RADIO-PROGRAMMA DE KAMPEERDERS. VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 A A R L EM'S DAGBLAD VERDERFELIJKE PROPAGANDA DOOR COMMUNISTEN? Onder kinderen van de Lagere School onderwijzers vervolgd zenuwziek? Het Amsterdamsehe raadslid F. J. Bern- hard (Midd.) heeft B. en W. gevraagd,, of het hun bekend is, dat op de openbare lagere scholen een gestencild blaadje wordt verspreid genaamd ..De Roode Schoolbel", waarin com munisten de kinderen oproepen tot strijd te gen verslechteringen op school en tot bijwo ning van een vergadering, waar o.a. inlichtin gen over agitatie-propaganda worden gegeven De heer Bernhard vraagt verder of B. en W. bekend is, dat op de openbare scholen kinde ren van 10 tot 14 *?ïir propaganda maken, voor De Tribune, en dat de leiders dezer pro paganda (dus schoolkinderen) weer jongere groepen onder zich hebben. Hij vraagt of de onderwijzers van de scholen hiervan op de hoogte zijn dat zij blootstaan aan terreur, wanneer zij deze verspreiding tegengaan, en dat reeds een of meer school hoofden of onderwijzers door vervolging (pas ten enz.) zenuwziek zijn geworden, De heer Bernhard vraagt hiertegen maat regelen. „HET KLOPT" BIJ HET N. C. C. ruim 2 millioen aan steun uitgegeven. Het Nationaal Crisis Coanité heeft van het het accountantskantoor H. J. Vooren in Den Haag de volgende verklaring ontvangen: ..Blijkens de administratie van heit N.C.C. die tot en met 31 Augustus 1933 door ons ge controleerd en aceoord bevonden is, werd tot en met genoemden datum ontvangen aan giften in geld voor A-steun (inclusief rente en bijzondere baten) f 1.568.401.58, Hiervan is uitgedeeld in geld enbetaald voor ver strekte giften in natura I" 993.164.99. Aan steun in den vorm van voorschotten stond per 31 Augustus uit f 9.470. Aan B-steun werd uitgedeeld in geld en aan giften in natura f 1.108.078.70. De beschikbare betalingsmiddelen alsmede de onderpanden voor gedeponeerde gelden zijn door ons opgenomen en in overeenstem ming bevonden met de administratieve ver antwoording". OM NIEUWE SLAGEN AF TE WEREN. nederlandsch-polsche besprekingen. Zooals bekend is 'treedt het nieuwe Pool- sche douanetarief binnenkort in werking en men vreest dat de daarin vervatte bepalin gen een ongunstigen invloed zullen hebben op den NederLandschen handel. Om deze moeilijkheden zoo gering mogelijk be doen zijn, vinden er besprekingen plaats' tusschen vertegenwoordigers der Poolsche en Neder iandsche negeeringen. De directeur van den economischen voor lichtingsdienst, de heer A. T. Lamping is daartoe een dezer dagen naar Parijs vertrok ken waar de conferenties gehouden worden. DE DIJKSVAL IN NOORD- BEVELAND. groote strop voor de ingelanden. Over den „dijksval" in Noord-Beveland schrijft de Maasbode nog: Zoo'n dijkval komt evofi onverwacht als plotseling. Niets verraadt te voren, dat een polder zoo'n geweldige ramp zal treffen. Wel werd de geheele zeedijk van dezen polder door deskundigen reeds veel vroeger beschouwd als te liggen in een zoogenaamd „Vallen-gebied" en in 1894 werden maatrege len genomen om overstroomingen van den geheelen polder te voorkomen, ddoor achter den zeedijk een zoogenaamde slaper- of in- laagdijk te leggen en deze inlaagdijk be schermt thans de\i polder voor inundatie. Welke ramp het voor de ingelanden van dezen polder is, moge blijken uit de volgende cijfers: De polder, die bestaat uit zware vette zee klei, is ongeveer 450 H.A. groot en heeft thans aan dijkgeschot 'n bedrag van f 25 per H.A. De kosten van het herstellen van den zeedijk zullen een bedrag van ruim f 100.000 vorderen, waardoor het dijkgeschot per H.A. zeker met f 13 zal moeten worden verhoogd. De dijkverzakking op Noord-Beveland neemt steeds grooter vormen aan. Het gat is gegroeid tot 250 meter en in den inlaagpolder staat thans 20 meter water. Er is nog geen be slissing