P. I. Pelikaan, Dimitrof krijgt het Bruinboek niet. Succes voor de Nederlandsche leening 51e Jaargang No. 15435 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 18 October 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. PEEREBOOM CITGAVE LOURENS COSXER MAATSCHAPPIJ VOOR onnm. PPPRFHODM en ROBERT PEEREBOOM. COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur; ROBERT PEEREBOOM. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0.25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week 0.05, per maand ƒ0.22, per 3 mnd. ƒ0.65. franco per post 0-72%. Bureaux: Groote Houtstraat 93 e Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie ÏOSOO Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëNj5 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange Idem voor Abonnés op bet Geïll. ZondagsbladLevenslange ongescbi Dngeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. ctbeid f2000-. Overlijden f 600-, Verlies van Hand, Voet of Oog f400-. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75.-. Verlies andere vinger f30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, 18 October. De Eenige Weg. Nu de storm, veroorzaakt door Duitsch- lands opzegging van het lidmaatschap van den Volkenbond en afmarsch uit Genève, binnen een paar dagen al geheel geluwd is, blijkt wel heel duidelijk dat de eenige weg zich scherper afteekent- dan te voren. Feite lijk is de stand van zaken er heelemaal niet slechter door geworden. Alleen duidelijker. De aanwezigheid van de Duitsche delegatie vertroebelde het aspect van de zaak eerder dan dat zij het bereiken van een resultaat be vorderde. Het is onloochenbaar dat de an dere mogendheden met elkaar tot overeen stemming moeten komen, en er zit een zekere humor ofschoon vermoedelijk niet bedoeld, want Duitsche diplomaten zijn nimmer hu moristisch in de verklaring van baron Von Neurath: ,.Men kan er zich moeilijk op gaan toeleggen, ons opnieuw te ontwapenen". Wel iswaar is Duitschland zeker niet zoo onbewa pend, als hij het wil doen voorkomen, maar inderdaad kunnen de andere mogendheden niet een dergelijke koers inslaan. Zij verkee- ren werkelijk meer en meer in de pijnlijke noodzaak, hun eigen bewapening te vermin deren. Vooral om de dringende reden, dat zij het niet langer betalen kunnen op dezen voet voort te gaan. De Engelsche pers is ook al heelemaal gekalmeerd en dringt hevig op een ontwapeningsconventie aan. Merkwaardig is het in vergelijking met de sceptische lauw heid die in ons land heerscht, de Engelsche bladen te zien. Bij den eersten blik er op ziet men dat dit wereld-vraagstuk thans alle andere verre overheerscht. Het wemelt van be richten, brieven van belangstellende lezers en artikelen over den stand van zaken. Het zou heel goed zijn voor vele Hollanders, die in hun onverschilligheid de zaak als een soort van vaag vredesduif-idealisme zijn gaan be schouwen en nog steeds het besef missen dat hun eigen toekomst en die der hunnen er bij op het spel staat, om eens een weekje eenige buitenlandsche bladen te lezen. Dat zou hen genezen van hun minachting en hen doen begrijpen, dat het ontwapeningsvraagstuk thans het centrum van het wereldgebeuren is geworden. Hetgeen het onvermijdelijk móest worden. Langs zijpaden komt men er niet. Het zal tenslotte blijken weer het oude verloop te zijn, dat zich zoo steevast in alle groote kwes ties doet gelden: er is maar éen uitweg, men durft hem niet aan en beproeft alle zijpaden om hem te vermijden, tot het tenslotte al te duidelijk blijkt dat de keuze is: buigen of barsten Gij zoudt daartegen aan kunnen voeren, dat het nog nimmer