4°/c INCASSO-BANK OTTGERING ^WOiNSEL schoenen DE BILT N.V. STAATSLEENING 1933 Duitschland's besluit. MAANDAG 16 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HET FEEST VAN DEN NEDER- LANDSCHEN JOURNALISTEN KRING. D. Hans en Dr. Coliin over de persvrijheid. Op de receptie, welke het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring Zaterdag middag in hotel Paulez te 's-Gravenhage heelt gehouden, is door het drukke bezoek van tal van autoriteiten en andere personen uit het openbare leven gebleken, hoezeer de kring in breede kringen gewaardeerd wordt. Van hen, die kwamen feliciteeren noemen wij op de ministers van binnanlendsche zaken, mr. J. A. de Wilde; van oeconomische zaken, mr. T. J. Verschuur; van sociale zaken, prol. dr. R. Slotemaker de Bruine; van financiën, mr. P. J. Oud en van defensie, mr. dr. L. N. Deckers; voorts de oud-ministers jhr. mr. D. J. de Geer, mr, J. Schokking, mr. S. de Vries. J. J. C. van Dijk, mr. J. Terpstra en J. J. Ram- bonnet; de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, oud minister van buitenlandsche zaken; mr. B. J. C. Loder, oud-president van het Perm. Hof van Intern. Justitie en voorzitter van het Eere-gerechtshof van journalisten; de heeren J. W. Henny, A. W. Sijthoff en Rob. Peere boom, namens de Ned. Dagbladpers (directeu ren-vereeniging), waarbij eerstgenoemde, als voorzitter, constateerde, dat het hooge peil van de Nederlandsche pers voor het grootste gedeelte is te danken aan den jubileerenden kring; jhr. mr. Rh. Feith. president van. en mr. A. Tak, procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden; H. L. van Manen en Van Dijk. directeuren van de Ned. Spoor wegen; vertegenwoordigers van de politieke partijen, en van de verkeersbonden; A. Ples- man, directeur K.L.M.; Ed. Schürmann, voorz. Kon. Ned. Middenstandsbond; Edo Bergsma en P. E. Peaux, namens den A.N.W.B. (met aan bieding van een bijdrage in het pensioen fonds;; Vesters en Bon namens de R.K. Jour- nalistenvereeniging; tal van vereenigingen. Bijdragen voor het Pensioenfonds schonken nog de K.N.V.B., de Centrale Suiker Mij. en eenige plaatselijke journalisten vereenigingen, waaronder de Haarlemsche. 's Avond werd in hotel De Witte Brug een feestmaaltijd gehouden, waaraan ook prins Hendrik aanzat. Tot. de genoodigden aan dezen maaltijd be hoorden o.a. de heeren dr. H. Colijn, minister president; mr. J. A. de Wilde, minister van binnenlandsche zaken; mr. H. P. Marchant, minister van onderwijs, kunsten en weten schappen; prof. mr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van sociale zaken; jhr. mr. D. J. de Geer, minister van staat; jhr. mr. F, Beelaarts van Blokland, vice-voorzitter van den Raad van State; mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter der Eerste Kamer; jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter der Tweede Kamer; F. M. L. baron van Geen, particulier-secretaris van de Koningin; mr. j. C. baron Baud, kamerheer van Prinses Juliana. Op enkele uitzonderingen na waren deze ge noodigden aanwezig. Voorts werd aan den maaltijd deelgenomen door een groot aantal journalisten en hun dames. De tafelpresident, de heer D. Hans, voor zitter van den Kring heeft een dronk uitge bracht op de Koningin, waarna men het Wil helmus zong. De heer Hans heeft vervolgens een rede ge houden, waarin hij dank bracht aan prins Hendrik voor diens aanwezigheid, en in het bijzonder dr. Colijn verwelkomende, van wien hij zeide, dat het nu reeds de tweede maal was, dat een Kringlid tot de hooge functie van minister-president werd geroepen, in 1901 was dit het geval' met dr, Abrahm Kuyper. De heer Hans wilde van onzen Colijn" spreken. Ook herinnerde de heer'Hans er aan, dat de ministers De Wilde en Marchant vroeger ook hoofdredacteur van een dagblad zijn ge weest, en eerstgenoemden