Henderson antwoordt de Duitsche regeering. Kende Van der Lubbe het Rijksdaggebouw van binnen? Het proces over den Rijksdagbrand. van KRUSCHEN DINSDAG 17 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Houding van Duitschland gelaakt. Overwegingen die niet steekhoudend kunnen worden genoemd. Hoofdcommissie op 26 October bijeen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Het presidium der Ontwapeningsconferen tie heeft dn een zitting die ongeveer een uur duurde, gistermiddag den tekst goedgekeurd van de antwoordnota, die de Duitsche regee ring zal worden gezonden naar aanleiding van de Zaterdag door haar overhandigde mededeeling van haar uittreden uit de Ont wapeningsconferentie. De door president Henderson onderteekende nota is gericht aan den Duitschen Rijksminister van Buitenland- sche Zaken Von Neurath en luidt als volgt: „Ik heb de hoofdcommissie het telegram van Uw Excellentie van 14 October, waarin het besluit der Duitsche regeering wordt medegedeeld, om af te zien van elke verdere deelneming aan de werkzaamheden der Ont wapeningsconferentie en waarin de aanlei ding tot deze beslissing wordt uiteengezet, doen toekomen. De Duitsche regeering heeft dezen maatregel genomen op een oogenblik, waarop het presidium en de hoofdcom missie zich juist met een vast omlijnde ont wapeningsovereenkomst bezig hielden. Dit program, dat binnen een vastgestelde perio de uitgevoerd zou worden zou op progres sieve wijze overeenkomstig de door de con ferentie met deelneming van Duitschland aangenomen besluiten de uitvoering van de vermindering der bewapeningen mogelijk ma ken op een wijze, als was voorzien in het aan de hoofdcommissie voorgestelde ontwerp. Dit program werd tevens vergezeld van voldoende veiligheidsmaatregelen, die de verwezenlij king der gelijkgerechtigdheid waarborgen, die de Duitsche regeering steeds bij haar eischen op den voorgrond heeft gesteld. On der deze omstandigheden betreur ik het, dat Uw regeering deze belangrijke besluiten heeft genomen uit overwegingen, die ik niet als steekhoudend kan beschouwen". (W.g.) ARTHUR HENDERSON. Het presidium besloot voorts de hoofd commissie voor te stellen de conferentiewerk zaamheden te verdagen tot 26 October. Het presidium zou reeds op 25 October bijeen komen. Beide voorstellen kwamen in de on middellijk hierop aansluitende zitting van de- hoofdcommissie in behandeling. De hoofdcommissie besloot met algemeene stemmen de bijeenkomst te verdagen tot 26 October. De tekst van deze nota van Henderson aan den Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken werd zonder wijziging door de hoofd commissie aangenomen, met algemeene stemmen en zonder verder debat. Duitschland. „Ja" of „neen" bij de komende verkiezingen. Van bevoegde zijde wordt meegedeeld, dat over de komende Rijksdagverkiezing in een deel van de pers verwarring wekkende berich ten zijn verschenen. Aangezien de vorming van partijen verboden en strafbaar is, zal op het stembiljet voor de Rijksdagverkiezing van 12 November slechts één partij, n.l. de N.S.D.A.P. voorkomen. In de achter den naam der partij staande cirkel, moet door degenen, die willen stemmen, een kruis worden gezet. Zij die geen kruis op het stembiljet invullen, ma ken het stembiljet ongeldig. Op het biljet voor de volksstemming moet daarentegen het woord „ja" of „neen" aange kruist worden. Oostenrijk. Soc.-democraten willen het parlement terug. Het congres der sociaal-democraten heeft vandaag een resolutie aangenomen, waarin geëischt wordt de weder bijeenroeping van het parlement; het herstel van de coalitie vrijheid en de vrijheid van vergaderen en drukpers voor alle democratische partijen en de ontbinding en ontwapening der fascisti sche formaties. De partij kondigt een versterkte activiteit aan. Studenten demonstreeren tegen Dollfuss. De studenten hebben gisteren heftige de monstraties op touw gezet tegen de regeering Dollfuss. Verscheidene kleine bommen werden tot explosie gebracht. Enkele