Md Beim§ë$kde Holland sleept! 51e Jaargang No. 15429 VerscHijnt dagelijks, KeKalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 11 October 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 'f 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week ƒ0.06, per maand 0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14&25 O Postgiro 38810 ADVERTENTIëNI.5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering vooi Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000-, Overlijden f 600-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-, Verlies Wijsvinger f75-. Verlies andere vinger f30-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, II October. Nederland's Journalistiek. De Journalistenkring bestaat een halve eeuw. Hij viert zijn gouden jubileum dus drie maanden later dan dit blad het zijne, en op nieuw worden we eraan herinnerd dat 1383 een jaar van zeer vruchtbaar en duurzaam initiatief in ons land geweest is. A.s. Zaterdag begint de feestviering met een officiëele re ceptie en diner in Den Haag, waarbij het Ne derlandsche dagbladwezen natuurlijk au grand complet aanwezig zal zijn. Later wordt de herdenking van die 50 jaar in feestelijk heden te Amsterdam voortgezet. De Kring heeft een jubileum-nummer van zijn orgaan „De Journalist", uitgegeven waar op wij morgen uitvoerig terugkomen. Ik zou er vandaag één belangrijk punt uit willen aan stippen, en dat betreft de vriendelijk gestelde gelukwenschen van autoriteiten, die het feestnummer openen. Dat minister Colijn, de vice-president van den Raad van State jhr. mr. Beelaerts van Blokland, de minister van Staat jhr. mr. Ruys de Bèèrënbrouck, mr. B. C. J. Loder en de burgemeesters onzer drie grootste steden woorden van waardeering en felicitatie tot den Nederlandsehen Journa listenkring richten kan op zichzelf als een bij zulk een jubileum gebruikelijke ceremonie worden beschouwd. Maar wat wel treft is dat uit dit officiéél huldebetoon zoo sterk de openlijke erkenning blijkt: wij weten uit erva ring dat, in vergelijking met de buitenland- sche pers, de onze op een zeer hoog peil staat. Minister dr. Colijn heeft het over den ernsti- gen en waardigen toon der Nederlandsche journalistiek en voegt er aan toe „mijn er varing is dat onze journalisten vertrouwen verdienen als men hun vertrouwen schenkt", jhr. Beelaerts schrijft over de „degelijkheid en onafhankelijkheid, die in binnen- en bui tenland een goeden naam genieten", jhr. Bosch van Rosenthal over „den roep, die in het buitenland van onze pers uitgaat wegens haar onpartijdigheid, intelligentie, betrouw baarheid en degelijkheid", en mr. B. C. J. Loder, de oud-president van het Internatio nale Gerechtshof, verklaart dat hij „nooit meer de degelijkheid, de volledigheid en den toon van de Nederlandsche dagbladen mist dan wanneer hij door verblijf in het buiten land voor korten tijd van haar lectuur ver stoken is". Dit zijn enkele citaten van bewindslieden, die in het buitenland alle gelegenheid gehad hebben vergelijkingen te maken, en die door- hun arbeid zelf voortdurend in de noodzaak hebben verkeerd zich dagelijks op de hoogte te houden van den inhoud van binnen- en bui- tenlandsehe dagbladen. Uit hun getuigenis spreekt trots op de Ne derlandsche pers, en terecht. Andere Hollan ders die lang in het buitenland vertoefd heb ben ik hoor daar zelf bij en mag mee ge tuigen, omdat het onze journalistiek-als- geheel betreft zullen deze meeningen volko men beamen. Bekende buitenlanders hebben ze vaak onderschreven. De