verzekerde hij, dat de naam van zijn geëerbiedigden vader in de journalistiek nog lang niet iet vergeten. Tenslotte wijdde de heer Hans woorden van grcote waardeering aan de persvrijheid in Ne derland. Met die vrijheid staan en vallen wij, zei hij. Voc: beelden in andere landen bewijzen wat er van den journalist wordt, wanneer die vrij heid hem ontvalt. Spr. verklaarde zich niet te kunnen voorstellen, dat het in ons vader land ooit daartoe zou komen, maar dan moe ten wij, journalisten, zelf daartoe medewer ken en de vrijheid blijven hanteeren op waar dige wijze. Wanneer tegenwoordig dn allerlei weekbladen die vrijheid wordt misbruikt, wanneer deelen des volks tegen elkaar wor den opgehitst, dan geschiedt dat vrijwel steeds door niet beroepsjournalisten, door politici van klein formaat wien wij het recht op den naam journalist ontzeggen, Na den voorzitter sprak dr. H. Colijn. die zeide, dat de regeering het liefst de journa listen als vrienden ziet. Hij sloot zich aan bij wat de heer Hans van de persvrijheid gezegd had. Gelukkig achtte hij zich namens de re geering te kunnen zeggen, dat over het alge meen de regeering door de Nederlandsche pers wordt gesteund. Als blijk van waardeering heeft de Konin gin^ op voordracht van den minister van bin nenlandsche zaken den Kringsecretaris den heer G. Polak Daniels benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Als persoonlijk blijk van waardeering bood spreker de daarbij beboerende versierselen aan. D eheer Polak Daniels dankte in het bij zonder minister de Wilde voor de onderschei ding, waarin hij een eerbetoon aan de heele pers wilde zien. Nog tal van anderen hebben aan den feest maaltijd het woord gevoerd. Mr. dr. B. C. J. Loder, oud-president van het Permanente Hof van Internationale Jus titie en voorzitter van het eere-gerechtshof vcor de Journalistiek, die zeide. dat de krant tegenwoordig zooveel lectuur biedt, dat men. om haar geheel te lezen werkloos zou moeten zijn. Ware onze taal een wereldtaal, dan was onze pers een wereldpers. Minister van Staat hr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. zeide, dat hem in ziin ambtstijd aan Buitenlandsche Zaken gebleken was hoe moeilijk het beroep van den journalist is. Verder spraken ir. M. H. Damme. directeur- generaal dér posterijen en telegrafie, die zeide den persdienst aan P. T. T. zeer te waardee- ren. de heer J. W. Henny, voorzitter van de directeurenvereeniging De Nederlandsche Dagbladpers, die erkende dat het voor sala- rieering en oensoenregeling bij verschillende l3"den= bereikte nog onvoldoend is, hetaeen hij echter meende te mogen toe schrijven aan het kleine gebied, dat deze kranten omvatten, de heer J. B. Vesters, voor zitter van de R.K. Journalistenvereeniging, C. R Th. Baron Krayenhoff. namens ..Vreem de1 ingen verkeer". Burgemeester Van Lan- schot van Den Bosch herinnerde aan het be- z--ir r*e journalisten aan Den Bosch ge bracht hebben en aan het slot van zijn gees tige rede zong men ,,Dat gaat naar Den Bosch toe." De heer Hans heeft den sprekers dank ge zegd. AUTO BOTST TEGEN EEN HUIS. GOED AFGELOOPEN ONGELUK OP DEN HEERENWEG. Zaterdag tegen den middag wilde een luxe auto, bestuurd door iemand uit Amsterdam, komende uit de richting Haarlem de Zuid- Westel ingang van Groenendaal inrijden. Tegelijk naderde uit de richting Bennebroek een luxe auto. bestuurd door iemand uit Den H.ag. De remsporen op het asphalt bewezen, dat de Haagsche auto uit alle macht heeft geremd. Toch moest hij. om een aanrijding te voorkomen nog naar links uitwijken. De auto week steeds meer naar links af, reed rakelings langs een benzinepomp, waar van de slang werd gegrepen en afgerukt, vervolgens door een klein tuintje om dan tenslotte terecht te komen tegen perceel Heerenweg 19. De klap werd tot ver in den omtrek ge