Stemt af "{Saab ik 9a Luisterwedstrijd ten bate van het Nationaal Crisis Comité,op hedenavond, 3 Oct.,golflengte 296 M 'unfïamm ZWEMMEN PAARDENSPORT 296 M. Dinsdagavond Prijsvraag GYMNASTIEK. DINSDAG 3 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 VOETBAL K.C.H. 2—H.F.C. 3 4—4. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat R.C.H. een groote overwinning zou gaan be halen, doch haar groote veldmeerderheid wist zij niet in een doelpunt uit te drukken. In tegenstelling daarvan maakte H.F.C. den eersten goal. Horst zag toen kans om twee maal achtereen Jonker te passeeren, doch nog voor de rust hadden de H.F.C.-ers al weer den stand in hun voordeel gebracht op 32. Direct na rust scoorde Hagenaar het vier de doelpunt, waarna Horst bij R.C.H. het veld verliet en Roeland hem kwam vervan gen. De R.C.H.-ers hebben toen hard ge werkt, Hessels was centervoor gaan spelen, en zoowaar gelukte het hen om nog voor het verstrijken van den tijd den stand op 44 te brengen. Een resultaat waarmede beide partijen wel tevreden geweest zullen zijn. ZEEMEEUWEN—ZAANDIJK 2—5) Zeemeeuwen heeft zich tegen heit sterke Zaandijk niet staande kunnen houden en een verdiende nederlaag geleden. Aanvankelijk wegen de partijen goed tegen elkaar op; beide keepers moeiten esinige ma len handelend optreden; zij zijn echter in goeds conid'idiie. Langzamerhand krijgt 'Za,an dijk het beste van het spel en .tenslotte mioet de keeper van Zeemeeuwen voor een goed schot zwichten. (0—1). Zeemeeuwen beantwoordt dit doelpunt met een serie vurige aanvallen, 'die echter niets opleveren. In de tweede helft komt Zaandijk zeer goedkoop aan een tweede doelpunt, als één der Zeemeeuwen-backs in eigen doel schiet (0—2). De keeper van Zeemeeuwen keert op goeae wijze eenige gevaarlijke schoten; vooral een schot van den Zaanseben middenvoor wnet hij mooi te stoppen. Eindelijk heeft Zee leeuwen succes, als zij uit een vrijen trap den achterstand verkleint (12). Hierna komt Zaandijk flink opzetten en weet in „no time" den stand op 15 te bren gen. Er is dan nog ongeveer 20 minuten te spelen en het pleit voor Zeemeeuwen, dat zij het nog niet opgeeft. Kort vóór het eindsig naal wordt dan de stand op 25 gebracht. A. S. C.—ZANDVOORT (1—2) Het is den geel-blauwen Zamdvoorters ge lukt een weliswaar kleine, maar toch ver diende overwinning te behalen op de Leid- sche oud-eerste klassers. Een kleine wijziging bleek de Zandvoort- sche ploeg geen kwaad gedaan te hébben, want het combinatiespel vlotte goed, vooral na de rust. De eerste aanvallen van Zandvoort loopen op niets uit. Eenige aanvallen van de thuis club zijn niet van gevaar ontbloot, maar Keur c.s. weten ook daar wel raad mee. Zand voort weet dan den eersten goal te scoren, als de linksbuiten met een goeden voorzet een zeer gevaarlijk moment voor het doel van A. S. C. schept, waaruit een scrimmage ont staat, die in het voordeel van de bezoekers opgelost wordt (01). Met dezen stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na de hervatting gelukt het één der A. S. C.'ers, de partijen op gelijken voet te brengen (11). Hierna wordt A. S. C. geheel teruggedron gen en in de periode, die nu volgt, speelt Zandvoort eerr goede partij voetbal. Schuiten geeft Zandvoort spoedig weer ide leiding, als hij een voorzet goed benut (12). Zandvoort houdt het beste van het spel, maar de keeper van A. S. C. weet verder on heil te voorkomen. Ook A. iS. C. weet niet meer te doelpunten, zoodat Zandvoort, ten slotte welverdiend wint. 25 JAAR ROODBROEK. „Cutip" van Ekeren. Zondag 1 October j.l. was het 25 jaar gele den, dat de heer W. van Ekeren als lid toe trad van de H. F. C. Haarlem. Al die jaren heeft hij het lief en leed meegemaakt van de hem zoo dierbare vereeniging. Vele jaren was hij aanvoerder van het achtste elftal (wat ook dit seizoen nog het geval is) en wist met jeugdig vuur zijn elftal