PORT El SPEL GOLF HENCELEN. DAMRUBRIEK u WA DINSDAG 17 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 NED. OLYMPISCH COMITé. JAARVERGADERING Het Nederlandseh Olympisch Comité heeft in „Krasnapolsky" te Amsterdam zijn jaar vergadering gehouden. De voorzitter, Mr. A. Baron Schimmelpen- ninck van der Oye, herinnerde in zijn ope ningswoord aan enkele gebeurtenissen in het afgeloopen jaar, welke voor de sportbeoefe ning in het algemeen zeer te betreuren zijn, zooals het voornemen om de Rijksinspectie bij de Lichamelijke Opvoeding op te heffen. Nochtans opende spr. de vergadering in een getemperden geest van blijmoedigheid,, aan gezien de sportbonden een groote activiteit hebben betoond, hetgeen niet genoeg te loven valt. Voor spr. zijn sport en lichame lijke ontwikkeling geen afzonderlijke be grippen; hij hoopte dat de sportbonden ook in het volgend jaar hun activiteit zullen blijven ontplooien. Bij de behandeling van het jaarverslag bracht de heer A. Pijper de Duitsche kwestie ter sprake. Nu na de te Weenen gehouden vergadering het Duitsch Olympisch Comité is opgenomen in de 15 Duitsche sportafdeelin- gen, gelooft spr. niet dat groote waarde moet worden gehecht aan hetgeen door de heeren te Weenen is beweerd. Hij had verwacht dat N.O.C. op de een of andere wijze advies ge zonden zou hebben aan de bonden, waarin richtlijnen zouden worden gegeven ten aan zien van den thans geschapen toestand. De sport is internationaal en wanneer een land inbreuk maakt op de sportneutraliteit dan wordt dit ook in andere landen gevoeld. Het huidige Duitsche regime overheerscht de Duitsche sport. Haar grondslagen worden door uitschakeling van bepaalde groepen on dermijnd en het blazoen van de sport wordt geschonden. Spr. stelde de vraag of de Ha- kenkruisvlag als de officieele Duitsche vlag dient te worden beschouwd en of het be kend is of de statuten van de vijftien Duit sche sportafdeelingen verschenen zijn en of daarin is opgenomen de Duitsche Ariërs paragraaf. Ten aanzien van de Duitsche kwestie gin gen uit de vergadering verder nog enkele andere stemmen op. In zijn antwoord merkt de voorzitter op, dat niet vergeten dient te worden dat het N.O.C. een verzameling sportbonden is in Olymoisch verband. Men dient te dien aan zien twee zaken te scheiden. Indien gesproken zou worden over de kwestie betreffende de uitzending naar de Olympische Spelen, heeft elke bond het recht, zijn meening te kennen te geven. De tweede wijze, waarop de bon den zijn georganiseerd, betreft de interna tionale federaties, in welk verband spr. op merkte dat verschillende vragen geloopen heb ben over de interland-verhouding. Het N.O.C. heeft daarover geen zeggen, behoudens de Olympische. Het N.O.C. heeft alleen vinger wijzingen te geven over de Olympische Spelen en daarvoor is de tijd nog niet gekomen. Wat het specifieke gedeelte van de vragen be treft. door den heer Pijper gesteld, merkte de voorzitter op, dat de beoordeeling van de vraag, welke de officieele vlag van Duitsch- land is. niet behoort tot de competentie van het N.O.C. De heer Reys (K.N.G.V.), die de kwestie ter sprake had gebracht of het wenschelijk geacht moet worden dat ten aanzien van de Duitsche kwestie de bonden afzonderlijk worden gehoord, antwoordde de voorzitter dat. als de tijd daar is, de meening van de vergadering zal moeten worden gepeild. Het jaarverslag werd hierna, evenals