gelukt is tot ge meenschappelijke vermindering of zelfs maar beperking van bewapening te komen. Het eenvoudige antwoord daarop is: nimmer te voren heeft er zulk een aandrang voor in de wereld bestaan, nimmer tevoren is de anti these vechten of samenwerken zoo scherp ge steld, nimmer tevoren heeft de menschheid in zulk een mate beseft dat de inzet haar on dergang of haar behoud was. en dat haar eigenbelang zich op alle denkbare wijzen te gen een oorlog verzette. Nimmer tevoren is de oorlog ook geweest, wat hij thans zou zijn. Alle drogredenen over de uitwerking van luchtaanvallen, gifgassen, brandbommen enz. ten spijt is het toch wel algemeen doorge drongen, dat er voor geen enkele natie meer iets hi een oorlog te winnen is. En dat werkt! Wie beseft dat hij alleen maar te verliezen heeft en dus niets winnen kan, bezint zich op het critieke moment. Er zijn er al te veel gekomen die dit weten. Hun eigen ministers hebben het bij ettelijke gelegenheden ver klaard, de anti-oorlogs-actie heeft het hen met eindeloos-herhaalde feiten en bewijzen ingestampt. Wie het nog niet gelooven moe ten wel getroffen zijn door de merkwaardige uitingen van de Duitsche regeerders, die na hun luidruchtige bestrijding van het pacifis me thans een heel anderen toon aanslaan. Wie zou drie maanden geleden geloofd heb ben dat Hitier den Franschen premier Dala- dier, linksch democraat en geboren en geto gen parlementariër, in de hoogte zou steken en zijn edele toenaderings-houding verheer lijken, terwijl tegelijkertijd Goebbels met de merkwaardige verklaring voor den dag komt dat de corridor van Dantzig geen oorlog waard is, en dat men dit vraagstuk wel door onderhandeling zal oplossen? „Er zijn meer dingen verwezenlijkt die onmogelijk sche nen", zegt Goebbels. Ja zeker! Bij een derge- lijken oorlog, evenals bij eenigen anderen oorlog, zou Duitschland veel meer verliezen dan het winnen kon. En daar draait de heele zaak om. De anti- oorlogs-actie is geen vredesduif-idealisme, maar harde, zakelijke realiteit. Het is de eenige „Realpolitik", die zoowel de andere mogendheden als Duitschland ondanks alle gebral kunnen voeren zonder den af grond in te snellen. Sir John Simon, de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken, heeft gisteren gespro ken over „the fearful alternative" de schrikwekkende andere oplossing. Zoo sprak hij in 1914 niet. Anderen spra ken toen zoo ook niet. Zij durfden het toen aan. Thans deinzen zij er voor terug. Het verschil valt sterk op. Het is nog tijd. R. P. HET VERMISTE JONGETJE. Het achtjarig jongetje J. L. van Krimpen, dat Zaterdagmiddag in het Spaame verdron ken zou zijn, is nog steeds niet gevonden. NACHTELIJKE BRAND IN DE DOELSTRAAT. BOVENVERDIEPING VAN EEN HOEKHUIS UITGEBRAND. De werkzaamheden in vollen gang. Twee meldingen bereikten hedennacht omstreeks half vier achter elkaar de sein- zaal van de brandweer. Beide berichtten dat er brand woedde in de Doelstraat, zoodat men zich erop kon voorbereiden dat er een brand was van eenig belang. Inderdaad sloegen de vlammen reeds naar buiten, toen de brandweer eenigen tijd latei- de Doelstraat binnensnelde. Als een fakkel brandde de eerste verdieping van het huis dat het nummer 28 draagt, een hoekhuis, waar de niet zeer krachtige wind, van twee zijden vrij 'speling had; De bewoners, de .familie J. Wijkhuizen, die uit zeven personen bestaat, vluchtten haas tig, nadat zij van het noodige waren voorzien. Zij waren door de rook gewekt. Het vuur had spoedig zoo groote afmeting aangenomen, dat zij slechts aan lijfsbehoud konden denken. Bij bloedverwanten die in de buurt wonen, hebben zij