hoord. Wonder boven wonder was de bestuurder behalve een kleine knieblessure en een ge schaafde pols er goedafgekomen. De auto was wel beschadigd, maar niet ernstig. De stevige bumper had zijn dienst uistekend ge daan. Anders was.het gesteld met het woonhuis. De muur werd in het midden getroffen en een groot- stuk werd weggeslagen, terwijl verder verschillende scheuren in den muur ontston den. In de woning was de schade aanmerke lijk. Enkele deuren waren uit de scharnieren, de kasten zijn uit hun voegen en de vloer is gedeeïïjk opgewipt. De schade bedraagt on geveer f 1000. AMSTERDAMSCHE BEURS OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVERFFNTOTNf; KANTOOR HAART,KM Staats!. Bin!. 4 1/2 pCt. N'ederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Is'e, .1-1. Indië 19 30 II Stnatsl. Buitenland. 5 1/2 pet. Duitschl. 1930 (Youngreen.) 7 pet. Duitschl. 1924 (Damesleen.) Scheepv. Mijen. Aude Vaart Oude Boot Scheepv, Unie Stoomv, Mij. Ned, Industrieën Binl. Accoustiek Alg. K.zijde Unie.... A. N. I. E. M. (Nat. Bezit) v. Berlcel's Patent Calvé Delft NedeïT. Ford Ned; Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever N.V Industrieën Buitl. Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper North Amer. Cy, U. S. Steel Banken Biunenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. indische Bank Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. Fransehe Banken Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlak Petroleum Buitl. Continental Oil shell Union Oultnur Maatsch. H. V. A Java Cultuur N. I. S. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mi.i. Als. Exploratie Billiion II Boeton Tabak-Maatseh. Deli Batavia Tabak Deli Maatsch Besoeki Scnembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Deii Bat. Rubber Ned. Ind, Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern. Spoortv. Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kansas Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatielcoers 41^-41 55 131 208-208 83H-S4 10Vf g 22M 1 2 30k i 169k-170 96 HVs 5k 169H 25k 130 10H 117 108k 90k 91k 40 I1/? 1% /"ÜOTL mdat de prijzen bij Van Woensël laag genoeg zijn om te kunnen concurreeren en hoog genoeg om eerste klas werk te kunnen leveren. GROOTE HOUTSTRAAT 41. Meer waarde voor uw geld (Adv. lngez. Med.) meldt Hoogste barometerstand 767.4 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 740.3 m.M. Torshavn. te en voorspelt: matigen tot krachtigen. Zuid Westelijken tot Noord-Westelijken wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Aanvankelijk nog' regen- en hagelbuien. Kouder. Barometer 754 m.M. 760 m.M. Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging: Achteruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 49 F. Hoogste heden tot 12 uur 55 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 16 October. Getrouwd 14 October; H. Engel en F. H. H. A. Nilant. Bevallen 12 October: E. W. OtteMöbius, z.: 13 October C. C. M. Feringade Keule naar. z.; E. S. VerkerkLehner, d.; Overleden 13 October: A. Verhagen, 71 j., Uit den Boschstraat; T. de RooijLodder, 66 j., Visscherseinde; 14 October: C. H. Kroon van Diest—Sebil, 76 j., Javastraat. Kapitaal I 3O.00O.CO0.— Reserve i 9.300.000.— kantoor: HAARLEM KRUISWEG 59 INSCHRIJVINGEN (Adv. lngez. Med.j AGENDA MAANDAG 16 OCTOBER Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtooneel: „Kinderen van ons Volk". 815 uur. Gem. Concertgebouw. Nat. Soc. Beweging. Openbare vergadering, 8 uur. Gebouw Broedergemeente, Parklaan. Lezing Dr. K. H. Miskotte: „Het geheim van het Joodsch bestaan." Café Restaurant Brinkmann: Vergadering deelnemers vakcursus voor drogisten. 8.30 u. Leger des Heils, Schagchelstraat. Bioscoop voorstelling. 8 uur. Luxor Theater: Jubileum-programma: „De wereld zonder mannen". Op het tooneel: Paul Duval's Dans Intermezzo, zeven personen. Gedurende de geheele feestweek: Behendig heidswedstrijd. 