I STA TEN- GENERAAL Jacht op voetballers. 50 35 20 !£AES®TE De Biljartvereeniging „Haarlem-Noord" tien jaar VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 11 TWEEDE KAMER. Conclusies zonder eind. Kleine wetjes. De Keuringsdiensten. Hoe kan daarop bezuinigd worden? De Kamer weigert de goedkeuring van het destructie-contract met de Thermochem. fabrieken. In de broodbakkei'ijen mag om vijf uur begonnen worden. Het versche kadetje. 12 October. De Kamer is de wintercampagne weer be> gonnen. Voorzitter Ruys de Beerenbrouck deed aan practische papierbesparing", toen hij eerst de kleinste Kamerstukjes deed doorhameren, die op de agenda twee pagina's besloegen. Het doorhameren maakt, dat de agenda voor de volgende dagen heel wat korter zal kunnen zij. Na de conclusies werden afgehandeld de ontwerpjes, waarover weinig of niets te zeg gen viel. En daarna kwamen de meer omvang rijke ontwerpen. Te midden daarvan zit nu de Kamer. De vergadering begon met de installatie van Mr. Wendelaar, Alkmaar's burgemeester, opvolger van den heer Knottenbelt. De heer Wendelaar is een rijzige figuur, een voorname figuur met een sonore stem. Vrijwel alle „conclusies" werden zonder dis cussie doorgehamerd. Eén adres van wat meer algemeen belang hebben we daarbij niet aan getroffen. De heer Joekes klaagde over een ontslag aan een. schrijver 1ste klasse, dat naar zijn ge voel op een veel te bruuske wijze was gegeven. Minister Colijn het ontslag betrof het departement van Koloniën zeide geen debat te hebben verwacht, wijl de commissie con cludeerde tot het uitspreken van dank aan den minister. Hij' stelde dus voor het adres maar van de agenda af te voeren. Ja, zei Minister Colijn, het Fransche spreek woord zegt: „Un homme averti en vaut deux" Doch in het Engelsch heet 't, dat een man, die bij verrassing genomen wordt, maar een halven waard is. Hoe is 't in het Duitsch? vroeg de heer Schaper. De conclusie ging van de agenda. Bij een andere conclusie van persoonlijken aard, deed de heer Duys een voorstel om ook deze conclusie aan te houden. Dit voorstel werd verworpen het viel op, dat de heer Duys zoo weinig medestanders vond bij zijn eigen fractie, Doorgehamerd werd de contingenteering van roggebloem en roggemeel,de contingen teering van metaaldraadgloeilampen, de wij ziging van de waterstaatswet, de tijdelijke be perking van de vrijheid van opsporing van delfstoffen door boringen en de toetreding tot het ontwerp-verdrag betreffende den arbeids duur in kolenmijnen. Toen dat alles zonder slag of stoot er door was, kreeg de voorzittershamer geruimen tijd rust. Er werd langdurig van gedachten gewisseld namelijk over een suppletoire begrooting op Hoofdstuk V der begrooting voor 1933. Deze titel verklaart voor onze lezers nog niet veel van de langdurigheid der discussies Wanneer we echter zeggen, dat deze supple toire liep over de keuringsdiensten, over de be perking daarop, en over het al of niet met Rij kscrediet oprichten van een destructor in het westen des lands, dan zal men gemakke lijker dien grooten aandrang naar het spreek gestoelte verstaan. De besparing op de Keuringsdiensten dan allereerst. Mej. Groeneweg (s. d.) trad voor de beamb ten in het krijt. Zij was er over verheugd, dat er terug gekomen was van de aanvankelijke plannentot eJpheffirug van keuringsdiensten, zij was er ook verheugd over, dat de salarissen niet zulke scherpe verschillen in de besparing zouden gaan vertoonen als aanvankelijk het geval dreigde te