HOCKEY. DAMES-HOCKEY KORFBAL KRACHTSPORT BILJARTEN WIELRUDEN KEGELEN MAANDAG 16 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De uitslagen. Westl. Ie Klasse. GooiHilversum H. H. Y. C.—T.O.G.O. AmsterdamH. O. C. BloemendaalH. D. M. Promotie-Afdeeling. H. D. M. 2Bloemendaal 2 Hilversum 2M. H. C. VictoriaKieviten UtrechtAmsterdam 2 2de Klasse, H. O. C. 2—Delft. Stud. T.O.G.O. 2Alkmaar Strawb.De Vierde H. B. S.Lfeiden Hilversum 3Gooi 2 B. Lyc.Laren M. H. C. 2—Be Fair Amsterdam 3-Amersfoort 3e klasse. AllianceAmsterdam 4 T. H. C. '25-Bloemendaal 3 M. H. C. 3—H. B. S. 2 Alkmaar 2Strawb. 2 4de Klasse. Gooi 5Hilversum 5 Be-Fair 3—Laren 3 Utr. 4Amersfoort 3 I. C. C.—T. H. C. 1925 2 M. H. C. 4—Pin. 2 Bloemendaal 4Oh Kay 2 Oostelijke le klasse DeventerP. W. ZutphenHengelo WageningenNijmegen DAMES. West le klasse West. HilversumH. O. C. AmsterdamB. D. H. C. Gooi—Rood-Wit Promotie-klasse. Laren—H. H. Y. C. B.D.H.C. II—Kieviten H. D. M.—T.O.G.O. 2de Klasse. R. W. n—Te Werve De Vierde —O. K. Victoria-Amsterdam II 3de klasse. H. H. Y. C. n—H. D. M. n Kiev, n-Leiden II T.O.G.O. n—H.O.C. H Gooi IIH. B. S. Oost. le klasse Zutfen-Nijmegen ZwolleDeventer 0—1 3—2 7—0 1—4 4—1 4—2 3—0 1—0 0—5 0—3 2—2 2—2 1—5 4—3 0—4 2—1 2—1 5—1 5—1 6—2 2—2 8—1 8—0 2—3 15 2—2 2—2 0—1 0—2 1—10 2—0 1—2 0—3 4—6 6—0 5—3 1—4 2—2 5—0 3—3 1—1 2—2 2—1 2—5 (De Ort.J De Competitiestanden. Eerste klasse West. gesp.gew.gel.verl.pt.v.-t. Amsterdam 3 3 0 0 6 18—2 Hilversum 3 2 1 0 5 8—3 H. D. M. 3 2 0 1 4 6—6 H. O. C. 3 2 0 1 4 8—11 Gooi 3 10 2 2 3—2 H. H. Y. C. 3 10 2 2 6—11 Bloemendaal 3 0 1 2 1 5—10 Togo 3 0 0 3 0 3—12 Promotie afdeeling Utrecht Amsterdam 2 Hilversum 2 Victoria M. H. C. Kieviten H. D. M. 2 Bloemendaal 2 gesp.gew.gel.verl. 3 3 0 0 6 .pt.v.-t. 5—2 6—1 10—4 7—5 8—7 4—5 5—10 3—12 EERSTE KLASSE. BloemendaalH. D. M. (14) De derde competitie-wedstrijd is voor Bloe mendaal en haar supporters op een teleur stelling uitgeloopen. Gaf de wedstrijd tegen Hilversum hoop op een gunstige opleving en werd die hoop door de match tegen H.O.C. hoewel verloren, niet beschaamd, de wed strijd tegen H. D- M. was weer zóó ouderwetsch „niet goed", dat wij van Bloe mendaal weer als van ouds kunnen zeggen, wispelturig. Om voor ons nog onbegrijpelijke redenen is het team na den goeden wedstrijd tegen Hil versum weer eens danig veranderd; de voor hoede kwam in den wedstrijd tegen H. D. M. met een nieuwen linkervleugel uit, die al heel weinig gepresteerd heeft, ook na de rust. toen er eenige plaatselijke mutaties in werden aangebracht. Zelfs de rechterwing deed het dezen Zon dag niet. ook .al door het feit, dat Schontha ler nog al eens van zijn plaats dwaalde en daardoor soms tegen in plaats van met zijn clubgenooten speelde. De Bloemendaalsche halflinie zwoegde, maar zwoegde tever geefs met een dergelijke zwakke voorhoede voor zich. De verdediging was weer goed als van ouds, terwijl ook de keeper zijn plicht naar behooren deed, al liep hij zoo nu en dan ang stig vroeg en ver uit. Als H. D. M. aan een gelijksoortige analyse zou worden onderworpen, zou men tot geheel tegengestelde conclusies komen. De