8.15 uur. Palace: De Paramount Radio-revue: „The Big Broadcast". Op het tooneel: Bel-Argay, komische beeldhouwer. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De superfilm operette „Walzerkrieg". Op het tooneel: The Dewills, acrobatiek, dans. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DINSDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Vereen Rott. Hofstad Tooneel: Leon tientje". 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw. Concert Bach- vereeniging. Soliste Jo Vincent. Bovenzaal „De Kroon": Kunst aan het Volk en Volksuniversiteit. Lezing Carel Scharten. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Scherpe reactie erop. (Van onzen correspondent.) LONDEN, 15 October. De meest verbreide opvatting in Engeland, zooals ze in pers en gesprek tot uiting komt, is dat met het besluit van de Nazi-regeering de ontwapeningsconferentie te verlaten en uit den Volkenbond te treden het ergste is geschied. Het jongste gebeuren verheft zich boven de politieke atmosfeer. Het is histo risch en vormt een uitdaging aan de toekom- tige wereld. Men houdt zich in Engeland overtuigd dat het besluit van Duitschland niet alleen den huidigen grondslag voor in ternationale betrekkingen heeft vernietigd, maar een einde heeft gemaakt aan een tijd perk van na deii oorlog, waarin werd gezocht naar politiek internationaal herstel. De vredeswil van de wereld is door Hitier getart en men vraagt zich af of dit het begin is van het eerste bedrijf van het- werelddrama, dat naar Baldwin het dezer dagen beschreef, een einde zal maken aan de beschaving, zooals wij die kennen. Men meent Hitler's stap volledig te kunnen verklaren en de verklaring is zorgwekkend genoeg. Zijn besluit past geheel in de voor nemens, welke men hier al lang aan de Duitsche Nazi-regeering heeft toegeschreven. Deze regeering heeft een einde gemaakt aan de proefnemingen op het gebied van inter nationaal toezicht op bewapening, dat alge- meene ontwapening als einddoel had. omdat ze zoo spoedig mogelijk in overeenstemming met den oorlogsgeest, welke thans in Duitschland wordt gepredikt, met bewape ning wil beginnen. Men erkent dat Duitsch land krachtige argumenten naar voren kan brengen voor gelijkheid van bewapening. Deze gelijkheid was aan het land beloofd. Dat ze in de praktijk is geweigerd is een ge volg van het feit, dat de Nazi-regeering in middels is gekomen wier optreden aan de rest van de wereld geen vertrouwen geeft. De moraal van het Nationaal-Socialisme en zijn doeleinden, openlijk uitgesproken, zijn oorzaak geweest dat de inwilliging van Duitschland's erkende aanspraken op dit punt moest worden uitgesteld. Met de enkele uitzondering van den heer Lloyd George wel licht (wiens uitlatingen de verdenking wek ken dat ze zijn ingegeven door spijt over het feit en dat hij geen leidend aandeel meer heeft in de zaken van het land en die bij wijze van schadevergoeding telkens zijn mond opent in veroordeeling van het beleid van zijn opvolgers) is er eenstemmigheid in het land over de houding door Sir John Si mon aangenomen en over de geldigheid van de beweegreden, welke op dit oogenblik aan Duitschland de verlangde „gelijkheid van status" onthield. Het doel van Duitschland, zooals men het in Engeland ziet, vormt de ernstigste vredes- bedreiging. Het jongste besluit van Berlijn bindt Duitschland niet minder aan het Ver drag van Versailles, dat het land ongetwijfeld zal gaan tarten. Dit feit moet onder de oogen worden gezien en voorstellen daartoe kunnen geen uitstel dulden, ook al heerscht bij de Britsche regeering klaarblijkelijk het verlan gen zeer omzichtig te werk gaan en alsnog een houding van afwachting aan te nemen om'te zien hoé de zaken verder zullen loopen