zijn. Maar daarnaast had ze ook bezwaren. Zij wilde ten bate van de hygiene aan de buitendiensten niet getornd zien. En geloofde dat door besparing op de administratie aan dien wensch tegemoet gekomen zou kunnen worden. Ook door een ander middel, door te besparen op de opleidingscursussen tot ana- lyste, welke geld kosten, zonder dat de op geleide bij de Rijksdiensten een plaats kun nen verkrijgen. Deze wensch was een wensch van het be- ambtenpersoneel. Waarom heeft de minister zoo vroeg Mej. Groeneweg niet met het personeel overleg willen plegen, nu dat perso neel toch bleek te willen helpen besparen en om overleg vroeg. De minister van Sociale Zaken heeft daarop geantwoord. Wat het overleg met de beamb ten betreft, zei.hij, dat hij thans reeds met 7 instanties te maken had, zoodat hij thans be sluiten moest, want met' 1 Januari a.s. moet de besparing een feit worden. Elk verder over leg kost weer tijd met de kans, dat er op 1 Januari niets kan gaan werken van de nieuwe organisatie van den dienst. Minister Slotemaker deelde mede, dat de methode van bezuiniging, die hij in de Memo rie van Antwoord teekende, ook zal worden toegepast. De hoofdinspecteur van de Volks gezondheid bereidt op de basis daarvan een practisch plan van organisatie der keurings diensten voor, een plan, dat echter in details nog niet vaststaat. Men weet, dat de minister besparing zocht door een meer nationale bezetting der keu ringsdiensten. Wat de salarieering van het personeel be treft, desd minister Slotemaker de Bruine een mededeeling, welke niet van bèteekenis is ont bloot. Op de salarissen zal worden bespaard door toepassing van het ontwerp-de Wilde, betreffende de salarieering van het personeel der gemeenten. Dit ontwerp moet nog door de Kamers worden aangenomen, zooals onze le zers weten. De destructie thans. Bij de vleeschkeuringswet werd den ge meenten die verplichting opgelegd cadavers van doode dieren te vernietigen. De termijn waarna de verplichting zou gaan gelden werd een paar maal verplaatst. Uiteraard kan dial niet altijd dienen. Dus werd er op velerlei manier gepoogd tot een oplossing te toornen. De Nieid. Thermo,cheniiisc.be fabrie- ken stichtten een bedrijf in Bergum voor het Noorden en Oosten des lands, verschillende gemeenten werkten zamena, in het Zuiden des ■lands bracht de R.K. Boerenbond een des tructor. Te Overschie bouwde de Gekso, een particulier bedrijf, een cadaver-vernietiger voor het westen des landis. Ongeveer tezelfder tijd1 sloot die regeering met 'de Thiermoohenische fabrieken een con tract. De regeering zou maximaal ongeveer 1 millioen gulden four neer-en, als rentedragend voorschot. -Hiermede zou een destructiebedrijf kunnen worden gevestigd. De regeering rede neerde, dat een zoo groot hygiënisch belang niet aan particulieren alleen moest worden overgelaten. Met hulp der regeering zou het toezicht veel intenser en rationeeler zijn, ter wijl ook zekerheid voor de toekomst aanwe zig zou moeten zijn. Wat met een particulier bedrijf natuurlijk noodt in de gewensdhte mate het geval zal zijn. Dit contract was gesloten op 16 September 1932. Door de regeerihg en de Thermocheni- sche .fabrieken. Onder beding echter, dat de Staten-Generaal goedkeuring zouden schen ken. De regeering had. het gesloten. M.a.w. minister Slotemaker de Bruine moest, juri disch en moreel het contract verdedigen, ook al had hij aan het sluiten ervan part noch deel. De minister heeft 't verdedigd. Maai' 't er niet door kunnen