Nederlandsche pers is niet smetteloos, er zijn excepties die bui ten den regel vallen, maar op het geheel zijn wij met reden trotsch. En het is een feit dat de Journalistenkring, die niet alleen voor den maatsehappelijken welstand zijner leden o.a. door een salarisregeling te helpen bewer ken en een pensioenfonds in te voeren zeer verdienstelijk werk heeft gedaan, maar ook veel verricht heeft voor de handhaving der integriteit, van de beroeps-eer van het vak, dit voor een deel op zijn credit mag schrij ven. Terwijl de onderlinge goede verstandhou ding van zeshonderd leden, die thans in een dracht feest kunnen vieren ofschoon velen hunner elkaar zoo vaak fel te lijf gaan in hun diverse bladen, grootendeels op rekening van den Kring gesteld mag worden. In een tijd van verwording, waarin ook toe nemende oppervlakkigheid en jacht-op-sen- satie zijn opgetreden, heeft zeker 90 pCt. van de Nederlandsche pers den moed en het zelf bewustzijn getoond, zichzelf te blijven. De methodes van de Amerikaansche, een groot deel der Engelsche en van de Parijsche pers, om enkele voorbeelden te noemen, hebben in ons land geen ingang kunnen vinden. Er zijn andere kleine landen waar dat wél het geval is geweest. Een „regeeringspers", dagblad koelie van den staat, zooals andere landen thans uitsluitend bezitten, kennen, wij zelfs in geen enkel geval. Er bestaan in Neder land geen dagbladen die werktuigen zijn in de handen van de wapenindustrie, of de „Schwerindustrie" hetgeen alleen een groo- ter belangengroep aanduidt. Zulke toestan den kennen wij niet. Hét 'is wel goed op al deze dingen nog eens met nadruk te wijzen, vooral nu er zooveel wankelt in de wereld, zooveel vroeger-erkende waarden geschokt blijken te zijn. Wij in Nederland zijn sterk en welbewust genoeg om ons zelf te kunnen blijven en onze eigen wegen oude zoowel als nieuwe te kunnen kiezen. Wij kunnen het zelf. Een koninklijk woord heeft daaraan herinnerd. Ons dagbladwezen getuigt er zeer zeker van. Ik weet zeker dat als de Nederlandsche journalisten a.s. Zaterdag in Den Haag bij eenkomen om het jubileum van hun vereeni- ging te vieren, dit zal geschieden in een sfeer van vertrouwen in hun beroep en in hun roe ping. De moeilijkheden, de twijfel en onze kerheid en stormen der tijden, die de ener- veerende spanning in den journalistieken arbeid hoog opgevoerd hebben, zijn niet bij machte geweest het geloof in de levenstaak te schokken. Eerder voelen we ons gesterkt doordat de Nederlandsche journalistiek ge toond heeft, zichzelf te kunnen blijven. R. P. PROF. Dr. C. C. VAN WALSEM 70 JAAR. Onze bekende stadgenoot Prof. Dr. G. C. van Walsem is vandaag zeventig jaar gewor den. Hij heeft zich echter door vertrek naar 'elders aan alle huldigingen onttrokken. HEVIGE STORM BOVEN HAARLEM EN OMSTREKEN. OOK BOOMEN EN SCHUTTINGEN MOESTEN HET ONTGELDEN. Hedenmorgen ongeveer kwart over elf stak plotseling uit het Zuidwesten een hevige storm op, die weliswaar niet lang duurde, maar die toch veel schade en ongemak veroor zaakte. Op de Groote Markt woei met donderend ge weld de groote schutting van het bouwwerk van de fa. Kreymborg en Co. op den hoek van de Barteljorisstraat ondersteboven en sleepte in haar val een electrische lantaarn mee, die er aan bevestigd was. Wonderlijk genoeg ge beurden er op dit drukke punt geen persoon lijke ongelukken. Men is terstond met het opruimingswerk begonnen. Op de Raaks ging een haring- en zuurwagen ondersteboven. Er zijn ook eenige boomen omgewaaid, o.a. in de Hildebrandlaan en in de Slachthuis