelijk geld voor het nationale doel bijeen te 'brengen. Als onderdeel van de campagne van 4—11 October. VROUW MET GAS VERGIFTIGD. ECHTGENOOT KRIJGT TWEE JAAR. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de bekende gasvergiftigingszaak te Almelo, waarbij een 29-jarige meubel maker gepoogd heeft zijn vrouw van het leven te berooven door een gasslang te leg gen door een vloer van de slaapkamer, waar de vrouw sliep. Doordat de vrouw wakker werd mislukte de poging. De man werd door de rechtbank te Al melo, waar het O.M. 5 jaar gevangenisstraf had geëischt, vrijgesproken. Het Gerechtshof heeft den man schuldig bevonden en hem veroordeeld tot een gevan genisstraf van 2 jaren met aftrek van de preventieve hechtenis en met bevel tot ver nietiging van de in beslag genomen gasslang. WIE IS SCHULDIG? MOTORRIJDER RIJDT TEGEN EEN OVER DE STRAAT GESPANNEN TOUW. Na de landbouwfeesten, die Donderdag te Purmerend zijn gehouden is een ernstig on geluk gebeurd. In de Westerstraat worden tijdens deze feesten 's avonds; volksfeesten gehouden, die altijd zeer veel publiek trekken. Na afloop heeft men het touw, dat ter afscheiding dwars óver de Westerstraat was .gespannen, niet verwijderd. Men plaatste op ongeveer tien meter afstand een bord met het op schrift: „Verboden rijweg" benevens een lan taarn met rood ilcht. Vannacht te ongeveer twee uur kwam een jongeman van ongeveer 21 jaar, D. Musch geheeten met zijn motorfiets in flin ke vaart uit de garage Kortus en reed tegen het touw. Hij werd door het touw aan de borst, geraakt en "ongeveer zes meter wegge slingerd. Met een ernstigen schedelbreuk werd de jongeman opgenomen en naar het gemeenteziekenhuis te Purmerend ver voerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. De ouders van den jongeman werden di rect gewaarschuwd. De vader bleek dusdanig overstuur, dat men het raadzaam achtte hem in het ziekenhuis op te nemen. fielftededandscheJiMlfMsta I DOOS 20 CT.-TUBE 55 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) LOONSVERLAGING VAN 15% AANVAARD TE ENSCHEDE. Naar wij in het Handelsblad lezen hebben de arbeiders aan Van Heek Co's Textiel fabriek „Transvaal" te Enschede een loons verlaging van 15% aanvaard, omdat in de gegeven omstandigheden hier wel in moest worden berust. ZONDAG 1 OCTOBER 1933. HILVERSUM 296 M. 8.30 VARA Postduivenberichten en voetbal mededeelingen. 8.32 Tuinbon whalf uur tj e door S. S. Lantinga „Kamperfoelie". 9.00 Or gelspel djoor Joh. Jong. 9.20 Gram.muz. 9.40 To v. d. Sluis zingit met orgelbegeleiding van Joh. Jong. 10.00 V.P.R.O. Kerkdienst uit dein Ned. Prat. Bond te Bussum. 12.00 AVRO Lunchconcert door de Octophonikers, afge wisseld door gram.muz. 1.15 Causerie door Ir. F. A. Brandt. 1.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H. Ritter Jr. „Jaren van beslissing" van Oswald Spengler. 2.30 Omroeprkest o.l.v. Nico Treep, afgew. door gram.muz. 4.00 Gram.muz. 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.00 VARA Kin deruutje. Op het booze eiland. 6.00 VARA- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6.50 Uitzending voor den alg. bond van Handels- en Kan toorbedienden. 7.10 VARA-orkest oi.v. H. de Groot. 8.00 AVRO Vaz Dias. 8.15 Concert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Her hert Ernst Groh, tenor. 9.20 W. Vogt. „De ge stalte van een juichkreet". 9.30 Radiotooneel- opvoering. De Vlucht door John Galsworthy, leiding Kommer Kleyn. 10.00 Cabanetpro- gramma (gr.pl.) 11.00 De Octophonikers. i2.00 Sluiting. HUIZEN 1575 M. 8.30 N.C:R.V. Morgenwijding door Ds. J. Groeneweg. K.R.O. 9.30 Morgenconcert. 10.30 Hoogmis uit de St. Lambertuskierk te Hen gelo (O.). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 K.R.O. Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 2.00 Godsdienstonderricht voor oudieren door D. Bont. 2.30 De Koninklijke Harmonie 's Hertogenbosch o.l.v. Joh Wierts. 3.00 Gra mofoonmuziek. 4.00 Zieikenlof uit B'loemen- daal. 5.00 N.C.R.V. Gewijde muziek door het Jeruzalem-Kerkkoor o.l.v. W. van Laar. 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H.V.) Park- kerk, Amstterdam. KR.O. 7.45 Sportpraatje v. d. R. K. F. 7.50 Rector B. H. de Groot: De puber en de vrije jeugdvorming. 8.15 De K.R.O.