in Duitschland. Eenige gezaghebbende dag bladen pleiten voor liet sluiten van een 'ont wapeningsconventie zonder uitstel zonder Duitschland om aldus te getuigen van een vereenigd front tegen Nationaal-Socialisbi- sche reactie. Reeds nu heerscht hier en daar in gezaghebbende kringen de meening dat er niets anders overblijft dan den sterken arm tegen Duitschland te gebruiken. Men rede neert. dat de rede geen kans kan hebben te gen de stelselmatige volksverleiding in Duitschland, welke er de bevolking geheel in het ongewisse laat over de meening in het buitenland. Men vindt dat de rede en de redelijkheid in Duitschland zijn onttroond en dat het daarom ondenkbaar is dat de mogendhv-den terugkeeren. In die kringen meent men dat alleen economische, politieke en financieele dwangmaatregelen kunnen worden toegepast tegen een natie, welke besloten heeft dat niets zelfs oorlog niet, haar kan afbrengen van haar voornemen zoch tegen den vredeswil van de wereld te verzetten. Zulke dwangmaat regelen zouden, meent men, zelfs Hitier doen beseffen welke machten hij tegen zich heeft ontketend. De Sunday Times vondt dat de machtheb bers in Duitschland een van de groote flaters der geschiedenis hebben begaan. Alles is thans in den smeltkroes, de toekomst van Europa, de Volkenbond, het beginsel van ge zamenlijk overleg in internationale zaken. Het blad waarschuwt dat zulk een flater „die Duitschland kolossaal in het ongelijk heeft gesteld" niet met een flater van de andere mogendheden mag worden beantwoord. De neergeworpen handschoen mag niet heetgebakerd worden opgenomen. Engeland moet beseffen dat het te doen heeft met een volk dat op het oogenblik aan geestesstoor nissen lijdt, welke zijn heerschers pogen uit te buiten. De andere mogendheden moeten daartegenover pogen te voorkomen dat dit uitbuiten succes heeft. Het blad meent dat er een kans is, indien de zaak omzichtig wordt aangepakt, dat het Duitsche volk zijn huidigeleiders zal verloochenen. Een gepant serde vuist gebald tegen een andere gepant serde vuist kan slechts tot een ramp leiden. De Observer, die juist voor een proeftijd in Duitschland is verbannen (een feit waarop het blad snijdend commentaar levert, niet zoo zeer om de verbanning zelf als om den proef tijd, alsof het ooit ter wille van Hitier anders zou gaan schrijven dan het doet) verklaart ook dat de houding der mogendheden tegen over Duitschland was voorgeschreven door het gedrag der huidige bewindhebbers in dat land Het blad meent dat het doel der Nazi- regeering niet is vrede maar macht. De weige ring van herbewapening aan Duitschland is een noodzakelijke voorzorgsmaatregel tegen het nieuwe Barbarendom dat is opgebouwd uit een massa naïeve en bedriegelijke aan matiging. Nazi-isme is een warboel van leugens over ras, geschiedenis, aard, vrouwen kinderen, het leven en God. Indien deze leer kon slagen en zich kon verspreiden dan zou er niet de geringste hoop voor de mensch- heid overblijven. Want de bevordering van den vredesgeest, besluit dit blad, is volstrekt uit geroeid in deze gansche vergiftigde en ge dupeerde natie en de verheerlijking van oor log is er voor in de plaats gesteld. Bijzondere nadruk wordt verder in Enge land gelegd 'waarschijnlijk met de gedachte dat vroeg of laat de oogen van het Duitsche volk open zullen gaan) op de omstandigheid dat dit volk opzettelijk onwetend wordt ge houden over hetgeen in 'het eigen land ge- Stoomen Verven Stoppage Behens stoomen GROOTE HOUTSTRAAT Sa„ Tel. 10771, 1156! (Adv. lngez. Med.) schiedt en over den weerslag er van in het buitenland. Niet alleen worden besprekingen in de 'buitenlandsche pers ontdaan van alle kritiek voordat ze aldus misleidend in de Duitsche pers worden overgenomen en worden buitenlandsche dagbladen verboden maar de Duitsche pers zelf wordt feitelijk