voor hoede was monter; vlug en handig, goed samenspelend. De Haagsche halflinie was met recht de ruggegraat van het team en werkelijk wel bijzonder goed. Tactisch en technisch gaf deze linie hoogstaand spel te zien. De Haagsche verdediging heeft het ge makkelijk gehad en de keeper den meesten tijd niets. Na deze voorbeschouwing slechts een kort wedstrijd-relaas. Direct is H. D. M. sterk aanvallend. Bij een corner op het Bloemen daalsche doel wordt door Bloemendaal vree- selijk getalmd en Romeyn kan op zijn gemak aan H. D. M. de leiding geven (01). Voor de rust vergroot De Geer nog den voorsprong tot 20, als hij op het laatste moment nog met een cross schot kan scoren. Rust 20 voor D.D.M.. Na de rust even een opleving bij Bloemen daal, waarbij aan Bloemendaal een straf- corner ten deel valt, welke Gunning onhoud baar inschiet (12). Daarna neemt H. D. M. echter het spel weer in handen. Eerst maakt Romeyn, na een cor ner, welke listig eenige malen kort werd doorgegeven, 31 en daarna Buwalda nog 4—1. Met dezen stand komt het einde met een yerdiende Haagsche zege. PROMOTIE-KLASSE. H. D. M. 2Bloemendaal 2 (41) Bloemendaal 2 heeft opnieuw teleurge steld, althans voor de rust, toen een vlot en snel spelend H. D. M. 2 de Bloemendaalche veste voortdurend bestookte, waarbij half li nie en verdediging van Bloemendaal zich slechts matog tegen konden verzetten. De voortdurende druk op het Bloemendaal sche doel werd dan ook in een 3-tal doel punten van v. Voorst van Beest uitgedrukt, die er weer echt zin in had en alle drie doel punten in zijn eentje wist te maken, daaroij half-linie backs en keeper listiglijk passeer de. Rust kwam zoodoende met 30 voor H. D. M. 2. Direct na de rust deed de Haagsche links buiten het trucje van v. Voorst van Beest na en het was 40. Van dit moment af kwam er eenige ople ving bij Bloemendaal, welke groeide tot een gelijkwaardigheid met het eerst overrompe lende H. D. M. 2. De wedstrijd ging meer en meer gelijk op en er kwam eenige spanning voor beide doelen. Maar de achterstand was voor Bloemendaal te groot om dezen tegen een goede Haagsche verdediging in te loo- pen. Slechts slaagde de Roos even kort voor tijd een tegengoal te scoren (41), waarna spoedig het einde werd aangekondigd. Hilversum 2—M. H. C. (2—0) Het gemis van Brand schijnt voor M. H. C. wel zeer groote gevolgen te krijgen. Nu werd weer van Hilversum 2 verloren, al werd thans beter gespeeld dan vorige week tegen Victoria. De wedstrijd ging ongeveer gelijk op. maar Hilversum 2 was gevaarlijker. Na ca. 15 mi nuten. als een der Hilversummers in off side positie verkeert houden de M. H. C.- backs op te spelen, maar daar niet afgefloten is, speelt Hilversum door en scoort (10). Ook M. H. C. krijgt kansen tot scoren, maar deze gaan door kort spel te niet. Tot overmaat van ramp wordt door M. H. C. nog een strafbully gemist. Ongeveer tien minuten voor rust kan Hil versum met een onverwacht mooi schot den stand op 20 brengen. Rust 20. Na de rust is M. H. C. bijna voortdurend in de meerderheid, maar de aanvallen der Haarlemmers stranden voortdurend óf op den goeden