halen. Het be treffende artikel werd met groote meerder heid' verworpen, met 5019 stemmen. De wind was gedraaid. Een jaar geleden werd er nog algemeen aangedrongen op rijks hulp. Om gecentraliseerd een destructiebe drijf te stichten in 's lands westen. Thans ■heeft bijna geen spreker gesproken of hij ver klaarde zich tegen. Tegen om het bedrijf der Thermo chemische fabrieken, tegen om het groots risico van den staat in deze tijd, tegen wijl men geen concurrentie met het particu liere Gekso-bedrijf wilde ontketenen, tegen wijl .men ook hier allereerst een gemeentelijke taak zag liggen. Alleen de heeren v. d. Sluis (s.d.j en Biakker (c.h.) pleitten voor de Tber- moehenische fabrieken (N.T.F.) Zij toch ken den het bedrijf dezer N.V. uit Bergum, uit practische ervaring. M: ar daarnaast de heer van den Heuvel (a.r.) geloofde niet aan het meer economische van de centralisatie, geloofde wel, dat de N. T. F. een insolvabele zaak is, die niet zulk een groot crediet verdiende. Zoo sprak ook Mr. Westermnn (N.H.), opmerkend, dat thans iedere deugdelijke zaak crediet verkrijgen kan bij voldoende kansen en onderpand. De heer van Voorst tot Voorst (r.k.) achtte een destructor te Woerden niet noodig, nu het particulier bedrijf te Overschie er reeds is. Zoo" deed ook de heer Verdoorn (Flati.) zich hooren, die het zeer verkeerd zou achten wan neer met overheidsgeld concurrentie zou wor den aangedaan aan een particuliere onderne ming. De heer Schiithuis (V.D.) betoogde dat de elders reeds werkende overheidsdestructo- ren die van samenwerkende gemeenten, als bijv. die te Purmerend, hun bedrijf zeer wel zouden kunnen uitstrekken ook over Zuid- Holland. De heer K. ter Laan (s.d.) meende, dat bier een oplossing moest gezocht worden door sa menwerking van gemeenten, waarop ook de heer Bom (lib.) wees. Ds. Lovink (c.h.) klaag de over de N.T.F. en de communist Effendd gruwde van financieelen steun aan een par ticulier bedrijf. Minister Slotemaker de- Bruine verdedigde de noodzakelijkheid van concentratie op ver schillende gronden, economisch, technisch en hygiënisch, Niet een zoodanige concentratie dat er slechts één desconstructeur voor heel 't land zou zijn, maar eenigen. De minister ver dedigde zich verder met een warm betoog, dat de N. T. F. de hulp verdiende op grond van wat zij reeds gepresteerd heeft. De minister achtte de gelden zeker, door het aanhoudend toezicht. Maar wanneer er in de Kamer een tegen stelling. gecreëerd was tusschen het parti culier bedrijf en de N. T. F. dan erkende de minister deze niet. Wanneer de Kamer het contract niet wenschte te aanvaarden, welnu, dan beteekende dat niet, dat men zou over gaan op den destructor te Overschie .Neen de regeering zou ook dan de overheidstaak in casu verdedigen en op andere wijze die over heidstaak doen spreken. Zij zou overwegen te doen komen tot samenwerking tusschen ge meenten. Het contract werd niet aanvaard door de Kamer. Met 5019 stemmen werd het afgewezen! Mej. Katz (C.H.), was de eenige, die wat bezwaar maakte tegen de onderbrenging van die. ambtenaren en bedienden der rech terlijke macht onder de wet op de rechterlijke indeeling. Zij zijn daarheen nu overgebracht uit de wet op de rechterlijke organisatie. Een administratieve maatregel, welke rationeel werd geacht door den minister. Mej. Katz had mét het personeel zelf lievei- de eenheid betracht van allen die de rech terlijke macht dienen. En geen scheiding ge maakt tusschen de magistratuur en het ad