DE SENSATIE VAN GENEVE. STENO-TYPIST(E) NAAST A. PRINS PIANO- ORGEL- en THEORIELESSEN DINSDAG 17 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Duifschland's uittreden uit de Ontwapeningsconferentie en den Volkenbond! Het groote strijdpunt tusschen Duitsehland eenerzijds, Frankrijk en Engeland anderzijds. Bemiddelingsplicht van Amerika en Italië, ook onder de tegenwoordige omstandigheden. Genève 14 October 1933. (Van onzen correspondent.) De laatste dagen van de Veertiende Vol kenbondsvergadering, twee bijeenkomsten van den Volkenbondsraad, twee vergaderingen van het Bureau der Ontwapeningsconferentie, de conferenties ter vergemakkelijking van den invoer van opvoedkundige films en ter ver scherping van den strijd tegen den Vrouwen handel, het waren alle interessante onder werpen voor een brief uit de Volkenbondsstad. Doch vandaag is hun beteekenis plotseling ge heel in het niet verzonken door het sensatio- neele nieuws uit Berlijn: de Duitsehe Regee ring heeft besloten de Ontwapeningsconfe rentie en tevens den Volkenbond te verlaten! Niemand nog kon tijdens de zitting van het Bureau der Ontwapeningsconferentie heden morgen vermoeden, welk schrikbarend bericht- ons weldra uit de Duitsehe hoofdstad zou be reiken. Nadat Sir John Simon had uiteenge zet,, tot welke gevolgtrekkingen zijn veelvul dige besprekingen met de delegaties van Ame rika, Duitsehland, Frankrijk en Italië over den mogelijken inhoud der te sluiten ontwape ningsconventie hem gebracht hadden, en na dat Paul Boncour, Norman Davis en de Ita liaan di Soragna hun principieele bereidwil ligheid verklaard hadden tot het sluiten eener conventie op den door Simon bepleiten grond slag mede te werken, had baron von Rhein- baben. die door het nog voortdurende verblijf van Nadolny te Berlijn thans Duitschland's vertegenwoordiger in het Bureau der Confe rentie was, eenvoudig medegedeeld, dat hij de denkbeelden van Sir John onmiddellijk ter kennis zijner regeering zou brengen. Het Bu reau ging hierna uiteen in de overtuiging, dat wij twee dagen later, wanneer de Algemeene Commissie weder zou bijeenkomen, wel ver nemen zouden, of Duitsehland tot verdere on derhandelingen op dezen grondslag bereid is. Wij hebben zoo lang niet meer behoeven te wachten. Reeds een uur na de sluiting dei- bijeenkomst van het Bureau kwam het groote nieuws uit Berlijn: Duitsehland treedt uit de Ontwapeningsconferentie en tevens uit den Volkenbond! De Duitsehe regeering had blijk baar reeds gisteren hiertoe in beginsel be sloten en slechts nog willen afwachten, of wellicht de zitting van het Bureau nog een onverwachte wending ten gunste van de Duit sehe wenschen brengen zou! Nu dit niet het geval was geweest, volgde hierop onmiddellijk de bekendmaking van het Duitsehe uittre- dingsbesluit! De Geneefsche besprekingen van deze week hadden blijkbaar de Duitsehe re geering overtuigd, dat het op dit oogenblik niet mogelijk was de geëischte verwezenlij king van het beginsel der rechtsgelijkheid te verkrijgen! Gelukkig tasten wij op dit oogenblik niet meer volkomen in het duister, over wat eigen lijk de gang der besprekingen geweest is en tot welke concessies aan Duitsehland de an dere mogendheden bereid zijn geweest. De re devoering van Sir John Simon heeft hierover een nuttige opheldering gebracht. Duidelijk blijkt daaruit, dat de sterk-bewapende mo gendheden inderdaad in belangrijke, mate aan de Duitsehe wenschen hadden willen te gemoet komen. DeS të raadséïaclitigër is liet' daarom, waarom de Duitsehe regeering thans plotseling haar geduld heeft verloren en aldus alle bemiddelingspogingen, die de Amerikanen en Italianen sinds eenige