onderdrukt, haar schrijvers als journalisten afgeschaft en teruggebracht tot propagandis ten van de Wilhelmstrasse. De kranten schrijven alleen wat de regeering voorschrijft. Wickham Steed schrijft in den Sunday Times nog dat, blijkens hetgeen men in goed inge lichte diplomatieks kringen weet, alleen Japan den nieuwen toestand zal gebruiken om nauwere betrekkingen met Diuitsohland te zoeken. Van Italië gelooft men dit niet, voor opgesteld dat Engeland aan de zijde blijft van de mogendheden, die een krachtig front tegen over Duitschland vormen. A. K. ViAN R. HONGARIJE OOK UIT DEN VOLKENBOND? GERUCHTEN EN TEGENSPRAAK. BOEDAPEST, 16 Oct. (V. D.) Zondag heeft bij minister-president Gömbös eén buitenge wone conferentie plaats gehad waarbij behal ve de minister van buitenlandsche zaken Ka- nya, alle hooge beambten van het ministerie van buitenlandsche zaken aanwezig waren. Na afloop der besprekingen, die drie uur duurden, werd officieel meegedeeld, dat de conferentie zich heeft bezig gehouden met den toestand ontstaan door het zich terug trekken van Duitschland uit Genève. Er zijn geruchten verspreid dat Gömbös mét den minister van buitenlandsche zaken zou hebben gesproken over 't volgen van 't voor beeld van Duitschland door Hongarije. Het regeeringsorgaan, Pester Lloyd, spreekt deze geruchten tegen. „Was Duitschland." aldus dit blad tot nu toe moreel geisoleerd thans loopt het gevaar ook politiek geisoleerd te worden. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden dat geen enkele staat, ook niet Italië en Hongarije, het ge- JOHAN JUNG OVERLEDEN. Tot ons leedwezen vernemen wij het be richt, dat de heer Joh. Jung, de volijverige oud-secretaris en laatst eerelid van den Haarl. Kegelbond, Zaterdag alhier is overleden. De heer Jac. van Maris, voorzitter van de zen bond, schrijft ons naar aanleiding van dit verscheiden liet volgende: „Onze allerbeste vriend Joh,. Jung, laat ik liever zeggen onze vriend Oom Jan, is Za terdagmorgen na een ziekbed van eenige maanden uit de kegelsportwereld weggerukt. Hiermede is zeker na Bruno Groenewegen een. van de meest bekend staande figuren niet alleen vcor Haarlem maar voor heel Neder land van ons gegaan. Hij is 29 jaar bestuurslid van den Haarl. Kegelbond geweest, waarvan hij als secretaris voor het grootste deel door zijn buitengewo nen ijver en accuratesse dezen bond van 825 aangesloten clubs zag groeien. Hij hielp mede, om het clubgebouw aan de Tempeliersstraat het mooiiste en grootste in geheel Nederland tot stand te brengen. Wat ontzaglijk veel heeft hij voor de kegel- sport in al die jaren gedaan, bijna alle Zon dagen kan ik gerust zeggen heeft hij voor ons opgeofferd. Naar eiken wedstrijd, naar elk concours trok hij mede; Oom Jo wist zich door zijn prettigen omgang bij iedereen be mind te maken. Hij was een van die mensehen waaraan de maatschappij maar al te veel behoefte heeft, hij was eerlijk en oprecht. Was het dan ook wonder dat hij. toen hij in het begin van dit jaar als bestuurslid be dankte. wij hem met algemeene stemmen tot eerelid benoemden? Hij was het eenige eere lid dat de H. K. B. bezat. Heel veel zou ik nog over hem als mensch en als vriend kunnen schrijven, maar is dat eigenlijk wel noodig? Oom Jo. het vele dat je voor ons en de sport gedaan hebt, de groote gemoedelijkheid, maar vooral je groote vriendschap zullen we niet vergeten". De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal t 'aats hebben van het clubge bouw aan de Tempeliersstraat uit op Dinsdag 17 October des morgens te 10.45 uur naar de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. GEM. ZANGVFttFFN»nTNG „ARTI ET RELIGIONI" Te dezer stede is opgericht een gemengde zangvereeniging „Arfci et Religioni". Als diri gent treedt op de heer A. Bak

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2