nazi-vlaggen werden te Innsbrück geheschen terwijl ver schillende botsingen met de politie plaats vonden. Tal van demonstranten werden gearres teerd. De betoogers zongen uitbundig Deutsch- land über alles en het Horst Wessellied. Deze betoogingen zijn gehouden in strijd met de uitdrukkelijke waarschuwing der univer- sitmtsiectoren. democratische vergade ringen, die voor gisteravond waren bijeenge- roepen voor het aanhooren der toespraken der buitenlandsche arbeidersleiders zijn door de politie verboden onder het motief, dat zij de openbare veiligheid in gevaar brachten. Ook aan de universiteit van Innsbrueck is het tot demonstraties van nationaal socialis ten gekomen. De studenten wierpen een groot aantal rookbommen in het gebouw, waardoor dit geheel in een dichten nevel werd gehuld. Het betreft een protest tegen de pensioenee- ring van nationaal-socialistische professoren. Wanneer deze demonstraties zich mochten herhalen, zal de regeering de Oostenrijksche universiteiten voor onbepaalden tijd sluiten. Frankrijk, Paul Boncour rapporteert van daag in den ministerraad. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour, zou hedenmorgen te Parijs terugkeeren. Om tien uur zou onder voorzitterschap van den president der repu bliek een ministerraad worden gehouden, waarbij Paul Boncour rapport zal uitbrengen over den toestand te Genève. De Fransche Kamer zal vanmiddag bijeen komen. België, Staking in het mijngebied. Het referendum der Belgische mijnwerkers in zake een algemeene staking voor het geval de loonovereenkomst zou worden opgezegd, heeft tot resultaat gehad dat in de industrie gebieden van Bergen en Charleroi een meer derheid van 80 tot 90% zich vóór staking heeft uitgesproken. Tsjecho-Slowakije. Conflict met den pauselijken nuntius verscherpt. De pauselijke nuntius Ciciriacci heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij zich op zeer afkeurende wijze tegen de regeering van Tsjecho Slowakije uitspreekt. Hij verklaart, dat het een voordeel voor hem is, dat hij niet verplicht is als deken van het corps diplomatique een redevoering te houden bij de plechtige herdenking van het vijftien jarig bestaan der republiek. Hij is er over ver heugd eenige dagen tevoren met verlof te gaan. De nuntius heeft zich eenige weken geleden reeds op overeenkomstige wijze geuit, reden waarom de Tsjecho-Slowaaksche regeering tot den paus een vertoog heeft gericht en geëischt heeft, dat de nuntius naar Rome zou worden ontbonden, om daar zijn houding te rechtvaar digen. Het conflict tusschen het Vaticaan en de re geering is thans aanzienlijk verscherpt. Joegoslavië. De regeering afgetreden. Naar de D. A. Z. meldt is het Zuid-Slavische kabinet wegens meeningsverschillen van den premier met het geheele overige kabinet over financieele problemen afgetreden. Rusland. Duitsche ingenieurs toch niet uitgewezen Reuter meldt uit Moskou dat bet bericht dat alle Duitsche ingenieurs uit Sovjet-Rus land uitgewezen zouden zijn, aldaar onjuist wordt genoemd. Amerika. Voorloopig geen stabilisatie van den dollar. Reuter seint uit Washington: Van de meest gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat president Roosevelt van oor deel is, dat het tegenwoordige peil der prij- zijn niet hoog genoeg is om een sabilisatie van den dollar te rechtvaardigen. HET LOT VAN EBERT Jr. EN HEILMANN. IN HET CONCENTRATIEKAMP MISHANDELD? In de Times deelt Neill Malcolm mede. dat volgens in Engeland ontvangen betrouwbare inlichtingen Ebert, de zoon van den eersten rijkspresident, op 17 September met 17 ande ren uit het concentratiekamp Oranienburg naar het kamp Börgemoor bij Papenburg is overgebracht, aldus lezen wij in de N.R.Ct Onder zijn lotgenooten was ook Heilmann, die met Ebert van de anderen werd afgescheiden en aan een uiterst wreede behandeling werd onderworpen. Men sloeg beiden ten bloede en vaak zoo lang, tot zij bewusteloos werden en bovendien werd Ebert gedwongen herhaal delijk te roepen: „Mijn vader was de