toen onderdak gezocht. De hitte die het vuur ontwikkelde was niet gering: aan de overzijde blakerde de verf van een sigarenwinkel, en de groote spiegelruit van de étalage barstte in een hoek. Er was sprake van een portefeuille met f 600 die in de linnenkast zou liggen, en alle verbrande papieren die met schoppen van de eerste verdieping op straat werden geworpen, werden nauwkeurig aan een on derzoek onderworpen om te voorkomen dat de bankbiljetten als waardeloos brandpro- duct zouden worden aangezien. Niets is ech ter gevonden dan een kistje met eenig zilvergeld. Verbogen was de deksel en ver bogen de wanden. De twee stralen waarmede de brandweer tegen het vuur ten strijde trok, hadden na eenigen tijd de overwinning niet twijfel achtig meer doen schijnen, en na ruim een half uur was er van uitbreidingsgevaar geen sprake meer. De benedenverdieping is in beslag ge nomen door de groentenzaak van den heer Wijkhuizen. Het vuur heeft hier nagenoeg niets beschadigd, doch het water dat door siepelde eerst, en doorstroomde later, heeft wel een en ander aangetast. Later in den nacht kwam de eigenaar het blusschingswerk nog gade slaan, doch het pleit was toen reeds beslecht. Boven is alles uitgebrand en beneden is er groote water schade. De verzekering zal dit echter voor haar rekening nemen. De bewoner meent dat vonken uit het for nuis aan den brand schuldig zijn, of dat kleedingstukken te dicht bij dit fornuis heb ben gehangen. De roode kater van de overburen kreet voortdurend zijn krijten uit op den rand van het dak en trotseerde met zijn staart de regenvlagen. Hij en de brand vormden de onderwerpen van het gesprek der uit hun slaap gewekte Doelstraat- en buurtbewoners. Om vijf uur precies liep de wekker af in de nu totaal uitgebrande en gesloopte voor kamer op de eerste verdieping en een kwar tier later waren de brandweerauto's weer in de garage. HET RAADSEL-v. d. LUBBE. MR. G. T. J. DE JONGH NAAR BERLIJN. Wij vernemen dat mr. G. T. J. de Jongh, tot voor kort kinderrechter te Amsterdam en een der grootste deskundigen in ons land ten aanzien van jeugdige misdadigers, zich eerstdaags naar Berlijn zal begeven met de bedoeling, met Marinus v. d- Lubbe in con tact te komen en het proces inzake den Rijksdagbrand bij te wonen. Mr. de Jongh heeft zich tot mr. B. W. Stomps gewend om zich op de hoogte te stellen van verschillende omstandigheden. ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.50 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEG 67A TELEFOON 16100 (Adv. Ingez. Med.) (Ondanks langdurige pogmgen is het op Waalhaven niet gelukt, op het oproepteeken P. I. P. van het vliegtuig Pelikaan, dat zich op het vliegveld te Bandoeng bevond, ant woord te krijgen). Ik wil op ons landje niet snoeven. Maar 't heeft toch wel krachtig zijn deel Aan moeilijke radioproeven. Op 't luchtige aethertooneel. Zoo poogt men zich zelfs te verbinden, Langs langen en golvenden band, Met 't vliegtuig, dat in Insulinde, Na veilige vlucht was geland. De aether is echter vol nukken En stelt zich nog altijd te weer, Het kunstje mocht ditmaal niet lukken, De golf kwam in Bandoeng niet neer. Men seinde de p van probeeren, De i van het Indisch adres, Tenslotte de p van presteeren, Maar 't bleef helaas zonder succes. Men moet het maar liever weer trachten, Als eerder gedaan, met de Snip, Want wat is er nou te verwachten Van een Pelikaan met de pip. P. GASUS Dr. Teichert zal hem inlichten. Volgende week Coering en Goebbels. Kwam iemand door de onder- aa rdsch e gang Het proces naar de gang verhuisd. (Zie ook pag. 3) BERLIJN, 18 October (V.D.) Morgen zal geen