tot groote daden te brengen. Verscheidene spelers, die later in het eerste of tweede elftal uitkwamen, heb ben bij Van Ekeren hun voetbalopvoeding genoten. Het spreekt vanzelf, dat deze dag voor hem niet onopgemerkt is voorbijgegaan. Hij kreeg o.a. felicitaties van het bestuur van R. C. H., van den heer Van der Aart, voorzitter van den H. V. B., terwijl hij voorts felicitaties in omtvangs had te nemen van vele minder officëele personen. Op den wekeiutachen clubavond van „Haarlem" bood het bef4?"' van zijn vereeniging hem, hij monde van den Ser Van Balen Blanken, «n argarenkoto met inscriptie aan, waarna de b«M ■Ekeren op de hem eigen manier de aanwezi gen dankte voor de belangstelling en de jongere leden van „Haarlem" op het hart drukte enthousiast verder te strijden, om de club, die hem lief is, zoo hoog anogelijk te brengen. Haarlem's DagbladSierkan (4—4) Zondagmorgen ontving de Sportvereeni- ging Haarlems Dagblad op haar nieuwe ter rein aan den Middenweg bezoek van De Sierkan. Door het niet opkomen van twee spelers den strijd aanbonden. Dadelijk na den aftrap kreeg de rechtsbinnen van de thuisclub den bal én met een onhoudbaar schot namen de Groentjes leiding. (10). Het spel ging g-eruimen tijd gelijk op. Nog voor de rust wist Sierkan met een goed schot gelijk te maken (11). Na de rust werd het elftal der Groentjes gecompleteerd met twee invallers van Sier kan. Ook nu was van eenig krachtsverschil geen sprake. Na 15 minuten bracht ook nu weer de rechtsbinnen der Groentjes den stand op 21, weldra gevolgd door 31. De bezoekers combineerden daarna echter be ter; zij maakten er weldra 32 van. Door het flinke doorzetten van hun linksbinnen kwam de gelijkmaker (3—3). Kort daarop werd de keeper der Groentjes ten vierden male ge passeerd (34). De thuisclub kwam daarna in de meerder heid en wist door haar linksbuiten, in de laatste minuut onhoudbaar gelijk te maken (44). Het was een aangename wedstrijd. HAARL. SCHEIDSRECHTERS VEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging organiseert ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan (Oc tober a.s.) op Zaterdag 11 November a.s. een grooten feestavond. Medewerking wordt ver leend door Haarlem's Tooneel. Een bal tot 3 uur zal het feest besluiten. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. A. G. T.Tramvogels (22) Na den aftrap is A.G.T. direct in de meer derheid; haar voorhoede lost harde schoten op het Tramvogelsdoel, maar de doelverdediger is bijzonder op dreef. Er wordt in een snel tempo gespeeld. Na 20 minuten krijgt de midvoor van A.G.T. den bal toegespeeld; met een hard schot geeft hij den Tramvogelsdoelman het nakijken. (10). Nog geen vijf minuten daarna is het dezelfde speler, die door een fout van een Tramvogels- achterspeler, no. 2 in het net laat verdwijnen. Na rust zijn de bordjes verhangen: Tram vogels is dan in de meerderheid. Steeds zit zij voor het A.G.T. doel. Corner op corner wordt er op het A.G.T.-doel genomen, maar steeds zonder succes. Wanneer de bal bij den links buiten van Tramvogels belandt, schiet deze hem in den rechterbovenhoek (21). Bij een snellen uitval van Tramvogels zet de links buiten goed voor; de bal wordt door een A.G.T.-back in eigen doel gewerkt (22). Even voor het einde wordt door den links half van Tramvogels hands veroorzaakt in het penaltygebied; de scheidsrechter geeft strafschop. Deze wordt goed genomen, maar gestopt. EUk* steeds heb ik Panflavin-pastilles bij mij. 1 van tijd tot tijd eenige in den mond smel laat van tijd tot tijd eenige in den mond smelten en bescherm mij zoo tegen griep, keelontste king en verkoudheid" Zoo spreekt de ver standige en de geleerde antwoordt: „Juist!" P W» PASTILLES (Adv. lngez. Med.) HAARL. VOETBALBOND De heer C. Vrugt, de bekende eerste klas- scheidsrechter van den K. N. V. B.. is tot vice-voorzitter van den Haarl. Voetbalbond gekozen