volks verleider". (Mein vater war der Volksver - führer). Malcolm, die vooropstelt dat hij geen princi pieel tegenstander is van het Hitler-regime, acht de behandeling van politieke tegenstan der in de concentratiekampen echter een smet, die hoe eerder hoe beter moet worden uitgewischt. Hij vermoedt dat zeer vele Duit- schers en zelfs leden van regeeringen niet weten wat er in de kampen omgaat. Hij her innert dan dat er stemmen zijn opgegaan om een commissie van onderzoek uit den Volken bond naar Duitschland af te vaardigen om daarover te rapporteeren. maar is van oor deel dat de welgezinde Duitschers zelf de zaak beter ter hand kunnen nemen. ULM CONTRA KINGSFORD SMITH. LONDEN. 16 October (V.D.) Charles Ulm. de Australische vlieger, die probeert een record te vestigen op het traject EngelandAustra lië is vandaag te Calcutta aangekomen. Zijn tijd is wat gunstiger dan van Kingsford Smith hoewel hij wegens de hevige windvlagen en regen na zijn vertrek uit Karachi een landing heeft moeten uitvoeren. Hij zou aan een rondgang hebben deelgenomen. Nieuwe getuigenverklaringen te Berlijn. Na de pauze in het proces inzake den rijks dagbrand werd gisteren als getuige de stof- feei-der Borchart gehoord die verklaart, dat het stukje gordijn, dat bij de brandende jas van v. d. Lubbe is gevonden identiek is aan het gordijn, dat achter de stenografentafel hangt. Uit de verklaringen van v. d. Lubbe wordt aangehaald, dat hij een der gordijnen heeft afgerukt, in brand heeft gestoken en daar mee door de zaal liep. Getuige Herman Schmal verklaart, dat hij op den dag van den brand in de buurt van ingang IV om twee uur 's middags een jon gen man heeft gezien, die hem wegens zijn verwaarloosd uiterlijk verdacht voorkwam. Toen in de bladen het portret van v. d. Lubbe gepubliceerd werd, heeft hij hem direct her kend als de verdachte man vóór den rijks dag. De president zegt Van der Lubbe om op te staan, hetgeen deze na eenig aarzelen doet. President: „V d. Lubbe, bent u Vrijdag tegen twee uur bij den Rijksdag geweest?" V. d. Lubbe zwijgt hardnekkig. De president constateert, dat v. d. Lubbe in dezelfde houding volhardt als die. welke hij den laatsten tijd heeft betoond. Hij herinnert er vervolgens aan. dat v. d. Lubbe bij het ver hoor in Leipzig uitdrukkelijk heeft gezegd, dat hij reeds om 2 uur in den rijksdag was. Dit heeft hij ook in de instructie gezegd. Procureur-generaal„Getuige Schmal heeft bij de instructie ook gezegd, dat hij Torgler om dien tijd uit de tram heeft zien komen". Getuige erkent dit. verklaart echter, dat hij niet met beslistheid kan zeggen, of dit Zaterdag of Maandag is geweest. President: „Wist u dat dadelijk niet ze ker?" Getuige: „Eerst heb ik gedacht, dat het Maandag was. Thans kan ik dit niet met ze kerheid zeggen". Dr. Parisius merkt op. dat v. d. Lubbe eerst beweerd heeft, pas om 5 uur bij den rijksdag geweest te zijn. Eerst nadat getuige Schmal geconstateerd had, dat hij hem daar reeds om 2 uur gezien had, heeft v. d. Lubbe dit toegegeven. Daaruit kan men de conclusie trekken, dat beklaagde eerst gepoogd heeft om zijn aanwezigheid bij den Rijksdag tus schen 2 en 5 uur te verbergen. Dr. Sack: In het proces-verbaal van den rechter van instructie is sprake van een ont moeting van beklaagde v. d. Lubbe met Torgler. Hebt u dat verklaard? Getuige: „Dat heb ik niet verklaard, want ik ben toen in de tram gestapt en heb verder niets gezien". Dr. Sack: „U hebt niet .eens gezien, waar heen v. d. Lubbe ging? Dat staat op een der bladzijden van het proces-verbaal. Op een andere wordt van een ontmoeting gesproken. Daarover kunt u toch niets zeggen?" Getuige: „Neen". De procureur-generaal constateert, dat het proces-verbaal niet aldus moet worden opge vat, dat Torgler en v. d, Lubbe elkaar hebben ontmoet; het doelt alleen op het tegenkomen van getuige van v. d. Lubbe en daarna van Torgler. Nadat nog enkele beambten van het Rijks daggebouw verklaard hadden, dat zij Van der Lubbe reeds vroeger hadden