zitting plaats vinden, doch zal wederom een bezoek aan het Rijksdaggebouw voor een onderzoek* ter plaatse geschieden. Vanmiddag zal de onderaardsche gang tus- schen het Rijksdaggebouw en de ambtswo ning van den president van den Rijksdag bezichtigd worden. Met het oog op de beperkte ruimte in de smalle gang zullen senaat en persvertegenwoordigers de gang afzonderlijk en van elkaar gescheiden bezichtigen. BERLIJN, 18 October (Wolfbureau) In het proces van den Rijksdagbrand zul len heden een aantal beambten van den Rijksdag worden gehoord. Ook zal verder worden gesproken over de onderaardschei gang. Evenals de vorige week zal er Donderdag geen zitting zijn. Bij het begin van de zitting verklaarde de voorzitter, dat verschillende geruigcn uit Moskou worden gehoord over de vraag wan neer en onder welke namen zij Popof en Tanef in Rusland hebben gezien. Ook zal de vroegere intendant van de brand weer Ahrens, over wien bepaalde geruchten in omloop zijn, als getuige worden gehoord. Verder wordt medegedeeld, dat de Sanaat het verzoek van Dimitrof hem heit Bruinboek te laten lezen, heeft afgewezen. Dimitrof springt op en roept: Ik verzoek door mijn verdediger te worden ingelicht over datgene wat in het Bruinboek over de brandstichting staat geschreven. Dr. Teichert: Dat is geschied en zal ook verder gebeuren. Dimitrof: Nee, dat is niet gebeurd, ik ver zoek dit te doen. Voorzitter: De verdediger heeft beloofd naar beste kunnen u in te lichten over de hier geciteerde deelen van het Bruinboek en wat daarmede in verband staat. Ik neem aan, dat hij dit ook verder zal doen. Dr. Teichert: Jawel. Dimitrof: Ik zou echter graag bijzonder heden en feiten weten. Dr. Teichert: Feiten staan heelemaal niet in het Bruinboek. BERLIJN, 18 Oct. (V.D.) Uit vragen aan Wockoeck wordt geconcludeerd dat personen die in gezelschap van een afgevaardigde in het Rijksdaggebouw komen, ongecontroleerd ac- tentasschen en dergelijken kunnen meebren gen, dus zonder veel moeite verboden voor werpen in het gebouw kunnen brengen. Dr. Werner constateert, dat dit niet alleen geldt voor personen die in gezelschap van een afgevaardigde zijn. doch ook voor fractie secretarissen, boden, enz., die voortdurend boodschappen bij de afgevaardigden moeten afgeven. Ook zij worden niet gecontroleerd. Uitvoerig wordt dan de nachtportier An- dermann verhoord, die een beschrijving geeft van de loge en van het huis van den Rijksdag president en verklaart, dat hij van zijn plaats den ingang tot de gang die naar de stookruimte leidt, kan zien. Als hij in dienst komt moet zijn collega hem meedeelen, wie thuis is en wie nog verwacht kan worden, 's Nachts wor den regelmatig zes controleronden gehouden, elk van een kwartier. De laatste controleklok staat in den kelder bij de deur van de ge noemde gang. BERLIJN, 18 October (Wolff). Op de vraag van den voorzitter verklaart getuige, dat hij op den dag van den brand van acht uur af tot het bekend worden van den brand in zijn loge heeft gezeten. Hij heeft toen geheimrat Galle gewaar schuwd en het overige personeel gewekt. Ook heeft hij de boodschap doorgegeven naar het ministerie van binnenlandsche zaken, waar minister Goering toen was. Dit is ongeveer tusschen 9.10 en 9.15 geweest. Voorzitter: Nu moet nagegaan worden of iemand om dezen tijd door het huis van den president in de gang is gekomen, of dat iemand anders door de gang is gegaan. Getuige: Dat is niet gebeurd. Voorzitter: U staat onder eede. Getuige ontkent nogmaals positief. Indien iemand zich niet heel stil hield, in de gang was dit in de portiersloge te hooren, wan neer iemand licht maakte werd