weken niet zonder succes hadden ondernomen, weder vergeefsch heeft gemaakt! De verklaringen van Sir John Simon, ge volgd door de principieele instemmingsbetui gingen van de gedelegeerden van Frankrijk, Italië en de Vereenigde Staten van Amerika, hebben ons toch geleerd, dat overeenstem ming vrijwel over de volgende hoofdpunten verkregen is: 1. Er zal een overgangstijdperk (volgens de Fransche wenschen van vier jaren, volgens die van andere delegaties van korter en duur) worden ingevoerd, gedurende welken de be staande bewapeningen niet zullen mogen wor den vermeerderd: 2. gedurende dezen overgangstijd zal een internationaal toezicht op de nauwgezette na leving van dezen bewapeningsstilstand wor den uitgeoefend; 3. na verloop van den overgangstijd zullen de „aanvalswapenen" van alle staten in een snél tempo worden afgeschaft; 4. na verloop van den overgangstijd zal Duitsehland dezelfde wapensoorten als de andere staten mogen bezitten. Dit nieuwe plan verzekerde Duitsehland dus de inwilliging van zijn voornaamste eischen: belangrijke bewapeningsvermindering der ove rige staten door de afschaffing hunner aan valswapenen, rechtsgelijkheid voor Duitseh land door de vergunning dezelfde wapensoor ten te mogen bezitten als de andere landen. Waarom Duitsehland dit nieuwe plan, dat groote overeenkomst vertoont met de afspra ken bij Von Trendelenburg, die Von Neurath ertoe bewogen zoo optimistisch naar Berlijn terug te gaan, thans onaannemelijk ver klaart? Omdat de ontwapening der andere staten en de toekenning der rechtsgelijkheid aan Duitsehland niet reeds onmiddellijk zou den geschieden, doch eerst na een overgangs tijdperk, waarvan de duur ondanks Fransch tegenstribbelen, zeker niet langer dan 2 of 3 jaar zou behoeven te zijn! Hierover loopt thans de geheele strijd: over de vraag, of de ontwapening, die eeuwenoude wensch der vol keren, twee of drie jaren vroeger of later in reeds belangrijke mate zal worden verwezen lijkt, en of de rechtsongelijkheid, waaronder de wereld thans reeds vijftien jaren zucht, nog twee of hoogstens drie jaren zal voortduren! Diep-treurig is het, dat een meeningsver- schil over enkele jaren (een seconde in de ge schiedenis der ontwikkeling onzer bescha ving!) voor de Duitsehe regeering de oorzaak is geworden aan alle besprekingen te Genève een einde te maken! Hitler's besluit, om aldus door de bekende methode van den slag op de tafel te trachten zijn zin te verkrijgen, is niet te billijken, hoeveel sympathie men ook ove rigens met zijn radio-rede ten gunste van vrede, ontwapening en rechtsgelijkheid moge hebben Doch niet minder diep-treurig zou het zijn, als thans de andere mogendheden uit mis plaatst prestige-gevoel in de breuk (die volgens Hitier zelf nog niet onherroepelijk behoeft te zijn) zouden berusten. Als Amerika en Italië thans hun bemiddelingspogingen zouden stop zetten, als Frankrijk en Engeland geen stem men van bemiddeling meer zouden willen aan- hooren! Wij waren te Genève thans reeds zoo dicht tot een oplossing genaderd, dat het on verantwoordelijk zou zijn, indien de andere staatslieden ondanks het onsympathieke der Duitsehe methode niet toch nog ernaar zouden streven met de Duitsehe regeering tot volle dige overeenstemming te komen, zelfs al zou den zij daarvoor nog eenige nieuwe concessies moeten, brengen. Er';staat vooïfde geheele wer. réid te veel op heb', sjoel, dan';' dat de staats lieden, door de Genééfsche sensatie van heden begrijpelijkerwijze voor het hoofd gestooten, thans uit politieke ergernis zich bij Duitsch land's isolement zouden neerleggen. Meer dan ooit hebben Amerika eii Italië thans den plicht hun