gezien, wordt ge tuige Gericke gehoord, die sedert twee jaar bezoekers van het Rijksdaggebouw rondleidt. Getuige verklaart, dat destijds 300, 400, ja zelfs 600 personen aan dezen rondgang deel nemen Hij gelooft, dat v d. Lubbe eens er ook bij was geweest, maar zeker wist hij dat niet. Getuige nadert daarop V. d. Lubbe, die moet opstaan. „Ja, hij komt mij bekend voor", verklaart Gericke. Getuige Scholz, elecbricien, deelt mee. dat hij ou den dag van den brand gelijk hij alle dagen deed, om 8.10 een rondgang door den rijksdag had gemaakt. Bij ingang II was Hem tegen 8 uur meegedeeld dat de kleeren van afgevaardigde Torgler naar boven waren gebracht. Om 8.25 was hij in de plenaire zit tingzaal geweest, hij had daar niets bijzon ders opgemerkt. Om 8.30 is hij langs de frac tiekamer der communisten gekomen en hi.i kon met beslistheid zeggen, dat om dien tijd de ruit voor het bovenlicht nog heel was. Nadat hij zijn rondgang had beëindigd, is hij naar de kelderverdieping teruggekeerd om zijn boeltje te halen en naar huis te gaan. Het was toen ongeveer 8.38. Bij uitgang V heeft hij even met den portier gepraat en op dat oogenblik waren Torgler Koenen en de secretaresse naar beneden gekomen. Hij had van Torgler den sleutel in ontvangst geno men. Daarop waren alle drie weggegaan. President: „Zijn zij snel weggegaan?" Getuige: „Met gewonen gang". Dr. Sack: „Hebt u toen u uw laatsten rondegang deed, benzinelucht, of iets anders geroken?" Geut-ige: „Neen". Dr. Sack: „Daar uw dienstlokaliteiten in de kelderverdieping liggen, had u toch moe ten zien dat men daarin kisten met brand materiaal had neergezet?" Getuige: „Dat moet dan geweest zijn, toen ik mijn rondgang deed". Dr. Sa ca: „Is het mogelijk dat in de kelder ruimte tot 27 Febr kisten met brandmate riaal hebben gestaan?" Getuige: „Dat is onmogelijk". President: „Hebt u eiken dag alle kelder ruimten doorgeloopen?" Getuige: „Neen". Procureur-generaal: „Dan kunt u toch ook niet weten of ergens in een hoek kisten ston den?" Getuige: „Neen". Procureur-generaal: „Zijn alle deuren van de kelders goed gesloten?" Getuige: „Ja". Procureur-generaal: „In den kelder komt ook de z.g. onderaardsche gang uit. Hoe is die gesloten?" Getuige: „Met een gewoon slot, dat ge opend kan worden met den algemeenen kel dersleutel, welke het kelderpersoneel heeft". Op de vraag van Dimitrof tot welke partij getuige behoort, antwoordt getuige, dat hij nooit tot een partij heeft behoord. Daarna wordt de zitting tot lieden morgen geschorst. (Van onzen Berlijnschen correspondent) Per telefoon Dimitrof is weer aanwezig. Een der bijzit ters leest te zijnen behoeve een verslag voor van de behandeling der zaak gedurende Di- mitrof's uitsluiting. Het kost hem blijkbaar groote moeite zich te bedwingen en te zwij gen. Na de voorlezing maakt hij weer de be kende drukke bewegingen om het woord te vragen, doch de voorzitter roept onmiddellijk de getuigen op. Dimitrof zal nog wel eens ge vaar loopen uitgesloten te worden. Een paar maal nog had hij gelegenheid getuigen te vra gen naar hun politieke richting. Als deze ant woorden tot geen partij te behooren, vraagt hij hoe zij hebben gestemd, een indiscrete vraag, die de voorzitter natuurlijk niet toeliet. Hij vraagt andere getuigen met druk schrij vend gebaar, of ze de verschillende protocol len. schijnbaar met elkaar in tegenspraak, óók weer geteekend hebben. Hij schudt daarbij medelijdend-lachend het hoofd. Overigens blijkt ook nu weer. dat in tegenstelling met beweringen in het Bruinboek er geen S. S. en S. A. mannen na den brand plotseling in groo- ten getale zijn komen opduiken en dat op den dag van den brand geen beambten verlof heb ben gehad. Het Bruinboek zegt, dat zooveel personeel was weggezonden om de brandstich ters in hun spel niet te storen. Verklaringen van getuigen in verband met de aanwezigheid in het Rijksdaggebeuw van Torgler en zijn heengaan waren slechts gunstig voor hem. Weer bleek uit alles de achting der oude be