dit boven gehoord. Voorzitter: Indien nu 10 of meer man dooi de gang waren uitgekomen? Getuige: Dat is uitgesloten, dan zou toch minstens een gestruikeld zijn. Voorzitter: U hebt vroeger eens op een nacht voetstappen in de gang gehoord? Getuige: Ja. dat was eens, ongeveer 10 da gen voor den brand, tusschen elf en een uur. Ik nam aan, dat iemand toen controleeren wilde of wij sliepen. Voorzitter: Indien de brand niet had plaats gehad, zou U hier niets in hebben gezien. Getuige: Nee, niets. Voorzitter: In de buitenlandsche pers is be weerd. dat in het presidents-huis een S.S. of S.A. wacht van 30 man lag. Getuige: „Glattweg schwindel!" Voorzitter: Dit verklaart U onder eede? Getuige: Jawel, indien de minister-presi dent aanwezig was, waren hoogstens twee bij hem. de chauffeur en zijn begeleider. Voorzitter: Bovendien is beweerd, dat in de kelderruimten, welke aan de gang grenzen, brandbaar materiaal lag opgeslagen. Getuige: Ik heb nooit iets verdachts ge merkt. Dr. Seuffert: Wie zou U kunnen controlee ren, toen U 's nachts stappen in de gang- hoorde? Getuige: Misschien iemand van mijn chefs. Dimitrof: Heeft getuige deze waarnemingen gerapporteerd? Getuige: Jawel, ik heb het aan den huis inspecteur Scranowitz gezegd, en ook geheim - rat Galle heeft er van gehoord. Men heeft mij toen slechts gezegd goed op te letten. Dimitrof: Welke maatregelen zijn toen ge nomen? Getuige: Alleen streng acht houden. Dimitrof: Tot welke partij behoorde getui ge? ihilariteit op de publieke tribune, waar op Dimitrof uitroept: Deze vraag is in 't ge heel niet belachelijk). Getuige: Tot 1931 was ik lid van de S. P. D. Toen ben ik overgegaan tot een van de recht- sche partijen. Torgler: Was het niet mogelijk in het Pre sidenten-huis te komen door van het Rijks daggebouw door het beambtenhuis te gaan. zcodat U het niet kon controleeren? Getuige: Deze mogelijkheid bestaat, doch als om acht uur mijn dienst begon, ging ik' ook de deur van de garage controleeren, zoo dat niemand het huis binnenkwam, zonder dat ik het merkte. BERLIJN. 13 October <V.D.) Tijdens den rondgang van den portier was de deur naar het paleis van den president gesloten en van een veiligheidsketting voorzien. Wie in den nacht van den brand de deur van de onder- aardsche gang gesloten heeft is getuige niet bekend. Op een vraag van dr. Sack verklaart getuige nog, dat er mogelijkheid bestaat, zon der geruisch door de gang te loopen, wanneer men op zijn kousen gaat. Anders is het ge ruisch van een loopenden persoon ook overdag bij het lawaai van de straat hoorbaar. Dr. Sack: „Toen u voor de eerste maal het geruisch bemerkte, hebt u toen getracht hier omtrent iets te constateeren?" Getuige: „Ik heb een draad gespannen en aan de roode deur een smal rood strookje en op de zwarte deur een zwart strookje geplakt om te controleeren jf de deuren geopend wer den. De strookjes waren dikwijls ongeschon den, doch ook dikwijls doorgescheurd". Op verdere vragen verklaart getuige, dat hij in den nacht van den brand niets opval lends heeft waargenomen en in het bijzonder in de uren vóór de brand geen geruisch ge hoord heeft. Verder verklaart hij, dat hij over zijn vroegere waarneming Geheimrat Galle ingelicht heeft. Dimitrof: „Welke maatregelen zijn genomen na deze waarneming?" BERLIJN. 18 October (Wolff). Torgler: Is het waar, dat bijna eiken dag in den tuin van het presidents-huis S.A. of S.S. lieden met een hond wandelden? Ik vraag dit, omdat wij uit onze fractie-kamer in den tuin konden zien. Getuige: Er is geen sprake van S.A.-lieden. De president had één stafwacht en ook een hond. Het is dus mogelijk, dat een S.A.