-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Concert door het' K.R.O.-orkest ol.v. Joh. Gerritsen. 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. 11. Sluiting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.50 Engelsche avond-symphonieconcert. 8.40 Orkestconcert. 10.20 Operettemuziek „Dollarprinzes". BRUSSEL 509 M. 10.20 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o.l.v. P. Leemans. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Populair concert door het radioorkest o.l.v. Karei Walpot. 1.30 Concert o.l.v. André Felleman. 2.00 Vervolg concert. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Populair concert door het Radioorkest o.l.v. Karei Walpot. KAI.UXDBORG 1153 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 3.45 Omroepsym- phonieorkest o.l.v. Nikolai Malko. 8.20 Dan sen uit de 17 e eeuw door het om roep kamer orkest o.l.v. Mahler. 10.20 Johan Strauss concert. 11.05 Dansmuziek. BERLIJN 419 M. 6.50 Populair concert. 8.30 Gramofoonmu ziek. 1.20 Concert door het omroeporkest. 8.20 Populair concert. HAMBURG 372 M. 12.20 Populair concert door het kleine No- ragorkest o.l.v. Gerhard Maasz; 3.25 Pro gramma Berlijn. 7.00 Kamermuziek. 8.20 Pro gramma van Berlijn. LANGENBERG 472 M. 9.50 Wijdingsuurtje. 11.05 Programma van Berlijn. 3.25 Programma van Hamburg. DAVENTRY 1554 M. 12.50 Cellorecital. 1.20 Concert door het Midland Studioorkest o.l.v. Frank Cantell. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert door liet Gherson Parklngton Kwintet. 4.20 Pianore cital. 6.05 Kamermuziek. 7.50 Jo Vincent, so praan. 9.25 Concert door het stedelijk orkest 0.1.v. Sir Godfrey. 10.50 Epiloog. PARIJS (Eiffel) 1446 M. 1.50 Concert door het Boedapester orkest 01.v. Polgar. 8.50 Gramofoonmuziek. PARIJS R 1725 31. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.40 Gewijde mu ziek. 12.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Populair concert. 5.50 Gramofoonmuziek. 10.05 Popu lair concert. 311 LAAN 331 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Opera „La Wallv" van Ctalani. ROME 441 M. 9.05 „Grafin Mariza" operette in drie actes van Kalman. WEENEN 517 3L 7.05 Weensch symphonieorkest o.l.v. Spörr. 10.25 Populair concert door het omroeporkest O.I.V. Holze. WARSCHAU 1411 M. 12.05 Symphonieconcert door het omroep orkest o.l.v. J. Ozminski. 2.20 Gramofoonmu ziek. 3.40 Populair concert. 4.50 Gramofoon muziek. 7.00 idem. 8.20 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. St. Nawrot. 10.45 Dansmuziek. BEROMUNSTER 460 M. 5.20 Populair concert. 9.30 Populair pro gramma. KONINGSTR.27, TELEFOON 14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 2 OCTOBER. HILVERSUM 296 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. „Liefde" (Guy de Maupassant) voor te dragen door Willem van Cappellen. 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 De Spookcel (Karei Capek) voor te dragen door Willem van Capellen. 11.15 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 12.00 VARA-Klein- Orkest o.l.v. II. de Groot. 2.00 Rustpoos. 230 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst. 3.30 „De Winterjas". Een schets van Nicolaj Gogal, be werkt door Frank van Duin, voor te dragen door Rolien Numan. 4.00 Pianorecital door Nel Eitjes. 4.30 Na Schooltijd. Janny van Oogen vertelt. 5.00 Gram.muz. 5.30 Orgelspel door Joh. Jong. 6.00 Zenderverwisseling. 6.02 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins. 6.30 Muzikaal babbel tje door P. Tiggers. 7.10 VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. 8.00 Herhaling van de S.O.S.-be- richten. 8.02 Persbureau Vaz Dias. 8.15 VARA- Orkest o.l.v. H. de Groot. 9.00 Frans Nienhuis draagt voor. 9.20 De Flierefluiters o.l.v. J. v. de Horst. Albert de Booy. zang. 10.10 B.B.C. Symphonie orkest o.l.v. Sir Henry Wood speelt in the Queen's Hall te Londen. 10.50 Orgelspel door Cor Steyn. 11.15 Gram.muz. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriflezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door J. Valk. 11.00 Lezen van Christelijke lectuur. 11.30 Gram.muz. Beethoven-progr. 12.00 Politie berichten. 1215 Gram.muz. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart. 2.00 Uitz. voor scholen. Drs. H. Schilp. Besmettelijke ziekten en de ziekte van Weil. 2.34 A. J. Herwig. Beantwoorden van vragen. 