LAMP heeft - V 3 Serviezen en Lampen DUITSCH NAAST ^VesscHlfe!^ Najaarsaanbiedingen BARTELJORISSTRAAT 18 E1LIGHEIDSWEEK der KNAC voor Automobilisten '15-22 OCT, 1933 N. Brakke-Mulder PIANO- ORGEL- en THEORIELESSEN Dr. MEYER A. J. G. HOP Boven- en Benedenhuizen TE HUUR Wie interesseert zich UW RADIO Heeft U Stof? Firma D. ENTHOVEN ZONEN, WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD DE HEER DE MAREES VAN SWINDEREN IN VRIJHEID. Hij was reeds eerder gewaarschuwd. In het grootste deel van onze edities van Dinsdag konden wij nog opnemen, dat de Ne- derlandsche journalist jhr. mr. C. de Marees van Swinderen te Berlijn door de politie in verhoor is genomen, wegens voor Duitschland en in het bijzonder voor minister Goering be- leedigende uitlatingen, die hij geschreven zou hebben in brieven in de Indische Courant, welke te Soerabaja verschijnt. Duitschers, die in Indië wonen hebben de brieven opgestuurd naar Berlijn en aldus den Nederlandschen journalist aangegeven en zijn arrestatie in Duitschland bewerkstelligd. Nader wordt gemeld, dat hij des middags drie uur in vrijheid is gesteld. Hij is daarop vertrokken. Men gelooft, dat hij zal worden uitgewezen, waartegen het Neder- landsche gezantschap nauwelijks iets zal kunnen doen. De Nederlandsche journalisten in de rechtszaal, die bemerkten, dat de heer De Marees met eenige heeren verdween, en die door iemand van het propagandaministe- rie navraag lieten doen, hebben onmiddellijk het Nederlandsche gezantschap gewaarschuwd dat eenige oogenblikken daarna ingreep. De consul-generaal heeft den heer De Ma rees van Swinderen bezocht. Volgens het Handelsblad was deze reeds eenige malen door de Duitsche regeering ge waarschuwd wegens zijn schrijven in de Indische Post, en schreef hij zijn laatste brieven, die nog scherper w.aren, ongetee- kend. De correspondent vah dé Nieinve Rotter- damsche Courant meldt over deze zaalc, dat den heer Van Swinderen voor het betreden van de zaal van het p;:oces zijn. .kaart opge vraagd was, doch dat, toen hij deze niet spoe dig terug kreeg, de journalist riaaf' binnen ge gaan was en zijn plaats had ingenomen. Hij werd toen uit de zaal geroepen en toen hij buiten kwam, legde een, ambtenaar de hand op zijn schouder en zei, „Sie sind verhaftet". De heer De Marees heeft daarna van kwart over 11 tot half twee in een-kamer moeten wachten, zonder dat hij wist waarom hij ge arresteerd' was In een taxi is hij daarna meegenomen naai de geheime staatspolitie. Intusschen had de correspondent van de N. R. Crt. het Neder landsche gezantschap gewaarschuwd en bij ontstentenis van den gezant ging de consul- generaal de heer Wolff met den gezontschaps- attaché den heer De Vos van Steenwijk naar het bureau, waar hij protesteerde- tegen de arrestatie. Men heeft toen betoogd, dat de heer De Marees niet „verhaftet", maar „fest- genommen" was; hij zou dus niet in ge vangenschap, maar wel aangehouden zijn. Voor het overige was den heer De Marees echter wel degelijk gezegd: „Sie sind verhaf tet". De consul-generaal kreeg evenwel de verzekering,: dat de heer Van Swinderen des avonds in vrijheid zou worden gesteld. Middelerwijl werd den heer de Marees door. dr. Jetzlaf-een verhoor afgenomen, hetgeen zich in beleefden vorm voltrok. Men legde den heer de; Marees,.een aantal artikelen, Jn. de