ministratieve personeel. De minister van Justitie betoogde, dat de positie van de amb tenaren en ook de waarborgen daarvoor gee nerlei verandering hadden ondergaan. Het slot van den middag werd gevormd door de aanvaarding zonder hoofdelijke stem mimg van het ontwerp, dat voor de broodbak kerijen een uniform aanvangsuur van 5 uur vaststelde. Men weet, dat' de wet tot nu een aanvangs uur voor bakker'sarbeid heeft vastgesteld dat tot allerlei moeilijkheden heeft aanleiding gegeven vooral voor de middelgroote bedrij ven. Het is dan merkwaardig, dat er 85 pet. van de bedrijven, die niet om 5 uur mogen beginnen 'dank zij vergunningen toch om vijf uur beginnen. Dat is een vreemde toestand. Het is dan maar beter in de wet 5 uur voor te schrijven meer uitzondering dan regel is een ietwat wonder lijke figuur. Bovendien hebben zoowel werknemers als werkgevers de noodzakelijkheid gevoeld van een vroegeren aanvang en zijn tot een com promis gekomen in den zin van het gaarne schenken van medewerking aan een vroege ren aanvang. Het was daarom, dat de Kamer wilde me degaan. Hoewel verschillende woordvoerders-van- ouds bij het onderwerp van den bakkers- naeh'tarbeid zeer aarzelden. De heeren Schaper (S.D.), Smeenk (A.R.) en Kuiper (R.K.) vreesden voor elke stap, die zou doen gaan naar bakkersnachtarbeid. Zooals de heer Kuiper zeide: de grendel blijve op de deur, die den nachtarbeid afsluit. Minister Slotemaker beloofde alles in het werk te zul len stellen om terugkeer tot nachtarbeid te gen te gaan. Daarom verklaarde hij zich ook tegen de idee van mej. Katz om „het versche eadetje" mogelijk te maken. Dat zou meende hij dwingen tot nachtarbeid, wijl het versche eadetje alleen in zeer beperkten kring wordt gebruikt. Gellijk gezegd zonder hoofdelijke stem ming is het ontwerp aanvaard. INTIMJUS. Een Jubileum sigaret met plaatje en bon voor gratis reizen en gratis toegang bij voetbalwedstrijden (Adv. Ingez. Med.) SPORT EN SPEL. VOETBAL Hoe. het bij het engageeren van spelers in de beroepsvoetballerij soms toegaat, moge blijken uit het volgende incident, dat wij in de Engelsche bladen vinden. De locale amateurclub Ferryhill Athletic had een centervoor speler, Carr geheeten, die in de eerste wedstrijden van zijn club zeer de aandacht trok van de speurders van niet minder dan zes groote beroepsclubs. Onlangs op een Maandagavond telegrafeerde Nor wich City aan den jongen Carr, dat de club de condities, reeds eerder met hem besproken, accepteerde en hem werd verzocht, onmid dellijk naar Norwich te komen, om het con tract te teekenen. Carr ging naar het station om den trein naar Norwich te pakken, kocht zijn kaartje en terwijl hij op het perron heen en weer drentelde, verscheen daar hijgende en puf fende een vertegenwoordiger van het Lon- densche Arsenal, die na een rennende auto rit nog net op tijd kwam om Carr de offerte van Arsenal voor te leggen. Deze nieuwe can- dities waren nog voordeeliger, Carr liet den trein naar Norwich vertrekken en wachtte op dien naar Londen. Nu is hij bij Arsenal. Zoo gaat het in beroepsvoetbal. D.H.C.—R.C.H. Kos, Fr. v. Thiel, Kors, Paape, Ruis, D. Prevost, Hanse, Haukes, Martin, Verkerk, Meyer. R.C.H. II—HILVERSUM n. v. Gent, Kaestner, Kok, Hessels, v. Eek. Joh. Berg, v. d. Berg, Slot, Ruygrok, v. d. Mey de Bie, v. d. Meulen. SPARTAAN—BLOEMENDAAL. Het Bloemendaal-elftal is: Metten, Jonkergouw, J. Kohier, Immer, Beyk, H. Kohier, J. Kammeijer, de Bock, van Gelder, Leemhuis, van Leuven. BLAUW WIT—E.D.O. De roodzwarten gaan Zondag naar het Sta dion in Amsterdam met het volgende elftal- De Waard, G. Zandstra, K. Zandstra, Koppen, v. d. Putten, Oomen, J. W. Koene, C. Bruin, Goemaat, Perukel Jr., Veen. E.D.O. 2—H.F.C. 2. Zondagmorgen half elf spelen bovengenoem de elftallen op het E.D.O.