proefde Rijksdagbeambten voor den mensch Torgler. H. L. VON NEURATH SPREEKT TOT DE BUITENLANDSCHE 'PERS. Over Duitschland's houding. (Van onzen Berlijnschen correspondent.) Per telefoon Von Neurath. De minister van buitenliandsche 3aken sprak Maandagavond in het propaganda-mi- nisterie voor de vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers, die daar de gasten waren van den Rijkspropaganda-minister Goebbeis. De minister ging uit van Hitler's woorden In zijn radiorede van Zaterdag: Oorlog kan geen blijvenden toestand voor de menschheid wor den. Geen vrede kan de vereeuwiging van den oorlog zijn. Eens moeten overwinnaars en over wonnenen hun weg naar wederzijdsch ver trouwen terugvinden. De bewuste achterstel ling van Duitschland voelt het als de ver eeuwiging eener terugstelling, die onverdra- gelijk is. De verwerkelijking van het principe der gelijkberechtigdheid van alle leden der Volksgemeenschap is beslissend voor elke in ternationale samenwerking. Dit hebben de machten in Genève voor Duitschland onmoge lijk gemaakt. Bij Duitschlands intrede in den Volkenbond in 1924 verluidde het in een amb telijke verklaring van den Volkenbondsraad: De raad neemt er kennis van, dat de Duitsche regeering met het oog op de voorwaarden, waaronder Duitschland in den Volkenbond wenscht toe te treden, van elke bedoeling af ziet voor Duitschland bijzondere voorrechten te verkrijgen; dat zij echter verwacht, dat deze intrede zich voltrekt op den voet van gelijk recht. De raad stelt vast, dat de tien onder vraagde regeeringen, dat wil zeggen de raads- machten, het over deze voorwaarde volkomen eens zijn. Deze vaststelling kan alleen de ba sis zijn voor Duitschland's houding bij de ont wapeningsconferentie. Hieraan is niet voldaan. Het standpunt der machten is volgens den minister de eigen ont wapening ad calendas graesas te verschuiven. Duitschland daarentegen alle gelijkbewape- ning te beletten. Duitschland bijv. zou mogen beschikken voor staatsleger en reserve over 200.000 geweren, Frankrijk over 8 millioen. Het besluit tot uittreding uit den Volken bond kon niet langer op uitvoering wachten. De wereld mag verbaasd hebben opgehoord, der regeeringen der vreemde machten kwam het niet onverwachts. In antwoord op de vraag: Wat nu?, verwijst de minister naar de andere machten. Zij kunnen verder gaan met de ontwapeningsconferentie. Duitschland is reeds ontwapend. Zij hebben het onderling eens te worden over de ontwapening, waar van volgens den minister het lot van den Vol kenbond afhangt. Toen minister von Neurath zijn rede had uitgesproken, werd minister Goebbeis door de journalisten bestormd, bijna platgedrukt in de smalle ruimte tusschen den muur en de tafel, waaraan hij had gezeten. De vertegen woordiger van Havas was in een tamelijk hef tig debat met hem gewikkeld over de wijze van Duitschland's ontwapening. Ik had ge legenheid hem af te lossen met de vraag over de handelsbetrekkingen van ons land met Duitschland, met het oog op Duitschland's autarkische plannen. Minister Goebbeis meende, dat Holland een beter handelsver drag had dan te voren. Hij geloofde wel. dat Holland nog eens goede kansen zou hebben, als het die weet waar te nemen. Hij moest er kennen, dat Holland Duitschlands grootste afnemer is. Ik wees er op, onder luid en lachend protest der persmannen van de an dere mogendheden, dat Holland „eine bevor- zügte Stellung" toekwam! H. L. ZOON VAN BOLIVIA'S PRESIDENT VALT IN DEN STRIJD. LA PAZ, 16 Oct. (V.D.) In den sector Na- nawa is tijdens een gevecht Alberto Salaman ca. de zoon van den president der republiek, gesneuveld. VUFDUIZEND JAPANNERS VERDRONKEN? BOOTEN DOOR DEN STROOM MEE GESLEURD. LONDEN, 16 October (V.D.) Volgens een bericht uit Sjanghai zijn 5000 soldaten bij het overtrekken van een rivier verdronken. Zij wil den tijdens een gevecht met vijandelijke Chi- neesche troepen met eigen gebouwde booten de rivier oversteken. De booten werden evenwel door den stroom medegesleurd en vernield. WEER EEN INSTORTINGSONGELUK. ROME, 16 Oct. (V.D.) Te Centocella, een voorstad van Rome, is ten gevolge van een aardverschuiving een door één gezin bewoond huis ingestort, waarbij zes leden van het ge zin gedood wei'den en twee gewond, maar levend uit de puinhoopen geborgen konden worden. ZEVENTIEN MISDADIGERS ONTVLUCHT UIT CAYENNE. PARIJS. 