keeper óf door eigen zwak spel in de cirkel. Als het einde wordt aangekondigd, is het }g steeds 20 voor Hilversum 2. TWEEDE KLASSE. H. B. S.Leiden (2- -2) Na eenig krachten-verkennen van beide zijden gaat het spel verder gelijk op. met H. B. S. iets meer in den aanval, maar daarte genover is Leiden wat gevaarlijker. Een voorzet van Rinkel loopt Schalekamp dan in het Leidsche doel (10). Bij de Leidsche aanvallen dreigt het ge vaar voortdurend van rechts en van dien kant komt ook de gelijkmaker door goed werk van den buitenspeler (11). Als bij een der H.B.S.-aanvallen de Leid sche keeper op den bal gaat zitten kost hem dit een strafbully. die door Kramer benut wordt (21) Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft kan van een H.B.S.- meerderheid gesproken worden. Diverse kansen tot scoren worden echter gemist. De Leidsche aanvallen blijven evenwel snel en gevaarlijk. Bij een dezer aanvallen begaat de H.B.S.-keeper dezelfde fout, als vóór de rust zijn Leidsche collega. Bij de strafbully wordt door hem een nieuwe over treding begaan, zoodat een straf goal wordt toegekend (22). Met H. B. S. in den aanval komt dan het einde M. H. C. 2—Be Fair (0—3) In dezen wedstrijd van David (M. H. C, 2) tegen Goliath (Be Fairi heeft laatstgenoem de gewonnen, in casu door betere hockey- techniek en grootere lichaamslengte. Voor de rust wist M. H. C. 2 nog goed stand te houden daar achterhoede en keeper het vele werk de baas wisten te blijven. Rust 0—0. In de tweede helft echter raakte M. H. C. meer en meer vermoeid en de voorhoede kwam nu slechts tot uitvallen. B'e Fair zag de voortdurende meerderheid uitgedrukt in een drietal goals, waardoor het einde met 30 kon komen. DERDE KLASSE. T. H. C. '25Bloemendaal 3 (51) Met eenig geluk heeft het wel iets sterkere T. H. C. van een door invallers verzwakt Bloe mendaal 3 met onverdiend groote cijfers ge wonnen. Voor de rust wist Bloemendaal zelfs nog de leiding te verkrijgen, door v, d. Brandeler die een strafcorner in sohoot. Met deze 10 stand kwam de rust. Na de rust raakt Bloemendaal echter meer en meer vermoeid en in verhouding daarmee wist T. H. C. '25 te scoren tot zelfs 51 toe. M. H. C. 3—H. B. S. 2 (5—1) Na c.a. 5 min. neemt H. B. S. 2 tot veler verrassing de leiding (01), welke Mulder echter al gauw inhaalt (111. Hoewel M. H. C. voortdurend sterker is en meerdere kansen door kort spel te niet gaan, blijft de stand tot de rust gelijk. In de tweede helft voert M. H. C. de stand met regelmatige tusschenpoozen op tot 51. Hiervan namen N. N. en v. Lennep ieder twee doelpunten voor hun rekening. Het einde komt met 51 voor M. H. C. 3. AmsterdamB. D. H. C. (20) Met twee invalsters is B.D.H.C. naar Am sterdam getrokken. De opstelling is daarom als volgt: Doel: H. Adreas. Achter: Gr. Rigber, D. Roos. Midden: E. Leendertz, T. Roos, A. de Vlet ter. Voor: M. Stehouwer, W. van Bueren, R. Stol, P. de Roos, T. Mulder. Amsterdam wint den toss en kiest het voordeel van den schuin over het veld staanden wind. Al dadelijk ontwikkelt zich 'n felle strijd: de Amsterdamsche aanval loop hard van stapel, maar de