-terrein aan den Middenweg. Het ED.O.-elftal is als volgt: Fuchs, Boeree, van Weeren, Jansen, Vreenegoor, J. Lasschuit, Nottrot, van Geemen, J. Steffens, Calland, Spek. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. Het programma voor morgen luidt als volgt: Af deeling A: Tweede JeugdKennemerland V. V. IJ.Telefonia IJ. F. C.Zeevogels. Af deeling B: Z. S V.—Kennemerland 3 V. E. W.—IJ. F. C. 2 S. I. Z. O.Ulysses Kennemerland 2-V. V. IJ. 2 Af deeling C: Kennemerland 4V. V. R. A. Zeevogels S. I. Z. O. 2 V. J. B.Kennemerland 5. Tweede Jeugd heeft nog geen enkel punt be haald en krijgt nu op haar terrein aan den Middenweg Kennemerland op bezoek, dat nog geen competitiewedstrijd heeft gespeeld. De bezoekers hebben dit seizoen een buitenge woon sterke achterhoede, een goede midden linie, maar een zwakke voorhoede. Tweede Jeugd speelt tegen de oranjehemden steeds haar beste wedstrijden; het zou ons niets nederlaag te slikken kreeg. verwonderen als Kennemerland een kleine In Santpoort speelt V. V. IJ tegen Telefonia. Ouder gewoonte zijn de V. V. IJ'ers de com petitie weer met een serie overwinningen be gonnen. Wij gelooven, dat Telefonia, dat dit senzoen lang niet onverdienstelijk in- de eerste afdeeling debuteert, met leege handen naar huis zal moeten keeren. IJ. F. C. ontvangt haar plaatsgenooten, de Zeevogels. Hoewel de kampioenen veel van hun kracht hebben ingeboet, achten wij ze toch wel in staat, aan de Zeevogels een ne derlaag toe te brengen. DE INTERLANDWEDSTRIJDEN Volgens de Sportkr. zijn de volgende inter nationale Wedstrijden voor dit seizoen vast gesteld 10 December: NederlandOostenrijk. 11 Maart: NederlandBelgië. 20 April: BelgiëNederland. 10 Mei: NederlandFrankrijk, OPENING NIEUW VOETBALTERREIN TE HILLEGOM Zondagmorgen tien uur zal het nieuwe ter rein met kleedhuis enz. der V. V. „Hillinen" officieel in gebruik geinomen worden. Na het officieele gedeelte wordt een wedstrijd ge speeld tusschen de adspirantjes van Hillinen en Ifillegom; daarna een tusschen een Hilli nen veteranen-elftal tegen één uit Parama ribo (Suriname). Des middags komt Zand- voort op visite. BILJARTEN. HET JUBILEUM VAN „HAARLEM-NOORD". Men verzoekt ons mede te deelen, dat aan de wedstrijden ter gelegenheid van het tien jarig bestaan der Biljartvereeniging „Haar lem-Noord" ook door de vereeniging „Benoor den het IJ" wordt deelgenomen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND EERSTE KLASSE DRIEBANDEN Thans heeft het bestuur van den Ned. Bil jartbond de organisatie van -het tournooi om den hoogsten nationalen titel in het drieban- denspel op de match-tafel définitief opge dragen aan de Biljartclub der „Sociëteit-Ver- eeniging" aan den Zijlweg, alhier. JUBILEUMWEDSTRLTDEN BIJ „HAARLEM-NOORD". Bovengenoemde nederlaegwedstrijden wer.