16 Oct. (V.D.) Uit de misdadt- gerskolonie Cayenne zijn 17 gedeporteerden, die wegens zware misdrijven veroordeeld wa ren, ontsnapt. EEN NIEUWE PADVINDERS- VEREENIGING. VAN HEN. DIE DE GELOFTE NIET AANVAARDEN. Te Utrecht is een nieuwe padvlndersorgani- satie opgericht door hen. die zich niet met de Baden Powell-gelofte kunnen vereenigen en uit de Vereeniging De Nedeiiandscbe Pad vinders getreden zijn. Verscheidene afdeelin- gen zijn tot de nieuwe vereeniging toegetre den. De voorzitter, de heer C. Beets uit Hen gelo heeft zeven punten ontwikkeld, waarin stelling genomen wordt tegen de verwijten van het hoofdbestuur der N. P. V„ dat de nieuwe vereeniging niet den goeden padvin dersgeest volgens Baden Powell zou propa- geeren. Deze punten werden aangenomen. Er is een voorloopig bestuur gekozen. NEDERLANDERS IN DUITSCH LAND IN NOOD. ERGERLIJKE VERWAARLOOZING DOOR HET STEUNBUREAU? In de te Duisburg gehouden vergadering van den Nederlandschen Bond in Duitschland zijn naar de Crt. meldt, ernstige klachten geuit over de Nederlandsche steunverleening aan behoeftige landgenooten in Duitschland. De Nederlandsche gezant te Berlijn was op de vergadering aanwezig en zegde maatregelen of voorstellen toe. In het bijzonder over het te Arnhem ge vestigde bureau voor steunverleening had men ernstige klachten. In de la van een ambtenaar met vacantie, zouden aanvragen om steun van drie maanden oud1 gevonden zijn en een aanvrage voor hulp voor de ope ratie van een kind werd bijv. in het geheel niet beantwoord. GRATIS PROEF-AANBOD Indien U Kruschen nog steeds niet gepro beerd hebt probeer het dan nu eens op kosten van de fabrikanten. Zij hebben thans voor een beperkten tijd een aantal speciale „reuzen" pakken verkrijgbaar gesteld, waar door het U gemakkelijk wordt gemaakt de wer king van Kruschen zelf eens te ondervinden. Vraag dus uw apotheker of drogist naar het „reuzen" pak a 1.60, voordat deze alle zijn uitverkocht. Dit pak bevat namelijk den gewonen flacon Kruschen a f 1.60 en nog een aparten proeffla- con, welke voldoende is voor ongeveer een week. Open eerst den proefflacon, probeer dezen en wanneer U daarna niet volkomen overtuigd bent, dat Kruschen alles doet wat er van beweerd wordt, is de gewone flacon nog ongeschonden. Breng dezen terug. Uw apotheker of drogist Is gemachtigd U uw heele uitgave a f 1.60 onmid dellijk en zonder omwegen terug te betalen. U hebt Kruschen geprobeerd zonder dat hot 1" iets kostte. Kan het gemakkelijker? Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntec Mandeis-Maat schappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA DINSDAG 17 OCTOBER Stadsschouwburg: Vereen Rott. Hofstad Tooneel: „Leontientje". Volksvoorstelling. 8.15 uur. Gemeentelijk Concertgebouw. Concert Bach- vereeniging. Soliste Jo Vincent. Bovenzaal „De Kroon": Kunst' aan het Volk en Volksuniversiteit. Lezing Carel Scharten. 8.15 uur. Luxor Theater: Jubileum-programma: „De wereld zonder mannen". Op het tooneel: Paul Duval's Dans Intermezzo, zeven personen. Gedurende de geheele feestweek: Behendig heidswedstrijd. 8.15 uur. Palace: De Paramount Radio-revue: „The Big Broadcast". Op het tooneel: Bel-Argay, komische beeldhouwer. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De superfilm operette „Walzerkrieg". Op het tooneel: The Dewills, acrobatiek, dans. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags, toegang vrij. WOENSDAG 18 OCTOBER Protestantenbond: Voordracht door B. v. d. Meer uit Amsterdam over methode Coué. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Teyler's Museum.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3