de vervolgens behandelde financieele verslagen, goedgekeurd. De heer Jhr. L. J. Quarles van Ufford, die aan de beurt van aftreden was, werd met algemoene stemmen herkozen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat het bestuur besloten heeft, den „Van Tuyll- beker" uit te reiken om aan den Hippischen Sportbond voor zijn prestaties van het af geloopen jaar. De heer Couvee. die den beker als vertegen woordiger van dezen bond in ontvangst nam, uitte daarbij de hoop, dat de naam van den Hippischen Sportbond er nog menigmaal op zal prijken. De vergadering is hierna gesloten. VOETBAL R. C. H. 2—HILVERSUM 2 (0—3). Ook R.C.H. 2 heeft het tegen haar Hü- versumsche tegenstanders niet kunnen bol werken. De R.C.H.'ers wisten zich voor de rust behoorlijk staande te houden, dank zij ook het uitstekende werk van den keeper. Door enkele ongelukjes moesten toen echter reeds aanvoerder Kaestner en midhalf Van Eek uit vallen, waarvoor Muller en Hunink in het veld verschenen; desondanks wist men door fiink aan te pakken den Hilversummers het scoren te beletten. Na de rust echter werden de gasten regel matig sterker en hoe in de R.C.H-achter hoede ook gewerkt werd, driemaal moest men voor de overmacht zwichten zonder datRCH. daartegenover een enkel doelpunt kon stel len, zoodat -tenslotte het einde kwam met een verdiende 30 -nederlaag. R.C.H. 2 speelde met: Van Gendt, Kaestner, Spoor, Hessels, Hoogen- doorn, Van Eek, Van den Berg, Kok, Ruigrok. Mey de Bie, Van der Meulen. EERSTE KLASSE B. HAARLEM 4—R. C. H. 5 (3—6). Zooals wel eenigszins te verwachten was, heeft Haarlem 4 zich tegen de R.C.H.-vete- ranen niet staande kunnen houden, al dient gezegd, dat -de overwinning va-n R.C.H. 5 tot in de tweede helft- -nog onzeker was; onge veer 5 minuten na de rust had Haarlem 4 neg een 3—0. voorsprong. De Racing houdt het spel zeer kort, waar door de Haarlem-verdediging met succes kan optreden. De Haarlem-voorhoede doet het beter: de beide vleugelspelers worden in het spel betrekken en hoewel het spel -niet van hoog gehalte is, ontstaan ereenige gevaarlijke cwrenbllkken voor het deel van R.C.H. Vooral Ycpeelt een goede partij: een hard schot vao hém kan Racisma ternauwernood keeren. Even later geeft hij aan Haarlem echter met een schot via de lat en den rug va-n Radsma de leiding (10). R.C.H. wijzigt haar spel niet, waardoor Haarlem het beste van het spel houdt. Even later is het wederom Kornmann, die na eeni- ge spelers gepasseerd te hebben, met een goed schot scoort (20). Met- dezen stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na de hervatting verhoogt Paardebek den voorsprong tot- 30. Nu komt R.C.H. overweldigend opzetten en Van Dam maakt een goed doelpunt (31). Een schot van Maarse stopt- Boerse op de lijn; de scheidsrechter geeft echter goal (3—2). R.C.H. maakt dan gelijk, als Van Dam scoort (33). R.CjH. is nu ver in de meerderheid; Nach- tegeller geeft zijn elftal met een prachtig ver schot de leiding (34) Brugman .en Kuyt maken er -tenslotte met mooie doelpunten 36 van, waarna niet meer gescoord wordt. Opening voetbalterrein van Hiilinen. Zondagmorgen had zich op het nieuwe ter rein der V.V. Hiilinen een groot aantal ge- noodigden en belangstellenden vereenigd ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe terrein en kleedhuis. Onder de aan wezigen waren het bestuur van den Haar- lemschen