- den Donderdagavond door „Haarlem Noord" voortgezet. Op bezoek was „Vriendenkring" in afd. B. met vier spelers. De uitslag luidt; v .d. PavertKronenberg 100—96. v. d. Gevel—P. Groot 89—100, H. RoefsTimmermans 93100, Kelderman J. v .d. Bos (iriv.) 79100. De totaal uitslag luidt: „Vriendenkring" 361 n „Haarlem Noord" 396. Vrijdag komt „Excelsior" op bezoek in afd. C. HOCKEY HET PROGRAMMA Het programma voor Zondag a.s. luidt aldus Eerste klasse: Bloemendaal-H. D. M. Promotie-af deeling H. D. M. 2Bloemendaal 2 Hilversum 2M. H. C. Tweede klasse: H. B. S.Leiden M. H C. 2—Be Fair Derde klasse:. T. H. C. '25Bloemendaal 3 M. H. C. 3—H. B. S. 2 Vierde klasse: M. H. C. 4Pinokkio 2 Bloemendaal 4Oh Kay 2 NU goedkooperï m (Adv. Ingez. Med.) VERKOUDHEID VERDWIJNT ONMIDDELLIJK door KARSOTE-INHALATIESYSTEEM. Wanneer ge de aangena me damp van Karsote in haleert, worden Uw ademhalingsorganen ge vuld met een atmosfeer, waarin alle bacteriën van verkoudheid, griep of influenza onmiddellijk vernietigd worden. Spren kelt dus 10 a 15 drup pels Karsote op Uw zak doek en snuift de ver- frisschende dampen op. In enkele minuten wor den de verstopte neusgaten geopend, het slijm achter in de keel komt los, de ontstoken slijm vliezen worden verzacht. Laboratoriumproe ven hebben bewezen dat de Karsote-damp alle bacteriën van griep, influenza etc. doodt in de helft van den tijd. dien andere middelen daar toe noodig hebben. Zorgt dat ge steeds het handige zakflaconnetje van Karsote bij de hand hebt, zoodat U zich overal voor besmet ting kunt behoeden. 's verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a 0,90 PER FLACON (ZAKFORMAAT) en Fl. 1,35 per flacon (2 x de kleine maat). (Adv. Ingez. Med.) Het bestuur van de jubileerende vereeniging. Van links naar rechts zittendG. Broertjes, secretaris-, M. N. Dekker, voorzitter; J. van den Bos, penningmeesterH. Meeuwenoord, commissaris. StaandeE. P. Koks en G. Groot, commissarissen, en H. Kroonenburg, tweede secretaris Bloemendaal ontvangt H. D. M., dat veel van haar vroegere kracht heeft verloren. Toch lijkt het voorloopig nog sterker, dan Bloe mendaal, dat echter tegen Hilversum zulk een goeden indruk maakte, dat het ook in staat geacht mag worden, om H. D. M. te weer staan. In de promotie-afdeeling gaat de wedstrijd H. D. M. 2Bloemendaal 2; het vorig seizoen een strijd om de eerste plaats, thans een voorloopige beslissing om de bezetting van de laatste plaats. Hilversum 2M. H. C. belooft spannend en snel te worden, maar een uitslag is thans nog moeilijk te voorspellen. H. B. S. ontvangt Leiden, dat in twee wed strijden een doelgemiddelde van 141 heeft weten te halen, Een donker vooruitzicht voor H: B. S. M. H. C. 2 speelt thuis tegen Be Fair, dat ongeveer even sterk lijkt. Toch is het enthou siasme der Musschen dit seizoen groot. Bloemendaal 3 gaat naar T. H. C. '25 en wel licht ook haar derde nederlaag in successie te gemoet, terwijl M. H. C. 3 een goede kans heeft van H. B. S. "2 te winnen. De wedstrijden voor a. s. Zondag. DE COMPETITIE BEGINT! Voor a.s. Zondag heeft de Nederlandsche Dames Hockeybond niet minder dan 70 wed- strenden vastgesteld, zoodat 770 hockeysticks hier weer ter hand genomen zullen worden. In de Westelijke eerste klasse gaat Rood Wit op bezoek bij 't Gooi, de „nieuwelingetjes" in deze hoogste regionen. Rood Wit mist nog steeds één van haar beste speelsters, mej. H. Vreede. die wegens een opgeloopen blessure nog eenigen tijd rust zal moeten houden. Verder zien we de vroegere doelverdedigster Mej. G. Vreede weer terug. Veel veranderingen heeft het elftal anders niet ondergaan. In de voorhoede werd een kleine wijziging aangebracht, die volgens de tot nu toe gespeelde proef wedstrijden goed voldoet. Wij denken wel dat het elftal met: Gr. Vreede, S. A. de Josselin de Jong. H. Deenik, D. Lambrechtsen, M. Schmeink, V. van Hall, A. v. Beeck Vollenhoven, J. Land, T. Leeuwen