straat. Verder zijn eenige dikke takken van boomen aan de Raaks en de Rolhuizen afge rukt. Een boom van het Ripperdapark waaide om en viel met de kruin op de spoorbaan. On middellijk werd met opruimen begonnen. Van de zijde der Tramdirectie vernamen we, dat bij haar nog geen berichten van tramver traging op de verschillende lijnen waren binnengekomen. Te Zandvoort. Tot vanmiddag twaalf uur was bij de politie te Zandvoort nog niets van ongelukken be kend. Wel stond de zee, die door den krach- tigen Zuidwesten storm hevig opgezwiept werd, zeer hoog. En het zand van strand en duinen werd hoog opgejaagd. Een Duitscher, die vanmorgen voor het eerst in Zandvoort kwam, verklaarde nog nooit de zee gezien te hebben. Hij zag haar dus meteen in een ont- zagwekkenden toestand en kwam er geheel van onder den indruk. Te Heemstede. Op den Heerenweg nabij de Adriaan Pauw- laan is een zware tak van een boom gevallen, en versperde het fietspad. Ook in het overige deel der gemeente zijn hier en daar takken den wind ten prooi ge vallen. Ook dakpannen moesten het in enkele straten ontgelden. ALS DE WIND ONDER HET ZEIL BLAAST.. EN CIRCUS RAUSCH DREIGT OVERSTAG TE GAAN dan komt men handen tekort om het gevaar te keeren. Pel en snerpend joeg de wind over het vlakke land bij de Sportparklaan te Heem stede. Hoog wierp hij het zand op dat den voorbijganger in de oogen prikkelde, den fiet ser deed vallen en het circus Rausch nood zaakte zijn voorstellingen te staken. Droevige aanblik: de tent met het in flar den gescheurde zeil, of juister: zeilen, want de dakbedekking bestaat uit ettelijke zeilen, die over palen zijn gespannen. Kapot zijn ze hopeloos vernield, uitgescheurd, gedeeltelijk onbruikbaar. En door de ontstane opening- blies hij naar binnen en joeg alles door elkaar. Het entree dat uitsteekt, heeft veel te lij den gehad, en in allerijl moest men het af breken, om te voorkomen dat de schade nog grooter zou worden. Krachten tekort kwam men, om aan alle kanten tegelijk het dreigend gevaar te kee ren. Zenuwachtig draafden de art-isten heen en weer, wel wetende dat er op behoud van het circus, zoodat men er eventueel van avond zelfs weer een voorstelling kan geven, niet te rekenen was. Doeken die de aandacht moesten trekken, die de ronde vermaakinrichting haar klan ten moesten bezorgen, hingen in Sarden langs de latten, regelmatig <$oor een nijdige ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a 1 2.50 WITTOP KONING - HAARLEM HARMEFdJANSWEG 67A - TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) (Dezer dagen heeft 's werelds sterkste sleepboot de „Zwarte Zee" haar groenvaart gehouden). Als er wat gesleept moet worden, Roept men Nederland er bij, Niemand in de heele wereld Doet dat werk zoo goed als wij. Baggermolens, reuzedokken, Schepen die gehavend zijn En ge„haven"d moeten worden, Houdt ons landje aan de lijn. Ieder land grijpt naar ons sleeptouw, Als een schip niet verder kan. In het sleepen is ons landje- Welbekend als „sterke man". Nu de wereld is gaan lijden Aan een sleepend soort van kwaal, Die men crisis heeft geheeten En ons teistert, allemaal;. Past ons wel het optimisme Dat ons eigen Schip van Staat, Hoe topzwaar het zij geladen, Toch niet naar de haaien gaat. Want al woeden wilde stormen Om de zwaar te sturen schuit, Wij met onze sleepersgaven Sleepen haar er wel weer uit. P. GASUS. Windvlaag opgezwiept en opnieuw gescheurd. Een reclameauto met opschriften reed met het geraamte van de reclame-stellage en gaf een goed beeld van den