3.15 Knippen en naaien. 3.45 Rustpoos. 4.00 Bijbellezing door Ds. P. B. Müller. J. H. Smit Duyzentkunst, zang; H. Smit Duyzent- kunst, orgel. 5.00 Orgelspel door Luise Lauen- roth. 6.00 Ds. G. Verrij: Het 60-jarig bestaan van het Geuzengesticht Wilhelmus van Nas- sauen te Brielle met een tehuis te Utrecht. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Pol.ber. 7.15 Ned. Christelijk Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Herden king van Leiden's ontzet op 3 Oct. 1574. 9.00 Gramofoonmuziek en Vaz Dias. 9.15 Dr. J. H. Landweer, arts: Ziekte en persoonlijkheid. 9.45 Concert. Dick Weiman, bas-bariton; S. P. Visser, orgel. 10.30 Gram.muz. 11.30 Sluiting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.50 Italiaansche Avond; symphonie van Mendelssohn. 8.40 Italiaansch orkestconcert. 9.20 Italiaansch vocaal concert met orkest. 10.20 Orkestc.onc.ert. BRUSSEL 509 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Concert door het kleine orkest o.l.v. P. Leemans. 5.20 Con cert door het omroepsymphonie-orkest o.l.v. Jean Kumps. 6.35 Kamermuziek. 7.05 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.40 Popu lair concert door het Radio-orkest o.l.v. Franz André. KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Strijkorkest o.l.v. Harald Andersen. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 8.50 Deensche muziek door het omroepsymphonie-orkest o.l.v. Launy Gröndahl. 10.35 gramofoonmuziek. BERLIJN 419 M. 10.20 Dansmuziek. HAMBURG 372 M 11.50 Concert door een symphonieorkest van werklooze musici o.l.v. Otto Ebel van Sosen. 12.50 Vervolg concert. 1.40 Populair concert door het kleine Noragorkest o.l.v. Gerhard Maasz. 2.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert. 8.20 Concert door het stedelijk orkest van Bremen. 10.55 Populair concert door een or kest van werklooze musici te Kiel o.l.v. Hans Döring. LANGENBERG 472 M. 12.20 Populair concert door het orkest van den Duitschen omroep o.l.v. Kühn. 4.20 Con cert. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert door het Western Studio-orkest o.l.v. Frank Thomas. I.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Sonaterecital. 4.50 Concert door het Schotsche Studio-orkest o.l.v. Gay Daines. 8.20 Promenadeconcert in Queens Hall te Londen. 10.25 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL 1446 M. 8.50 Concert o.l.v. E. Flament. PARIJS R. 1725 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoon muziek. 8.20 Pianorecital. 9.05 Kamermuziek. 9.50 Vervolg concert. MILAAN 331 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.35 idem. 10.50 Or kestmuziek. ROME 441 M. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.05 „La Sonnam- bula". WEENEN 517 M. 9.05 Kamermuziek, 10.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1411 M. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert, om- roepsymphonieorkest. 11.25 Dansmuziek. BEROMUNSTER 460 M. 7.25 Gramofoonmuziek. S.20 Concert door het omroeporkest o.l.v. E. Gilbert. 9.30 Mozart- concert. „Mijn vrouw," zoo vervolgde de boer tegen de kampeer ders, „die was verschrikkelijk nieuwsgierig, wat ik zoo laat eigenlijk op straat wilde gaan doen, maar ik wachtte me wel om 't haar te vertellen. Ik zei doodeenvoudig dat een van de koeien niet goed in orde was en dat ik daar een beetje op wilde letten, en zoowat kwart voor twaalf waren we dus met zijn tweeën in de nabijheid van het kerkhof gekomen. Ik voelde me wel een beetje kriebelig, maar enfin, dat was ook niet te verwonderen." ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Aan één kant vond Sietske het fijn om naar die geheim zinnige geschiedenis te luisteren, maar hoeveel rillingen ondertusschen over zijn rug liepen, daar moest ie maar niet op letten. „We waren al enkele keeren rond den muur gewandeld, toen mijn buurman een beetje ongerust begon te worden," vertelde de boer verder. „Ga dan maar naar huis, dan blijf ik alleenig wel." schreeuwde ik hem toe en dat scheen waarachtig te helpen, want hij bleef kalm naast me tippelen en hield, goed oplettend en rondkijkend, den knuppel gereed om, als 't noodig was, er op los te slaan.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4