Mej. Seegers heeft haar tocht opgegeven. De Duitsche zwemster Laura Seegers, die getracht heeft van Hoek van Holland naar Scheveningen te zwemmen, heeft haar tocht wegens maagkramp moeten opgeven. Mej. Seegers is Zondagmorgen tien mi nuten voor half elf gestart; te kwart voor drie moest zij den strijd tegen de golven op geven. Zij heeft in dien tijd ruim dertien K.M. afgelegd. Ondanks dezen tegenslag heeft mej. See gers den moed niet verloren, zij zal a.s. Woens dag opnieuw van Hoek van Holland starten. Op 15 Oct. zal zijn trachten het Kanaal over te zwemmen. VAN SCHEVENINGEN NAAR HOEK yAN HOLLAND. GESLAAGDE TOCHT VAN EEN POLITIE AGENT. Zondagavond om zes uur nog is de beken de lange afstandzwemmer de politieagent J. C. Haarlem uit Den Haag gestart voor den tocht naar Hoek-van-Holland, waarvan de afstand, met start te Scheveningen, 30 KM. bedraagt. De zwemmer kwam om 10.15 uur, dus na vier uur en een kwartier te hebben gezwommen, te Hoek-van-Holland aan. Dit was zijn laatste trainingstocht. Hij hoopt in 1934 wederom een poging te doen om het Kanaal over te zwemmen. Naar wij vernemen zal de bekende Engel- sche trainer Japez Wolffe den Nederlander het volgende jaar voor zijn training bijstaan. Nederlandsche ruiters te Weenen. Uit Weenen: Zondag werd een begin ge maakt met het internationaal concours hip- piaue. dat tot en met 9 dezer te Weenen wordt gehouden. Op dezen eersten dag behaalden de Ne derlandsche ruiters reeds belangrijke succes sen. In den wedstrijd Tijdspringen klasse M waren twee afdeelingen gemaakt. In de eer ste afdeelingen startten paarden, die nog nooit een S-springconcours hadden gewon nen. Het resultaat in deze afdeeling was: 1. Ritmeester der Cav. K.N.I.L., Schummel- ketel met het paard Ernica. 2. Luitenant van Lennep met het paard Danseuse Rose. In de tweede afdeeling startten paarden, die reeds meer prijzen hadden gewonnen. Winnaar werd de luitenant-kolonel Olivine (Italië) met het paard Eglantine. Tweede werd de eerste luitenant der artillerie K.N.I.L, Greter met het paard Piccolo Amore. Op de derde en vierde plaats kwamen wederom Italiaansche officieren. (Adv. Ingez. Med.) Waar het om gaat. Hierboven vindt U 10 teekeningen van per sonen en hieronder 10 teekeningen van va- cantieoorden. Voor de microfoon zal van avond als onderdeel van het N.C.C.-program- ma tusschen 8.05 en 10.45 elk der geteekende personen vertellen, van hetgeen hij in zijn vacantie gezien heeft. Deze 10 korte verhalen worden geillustreerd door de 10 afgebeelde vacantieoorden. Op een briefkaart van het Nationaal Crisis Comité moet nu worden aangegeven: le. in welke volgorde de afgebeelde per sonen hebben gesproken; 2e. over welk vaeantieoord elke spreker (of spreekster) het heeft gehad. B.v. Indien persoon No. 7 het eerst heeft gesproken en uit zijn verhaal blijkt, dat hij gekampeerd heeft, dan zal hierbij dus waar schijnlijk de vacantieafbeelding letter D. be doeld zijn. Wij willen hiermede niet zeggen, dat dit de oplossing is, maar geven dit voor beeld meer als handleiding. U noteert dan op Uw crisisbhriefkaart 7 D; enz. U krijgt dus onder elkaar de 10 nummers, waaronder de personen op deze pagina voor komen, maar in de volgorde, waarin zij voor de microfoon zijn opgetreden. Achter ieder nummer vermeldt U de letter van het afgebeelde vaeantieoord, waarvan zij verteld hebben. Voorwaarden. Oplossingen moeten uitsluitend worden in gezonden op de aan alle postkantoren ver krijgbare crisis briefkaarten, waarop echter aan postzegels, het hindert niet welke, min stens 25 ct. extra moet zijn bijgeplakt. Dit bedrag van 25 cent is een minimum, dat- liefst ruim overschreden moet worden, om dat de volle waarde van alle bijgeplakte postzegels door het Hoofdbestuur der Pos terijen aan het Nationaal Crisis Comité in contanten zal worden uitgekeerd. Een crisis briefkaart met b.v. 5 bijgeplakte postzegels