Voetbalbond, de zustervereeniging „Hïllegom", burgemeester Pont, verschillende raadsleden enz. De V.V. Zandvoort had bloe men gezonden, terwijl felicitaties waren bin nengekomen van U.V.S. Leiden en de Haarl. Scheidsrechtersvereeniging. Allereerst voerde de Hillinen-voorzitter, de heer F. van Waveren, het woord, die dank bracht aan allen die zoo belangenloos had den medegewerkt aan het totstand gekomen, werk. De heer Van der Aart, voorzitter van den Haarlemenschen Voetbal Bond, feliciteerde Hiilinen met het verkijgen van een fraai terrein en clubhuis en wekte op tot een spor tieve beoefening van de sport. De heer De Groot, voorzitter van „I-ïille- gom", sprak in gelijken geest en hoopte op een bevestiging van den vriendschapsband tusschen beide vereenigingen. Burgemeester Pont was mede zeer verheugd over de tot stand koming, al heeft het wat lang geduurd, maar het terrein heeft aan de gemeente een kapitaal om het goed fn orde te krijgen. Hij sprak den wenseh uit, dat Hïl legom nog eens een sportcentrum voor de streek mag worden. Het nieuwe clubhuis is een fraai en ruim houten gebouw op betonnen voet. Aan beide zijden van de consumptiegelegenheid 1 .vin den zich twee flinke kleedkamers, zoodat wachten voortaan is uitgesloten. Aan de overzijde dezer kamers bevinden zich de waschgelëgenheden, ruim voorzien van wa terkranen, terwijl men ook een douche kan nemen. Daar tusschen is een aparte kleed kamer voor den scheidsrechter. De kleed kamers zijn geheel met triplex beschoten. Een en ander is in frissche kleuren geschilderd en heeft een vroolijk aanzien. Het veld is aan merkelijk verbeterd en geheel afgezet met be tonnen palen waartusschen ijzeren stangen. Na de opening werd een wedstrijd gespeeld tusschen Hiilinen- en Hillegom-adspirantjes, welke door eerstgenoemden met 50 werd gewonnen. De Hillegommers kregn een fraaie medaille. De groote attractie was daarna de wed strijd blank tegen zwart: Hillinen-veteranen tegen een Parimaribo'sch elftal. De zwartjes vertoonden een zeer levendig spel, terwijl zij buitengewoon vlug waren het geen niet verhinderde dat de veteranen hun meerderhéid in techniek toonden door met 43 te winnen. Nog waren schitterende bloemen gezonden door V.V.Hillegom, den aannemer Willemse, Aeylkema, die de waterleiding verzorgde, enz. De heer S. J. Warmerdam, secretaris van Hiilinen, bood een paar nieuwe vlaggen aan met bijbehoorende vlaggenstokken, terwijl de heer S. J. Warmerdam Sr. zorgde voor de keurige beplanting van het voorterrein. daalkeepster, valt en blijft liggen. De Bloe- mendaalach-terhcede stopt, maar de Kieviten spelen door. Daar de scheidsrechter niet heeft afgefloten wordt- het doelpunt toegekend. Dit deprimeert B.DJS.C. zoodanig, dat Kieviten zonder ©enige anceite de stand op 64 kan brengen, waarmee het einde -komt. 't GOOI—ROOD WIT I (1—2). Zondag speel-de Rood W-it haar eersten wedstrijd van het seizoen in Bussu-m tegen de debutante club in de le klasse ,,'t Gooi". Om 11 uur traden de beide elftallen in het veld. Rood Wit zonder haar internationale mid-half Jo Vreede, die wegens een blessure, tijdens den landenwedstrijd Nederland— Denemarken te Kopenhagen opgeloopen. voorloopig niet zal kunnen uitkomen. De opstelling was nu als volgt: G. Vreede, doel. Mr. H. Deenik, S. A. de Josselin de Jong' (achter). V. van Hall, M. Schmeink, D. Lambrechtsen (midden). L. Maks, M. van Beeck Vollenhoven, T. Leeuwenberg. J. Land, A. van Beeck Vollen hoven (voor). 