desolaten toestand waarin het circus nu verkeert De koorddanseres hielp samen met de hoo- ge-schoblrijdster de planken op een stapel te brengen de directeur en domme August poogden van den ingang te redden wat er nog te redden viel, de athleet en de onver schrokken, fiets-sensatie-artist vouwden sa men doeken Men is niet verzekerd, en dat juist in dezen tijd POLITIEKE CIRCULAIRES ONDER SCHOOLJEUGD. OOK DE MUSSERT-BEWEGING VERSPREIDT ZE. Te Amsterdam worden sinds eenigen tijd onder schoolkinderen circulaires verspreid van de communisten, waarin de kinderen aangespoord worden om allerlei actie te voe ren en vergaderingen te bezoeken. Thans heeft, naar wij in de N. R. Crt. ver meld zien, ook de Nationaal Socialistische Be weging een oproeping verspreid onder de schoolkinderen, waarbij aan de oudere Am- sterdamsche scholieren gevraagd wordt, of zij er wel eens aan gedacht hebben, dat zij, als ze de school verlaten hebben, 99 pCt. kans hebben om als gediplomeerd werklooze op straat te staan. Gezegd wordt, dat dit alles te wijten is aan het „Demo liberale systeem", het systeem van .laissez faire, laissez passer", laat den boel maar waaien. Gevraagd wordt of de kinderen niet geloo- ven, dat de uiterste consequentie van dit systeem het Marxisme, dat internationaal is: en klassenstrijd predikt, slechts verdeeling en vernietiging van nationale eenheid brengt en of zij niet denken, dat slechts de nat.-soc. beweging redding kan brengen. Ten slotte worden de kinderen opgewekt een vergadering bij te wonen. Dimitrof weer verwijderd. Wegens doorspreken tegen het verbod in. VIT DE ZITTING VAN HET PROCES-VAN DER LUBBE IN_ HET RIJKSDAGGEBOUW. De beèediging van de twee politie-beambten, die -de brandweer alarmeerden Naar de gevangenis overgebracht. (Zie ook pag. 3) Reeds vroeg hadden zich weer vele nieuwsgierigen verzameld in de buurt van het Rijksdaggebouw, waaromheen de politie met dubbele posten patrouilleerde om de menschen op een afstand en in beweging te houden. |n het Rijksdaggebouw heerscht dezelfde drukte als gister. De zittingzaal is tot de laat ste plaats bezet. Kort na negen uur worden de beklaagden binnengeleid in het Rijksdag gebouw en tegen kwart voor tien verschij nen zij in de zaal. Even later komt het ge rechtshof binnen. De president deelt mede dat Donderdagavond te 8 uur een onderzoek ter plaatse bij het Rijksdaggebouw zal wor den ingesteld. Daarna speelt zich een incident met Dimi- troff af. BERLIJN, 11 October (Wol ff bureau). Bij het begin van de zitting van den Senaat in het proces van den brand in den Rijksdag staat beklaagde Dimitrof op en wil een vraag stellen. De voorzitter weigert dit, doch niettegen staande deze weigering spreekt Dimitrof toch door. De voorzitter ontneemt hem het woord. Di mitrof verklaart; „ik ben hier niet alleen be klaagde doch ook verdediger van Dimitrof". Na deze woorden trekt de Senaat zich in de Raadkamer terug, om te beraadslagen, wat met Dimitrof gedaan zal worder;. Na korte beraadslaging keert de Senaat in zittingszaal terug en de voorzitter deelt me de, dat beklaagde Dimitrof wegens herhaalde ongehoorzaamheid tegen de bevelen van den voorzitter, in het bijzonder tegen een maat regel, waardoor hem het woord ontnomen is. tot nader order uit de zaal wordt verwijderd. Hij zal naar de gevangenis worden vervoerd. Dimitrof protest Ier t opgewonden en reikt zijn verdediger een briefje over met de woorden: „Deze vraag had ik willen stellen. Doet u het alstublieft voor mij: Dr. Teichert roept den beklaagde toe: „Had u