van lö cent levert dus een bijdrage aan het Na tionaal Crisis Comité van 50 cent extra. Iedere inzender heeft echter dezelfde kans op een prijs. Crisisbriefkaarten voor stads- gebruik, in dit geval alleen voor inwoners van Den Haag te gebruiken, kosten 5 cent. Inzenders die niet in Den Haag wonen, moe ten gebruik maken van de crisis briefkaarten van 8 cent. Aan dezen wedstrijd kan iedereen mede doen en alle leden van het gezin mogen net zooveel oplossingen inzenden, als zij willen, mits iedere oplossing wordt ingezonden op een afzonderlijke crisis briefkaart, waarop minstens 25 ct. aan postzegels extra is bij geplakt. Oplossingen in te zenden tot uiter lijk 11 October middernacht (poststempel) aan het Nationaal Crisis Comité Kneuterdijk 20, Den Haag. Als hoofdprijs is door de N.V. Neder landsche Fordfabrieken beschikbaar gesteld een Ford luxe auto, naar keuze van den win naar uit een der standaardmodellen. In to taal worden er 1500 prijzen beschikbaar ge steld, waaronder: 1 staande hall-klok, 1 zilveren theeservies, I radiotoestel, 1 stofzuiger, Regenjassen, Et sen, Boeken, 1 complete Keukeninrichting, meubelen, 6 fietsen, luxe kisten met 50 siga ren etc., etc. De prijsverdeeling zal geschieden onder toezicht van Notaris W. C. J. J. Baron van Voorst tot Voorst. Den Haag. Men denke dus bij het inzenden van zijn oplossing vooral aan de volgende voorwaar den: le. de oplossing moet worden geschreven op een crisis briefkaart, welke aan alle post kantoren verkrijgbaar is„ 2. op de crisis briefkaart moet aan de adreszijde voor minstens 25 cent, maar liefst voor meer, aan postzegels worden bijgeplakt. 3e. oplossingen moeten geadresseerd wor den als volgt: Nationaal Crisis Comité, Kneu terdijk 20, Den Haag. 4e. oplossingen uiterlijk in te zenden tot II October middernacht (poststempel), 5e. onder de oplossing vermelde men duidelijk naar en adres in drukletters, als mede het model Ford Luxe Auto, dat U het mooist vindt (4 of 8 cylinder en type car rosserie) WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN TE PARIJS. Zondag hadden cp de Par ij sc he Buffalo- baan wielerwedstrijden plaats voor sprinters en siayers. Voor den groeten prijs van de U. V. F. werd Scherens eerste in de finale der eersten met op de tweede plaats Gerard in en Michard. De eindstrijd der tweeden werd gewonnsan door Faucheux met Falck Hansen op de twee de en Cozens op óe derde plaats. De eindstrijd der derden was voor den Italiaan Martinetti. In het eind-klasse ment heeft Geraram ge wonnen met 29 punten. 2. Fauchjux met 23 punten. 3. Michard en Scherens. elk met 22 punten. 4. Falck Hansen 19 pur.ten. 5. Mar tinetti, 18 punten. 6. Zamota 8 punten en 7. Cozens, 7 punten. De stayerswedstrijd werd gewonnen door Lacquehaye met 4 punten. 2. G. Wambst met 5 punten, 3. Grassin, 5 punten, 4. Raynaud 7 pnt., 5. Marechal 10 pnt., 6. Paillard. 12 pnt., 7. A. Wambst, 14 pnt. DAMMEN FINALE VOORWEDSTRIJDEN MEESTERTITEL. Zondag werd te Zaandam de eerste partij gespeeld van de finale der voor wedstrijden om den meestertitel (district Noord-Holland) tusschen A. H. M. Kcghee (Damclub „Zaan dam") en J. W. van Dartalen („Haarlemsche Damclub") Koghee opende met wit 3228 (1823) 3329 (23 32) 37 28, waarop Van Dartelen het spel in onregelmatige banen leidde door 2025. Wit combineerde uitstekend op Zwart's randschijf, waardoor Zwart in 't middenspel gedwongen werd een schijf op 27 te spelen, die slechts door het spelen der juiste zetten verdedigd kon worden. Oogen- schijnlijk kon Wit tenslotte den schijf op 27 winnen, doch na een voorafgaande schijn beweging van Zwart, verlokte hij Wit tot het „vragen" van de bedreigde schijf op 27 en liep daarmede in de val. Zwart speelde nu 3 om 3 met doorbraak naar dam. In het eindspel kon Wit ten koste van 2 schijven eveneens doorbraak foroeeren, doch door de juiste opstelling van Zwart's schij ven