't Gooi won den toss, hetgeen weinig ver schil uitmaakte; de Heemsteedsche dames namen al gauw de leiding met een mooi schot van M. van Beeck V-cllenhoven uit een voorzet van A. van Beeck Vollenhoven. Hierna waren beurtelings beide voor- en achter hoedes in actie. De elftallen gaven elkaar niets toe, totdat- weer M. va-n Beeck Vollen- hov-ean van ©en misverstand - in de Gooi- ach-terhoede gebruik maakte om den voor sprong te vergrooten (20). Kort hierop werd rust gefloten. Na rust kwam de Gooi-voorhoede krachtig opzetten: de internationale ster N. Hofland wist met een snelle run de R.W. backs en keepster eindelijk te paseseren. 't Gooi zette er nu alles op om den gelijk maker te scoren. De R.W.-achterhoede wist ondanks enkele hachelijke momenten de aanvallen te door staan en haar voorhoede weer aan het werk te zetten, die echter de stevige Gooi-achter- hoede niet meer wist te doorboren, zoodat het einde met 2—1 in het voordeel van Rood wit eindigde. B. D. H. C. 3—AMERSFOORT (2—2). Bloemendaal 3 is vrij onvolledig, en het duurt geruimen tijd voor er iets van samen spel te bemerken is. De gasten vallen onder wijl steeds aan, en weten voor nu-st zich van •een nuttige voorsprong meester te maken (2—0). Na rust vlot het- beter bij Bloemendaal. Het- spel verplaatst zich meer en meer naar de andere helft, en mej. A. Koetse en mej. E. Hofsté zorgen beiden voor een doelpunt. Amersfoort tracht dan weer de leiding te nemen, maar de achterhoede van B.D.H.C. waarin mej. Rückenbrodt uitblonk, laat zich niet meer passeeren, zoodat beide partijen zic-h -met één puntjis moeten tevreden stellen. DAMES-HOCKEY. B. D. H. C. 2—KIEVITEN (4—6). Bloemendaal 2 telt verschillende invalsters, zoodat het volgende elftal op het veld ver schijnt' L. Lioni, A. Dorsman. A. Nieuwjaar. T. de Roos. D. van de Stadt,, K. Taylor A. Terwey, A. Verwey. N. Roos, R. GeyJ, L. Scheffer. Bloemendaal wint den toss en speelt eerst met den wind mee. Iiet elftal pakt. meteen flink aan en vooral de voorho-ede combineert uitstekend. Voor rust 'blijft B.D.H.C. sterk in de merderhedi. Vooral -mej. Scheff-er is bij zonder goed op dreef en weet zelfs tot 4 maal toe de keepster der gasten te passeeren. Twee doelpunten worden echter geannuleerd wegens buitenspel. De enkele gevaarlijke Wassenaarsche aan vallen stuiten allen op mej. Dorsman, terwijl mej. Lioni door goed uitloopen ook zorgt haar doel schoon te houden. Na rust heeft Kieviten enkele wijzigingen in de voorhoede gebracht. De linksbuiten, mej. S. Broes-e van Groeno-u, die voor rust door de uitstekende opstelling' van mej. T. de Roos weinig kon uitvoeren, speelt nu mid denvoor, en mej. Th. Broes-e van Groenou links-binnen. Reeds binnen tien minuten is de stand gelijk (2—2). Het korte snelle, samenspel van Kieviten ligt Bloemendaal niet. Weliswaar stopte mej. Lioni beide ballen, maar door on voldoende wegwerken belandden zij toch nog in doel. Een onverwachte Bloemendaal doorbraak met keurig voorzetten van rechts geeft de linkervleugel opnieuw gelegenheid, te do-el- punten (32). Maar even later maakt Kieviten met behulp van de BIcemendaa-Lsche ha-lflinie die de voorhoede veel te veel vrij liet, we-er gelijk. Bloemendaal raakt nu wat uitgespeeld en met een mooi hard en hoog schot- neemt Kieviten de leiding. Wanneer de bal dan wser aan de andere zijde is aangeland, en de Wassenaarsche keepster over een zacht rollert-je heen trapt, is het 44. Onder geweldige spanning en taai ver dedigen van de B.D.H.C.