Bloemendaalsche achterhoede is op haar post. Doordat de halflinie er beter in- I komt, zijn de gasten in staat, hun voorhoede aan het werk te zetten, wat bijna succes op- j levert: er wordt echter tegen den paal ge- schoten, a deze periode van overwicht treedt de rust in. Na de hervatting verslapt Bloemendaal. In deze bijna berucht geworden fatalen periode ziet Amsterdam dan ook kans de leiding te veroveren. Mej. v. d. Berg scoort uit een strafcorner onhoudbaar (10). B.D.H.C. spant zich tot het uiterste in, maar weer is het geluk niet aan de Bloemendaalsche zijde. De keepster is reeds gepasseerd, maar de bal wordt nog net vlak voor de lijn door een Amsterdamsche stick weggeschept. Amsterdam, hierdoor zichtbaar opgelucht, trekt weer ten aanval. De Bloemendaalsche kanthalves keeren veel, maar kunnen op den duur niet verhinderen, dat mej. v. d. Berg uit een voorzet van rechts den voorsprong ver groot (20) Nog geeft B.D.H.C. zich niet gewonnen en tracht nog de eer te redden. De vermoeid heid gaat echter een woordje mee spreken, de aanvallen worden te individueel en als het einde gefloten wordt van dezen spannenden wedstrijd heeft Amsterdam een kleine zege, die hoewel verdiend, eenigszins geflatterd is. Amsterdam 4B. D. H. C. 4 (27) Tegelijkertijd speelde het vierde elftal van B.D.H.C. tegen Amsterdam 4. Wisten de gas ten voor rust reeds een 21 voorsprong te verkrijgen door toedoen van mej. A. Kout, na de rust was de Bloemendaalsche voorhoede niet meer te houden. Mej. A. Vermeulen en Mej. S. Toulon v. d. Koog voerden de score snel op en met niet minder dan 72 moest Amsterdam het afleggen, wat een keurige prestatie genoemd kan worden van het jeug dige Bloemendaalsche reserve elftal. H. B. S. 2—Hurley 2 (2—1) De eerste competitie-wedstrijd van H.B.S. II is alzoo in het voordeel van dit elftal uitge vallen. Er werd aanmerkelijk veel op de Hur- ley-helft gespeeld. Gesteund door de half linie, waarin mej. N. Wagenmaker uitblonk, heeft de linksbuiten van H.B.S. II, mej. Loeit Meijerink, onhoudbaar gescoord. Even daarna werd mej. C. v. d. Weele gepasseerd. Rust kwam met 11. Na rust bleef H.B.S. II in de meerderheid. Uit de talrijke kansen heeft weer mej. Meijerink er één benut. De stand was alzoo 21. Kort daarna brak het einde aan. 't Gooi 2—H .B. S. 1 (2—2) H.B.S. speelde in de volgende opstelling: S. de Jong, C. v. Hooijdonk, G. Raadersma, J. Tabernal, L. Limborgh Meier, A. Deylius, H. Roozen, S. Ketelaar, T. Louw, I. v. Hooijdonck, P. Wagemaker Voor rust wogen de partijen goed tegen el kaar op. De rust kwam met 11. De gc werden resp. gescoord door de rechtsbinnen van H.B.S. en de rechtsbinnen van 't Gooi. Na rust kwam H.B.S. sterker opzetten, waar bij de midvoor aan H.B.S. de leiding gaf (12). In de laatste minuut wist 't Gooi echter door een misverstand in de H.B.S.