Insche.t-eo.urantenv.voor. met,- dé vertaling, niet van de artikelen in hun geheel maar van eenige gedeelten. De:heer de Marees was in de gelegenheid den ambtenaar aan te tooneri, dat de vertaling-op enkele - plaatsen op mis verstand berustte. De heer.de-Marees slaagde er in den amb tenaar té overtuigen, dat hij een ruim ge bruik van de ironie pleegt te maken. Hij gaf zijnerzijds toe, hierin wel eens wat te ver te zij in gegaan. Overigens maakte de heer de Marees er op attent, dat indien het zijn be doeling zou zijn geweest tegen Duitschland te stoken, hij niet in Berlijn zou wonen. Men ging als goede, vrienden uiteen. Tijdens dit verhoor was nog de heer Koe- lensmid verschenen, correspondent van het Rotterdamsch Nieuwsblad, die vertelde dat de correspondent reeds het consulaat-generaal en den vader van. den heer De Marees had gewaarschuwd, een mededeeling. welke den ondervrageiiden ambtenaar op niet aangena me wijze scheen te verrassen, vooral toen daar nog door den- heer Koelensmid aan werd toe gevoegd, dat de heele wereldpers reeds vol van het geval stond. Inderdaad zou er belangrijk veel opschud ding, wrijving, ergernis en moeite kunnen wor den gespaard, zegt de correspondent, indien men hier wilde breken met de gewoonte om journalisten', mietr wie ~men eens wil praten, daartoe eerst te arresteeren of zooals het hier dan heette ~2üf Vëfnehmung festgenómmen". In dit geval geschiedde zulks voor de oogen van alle internationale nieuwsagentschappen en correspondenten van de wereld, die het proces-vander Lubbe volgen en was dus het gerucht bijzonder groot, dat misschien ook wel zijn goede zijde had. In het algemeen valt op te merken, dat het voor buitenlandsche correspondenten te Ber lijn heel moeilijk is om zoo te schrijven, dat het voor de abonnés van hun blad leesbaar is entegelijk zoo dat men er, als men zijn arti kelen onder de loupe neemt, niet uit deze of gene passage iets onaangenaams voor de Duitsche regeering uit kan distilleeren. De correspondent vestigt er verder de aan dacht op dat de correspondenten niet verant woordelijk gesteld 'kunnen worden voor de koppen, die de redacties boven de artikelen schrijven. Ook de artikelen van den heer Van Swinderen'. hadden veeleer door de titels een bijzondere pointe gekregen: Sommige Berlijnsche bladen trachten door opschriften in vette letters den indruk te wekken, als zou de heer Van Swinderen zijn verdacht over het Brandstichtingsproces gru welverhalen te hebben verspreid. De ge ïncrimineerde artikelen hebben met dit pro ces hoegenaamd niets uitstaande. Over de brieven, in de Indische Courant schrijft het blad, dat de heer Van Swinderen daarin geen geheim er van maakt, dat hij geen ebwonderaar i3 van het Derde Rijk, doch steeds blijk geeft van zijn genegenheid voor het Duitsche volk en van een streven om zijn lezers naar waarheid voor te lichten. Daar zijn brieven voluit onderteekend zijn, blijkt hieruit reeds, dat hij met open vizier- opkomt voor wat hij de waarheid acht. In het onderhavige artikel vestigt de cor respondent de aandacht op de moeilijke po sitie van den buitenlandschen correspondent te Berlijn, en verdedigt de correspondenten, die over excessen geschreven hebben tegen de beschuldiging van „Greuelcampagne". Hij voegt er de vraag aan toe of Hitler of zijn