-achterhoede breken dan de laatste 5 minuten aan. Bij een aanval der gasten komt de mid- voor in botsing met de uitgeloopen Bloemen- - SCHERMEN NATIONAAL KAMPIOENSCHAP SABEL. De voorwedstrijden om het nationaal kam pioenschap sabel werden Zondag gehouden in de schermzaal Paolï te Amsterdam. Van de in geschreven deelnemers telefoneerden de Rot terdammers op het laatste moment af, zoo dat er weinig strijd overbleef, te meer daar hangende de besprekingen met den K. N. A. e B. de leden van den Amsterdamschen Scherm bon-d niet meededen. In de finale plaatsten zich, alzooNo. 1 C. Weibel', Haai'lem; J. Stef- f-ens, Haarlem, en W. v. d. Bosch, den Helder. Kennemer Golfclub. Blauwe kaartenwedstrijd Op de banen van de Kennemer Golf Club zijn Zaterdag en Zondag de laatste wedstrij den gespeeld van den Blauwe kaartenwed strijd, welke in een overwinning van mevrouw Diemer Kool geëindigd is. In de eerste ronde won jhr. J. v. d. Bran- deler van Beels van Heemstede met 4/3; J, Laan van mevrouw Van Waveren met 5/6; mevrouw Diemer Kool van mevrouw E. Quar les van Ufford w.o. en W. van Waveren van A. E. Rahusen met 3/1. De tweede ronde leverde overwinningen op voor jhr. J. v. d. Brandeler van J. J. Laan 3/1 en voor mevrouw Diemer Kool van W. van Waveren 2/1. In den eindstrijd kwamen mevrouw Die mer Kool en jhr .J. v. d. Brandeler. Mevrouw Diemer Kool won met 2/1. Vlaggenwedslrijd Aan den foursome-greensome vlaggenwed- strijd namen 17 paren deel. de heeren N. Hy- mans en F. Nurse wonnen den eersten prijs door hun vlag in de 21e green te plaatsen. De heeren F. Holdert en A. A. Jennings werden tweede in de 19e hole. Verder waren mejuf frouw M. Lemberger en J. R. Koning op de 19e hole en de heeren H. A. I-Iealy en P. Blankenvoort op de 19e fairway. A. V. C. Zaterdag hield het Vischcollege A. V. C. een onderlingen wedstrijd op witvisch te Halfweg. De uitslag was: 1ste prijs P. Woerkom, held van den dag, 2de pr. P. v. d, Smitse, 3de pr. B. Kooijmans, 4de pr. P. Piers, 5de pr. H. v. d. Smitse, 6de pr. J. Provoost. In het clubhuis werden de prijzen, die uit rookartikelen bestanden, door den voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt, waarna men nog wat gezellig bijeen bleef. Het Baarsje. Bovengenoemd college vierde Zaterdag op feestelijke wijze haar 17-jarig bestaan in de zaal van den heer Van Rumpt. Te half negen opende de voorzitter, de heer H. Veen, met een hartelijk woord den avond. Toen kwam liet gezelschap Van Norde op het tooneel me'.; eenige aardige stukjes, waarvoor het een hartelijk applaus in ontvangst had te nemen. Door eenige dames van de leden werden ook eenige goed geslaagde nummers voorgedra gen, waarvoor zij bloemen kregen. In de pauze had een verloting plaats ten bate van de kas. Toen had de huldiging van den baars- kampiocn, den heer L. V. Nicolai, plaats. Met hartelijke woorden overhandigde de voorzit ter den kampioen de gouden medaille. Ook was er weer een gouden baars door de hee" Slot geschonken, die zoo gauw mogelij', ver- vischt zal worden. Tot 's nachts 3 r.uv bleef i men gezellig bij elkaar. Damredacteur: J. W. VAN DARTELEN Koediefslaan 42, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar bovenge noemd adres. EEN