moest Wit, alvorens dam te kunnen ha len, eerst nog een schijf offeren. Deze ach terstand kon Wit dan ook niet meer inhalen en na een interessant eindspel won Van Dar- te'en deze partij. SCHIETEN. HAARLEMSCHE SCIIIETBOND. De Haarlemsche Schietbond vergaderde in het gebouw Olympia, voorafgegaan door ver schillende wedstrijden. De vergadering werd te 11 uur geopend door den voorzitter, den heer B. A. Dammers Sr. Hij roemde den goeden geest en kameraadschap en gaf het woord aan den secretaris om het jaarver slag voor te lezen, dat wordt goedgekeurd. Hierna kreeg de penningmeester het woord, voor het jaarverslag. Nadat nog was bespro ken om voor de wintercompetitie een andere regeling te treffen, werd de vergadering met een woord van dank aan den secretaris en den penningmeester gesloten. Na de vergadering werden de prijzen der diverse wedstrijden uitgereikt. De uitslag van de wedstrijden was: Geluksbaan le prijs Joh. Rompa 254 pun ten. 2. H. v. d. Laan 247 punten. 3. P. Vorstel man 237 punten. 4. C. Woltering 276 pun ten. 5. G. C. Paap 226 punten. Personeel. 1. H. P. Spoor 4 x 17. 2. Joh. Rompa 3 x 15. 3. P. Gulikers 2 x 15. Vrije-baan. 1. D. Teekens 3 x 14. 2. H. Spoor 2 x 12. 3. H. v. d. Laan 2 x 13. 4. Joh. Rompa. GÉNERAAL VAN MERLEN. Zondag heeft de eindwedstrijd plaats ge had in de duinen te Overveen. De clou van den dag was de wedstrijd om het gouden horloge, een geschenk van de overleden be schermvrouwe, Mevr. Vissers van Hazers- woude. Deze mooie prijs werd ditmaal ge wonnen door C. C. Woltering met 42 punten. Ook de strijd om de wisselmedaille, een ge schenk van den eere-voorzitter. was span nend, deze ging weg op 47 punten; evenals het vorig jaar werd C, Kok winnaar. Voor de personeele baan was P. A. Deken met 47 punten No. 1 evenals voor den rozenprijs, deze werd gewonnen met 7 rozen. De medail le uitgeloofd door den voorzitter, voor de hoogste serie vrije baan, gedurende de oefe ningen werd gewonnen door L. de Raad met 50 punten. De totaal uitslag is als volgt: Zomeroefeningen vrije-baan: 1. L. de Raad 99 punten. Max. 100 punten. 2. D. W. Duiker 98 punten. 3. A. Mos 98 punten. 4. J. J. Blauwhof 96 punten. Gouden horloge: C. C. Woltering 42 punten. Wisselmedaille: C. Kok 47 punten. Rozenprijs: P. A. Deken 7 rozen. Personeel: le prijs P. A. Deken 47 punten. 2e prijs O. J. Keijser 46 punten. 3e prijs A. Mos 46 punten. 4e prijs W. Waale wijn 45 punten. 5e prijs C. Kok 44 punten. 6e prijs J. J. Blauwhof 43 punten. 7e prijs A. C. Budde 42 punten. 8e prijs H. de Bont 41 punten. 9e prijs J. Verzijlberg 39 punten. 10e prijs A. v. d. Burg 38 punten. Wedstrijden K. T. K. De eerste wedstrijd van de K.T.K. compe titie voor den len en 2en graad zal plaats hebben in Beverwijk en wel op Woensdag 18 October voor de dames onder leiding van den heer W. H. Verkes en op Vrijdag 20 October voor de heeren onder leiding van den heer J. J. van Doorn. Op beide avonden worden vier onderdeelen verwerkt, n.l. laagrek, ringen (stil), brug (dames laag, heeren hoog) en een paard- sprong (dames breedte, heeren lengte). Alle oefeningen zijn naar keuze. Elke oefening mag 2 maal worden uitgevoerd; maakt men van dit recht gebruik, dan telt de 2e oefe ning. Om inschrijving in te lagen graad te voor komen, besloot de Technische Commissie, niemand tot een lageren graad toe te laten, dan waarin zij of hij vroeger uitkwam, be houdens toestemming van de T.C. Bovendien moet ieder, die vorig jaar in den 2en of 3en graad minstens 75 percent van het maxi mum behaalde, nu in een hoogeren graad uitkomen. Half November volgt in Haarlem de 2e wedstrijd met 5 onderdeelen, en tegelijk wordt de wedstrijd voor den 3en graad ge houden, waarvoor enkele onderdeelen naar keuze zijn. Voor den vereenigingswedstrijd gelden in den len en 2en graad de beste 3, en 2en graad de beste 5.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7