berg, M. v. Beeck Vollenhoven, L. Maks het tot een overwinning zal kunnen brengen. Ook de andere eerste-klasser B.D.H.C. trekt naar Amsterdam. Meestal beteekende dat voor Bloemendaal een kleine nederlaag met het verschil van één doelpunt, dat traditie getrouw in de laatste minuut, gemaakt werd. Amsterdam mist dit jaar echter de maakster van dit doelpunt, mej. T. Terwihdt, Zal Bloe mendaal nu kans zien het sbizoen in te zetten met een overwinning? Het elftal heeft alleen in de voorhoede een kleine wijziging onder gaan. Mej. R. tStol bezet hier nu de midden voorplaats, terwijl er .voor dezen Zondag een invalster op de rechtsbinnenplaats zal uit komen. Het elftal zier er dus als volgt uit: H. Andreas, D. Roos, G. Rigbers, A. de Vletter, T. Roos, E. Leendertz, B. Venema, P. de Roos, R. Stol, W. van Bueren, M. Steehouwer. In de promotieklasse, waarin als eenige Haarlemsche club B.D.H.C. 2 uitkomt, heeft de ontmoeting Bloemendaal 2Kieviten plaats. Het zal een heele toer zijn voor B.D.H.C. om hier twee puntjes te bemachtigen tegen het snelle en in-elkaar passende spel der Wasse- naarsche dames, die bovendien beschikken over meer speelsters, die geregeld in proef- elftallen uitkomen. De heele promotie-afdee- ling die op twee elftallen na (Laren en B.D.H.C. 2') bestaat uit oud-eerste klas B- spel- sters zal echter wel moeilijkheden voor Bloe mendaal opleveren, zoodat ieder puntje be nut moet worden om niet op de onderste plaats te eindigen. In de tweede klasse staan de wedstrijden Rood-Wit 2Te Werve en B.D.H.C. 3Amers foort op het programma. Te Werve, mits volledig uitkomend kan Rood Wit wel partij geven, maar een overwinning voor de Heemsteedsch dames lijkt hier zeker. Gelet op de prestaties van Amersfoort verleden jaar zal B.D.H.C. vermoedelijk het onderspit moeten delven. Maar verrassingen zijn niet uitgesloten! In de derde klasse speelt H.B.S. uit tegen 't Gooi 2. H.B.S. heeft dit seizoen actief 'inge zet, en reeds meerdere oefenpartijen gespeeld, zoodat ze 't Gooi 2 het zeker niet gemakkelijk zullen maken. Moeilijker zal het zijn voor H.B.S. om op haar eigen terrein een puntje van Hurley 2 te halen. De Amsterdamsche Hurleydames boekten steeds goede resultaten het vorig jaar. In deze afdeeling speelt Am sterdam 4 thuis tegen B.D.H.C. 4. We meenen dat hier een overwinning voor de gasten niet uitgesloten is. In afdeeling D der 3e klasse heeft B.D.H.C. 5 een vrijen Zondag. Rood Wit 4 trekt naar T.H.C. 2 in Amsterdam. Strawberries spelen thuis tegen Be Fair 2. Zullen beide thuis- spelende clubs het tot een overwinning bren gen? ONBESLIST. De vermaarde Australische vlieger Sir Char les Kingsford Smith heeft dezer dagen een nieuw snelheidsrecord gevestigd voor de vlucht Engeland-Australië. Bij zijn aankomst te Wyndham in West-Australië verklaarde hij in antwoord op de vraag van een repor ter: Ik geloof niet, dat er eenige twijfel bestaat dat Col. Lindbergh de grootste vlieger ter we reld is. De vermaarde Amerikaansche vliegers Col. Charles Lindbergh is dezer dagen na een on- derzoekingsvlucht uit Amerika via Labrador, Groenland, IJsland, Scandinavië enz., in En geland aangekomen. Na zijn daling verklaar de hij, in antwoord op de vraag van een re porter: Naar mijn meening is Sir Charles Kings ford Smith de grootste vlieger ter wereld. Om in den sportieven geest te blijven, dié deze beoordeelingen kenmerkt, verklai-en wij op onze beurt: Uitslag 11.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11