INTERESSANT EINDSPEL Onderstaand eindspel kwam voor in een partij, gespeeld in de „Working Men's Club and Institute" te Wisbech (Engeland) tus schen Lord (Junior Champion) met Zwart en Longbottom (senior Champion) met Wit. EINDSPEL No. 1983. ZWART üf B 11 s. 11 if I! u 11 s §f 11 tp U H B 8 iü g n 1! H m n 1 WIT Stand in cijfers: Zwart 6 schijven op: 13 16 17,23 24 en 2-2. Wit 6 schijven op: 31 32 33 34 35 en 40. Zwart won op de volgende wijze: 23—29 (Wit 34:23) 24—30 (Wit 35:24) 13—18 (Wit 23:21) 16:20 (Wit 40—34) 20—24 (Wit 1_26) 22—27„ „Draughts Review". PROBLEMATIEK. Hieronder geven wij ter oplossing een com positie van den Franschen problemist G. Av. PROBLEEM No. 1984. Auteur: G. A v., Parijs. Opgedragen aan Paul Sibeud. ZWART 8. J. van Berkum, Haarlem (1) 9. W. Stroo, Haarlem 10. J. B. Sluiter Jr., Aerdenhout 11. J. Geijteman, Haarlem 12. H. Auvent, Haarlem 13. J. P. Exel Sr., Bloemendaal (1) 14. KI. Munsterman, Santpoort 15. J. P. Exel Jr. Haarlem (1) 16. Joh. Knopper, Heemstede 17. A. v. d. Wiel, Velsen 18. S. van Duin, Abbenes 19. C. M. Beek, Haarlem (1) 20. H. v. d. Werff Jr., Haarlem, 21. W. C. Groenings, Haarlem (1) 22. P. A. Nooij, Haarlem 23. Rudolf Antonisse, Haarlem 24. H. W. Germeraad, Haarlem 25. H. G. J. Andriessen, Haarlem 26. A. P. de Zwart, Haarlem 27. D. J. Terink, Heemstede 28. H. Beek, Haarlem (1) 29. H. Knopper, Heemstede 30. L. P. Huges, Haarlem (1) 31. W. Jonkhof, Haarlem (1) 32. B. Henneke, Haarlem 33. J. v. d. Vlugt, Haarlem (1) 34. H. Claus, Haarlem (1) 35. „Figaro", Haarlem 36. J. K. J. Gerritsen, Bennebroek 37. A. J. Luslce, Haarlemè 38. J. L. Veen, Heemstede 39. H. Greeuw, Haarlem 40. J. W. Luiten Jr. Haarlem 41. D. Boterbloem, Haarlem 42. W. de Jong, Haarlem 43. C. Smit, Vijfhuizen 44. H. van Lunenburg Jr.. Haarlem 45. A. Russ, Haarlem 46. W. J. v. d. Voort. Nieuw-Vennep (1) 47. W. van Daalen, Haarlem 48. J. F. v. d. Woestijne, Heemstede 49. C. Rietman, Haarlem (1) 50. J.van Steenwijk, Amsterdam (1) 51. D. Kleen, Heemstede (2) 52. Mej. A. Schreurs, Haarlem (1) 53. W. Biere Jr., Haarlem 54. J. F. v. d. 'Mark Jr. Haarlem 55. M. van Leeuwen, Haarlem 56. H. F. Antonisse, Santpoort (1) 57. J. Paap, Zandvoort 58. J. Siegerist, Haarlem 59. G. Does, Heemstede 60. F. A. Bei'kemeier, Haarlem (1) 116 114 111 74 72 71 71 70 60 56 55 46 45 43 43 43 35 34 34 29 29 28 28 27 27 25 24 24 23 20 20 19 16 14 13 12 10 mm 1P^ ■W üf H üi u m 11 11 B SBB 11 tn SBB S n WIT Stand in cijfers: Zwart II schijven op: 4 6-10 12 13 16 18 en 19.. Wit 11 schijven op: 17 21 27-30 33 34 38 41 en 49. Wit speelt en wint. Het hieronder volgend eindspel is bijzonder geschikt om door minder-geoefende dam spelers te worden opgelost. EINDSPEL No. 1985. Auteur: G. O. Veenendaal, Gemeente secretaris. Ierseke, Zeeland. Eerste publicatie. ZWART 11 Hp li gf1 8 B in B H H 11 1! 11 Hl H H 11 11 Üt B 11 IS B H S 11 g§ Éi üi WW, mm Ww, WIT Stand in cijfers: Zwart 2 schijven op 36 en 41. Wit 4 schijven op 14 20 24 en 30. Wit speelt en wint. Beide vraagstukken gelden voor onzen ladderwedstrijd. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandagavond 23 October a.s. bij den. redac teur dezer rubriek. OPLOSSINGEN. No. 1975 De Descallar. Casablanca. Wit 32—27, 42—37, 43—39, 48—42, 29—23. 