bemiddelingswérk onverwijld voort te zetten! B. DE -JONG VAN BEEK EN DONK. MUZIEK. CONCERT DER H.O.V. De zangeres Ankie van Wickevoort Cromme- lin, die ook in een vorig seizoen een van de gasten onzer H. O. V. was, heeft op het con cert van 1.1. Zondagavond ons de lente in 't hart gezongen, terwijl daarbuiten de natuur zich op den komenden whiter voorbereidt. „Lerehen jubeln himmelwarts imd das Herz vergisst den Schmerz" zong zij in Strauss' Geschichten aus dem Wienerwald, en waar lijk, voor den zang een Hollandsche leeuwerik als zij ruil ik gaarne dien van een half dozijn Italiaansche en Boheemsche nachtegalen. De meeste coloratuurstemmen klinken min of meer schraal en in de hoogste liggingen scherp, zoodat een Italiaansche soprano leg- giero mij vaak aan een es-klarinet herinnert; bij Ankie v. Wickevoort Crommelïn blijft het een en al welluidendheid, al verstout zij zich tot de hooge es te stijgen. Frischheid. zuiverheid, welluidendheid: ziedaar haar zang. en ik ben overtuigd, dat zij een gaarne gezie ne en gehoorde gast zal blijven. Twee nummers droeg de zangeres voor: het bovengenoemde van Joh. Strauss en de Czar- das-aria uit „Die Fledermaus" van denzelf den componist. De orkestpartij werd volgzaam, doch over 't geheel iets te luid gespeeld. De geheele avond was in den lichten stijl gehouden, al werd in de Balletmuziek uit Schubert's Rosamunde bij wijlen een ernsti ger toon aangeslagen; ernstiger, ook onbere kenbaarder na de gladheid van Mozart's „Kleine Nachtmusik" en Beethoven's Prome- theus-Ouverture, en eigenlijk veel genialer Gfen deze beide. Het tweede gedeelte van het programma was aan Strauss en Léhar gewijd en ik moest onwillekeurig aan het spotversje denken: „Strauss ist ein grosses Genie, aber ganz ohne Melodie; nun, so hör mal Léhar an. dass ist ja doch ein ganz andrer Mann!" Maar dat betrof niet Johan, doch Richard Strauss, en in vergelijking met de muziek van den Walskoning maakte die van Léhar nog een vrij pover figuur: zoetelijk en banaal. De „Lustige Wittwe"-potpourri was nu niet be paald een waardig slot van dit concert, dat aanzienlijk meer bezoekers getrokken had dan dat van den vorigen Zondag, en waarop onze H. O. V. over 't geheel goed speelde en Mari- nus Adam met temperament zijn schare aanvoerde. K. DE JONG HAARLEM'S SALON-ORKEST. De 5de Amusements-avond van H. S. O. zou volgens het programma in de groote zaal van den H. K. B. plaats hebben. Doch toen ik te gen het vastgestelde aanvangsuur aan het ge- houw van den Keeshond kwam was daar be neden alles donker en de Cerberus, een keu rige piccolo, wist van niets. Informatie hielp: de amusements-avond bleek naar Dreefzicht verplaatst, omdat aan H. K.' B. nachtpermissie geweigerd was. Dus een, twee, drie als wijlen snelvoetige Achilleus naar D. Z., dat wèl n. p. had. Daar was alles licht en fleurigheid en de bloemen schenen met de dames om den prijs te willen dingen. Inderdaad zou er een wed strijd gehouden worden, maar het zouden niet de kinderen van Flora en die van Homo sa piens zijn, welke tegen elkaar in het krijt zou den treden. Dirigenten zouden elkaar de eere- palm betwisten: een kamp in het vooruitzicht, die elk rechtgeaard muziekverslaggever lok ken moest. Eer het echter zoover kwam, moest er nog heel wat afgewerkt worden De opening dooi den heer Sperkman nam weinig tijd in beslag. H. S. O. zat klaar en entameerde terstond Reissiger's Ouverture „Die Felsenmühle", een oud paradepaardje van vele vorige-eeuwsche orkesten, maar immer nog een vlot dravertje, dat onder uitstekende dressuur op de baan verscheen, en het snelle 'tempo bleek geen be zwaar om alle hindernissen keurig