-man met een hond door den tuin liep. Torgler: Het waren er meestal meer, .niet één. Getuige: Overdag was ik er niet. Ik kon dus alleen 's nachts mijn waarnemingen doen. Het hooren van dezen getuige is hiermede voorloopig geëindigd. Het gerecht begeeft zich thans onder lei ding van den rechter van instructie Risse naar de onderaardsche gang. Daladier heeft gisteren in de Fransclic Kamer de rede van Hitier beantwoord en gezegd, dat Frankrijk trouw blijft aan de politiek van samenwerking. pag. 3 In een radiorede heeft de Britsche minister Sir John Simon verwijten gericht aan Von Neurath. pag. 3 In het Rijksdagbrandproces zijn de Duitsche ministers Goebbels en Goering gedag vaard. pag. 1 en 3 Tijdens een hevig gevecht met de regeerings- troepen zijn in Siam 500 rebellen gedood en 1000 gewond. pag. 3 De te Berlijn gearresteerde journalist jhr. De Marees van Swi- deren is weer vrijgelaten. pag. 11 De kinderrechter mr. G. T, J. de Jongh uit Amsterdam gaat naar Berlijn om met Van der Lubbe in contact te komen. pag. 1 De Nederlandsche Staatsleening ruim over- teekend. pag. 1 De R.K. Staatspartij heeft.een manifest aan het volk gepubliceerd. pag. 4 Mr. W, C. Wendelaar, voorzitter van den Vrij heidsbond verklaart het algemeen kies recht thans niet te willen afschaffen. pag. 4 Prins Hendrik zal 16 December 25 jaar voor zitter van het Nederlandsche Roode Kruis zijn. Een hulde wordt voorbereid. pag. 1 Wegens opruiing is in hooger beroep tegen P. J. Schmidt, voorzitter der O. S. P„ opnieuw twee maanden gevangenisstraf geëischt. pag. 4 Aan boord van een Rijnaak is een schippers knecht door kolendamp gestikt. pag. 4 De prijs van de haring in Scheveningen is zoo slecht, dat sluiting van den afslag over wogen wordt. pag. 4 De nieuw opgerichte padvindersvereeniging streeft zooveel mogelijk naar eenheid. pag. 4 De rechtbank te Amsterdam heeft beslist, dat een pijl geen embleem is van „snorren"' met een taxi. pag. 4 De Rijksmiddelen hebben in September meer opgebracht dan de raming. pag. 4 In den afgeloopen nacht heeft in de Doel straat een ernstige brand gewoed. pag. 1 Het afscheid van Ds. K. G. van Smeden van de Chr. Ger. Kerk te Haarlem. pag. 6 ARTIKELEN, ENZ. R. P.; De eenige weg. pag 1 K. de Jong: Het eerste concert der Haarlem- sche Baclivere^niging. pag. 7 J. B. Schuil. Een lezing van Carel Scharten. pag. 7 Rubriek voor vragen. pag. 6 Schaakrubriek. pag. 7 Ruim volteekend Naar wij vernemen is de tweede 4 pet. Ne derlandsche staatsleening 1933, waarvan het prospectus vorige week verscheen, ruim vol- ieekend. zoodat bij de toewijzing eenige korting zal moeten worden toegepast. DE GEVAREN OP DEN WEG. MAAR DE POLITIE LET GOED OP. De motorbrigade van de Haarlemsche po litie heeft Dinsdagmiddag twee uur een vrachtauto doen stoppen, bestuurd door een 33-jarigen Haarlemschen chauffeur-. De rem men bleken defect te zijn en het stuur ver toonde de grootste afwijkingen. De auto werd in beslag genomen en tegen den be stuurder is procesverbaal opgemaakt wegens het in gevaar brengen van het verkeer. DE ZEEMANSPOSTZEGEL. De verkoop van de Zeemanspostzegels te Heemstede is geëindigd. Het resultaat is, dat verkocht werden: 1341 zegels van 12 1/2 cent; 6710 van 6 et.; 4627 van 5 ct. en 28S3 van 11/2 ct., waaronder begrepen zijn 250 series en 1100 briefkaarten, te zamen voor een verkoop waarde van 1342.21 gld. Aan overwaarde werd nog 2.29 gld. ontvangen. Het comité brengt aan allen die medege werkt hebben dank. De postzegels blijven tot December a.s. aan .de loketten van liet postkantoor verkrijgbaar.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1