33:4, 4:1 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. No. 1976. René Ancion. Grivegnée. Wit 31—27 (Zwart 17—22) 40—34, 44—39 39:19; 34:5 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. ONZE LADDERWEE STRIJD. De stand van onzen Jadderwedstrijd (bij gewerkt t.m. wedstrijdprobleem No. 1976) (1) en (2). Deze deelnemers (ster) won nen allen reeds één- resp. tweemaal een prijs. De „September"-prijs 1933 van onzen op lossers-wedstrijd werd gewonnen door. den heer Jos. Weber te Haarlem. De heer Weber kan de beschikbaar gestelde fraaie medaille aan het adres van onzen damredacteur in ontvangst komen nemen. ODQL-iandpasfa - dagelijks gebruikt voorkomt het leelijke verkleuren der tanden en een onwelrickenden adem. (Aclv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. H. S. V. „DE KAMPIOEN". Zondagmorgen hield de H.S V. Dè Kampioen een sprintwedstvijd over 1 K.M. Er was buiten» gewoon veel belangstelling en er werd zeer fel gereden. De uitslag was; Klasse A: 1. B. van Dijk, 2. Molendijk, 3. Wester. Klasse B: 1. P. Gruiters, 2. P. v. d. Heijden, 3. Groot. Klasse C- 1. R. Groot, 2. J. Otter, 3. Hees akker. 4. Drost. Juniorissen: 1. Kuiper, 2. Hensen, 3. Klomp. VAN EGMOND TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen werden Zondag internationale wedstrijden gehouden. De uitslagen luiden: Sprihfcwedstrijd om den grooten prijs Friol. le rit: 1. Richter, 2. Arlet, 3. Leene. 2e rit; 1. Hansen, 2. Michard, 3. Martinetti. 3e rit: 1. Scheerens, 2. Van Eginond, 3. Steffes. 4e rit: 1. Rich ter, 2. v. Egmond, 3. Martinetti 5e rit: 1. Scherens, 2. Hansen, 3. Leene. 6e rit: i. Michard, 2. Steffes. 3. Arlet. Beslissingsritten 8e en 9e plaats: 1. Marti- net«<i, 2. Leene. 5e 6e en 7e plaats: 1. Van Eg- mond. 2. Arlet, 3. Steffes; 3e en 4e"plaats: 1. Hansen, 2. Michard. le en 2e plaats: 1. Sche rens, 2. Richter. PIET VAN KEMPEN IN DE ZESDAAGSCIIE TE MONTREAL MONTREAL. 16 Oct, (V.D.) De Zesdaagsche te Montreal is geëindigd met een overwin ning voor het Canadeesche koppel Gadou Bartell, die hebben afgelegd 3971.01 K.M., en 401 punten kregen. Een ronde achterstand hadden TigenAudy met 1320 punten en Latourneur—Lapaga 1225 punten. Op twee ronden volgden Piet van Kempen Parro met 817 punten. ZWEMMEN luidt als volgt: No. Deelnemers pnt. 1. Jos. Weber. Haarlem 149 2. H. Berghuis, Haarlem 142 3. A. Smit. TT"-''om 'U 4 -T. H H" T'-co 17 5. F. van Mr.rrelo, Haarlem 27 6. Chr. Gerritsen) Bennebroek (i Nicolaas Kopper, Heemstede 126 7. 121 NIEUW RECORD VAN ELSE JACOBSEN Uit Stockholm: De Deensche zwwemster El- Jacobsen heeft onder officieele controle een nieuw wereldrecord op haar naam ge bracht op de 200 yard schoolslag in den tijd van 2 min. 49.5 sec. Het oude record bedroeg 2 min. 50.4 sec. Tweede werd de Zwee-dsche zwemster lab-erg in 2 min. 57 sec. SCHIETEN. GENERAAL VAN MERLEN. De winteroefeningen der schietvereeniging Generaal van Merlen worden dit jaar gehou den op Woensdagavond en zullen beginnen op Woensdag 18 October. WANDELSPORT HAARLEM—VELSEN EN TERUG. Zondag nam mej. C. J. Paling te Hillegom deel aan een pres-tatie-marsch o-ver 15 K.M. van HaarlemVelsen en terug, uitgeschreven door de Haarlemsche Wandelsport-Vereeni- ging Jan Passtoors. Zij legde het traject af :n 1 uur 45 minuten, kwam als eerste der on geveer 80 deelnemende dames a an en won ,j„n prijs, een zi'v en frultm:i:v.". De unicres-efdeeling van jan Passtoors cff"er- de haar een b'-o-emru 'her. Een mooie prestatie.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8