genomen over het vernieuwen van den dijk om het poldertje, dat grootendeels uit rietland bestaat. van de amsterdamsche radioconfe rentie. Over de conferentie der Union Internatio nale de Radiodiffusion, die op het oogenblik te Amsterdam gehouden wordt, en die tot 13 October duurt, zullen eerst aan het eind mededeelingen gedaan worden. Tusschen- tijdsche mededeelingen worden niet ver strekt. jan zwart veertig jaar organist. Woensdag is de heer Jan Zwart te Am sterdam gehuldigd, ter gelegenheid van het jubileum, dat hij veertig jaar organist is. Hij heeft een geschenk onder couvert ont vangen en een uitgave van het ..door hem zelf gecomponeerde „De musyck op de yoysen Davidts". De heer Zwart zal een reeks van jubileum- poneer ten in de lande geven. ERNSTIGE RELLETJES TE ENSCHEDè. veroorzaakt door vrouwen. Nadat Woensdagavond een vergadering was gehouden van het z.g. Neutrale vrouwencomi- te verzamelden ziöh Donderdagmorgen vele honderden vrouwen voor 't gemeentehuis van Lonneker in de Hengeloschestraat te En schedé om te protesteeren tegen de schorsing van de te werk gestelden in de werkverschaf fing. Toen de burgemeester van Lonneker weigerde de vrouwen te ontvangen, werd het zeer rumoerig. Het geheele rij verkeer werd ge stremd en de Enschedésche politie stond voor de moeilijke taak. de groote menigte vrouwen te verdrijven, die ondanks alle aanmaningen weigerde uiteen te gaan. Tenslotte moest de politie tot hardhandige middelen overgaan, waarop een man de vrouwen aanspoorde niet aan de bevelen der politie gevolg te geven. De man werd daarop wegens opruiing gearres teerd en naar het in de nabijheid gelegen po litieposthuis overgebracht. Korten tijd later verzamelden de vrouwen zich voor het posthuis, waar zij een dreigen de houding aannamen. Zij eischten, dat de politie den gearresteerden man zou vrijla ten. Ook een aantal mannen bemoeide zich met de zaak zoodat de politie tenslotte noodzaakt was de menigte op hardhandige wijze uiteen te drijven. Den geheelen morgen bleef het zeer ru moerig in de binnenstad. De vrouwen ver zamelden zich steeds weer op verschillende punten o.a. bij het politiebureau. Eerst tegen den middag keerde de rust terug. ZEPPELINVERKEER OP AMERIKA? Het komt er vast. dk. eckener en de heer bronsing terug van studiereizen. KAMPEERDERS DOOR FASCIS- TEN LASTIG GEVALLEN. een vlag door een troep vernield. Voor de Utrechtsche rechtbank hebben te recht gestaan 19 fascisten, van wie 14 ver schenen waren, die dezen zomer op de Leus- densche heide een vlag hebben opgeëischt, die een kampeerder daar had uitgehangen. Toen deze de vlag niet direct wilde geven heeft de aanvoerder op een fluitje geblazen en was de heele troep verschenen en hadden de fascisten zich van de vlag meester gemaakt. Volgens den eigenaar hadden zij de vlag vernield, na dat zij den eigenaar naar diens politieke rich ting gevraagd hadden en gehoord hadden, dat dat hij niet aan politiek deed, maar dat zijn schoonvader sociaal-democraat was. Het was een roode vlag. waarop de eigenaar het embleem van een opgaande zon had aan gebracht. De fascisten beweerden dat het de vlag van de „goddeloozen" was en dat zij er derhalve aanstoot aan namen. De leider van de fascisten, die tot den A.N.F.B. van Baars behooren, was een theologisch student te Utrecht. Het O.M. eischte tegen ieder der fascisten tien gulden boete, subs. 5 dagen hechtenis. De verdediger vroeg vrijspraak, omdat van geen enkele der verdachten gezegd zou kun nen worden, dat hij de vlag zou hebben weg genomen of zoek gemaakt. De uitspraak is 17 October. NEDERLAND IN BUITEN- LANDSCHE SCHOOLBOEKEN. „nederland in den vreemde" succes. De veréeniging Nederland in den Vreemde, di'e steeds pogingen aanwendt om de vele on juistheden. die over Nederland voorkomen in buitenlandsche schoolboeken, te bestrijden, heeft een succes