onderaanvoerders de baas zullen blijven, en geeft d>en goeden raad, dat wie den moed heeft zijn istem ter waarschuwing late weer klinken tegen, de excessen. Een stem, die. niet eens roependen in de woestijn moet wor<- )ien genoemd. i ZIJN REMMEN EN STUUR IN ORDE? Zij kunnen zeer gevaarlijk zijn CONTROLEERT ZE IN DE VEILIGHEIDS- WEEK. Over de remmen valt in deze veiligheids- week te zeggen, dat het niet genoeg is~om de remmen zoo te laten stellen, dat zij de vaart voldoende stuiten, de remmen moeten ook zoo zijn afgesteld, dat op het eene wiel niet meer druk wordt uitgeoefend dan op het andere. Gebeurt dit wel, dan wordt er een kracht op den wagen uitgeoefend alsof deze om een as draaide, en dit is vooral op een gladden weg gevaarlijk. Een aantal groote garages in Nederland, in het bezit van een installatie om dit te controleeren, heeft tij dens de veiligheidsweek deze inrichtingen gratis ten gebruike gesteld. Men make daar van dus gebruik. Tenslotte moet de automobilist steeds re kening houden met de omstandigheden, waaronder hij voor de noodzaak kan komen om plotseling te remmen, nl. de gesteldheid van den weg, die van zijn banden en de massa van zijn wagen. AI deze factoren worden door te velen te weinig in het oog gevat. De stuurinrichting van een automobiel is zulk een belangrijk onderdeel ervan, dat verwaarloozing oorzaak van de grootst moge lijke ongelukken kan zijn. „Een defect aan de stuurinrichting was oorzaak vah het doodelijk ongeval". Hoe dikwijls hebt gij dit al niet in de cou rant kunnen lezen. Maar hebt gij dan wel gelezen in het volle besef, dat ook u zoo iets zou kunnen overkomen? Het is nu eenmaal een eigenschap van vele automobilisten de prestaties van den eigen wagen beter te vinden dan die van een an der. Deze eigenschap vindt veelal haar oor zaak in het feit dat de automobieOfoezitter zelden of nooit in de gelegenheid is eens met een anderen wagen te rijden dan juist met den zijne. Gebeurt dit eens een enkele maal dan moet de andere wagen al een be tere zijn, wil de automobielbezitter tot de ontdekking komen, dat zijn wagen toch niet van die perfectheid is als hij gedacht had. Het gevaar blijft dan nog bestaan, dat hij zijn eigen wagen als zeer goed bruikbaar zal beschouwen en zal verzuimen dezen van tijd tot tijd te laten nazien. Zoolang nu de ge breken van een auto zich tot die onderdee- len beperken, die in-verband met veilig rij den geen gewicht in de schaal leggen, is de toestand nog. niet bedenkelijk maar breiden deze gebreken zioh uit tot meer belangrijke onderdeelen vaii het mechanisme, dan wordt het erger. Tot deze belangrijke onderdeelen behoort ongetwijfeld de stuurinrichting. Zooals reeds terloops werd opgemerkt rij den vele automobilisten zonder het zelf te we ten met een auto waarvan deze inrichting niet in orde is. Natuurlijk zal bij een nieuwe of weinig gébruikte automobiel, slijtage slechts zelden oorzaak zijn van een defect aan de stuur inrichting. Maar hoé dikwijls, komt het niet voor, dat door een Slip tegen den trottoir band of na eéïi kleine "aanrijding het. stuur mechanisme eenigszins ontwricht is. Abnor- male_slijtageJxl devoorbanden«kondigt dan. .meestal aan da;t.