te nemen. Het werd het beste nummer van H. S. O.'s pro gramma: de rest stond muzikaal veel lager. Ik behoef die niet gespecificee'rd na te gaan. Er werd al spoedig van de gelegenheid tot dansen gebruik gemaakt en wel in zóó ruime mate dat het in de dansruimte ijselijk eng. was. Maar ik heb te weinig verstand van de mo derne dansen om er ook maar iets moois in te kunnen ontdekken en betreur nog altijd de verdwijning der „Lanciers"-quadrille, die ik in mijn jeugd leerde. Een humoristisch echtpaar, de heer en Mevr. Tunnner, zorgde voor afwisseling en had blijkens het applaus veel succes, doch ook hun kunst ligt buiten het bereik van mijn criti- sche pen. Het wachten was, wat mijn collega's en mij betreft, op den dirigeerwedstrïjd. Vóór deze beginnen kon, moest een groot aantal loten, waarvan doel noch prijzen bekend gemaakt werden, door de aanwezigen genompn zijn. In 't begin wilde het met de plaatsing niet vlot-, zoodat ze tenslotte bij pakjes van 10 of 20 geveild werden en koopers vonden. Toen ze eindelijk alle geplaatst waren kwam de aap uit de mouw: er zouden 3 nummers getrok ken worden en wie dat nummer had was door het lot aangewezen om te dirigeeren! Ik kan me voorstellen, dat het menig lotsbezitter te moede was als vroeger een nihilist, als er ge loot werd om een czaar te vermoorden. Zelf had ik gelukkig geen lot genomen en ik voelde me dus veilig. De speaker sprak een bemoedigend woord, zei dat niemand behoefde te schromen, want dat het orkest op alles voorbereid was. De nummers werden door een dame getrokken. Het eerste dat uitkwam bleek te behooren aan een dubbelganger van Dr. P. van Anrooy. Dat was dus alvast een gelukkig toeval. Voor het tweede meldde zich niemand. Dat was dus een nihilist of niet. Het volgende was in het bezit van iemand die een in muzikale kringen bekenden naam draagt en als laatste kwam uit de bus het eigendom van een Haarlemsch Kamerlid. Dat de uitslag der trekking reeds veel vroo- lijkheid verwekte, is te begrijpen. Maar dat was nog maar 't voorspel of preludio van het pezzo giocoso oftewel de jolijt. De deelnemers aan den wedstrijd hadden alleen in zooverre zeggingschap in de keuze der onder hun leiding uit te voeren werken, dat' ze mochten kiezen: wals, of foxtrot, of tango, en kregen een stoelpoot als dirigeerknots. Van Anrooy begon, maakte aanmerkingen, die niet gerespecteerd werden en behaalde een reusachtig succes. No. 2 trok jas en vest uit. evenals Mengelberg op een repetitie, doch was geen Mengelberg, want hij tikte ook niet één maal af. De Hoogedelgestrenge zwaaide de knots zeer elegant, zelfs boven zijn hoofd, en vermocht evenmin als zijn voorgangers het stabiele en eigenzinnige orkest in de war te sturen. De uitslag der „verdekt opgestelde jury" richtte zich naar het oordeel des publieks. En zoo kreeg v. Anrooy den eersten prijs, een schemerlamp, de staatsman-musicus, die ik dus maar Paderewski zal noemen den twee den en Mengelberg den derden. De idee was origineel en de uitvoering er van hoogst vermakelijk. Na dezen interessanten wedstrijd zijn de mu- ziekverslaggevers hoogst tevreden huiswaarts gegaan: 't was half twaalf. Het feest duurde nog voort. K. DE JONG. DE PRIX DE ROME IN DE GRAVEERKUNST. Deze week is in de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam een ten toonstelling ingericht van de werkstukken, voor bovenstaanden wedstrijd vervaardigd. De tentoonstelling is voor belangstellenden vrij te bezichtigen tot en met a.s. Zondag middag. Daar de eerste prijs, de eigenlijke Prix, ditmaal is toegekend aan een nog'jeug dig en buiten de Akademie volslagen onbe kend artist, den heer Brinks, was onze