geboekt bij de uitgevers van het Engelsche aardrijkskundeboek „Europe". Soms laten de schrijvers van dit boek in eer. enkelen kernachtiger, zin de beteekenis van Nederland scherp uitkomen: „Hoewel Nederland half zoo groot is als Schotland, heeft de ondernemingsgeest van die Neidierlandsche bevolking het land: ge maakt tot één van 's werelds grootste han delsvolken". Over de Zuiderzeewerken wordt gezegd, dat zij typeerend zijn voor den moed en de bekwaamheid, waarmee die. Nederlanders hun moeilijke omgeving bestrijden". De tuinbouw wordt zeer geroemd. Boeken als dit ...Europe", hoewel zeker niet volkomen, moeten wij, die er in het buiten land zoo vaak bekaaid afkomen, waardeeren Ze komen Nederland ten goede. De Vereeniging „Nederland" in den Vreem de" bevordert de verbeteringen krachtig en verdient hierdoor de waardeering en belang stelling van het Nederiandsche volk. Dr. Hugo Eckener en de heer Bronsing. directeur van de Mij. „Nederland", die na mens een Syndicaat, gevormd door de Rott. Lloyd. Mij. „Nederland" en eeltige cultuur ondernemingen, een reis naar Amerika heb ben gemaakt ter bestudeering van de moge lijkheid van een transatlantische luchtvaart verbinding, zijn Donderdag per „Statendam" van de Holland-Amerika-lijn te Rotterdam aangekomen. Dr. Eckener is onmiddellijk na aankomst met de Rheingold om 7.31 u naar Duitsch- land vertrokken. Dr. Eckener zei aan een vertegenwoordiger van De Telegraaf, dat de verbinding er vast en zeker komt. Meer wilde hij niet loslaten, maar de heer Bronsing zei. dat er in Amerika en Europa op het oogenblik hard wordt ge werkt aan de zaak en dat ook naar zijn oor deel de vaste luchfcverbinding met lucht schepen zeker tot stand zal komen. Wij zijn na onze reis heel wat nader tot het doel ge komen. Is de studie ook een succes geweest voor Nederland? De heer Bronsing denkt even na en zegt dan zeer beslist: Ja, óók voor Nederland. Financieele moeilijkheden zijn het niet direct, die ons in den weg staan, doch andere dingen, waarover ik mij nu nog niet kan uitlaten. Het is een grootsche zaak, die ge leidelijk aan tot ontwikkeling moet komen om een goed en blijvend resultaat op leve ren. EEN GOED SEIZOEN VOOR ONZE BADPLAATSEN. Financieele resultaten echter matig. bijna overal meer gasten. De Telegraaf heeft den heer W. P. F. van Deventer, directeur van de Algemeene Ne deriandsche Vereeniging' voor Vreemde lingenverkeer gevraagd naar de resultaten van het seizoen in de Nederiandsche bad plaatsen. De rapporten stemmen hierin overeen, dat het hoofdzakelijk Nederlanders zijn, die naar het Noordzeestrand zijn getrokken. Toch wordt uit verschillende plaatsen nog gemeld dat er meer Duitschers zijn geweest dan men wel gedacht zou hebben. En daar onder niet in hoofdzaak uitgewekenen. Het aantal badgasten op de Waddeneilan den is blijkens de cijfers sterk toegenomen dit seizoen. Op Schiermonnikoog bijvoorbeeld telde men 4000 badgasten tegen 2500 in 1932, bijna uitsluitend landgenooten. De prijsverla ging heeft stimuleerend gewerkt. Niet alle hotels en pensions bleken echter tevreden over de resultaten. In Koog-Texel heeft men in Juli en Augus tus niet minder dan>20.000 bezoekers gehad, hetgeen 100 pCt. meer is dan het vorig jaar. een wonder dat men hier zeer tevreden is. Oost-Vlieland telde 1000 tot 1200 badgasten hetgeen iets minder is dan in 1932. Het aantal Duitschers was belangrijk minder. Daaren tegen is het aantal kampeerders toegenomen, een verschijnsel, dat men ook in Hoek van Holland opmerkte. Hier verbleven dit seizoen 2600kampeerders tegen 2300 in 1932. In de hotels en pensions waren 600 gasten tegen 575 in het vorig seizoen. Katwijk heeft een bevredigend seizoen ge maakt volgens de A. N. V. V. Er waren 12.470 badgasten tegen 10.000 in 1932 en 8000 in 1931. Hier zit dus een flinke stijging in. Dit seizoen was beter dan het vorig jaar. In hoofdzaak Nederlanders, kwamen er ook nog een paar honderd Duitschers. Bergen heeft niet te klagen gehad. 