-.ec. met..dé stuurinrichting iets niet in den haak is. .Slijten de voorban den veel vlugger af dan men redelijk zou ver wachten, dan kan men er van opaan, dat de wielen niet sporen, wat zich bij groot-ere snel heid openbaart in korte, hevige schokken van het stuurwiel.-Men' laat in dat geval on middellijk de sporing nazien. Maar niet altijd demonstreert een fout in een der onderdeelen van het stuurmechanisme zich op aanschou- wekelijke wijze in het loopvlak dei' banden en juist daarom is het periodiek categorisch onderzoek van elk stuuronder- deel aan te bevelen. Door. een bekwaam vakman, die over de daarvoor geschikte toe stellen beschikt, kan dit in korten tijd ge schieden. Indien het er alleen om gaat te bepalen of de bestuurbaarheid van de automobiel zich beneden de veiligheidsgrens bevindt, is het voldoende den z.g. slag van het stuurwiel op te-nemen. Is deze vrije slag grooter dan 45 gr. dan late men onverwijld de stuurinrichting nazien en verbeteren want dan kan men er van op aan, dat er hier en daar iets hapert, zoodat de met deze stuurinrichting uitge- ruste-wagei^ zoowel voor den bestuurder zelf als voor de andere weggebruikers gevaar op levert. Is de_ vrije slag minder dan 45 gr. dan wil dit nog geenszins zeggen, dat het stuur mechanisme aan alle, daaraan te stellen eischen voldoet, integendeel kan liet'mecha nisme nog onbetrouwbaarder zijn dan wan neer de maatstaf van 45 gr. wordt overschre den. Men dient zich hiervan wel zeer goed rekenschap" te" geven. Bij het lezen hiervan zal men misschien veronderstellen dat hier wordt overdreven. Niets is minder waar! Her haaldelijk komt het voor, dat bij het onder zoeken van een stuurinrichting ontstellende fouten worden ontdekt, die verder rijden met de bewuste automobiel onverantwoordelijk zouden doen zijn. Zuinigheidsoverwegingen mogen hier geen rol spelen en den automo bilist niet terug houden van zijn plicht tegen over zichzelf zoowel als tegenover anderen. Zij die automobielen verhuren of ver- koopen kunnen zich niet genoeg voor oogen houden, dat het medegeven of afgeven van een automobiel waarvan de stuur- of rum- inrichting niet perfect in orde zijn, altijd ge vaarlijk is, maar hot wordt misdadig, indien men deze in handen stelt van iemand die maar net over voLdoonde rijvaardigheid be schikt en absoluut gten wegervaring heeft. Wij willen dit „sbuurpraatje" beëindigen, door er de aandacht op te vestigen, dat een goed functioneerend stuurmechanisme geen waarborg voor voucomen veilig rijden behoeft te zijn. Veel hangt hier van den bestuurder zelf af. Een eerste vereisc'nte voor hem is wel steeds zijn oogen op den weg te houden en door niets zijn aandacht te laten afleiden,- hoe moeilijk dit soms ook kan zijn. TERAARDEBESTELLING JOHAN JUNG. In ons vorig nummer hebben we reeds bijzonderheden gepubliceerd over de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van den heer Joh. Jung, eerelid en oud-secretaris van den Haarl. Kegelbond. Toen de kist in de groeve was neerge laten, trad als eerste spreker P. Schootman naar voren. Deze merkte op, dat de heer Jung weinig had geleken op iemand, die ideali seerde. Het zou dan ook niet met zijn op vattingen gestrookt hebben, om hem te idea- liseeren. Hij was wars van alles wat zweemt naar verheerlijking en bewierooking. Hij was een mensch met menschelijke onvolkomen heden en tekortkomingen. Hij was het eens met de woorden van den Psalmist: „God enkel licht, voor