-achterhoede ge lijk te maken, zoodat het einde kwam met de stand 22. Rood Wit 2Te Werve (53) Rood-Wit II kwam als volgt uit: De dames; H. Josso (goal), D. v. Beeck Vol- van Buuren, C. van Löben Seis (half-back), len'hoven en E. Vallren (back), A. v. Huh, E. L. Wildschut, M. Klatzer, I. van Hasselt, L. van Riemsdijk, G. Goeting (voor). Rood-Wit II is 't seizoen heel goed begon nen met een overwinning op Te Werve, dit mag wel een succes genoemd worden. Wel moet er nog veel geoefend worden, om het verband in het elftal beter te maken, maar over het algemeen ging het toch goed. Voor al het doorbreken van de mid-voor en de rechtsbinnen Te Werve bracht soms gevaar lijke momenten voor Rood-Wit. Deze maal is er dan ook een goal uit voortgekomen. Freule L. van Riemsdijk maakte drie goals; de da mes I. van Hasselt en IJ. Goeting elk een. Hockeyclub te Zandvoort. Dat Zandvoort ook op sportgebied met zijn tijd meegaat blijkt wel uit de oprichting van een hockeyclub. Zoolang deze club nog niet over een eigen terrein beschikt zal er geoefend worden op het Zeemeeuwen-terrein. Met het bestuur van Zeemeeuwen is inmiddels reeds een regeling getroffen. Overzicht. De eenige Haarlem-ploeg, die op de twee puntjes beslag wist te leggen, was Oosterkwar tier, dat goed werk deed door de „Hammers" met 32 te overwinnen. Animo, op eigen veld tegen de Kattenburgers spelende, kon tegen de Amsterdammers niet op: het resultaat was een 91 overwinning voor de gasten. Haarlem II bracht het er niet slecht af en verdeelde met haar concurrente de beide puntjes. Het eind kwam met 44. In dezelfde afdeelingen won Blauw Wit van Swift II met 21 en Oosterpark van D. V. D. II met 91. De uitslagen. Eerste klasse West. Blauw-WitD. D. V. 7—2 D. V. D.D.T.V. 3—7 OlympiaWesterkwartier 33 §wift—-Koog Zaandijk 34 Dee tos—H. S. V. 7—2 D. K. C.—Fluks 1—2 H. K. V.Ons Eibernest 52 RozenburgHet Zuiden 16 Eerste klasse Oost Be QuickEcka 03 HellasRapiditas 30 V. D. A.—Z. K. C. 0—2 RigtersbleekZwart-Wit 12 Wit BlauwNaas 09 Eerste klasse Noord LeeuwardenU. D. I. 30 N. I. C.—W. W. M. D. 1—1 Vitesse—D. I. O. 3—2 Tweede klasse West: Die HagheGymnasiasten 01 Fluks 2—H. K. V. 2 3—5 SellichaH. B. S. 2—2 Het Zuiden 2—O.S.C.R. 3—1 Ter GouwRegenboog1—2 VeloxSpangen 31 VreewijkDeetos 2 11 Haarlem 2Sport Vereent 1 (44) Er ontspant zich direct een vlugge partij met S.V. iets gevaarlijker in den aanval. Een kwar tier na het begin weet Vink (S.V.) zijn club de leiding te geven. Dan komt ook Haarlem er beter in. Een kans vlak voor den paal wordt gemist. Nog voor de rust heeft Baak met een ver schot succes. Rust 02. Haarlem blijkt niet ontmoedigd. Een goed schot van Haan treft doel (12). Even daarna weet Me.i. R. v. Maren goed vrij te komen en maakt gelijk (22). Na 25 minuten spelens een verwarring in de S.V. verdediging, waarvan Mej. A. Nooy dankbaar gebruik maakt (32). De gasten gooien er nog een schepje op, met het gevolg", dat eerst Vink een strafworp be nut en daarna zelfs de leiding te nemen. (34). De laatste minuten zijn zeer spannend. Een minuut voor het einde benut A. v. Lohui- zen een strafworp. Einde 44. HAARL. KORFBALBOND. Animo 2Haarlem 3 (05) Het veld blijkt uiterst glad te zijn. Het spel gaat vlug op en neer. Langzamerhand krijgt Haarlem eenig overwicht, wat zij in doelpunten van mej. Brakel en C. Roose weet uit te drukken. Animo heeft na rust eenige malen pech met schoten van Kruger en