20.000 gasten in 1933 tegen 16.000 in 1932. Maar over 't geheel blijven de mensehen korter, huurde men vroeger voor één maand gemeubileerd, tegenwoordig is het gemiddeld veertien dagen. Juli was beneden de verwachting. Augustus daarentegen bevredigend. Toch zijn de finan cieele resultaten voor zoover bekend is door de lagere prijzen ook hier maar zeer matig. Ook in Oostvoorne is het bezoek toegeno men, hotels en pensions hebben een vrij goed seizoen gemaakt. In Haemstede-Burgh (Z.) heeft men eveneens meer badgasten, terwijl ook het aantal Belgen hier is toegenomen. Resumeerende kan men dus wel constatee- ren dat het aantal bezoekers bijna overal is toegenomen langs de Noordzeekust, maar dat door de overal verlaagde prijzen de financieele resultaten hoogstens vrij bevredigend, doch meestal maar matig zijn. Zoo is het ook te Zandvoort, Scheveningen en Wijk aan Zee. gelijk wij reeds vroeger meedeelden. DE DWAASHEDEN VAN DEN AFSLUITDIJK. Groote A. TO.-bussen kunnen er niet op. omdat men verzuimde goede aansluitingen te maken. Twaalf jaar lang heeft men gewerkt aan het reuzenwerk van den afsluitdijk. Thans is het voltooid. Wie zou meenen. dat men in die lange jaren den ruim toegemeten tijd zou hebben gebruikt om een goede verbinding van den dijk te bewerkstelligen met de aan sluitende groote wegen, komt bedrogen uit. Van Amsterdam af bestaat er hoegenaamd geen directe verbinding van waarde, maar van Haarlem uit leiden grootendeels zeer goede wegen naar Wieringen. Deze breede en vlakke baan wordt echter plotseling onderbroken door een vlotbrug je bij Den Helder, waar men een dubbeltje tol betaalt en een sensatie beleeft, niet ongelijk aan die bij de befaamde kettingbrug van kasteel Roosendaal. Aan de andere zijde, in Friesland heeft men de bekende misère van het smalle wegje van Zurich naar Harlingen. De A.T.O., die den busdienst Alkmaar Leeuwarden exploiteert, ondervindt nu al de bezwaren van dezen toestand. Zij heeft nieu we Saurer-wagens aangeschaft, wegende 6500 K.G., maar die kunnen het groote tra ject niet berijden, omdat B. en W. van Den Helder geweigerd hebben toestemming te geven voor de vlotbrug bij de Kooy en Ge deputeerde Staten van Friesland voor het stukje derde klasse weg naar Harlingen. De A.T.O. wil echter, om aan de verzoeken tot bekorting van rijtijd tegemoet te komen, toch de groote bussen in dienst stellen, en zoo zal men op dit hoofdtraject nu in den vervolge moeten overstappen bij De Kooy, en aan het Friesche beginpunt van den dijk, omdat op het gedeelte De Kooy-Harlingen de kleine bussen zullen blijven rijden. Desondanks zal de rijtijd een uur bekort kunnen worden. Ook is het tarief 10% verlaagd. Het wach ten midden op den dijk vervalt. De bezet ting der bussen is nochtans sinds 31 Augus tus dermate verminderd, dat het aantal rit ten verminderd zal moeten worden. Groot was het tot nu toe toch al niet, zoodat de verbinding niet veel meer te be- tee-kenen zal hebben. Het zal waarschijnlijk goed zijn, als de spoor de bus vervangt op dit lange traject. GROOTE ANIMO VOOR MALMö. k. l. m. moet den dienst verlengen. De Tel. verneemt, dat de K.L.M. den dienst op Malrnö voor onbepaalden tijd verlengd heeft, wegens den grooten toevloed van rei zigers. Men heeft zelfs grootere vliegtuigen in ge bruik moeten nemen. Uit Scandinavië kwa men Woensdag niet minder dan 25 passa giers. Aanvankelijk zou de dienst op Malmö 15 September stop gezet zijn. WAT MEN KON STELEN bij den juweelenroof in den haag. een duitsche vluchteling uit gewezen. Het lid der Tweede Kamer de heer l. de Visser (comm.) heeft den minister van justi tie gevraagd of hij het asylrecht niet ge schonden acht door de uitzetting van een politieke vluchteling naar