Wiens gezicht niets vlekloos wordt bevonden". De heer Jung stond op zijn stuk en had zijn vele eigenaardigheden. Maar er was iets, dat dit alles overtrof. Wie een maal zijn sympathie had, verloor die niet meer. Tot aan zijn dood toe is hij een groot kind gebleven, door zijn vrienden verwend. Hij was een man, die in hem had de drang naar waarheid, eerlijkheid en rechtvaardigheid, niets verfoeide hij zoozeer als geveinsdheid vormen- en oogendienst en onoprechtheid. Die mooie factoren bonden hem aan familie en vrienden. Oogenschijnlijk was .hij overschillig, maar in den grond van zijn hart was hij dankbaar voor alle bewijzen van sympathie, die hij ontving. Hij gaf er zijn trouwe vriend schap in ruil voor terug hij was trouw aan de zaak, die hij voorstond, o.a. jegens de kegel- sport, maar ook aan zijn maatschappelijk werk. In letterlijken zin heeft hii gewerkt, zoo lang het voor hem dag was. Arbeiden was voor Ihem geen straf. „Wij zullen hem blijven eeren", aldus spreker, „totdat ook onze arbeid door de jongeren wordt overgenomen' Hij bracht tenslotte den telegrafischen groet over van zijn kinderen en kleinkinderen uit Amerika. De heer B. Serné dankte den ontslapene voor de vele jaren, die hij zoö' trouw in zijn zaak gewerkt heeft. Zijn trouw, plichtsbe- .trachtingen eerlijkheid waren, oorzaak, dat desanTgnwerkfrig" mét" hém zoö hoogst- aan genaam was. Met een „rust in vrede!" ein digde spreker. De heer D. Bremer sprak namens de Kegel club „De Volharding" die hij 39 jaar ge leden met den lieer Jung had opgericht. Spreker merkteop, welke een groot voor recht het was, geweest om met hem te mogen samenwerken. Het was alles af wat hij deed. Men kon altijd op hem rekenen. Spreker dankte vooral de familie Köhlinger. die hem zoo trouw en met zooveel tóewijding ver pleegd hebben. De heer Bremer zei, dat de leden van „De Volharding" het op hoogen prijs hadden gesteld, dat zij .het stoffelijk overschot van den heer Jung grafwaarts hadden mogen dragen. „Wij zullen hem nooit vergeten", aldus eindigde spreker. De heer Jac. van Maris dankte den heer Jung voor alles wat hij voor den Haarl. Kegelbond gedaan heeft. Dankbaar was hij hem voor zijn groote kameraadschap, eer lijkheid en oprechtheid waardoor hij zich zooveel vrienden in Haarlem en ver daar buiten had verworven. Met groote accuratesse verrichtte „Oom Jo" zijn werk -voor den bond. Hij was de vraagbaak voor allen. Na mens de Haarlemsche kegelaars -bracht hij hem een laatsten groet. De heer C. L. Zeilinga sprak namens- den Ned. Kegelbond. Hij merkt-e'op. dat' de heer Jung vrienden in het geheele- land had. Namens het hoofdbestuur en alle Nederland sche kegelaars dankte hij den heer Jung voor alles, wat hij voor dezen tak van sport ge daan had. De heer P. Schootman dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. De ITeer en Mevrouw VAN SLOOTEN—PRö geven met blijdschap kennis vé de geboorte van hunnen Zoon IDZARD I3PO. Haarlem, 17 October 1933 Jhr. en Mevrouw J. I-I. LOUDON—Bar.esse VAN TUYDL VAN SEROOSKERKEN geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon HUGO FR13DERIK JOHN 17 Oct. 1933 3208 Del Monte Drive Houston, Texas. U. S. A. Heden overleed mijn in nig geliefde Vrouw, Doch ter, Behuwddochter, Zus ter en Behuwdzuster Johanna de Man -geboren Koks, in den ouderdom van 28 