nieuwsgierigheid geprikkeld. Ook leek het van belang bij deze gelegenheid eens na te gaan wat het onderwijs in de graveerkunst aan onze eerste nationale instelling opleverde, nu er sprake van schijnt hét ambt van hoog leeraar in dat vak hetzij op te heffen, hetzij in een lectoraat om te zetten. Onze genegenheid voor de prentkunst heeft in het geëxposeerde menige schoone belofte gevonden, zonder tot een enthousiasme te kunnen geraken door onverwacht gevonden schoonheid of oorspronkelijkheid. Het zou een wonder geweest zijn zoo het anders ware uitgevallen, want de gebondenheid waardoor ieder, die aan een wedstrijd deel neemt, zich gehandicapt voelt, kan niet gunstig werken op mogelijke oorspronkelijkheid of spontane schoonheidsuiting. Het opgegeven onderwerp'voor de gravure: de apostel Petrus die op Jezus' bevel een visch vangt uit wier bek hij een geldstuk zal halen om dat naar billijkheid te yerdeelen zal wel geheel volgens de regelen van den wedstrijd zijn uitgezocht, er zullen echter maar weinig jeugdige artisten zijn die bij het kennisnemen van de opgaaf onmiddellijk ge dacht hebben: „dat is nu juist wat ik dol graag wou maken" en daarna met élan aan het ..werk. getogen...zijp_...,;D,e vorm, die, 'aan deze soort offic-ieeie- pqdstf'ijden vér-' bonden is, lijkt verouderd ert;meri bewijst, ge loof ik, den Bijbel geen dienst door dat Boek maar steeds als fournisseur de prétextes te gebruiken. - Voor een deel der jeugd van tegenwoordig is het ongetwijfeld een hooge muur, waar het begriploos tegenaan staart en waaruit het niet het zuivere water eener artistieke prestatie kan slaan. Dit mag men bij het bezien dezer werkstukken niet over het hoofd zien en een tekort aan inspiratie den mede dingers niet te zeer aanrekenen. Het blijven arbeidsproeven en men dient al blij tè zijn, zoo de tradities niet al te slaafsch gevolgd worden. Zoo men de oorspronkelijke gravure in het moderne leven nog een kans wil geven zou het misschien aanbeveling verdienen al vast te breken met dat voorschrift uit de oude doos, om almaar weer de Bijbelsche Geschiedenis te plunderen en liever der jeugd iets anders voor te stellen. De beide kampoenen die den eindstrijd om den Prix en den tweeden prijs bereikten, waren de heeren Levigue en Brinks. Den eersten kende men door zijn reputatie van de beste leerling, momenteel, van Professor Aarts te zijn, en door eenig reeds gepubli ceerd klein werk als Ex-Libris, door hem gestoken. De nog jeugdige heer Brinks, een schoonzoon van den bekenden schilder Jan Sluyters. kwam plotseling als ernstig gra- veer-candidaat in het strijdperk en ging met den Prix strijken. Onder zijn leef tij d-genoo- ten stond Brinks reeds als fameus teekenaar aangeschreven, zijn graveertalent moet hij in korten tijd hebben ontwikkeld met het zooeven vermelde succes. Zonder twijfel wint hij in het souplesse en aanpassingsvermogen verre van Levigue. Zijn compositie is gevuld, doch traditioneel, ter wijl bij Levigue bepaalde leegten hinderlijk zijn. Doch daartegenover staat dat in de gravure van den laatste sommige fragmenten van een zoo prachtige graveer-techniek zijn als in Brinks' prent, die egaal-knap en cere braal aarzelloos geconcipieerd, is, niets voor komt. Beiden, den onverwachten winnaar zoowel als den onverwachts geslagene mag men verder geluk op het moeilijk graveerpad van harte toewenschen. Het is toch al niet met rozen bestrooid. J. H. DE BOIS. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Amsterdam IJm. 58 375 manden f 2500. Adriatic IJm. 18 500 manden f 3200. Adelante IJm. 19 550 manden f 2680. Bloemendaal IJm. 71 390 manden f 2630. Johanna Marie IJm. 238 60 manden f 1420. Zeeleeuw IJm. 29 155 manden f 3160. Emma IJm. 177 150 manden f 2420. Dolfijn IJm. 103 65 manden f 1670. Kotters: O 325 f 330, FN 57 f 600, FN 163 f 680, IJm. 17 f 360. Pekelharing: KW 52 f 643, Victor f 3400. MARKTPRIJZEN Tarbot per K G. f 0.65—0.60 Tongen per K.G. f 1.851.50 Kleine schol per 50 K.G. f 24.504.90 Schar per 50 K.G. f 1612 Tongschar per 50 K.G. f 30 Rog per 20 stuks f 135 Vleet per stuk f 2.080.75 Kleine poon per 50 K.G. f 5.602.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 3024. KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 2511. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 144.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 6037 Gullen per 50 K.G. (groote) f 1811.50 Idem kleine f 113.50 Leng per stuk f 1.300.50 Wijting per 50 K.G. f 6—3.50 Koolvisch per stuk f 1.500.60. Makreel per 50 K.G. f 5.30—3.30 - Kleine hake per 50 K.G. f 3323 SANTPOORT NED. HERV. KERK. Door het college van notabelen is tot kerk voogd benoemd de heer T. F. Roos. In plaats van den heer Van Staalen is tot ouderling be noemd de heer J. J. v. Wort, en in diens plaats tot diaken de heer H. Schippers. BLOEMENDAAL HET GEMEENTEPERSONEEL. DE VACANTIETOESLAG. In ons nummer van Vrijdag j.l. werd door ons medegedeeld, dat B. en W. voorstellen, om de verordening op de toekenning van vacan- tietoeslag in te trekken en dat het Georgani seerd Overleg zich daarmede kan vereenigen. Van de zijde van het Georganiseerd Over leg deelt men ons mede, dat dit niet juist is. De vertegenwoordigers der organisaties meenden, dat juist de minst bezoldigden door dezen maatregel zullen worden getroffen, om dat de vacantietoeslag geldt tot inkomens van f 2000. Na langdurige besprekingen ble ven B. en W. en de Raadscommissie bij hun meening en spraken de betrokken organisaties zich uit tegen afschaffing maar kon er zich mee vereenigen als de toeslag werd gehalveerd De Raad zal nu moeten beslissen. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 19 October 1933 ten 14 ure ('snamiddags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming plaatsvervangend lid v. d. commissie voor georganiseerd overleg (vaca ture Laan). 3. Extra aflossing op de 5 pet. geldleening 1915, aangegaan ten behoeve van het Gas- en Waterbedrijf. 4. Aflossing der 5 pet. geldleening 1918 en aangaan eener 4 14 pet. geldleening. 5."Vaststelling rekening over 1932 van de Gezondheidscommissie. 6. Verleening afschrijving van hondenbe lasting 1933. 7. Verhuur terrein bij den Zeeweg aan G. Hoffschlag. 8. Verkoop strook grond langs de Willem de Zwijgerlaan aan het Kennemer Lyceum. 9. Wijziging verordening op de levering van duinwater. 10. Wijziging verordening op de levering van gas. 11. Wijziging bijslag verordening V.H.O. en M. O. 1929. 12. Vaststelling nieuwe regeling voor de vergoeding aan plaatsvervangende hoofden L. O. 13. Voorstel tot tijdelijke korting op de sa larissen. 14. Voorstel tot intrekking der verordening op de toekenning van vacantietoesïagen. 15. Bezoldiging extra-werkzaamheden op de kweekerij. 16. Vaststelling verordening, regelende de rangen enz. van het politie-personeel. 17. Vermindering der kleedingtoelage van het politiepersoneel. 18. Definitieve vaststelling der bebouwings voorschriften ex art. 43 Woningwet. 19. Ontheffing bepalingen der bouwveror dening. 