Duitschland, na dat hij te Wassenaar gearresteerd was. De vluchteling had een behoorlijk onder komen en er was reeds werk voor hem ge vonden, zegt de heer De Visser en hij vraagt, of de minister eventueel kan mededeelen, wat er van hem geworden is. dividend u. w. twijnstra's oliefa- brieken. De N.V. U. W. Twijnstra's Oliefabrdeken zul len 6 pCt. dividend (onv.) uitkeeren op de preferente aandeelen. WEER AFSPLITSING BIJ DE FASCISTEN. gevolg vanconcentratie. Blijkens de recherche-lijst van het hoofd commissariaat van politie afd. B. in Den Haag zijn bij de inbraak in den juweliers- winkel der fa. J. van Willigen en Zoon, Zout manstraat hoek Piet Heinstraat in Den Haag in den nacht van 30 September op 1 October ontvreemd 27 gouden horlogekettingen, 1 gouden lorgnonketting, 43 gouden armban den, waarvan diverse met platina en brillian- ten, 39 broches (gouden, diamanten, plati na, brilliant), 145 gouden of platina ringen met brillianten, robijnen, enz., 31 gouden of plaitina hangers met brillianten, parels, ez., 14 gouden of platina colliers, 10 platina hor loges met brillianten, 1 gouden armband voor een horloge. In de lijst die 7 groote folio-vellen telt zijn al deze voorwerpen geschetst en in bij zonderheden beschreven. Naar men aan het correspondentiebureau meldt-, hebben, daar men meent, dat door de Corporatieve Concentratie de fascistische gedachte in den A.N.F.B. niet meer is gewaar borgd, o.m. de volgende functionarissen voor het lidmaatschap van den A.N.F.B. bedankt: J. M. v. d. Bijl, hoofdbestuurslid; A. J. O. Swemmelaar, id.; J. C. Snijder v. Wissen - kerke, leider van het gewest Den Haag; H. G. M. Wijttenburg, propagandaleider van het gewest Den Haag; M. van Breen, leider en J. E. Wassenaar, propagandaleider der afd. Den Haag. Op dit bericht deelt- de leiding vain den A.n'fb. -mede, da:t de betrokkenen reeds wegens ernstige 'tegen den A.n.F.b. gerichte disciplinaire vergrijpen, door de bevoegde instantie waren geschorst en ter verant woording geroepen. In stede van zich te ver antwoorden hebben zij zich veroordeeld door ondier een voorgewend motief, ontslag te nemen. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. Maar hoe stond 't er intusschen mee? Ben en Sjef von den, dat er gehandeld moest worden. Het spook begon er tusschen uit te trekken en de jongens holden als gekken er achter aan. Ze wisten niet eens met wie ze eigenlijk te doen hadden en keken een beetje verschrikt naar de op en neer zwiepende staart van het beest. „Ik moet 't spook hebben," gilde Sjef en jawel hoor.hij hield nu de staart stevig tusschen zijn vingers gekneld. Het spook was allerminst op zooiets voorbereid. Zoodra de jongens aan zijn staart trokken, wilde 't maar zoo vlug mogelijk weg zien te komen, maar dat was heusch zoo ge makkelijk niet. Teun, het boertje, wist niet wat hij er van denken moest. „Ik ben nie bang, ik help oe wel," schreeuw de de boer en rende met zijn klompen aan achter het drie tal aan. En toen de boerin en de kinderen die renpartij zagen, waren ze er zeker van, dat er iets niet in orde was ZATERDAG 7 OCTOBER HILVERSUM 1875 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitz. voor de ar beiders in de continubedrijven. De Notenkra kers o.lv. Daaf Wins. Adolf Bouwmeester draagt voor. 12.VARA-klein orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 1.45 Rustpoos. 2.Gramofoon muziek. 2.45 J. F. Heroma, voorz. v. d. bond van Soc. Democratische studenten spreekt. De Mondaccordeoncïub „Rozenkwartier" o. 1. v. Goóert, 3.15 A. Wilhelm „Het werk der kin- der vereeniging Rozenkwartier. 3.20 Van Pic colo tot Pauk (gramofoonmuziek). 4.Let terkundig overzicht door A. M. de Jong. Het vurige paard, Fédor Gladkow. 4.20 Vara-Man- doline ensemble o. 1. v. Joh. B. Kok. 4.45 Van het witte. doek. M. Sluyser interviewt den be roemden filmregisseur G. W. Pabst. 