jaar. Uit aller naam: R. DE MAN Haarlem, 16 October 19 33 Voorduynstraat 37 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 19 October a.s. te 11.15 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. onze bestaande perfecte methode van chemisch reinigen thans Hccrenltlccding stoomen volgens TARIEF A: Ilcevencostuuiu 2.25 Demi-saison 2.25 Winterjas 2.75 Uitvoerige inlichtingen in onze filialen en bij onze bestellers. voordeelige Laat U niet afleiden, stuur behooren Uw oogen Adembehandeling voor Asthma en Bronchitis- patienten (op medisch advies) AMALIA VAN SOLMSLAAN 13 b.d. Zonnekade Zuidorlioutpark TEL. 13069 HUISHOUDELIJK DIENSTPERSONEEL g. g. v„ gevraagd en aangeboden v. d dag en intern. Boogaard's Plaatsingbureau Tel. 14170 JiUisstr. 56 rd. GEVRAAGD tegen 15 November of 1 December a.s. een eenvoudig meisje voor d. en n., in klein gezin. Netjes kun nende werken en goed koken, g. g. v. en niet beneden 22 jf Br. no. S3G0 bur. van dit blad Gevraagd flink DAGMEISJE voor 2 heele dagen en de overige tot 4 uur. Zandvoortschelaan 34 Heemstede. HUISNAAISTER v. h. maken en vermaken van jap, Alleen zij, die een prima coupe hebben en over le lel. ref. besch gel. te soil. Br. no. S354 bur. van dit blad. Natte Slagersjongen gevr., leeft. 16 a 17 jaar, eenfgsz. m. h. vak bekend. Br. no. S862 bu reau van dit blad. MUZIEKONDERWIJZERES heeft nog eenige uren dispomibe-l voor het geven van Br. no. S167 bür. van dit blad. WiS-, NATUUR- EN SCHEIKUNDELESSEN Hulp bij en toezicht .op huiswerk leerl. IT. B. S. aangeboden. G. N. Graaf, Azalealaan 10, Heemstedi Opleiding M. O. A en L. O, en „Praktijk-examens". PRIVé- EN CLUBLESSEX Billijke conditiën Dr. OTTO KLIPP K loverpavkvveg 142. Tel. 1326 Opleiding Praktijkexamens Boekhouden Opleiding voor Merc, en- Ver. v. Leer. door ervaren leeraar M. O. Studietijd bij flinke studie gemid deld 1 jaar. Reeds meer dan hon derd geslaagden. Privéles S per maand. Br. no. 835S bur. v.d. blad. GEVRAAGD Heeren- en D.rijwiel, onverschil lig in welken staat. Lage prijs vereischte, Br. no. S359 bur. v.d. bl. Arts voor hart, bloedsomloop, bloeddrukverhooging', aderverkal king Nic. Witsenkade 1 Amsterdam is voortaan te spreken Maandag Woensdag- en Donderdag 12.30 uur. Verder volgens afspr. AFWEZIG van 19 October tot S November J. LAEIJ EN DECKER Aits Waarnemers de Doktoren: De Groot, Van Lu in. Van Walsem, Tombrock, Roozen. GEVESTIGD Tandarts SANTPOORTERPLEIN 19 HAARLEM TELEFOON 16775 Spreekuren 12.30 Dinsdag en Vrijdag oolc van 6.30 tot 7.30, verder volgens afspraak. De eenige- en slotuitdeelings- lijst in het faill. van A. MULDER te Haarlem is heden gedeponeerd ter Griffie der Arr. Reclitb. te Haarlem ter kosteiooze inzage crediteuren gedurende tien dagen. Haarlem, 17 October 19 33 De curator: Mr. D. DE JONG Haarlem KANTOOR TYPISTE GEVRAAGD Leeftijd 16 tot 20 jaar. Goed sala ris en goede vooruitzichten, Br 8343 bur. van dit blad. j VERLOREN gele halsketting (barnsteen) in of bij Groote Houtstraat, Dinsdag. Tegen belooning terug Zuiderhout laan 12, I-Iaarlem. VERLOREN portemonnaie .inhoud circa 4( a 50. Tegen goede belooning te rug te bezorgen Kloosterstr. 20 rd vanaf 3.