Kuné. Aan den ande ren kant weten mej. de Graaf en J. Brakel de kansen beter te benutten. Handig brengt mej. Kol nog den stand op 50. Animo had wel een tegenpuntje verdiend. S. S. H. 2Always Ready 1 (06) Always Ready loopt direct hard van stapel. Haar aanval krijgt kans op kans. maar weet dit niet in doelpunten om te zetten. Er wordt slecht geschoten. Na eenigen tijd echter is de korf eindelijk gevonden; zelfs tot tweemaal toe. De rust gaat in met 20 voorsprong voo: A. R. Ging het spel voor de rust nog al eens op en neer, na de thee is er bij S. S. H. een inzinking, zoodat A. R. in betrekkelijk korten tijd de score weet op te voeren tot 06. S.S.H. speelt nu een verloren partij, doch laat den moed niet zakken. Het einde komt met on veranderden stand. Always Ready 2Meerlebosch 2 (5-1) A. R. toont zich al direct de meerdere, doch weet dit voor de rust door slecht schieten niet hooger op te voeren dan tot een 10 voor sprong. Na de rust ging het al direct iets be ter. De stand was spoedig 40. Maar dan pakt Meerlebosch ook eens even aan en redt de eer, (41), waarna A. R. zich niet onbe tuigd kan laten. Het einde komt met een 51 overwinning voor de thuisclub. Ons Genoegen. T. H. B. Ons Genoegen 1 3- Ons Genoegen 2—T. H. B'. 2 25 Meerlebosch 3—Ons .Genoegen 3 1— Tempo. Zondag 15 October gespeeld Tempo I—Zee meeuwen I 50 Flora n—Tempo III 10—3 Te spelen Zondag 22 October Meerlebosch I Tempo I. terrein einde Nachtegaalste. 2 uur. Animo 3Tempo III terrein gemeente Sportpark te Heemstede, 2 uur. Tempo inDe Thorn II terrein Miidden- weg 2 uur. Vertrek beide ploegen Schoterbosch plein Tempo I 1.30 uur. Tempo II. 1 uur. De training is weer begonnen en wel Za terdags van 2 tot 4 30 uur, terrein Middenweg. Krachtsport Vereeniging „Haarlem". WORSTELDEMONSTRATIE MET BAL IN GEBOUW „OLYMPIA" Zaterdagavond werd door bovengenoemde vereeniging een worsteldemonstratie gegeven met medewerking van de vereeniging „Her cules" (IJmuiden). De voorzitter, de heer H de Wolf, bracht in zijn openingswoord dank aan de vereeniging „Hercules" (IJmui den), voor haar bereidwilligheid om te Haar lem de worstelsport te propageeren. Hij hoop te daardoor betere waardeering te krijgen voor de amateurs-worstelsport, omdat deze sport veel wordt veroordeeld door hen, die met de amateursworstelsport nooit kennis hebben gemaakt, of hoogstens een kermisver- tooning hebben aanschouwd. Hij wees verder op de strenge wedstrijdbepalingen van den Ned. Krachtsport Bond. waaronder de wed strijden plaats vinden. Hij noodigde hen, die zich interesseeren voor de worstel- of wichthefsport, uit om de lessen op Dinsdag en Vrijdagavond in het gebouw „Olympia" te bezoeken. Hierna werden de athleten, die een partij vormden, aan het publiek voorgesteld, waar na de wedstrijdleiding overging op den scheidsrechter J. de Ruiter en kamprechters J. en W. Schaap en N .Harting. De maximum duur der worstelpartijen was ge steld op 10 minuten en de partijen verliepen als volgt, terwijl men elkander tweemaal ont moette. H. K. V. Haarlem strafpunten le R. 2e R. J. Dorlandt 0 J. Dorlandt 1 L. Seggelink 3 3 J. Bosch 3 