mij dit liever vroeger gezegd!" De beklaagde wordt dan weggevoerd. BERLIJN, 11 Oct. (Wolfbureau.) Als eerste getuige wordt heden de politie-luitenant La- teit gehoord, die het Ueberf all-commando commandeerde, dat kwam aangerukt toen alarm geslagen was. Deze verklaarde, dat bij zijn aankomst in de benedenverdieping alles donker was, in de zittingszaal laaiden evenwel de vlammen rondom de plaats van den voorzitter. Getuige riep toen onmiddellijk: Brandstich ting, pistolen trekken! Toen hij naar Portaal V terugkeerde kwam hem reeds een brandweerman tegemoet. Ge tuige denkt, dat hij ongeveer 9.20 in de groote zittingszaal geweest moet zijn. De rookont wikkeling was zeer sterk: hier brandde een looper, daar een papiermand. Getuige liet de zuidelijke vleugel afsluiten, teneinde een stelselmatige onderzoek in te stellen. In een van de wandelgangen vond hij een sportpet. een zelfbinder en een stuk zeep. Van der Lubbe apathisch. Van der Lubbe zit apathisch op zijn plaats. Zijn verdediger moet hem twee of drie keel de neus snuiten. Beklaagde laat dit door anderen doen. als men hem zelf een zakdoek in de hand geeft, reageert hij hierop niet. Getuige Lateit verklaart dan verder, dat hij eerst later vernam, dat deze artikelen aan van der Lubbe behoorden. Andere politiemannen deelden den luitenant in het Rijksdaggebouw mede, dat van der Lubbe was gearresteerd en naar de Branden burgertor was overgebracht. „Ik begaf mij toen daarheen en vroeg van der Lubbe of deze zaken van hem hoorden, hetgeen hij bevestigde. Ook vroeg ik of hij den Ryksdag in brand gestoken had. Ook dit bevestigde hij. Vervolgens vroeg ik hem of hij ook het Slot en den Dom in brand wilde ste ken. Hierop antwoordde hij ook: Ja. BERLIJN. 11 Oct. (Wolffbureau)Voor zitter: Wij hebben hier niets gehoord van het voornemen den Dom in brand te steken Getuige: Dat had ik op het bureau gehoord. Ik vroeg daarop beklaagde waarom hij den brand gesticht had. Hierop zweeg hij en lachte. Ik kreeg den indruk met een gek te doen te hebben. Snelle reconstructie. Getuige was later nog eens aanwezig bij een verhoor van Van der Lubbe in het gebouw van den Rijksdag. Beklaagde moest hier zijn daad reconstrueeren. Beklaagde deed het evenwel in zulk een tempo, dat de politie-beambten dachten, dat hij wilde vluchten en hem ach terna snelden. O.M.: Getuige heeft bij zijn rondgang ver schillende stofresten zien liggen, wat was dit, brandmateriaal? Getuige: Papier was het niet. Het kunnen verkoolde resten van servetten en tafellakens zijn geweest. Het waren ongeveer 20 a 30 plekken, ter grootte van een halven schoen. O.M.: Is getuige bekend, dat beweerd wordt, dat in het Rijksdaggebouw materiaal voor brandstichten is gevonden? Getuige; Wij hebben alles nauwkeurig on derzocht en zelfs kasten opengebroken, doch niet gevonden. De getuige verklaart dan 'verder, dat een zekere ingenieur Bogun zich bij hem heeft gemeld, die verklaarde, dat hij, toen hij uit het clubhuis van de Duitsche Ingenieurs kwam, een man uit portaal II zag komen, die zich in de richting van de Tiergarten verwij derde. Bogun gaf een. nauwkeurige omschrij-, Pleegde Van der Lubbe zijn daad alleen? Een getuige beweert twee mannen op het balkon van het gebouw te hebben gezien. pag. 3 Dimitrof is vanmorgen opnieuw uit de zit ting verwijderd. pag. 1 De dijk van den Noord-Bevelandschen polder op Noord-Beveland zakt steeds verder weg. pag. 4 De storm van heden heeft schade aangericht aan het circus Rausch te Heemstede. pag. 1 Te Amsterdam worden sedert eenigen