20. Aanvrage crediet voor werkverruiming. NIET .ALMELO MAAR HELLENDOORN. In ons nummer van Zaterdag vermeldden wij in den kop van een bericht, dat in ver band met het feit, dat de directie van de Kon. Stoomweverij te Nijverdal. wier kan toren gevestigd zijn te Almelo, aan het ge meentebestuur van Hellendoorn had doen weten, dat het personeel ten minste tot 1 April 1934, weer elke week zal kunnen wer ken, de gemeenteraad van Almelo de zake lijke belasting op het bedrijf had afgeschaft. De lezer zal begrepen hebben dat, zooals trouwens ook uit het bericht blijkt, dit had moeten zijn: de gemeenteraad van Hellen doorn. Maandag had op de algemeene begraafplaats te Brammen de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den reserve-luit. der huzaren, laatst luitenant-vlieger Jhr. A. J. M. van Coehoorn van Sminia, oud- Heemstedenaar, die bij het vliegongeluk te Lienden om het leven is gekomen. De dorpelingen toonen langs deji weg een groote belang stelling. In plaats van kaarten Met dank aan God geven wij kennis van de voorspoedige ge boorte van onze Dochter GEZIXA Mr. P. VAN DRIEL H. VAN DRIEL ZOMER Haarlem, 16 Oct. 1933 Tetterodestraat 63 rd. Getrouwd: M. A. L/IEFTIXCK W. H. A. COEXEX Buitenzorg (Java) 7 Oct. 1933 Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Groot vader. de Heer Lodewijk Albertus Ophuysen in den ouderdom van S0 jaar. Uit aller naam: Wed. J. C. OPHUTSEN- DIJKLAND Haarlem. 16 Oct. 1933 le Zuidpolderstraat 75 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 19 October a.s. des mid dags om 2 uur. op de Al gemeene Begraafplaats te Haarlem ingang Kleverlaan Vertrek van het sterfhuis 1.15 uur. 23 OCT. aanvang eui'sus TYPEX, totaal 10.0» STENO, p. mnd. 3.50 Prosp. gratis. Inlicht, dage!. Oude Gracht 71, Teler. 14517 INSTITUUT PONT Onze lieve Vrouw en Moeder Johanna Heyletta Kuypers is heden in den ouderdom van 74 jaar overleden. Haarlem: H. M. E. VAN DOBBEX Utrecht: N. C. A. VAN DOBBEN Heemstede: C. E. G. VAN BRAAM HO UCICG EEST- VAN DOBBEN A. J. VAN BRAAM HO UCICG EEST Haarlem, 14 October Wagenweg 47. Belangstellenden wordt ver zocht geen bezoek te brengen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag IS October te 12 uur op de begraafplaats te Heemstede onze bestaande perfecte methode van chemisch reinigen thans Hcerenkleeding stoomen volgens TARIEF A: Heereneostuum 2.25 Demi-salson 2.25 Winterjas 2.75 Uitvoerige inlichtingen in onze filialen en bij onze bestellers. diploma Conservatorium A'dam Piano- en Theorielessen voor beginnelingen, gevorderden en niuziekstudccrenden TEMPELIERSSTRAAT 20 Telefoon 11221 MUZIEKONDERWIJZER-ES heeft nog eenige uren disponibel voor het geven van Br. no. SI67 bur. van dit blad. De curator in het faillissement der Handelsvennootschap onder de firma van Deursen en Co., ge- estigd te Santpoort, brengt ter kennis van crediteuren dat heden door hem ter Griffie van de Ar rondissement-Rechtbank te Haar lem Ls gedeponeerd de eenige uit- deelingsltjst in dit faillissement, welke lijst aldaar gedurende 10 dagen na heden ter kostelooze in zage van crediteuren ligt. De curator: Mr. T. A. M. A. VAN LÖBEN SELS Kruisweg no. 63. De curator in het faillissement van JAC. STOLWIJK. Muzlek- handelaar te Haarlem, brengt ter kennis: 1). dat de lijsten der voorlooplg erkende schuldvorderingen ter griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem zijn gede poneerd om aldaar ter kostclooz® inzage te liggen voor crediteuren. 2). dat de verificatievergadering zal plaats hebben op Saterdag 21 October 1933 des voormiddags te 11 uur in het Palels van Justitie aan de Jansstraat no. SI te Haar lem. Mr. F. M. HAGEMEIJER curator Haarlem, N. Gracht no. 57 EENSTEMMIG is het gunstig oordeel zoowel der II.II. Medici als der patiënten, over de nooit falende werking van Aambetenzalf van Broeder Bene- dictus-. Prijs per pot 1.Ver krijgbaar bij apothekers en dro gisten.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 13