— p. w. Te bevragen Rozci'pileelstraat 37 rood. TE HUUR te I-Iaarlem Noord aan de Reiger straat, Gruttostraat, nog enkele huizen te huur aangeboden. In- d'eelirig als volgt: vestibule, gang, kamers en suite met erker, schuif deuren, glas in lood, keuken, 4 slaapkamers, balcon en flinke tuin met schuur. Tevens nog een bo- venhuisje aangeboden a 5.per week. Inlichtingen: Reigerstraat 61 en Bosch en Vaartstraat 5, Tel. 17166. 2 of 3 gest. k. met of z. pens., str. w. Tel. aanw. Uitz. Lorentzpl. Bill, cond. Br. no. 8 357 bur. v.d. blad Te huur gevraagd gem. huis op ru-stigen stand, vanaf 1 Jan. Garenkokerskade 61. 100 a 150 GULDEN ter leen gevraagd. Ruime over waarde aanwezig. Br. no. 8 365 bu reau van dit blad. financieel om een goedlcoope maatkleedingzaak op te zetten? Br. no. 8364 bur. van dit blad. PUBLIEKE VEILING Op Maandag 23 October a.s. des v.m. 10,30 uur, zullen in het Gebouw ST. BAVO aan de Smede- straat te Haarlem publiek a con tant worden verkocht: DEKKLEEDEN waaronder nieuw en gebruikt in diverse afmetingen en voor alle doeleinden geschikt. Div. kwaliteiten als Bruin, Groen, geïmpregneerd Rubber en Olie- zeilen, alles in goeden staat. De goederc-n zijn te bezien tegen betaling van 10 cent. Deurwaarder A. VAN DEN BOSCH TE KOOP gebruikt groot drumstel 40. Sa- longramofoon met 60 beste platen 27.50. Rollandstraat 6, b.d. Leid- schevaart. f 3000.— heeft iemand ter besc-h., zoekt zaak (onverschillig welke branche). Volle opg. verd. inventaris no. 8363 bur. van dit blad. DAMES KAPSALONS van Mevr. J. v. d. Werft Kenau park 25, Tclcf. 14084 Haarverven 3.75. Succes .gegarandeerd. OogwimiK'rs en wenkbrauwen verven en bijwerken f 0.75. Gezichts haren worden afdoende verwijderd. Per behandeling 1.50. AI». 6 x 6.—. speelt weer of werkt beter na een bezoek van den RADIO-DOKTER J. MERCKELBAGH Gedipl. Radio-technicus SPA A X SOT1 EVA A RTSTR VAT 99 \YTUS0)XSI'7,i:i\ 2 I'd. Tol. 15762 -RADIO "NAZIEN o;75 Colb.cost, n. maat 17 en 21. Keeren 13. Overjas n, maat ,16. Keeren 9. Damesmantel n.m. TG Colb.cost. met stof vanaf 27.50 Overjas vanaf 2 5. Prima coupe en fournituren, 2 x passen. MULLER, Joh. de Breukstraat 1 Haarden Haard-kachels Kachels Fornuizen Solide zaak biedt tegen gewone prijzen en gemakkelijke betaling vanaf 1 per week aan. Br. no. 8255- bur. van dit blad. U.K. Vergunninghouders Te koop mooi café in een volk- ijke buurt aan een drukken ver keersweg. Mooie woning Haarlem. Br. no. 8361 bur. WAAROM KOOPT U en neemt U alle risico zelf? VOOR 60 CENT PER WEEK verhuren wij U doorloopcnd een modernen STOFZUIGER merk „PRIMO" ter waarde vau 125.-. Reparaties en onderhoud GRATIS!!! DE STOFZUIGER CENTRALE HAGE3UN Gcd. Oude Gracht 52, Tel. 12762 M A G A Z IJ N DE KONING VAN ZWEDEN KEIZERSGRACHT 149 TEL. 41102-TEL. 34058 AMSTERDAM DAMESKLEEDING KINDERKLEEDING HEERENKLEEDING NAAR MAAT en CONFECTIE VOLLEDIGE MEUBILEERING en STOFFEERING Vraagt gratis en franco toezending- van onze uitgebreide,geïllustreerde SEIZOEN-PRIJSCOURANT EN REKENING-COURANT-VOORWAARDEN Vraagt zichtzendïng, toe zending van stalen, stalen- boeken, mcubelalbums. album clubfauteuils, haar- denboeken, etc. Bezoek van .coupeurs of' vertegenwoordiger door het geheele land. EIEREN! EIEREN! Uw adres voor Haarlem en Omstreken is en blijft: EIERHANDEL - ENGROS. Opgericht in 1891. SPAANSCHE VAARTSTRAAT 109 Telefoon 13362. Dagelijks versche aanvoer uit APELDOORN, BARNEVELD enz.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11