tijd po litieke circulaires onder de schooljeugd ver spreid, waar; an ook de Mussertbeweging meedoet. Tegen een chauffeur uit Maastricht is zes jaar geëischt wegens moord op zijn vrouw. pag. 11 De uitrusting van de Roode Valken van de A. J. C. zal eenigszins gewijzigd worden om tegemoet te komen aan bezwaren wegens het uniformverbod. pag. 4 Er zullen jubileumspostzegels uitgegeven wor den voor Cur-sao. pag. 4 De Russisch-Japansche spanning neemt toe; Tokio heeft met uitzetting der persverte genwoordigers gedreigd. pag. 3 De Duitsche delegatie te Genève heeft de re solutie inzake de minderhedenkwestie ge deeltelijk verworpen. pag. 3 Duitschland bereid tot ontwapening op basis van het plan MacDonald mits rechtsgelijk heid wordt gegarandeerd. pag. 3 Te Beiroeth in Syrië hebben communisten een aanslag op het Duitsche consulaat gepleegd pag. 3 Bij een explosie in een laboratorium te Osna- brueck werden drie personen ernstig ge wond. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Nederland's journalistiek. pag. 1 Van onzen Berlijnschen correspondent: Het proces over den Rijksdagbrand. De behan deling in Berlijn. pag. 3 J. B. Schuil: Nieuw Schouwtooneel: „Van je vrienden moet je 't hebben". PF"T 1 H. G. Cannegieter: Tooneelver, Thalia. „Een, die niet geteld wordt". pag. 7 H. G. Cannegieter: De film „Walzerkrieg" in het Rembrandt Theater. pag. 7 J. II. de Bois; Litteraire Kantteekeningen. w pag. 7 K. de Jong: Concert der H. O. V. met mede werking van Rosa Spier (harp). pag. 7 J. C. E.: Uit de groote stad. „Overvoorwaarde- üjk". pag. 4 De Haarlemsche straten en haar oorsprong: De Botermarkt. Dam- en Schaakrubriek. pag. 8 pag. 8 ving van kleeding en grootte van den man. Hij was van oordeel, dat deze man in ver band stond met den brand in den Rijksdag. BERLIJN, 11 October (Wolffbureau) Vervolgens wordt geheinirat Josse, profes sor aan de technische hoogeschool beëedigd als deskundige. Daarna vraagt hij getuige Lateit wanneer hij het eerst die vlammen in den koepel heeft gezien. Deze verklaart.: dat hij deze nog niet ge zien heeft, toen hij om 9.25 door heit ge bouw ging. Eerst later is hem diit gezegd. Hij verwon derde zich hierover, aangezien hij eerst de zaal zonder vuur heeft gezien. Getuige antwoordt bevestigend op de vraag van deskundige da-. Werner, of hij van oor deel was, dat de brand in de groote zaal ge makkelijk te blusschen was geweest. Dr. Wagner: Had (J den indruk, dat iemand, die voor het eerst in den Rijksdag is ge weest en die bovendien nog langs een niet normalen weg is binnengekomen, den volgen den dag snel en zonder meer den weg terug kan vinden? Getuige Lateit: Neen. Daarop wordt de zitting voor eenigen tijd verdaagd. (De zitting duurt voort) KINDER- EN VACANTIE- BIJSLAG. AFWIJZEND ADVIES OP DE VOORSTELLEN VAN B. EN W. Wij ontvingen het volgend officieel com muniqué: Op Donderdag 5 October j.l. vergaderden onder leiding van haren voorzitter, Mr. J. Gerritsz, de commissiën van overleg voor ambtenaars- en werkliedenzaken en het poli tiepersoneel, ter behandeling van een schrij ven van B. en W. betreffende tijdelijke verla ging met 20 pCt. van het kindersuppletieloon en opschorting voor 1934 van de uitvoering van de verordening betreffende toekenning van vacantietoeslag. De besprekingen dienaangaande werden voortgezet en beëindigd in een op Dinsdag 10 dezer gehouden vergadering. De commissie besloot ten opzichte van de voorgestelde maatregelen afwijzend te advi- s e er en, v v

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1