3 J. Kossens 3 3 li. van Haarlem 3 0 G. van Eerde 0 0 C. H. Bekker 0 0 J. Sieraad 0 0 Hercules, IJmuiden Joh.. Kossen Jac. Kossen P. Schaap J. Born P. Dorzok J. v. d. Does W. Prins J. H. v. d. Akker B. Zwaneburg Totaal 22 strafpunten le R. 2e R. 3 3 0 0 0 3 27 De worstelpartijen hadden een vlug en aan genaam verloop; aan het applaus viel te con- stateeren dat het talrijk publiek met het ge- bodene was ingenomen. Nadat de voorzitter den uitslag had be kend gemaakt, dankte de heer J. C. v. d. Bo- gaerde, secretaris van Hercules, voor de uit- noodiging en dankte tevens den heer J. Seg gelink van Haarlem voor de vele malen dat hij de leden van IJmuiden bijstond in de worstel sport. Te elf uur ging men dansen met medewer king van de Jazz Band „La Argatina". Te 2 uur behoorde deze demonstratiesport- feestavond weer tot het verledene. Klasse C, afd. 2. Competitie Ned. Biljartbond. Een belangrijke ontmoeting had in deze klasse plaats tussohen „B.C.H." en „C. en O" uit Amsterdam. De hoofdpartij ging n.l. tus- schen P. Kobus (B.C.H.) en H. de Bruin, waar in de eerste 350 en de Amsterdammer 300 ca ramboles te maken had. De Haarlemmer toonde zich sterker door in 22 beurten uit te maken tegen 251, hoogste serie 101! H. J. Metz 'B.C.H.) leverde ook een mooie prestatie door 200 punten cadre in 16 beurten 'te scoren. Ook de beide andere „B. C. H."-ers wisten te win nen, zoodat het 40 werd voor de Haarlem mers. Klasse D, afd. 3. In deze klasse werden twee wedstrijden ge speeld. De spelers van de B. C. „Roozendaal" uit Overveen gingen naar Beverwijk om den strijd aan te gaan tegen ,,'t Blauwe Krijtje". Van Amersfoort (Roozendaal) behaalde in een mooie partij een winstpunt. Daarna wisten Lange veld en Hörchner (beide 't Blauwe Krijtje) hun partij tot een goed einde te bren gen. waarna J. Gras (Roozendaal) voor den gelijkmaker zorgde 22. Vrijdagavond kwamen de IJmuidenaars van „No. Eén" op bezoek bij „B. C. H." Zij hielden zich op vreemd terrein goed. Hun spelers Mul ler en Verwoerd behaalden de overwinning, doch de Haarlemmers D. J. Metz en Hout- kooper voorkwamen een nederlaag door op hun partners de zege te bevechten, waardoor het 22 werd. Klasse E, afd. 5. Dinsdagavond ontmoetten de ploegen van „Vriendenkring" en „Haarlem-Noord" elkaar. Hoewel.de eersten op eigen terrein speelden, bleken zij tegen de mannen van „Haarlem- Noord" niet opgewassen te zijn. Wel gaven zij goed partij, maar tenslotte moesten zij in alle vier partijen het onderspit delven en werd het 4—0. Klasse F, afd. 6. Dinsdag ging „De Korenbeurs" naar „Haar lem-Noord". Door v. d. Bos en Broertjes namen de gasbheeren direct een 20 voorsprong, waarna de Waard (De Korenbeurs) door taai volhouden met gering verschil op v. Hees voor bleef en won. De invaller voor v. d. Meij kon het tegen Snoecks (Haarlem-N.) niet bolwer ken en de stand werd dus: 31. Tenslotte bekampten Woensdagavond „Vriendenkring" en „D.E.S." elkaar. Wesse- Ling was de eenige der D.E.S.