5.15 De Flierefluiters o. 1. v. Jan v. d. Horst, Esther Philipse, zang. 6.Volksliederen door de Wielewaal. Zanggroep der Amsterdamsehe A. J. C. o. 1. v. P. Tiggers. 6.30 Bram Mendes, viola d'amore en Joh. Jong, piano. 7.VRO. Jacq. Erka „Fransisco Ferrer Y Guardia. Spaansche vrijdenker en Paedagoog. 8. VARA. Vaz Dias en varia. 8.15 Herh. SOS ber. 8.17 Paul Collin zingt liedjes. Aan den vleugel H. Koekoek. S.30 Vara-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.15 De zee roept IV. 10.— Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot speelt walsen. 10.30 Paul Collin. 10.45 Vara orkest o. 1. v. Hugo de Groot 1(1.30 Gramofoonmuziek. 12.— Sluiting. HILVERSUM 296 M. HUIZEN, ÏS75 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. 12.Pol .ber. 12.15 Weenscl: radio octet o. 1. v. Ditta Schmetter- ling. 1.45 Rustpoos. 2.— Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje door mevr. S. Nuwenhuis v. d. Rijst en Mevr. C. Marres v. d. Ven. 4.— HIRO. Uitz. voor de Evangeli sche Mij. 4.10 Ds. H. H. Dorgelo over strijden voor Protestantsch geloof. 4.30 Gewijde gra mofoonmuziek. 4.40 Ds. P. W. Foeken over Lu ther's Ontdekking. 5.KRO. Cursus in schriftverbetering, door mevr. M. Reiber-Man. 5.30 Het Kro-orkest o. 1. v. Mar. van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 7.— Pol.ber. 7.15 Gerh, Krekelberg „Het hakenkruis in de wereldhistorie. 7.35 Orkest. 7.45 R. K. F. Kwartiertje. 8.— Ons Winterpro- gram. Toegelicht en verklaard door de KRO- revue .Daar heb je gelijk in". In de pauzes „De dag van Lepanto" door L. Abor en „Kees Meekle 50 jaren" door Dr. Jos. J. Gielen. (8.30 Vaz Daas, 10.30 Vaz Dias). 12— Sluiting. LUXEMBOURG 1191 M. 7.50 Orkestconcert. 8.30 Causerie door Hen ri Pensis. 8.40 Vocaal concert. 9.20 Orkestcon cert 10.50 Cabaret. 11.20 Dansmuziek door Ferry Jusa. BRUSSEL 509 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Concert door het kl-eiiv-orkest van het NIR. o. 1. v. P. Lee mans. 5.20 Concert. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Concert door het kleine orkest van het NIR o. 1. v. P. Leemans. 8.20 Concert door het Ra dio-orkest o. 1. v. Franz Anclré. 9.20 „La Cla- rinette" opera. KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Strijkorkest o.l.v. Leonard Gyldmark. 2.50 gramofoonmuziek. 3.50 Louis Preil's or kest. 3.20 Oude Deensche muziek door het om roeporkest o. 1. v. Emile Reesen. 10.40 Kalman concert door het omroeporkest o. 1. v. Emile Reesen. 11.30 Gramofoonmuziek. BERLIJN 419 M. 7.20 Programma van Langenberg. 8.25 Om roeporkest. dansorkest en solisten. LANGENBERG 472 M. 12,20 Populair concert door het kleine or kest van Munster. 1.50 Concert door het or kest van den Westduitsehen Omroep. 7.20 Bach-concert. HAMBURG, 372 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Concert door het kleine omroeporkest o. 1. v. Lugen Wilcken 1.40 Populair concert door het kleine Norag- orkest. 4.20 Concert door het kleine Norag- orkest. 10.50 Dansmuziek. DAVENTRY 1554 M. 12,20 Concert door het Western Studio-or kest o. 1. v. Frank Thomas. 1.05 Gramofoon muziek. 1.35 Concert door het Commodore Grand orkest o. 1. v Joseph Muscant. 2.40 Gra mofoonmuziek. 3.20 Orgelconcert. 3.50 Con cert. 7.50 Concert door Radiozangers. 8.20 Pro menadeconcert. PARIJS EIFFEL 1446 M. 8,50 Radiotooneel. PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Idem. 8.20 Idem. 9.05 Idem. MILAAN 331 M. 7.20 Gramofoonmuziek. s.05 Idem. 9.05 Ge varieerd programma. 10.05 Dansmuziek. ROME 441 M. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Opera „Wil liam Rattcliff". WEENEN, 517 M. 7.20 Pianorecital. 8.20 „Prinz Methusalem" 'n drie bedrijven van Johan Strauss. 10.50 Po pulair concert. WARSCHAU, 1411 M. 8.20 Concert door het omroeporkest o. 1. v. J. Ózminiski. 10.45 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 4