-gasten, die wist te winnen. Zoowel Copini Jr. als Huizing en Duits (inv.) bleven in eigen lokaal den baas, al was het telkens met klein verschil. De uit slag was: 3—1 voor „Vriendenkring". OM DEN COPINI-BEKER. Van den nederlaegwedstrijden om den Copini-beker bij „Vriendenkring" heeft het tweede viertal van „De Korenbeurs" de slui ting gespeeld. De uitslag was als volgt: H. RoefsD. Stef- fens 120—109: Snoeks—v. Leersum, 70—28; Roefs—v. d. Linden 99—119: Kelderman— v. d. Bosch 9029. Het resultaat van dezen avond was: Vriendenkring 379 en De Koren beurs 276 caramboles. De totaal-stand luidt: Vriendenkring 737 en De Korenbeurs 614 caramboles. De eindstand van het tournooi is: 1. Excelsior 689 tegen 588 101 winst, Copini-beker. 2. Vriendenkring 2e prijs. 3. D.E.S. 616 tegen 712 94 verlies 3de P14.^ De Korenbeurs 614 tegen 757 123 ver lies. 5. B.V. Haarlem 577 tegen 741 164 verlies. Haarlem Noord 549 tegen 722 173 ver lies. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ HAARLEM NOORD. Deze nederlaagwedstrijden zijn voortgezet met Excelsior in afd. C., waarvan het resul taat was: v. Aar (inv.)—Zijlstra 100—97; v. Ellen (inv.)—Snoeks 80—47: Joop Bierman— v. Hees 80—44: Verhoef (inv.)—Groot Sr., 50—20. De totaalstand is: Excelsior 310 en Haarlem Noord 208 caramboles. Het record van Van Hout. Erkenning aangevraagd. De sportcommissie van de Nederlandsche Wielrenunie heeft besloten het te Roermond gereden record van den wielrenner Van Hout naar het bureau van de Union Cycliste Internationale te zenden met verzoek dit record als wereldrecord te erkennen. Ofschoon de N.W.U., oorspronkelijk niet van plan was zulks te doen omdat de be treffende officials naar haar meening de relgementen niet geheel naar behooren had den nageleefd, is zulks thans toch geschied omdat het bureau der U.C.I. het record van den Franschen wielrenner Richard wel er kend heeft, trots dat ook in dit geval met het reglement de hand was gelicht. De sportcommissie is van meening, dat de beide recordpogingen onder dezelfde om standigheden zijn verreden en heeft daarom ook erkenning van het record van Van Hout gevraagd. Van Egmond te Helmond geklopt. Uit Helmond: De uitslagen van de alhier gehouden wieler wedstrijden luiden als volgt: Sprintmatch over 600 Meter: le serie. 1. A. de Grave, 2 v. Egmond. tijd 13 3/5 sec. 2e serie. 1. v. Egmond, 2. Steffers tijd 13 sec. 3e serie. 1. A. de Grave, 2. Steffers tijd 14 1/5 sec. totaal A. de Grave 2 punten, v. Egmond 3 punten, Steffers 4 punten. Achtervolging 4 K.M. Braspenninx en KI. v. Nek Jr. v. Nek wint met 35 meter in 5 minuten 32 2 5 sec. Klassementswedstrijd 4200 Meter. 1. Metz 5 punten. 2. v. Hoek 5 punten, Bode graven Jr. 8 punten. 9 min. 20 1/5 sec. 80 K.M. koppel wedstrijd. 1. SteffersBraspenninx 24 pnt. 2. Op 1 ronde v. Hoek van Nek 13 punten, 3. v. d. Horstv. d. Broek 16 punten. 4. BockomMul ler 19 punten. 5. Gebr. de Grave 21 punten, v. EgmondMetz opgegeven. Tijd 1 uur 58 min. HaarlemAmsterdam. Zondag werd te Haarlem de stedenwedstrijd AmsterdamHaarlem gehouden. De uitslag luidt: Haarlem 5711 hout, Amsterdam 5488 hout. Haarlem staat dus met 223 hout voor. De returnwedstrijd wordt Zondag 29 Octo ber te Amsterdam gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8